SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Haberleri

 • 23 Mart 2017 11:02 Tübitak Mam 4 Bin Genci Bilimle Buluşturdu Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Gebze yerleşkesinde bilimsel aktivitelere katılan öğrenci sayısınını 4 bini aştığı bildirildi.
 • 17 Mart 2017 13:26 Katı Atık Bertaraf Tesisi İçin Toplantı Düzenlendi Katı Atık Bertaraf Tesisi İçin Toplantı Düzenlendi Bartın’da Vali Nusret Dirim, BAKKA, TUBİTAK ve kurum yetkililerinin katılımıyla yapılması planlanan Katı atık bertaraf tesisi masaya yatırıldı.
 • 09 Mart 2017 09:22 Tübitak Mam ABD'ye Hizmet Vermeye Başladı Tübitak Mam ABD'ye Hizmet Vermeye Başladı TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Çin'den sonra ABD'den test talebi alarak yurtdışına sunduğu hizmet portföyünü genişletti.
 • 08 Mart 2017 15:51 Aso, Rusya ve Çekya ile 'İyi Niyet Anlaşması' İmzaladı Aso, Rusya ve Çekya ile 'İyi Niyet Anlaşması' İmzaladı İSTANBUL (İHA) Ankara Sanayi Odası (ASO) 4’üncü Nükleer Santraller Zirvesi’nde Rusya ve Çek Cumhuriyeti’nin eğitim ve tedarikçi grubuyla iş birliği anlaşmaları imzaladı.
 • 04 Mart 2017 15:11 Tübitak Mam'a ABD'den Test Siparişi Tübitak Mam'a ABD'den Test Siparişi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM), test ve analiz konusunda Çin'den sonra ABD'ye de hizmet vermeye başladı.
 • 03 Mart 2017 11:22 Bakanı Eroğlu'nun 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Mesajı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 3 Şubat Dünya Yaban Hayatı Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • 01 Mart 2017 17:06 Çipli Karakulak, Yine Aynı Evde Yakalandı Çipli Karakulak, Yine Aynı Evde Yakalandı Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ocak ayında bir evde bulunan ve tedavisinin ardından çip takılarak doğaya salınan karakulak tekrar aynı evde bulundu.
 • 25 Şubat 2017 13:30 Karakulak' Gps'li Tasma Ile Izlenmeye Başlandı Karakulak' Gps'li Tasma Ile Izlenmeye Başlandı Dha ANKARA- 'Karakulak' GPS'li tasma ile izlenmeye başlandıTürkiye'de sınırlı bir yayılış alanına sahip olan ve nesli tehlike altında bulunan yabani bir kedi türü olan karakulak geçtiğimiz Ocak ayında Antalya'da tespit edilerek, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP)...
 • 25 Şubat 2017 12:31 Türkiye'de İlk: GPS'li Tasma Türkiye'de İlk: GPS'li Tasma Yabani bir kedi olan karakulak Antalya'da tespit edildi. DKMP Genel Müdürlüğü tarafından Türkiye'de ilk kez GPS'li tasma ile izlenmeye başlanarak koruma altına alındı.
 • 24 Şubat 2017 13:15 Türkiye'de İlk Kez Antalya'da Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Türkiye'de İlk Kez Antalya'da Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Türkiye’de sınırlı yayılış alanına sahip olan ve nesli tehlike altında bulunan yabani kedi türü karakulak, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.
 • 24 Şubat 2017 11:20 Yabani Kedi Karakulak Gps'le İzlenecek Yabani Kedi Karakulak Gps'le İzlenecek Türkiye'de sınırlı bir yayılış alanına sahip ve nesli tehlike altında bulunan yabani kedi türü "karakulak", korunmasına katkı sağlanması için 1 yıl süresince GPS'li tasmayla izlenecek.
 • 24 Şubat 2017 10:41 Türkiye'de İlk Kez Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Türkiye'de İlk Kez Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Türkiye’de sınırlı yayılış alanına sahip olan ve nesli tehlike altında bulunan yabani kedi türü karakulak, Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğü tarafından koruma altına alındı.
 • 11 Ocak 2017 11:22 İzmit Körfezi'nin Temizliği Ulusal Sempozyumda Anlatıldı İzmit Körfezi'nin Temizliği Ulusal Sempozyumda Anlatıldı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ankara’da yapılan ulusal sempozyumda İzmit Körfezi’nde yapılan çalışmaları anlattı.
 • 26 Aralık 2016 09:56 Tübitak Denizlerdeki Kirliliği Mercek Altına Aldı Tübitak Denizlerdeki Kirliliği Mercek Altına Aldı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergi·n, Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme İşi Projesi ile Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi ile boğazlarda meydana gelen kirlilik ve bunun canlılar üzerindeki etkilerinin incelendiğini ve...
 • 22 Aralık 2016 16:46 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gelişmiş ülkelere, sudan veya elektrikten önemli oranda tasarruf sağlamayan beyaz eşyaların ihraç edilmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Dünya bu şekilde seyrederken, şehirlerimizi, ulaşım sistemlerimizi, sanayi tesislerimizi,...
 • 20 Aralık 2016 16:52 Ulusal Denizlerde İzleme ve Değerlendirme Sempozyumu Düzenleniyor Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme İşi ile Karadeniz, Marmara Denizi, Boğazlar, Akdeniz ve Ege Denizi olmak üzere tüm denizlerimizde meydana gelen kirlilik ve etkileri ile biyolojik kalite durumu izlenecek.
 • 19 Aralık 2016 16:49 Teknopark Gezisi Teknopark Gezisi Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yürütülen kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında, Karabük'te kurulması planlanan Teknopark için Kocaeli Teknopark gezisi düzenlendiği bildirildi.
 • 18 Aralık 2016 11:02 Kocaeli'den 22 Ülkeye Diş İmplantı İhracatı Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve DTİ İmplant firması iş birliğinde yerli imkanlarla geliştirilen diş implantları, 22 ülkeye ihraç ediliyor.
 • 11 Aralık 2016 11:02 Obezite Hastaları İçin Özel Un Üretildi Konya'da bir işletme tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) geliştirilen bir ürünün kullanımıyla, obezite, şeker ve kalp hastalarının tüketebileceği özel içerikli un üretildi.
 • 06 Aralık 2016 13:23 Tübitak Mam-Martek Bilgi Günü Tübitak Mam-Martek Bilgi Günü TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Strateji ve Teknoloji Geliştirme Başkan Yardımcısı Murat Makaracı, "Türkiye için teknolojik çözümler üreten, dünya lideri bir merkez olmak gibi bir misyonumuz ve vizyonumuz var.
 • 02 Aralık 2016 11:58 Saü'de Saü'de "Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı" Düzenlendi Sakarya Üniversitesi Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (SARGEM) tarafından “Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı” düzenlendi.
 • 01 Aralık 2016 14:20 TÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacak TÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacak TÜBİTAK ile Malezya SIRIM, Biyogaz, Batarya Sistemleri, Metanol, Metroloji, Temiz Üretim, Su Yönetimi gibi alanlarda işbirliği yapacak.
 • 15 Kasım 2016 16:23 Olası İstanbul Depremi Meclisin Gündeminde Bilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 14:55 Dha İstanbul Bülteni - 3 İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ CANLI BOMBA SALDIRISINA 18 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİSavcılık, 4 turistin hayatını kaybetmesinin yanısıra, üzerindeki bombaların pimini çeken Mehmet Öztürk'ün ölümünden de DEAŞ'ın 3 yöneticisini sorumlu tuttu ve 6'şar kez "Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis"...
 • 15 Kasım 2016 14:40 Olası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu Korkuttu Olası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu Korkuttu İBB AK Parti Grup Başkan Vekili Yardımcısı Faruk Aydın, İstanbul'da yaşanacak büyük depremde 70-90 bin civarında ölü, 135 bin ağır yaralı olabileceğini açıkladı.