Son Dakika: Fenerbahçe, Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile iki yıllık anlaşmaya vardı - Son Dakika

Son Dakika: Fenerbahçe, Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile iki yıllık anlaşmaya vardı

02.07.2021 19:17

Son dakika: Fenerbahçe'de ikinci Vitor Pereira dönemi. Sarı-Lacivertliler'in uzun süren hoca bekleyişi Pereira ile sonlandı. Benitez, Bilic, Bielsa, Favre, Fonseca gibi isimlerle anılan Sarı-Lacivertliler'in ismi hiç geçmeyen Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile anlaşması gündemi salladı. 52 yaşındaki teknik adamla yapılan anlaşmanın süresi iki yıllık.

Portekizli teknik adam Vitor Pereira yeniden Fenerbahçe'de. 2015-16 sezonunda Sarı-Lacivertliler'i çalıştıran Pereira, 6 yıl sonra yuvaya döndü.

Sarı-Lacivertliler, "Vitor Pereira Fenerbahçe'de; Yarım kalan hikaye mutlu bir sona kavuşacak" açıklamasıyla Portekizli hocayı duyurdu.

Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu

Vitor Pereira'nın ilk sözleri:

"YARIM KALMIŞ BİR AŞKTI"

"Fenerbahçe'de her zaman tutkuyu ve hırsı hissetmiştim. Ancak istikrarlı bir yapı kurmak ve hedeflenen başarıya ulaşmak için daha fazla zamana ihtiyaç vardı. Ne yazık ki istediğim kadar zamana sahip olamadım. Fenerbahçe benim için yarım kalmış bir aşktı. Kariyerimde neredeyse gittiğim her kulüpte zaferler ve kupalar kazandım. Ama Fenerbahçe'de kupa kazanamadım. Şimdi yarım kalan bu hikâyeyi şampiyonluk kupaları ile taçlandırma zamanıdır. İşte o zaman yarım kalan bu hikâye mutlu bir sona kavuşacak.

"ALİ KOÇ İLE BAKIŞ AÇILARIMIZ ÇOK BENZER"

Başkan Ali Koç'la yaptığım görüşmede bakış açılarımızın çok benzer olduğunu fark etmem uzun sürmedi. Kendisine bana bu fırsatı verdiği için müteşekkirim. Fenerbahçe'nin geleceği konusunda ortaya koyduğu vizyon, anlattıkları beni oldukça etkiledi.

"UMARIM ÖZLENEN ŞAMPİYONLUĞA OMUZ OMUZA VEREREK ULAŞACAĞIZ"

Ocak ayında bir gazeteye verdiğim özel röportajda Türkiye'de kulüplerin yarını düşünmediğini, gelecekle ilgili bir vizyon koymadığını belirtmiştim. Fenerbahçe Spor Kulübü bana çok etkileyici bir plan ve programla geldi. Bu planın bizi başarıya ulaştıracak bir yapılanmanın parçası olduğunu hissediyorum. Bu sebeple çok heyecanlıyım. Bununla beraber heyecanımı 2 katına çıkaran bir diğer konu, büyük Fenerbahçe camiasının taraftarlarının önüne çıkmak olacak. Taraftarımızın stadyumda yarattıkları coşkuyu da çok özledim. Umuyorum ki önümüzdeki sezon özlenen şampiyonluğa omuz omuza vererek ulaşacağız."

Fenerbahçe'den yapılan paylaşım:

Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu
Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu
Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu
Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu
Son Dakika: Fenerbahçe'nin yeni teknik direktörü Vitor Pereira oldu
YORUMLAR (8)
  • Generic Mobile: Ali Koç seçildiğinde Aykut Kocaman'la devam etseydi ilk iki sezonu heba etmezdi. Değişim rüzgarı diye herşeyi yerlebir etti, onlarca futbolcu ve yarım düzine teknik direktör geldi gitti, sportif başarı olarak takımı devraldığı yerden bir santim ileri götüremedi. Değişim için gerekli ve yeterli şartları oluşturuncaya kadar sportif açıdan daha muhafazakar davranılabilirdi. Yeni bir kurumsal kültür 2 günde oluşturulamaz, değişim için norm yaratılması zaman alır. Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
  • Orhan Bolat: Ali Koç hakikaten bu işi bilmediğini apaçık bağırıyor ama duyan yok rezillik . Bu iş Porche almaya gitmişsin ama sonra şahin alıp dönmeye benziyor Cevap Yaz 1 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Vitor Pereira, 'Görevden alınmaktan korkuyor musun?' sorusunu duyunca küplere bindi: Bankada ne kadar param olduğunu biliyor musun? Vitor Pereira, 'Görevden alınmaktan korkuyor musun?' sorusunu duyunca küplere bindi: Bankada ne kadar param olduğunu biliyor musun? Fener Rum Patriği Bartholomeos Sümela'daki ayin için Trabzon'a geldi Fener Rum Patriği Bartholomeos Sümela'daki ayin için Trabzon'a geldi Alfons Groenendijk: 'Oynanan futboldan memnun değilim' Alfons Groenendijk: 'Oynanan futboldan memnun değilim'

Son Dakika Spor Son Dakika: Fenerbahçe, Portekizli teknik adam Vitor Pereira ile iki yıllık anlaşmaya vardı - Son Dakika


Advertisement