SON DAKİKA TÜBİTAK MARMARA ARAŞTIRMA MERKEZİ HABERLERİ

Son Dakika Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Haberleri

 • 13 Temmuz 2017 18:11 Kayısı Kükürtleme ve Kurutma Sistemlerinin Tanıtımı Yapıldı Kayısı Kükürtleme ve Kurutma Sistemlerinin Tanıtımı Yapıldı Malatya’da “Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Üretimi için Kükürtleme ve Kurutma Sistemleri" adlı proje düzenlenen panelle tanıtıldı.
 • 13 Temmuz 2017 16:35 Malatya'da Kayısıyla İlgili Çalıştay Yapıldı Malatya'da, "Yüksek Kaliteli Kuru Kayısı Üretimi için Kükürtleme ve Kurutma Sistemleri" tanıtımı amacıyla çalıştay düzenlendi.
 • 28 Haziran 2017 14:37 Çevre Bakanlığı Araştırdı: " Türkiye'deki Plajların Yüzde 98'i Yüzmeye Uygun" ÇEVRE ve Şehircilik Bakanlığı ile yerel yönetimler tarafından yapılan çalışmayla, mavi bayraklı plaj sayısı 454'e ulaştı.
 • 20 Haziran 2017 13:49 Anayasa Mahkemesinden Darbe Sanığına Ret Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimi sırasında, Gölbaşı'ndaki TÜRKSAT yerleşkesine giderek yayınları kesmeye çalıştıkları iddiasıyla yargılanan sivil sanıklar arasında bulunan mühendis Aydın Yavuz'un "kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği" gerekçesiyle yaptığı...
 • 20 Haziran 2017 13:37 AYM, FETÖ Sanığı Aydın Yavuz'un İhlal Başvurusunu Reddetti AYM, FETÖ Sanığı Aydın Yavuz'un İhlal Başvurusunu Reddetti Anayasa Mahkemesi, TÜRKSAT baskını davasından yargılanan FETÖ sanığı Aydın Yavuz'un ihlal başvurusunu reddetti. Bu karar AYM'nin FETÖ ile ilgili olarak verdiği ilk karar oldu.
 • 15 Haziran 2017 15:35 Darbe Sanığının Bireysel Başvurusu Anayasa Mahkemesi Genel Kurulu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin TÜRKSAT davasının sivil sanıklarından Aydın Yavuz'un "kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği" gerekçesiyle yaptığı bireysel başvuruyu, 20 Haziran Salı günü görüşecek.
 • 13 Haziran 2017 12:39 Darbe Sanığının Bireysel Başvurusu Genel Kurul'a Sevk Anayasa Mahkemesi İkinci Bölümünce, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin TÜRKSAT davasının sivil sanıklarından Aydın Yavuz'un "kişi hürriyeti ve güvenliği hakkının ihlal edildiği" gerekçesiyle yaptığı bireysel başvuru, niteliği itibarıyla Genel Kurul tarafından...
 • 10 Mayıs 2017 16:20 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) 13. Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (IDEF 2017) kapsamında, savunma alanında çok sayıda iş birliğine imza attı.
 • 05 Mayıs 2017 15:58 Milgem 5-8 Dsh Sonar Sistemi Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı Kocaeli'de TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Malzeme Enstitüsü Sualtı Çalışmaları ve MİLGEM 5-8 DSH Sonar Sistemi Bilgilendirme ve Tanıtım Toplantısı yapıldı.
 • 23 Mart 2017 11:02 Tübitak Mam 4 Bin Genci Bilimle Buluşturdu Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Gebze yerleşkesinde bilimsel aktivitelere katılan öğrenci sayısınını 4 bini aştığı bildirildi.
 • 17 Mart 2017 13:26 Katı Atık Bertaraf Tesisi İçin Toplantı Düzenlendi Katı Atık Bertaraf Tesisi İçin Toplantı Düzenlendi Bartın’da Vali Nusret Dirim, BAKKA, TUBİTAK ve kurum yetkililerinin katılımıyla yapılması planlanan Katı atık bertaraf tesisi masaya yatırıldı.
 • 09 Mart 2017 09:22 Tübitak Mam ABD'ye Hizmet Vermeye Başladı Tübitak Mam ABD'ye Hizmet Vermeye Başladı TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Çin'den sonra ABD'den test talebi alarak yurtdışına sunduğu hizmet portföyünü genişletti.
 • 08 Mart 2017 15:51 Aso, Rusya ve Çekya ile 'İyi Niyet Anlaşması' İmzaladı Aso, Rusya ve Çekya ile 'İyi Niyet Anlaşması' İmzaladı İSTANBUL (İHA) Ankara Sanayi Odası (ASO) 4’üncü Nükleer Santraller Zirvesi’nde Rusya ve Çek Cumhuriyeti’nin eğitim ve tedarikçi grubuyla iş birliği anlaşmaları imzaladı.
 • 04 Mart 2017 15:11 Tübitak Mam'a ABD'den Test Siparişi Tübitak Mam'a ABD'den Test Siparişi Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM), test ve analiz konusunda Çin'den sonra ABD'ye de hizmet vermeye başladı.
 • 03 Mart 2017 11:22 Bakanı Eroğlu'nun 3 Mart Dünya Yaban Hayatı Günü Mesajı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 3 Şubat Dünya Yaban Hayatı Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
 • 01 Mart 2017 17:06 Çipli Karakulak, Yine Aynı Evde Yakalandı Çipli Karakulak, Yine Aynı Evde Yakalandı Antalya’nın Korkuteli ilçesinde ocak ayında bir evde bulunan ve tedavisinin ardından çip takılarak doğaya salınan karakulak tekrar aynı evde bulundu.
 • 25 Şubat 2017 13:30 Karakulak' Gps'li Tasma Ile Izlenmeye Başlandı Karakulak' Gps'li Tasma Ile Izlenmeye Başlandı KARAKULAKTAN DOKU VE KAN ÖRNEKLERİ ALINDIAntalya'da kurtarılan karakulağın doku ve kan örnekleri, Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü'ndeki DNA ve Hücre Bankasında muhafaza altına alındı
 • 25 Şubat 2017 12:31 Türkiye'de İlk: GPS'li Tasma Türkiye'de İlk: GPS'li Tasma KARAKULAKTAN DOKU VE KAN ÖRNEKLERİ ALINDIAntalya'da kurtarılan karakulağın doku ve kan örnekleri, Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsü'ndeki DNA ve Hücre Bankasında muhafaza altına alındı
 • 24 Şubat 2017 13:15 Türkiye'de İlk Kez Antalya'da Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Türkiye'de İlk Kez Antalya'da Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Antalya'da kurtarılan Karakulağın doku ve kan örnekleri, Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsündeki DNA ve Hücre Bankasında muhafaza altına alındı
 • 24 Şubat 2017 11:20 Yabani Kedi Karakulak Gps'le İzlenecek Yabani Kedi Karakulak Gps'le İzlenecek Türkiye'de sınırlı bir yayılış alanına sahip ve nesli tehlike altında bulunan yabani kedi türü "karakulak", korunmasına katkı sağlanması için 1 yıl süresince GPS'li tasmayla izlenecek.
 • 24 Şubat 2017 10:41 Türkiye'de İlk Kez Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Türkiye'de İlk Kez Bir Karakulak Gps'li Tasma ile İzlenmeye Başlandı Antalya'da kurtarılan karakulağın doku ve kan örnekleri, Tübitak Marmara Araştırma Merkezi Gen Mühendisliği ve Biyoteknoloji Enstitüsündeki DNA ve Hücre Bankasında muhafaza altına alındı
 • 11 Ocak 2017 11:22 İzmit Körfezi'nin Temizliği Ulusal Sempozyumda Anlatıldı İzmit Körfezi'nin Temizliği Ulusal Sempozyumda Anlatıldı Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, Ankara’da yapılan ulusal sempozyumda İzmit Körfezi’nde yapılan çalışmaları anlattı.
 • 26 Aralık 2016 09:56 Tübitak Denizlerdeki Kirliliği Mercek Altına Aldı Tübitak Denizlerdeki Kirliliği Mercek Altına Aldı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Prof. Dr. Ahmet Arif Ergi·n, Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme İşi Projesi ile Karadeniz, Akdeniz, Marmara ve Ege Denizi ile boğazlarda meydana gelen kirlilik ve bunun canlılar üzerindeki etkilerinin incelendiğini ve...
 • 22 Aralık 2016 16:46 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü Açıklaması Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, gelişmiş ülkelere, sudan veya elektrikten önemli oranda tasarruf sağlamayan beyaz eşyaların ihraç edilmesinin mümkün olmadığını belirterek, "Dünya bu şekilde seyrederken, şehirlerimizi, ulaşım sistemlerimizi, sanayi tesislerimizi,...
 • 20 Aralık 2016 16:52 Ulusal Denizlerde İzleme ve Değerlendirme Sempozyumu Düzenleniyor Denizlerde Bütünleşik Kirlilik İzleme İşi ile Karadeniz, Marmara Denizi, Boğazlar, Akdeniz ve Ege Denizi olmak üzere tüm denizlerimizde meydana gelen kirlilik ve etkileri ile biyolojik kalite durumu izlenecek.
 • 19 Aralık 2016 16:49 Teknopark Gezisi Teknopark Gezisi Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) tarafından Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğünce yürütülen kamu-üniversite-sanayi işbirliği kapsamında, Karabük'te kurulması planlanan Teknopark için Kocaeli Teknopark gezisi düzenlendiği bildirildi.
 • 18 Aralık 2016 11:02 Kocaeli'den 22 Ülkeye Diş İmplantı İhracatı Türkiye Bilimsel ve Teknik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) ve DTİ İmplant firması iş birliğinde yerli imkanlarla geliştirilen diş implantları, 22 ülkeye ihraç ediliyor.
 • 11 Aralık 2016 11:02 Obezite Hastaları İçin Özel Un Üretildi Konya'da bir işletme tarafından, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumunca (TÜBİTAK) geliştirilen bir ürünün kullanımıyla, obezite, şeker ve kalp hastalarının tüketebileceği özel içerikli un üretildi.
 • 06 Aralık 2016 13:23 Tübitak Mam-Martek Bilgi Günü Tübitak Mam-Martek Bilgi Günü TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Strateji ve Teknoloji Geliştirme Başkan Yardımcısı Murat Makaracı, "Türkiye için teknolojik çözümler üreten, dünya lideri bir merkez olmak gibi bir misyonumuz ve vizyonumuz var.
 • 02 Aralık 2016 11:58 Saü'de Saü'de "Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı" Düzenlendi Sakarya Üniversitesi Araştırma Geliştirme ve Uygulama Merkezi (SARGEM) tarafından “Elektrikli Araçlar İçin Uygulama Çalıştayı” düzenlendi.
 • 01 Aralık 2016 14:20 TÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacak TÜBİTAK ile Malezya SIRIM işbirliği yapacak TÜBİTAK ile Malezya SIRIM, Biyogaz, Batarya Sistemleri, Metanol, Metroloji, Temiz Üretim, Su Yönetimi gibi alanlarda işbirliği yapacak.
 • 15 Kasım 2016 16:23 Olası İstanbul Depremi Meclisin Gündeminde Bilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 14:55 Dha İstanbul Bülteni - 3 İSTİKLAL CADDESİ'NDEKİ CANLI BOMBA SALDIRISINA 18 KEZ AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS İSTEMİSavcılık, 4 turistin hayatını kaybetmesinin yanısıra, üzerindeki bombaların pimini çeken Mehmet Öztürk'ün ölümünden de DEAŞ'ın 3 yöneticisini sorumlu tuttu ve 6'şar kez "Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis"...
 • 15 Kasım 2016 14:40 Olası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu Korkuttu Olası İstanbul Depreminin Muhtemel Bilançosu Korkuttu İBB AK Parti Grup Başkan Vekili Yardımcısı Faruk Aydın, İstanbul'da yaşanacak büyük depremde 70-90 bin civarında ölü, 135 bin ağır yaralı olabileceğini açıkladı.
 • 15 Kasım 2016 14:30 Olası İstanbul Depremi Meclisin Gündeminde Olası İstanbul Depremi Meclisin Gündeminde Ezgi ÇAPA / İstanbul DHABilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 15 Kasım 2016 13:44 Olası İstanbul Depremi Meclisin Gündeminde Olası İstanbul Depremi Meclisin Gündeminde Bilim insanlarının İstanbul'da olacağını öngördüğü deprem İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi'ne taşındı.
 • 07 Ekim 2016 11:47 Sanayi Kentine "Bilgilendirme Noktası" Kurulacak Doğu Marmara Kalkınma Ajansının (MARKA) desteğiyle Kocaeli'de oluşturulan "Sanayici Bilgilendirme Noktası" 11 Ekim'de hizmet vermeye başlayacak.
 • 06 Ekim 2016 08:09 Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de barajlara karşı çıkmak cinnettir çünkü bizim sürekli akan bir nehrimiz yok. Yazın pek çok nehrin kuruduğunu göreceksiniz.
 • 05 Ekim 2016 13:40 Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Açıklaması Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de barajlara karşı çıkmak cinnettir çünkü bizim sürekli akan bir nehrimiz yok. Yazın pek çok nehrin kuruduğunu göreceksiniz.
 • 23 Ağustos 2016 13:45 Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam ediyor 	Motor Mükemmeliyet Merkezi için güç birliği devam ediyor TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi Enerji Enstitüsü bünyesinde kurulacak olan "Motor Mükemmeliyet Merkezi" için çalışmalar devam ediyor.
 • 17 Ağustos 2016 16:55 Marmara Depremi'nin 17. Yılı Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, inşaatlarda 'Ben yaptım oldu' devrinin bittiğini, 2004 yılı itibarıyla Kocaeli'de yeni bir çağ başladığını ve Kocaeli'nin bugün deprem hazırlığı bakımından dünyanın en güvenli kentlerinden birisi olduğunu belirtti.
 • 17 Ağustos 2016 16:28 Başkan Karaosmanoğlu, Başkan Karaosmanoğlu, "17 Ağustos'un Acısı Kalbimizde" 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 17’inci yılında bir mesaj yayınlayan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, “Depremden çıkardığımız derslerle Kocaeli’yi küllerinden yeniden inşa ettik” dedi.
 • 10 Ağustos 2016 16:38 Çanakkale Boğazında Eğitim Çanakkale Boğazında Eğitim TURMEPA’nın MITSUI & CO., Ltd. Çevre Fonu hibesi ve İÇDAŞ desteğiyle hayata geçirdiği ‘Çanakkale Deniz Aşıkları-Çanakkale İçin Mavi Adım’ Projesi kapsamında ilk eğitim, Çanakkale Limanı’na demirleyen olan TÜBİTAK Marmara Araştırma Gemisi’nde verildi.
 • 03 Ağustos 2016 16:28 Tübitak'ın "Ilık Karışım Asfalt" Projesi Tamamlandı Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Marmara Araştırma Merkezi (MAM) Kimyasal Teknoloji Enstitüsü tarafından geliştirilen "Ilık Karışım Asfalt" teknolojisi geliştirdi.
 • 15 Temmuz 2016 16:49 Mermer Atıklarının Değerlendirilmesi Toplantısı TÜBİTAK Marmara Araştırma Merkezi (MAM) İş Geliştirme Birimi ve Kimyasal Teknoloji Enstitüsü uzmanları tarafından Bilecik'te mermer atıklarının değerlendirilmesi toplantısı gerçekleştirildi.
 • 11 Temmuz 2016 17:13 Mersin'in Gürültü Eylem Planı Hazırlanıyor "Mersin İli Hassas Alanlarında Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi"nin sözleşmesinin Mersin Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında imzalanmasının ardından proje çalışmalarına başlandı.
 • 11 Temmuz 2016 16:00 Mersin Gürültü Eylem Planı İçin İlk Adım Atıldı Mersin Büyükşehir Belediyesi ile TÜBİTAK arasında, ilin gürültü eylem planlarının hazırlanmasına yönelik imzalanan Mersin İli Hassas Alanlarında Gürültü Azaltımı Alternatif Senaryolarının Geliştirilmesi Projesi sözleşmesi kapsamında, ilk koordinasyon toplantısı yapıldı.
 • 11 Temmuz 2016 12:57 Atıkların Gömüldüğü Taş Ocağında 3 Kişi Hakkında Hapis İstendi Atıkların Gömüldüğü Taş Ocağında 3 Kişi Hakkında Hapis İstendi SAKARYA'nın Pamukova İlçesi'nde taş ocağında gömülü halde bulunan atıklarla ilgili olarak taş ocağının sahibi, finans işlerine bakan görevli ve kepçe operatörü hakkında dava açıldı.
 • 11 Temmuz 2016 12:18 Taş Ocağına Gömülen Atıklar Çok Zehirli Çıktı Taş Ocağına Gömülen Atıklar Çok Zehirli Çıktı Sakarya'nın Pamukova ilçesinde bir taş ocağında gömülü halde bulunan atıkların çok zehirli olduğu ortaya çıktı.
 • 28 Haziran 2016 11:55 Kömürden Doğalgaz Üretimi İçin Düğmeye Basıldı Boğaziçi Üniversitesi, enerji üretiminde yerli kaynaklara önem verilmesi ve dışa bağımlılığın azaltılması hedefleri çerçevesinde, Kalkınma Bakanlığı destekli, kömürden doğalgaz üretimi teknolojisinin geliştirilmesi amaçlı proje başlattı.