Son dakika Türkiye haberleri, Türkiye son dakika, son dakika Türkiye

Son Dakika Türkiye Haberleri

 • Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te düzenlendi
  16:43 Kırgızistan-Türkiye İş Forumu Bişkek'te düzenlendi

  Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov'un himayesinde başkent Bişkek'te, Kırgızistan-Türkiye İş Forumu düzenlendi. Forum, Kırgızistan Bakanlar Kurulu Başkanı Akılbek Caparov, Ekonomi ve Ticaret Bakanı Daniyar Amangeldiyev, Türkiye'nin Bişkek Büyükelçisi Ahmet Sadık Doğan, Bişkek Belediye Başkanı Aybek Cunuşaliyev ve Türkiye'den gelen 60 kişilik iş insanı heyetinin katılımıyla gerçekleştirildi. Caparov, etkinliğin açılışında iki ülkenin ilişkilerini geliştirecek yeni fikirlere ve projelere açık olduklarını vurguladı. Türk iş insanlarını Kırgızistan'a yatırım yapmaya çağıran Caparov, Türkiye ile ticari ve ekonomik ilişkilerin geliştirilmesini Kırgızistan'ın stratejik avantajı olarak değerlendirdi.

 • Türk Milli Sporcuları Fransa'da 15 Madalya Kazandı
  16:42 Türk Milli Sporcuları Fransa'da 15 Madalya Kazandı

  Fransa'da düzenlenen 18. Paletli Yüzme Dünya Kupası'nın birinci etabında Türk milli sporcular, 2 altın, 9 gümüş ve 4 bronz madalya kazandı. Turnuvaya 19 ülkeden 92 takım ve 522 sporcu katıldı. Türkiye adına mücadele eden sualtı sporcuları, bireysel ve takım olarak büyük bir başarı elde etti.

 • TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Japonya Büyükelçisi'ni kabul etti
  16:26 TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Japonya Büyükelçisi'ni kabul etti

  TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko'yu kabul etti. Kurtulmuş, Türkiye ve Japonya arasındaki ilişkilerin 100. yıl dönümünde daha güçlü adımlar atılması ve işbirliğinin artırılması gerektiğini belirtti. Japonya Büyükelçisi Katsumata ise ikili ilişkileri ileriye taşımak için kültürel etkinlikler düzenleyeceklerini ve TBMM Başkanı Kurtulmuş'u Japonya'ya davet etti.

 • Ordu'da yapılan operasyonda 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı
  15:47 Ordu'da yapılan operasyonda 2 şüpheli adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde Türkiye genelinde yapılan operasyon kapsamında Ordu'da yakalanan 2 şüpheli, adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Operasyonlarda toplamda 147 şahıs hakkında işlem yapıldı.

 • Türkiye'nin Deri ve Deri Mamulleri Sektörü İhracatta Önemli Rol Oynuyor
  15:47 Türkiye'nin Deri ve Deri Mamulleri Sektörü İhracatta Önemli Rol Oynuyor

  Ticaret Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan, "Türkiye'nin katma değerli sektörlerinden bir tanesi olan deri ve deri mamulleri sektörü, istihdama ve ihracata sağladığı etkiyle Türkiye ekonomisinde giderek artan öneme sahip." dedi.

 • WKF Hakem Kurulu Başkanı Türk hakemlere eğitim verdi
  15:43 WKF Hakem Kurulu Başkanı Türk hakemlere eğitim verdi

  Dünya Karate Federasyonu (WKF) Hakem Kurulu Başkanı Javier Escalante, Türk hakemlere değişen kurallar hakkında eğitim verdi. Türkiye Karate Federasyonu (TKF) Başkanı Aslan Abid Uğuz, seminerin ardından Escalante'ye teşekkür etti ve plaket verdi.

 • Judo Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Denizli'de yapılacak
  15:41 Judo Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası Denizli'de yapılacak

  Judo Okul Sporları Yıldızlar Türkiye Şampiyonası, 05-06 Mart 2024 tarihlerinde Denizli'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Vali Recep Yazıcıoğlu Spor Salonu'nda düzenlenecek olan şampiyonada, 81 ilin toplamda 430 sporcu tatamiye çıkacak. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından organize edilen yarışmalar için hazırlıklar hızla devam ediyor. Şampiyonanın açılış seremonisi 05 Mart 2024 Salı günü saat 14.00'te yapılacak.

 • 28 Şubat mağduru öğrenciler yaşadıklarını anlattı
  15:40 28 Şubat mağduru öğrenciler yaşadıklarını anlattı

  Türkiye'de tarihe 'postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümünde mağdur öğrenciler, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Öğrenciler, darbe sebebiyle mezuniyetlerinin geç olmasından dolayı birçok mağduriyet yaşadıklarını belirtti. Ayrıca, başörtüsü yasağının kalkmasıyla birlikte birçok mağduriyetin devam ettiği vurgulandı.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Saraybosna'da Şehitlikleri Ziyaret Etti
  15:40 Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Saraybosna'da Şehitlikleri Ziyaret Etti

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Bosna Hersek'e resmi ziyaret gerçekleştirdi. Güler, Saraybosna'da Kovaçi Şehitliği'ni ziyaret ederek Meçhul Asker Anıtı'na ve Aliya İzzetbegoviç'in mezarına çelenk bıraktı. Daha sonra Türkiye'nin Saraybosna Büyükelçiliği'ne geçen Güler, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • 28 Şubat Darbesi Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçti
  15:30 28 Şubat Darbesi Türk demokrasi tarihinde kara bir leke olarak geçti

  AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Hatice Yeliz Sipahi, 28 Şubat Darbesi'nin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Sipahi, darbe sürecinde yaşanan mağduriyetlere değinerek genç kızların üniversitelere başörtüsü ile giremediğini ve gençlerin eğitim haklarından mahkum bırakıldığını hatırlattı. Ayrıca, katsayı adaletsizliğiyle gençlerin istedikleri okulda eğitim almalarının önünün kapatıldığını ve temel hakların engellendiğini ifade etti. Sipahi, Türk milletinin iradesine vurulan her darbeye gereken yanıtı verdiğini ve darbecileri tarihe gömdüğünü vurgulayarak, millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiklerini belirtti.

 • Kırmız ette fiyatlar neden artıyor?
  15:21 Kırmız ette fiyatlar neden artıyor?

  Kırmızı et fiyatlarındaki artış, ilçeler arasında fiyat farklarını ortaya çıkarırken vatandaşlar, özellikle yakında başlayacak Ramazan ayı öncesi tekrar bir zamla karşılaşmaktan endişeleniyor. Et fiyatlarındaki fahiş artışın sebebi olaraksa Türkiye'deki hayvan varlığındaki azalış ve tekelleşme olarak gösteriliyor.

 • Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Türkiye'nin ikinci yüzyılında daha ileriye gitmek istiyoruz
  15:20 Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı: Türkiye'nin ikinci yüzyılında daha ileriye gitmek istiyoruz

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da yaptığı konuşmada, Türkiye'nin ikinci yüzyılında daha ileriye gitmek ve bütün yüklerinden kurtulmak istediklerini belirtti. Yumaklı, ayrıca Tarıma Dayalı İhtisas Besi Organize Sanayi Bölgesi hakkında bilgi verdi ve pancar üreticilerine seslendi.

 • Sandıklı'da 657 öğrenci yetenek taramasından geçti
  15:06 Sandıklı'da 657 öğrenci yetenek taramasından geçti

  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında Sandıklı ilçesinde 657 üçüncü sınıf öğrencisi yetenek taramasından geçti. Başarılı olan öğrenciler temel eğitim programına dahil edilecek ve ilgili spor branşına yönlendirilecek.

 • AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir
  15:05 AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat Darbesi Türkiye'nin kara lekesidir

  AK Parti Konya İl Başkan Yardımcısı ve İnsan Hakları Başkanı Ali Deresoy, 28 Şubat darbesinin insanlık tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin vesayetçilerin hukuksuzluğunu ve kirli hesaplarını gösterdiğini söyledi. Deresoy, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına yapılan bir saldırı olduğunu vurgulayarak, milletin 15 Temmuz'da verdiği mücadele ile darbe dönemlerinin bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü ifade etti.

 • CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: Tankların caddelerde yürütülmesine, askerlerin demokrasiye balans ayarı yapmasına kesinlikle karşıyız
  15:00 CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın: Tankların caddelerde yürütülmesine, askerlerin demokrasiye balans ayarı yapmasına kesinlikle karşıyız

  CHP Grup Başkanvekili Gökhan Günaydın, tankların caddelerde yürütülmesine, askerlerin demokrasiye balans ayarı yapmasına kesinlikle karşı olduklarını, her zaman din ve inanç özgürlüğünden, laik, demokratik ve sosyal hukuk devletinden yana olduklarını söyledi. Günaydın, Türkiye'nin darbelerle analitik bir şekilde hesaplaşması gerektiğini belirtti ve darbelerin kimlere yaradığının analiz edilmesi gerektiğini vurguladı. Ayrıca, CHP'nin darbeler karşısındaki tutumunun 15 Temmuz darbesinden sonra da test edildiğini ve onaylandığını ifade etti.

 • Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Türkiye'nin hedefi ikinci yüzyılda daha ileriye gitmek
  14:57 Tarım ve Orman Bakanı Yumaklı: Türkiye'nin hedefi ikinci yüzyılda daha ileriye gitmek

  Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kastamonu'da yaptığı açıklamada, Türkiye'nin ikinci yüzyılında daha ileriye gitmek ve bütün yüklerinden kurtulmak hedefi olduğunu belirtti. Bakan Yumaklı, Devrekani ilçesinde gerçekleştirilen bir proje ile ilgili olarak da teşekkürlerini iletti ve Kastamonu'nun potansiyelini açığa çıkarmak için çalıştıklarını söyledi.

 • Para Tekvando Türkiye Şampiyonası Konya'da Başladı
  14:53 Para Tekvando Türkiye Şampiyonası Konya'da Başladı

  Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Metin Şahin, Para Tekvando Türkiye Şampiyonası'nın Konya'da başladığını ve Paris Olimpiyatları'nda iddialı olduklarını belirtti. Şampiyonada derece alan sporcular milli takıma gitmeye hak kazanacak. Şahin ayrıca, para tekvandoyu sadece yarışma sporu olarak değil, engelli vatandaşların spora katılabilmesi ve faydalanabilmesi için bir araç olarak gördüklerini ifade etti.

 • BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 28 Şubat birkaç sene sonra yok oldu
  14:53 BBP Genel Başkanı Mustafa Destici: 28 Şubat birkaç sene sonra yok oldu

  BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Yozgat'ta yaptığı konuşmada 28 Şubat'ın postmodern bir darbe olduğunu belirterek, milletin iradesine yapılan darbeleri kınadıklarını söyledi. Destici, Türkiye'nin birlik ve kardeşlik içinde yaşamasını istediklerini vurguladı. Ayrıca, emekli maaşlarının iyileştirilmesi ve çiftçilere destek verilmesi gerektiğini ifade etti.

 • ATO Başkanı Gürsel Baran: Savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamaz
  14:40 ATO Başkanı Gürsel Baran: Savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamaz

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, AFAD ve Kızılay'ın Türkiye'ye getirilen Filistinli hastalarla yakından ilgilendiğini belirterek, savaşın hiçbir haklı gerekçesi olamayacağını ve temennilerinin soykırımın bir an önce durdurulması ve bölgede iki devletli bir çözümün sağlanması olduğunu ifade etti.

 • Adıyaman Malazgirt İlkokulu, Atatürk'e Vefa Valizi Projesi ile Atatürk Tablosunu Ankara'ya Gönderdi
  14:34 Adıyaman Malazgirt İlkokulu, Atatürk'e Vefa Valizi Projesi ile Atatürk Tablosunu Ankara'ya Gönderdi

  Adıyaman Malazgirt İlkokulu, 'Atatürk'e Vefa Valizi' projesi kapsamında hazırladığı Atatürk tablosunu valize koyarak Ankara'ya gönderdi. Türkiye'nin 81 ilindeki yaklaşık 270 okula gönderilen valizler arasında yer alan Adıyaman Malazgirt İlkokulu'nun valizi, 3 boyutlu Atatürk portresi ile dikkat çekti. Valizlerin yolculuğu 18-20 Mart tarihleri arasında Ankara'da gerçekleştirilecek olan '81 İlden Atatürk'e Vefa Sergisi' ile sona erecek.

 • Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi Başladı
  14:29 Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi Başladı

  Türkiye'nin önde gelen markalarıyla iş arayan vatandaşların buluştuğu 4'üncü Üsküdar Boğaziçi İstihdam Zirvesi başladı. Zirvede iş arayanlar ile iş verenler bir araya gelerek iş görüşmeleri gerçekleştiriyor.

 • Hasan Turan: 28 Şubat Türkiye'nin siyasi ve toplumsal tarihine kara bir leke olarak geçmiştir
  14:30 Hasan Turan: 28 Şubat Türkiye'nin siyasi ve toplumsal tarihine kara bir leke olarak geçmiştir

  TBMM İdare Amiri ve AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, 28 Şubat postmodern darbesini eleştirirken, Türkiye'nin siyasi ve toplumsal tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirtti. Turan, 28 Şubat'ın İslam'ı söküp atma girişimi olduğunu ve milletin feraseti ile bertaraf edildiğini vurguladı. Ayrıca, Türkiye'nin haklı mücadelesini baltalama çabalarının boşa olduğunu ve milletin bu tür karanlık dönemleri tekrar yaşamayacağını ifade etti.

 • Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar: Türkiye'ye model olduk
  14:13 Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar: Türkiye'ye model olduk

  Kocasinan Belediye Başkanı Ahmet Çolakbayrakdar, Kayseri'de birçok alanda ilkleri gerçekleştirdiklerini ve Türkiye'ye projeleriyle model olduklarını belirtti. Başkan Çolakbayrakdar, vatandaşların taleplerini dinleyerek mahallelerin sıkıntılarını çözmeye çalıştıklarını ve yeni projelerle öncü belediye olacaklarını söyledi.

 • Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir
  13:50 Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı: 28 Şubat mağduriyetlerinin giderilmesi gerekmektedir

  Eğitim-Bir-Sen Manisa 1 No'lu Şube Başkanı Halil Kallat, 28 Şubat post modern darbenin 27. yılı dolayısıyla yaptığı açıklamada, mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirtti. Kallat, 28 Şubat'ın Türkiye'nin ekonomik birikimlerine, yaşama heyecanına, inanç değerlerine, demokrasi irade ve talebine, eğitime, sağlığa, özgür basına, haber alma özgürlüğüne, aşımıza, ekmeğimize, emeğimize, geleceğimize yapılmış bir darbe olduğunu vurguladı. Ayrıca, darbecilere destek veren sözde sendikaların millet vicdanında derin yara açtığını ifade etti ve daha özgür, daha aydınlık, daha müreffeh bir gelecek için birlikte hareket etme çağrısı yaptı.

 • Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu
  13:38 Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu

  Türkiye'nin en başarılı kadın girişimcileri belli oldu Türkiye'nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nda ödüller sahiplerini buldu Kadın girişimcilere destek olmak amacıyla Garanti BBVA, Ekonomist Dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilen 'Türkiye'nin Kadın...

 • 28 Şubat Mağdurları İHA'ya Konuştu
  13:22 28 Şubat Mağdurları İHA'ya Konuştu

  Türkiye'de tarihe 'postmodern darbe' olarak geçen 28 Şubat'ın 27'nci yıl dönümünde mağdur öğrenciler, yaşadıklarını İHA'ya anlattı. Memur-Sen ve birçok sivil toplum kuruluşunun işbirliğinde gerçekleştirilen '27. Yılında 28 Şubat Mağdurlarının Sorunları ve Çözüm Önerileri Çalıştayı'nın sonuç raporu, Memur-Sen Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısı ile açıklandı. 28 Şubat'ta mağduriyet yaşayan öğrenciler, toplantı sonrasında İhlas Haber Ajansı (İHA) muhabirine açıklamalarda bulundu.

 • Okul Sporları Masa Tenisi Yıldızlar Grup Müsabakaları Başladı
  13:21 Okul Sporları Masa Tenisi Yıldızlar Grup Müsabakaları Başladı

  Okul Sporları faaliyet programında yer alan Masa Tenisi Yıldızlar Grup müsabakaları, Tınaztepe Spor Salonu'nda düzenlenen açılış seremonisiyle başladı. 12 farklı ilden 21 takımın 150 sporcuyla katıldığı müsabakalarda dereceye giren takımlar Türkiye yarı finallerine katılmaya hak kazanacak. Açılış seremonisinde konuşan Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, sporculara ve antrenörlere başarılar diledi.

 • Azerbaycan Milli İlimler Akademisi'nde TÜBİTAK koordinasyon merkezi açıldı
  13:17 Azerbaycan Milli İlimler Akademisi'nde TÜBİTAK koordinasyon merkezi açıldı

  Azerbaycan Milli İlimler Akademisi'nde (AMİA), Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nun (TÜBİTAK) koordinasyon merkezi açıldı. Merkezde TÜBİTAK'ın ürünlerinin tanıtımı yapılacak ve iki kurum arasındaki iletişim sağlanacak. TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal'a AMİA'dan fahri profesörlük unvanı verildi.

 • Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi Şampiyonu Orhan Okulu ve Takımını Ziyaret Etti
  13:04 Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi Şampiyonu Orhan Okulu ve Takımını Ziyaret Etti

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, CW Enerji Türkiye Yağlı Güreş Ligi'nin ilk şampiyonu Orhan Okulu ve takımını yeni sezon kampında ziyaret etti. Başkan Uysal, pehlivanların ata sporun hakkını vererek iyi birer temsilci olduklarını ifade etti.

 • Menemen Belediyesi 38. Ulukent Yağlı Güreşleri'ne ev sahipliği yapacak
  12:28 Menemen Belediyesi 38. Ulukent Yağlı Güreşleri'ne ev sahipliği yapacak

  Menemen Belediyesi, Türkiye'nin en ünlü başpehlivanlarını Ulukent'te buluşturmaya hazırlanıyor. 3 Mart Pazar günü gerçekleştirilecek yağlı güreşlere geniş katılım bekleniyor.

 • Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda bölge finallerine katılmaya hak kazandı
  12:28 Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi, TÜBİTAK Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda bölge finallerine katılmaya hak kazandı

  TÜBİTAK tarafından düzenlenen 55. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması'nda Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi, 2 psikoloji ve 2 sosyoloji projesiyle bölge finallerine katılmaya hak kazandı. Projeler arasında 'İnfografik Tasarlama Etkinlikleri ile Öğrencilerde Skolyoz Farkındalığının Geliştirilmesi' ve 'Bağlam Temelli Öğrenme Etkinliklerinin Sürdürülebilir Kalkınma Kapsamında Çevresel Farkındalık Üzerine Etkisi' gibi konular yer alıyor. Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri tebrik edildi.

 • AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar
  12:28 AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar kısa sürede balans ayarına uğradılar

  AK Parti Ankara İl Başkan Yardımcısı Cemal Güngör, 28 Şubat darbesinin Türk demokrasi tarihine kara bir leke olarak geçtiğini belirterek, darbenin siyasete, demokrasiye ve insan haklarına balans ayarı vermeye çalışanların kısa sürede balans ayarına uğradığını ifade etti. Güngör, karanlık darbe dönemlerinin 15 Temmuz gecesi milletin verdiği mücadeleyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömüldüğünü aktardı ve AK Parti'nin millet iradesini egemen kılma ve güçlü Türkiye'yi inşa etme mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.

 • Türkiye'deki Ortaokul ve Lise Öğrencileri Dijital Oyun Oynama Alışkanlıkları Araştırması
  12:20 Türkiye'deki Ortaokul ve Lise Öğrencileri Dijital Oyun Oynama Alışkanlıkları Araştırması

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) Güvenli İnternet Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, Türkiye'deki ortaokul ve lise öğrencileri hafta içi her gün yaklaşık 3 saatlerini dijital oyun oynayarak geçiriyor. Araştırma sonucunda elde edilen verilere göre, öğrencilerin dijital oyun, internet ve sosyal medya bağımlılıkları ile mutluluk, siber zorbalık, sıkıntı-stres ve yalnızlık durumları incelendi. Araştırma, öğrencilerin dijital oyun bağımlılığı, internet bağımlılığı, sosyal medya bağımlılığı, siber zorbalık, sıkıntı-stres ve yalnızlık gibi konularda risk altında olduklarını ortaya koydu.

 • Finlandiya ile Türkiye Arasındaki Dostluk Anlaşmasının 100. Yılı Kutlandı
  12:06 Finlandiya ile Türkiye Arasındaki Dostluk Anlaşmasının 100. Yılı Kutlandı

  Finlandiya ile Türkiye'nin diplomatik ilişkilerini kuran dostluk anlaşmasının 100. yıl dönümü vesilesiyle başkent Helsinki'de, UNESCO Dünya Mirası Listesi'nde kayıtlı Göbeklitepe'yi de kapsayan 'Taş Tepeler' projesinin sunumu yapıldı. Türkiye Turizm Tanıtma ve Geliştirme Ajansı (TGA) ve Büyükelçilik tarafından organize edilen etkinliğe, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi ve Karahantepe Kazı Başkanı Prof. Dr. Necmi Karul, konuşmacı olarak katıldı. İlki Helsinki Üniversitesinde yapılan etkinlik, bugün de Helsinki Belediyesi binasında halka açık şekilde devam edecek.

 • AK Parti Balıkesir İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar milletimiz tarafından balans ayarına uğradılar
  11:56 AK Parti Balıkesir İl Başkan Yardımcısı: 28 Şubat'ta balans ayarı vermeye çalışanlar milletimiz tarafından balans ayarına uğradılar

  AK Parti Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Fatih Güngör, 28 Şubat Postmodern Darbesi'nin 27'nci yılı dolayısıyla düzenlediği basın toplantısında, 28 Şubat'ta siyasete, demokrasiye ve insan haklarına 'balans ayarı' vermeye çalışanların milletimiz tarafından kısa sürede balans ayarına uğradığını belirtti. Güngör, Türkiye'nin 15 Temmuz gecesi verdiği mücadeleyle bir daha yaşanmamak üzere tarihe gömülen karanlık darbe dönemlerinin millet iradesini egemen kılma ve büyük Türkiye'yi inşa etme mücadelesinin kararlılıkla devam ettiğini vurguladı.

 • Kayseri'nin 2024 yılı ihracat hedefi 4 milyar dolar
  11:55 Kayseri'nin 2024 yılı ihracat hedefi 4 milyar dolar

  Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) ocak ayı ihracat rakamlarını değerlendirdi. Yalçın, Kayseri'nin 2024 yılı ihracatını 4 milyar doların üstüne çıkaracak gücünün, heyecanının ve alt yapısının olduğunu belirtti. Kayseri'nin ocak ayı ihracatı ise 287 milyon 566 bin dolar olarak gerçekleşti ve bir önceki yıla göre yüzde 3'lük bir artış yaşandı. İthalat rakamı ise 87 milyon 978 bin dolar olarak gerçekleşti ve bir önceki yıla göre yüzde 20 düşüş gösterdi. Kayseri'nin ihracatının ithalatını karşılama oranı ise 3,2 kata ulaştı.

 • DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak
  11:48 DOSYA HABER/HAVACILIĞIN ALTIN ÇAĞI - GÖRÜŞ - KAAN, Türkiye'yi güçlü ve seçkin bir kulübün üyesi yapacak

  Dr. Can Kasapoğlu, milli muharip uçak KAAN'ın Türk savunma sanayii için önemini ve uluslararası rekabeti nasıl etkileyeceğini AA Analiz için kaleme aldı.

 • Tekerlekli Sandalyede Engellilere Örnek Olan Milli Sporcu Ümit Burunlular
  11:48 Tekerlekli Sandalyede Engellilere Örnek Olan Milli Sporcu Ümit Burunlular

  Çanakkale'de trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye bağımlı hale gelen milli sporcu Ümit Burunlular, bilek güreşi ve gülle atmada elde ettiği başarılarla engellilere örnek oluyor. 20 yıldır tekerlekli sandalyede yaşayan Burunlular, Avrupa ve dünya şampiyonlukları kazanarak Türkiye'yi temsil etmeye devam ediyor. Antrenmanlarını Türkiye Sakatlar Derneği Çanakkale Şubesinde sürdüren Burunlular, 2024 yılında da önemli başarılar elde etmeyi hedefliyor.

 • ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı
  11:31 ATO Başkanı: Türkiye ile Bangladeş arasındaki ticaret hacmi 1 milyar doları aştı

  Ankara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, Türkiye ile Bangladeş arasındaki dış ticaret hacminin 1 milyar dolar eşiğini aştığını belirterek, "Bangladeş ile ülkemizin ticaretini Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın işaret ettiği 3 milyar dolar seviyesine yükseltmek için Ankara Ticaret Odası olarak çalışmaya hazırız" dedi.

 • Sarıkamış Rallisi'nde Pilot Burcu Çetinkaya İlk 10'a Girdi
  11:24 Sarıkamış Rallisi'nde Pilot Burcu Çetinkaya İlk 10'a Girdi

  23-25 Şubat tarihleri arasında Sarıkamış'ta yapılan Türkiye'nin 2 bin rakımdaki ilk kar rallisinde yarışan Pilot Burcu Çetinkaya, ilk 10'a girme başarısı gösterdi ve genel klasman puanı aldı. Sarıkamış Rallisi'nin müthiş olduğunu ifade eden Çetinkaya, gelecek yıllarda da yarışların devam etmesini diledi.

 • HÜDA PAR Milletvekili Şahzade Demir: Yeni, Sivil Bir Anayasa İhtiyaç
  11:20 HÜDA PAR Milletvekili Şahzade Demir: Yeni, Sivil Bir Anayasa İhtiyaç

  HÜDA PAR Gaziantep Milletvekili Şahzade Demir, 28 Şubat benzeri süreçlerin bir daha yaşanmaması için yeni, sivil bir anayasa ihtiyaç olduğunu ifade etti. Demir, 28 Şubat'ın üzerinden 27 yıl geçmesine rağmen yeterli dersin çıkarılmadığını ve postmodern darbe sürecinin mağduriyetlerinin tam anlamıyla giderilmediğini belirtti. Demir, Türkiye'de siyasetin askeri vesayet tarafından ele geçirilmesinin önlenmesi için vesayetçi zihniyet ve uygulamalarıyla hesaplaşılması gerektiğini vurgulayarak, sivil bir anayasa oluşturulması çağrısında bulundu.

 • Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi
  11:16 Japonya Büyükelçisi: Türkiye ile üçüncü ülkelerle işbirliği yapmanın zamanı geldi

  Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Katsumata Takahiko, Türk ve Japon hükümetlerinin 'Ekonomik Ortaklık Anlaşması' görüşmelerini sürdürdüğünü belirterek, 'Sadece ikili ekonomik ilişkilerde kalmak değil, artık üçüncü ülkelerle daha geniş kapsamlı işbirliği yapmamızın zamanının geldiğini düşünüyorum.' dedi. Katsumata, Türkiye-Japonya diplomatik ilişkilerinin 100. yılı vesilesiyle AA muhabirine değerlendirmelerde bulundu.

 • İşitme Engelliler A Milli Erkek ve Kadın Futsal Takımı, Deaflympics'te Şampiyonluk İstiyor
  11:09 İşitme Engelliler A Milli Erkek ve Kadın Futsal Takımı, Deaflympics'te Şampiyonluk İstiyor

  Türkiye İşitme Engelliler A Milli Erkek ve Kadın Futsal Takımı, 20. İşitme Engelliler Kış Olimpiyatları'nda her iki kategoride de şampiyon olmak için sıkı çalışıyor. Erzurum'da düzenlenecek olan olimpiyatlar öncesi kampa giren milliler, Türkiye'de futsalda bir ilki başarmayı hedefliyor. Teknik direktör Ersan Tolukan, takımın hedefinin her zaman birincilik olduğunu belirtirken, kaptan Mahmut Aktaş ise kendi seyircileri önünde şampiyon olmayı hedeflediklerini söyledi.

 • ULAK Haberleşme AŞ, akıllı ulaşım çözümüyle trafik sorunlarına çözüm getiriyor
  11:09 ULAK Haberleşme AŞ, akıllı ulaşım çözümüyle trafik sorunlarına çözüm getiriyor

  ULAK Haberleşme AŞ, İspanya'nın Barselona kentinde düzenlenen Mobil Dünya Kongresi'nde geliştirdiği milli teknoloji çözümlerini tanıttı. Bu çözümlerden biri olan V2X ürünü, trafik güvenliğini artırarak zaman kaybını ve CO2 emisyonunu azaltacak. ULAK Haberleşme AŞ Merkezi Yazılımlar Direktörü Alper Sınav, V2X teknolojisinin araçlar arasında iletişimi sağladığını ve yolun akıllı hale gelmesini sağladığını belirtti. Ayrıca, bu teknolojinin Türkiye'nin otomobili TOGG için de önemli olduğunu vurguladı.

 • Bilecikli Sporcu Abdulkerim Akdaş Türkiye 3.'sü Olarak Bronz Madalyayla Kentte Döndü
  11:08 Bilecikli Sporcu Abdulkerim Akdaş Türkiye 3.'sü Olarak Bronz Madalyayla Kentte Döndü

  İstanbul'da düzenlenen Turkcell Türkiye U-18 Salon Şampiyonası'nda Bilecikli sporcu Abdulkerim Akdaş, gülle atma branşında 15.30 metre derecesiyle Türkiye 3.'sü olarak bronz madalya kazandı. Gençlik ve Spor İl Müdürü Yasin Özdemir, sporcu ve antrenörünü tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

 • AK Parti Bursa İl Başkanı 28 Şubat Darbesini Kınadı
  11:06 AK Parti Bursa İl Başkanı 28 Şubat Darbesini Kınadı

  AK Parti Bursa İl Başkanı Davut Gürkan, 28 Şubat Post Modern Darbesini kınayarak, millet iradesini yok sayan bu darbenin Türkiye'nin geleceğine zarar verdiğini belirtti. Gürkan, milletin gücü ve tarihin yüklediği sorumlulukla millet iradesini egemen kılmaya devam edeceklerini vurguladı.

 • Eskişehir Okul Takımı Türkiye 3'üncüsü oldu
  10:55 Eskişehir Okul Takımı Türkiye 3'üncüsü oldu

  Bursa'da gerçekleştirilen Okul Sporları Gençler Yüzme Türkiye Finalleri'ne Eskişehir'den katılan okul takımı, 12 bin 346 puan alarak Türkiye 3'üncüsü oldu. Eskişehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, sosyal medya hesabından paylaşım yaparak derece alan okul takımını tebrik etti.

 • Başkan Osman Zolan, Türkiye'nin İlk Traktör Galericileri Sitesi'ni Ziyaret Etti
  10:54 Başkan Osman Zolan, Türkiye'nin İlk Traktör Galericileri Sitesi'ni Ziyaret Etti

  Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Türkiye'nin ilk Traktör Galericileri Sitesi'ni ziyaret ederek, tesisin Denizli'ye değer kattığını söyledi. Kumkısık Katlı Kavşağı ile bölgede trafik güvenliğinin artacağını müjdeledi.

 • Erzincan Gençlik Merkezleri Arası Spor Lig Turnuvası Başladı
  10:46 Erzincan Gençlik Merkezleri Arası Spor Lig Turnuvası Başladı

  Erzincan Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde düzenlenen Gençlik Merkezleri arası Spor Lig Turnuvası, Geleneksel Türk Okçuluğu turnuvası ile başladı. Yarışmada kızlar kategorisinde Sibel Özkaya birinci olurken erkekler kategorisinde Yusuf Çullu birinci oldu. Derece alan gençler Türkiye Şampiyonası'na katılmaya hak kazandılar. Turnuva, gençler arasında dostluk ve dayanışmayı pekiştirirken, sporun birleştirici gücünü de ortaya koyacak.

 • Para Halter Dünya Kupası, Dubai'de başlıyor
  10:44 Para Halter Dünya Kupası, Dubai'de başlıyor

  Türkiye Halter Federasyonu tarafından yapılan açıklamaya göre, Dubai'de düzenlenecek olan Para Halter Dünya Kupası yarın başlayacak. Milli takım kafilesi Dubai'ye ulaşırken, sporcular son hazırlıklarını tamamladı. Organizasyon, Paris 2024 Olimpiyatları'na kota puanı da verecek. Türkiye Halter Federasyonu Başkanı Talat Ünlü, müsabakanın önemine vurgu yaparak sporculara başarılar diledi.

 • Muğla'da Kürek Büyükler Türkiye Şampiyonası düzenlenecek
  10:34 Muğla'da Kürek Büyükler Türkiye Şampiyonası düzenlenecek

  Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde gerçekleştirilecek olan Kürek Büyükler Türkiye Şampiyonası, kadınlar ve erkekler kategorisinde şampiyonları belirleyecek. Şampiyonada dereceye giren ekipler, tekne ödüllerinin yanı sıra büyük ödüller de kazanacak. Organizasyonda 12 kulüp ve 150'den fazla sporcu mücadele edecek.

 • ING Türkiye, Kahramanmaraş'ta Kadın Girişimcileri Desteklemek İçin Proje Başlattı
  10:25 ING Türkiye, Kahramanmaraş'ta Kadın Girişimcileri Desteklemek İçin Proje Başlattı

  ING Türkiye, Kahramanmaraş'ın yeniden kalkınmasını desteklemek amacıyla Kadın Girişimcilere Turuncu Destek projesini hayata geçiriyor. Banka ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği iş birliğiyle gerçekleştirilecek proje kapsamında, depremden etkilenen kadın üreticiler, girişimciler ve girişimci adaylarına eğitim ve mentorluk desteği sağlanacak.

 • Sinem Özkan, Türkiye İşitme Engelliler Büyükler Karate Şampiyonası'nda birincilik ve ikincilik kazandı
  10:13 Sinem Özkan, Türkiye İşitme Engelliler Büyükler Karate Şampiyonası'nda birincilik ve ikincilik kazandı

  19 Mayıs Belediyespor Kulübü sporcusu Sinem Özkan, Ankara'da düzenlenen Türkiye İşitme Engelliler Büyükler Karate Şampiyonası'nda 61 kilogramda kumitede birinci, kata dalında ise ikinci olarak başarılı bir performans sergiledi. Belediye Başkanı Osman Topaloğlu, Özkan'ı tebrik ederek, Yunanistan'da düzenlenecek Dünya Şampiyonası'na katılma hakkı kazandığını belirtti.

 • Türkiye Genelinde Mali Suçlara Yönelik Operasyon: Ordu'da 2 Şüpheli Gözaltına Alındı
  10:11 Türkiye Genelinde Mali Suçlara Yönelik Operasyon: Ordu'da 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, Türkiye genelinde 56 ilde mali suçlara yönelik yapılan operasyon kapsamında Ordu'da gözaltına alınan 2 şüpheli adliyeye sevk edildi. Operasyonlar sonucunda toplamda 147 şahıs hakkında işlem yapıldı. Göz açtırmayacaklarını belirten İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, organize suç örgütlerini ve çeteleri çökertip, kafesin içine koyacaklarını ifade etti.

 • Kapıkule Sınır Kapısında Beyan Edilmeyen 153 Bin Euro Bulundu
  10:00 Kapıkule Sınır Kapısında Beyan Edilmeyen 153 Bin Euro Bulundu

  Hollanda'dan getirilip Türkiye üzerinden Irak'a götürülmek istenen bir tırda, Kapıkule sınır kapısının karşı kısmındaki Kaptan Andreevo Emniyet Müdürlüğü gümrük memurları tarafından beyan edilmeyen 153 bin euro bulundu. Tırın detaylı bir gümrük incelemesine tabi tutulması sonucunda, yarı römorkun soğutma ünitesinde euro banknot paketleri bulundu. Haskovo - Svilengrad Bölge Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, 153 bin euroya el konuldu ve ön duruşma başlatıldı. Kaptan Andreevo sınır kapısında 2024 yılından bu yana toplamda 750 milyon euro beyan edilmeyen para ele geçirildi.

 • TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun Projelerini Takdir Etti
  09:51 TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun Projelerini Takdir Etti

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Müşterek Meslek Komiteler ve Şubat Ayı Meclis Toplantısı'na katıldı. Hisarcıklıoğlu, BTSO'nun bir 'proje fabrikası' haline geldiğini ve Bursa'ya yakışan bir vizyonun ürünü olan projeleri takdir etti.

 • Hentbol: Haftanın programı
  09:31 Hentbol: Haftanın programı

  Hentbol Erkekler Süper Lig'e 16. hafta maçlarıyla devam edilecek. Türkiye Hentbol Federasyonu tarafından açıklanan programa göre, haftanın maçları şu şekilde: Sakarya Büyükşehir Belediyespor-Rize Belediyespor, Beşiktaş Safi Çimento-Spor Toto, Bahçelievler Belediyespor-Beykoz Belediyespor, Köyceğiz Belediyespor-İzmir Büyükşehir Belediyespor, Konya Büyükşehir Belediyespor-Trabzon Büyükşehir Belediyespor.

 • Kalkan-13 Operasyonunda 42 Göçmen Kaçakçısı Yakalandı
  08:55 Kalkan-13 Operasyonunda 42 Göçmen Kaçakçısı Yakalandı

  İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Kalkan-13 operasyonları kapsamında göçmen kaçakçılığı yapan organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonlarda 42 göçmen kaçakçısı ile 333 düzensiz göçmenin yakalandığını duyurdu. Operasyonlar, Diyarbakır merkezli olarak Van, Şanlıurfa, Gaziantep, İzmir ve Düzce'de gerçekleştirildi. Yerlikaya, ülkemizi düzensiz göçün hedefi ve transit geçiş yolu haline getirmeye çalışan göçmen kaçakçılarına karşı operasyonların kararlılıkla devam edeceğini belirtti.

 • Niğde'de 3. sınıf öğrencilerine yetenek taraması yapıldı
  08:42 Niğde'de 3. sınıf öğrencilerine yetenek taraması yapıldı

  Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında Niğde'de 3. sınıf öğrencilerine yetenek taraması testleri yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı'nın ortaklaşa hayata geçirdiği proje, çocukların sporla tanıştırılması, spor kültürünün aşılanması ve yetenekli öğrencilerin keşfedilmesini amaçlıyor. Test ve ölçümlere katılan öğrencilerin bir bölümü Sporcu Kimliği Geliştirme Eğitim Programına davet edilecek.

 • Axiom Mission 3 Mürettebatı Başarılı Uzay Görevinden Dünya'ya Dönüş Yaptı
  07:57 Axiom Mission 3 Mürettebatı Başarılı Uzay Görevinden Dünya'ya Dönüş Yaptı

  Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki başarılı misyonun ardından Axiom Mission 3 mürettebatı, Dünya'ya sağ salim döndü. Türkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, 'Türkiye'nin uzaydaki rolünü güçlendirdik. AX3 boyunca çok şey başardık, ama bu sadece başlangıç' dedi.

 • Anayasa Mahkemesi, Türkiye Adalet Akademisi hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni iptal etti
  02:05 Anayasa Mahkemesi, Türkiye Adalet Akademisi hakkındaki Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'ni iptal etti

  Anayasa Mahkemesi, Engin Altay, Özgür Özel ve Engin Özkoç ile 137 milletvekilinin açtığı iptal davası sonucunda Türkiye Adalet Akademisi Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi'nin Anayasa'ya aykırı olduğuna ve iptaline ilişkin kararı Resmi Gazete'de yayımladı. Karar, 28 Aralık 2023 tarihinde oybirliğiyle alınmış olup, bir yıl sonra yürürlüğe girecektir.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Londra'da uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi
  01:29 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Londra'da uluslararası yatırımcılarla bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da uluslararası yatırımcılarla bir araya gelerek Türkiye'nin 2024 görünümünü, makro politikalarını ve yatırım iklimine ilişkin görüşlerini paylaştı. Yılmaz, Türkiye'nin ekonomisinin yatırım dostu politikalar güttüğünü ve önemli yatırımlar çekmeye devam edeceğini belirtti.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de uluslararası yatırımcılar ve fon yöneticileriyle bir araya geldi
  00:59 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de uluslararası yatırımcılar ve fon yöneticileriyle bir araya geldi

  Cevdet Yılmaz, Londra Borsası'nda gerçekleştirilen etkinlikte uluslararası yatırımcılar ve fon yöneticileriyle buluşarak Türk ekonomisindeki gelişmeleri ve atılan adımları anlattı. Yılmaz, Türkiye'nin büyümeyi destekleyen politikalarını ve tedbirlerini vurgulayarak, Türkiye'nin son 20 yılda 13 dönem üst üste büyüme başarısı gösterdiğini belirtti. Ayrıca, enflasyonun düşmesi ve yatırımların artması için yapılan çalışmalara değindi.

 • Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: 'Çok kötü oynadık'
  00:25 Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal: 'Çok kötü oynadık'

  Fenerbahçe Teknik Direktörü İsmail Kartal, Ziraat Türkiye Kupası çeyrek finalinde MKE Ankaragücü'ne 3-0 kaybederek elendikleri maçta çok kötü oynadıklarını söyledi. Kartal, maç sonrası basın toplantısında takımın performansını değerlendirirken, hakem kararları ve Emre Belözoğlu'na yönelik tepkiler hakkında da konuştu.

 • TTK'ya bağlı maden ocağında işçi hayatını kaybetti
  00:13 TTK'ya bağlı maden ocağında işçi hayatını kaybetti

  Türkiye Taşkömürü Kurumuna (TTK) ait Karadon Müessese Müdürlüğüne bağlı maden ocağında çalışan işçi Baykul Sağlam, kömür vagonu ile tumba arasına sıkışarak hayatını kaybetti. Sağlık ekipleri tarafından hastaneye kaldırılan Sağlam, yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı. TTK yetkilileri ve sendika başkanı olay yerine gelerek bilgi aldı.

 • Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın'da partililerle buluştu
  23:50 Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın'da partililerle buluştu

  Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Aydın'ın Efeler ilçesinde partililerle buluştu. Özdağ, Türkiye'nin gençlere ihtiyacı olduğunu vurgulayarak, partisine neden oy verilmesi gerektiğini anlattı. Konuşmasının ardından Özdağ, Sevgi Yolu'ndaki kafeler sokağında yürüyerek vatandaşları selamlayıp, sohbet etti.

 • NASA Astronotlarından Nemrut Krater Gölü'ne Uzaydan Fotoğraf
  23:27 NASA Astronotlarından Nemrut Krater Gölü'ne Uzaydan Fotoğraf

  Bitlis'in Tatvan ilçesinde bulunan Türkiye'nin en büyük krater gölü olan Nemrut Krater Gölü, NASA astronotları tarafından uzaydan fotoğraflandı. Fotoğraf, NASA'nın resmi hesabından paylaşılarak büyük ilgi gördü.

 • Marmara Kariyer Fuarı'nda 1071 firma öğrencilere iş olanakları sundu
  23:19 Marmara Kariyer Fuarı'nda 1071 firma öğrencilere iş olanakları sundu

  Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda, Kocaeli Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen Marmara Kariyer Fuarı (MARMARAKAF) sona erdi. Fuarda, çeşitli sektörlerden 1071 firma öğrencilere iş olanakları hakkında bilgi verdi. Ayrıca Anadolu Ajansı da stant açarak yayınlarını tanıttı ve öğrencilere staj imkanları hakkında bilgilendirme yaptı. Fuarın kapanış programında KOÜ Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk, fuara destek verenlere teşekkür etti ve Kocaeli Üniversitesi'nin araştırma üniversitesi ve Türkiye'nin en iyi üniversitesi olacağını belirtti.

 • Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi'nde 26. hafta tamamlandı
  22:59 Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi'nde 26. hafta tamamlandı

  Türkiye Sigorta Türkiye Basketbol Ligi'nde 26. hafta mücadelesi, lider Semt77 Yalovaspor'un deplasmanda Pizza Lazza Haremspor'u 103-78 yenmesi ve OGM Ormanspor'un konuk olduğu Konyaspor'u 85-83 mağlup etmesiyle tamamlandı.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi
  22:59 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası temsilcileriyle bir araya geldi

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Türk ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle bir araya geldi. Yılmaz, Türkiye'nin ekonomik büyümesi, turizm gelirleri, enflasyonla mücadele ve yapısal reformlar hakkında açıklamalarda bulundu.

 • TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Türkiye dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke
  22:23 TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: Türkiye dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke

  TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu, Türk özel sektörünün müthiş başarı hikayesi yazdığını ve dünyada en çok ülkeye ihracat yapan ülke olduğunu belirtti. Hisarcıklıoğlu, Türkiye'yi dünyanın en büyük ilk 10 ekonomisi arasında görmeyi hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, BTSO Başkanı İbrahim Burkay da reel sektörün zorluklarını ve ekonomi politikalarının önemini vurguladı.

 • NVIDIA GeForce Now hizmeti reklam göstermeye başlıyor
  22:13 NVIDIA GeForce Now hizmeti reklam göstermeye başlıyor

  NVIDIA tarafından sunulan abonelik tabanlı GeForce Now hizmeti, oyunculara yüksek performanslı bir bilgisayara uzaktan erişim imkanı tanıyarak, teknik özellikleri düşük seviyede olan sistemlerle bile yüksek grafikli oyunları oynama fırsatı sunuyor. Türkiye de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından milyonlarca kullanıcıya sahip olan GeForce Now, yakında önemli bir güncelleme alacak. Öyle ki artık hizmet kullanımı sırasında reklam gösterilecek. Peki NVIDIA reklam süresi ne kadar olacak ve ne zaman gösterilecek? İşte tüm detaylar…

 • Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak
  22:12 Rusya, petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacak

  Rusya, tüketicilerin ve çiftçilerin artan talebi ve rafinerilerinde planladığı bakım çalışmaları öncesinde iç talebi karşılamaya yetecek yakıtı garanti altına almak için 1 Mart'tan itibaren petrol ihracatını altı ay süreyle askıya alacağını açıkladı. Rusya Başbakan Yardımcısı Alexander Novak'ın duyurduğu karar, 2023 yılında Rusya'nın en büyük ihracatçıları arasında olan Türkiye'yi de etkileyecek.

 • CHP lideri Özel: 'TRT'yi cenazeme istemiyorum'
  21:35 CHP lideri Özel: "TRT'yi cenazeme istemiyorum"

  CHP lideri Özgür Özel, partisinin TBMM'deki grup toplantısında TRT'nin kendilerine yeterince yer vermediğini belirterek, 'Yarın öbür gün, bir gün ölür de gidersek vallahi dirime gelmeyen cenazeme de gelmesin. Hiçbir yere yasak koymadım, TRT'yi cenazeme istemiyorum' dedi. Ayrıca madencilerle ilgili yeni düzenlemeler yapılması gerektiğini vurguladı ve Cumhur İttifakı'nın Türkiye'ye ne gibi felaketler getireceğinin belli olmayacağını iddia etti.

 • Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü
  21:12 Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Dowden'le görüştü

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere Başbakan Yardımcısı Oliver Dowden ile bir araya geldi. Görüşmede, Türkiye-İngiltere arasındaki ikili ilişkiler, ticaret ve yatırımlar, serbest ticaret anlaşmasının genişletilmesi gibi konular ele alındı. Yılmaz, İngiltere ile olan ilişkilerin iyi olduğunu ve her alanda diyaloğun sürdüğünü belirtti.

 • Milli Savunma Bakanı Güler, İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral Radakin ile görüştü
  20:38 Milli Savunma Bakanı Güler, İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral Radakin ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İngiltere'de resmi ziyaret kapsamında İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral David Radakin ile bir araya geldi. Görüşmede savunma ve güvenlik konuları ele alındı. Bakan Güler, daha sonra Türkiye'nin Londra Büyükelçiliğini ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.

 • AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CHP ve HDP'nin bir araya gelmesini eleştirdi
  20:09 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, CHP ve HDP'nin bir araya gelmesini eleştirdi

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Çorum'da yaptığı konuşmada, CHP ve HDP'nin bir araya gelerek planlar yapmasını eleştirdi. Kandemir, Türkiye'nin milletin aklı ve vicdanıyla bu planları bozacağını belirtti.

 • Muş'ta Dağcılık Temalı Fotoğraf Sergisi Büyük Beğeni Topladı
  19:32 Muş'ta Dağcılık Temalı Fotoğraf Sergisi Büyük Beğeni Topladı

  Muş'ta Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen 'Kış Gelişim Kampı' etkinliği kapsamında 'Dağcılık' temalı bir fotoğraf sergisi açıldı. Sergide, TDF'nin son dört yılda düzenlediği yarışmalarda derece alan fotoğraflar yer aldı. Sergi, doğa tutkunları ve dağcılık severler için güzel görüntüler sunarken, aynı zamanda dağcılığın güzelliklerini ve zorluklarını da yansıttı. Etkinlik, Muş'un doğal potansiyelini ve dağcılık kültürünü daha geniş kitlelere tanıtmayı amaçlıyor.

 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu
  19:07 Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'de Türk iş dünyası ve Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu

  Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, İngiltere'nin başkenti Londra'da gerçekleştirdiği temaslar kapsamında Türk iş dünyası temsilcilerinin yanı sıra Kıbrıslı Türk toplum temsilcileriyle buluştu. Yılmaz, Türkiye'nin ekonomik büyümesi, enflasyonla mücadele, turizm gelirleri ve yapısal reformlar hakkında değerlendirmelerde bulundu.

 • Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral David Radakin ile görüştü
  18:55 Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral David Radakin ile görüştü

  Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, İngiltere Genelkurmay Başkanı Oramiral David Radakin ile savunma ve güvenlik konularında görüş alışverişinde bulundu. Güler, daha sonra Türkiye'nin Londra Büyükelçiliğini ziyaret ederek çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Advertisement