Son dakika Türkiye haberleri, Türkiye son dakika, son dakika Türkiye
28 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN

Son Dakika Türkiye Haberleri

Son dakika Türkiye haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son türkiye haberleri anında burada.


 • 10:32 Azerbaycan'da Dünya Kahvaltı Günü'nde Türk kahvaltısı tanıtıldı Azerbaycan'da Dünya Kahvaltı Günü'nde Türk kahvaltısı tanıtıldı

  UNESCO'nun ilan ettiği Dünya Kahvaltı Günü dolayısıyla Türkiye'nin Bakü Büyükelçiliği'nde program düzenlendi. Azerbaycanlı kadın milletvekillerinin katıldığı programda, geleneksel Türk kahvaltısı lezzetleri tanıtıldı. Büyükelçi Cahit Bağcı, Türk-Azerbaycan ilişkilerinin güçlenmesine vurgu yaparak, 'tek millet, iki devlet' anlayışını daha da sağlamlaştıracak bir dönem olacağını düşündüğünü belirtti.

 • 10:25 Edirne'de Kiralık Ev Yok: Göç Artınca Fiyatlar Tavan Yaptı Edirne'de Kiralık Ev Yok: Göç Artınca Fiyatlar Tavan Yaptı

  Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Edirne'ye göç artınca kentte kiralık ev bulmak imkansız hale geldi. Edirne Emlak Müşavirleri Derneği Başkanı Serhat Çeker, kiralık fiyatlarının çok arttığını ve talep olmasına rağmen dairelerin olmamasından kaynaklandığını belirtti. Kiralık lüks evlerin fiyatları 15 bin liraya kadar çıkarken, ev sahiplerinin biraz daha vicdanlı olması gerektiği ifade edildi.

 • 10:20 Çin basınında Erdoğan'ın yemin töreni geniş yer aldı Çin basınında Erdoğan'ın yemin töreni geniş yer aldı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulu'ndaki yemin töreni, Çin ulusal basınında geniş yer aldı. Çin haber ajansı Xinhua, töreni, 'Erdoğan yemin konuşmasında yeni anayasa sözü verdi.' başlığıyla duyurdu. Haberde, Erdoğan'ın konuşmasında, 'mevcut anayasanın darbenin ürünü olduğunu, onun yerini demokrasiyi güçlendirecek sivil, özgürlükçü ve kapsayıcı bir anayasanın alması gerektiğini' dile getirdiği aktarıldı.

 • 10:14 Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Açıklandı Türkiye'de Günlük Elektrik Üretimi ve Tüketimi Açıklandı

  Türkiye'de dün günlük bazda 806 bin 786 megavatsaat elektrik üretildi, tüketim ise 821 bin 842 megavatsaat oldu. Saatlik bazda en yüksek tüketim 12.00'de gerçekleşirken, en düşük tüketim 07.00'de kaydedildi. Üretimde ithal kömür santralleri yüzde 21,4 ile ilk sırada yer aldı. Türkiye, dün 2 bin 715 megavatsaat elektrik ihracatı, 17 bin 771 megavatsaat elektrik ithalatı yaptı.

 • 10:11 İstanbul'da LGS heyecanı başladı İstanbul'da LGS heyecanı başladı

  Türkiye genelinde 1 milyondan fazla öğrencinin ter dökeceği Liselere Giriş Sınavı İstanbul'da da başladı. On binlerce öğrenci sabah erken saatlerde sınava girmek için okullara koştu. Sınav iki oturumda gerçekleşecek ve öğrencilere toplamda 90 soru sorulacak.

 • 10:07 Elazığ'da LGS Sınavı Heyecanı Elazığ'da LGS Sınavı Heyecanı

  Elazığ'da Liselere Geçiş Sınavı'nda öğrenciler içeride aileler ise dışarıda ter döktü. İki oturum şeklinde yapılan sınava Elazığ merkez ve ilçelerde toplam 139 sınav merkezinde 8 bin 894 öğrenci katıldı. Velilerin heyecanı da dışarıda devam etti.

 • 10:07 Sivas'ta LGS Heyecanı Sivas'ta LGS Heyecanı

  Sivas'ta da diğer iller gibi Liseye Geçiş Sınavı heyecanı yaşandı. 8. sınıf öğrencileri liseye yerleşmek için ter dökerken, aileleri dışarıda bekledi. İki oturumda gerçekleştirilen sınavın ilk oturumu sabah saat 09:30'da başladı ve öğrencilere 75 dakika süre tanındı. İkinci oturum saat 11:30'da başlayacak ve öğrencilere 80 dakika süre tanınacak.

 • 10:03 Erzurum'da Tarihi Konakta Necip Fazıl Şiirleri Okundu Erzurum'da Tarihi Konakta Necip Fazıl Şiirleri Okundu

  Erzurum'da Necip Fazıl Kısakürek'i anma haftası çerçevesinde düzenlenen programda, üstadın şiirleri tarihi ERGES Konağı'nda okundu. Programa birçok davetli katıldı ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Erzurum Şube Başkanı Murat Ertaş da Necip Fazıl'ın Erzurum'a olan ilgisinden bahsetti. Programın sonunda Türk Halk Müziği sanatçısı Mehmet Çalmaşur'un dilinden türküler dinlendi.

 • 10:01 Erzurum'da LGS Sınavı Başladı Erzurum'da LGS Sınavı Başladı

  Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenlenen Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınav heyecanı Erzurum'da da başladı. Binlerce öğrenci sabahın erken saatlerinde sınava girecekleri okullarına geldiler ve sınava girecekleri salonlara alındılar. Sınav, Türkiye'de 15 bin 532 okulda, 81 bin 570 salonda gerçekleştiriliyor. Merkezi sınava bu yıl 8'inci sınıfta okuyan 1 milyon 246 bin 429 öğrenci katılması için hazırlıklar yapıldı. Sınav sonuçları 26 Haziran'da açıklanacak ve liselere yerleştirme süreci başlayacak.

 • 09:56 Kastamonu'da Liselere Geçiş Sınavı başladı Kastamonu'da Liselere Geçiş Sınavı başladı

  Türkiye genelinde yapılan Liselere Geçiş Sınavı, Kastamonu'da saat 09.30 itibariyle başladı. Sınava giren öğrenciler, saat 09.00 itibariyle okulların önünde hazır bulundu. Aileleri ile birlikte sınavların gerçekleştirileceği okullara gelen öğrenciler, sınıflara alınmaya başlandı. Saat 09.30 itibariyle okulların kapısı kapatıldı. İlk oturum 10.45'te sona erecek ve ikinci oturum saat 11.30 ile 12.50 saatleri arasında gerçekleştirilecek. Aileler ise büyük heyecan yaşayan çocuklarını yalnız bırakmadı ve okul bahçesinde dua ederek bekliyor.

 • 09:55 TÜMYÜZDER tarafından 'Full Face Congress' düzenlendi TÜMYÜZDER tarafından 'Full Face Congress' düzenlendi

  Türkiye'nin farklı illerinden ve yurt dışından 1000'den fazla katılımcının yer aldığı 'Full Face Congress' kongresi, yüz, baş ve boyun bölgesinin gençleştirilmesi, halk sağlığının korunması ve merdiven altı işlemlerin önlenmesi amacıyla gerçekleştirildi. Kongrede yüz estetiğindeki son gelişmeler paylaşılarak bilgi ve deneyimler aktarıldı. TÜMYÜZDER Başkanı Opr. Dr. Orhan Alan, kongrenin amacını ve gelecek hedeflerini açıkladı. Kongrenin uluslararası düzeyde yapılması hedefleniyor ve merdiven altı işlemlerden uzak durulması gerektiği vurgulandı.

 • 09:38 Hindi Yetiştiriciliği Hobi Olmaktan Çıktı Hindi Yetiştiriciliği Hobi Olmaktan Çıktı

  Zonguldak'ın Alaplı ilçesinde esnaflık yapan Resul Gazitepe, hobi olarak başladığı hindi yetiştiriciliğinde taleplere yetişemiyor. Yaklaşık 15 bin hindi kapasiteli çiftliğinde üretim yapan Gazitepe, Türkiye genelinde tüm otellere ve birçok ülkeye ihracat yapıyor. Hindi etinin proteini yüksek olması nedeniyle iç piyasada da ciddi bir pazarı bulunuyor. Gazitepe, ilerleyen zamanda ek yatırımla birlikte kapasitesini daha da arttırmayı hedefliyor.

 • 09:37 TÜMYÜZDER'in 'Full Face Congress' kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi TÜMYÜZDER'in 'Full Face Congress' kongresi İstanbul'da gerçekleştirildi

  Türkiye'nin farklı illerinden ve yurt dışından 1000'den fazla katılımcının yer aldığı TÜMYÜZDER'in 'Full Face Congress' kongresi İstanbul'da düzenlendi. Yüz, baş ve boyun bölgesinin gençleştirilmesi, bu işlerin iyi eğitim almış hekimlerce yapılması, merdiven altının önlenip, halk sağlığının korunması amacıyla gerçekleştirilen kongrede konuşmacılar yüz estetiğindeki son gelişmeleri paylaştı. TÜMYÜZDER Başkanı Opr. Dr. Orhan Alan, kongrenin amacını ve gelecek hedeflerini açıkladı.

 • 09:35 Bahçeşehir University ranks 1st in peace, justice and strong institutions category in Turkey Bahçeşehir University ranks 1st in peace, justice and strong institutions category in Turkey

  Bahçeşehir University has ranked 1st in the peace, justice and strong institutions category, 3rd in the quality education category, and 11th in the industry, innovation and infrastructure category in Turkey according to the Times Higher Education (THE) Social Impact 2023 data. The university has improved its ranking from 7th to 1st in the peace, justice and strong institutions category and from 10th to 3rd in the quality education category compared to last year. The university's overall average score has increased to 70.7. Bahçeşehir University is known for its innovative initiatives towards sustainable development goals.

 • 09:29 Girişimci Resul Gazitepe, Alaplı'da 15 Bin Hindi Kapasiteli Çiftlikte Üretim Yapıyor Girişimci Resul Gazitepe, Alaplı'da 15 Bin Hindi Kapasiteli Çiftlikte Üretim Yapıyor

  Alaplı ilçesinde esnaflık yapan Resul Gazitepe, televizyonda gördüğü haberden etkilenerek evinin bahçesinde başladığı hindi yetiştiriciliği sektöre yatırım yaparak, Türkiye genelinde şirket üzerinden tüm otellere hindi gönderiyor ve birçok ülkeye ihracat yapıyor. Gazitepe, 140 gün boyunca yetiştirdiği 15 bin hindiyi başta Azerbaycan, Gürcistan, İran ve Irak gibi birçok ülkeye ihraç ediyor ve ilerleyen zamanda kapasitesini arttırmayı hedefliyor.

 • 09:04 Bakanlar görevi devralacak, LGS sınavı yapılacak, derbi heyecanı yaşanacak Bakanlar görevi devralacak, LGS sınavı yapılacak, derbi heyecanı yaşanacak

  Bugün çeşitli bakanlar görevi devralacak, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav yapılacak, Galatasaray-Fenerbahçe derbisi heyecanı yaşanacak. Ayrıca spor müsabakaları, Formula 1 yarışı ve diğer etkinlikler de gerçekleştirilecek.

 • 06:50 TV8 Yayın Akışı: Bugün Hangi Programlar Var? TV8 Yayın Akışı: Bugün Hangi Programlar Var?

  TV8 kanalının bugünkü yayın akışı araştırılıyor. Diziseverler, beklediği diziler ve yarışma programlarını bu listede bulabilecekler. İşte TV8 yayın akışı detayları: Survivor Ekstra, Çöller Kasırgası, Gazete Magazin, Doğduğun Ev Kaderindir, Türkiye’nin Doktorları, Prangalı Mahkum, Survivor Panorama, O Ses Türkiye, Survivor 2023.

 • 05:38 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı tebrik etti

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 'Göreve Başlama Töreni' sonrası tebrik mesajları paylaştı. Maduro, Türkiye için kalkınma ve refah dönemi olacağını belirterek, hükümetlerinin ikili ilişkilerinin kardeşlik ve işbirliği yolunda devam edeceğini ifade etti. Maduro ayrıca Türk ve yabancı konuklarla selamlaşarak, Venezuela'nın dünya haklarının dostluğuna, dayanışmasına ve desteğine sahip olduğunu vurguladı.

 • 01:27 Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı (2) Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı (2)

  GÖREVİ DEVREDECEK BAKANLARDAN YENİ KABİNE ÜYELERİNE TEBRİK MESAJICumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından önceki dönemin kabine üyeleri, Twitter hesaplarından yeni bakanları tebrik etti.

 • 00:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21. yüzyılı barış, refah ve istikrar yüzyılı olarak inşa etmek istediklerini söyledi Cumhurbaşkanı Erdoğan, 21. yüzyılı barış, refah ve istikrar yüzyılı olarak inşa etmek istediklerini söyledi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, devlet ve hükümet başkanlarıyla onur yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan, Türkiye'nin bölgesel güç ve küresel aktör konumunu pekiştirmek istediklerini belirterek, yönlerinin hem batıya hem de doğuya dönük olacağını ancak asıl istikametlerinin doğruya, hakikate ve adalet olduğunu vurguladı.

 • 00:34 Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı Yeni kabine üyeleri ilk mesajlarını paylaştı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yeni kabine üyelerini açıklamasının ardından yeni bakanlar, ilk mesajlarını Twitter hesaplarından paylaştı. Bakanlar, Cumhurbaşkanı'na teşekkür ederken, millete hizmet etmek için çalışacaklarını belirttiler.

 • 00:32 Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığı görevine atandı Yılmaz Tunç, Adalet Bakanlığı görevine atandı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Adalet Bakanı olarak atanan Yılmaz Tunç, adaletin tecellisi ve insan haklarına saygı konularında önemli çalışmalar yapacaklarını belirtti. Tunç, Türkiye'de son 21 yılda yapılan reform niteliğindeki adımları vurgulayarak, yeni dönemde de reform sürecinin kesintisiz devam etmesi için çalışacaklarını söyledi. Tunç, Meclis'te uzlaşma sağlanması halinde Türkiye'nin yeni, demokratik bir anayasaya kavuşacağını ifade etti.

 • 00:26 İş dünyası temsilcileri yeni kabineyi değerlendirdi İş dünyası temsilcileri yeni kabineyi değerlendirdi

  TOBB, ASO, ATO, TESK ve OSBÜK başkanları, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabine için ülkeye ve millete hayırlı olması temennisinde bulundu. Başkanlar, bakanlara başarılar dilerken, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Ticaret Bakanı Mehmet Muş'a teşekkür etti.

 • 00:10 TFF ve TBF, yeni kabine üyelerine başarı diledi TFF ve TBF, yeni kabine üyelerine başarı diledi

  Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) ve Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF), Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni üyelerine başarı diledi. TFF ve TBF, internet sitelerinde yaptıkları açıklamalarda yeni kabine üyelerini tebrik ederken, önceki dönem kabinede yer alan bakanlara da teşekkür etti.

 • 00:00 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde Türkiye'nin bölgesel güç ve küresel aktör konumunu pekiştireceğini söyledi Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde Türkiye'nin bölgesel güç ve küresel aktör konumunu pekiştireceğini söyledi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Göreve Başlama Töreni'ne katılan konuk liderler onuruna verilen akşam yemeğinde yaptığı konuşmada, yeni dönemde Türkiye'nin bölgesel güç ve küresel aktör konumunu pekiştireceğini ve daha adil ve barışçıl bir düzenin tesisi için tüm paydaş ve ortaklarla çalışmaya devam edeceklerini söyledi. Erdoğan, ayrıca katılımcılara teşekkür ederek, Türkiye'nin güçlü, girişimci ve insani diplomasi takip ettiğini belirtti.

 • Dün Dün 23:52 TİM Başkanı Mustafa Gültepe, yeni kabine hakkında açıklama yaptı TİM Başkanı Mustafa Gültepe, yeni kabine hakkında açıklama yaptı

  Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı Mustafa Gültepe, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Gültepe, üretim ve ihracatın ülke ekonomisi için vazgeçilmez bir yerinin bulunduğunu belirterek, yeni kabinede ekonomi yönetiminin ticaretin dinamiklerini iyi bilen, gerek yurt içinde gerekse uluslararası arenada güven duyulan isimlerden oluşmasından büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade etti.

 • Dün Dün 23:50 Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atandı Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak atandı

  Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin yeni Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Türkiye Yüzyılı'nda aşkla çalışacaklarını ve afetzede kardeşlerin konutlarını en kısa sürede teslim edeceklerini söyledi. Özhaseki, İstanbul'u ve Türkiye'yi kentsel dönüşümle güvenli hale getireceklerini ve şehirlerin yeşil dönüşümle 2053 vizyonuna uygun hale getirileceğini belirtti.

 • Dün Dün 23:49 Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirildi Mehmet Özhaseki, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirildi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yeni kabinede Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olarak görevlendirilen Mehmet Özhaseki, konutları en kısa sürede teslim edeceklerini ve İstanbul'u ve Türkiye'yi kentsel dönüşümle güvenli hale getireceklerini söyledi.

 • Dün Dün 23:32 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Yüzyılı Kabinesini açıklayarak, Türkiye'nin gelecek asrının nasıl olacağına karar verdiğini belirtti. Eski kabine üyelerine teşekkür eden Erdoğan, yeni mesai arkadaşlarına başarılar diledi.

 • Dün Dün 23:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni kabinesini açıkladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin demokrasisinin gücüne güç katan seçim sürecinin ardından yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'ni açıkladı. Erdoğan, Türkiye'nin istiklal ve istikbaline sahip çıktığını vurgulayarak, milletin iradesiyle birlikte Türkiye'nin asırlara sari birlikte yaşama kültürüyle kendi mecrasında akmaya devam edeceğini belirtti. Erdoğan, yeni kabine üyelerine başarılar diledi ve Türkiye'nin yükselişine, güçlenmesine bağlamış hiç kimseyi mahcup etmeyeceklerini vurguladı.

 • Dün Dün 23:00 İSTİB Başkanı Ali Kopuz: Yeni kabine nitelikli isimlerden oluşuyor İSTİB Başkanı Ali Kopuz: Yeni kabine nitelikli isimlerden oluşuyor

  İstanbul Ticaret Borsası Başkanı Ali Kopuz, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kopuz, yeni kabinenin Türkiye'nin son 21 yılına damgasını vuran Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde, Cumhuriyetin ikinci yüzyılına en güçlü şekilde başlamasını sağlayacak nitelikte isimlerden oluştuğunu vurguladı. İş dünyası olarak, açıklanan yeni kabinenin istihdam, katma değerli üretim ve ihracat sayesinde, nitelikli büyüme ve refah artışı yolunda büyük icraatlar yapacağına olan inançlarının tam olduğunu belirten Kopuz, yeni bakanların iş dünyasını ve reel sektörü de çok iyi bildiğini söyledi.

 • Dün Dün 22:54 PKK'lı Terörist İkna Çalışmaları Sonucu Teslim Oldu PKK'lı Terörist İkna Çalışmaları Sonucu Teslim Oldu

  Hakkari Valiliği, bir PKK'lı teröristin, ikna çalışmaları sonucu güvenlik güçlerine teslim olduğunu duyurdu. Teröristin Türkiye'ye teslim edildiği ve gerekli adli işlemlere başlandığı belirtildi. İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin bölücü terör örgütü PKK/KCK'nın faaliyetlerinin deşifre edilmesi ve engellenmesine yönelik çalışmalarının devam ettiği açıklandı.

 • Dün Dün 22:46 ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın: Yeni kabine Türkiye Yüzyılı'na yakışır kadroların ince eleyip sık dokunarak oluşturuldu ASKON Genel Başkanı Orhan Aydın: Yeni kabine Türkiye Yüzyılı'na yakışır kadroların ince eleyip sık dokunarak oluşturuldu

  Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Orhan Aydın, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin yeni kabinesini değerlendirirken, Türkiye Yüzyılı'na yakışır kadroların ince eleyip sık dokunarak oluşturulduğunu belirtti. Aydın, önceliğin enflasyon ve ülkenin yeniden inşası olması gerektiğini vurgulayarak, faizle mücadeleden taviz verilmemesini ve 'üreterek büyüyen Türkiye' hedefinden vazgeçilmemesini temenni etti.

 • Dün Dün 22:45 Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı: Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı oldu Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı: Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı oldu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni kabine üyelerini açıkladı. Mehmet Şimşek Hazine ve Maliye Bakanı, Mehmet Fatih Kacır Sanayi ve Teknoloji Bakanı Yardımcısı, Ömer Bolat Ticaret Bakanı, Abdulkadir Uraloğlu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı, İbrahim Yumaklı Tarım ve Orman Bakanı, Alparslan Bayraktar Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı, Vedat Işıkhan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı olarak görevlendirildi. Cevdet Yılmaz ise Cumhurbaşkanı Yardımcısı oldu.

 • Dün Dün 22:42 İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç'ten yeni kabine değerlendirmesi İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç'ten yeni kabine değerlendirmesi

  İstanbul Ticaret Odası Başkanı Şekib Avdagiç, yeni Cumhurbaşkanlığı Kabinesi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Avdagiç, yeni kabinenin Türkiye Yüzyılı hedefine ulaşmaya odaklanmış yetenekli ve liyakatlı bir kadro olduğunu belirtti. İş dünyası olarak yakın çalışma içinde oldukları bakanlarla daha verimli çalışmalar yapacaklarına inandıklarını söyleyen Avdagiç, ekonomi yönetimine gereken katkıyı vereceklerini ifade etti.

 • Dün Dün 21:46 Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası Kızılcahamam'da Başladı Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası Kızılcahamam'da Başladı

  Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) 2023 ulusal yarış takviminde yer alan Petlas 2023 Türkiye Off-Road Şampiyonası'nın birinci ayağı Kızılcahamam Belediyesi önünde başladı. Seremonik startını Kaymakam Can Aksoy ile Belediye Başkanı Süleyman Acar verdi. Şampiyona, orman etabı ve seyirci etabı ile tamamlanacak ve 15 Temmuz Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı'nda ödül töreniyle sona erecek.

 • Dün Dün 21:28 Türkiye, Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Deniz Feneri Otoriteleri Birliği Konsey Üyeliğine Seçildi Türkiye, Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Deniz Feneri Otoriteleri Birliği Konsey Üyeliğine Seçildi

  Türkiye, 20. Uluslararası Seyir Yardımcıları ve Deniz Feneri Otoriteleri Birliği Konferansı'nda 72 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen 14. Konsey Seçimleri sonucunda Konsey Üyesi olarak seçildi. Ayrıca, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü ile IALA arasında gemi trafiğinin güvenliğini ve verimliliğini artırmak ve deniz çevresini korumak amacıyla Gemi Trafik Hizmetlerini ve Seyir Yardımcıları Hizmetlerini geliştirmek ve uyumlaştırmak amacıyla mutabakat zaptı da imzalandı.

 • Dün Dün 21:28 Neslim Güngen'in Esenyurt'taki Güzellik Merkezi Açılışı Büyük İlgi Gördü Neslim Güngen'in Esenyurt'taki Güzellik Merkezi Açılışı Büyük İlgi Gördü

  İş kadını Neslim Güngen'in Esenyurt'ta açtığı güzellik merkezi büyük ilgi gördü. Kadın girişimcilere sağladığı desteklerle de dikkat çeken Güngen, açılışta yeni şarkısını da seslendirdi.

 • Dün Dün 20:32 Oturarak Voleybol Süper Ligi final müsabakaları devam ediyor Oturarak Voleybol Süper Ligi final müsabakaları devam ediyor

  Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen Oturarak Voleybol Süper Ligi final müsabakaları Toroslar Voleybol Spor Salonu'nda devam ediyor. Bugün çeyrek ve yarı final maçları oynandı ve yarın Karadeniz Ereğli Belediye ile Karaman Özel İdare finalde karşılaşacak. Deprem nedeniyle ligden 4 takımın çekildiği belirtilirken, federasyonun oturarak voleybolu Türkiye'de daha fazla yaymak için çalışmalar yaptığı ifade edildi.

 • Dün Dün 20:17 Derbide tarihi skor! Fenerbahçe, Anadolu Efes'i bozguna uğrattı Derbide tarihi skor! Fenerbahçe, Anadolu Efes'i bozguna uğrattı

  Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi Yarı Final serisi ilk maçında Anadolu Efes'i 42 sayı farkla 108-66 mağlup ederek seride 1-0 öne geçti.

 • Dün Dün 19:46 Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Göreve Başlama Töreni'ne katıldı Venezuela Devlet Başkanı Maduro, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Göreve Başlama Töreni'ne katıldı

  Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen 'Göreve Başlama Töreni'ne katıldı. Maduro, Türkiye ile müttefik olduklarını ve ikili ilişkileri güçlendirmek için çalışacaklarını belirtti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da tören sırasında Maduro'ya teşekkür etti.

 • Dün Dün 19:45 Türkiye'den yola çıkan ilk hac kafilesi Mekke'ye ulaştı Türkiye'den yola çıkan ilk hac kafilesi Mekke'ye ulaştı

  Kutsal topraklarda hac ibadetini yerine getirmek için Türkiye'den yola çıkan ilk kafile Suudi Arabistan'ın Mekke kentine ulaştı. Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Twitter hesabından yapılan yazılı açıklamaya göre, Hac farizasını yerine getirmek üzere Türkiye'den yola çıkan hacı adayları kutsal topraklara ayak bastı.

 • Dün Dün 19:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin şanını korumak için çalışmaya söz veriyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye'nin şanını korumak için çalışmaya söz veriyoruz

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir'deki törenin ardından atlı birliklerle Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne hareket ederken yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti'nin şanını ve şerefini korumak, itibarını arttırmak adını tüm dünyada yüceltmek için bütün gücümüzle çalışmaya söz veriyoruz dedi. Törende, 21 devlet başkanı ve 13 başbakan uluslararası kuruluş temsilcileri katıldı.

 • Dün Dün 19:28 Cumhurbaşkanı Erdoğan Göreve Başladı Cumhurbaşkanı Erdoğan Göreve Başladı

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı'ndaki Göreve Başlama Töreni'nde yaptığı konuşmada, 85 milyonun tamamını bağrına basacaklarını ve muhalefetin de milli iradeyle barışmasını istediklerini söyledi. Erdoğan, 50'si devlet ve hükümet başkanı olmak üzere, toplam 81 ülkeden 100'e yakın konuğun katıldığı törende yaptığı konuşmada, seçimlerin ardından dergi kapakları üzerinden milli iradeye müdahale girişimlerini de unutmayacaklarını belirtti.

 • Dün Dün 19:25 Salomon Çeşme Yarı Maratonu 12 Ülkeden 1103 Sporcunun Katılımıyla Gerçekleştirildi Salomon Çeşme Yarı Maratonu 12 Ülkeden 1103 Sporcunun Katılımıyla Gerçekleştirildi

  Çeşme'nin dünyaca ünlü sokaklarında gerçekleştirilen Salomon Çeşme Yarı Maratonu, 12 ülkeden 1103 sporcunun katılımıyla gerçekleştirildi. İlk kez düzenlenen yarışta erkeklerde Üzeyir Söylemez, kadınlarda ise Tuğçe Karakaya birinci oldu. Yarış, Çeşme ve Alaçatı sokaklarında renkli görüntülere sahne oldu.

 • Dün Dün 19:17 Cumhurbaşkanı Erdoğan Göreve Başlama Töreni'nde Konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan Göreve Başlama Töreni'nde Konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen 'Göreve Başlama Töreni'nde konuştu. Törene 21 devlet başkanı, 13 başbakan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 15 Temmuz gazileri, büyükelçiler, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, bilim insanları, sporcular, milletvekilleri, 81 ilin valisi, sanatçılar, medya yöneticileri, AFAD arama-kurtarma ekipleri, depremzedeler katıldı. Erdoğan, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak, yeni kabineyi açıklayacağını belirtti.

 • Dün Dün 19:10 Buca'da Klasik Otomobil Festivali düzenlendi Buca'da Klasik Otomobil Festivali düzenlendi

  Buca Belediyesi'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen Klasik Otomobil Festivali, Türkiye'nin dört bir yanından gelen otomobil tutkunlarını Buca'da buluşturdu. İki gün boyunca süren festivale İzmir'in yanı sıra Türkiye'nin pek çok bölgesinden otomobilsever katılım sağladı. Yaklaşık 130 klasik aracın yer aldığı festivale Bucalılar ve İzmirliler yoğun ilgi gösterdi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç, festivale ev sahipliği yapmaktan onur duyduklarını belirterek, araç sahiplerine ve festivalimize katılım sağlayan vatandaşlara teşekkür etti.

 • Dün Dün 19:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan Göreve Başlama Töreni'nde Konuştu Cumhurbaşkanı Erdoğan Göreve Başlama Töreni'nde Konuştu

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen 'Göreve Başlama Töreni'nde konuştu. Törene 21 devlet başkanı, 13 başbakan, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, 15 Temmuz gazileri, büyükelçiler, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar, bilim insanları, sporcular, milletvekilleri, 81 ilin valisi, sanatçılar, medya yöneticileri, AFAD arama-kurtarma ekipleri, depremzedeler katıldı. Erdoğan, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine vurgu yaparak, yeni kabineyi açıklayacağını belirtti.

 • Dün Dün 19:05 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete çağrı: Artık milli iradeyle barışmalarını istiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan muhalefete çağrı: Artık milli iradeyle barışmalarını istiyoruz

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Külliye'de gerçekleştirilen göreve başlama töreninde muhalefete de bir mesaj gönderdi. Erdoğan, "Türkiye'nin ve Türk selameti açısından, muhalefetin de, mesuliyet bilinciyle hareket etmesini bekliyoruz. Gazetecisi, yazarı, sivil toplumu, sanatçısı, siyasetçisiyle, tüm muhalefet cenahının artık milli iradeyle barışmasını istiyoruz" dedi.

 • Dün Dün 19:02 ABD Milli Takımı Türkiye maçını sabırsızlıkla bekliyor ABD Milli Takımı Türkiye maçını sabırsızlıkla bekliyor

  ABD Milli Takımı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) Kadınlar Milletler Ligi birinci hafta maçında Güney Kore'yi 3-0 yendikten sonra Türkiye ile yapacakları maç için sabırsızlandıklarını söyledi. Avery Skinner, Türk taraftarın önünde oynamanın keyifli olacağını belirtti.

Advertisement