Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları - Son Dakika
Spor

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları

Beşiktaş, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da transfer listesinde bulunan Rafa Silva ile anlaşma sağladı. Siyah-beyazlılar, akşam saatlerinde İstanbul'a getireceği Silva'nın transferini resmen açıklamaya hazırlanıyor. Öte yandan sosyal medya hesabından Beşiktaş'ı takibe alan Portekizli yıldızın sözleşme detayları da ortaya çıktı. Benfica ile sözleşmesi sona eren ve 3 yıllık anlaşılan 31 yaşındaki futbolcuya 6 milyon euro maaş, 10 milyon euro imza parası verilecek.

25.06.2024 16:53  Güncelleme: 22:21

Bu sezon iddialı bir kadro kurmak isteyen Beşiktaş, ezeli rakipleri Fenerbahçe ve Galatasaray'ın da istediği Rafa'yı bitirdi. Siyah-beyazlıları takibe alan Portekizli yıldızın sözleşme detayları da belli oldu.

ANLAŞMA 3 YILLIK

Beşiktaş, Benfica ile sözleşmesi sona eren ve Portekiz temsilcisinden ayrılan Rafa Silva'yı kadrosuna katmak üzere. Siyah-beyazlılarda ikinci başkan Hüseyin Yücel'in yürüttüğü görüşmelerde tecrbeli futbolcuyla 3 yıllık anlaşma sağlandı.

BU AKŞAM İSTANBUL'DA

Portekizli futbolcu, Türkiye'den başka teklifler almasına rağmen Beşiktaş'ın projesine inandı. Rafa Silva, Beşiktaş için bu akşam İstanbul'a gelecek.

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları

SÖZLEŞME DETAYLARI

Portekiz'den O'Jogo'da Beşiktaş - Rafa Silva için yer alan haberde anlaşma şartlarına da yer verildi. Portekiz medyasında yer alan haberde Beşiktaş'ın Silva'ya 3 yıllık sözleşme ve 6 milyon euro yıllık ücret önerdiği belirtildi. Siyah-beyazlıların teklifinde ayrıca 3 yıla yayılmış şekilde 10 milyon euro imza parası olduğu öne sürüldü.

YÜCEL, KENDİ CEBİNDEN ÖDEYECEK

Beşiktaş'ta Rafa Silva ile görüşmeleri Hüseyin Yücel'in yürüttüğü hatırlatıldı ve Yücel'in söz konusu rakamların bir kısmını kendi cebinden ödemeye hazır olduğu ifade edildi.

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları

BEŞİKTAŞ'TAN PAYLAŞIM

Öte yandan Beşiktaş, Rafa Silva'nın transferini açıklamak için geri sayıma geçti. Siyah-beyazlılar, bu akşam İstanbul'a inmesi beklenen Rafa Silva için sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı. Paylaşımda iki Kartal emojisinin arasında bir kalkan uçak emojisiyle yıldız futbolcunun İstanbul'a geleceğinin işareti verildi. Rafa Silva'nın sözleşmesinin sona erdiği Benfica'nın simgesi de Kartal.

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları

UÇAKTA POZ VERDİ

Siyah beyazlılar daha sonra yaptığı paylaşımda ise Hüseyin Yücel ile Rafa Silva'nın uçaktan fotoğraflarına yer verdi.

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları

BEŞİKTAŞ'I TAKİP ETTİ

Rafa Silva, Beşiktaş ile ilgili yaşanan transfer gelişmesinin ardından siyah-beyazlı ekibi, Hüseyin Yücel'i bazı futbolcuları sosyal medya hesabından takibe aldı.

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları

RAFA SILVA'NIN SEZON PERFORMANSI

Benfica'da geçen sezon 52 maçta süre bulan Rafa Silva, bu karşılaşmalarda takımına 22 gol ve 15 asistlik katkı yaptı.

Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva\'nın sözleşme detayları

Son Dakika Spor Resmi açıklamanın eli kulağında! İşte Rafa Silva'nın sözleşme detayları - Son Dakika

Sizin düşünceleriniz neler ?

  Yorumlar (20)

 • ferhat eser: simdi morinho düşünsün gidişini hızlandıracak silva :))) 24 15 Yanıtla
  Azat Demir: ne diyon ya ne saçmalıyorsun rafa Silva geldi Mourinho gidecek mi yani ?? o zaman Okan da gidecek bı transfer getirdiniz diye şampiyon mu oldunuz? ( Allah korusun ) 4 16 ferhat eser: azat okanınBeşiktaşa rakip olacak vasıfları yok cv yetersiz morinho givonnniyi biraz zorlar sadece onuda hallederiz rahat ol 5 8 YAGİBASAN: Azat DEMİR kitap oku biraz algılamada sorun var gibi!!! 3 4
 • Sedat Bezmen: Kulübün anahtarını verseydiniz:)) 25 8 Yanıtla
 • ferhat eser: galatasaray Beşiktaşla girdiği her transfer yarisinda biz futbolcuyu galatasarayda futbolcunun yaprağını alıp evine dönmüştür bu artık bir Gelenek haline gelmiştir: )))))) 9 22 Yanıtla
  Hakan Kurt: Sezon sonu yaprağı kimin aldığını görüyoruz:)))) 7 2 Çağatay Kurt: Ama hep geride kaldınız yaprağım 4 3
 • Adam eve: Öncelikle Beşiktaş'a hayırlı olsun. iyi transfer fakat çok deli para verilmiş 10 milyon Euro imza parasimi olur maaş ta 6 milyon Euro Rafa Silva Beşiktaş'ın ptojesine inandım geldim diyor ama bence Beşiktaş'ın parasına kanıp gelmiş bu sene bence Portekizliler tüm takimlarimizo soyup soğana çevirip kacacak 15 1 Yanıtla
 • Depechs Modes: çok iyi transfer 15 1 Yanıtla
 • Tüm yorumlar için tıklayınız

Advertisement