Türk futbolunun kaderi değişecek! TFF ve MHK yetkilileri bugün Riva'da buluşacak - Son Dakika

Türk futbolunun kaderi değişecek! TFF ve MHK yetkilileri bugün Riva'da buluşacak

20.10.2021 10:59

Kulüpler Birliği, TFF ve MHK yetkilileri bugün Riva'da bir araya gelecek. Köklü değişimin temelleri bugün atılacak. Hakem atamalarında yapay zeka, hakem ortalamaları yazılımı gibi yeni sistemler görüşülecek, MHK'nin yapısı, İl Hakem Kurulları, Bölge Hakem Kurulları gibi organlardaki köklü değişimler masaya yatırılacak.

Riva'da bugün Kulüpler Birliği Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleri, MHK çalıştayını yürüten Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma ve alt lig temsilcisi ile saat 15.00'te toplantı yapacak. TFF ve MHK yetkililerinin de katılması bekleniyor. Hakemlik müessesesinin köklü bir değişime gitmesi için yapılması gerekenler, uygulanacak yeni yol haritası ve eğitimlerle ilgili sistem değişikliğinin ön planda tutulacağı bir toplantı olacak.

Riva'da Türk futbolunun kaderi çizilecek! Tarihi buluşma bugün

YAPAY ZEKA MODELİ

Sabah'ın haberine göre; Kulüpler Birliği, özellikle İspanya'da uygulanan hakem atama modelinin Türkiye'de de kullanılması için yaptığı çalışmaları tamamlandı. İspanya'daki hakem atamalarında kullanılan yapay zeka modelini hazırlayan şirketle anlaşarak Türkiye'ye özel bir yazılım yaptırıldı. Hazırlanan program da bu toplantıda sunulacak. Yeni yazılımda; hakem atamaları, hakemlerin son iki yıldaki performansının not ortalaması ve hangi maçlarda nasıl performans ortaya koyduğunun detayları yer alacak.

Riva'da Türk futbolunun kaderi çizilecek! Tarihi buluşma bugün

HAKEM SEÇME KRİTERLERİ DEĞİŞECEK

İstenilen yeni hakemlik düzenlemesinde şeffaflık esas alınacak. Hakemlerin göreve ilk başladığı andan itibaren akraba ilişkileri, yeterlilikleri takip edilecek. Uygulama hayata geçerse hakem seçme kriterleri değiştirilecek. Ayrıca MHK'nin yapısı, İl Hakem Kurulları, Bölge Hakem Kurulları gibi organlarda da köklü değişim olacak.

HAKEM PERFORMANSLARI KAMUOYU İLE PAYLAŞILACAK

Hakemlerin eğitim ve maaş gibi giderleri Kulüpler Birliği tarafından karşılanacak ve bu konuda Türkiye Futbol Federasyonu ile yetki paylaşımı yapılacak. Ayrıca hakemlerin maç performansları MHK'nin bünyesinde gizli olarak tutulmayacak ve o hafta kamuoyuna nedenleriyle birlikte açıklanacak.

Türk futbolunun kaderi değişecek! TFF ve MHK yetkilileri bugün Riva'da buluşacak

Son Dakika Spor Türk futbolunun kaderi değişecek! TFF ve MHK yetkilileri bugün Riva'da buluşacak - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Bestemsu Özdemir ve şef Yağız İzgül ayrıldı 10:56 Bestemsu Özdemir ve şef Yağız İzgül ayrıldı Son dakika ekonomi haberleri! Ekonomi dünyasının güncel gelişmeleri 10:50 Son dakika ekonomi haberleri! Ekonomi dünyasının güncel gelişmeleri Dünya starı Eden Hazard devre arası Süper Lig'de 09:59 Dünya starı Eden Hazard devre arası Süper Lig'de
Ankara'da doğal gaz patlaması yaşanan binadaki hasar gündüz görüntülendi 09:37 Ankara'da doğal gaz patlaması yaşanan binadaki hasar gündüz görüntülendi Beşiktaş'ın borcu 4.5 milyara dayandı 09:14 Beşiktaş'ın borcu 4.5 milyara dayandı Camdaki Kız'da dikkat çeken sahne! Nalan, babasını Cana ile yakaladı 08:55 Camdaki Kız'da dikkat çeken sahne! Nalan, babasını Cana ile yakaladı
Bülent Arınç'tan tartışma yaratacak Sedat Peker göndermesi: Birileri cebime ayda 10 bin dolar koymuyor 08:11 Bülent Arınç'tan tartışma yaratacak Sedat Peker göndermesi: Birileri cebime ayda 10 bin dolar koymuyor TÜSİAD, Merkez Bankası'nın faiz kararına tepkili: Merkez Bankası esas hedefini unutmamalı 17:20 TÜSİAD, Merkez Bankası'nın faiz kararına tepkili: Merkez Bankası esas hedefini unutmamalı
Advertisement