SON DAKİKA YABAN HABERLERİ

Son Dakika Yaban Haberleri

 • 14 Kasım 2017 16:28 Nesli Tükenmek Üzere Olan Puhu Kuşu, Elektrik Akımına Kapılarak Telef Oldu TUNCELİ'de dün gece avlanmak için uçtuğu sırada yüksek gerilim hattı tellerine çarpan ve nesli tükenmek üzere olan puhu kuşu, elektrik akımına kapılarak telef oldu.
 • 14 Kasım 2017 16:05 Dha Yurt Bülteni-12 DOĞU AKDENİZ 2017 TATBİKATI, DEPREM FELAKETİ SENARYOSUYLA BAŞLADI (EK)1)ENKAZ ALTINDAKİ YARALILAR TESPİT EDİLDİMuğla'nın Marmaris İlçesi'ndeki Aksaz Deniz Üssü Komutanlığı ev sahipliğinde gerçekleşen 'Doğu Akdeniz 2017' Tatbikatı'nda, depremde temsili olarak yerle bir olan binanın enkazı,...
 • 14 Kasım 2017 12:42 İstanbul İlinin Karasal ve İç Su Ekosistemleri Biyolojik Çeşitlilik Envanter İzleme Çalıştayı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 1. Bölge Müdürü Resul Doğan, "Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü 2013 yılında, Ulusal Biyolojik Çeşitlilik Envanter ve İzleme Projesini başlattı.
 • 13 Kasım 2017 14:53 Yayla Cenneti Yayla Cenneti" Akçaabat Gezginleri Bekliyor - Trabzon Yaban hayatı açısından da zengin türlere sahip yöre, doğa bilimcilerinin de dikkatini çekiyor
 • 13 Kasım 2017 13:31 Erzincan'da 35 Dağ Keçisi Koyun Sürüsüne Katıldı Erzincan'da 35 Dağ Keçisi Koyun Sürüsüne Katıldı Erzincan’da dağ keçileri koyun sürüsüne katılarak otlamaya başladılar.
 • 13 Kasım 2017 11:57 Huzurun Adresi: Kovada Gölü Isparta'nın Eğirdir ilçesinde bulunan Kovada Gölü Milli Parkı, doğal güzelliğinin yanı sıra barındırdığı birçok bitki ve canlı türüyle son dönemlerde ziyaretçilerin uğrak mekanı oldu.
 • 13 Kasım 2017 11:21 Yayla Cenneti" Akçaabat Gezginleri Bekliyor Yaban hayatı açısından da zengin türlere sahip yöre, doğa bilimcilerinin de dikkatini çekiyor
 • 13 Kasım 2017 09:16 Yabani Hayat Nerede, Onlar Orada Yabani Hayat Nerede, Onlar Orada Yabani hayat nerede, onlar orada KTÜ Yaban Hayatı Ekolojisi ve Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şağdan Başkaya, öğrencilerine dersleri sınıf yerine çoğu zaman dağlarda anlatıyor Meslek hayatının büyük bir bölümünü üniversite kampüsü yerine dağlarda geçiren Prof. Dr.
 • 12 Kasım 2017 15:02 Yavru Ayıları Ballı Ekmekle Besliyor BURSA'nın Karadağı Ovakorusu Ayı Barınağı ve Celal Acar Yaban Hayatı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, doğal ortamda yaşayan 4'ü yavru 78 ayı, mevsime uygun kalori içeren özel yiyeceklerle besleniyor.
 • 12 Kasım 2017 13:48 Bursa Yavru Ayıları Ballı Ekmekle Besliyor Bursa Yavru Ayıları Ballı Ekmekle Besliyor Bursa'nın Karadağı Ovakorusu Ayı Barınağı ve Celal Acar Yaban Hayatı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, doğal ortamda yaşayan 4'ü yavru 78 ayı, mevsime uygun kalori içeren özel yiyeceklerle besleniyor.
 • 12 Kasım 2017 12:48 Dha Yurt Bülteni-6 Görüntü Dökümü----------------------Olay yerinde yaralının yerde yatması-Ambulansın gelişi ve yaralının ambulansla alınması-Yaralı yakınlarının tepkisi-Olay yerinden genel detayŞüpheli ve ölenin vesikalığıHaber- Kamera: Muammer ŞEN KARAMAN DHA))===========================================================3)YAVRU AYILARI BALLI EKMEKLE BESLİYOR  BURSA'nın Karadağı Ovakorusu Ayı Barınağı ve Celal Acar Yaban Hayatı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, doğal ortamda yaşayan 4'ü yavru 78 ayı, mevsime uygun kalori içeren özel yiyeceklerle besleniyor
 • 12 Kasım 2017 11:55 Yavru Ayıları Ballı Ekmekle Besliyor Yavru Ayıları Ballı Ekmekle Besliyor BURSA'nın Karadağı Ovakorusu Ayı Barınağı ve Celal Acar Yaban Hayatı Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, doğal ortamda yaşayan 4'ü yavru 78 ayı, mevsime uygun kalori içeren özel yiyeceklerle besleniyor.
 • 11 Kasım 2017 16:56 Tedavi Edilen Yavru Yaban Keçisi Doğaya Bırakıldı Tunceli'de hasta halde bulunarak tedavi edilen yavru yaban keçisi doğa koruma milli parklar ekibi tarafından doğaya bırakıldı.
 • 11 Kasım 2017 11:02 Yangında Zarar Gören Çamburnu Ormanından Kötü Haber TRABZON'un Sürmene İlçesi'nde, dünyada sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği nadir alanlardan olan ve 11 ay önce çıkan yangında 20 hektar alanın zarar gördüğü Çamburnu Tabiat Parkı'nda yeniden teknik inceleme yapıldı.
 • 11 Kasım 2017 11:01 Trabzon Yangında Zarar Gören Çamburnu Ormanından Kötü Haber Trabzon Yangında Zarar Gören Çamburnu Ormanından Kötü Haber Yangında zarar gören Çamburnu ormanından kötü haberTRABZON'un Sürmene ilçesinde, dünyada sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği nadir alanlardan olan ve çıkan yangında 20 hektar alanın zarar gördüğü Çamburnu Tabiat Parkı'nda yangından 11 ay sonra yeniden teknik inceleme yapıldı.
 • 11 Kasım 2017 10:38 Yangında Zarar Gören Çamburnu Ormanından Kötü Haber Yangında Zarar Gören Çamburnu Ormanından Kötü Haber TRABZON'un Sürmene İlçesi'nde, dünyada sarıçam ormanlarının deniz seviyesine inebildiği nadir alanlardan olan ve 11 ay önce çıkan yangında 20 hektar alanın zarar gördüğü Çamburnu Tabiat Parkı'nda yeniden teknik inceleme yapıldı.
 • 11 Kasım 2017 10:35 Dha Yurt Bülteni-2 Mardin'de 4 kırsal mahallede sokağa çıkma yasağıMARDİN merkez Artuklu İlçesi kırsalında düzenlenecek operasyon öncesi, sivil vatandaşların zarar görmemesi amacıyla, 4 kırsal mahallede ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • 11 Kasım 2017 09:24 Malazgirtli Avcılar Sertifika Aldı Malazgirtli Avcılar Sertifika Aldı Muş’un Malazgirt ilçesinde, avcılık kursuna katılan kursiyerler sertifikalarını aldı.
 • 10 Kasım 2017 12:56 Bitlis'te 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Bitlis'te 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Zafer Bayram, İlçe Emniyet Müdürü Erdem Yaban, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutluk Özden, kurum amirleri ve vatandaşlar katıldı
 • 10 Kasım 2017 11:41 Küre Dağlarında Sonbahar Renklerinin Görsel Şöleni Küre Dağları, özellikle sonbaharda oluşan renk cümbüşüyle ziyaretçileri kendisine hayran bırakıyor.
 • 10 Kasım 2017 10:20 Göç Yolundaki Leylek Edirne'de Elektrik Akımına Kapıldı Yaban hayatı araştırmacısı Özmen Yeltekin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Polonya'da göç yollarını araştıran bir enstitünün kendisiyle irtibata geçtiğini ve üzerinde verici takılı leylekten uzun süredir tek noktadan sinyal alındığını bildirdiklerini söyledi
 • 09 Kasım 2017 12:19 Pınar Karşıyaka Avrupa da Başka, Lig de Başka BU yıl Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi'nde 5 haftada 4 yenilgi alarak en kötü sezon başlangıcını yapıp düşme hattına demir atan Pınar Karşıyaka, Avrupa'da ise tam tersi bir görüntü sergiliyor.
 • 09 Kasım 2017 11:49 Domuzlar Mısır Tarlasını Talan Etti Domuzlar Mısır Tarlasını Talan Etti Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde yaban domuzları mısır tarlasını talan etti.
 • 09 Kasım 2017 10:48 Büyüttükleri Güvercinleri Doğayı Saldılar Büyüttükleri Güvercinleri Doğayı Saldılar Büyüttükleri güvercinleri doğayı saldılarKARS - Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ekipleri, adeta ölmek üzere olan 46 güvercin yavrusunu anneleri gibi besleyerek büyüttü.
 • 09 Kasım 2017 10:40 Yavru Güvercinleri Anneleri Gibi Beslediler Yavru Güvercinleri Anneleri Gibi Beslediler Kars Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ekipleri, ölmek üzere olan 46 güvercin yavrusunu anneleri gibi besleyerek büyüttü.
 • 08 Kasım 2017 14:08 Trakya'nın En Büyük Halk Pazarına Yabancı İlgisi Yabancıların halk pazarında kur farkından dolayı rahatlıkla alışveriş yaptığını ifaden eden Günel, "Bulgaristan ve Yunanistan'dan Kırklareli halk pazarına alışveriş yapmaya gelenler, bölge esnafının yüzünü güldürüyor
 • 08 Kasım 2017 11:17 Vicdansızların Ayağına Kelepçe Bağladığı Atmaca, Özgürlüğüne Kavuştu Vicdansızların Ayağına Kelepçe Bağladığı Atmaca, Özgürlüğüne Kavuştu Vicdansızların ayağına kelepçe bağlayarak uçmasını engellediği yavru atmacayı veterinerler özgürlüğüne kavuşturdu.
 • 08 Kasım 2017 10:37 Vicdansızların Ayağına Kelepçe Bağladığı Atmaca, Özgürlüğüne Kavuştu Vicdansızların Ayağına Kelepçe Bağladığı Atmaca, Özgürlüğüne Kavuştu Vicdansızların ayağına kelepçe bağladığı atmaca, özgürlüğüne kavuştu Vicdansızlar yavru atmacanın ayağına kelepçe bağladıİSTANBUL - Vicdansızların ayağına kelepçe bağlayarak uçmasını engellediği yavru atmacayı veterinerler özgürlüğüne kavuşturdu.
 • 08 Kasım 2017 08:15 Adıyaman'a İlk Avcı ABD'den Geldi Adıyaman'a İlk Avcı ABD'den Geldi Adıyaman’a ‘av turizmi’ kapsamında 2017-2018 av sezonunda yaban keçisi avlamak için ilk avcı ABD’den geldi.
 • 07 Kasım 2017 16:26 THY'den Ufw Bildirisine Onay Deklarasyona imza atan havayolu şirketlerinin taahhütleri şöyle sıralandı: "Yaban hayatın yasa dışı ticaretiyle ilgili sıfır tolerans politikasının benimsenmesi, bahse konu ticaret hakkında yolcu, müşteri ve personel farkındalığının arttırılması, tüm sektörün deklarasyonu imzalamasına teşvik edilmesi, yaban hayatı ürünlerinin yasa dışı taşınması ile ilgili zamanında bilgi alışverişini sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesi, şüpheli yasa dışı yaban hayatı ürün gönderilerinin tespiti için sektör ve resmi makamlarca verilerin ve kargonun detaylı incelenmesini sağlayacak sistemlerin geliştirilmesi, şüpheli durumların personel ve yolcular tarafından bildirilmesini sağlamak amacıyla gerekli altyapının hazırlanması, şüpheli durumların tespiti ve raporlanmasını sağlamak için personele eğitim verilmesi, verilen eğitimin iyileştirilmesi, şüpheli durumların ilgili resmi makamlara iletilmesi için güvenli ve uyumlu bir sistemin oluşturulması, yasa dışı yaban hayatı ürünlerini ihtiva ettiği düşünülen kargonun ilgili mercilere bildirilmesi ve mümkünse kabul edilmemesi, büyük havalimanlarında yasa dışı yaban hayatı ticaretiyle mücadelede örnek teşkil edecek uygulamaları belirlemek için yerel yetkililerle koordineli çalışacak bir ekip oluşturulması, yasa dışı yabani hayat ürün ticaretinin tespiti ve önlenmesine yardımcı olmak için Dünya Gümrük Örgütü ve yerel gümrük makamlarınca gerekli mekanizmaların oluşturulmasının desteklenmesi
 • 07 Kasım 2017 15:51 THY'de O Bildiriyi Onayladı THY'de O Bildiriyi Onayladı İŞTE O BİLDİRİBaşta Türk Hava Yolları olmak üzere 41 havayolu şirketinin imzaladığı United for Wildlife Buckingham Palace Declaration (UFW)" bildirisini şu maddeler yer aldı: Yaban hayatın yasadışı ticaretiyle ilgili sıfır tolerans politikasının benimsenmesi,Bahse konu ticaret hakkında yolcu, müşteri ve personel farkındalığının artırılması,Tüm sektörün deklarasyonu imzalamasına teşvik edilmesi,Yaban hayatı ürünlerinin yasadışı taşınması ile ilgili zamanında bilgi alışverişini sağlayacak mekanizmaların geliştirilmesi,Şüpheli yasadışı yaban hayatı ürün gönderilerinin tespiti için sektör ve resmi makamlarca verilerin ve kargonun detaylı incelenmesini sağlayacak sistemlerin geliştirilmesi,Şüpheli durumların personel ve yolcular tarafından bildirilmesini sağlamak amacıyla gerekli altyapının hazırlanması,Şüpheli durumların tespiti ve raporlanmasını sağlamak için personele eğitim verilmesi, verilen eğitimin iyileştirilmesi,Şüpheli durumların ilgili resmi makamlara iletilmesi için güvenli ve uyumlu bir sistemin oluşturulması,Yasadışı yaban hayatı ürünlerini ihtiva ettiği düşünülen kargonun ilgili mercilere bildirilmesi ve mümkünse kabul edilmemesi,Büyük havalimanlarında yasadışı yaban hayatı ticaretiyle mücadelede örnek teşkil edecek uygulamaları belirlemek için yerel yetkililerle koordineli çalışacak bir ekip oluşturulması,Yasadışı yabani hayat ürün ticaretinin tespiti ve önlenmesine yardımcı olmak için Dünya Gümrük Örgütü ve yerel gümrük makamlarınca gerekli mekanizmaların oluşturulmasını desteklemeyi taahhüt etmekteler
 • 07 Kasım 2017 14:16 Afyonkarahisar Akdağ'daki Yaban Hayvanlarının Sayımı Yapılıyor Afyonkarahisar Akdağ'daki Yaban Hayvanlarının Sayımı Yapılıyor Afyonkarahisar ve Denizli sınırlarında bulunan Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda her iki ilde bulunan Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüklerinin ortak çalışması kapsamında yaban hayvanlarının sayımına başlandı
 • 07 Kasım 2017 14:05 Sandıklı Akdağ'da Bulunan Yaban Hayvanların Sayımı Yapılıyor Sandıklı Akdağ'da Bulunan Yaban Hayvanların Sayımı Yapılıyor Konuyla ilgili bilgi veren Doğa Koruma Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürü Hüseyin Bozoklu, "Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme sahasının bir kısmı Afyonkarahisar bir kısmı ise Denizli ili sınırları içinde bulunuyor
 • 07 Kasım 2017 13:55 Dha Yurt Bülteni-10 Afyonkarahisar ve Denizli sınırlarında bulunan Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda her iki ilde bulunan Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüklerinin ortak çalışması kapsamında yaban hayvanlarının sayımına başlandı
 • 07 Kasım 2017 13:28 Akdağ'daki Yaban Hayvanlarının Sayımı Yapılıyor Akdağ'daki Yaban Hayvanlarının Sayımı Yapılıyor Afyonkarahisar ve Denizli sınırlarında bulunan Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda her iki ilde bulunan Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlükleri'nin ortak çalışması kapsamında yaban hayvanlarının sayımına başlandı
 • 07 Kasım 2017 13:19 Sandıklı Akdağ'da Bulunan Yaban Hayvanların Sayımı Yapılıyor Sandıklı Akdağ'da Bulunan Yaban Hayvanların Sayımı Yapılıyor Konuyla ilgili bilgi veren Doğa Koruma Milli Parklar Afyonkarahisar Şube Müdürü Hüseyin Bozoklu, "Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme sahasının bir kısmı Afyonkarahisar bir kısmı ise Denizli ili sınırları içinde bulunuyor
 • 07 Kasım 2017 13:01 Akdağ'da Yaban Hayvanları Sayımı Başladı Afyonkarahisar'da, 250 bin dekar alanı kapsayan Akdağ Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'ndaki geyik, sakallı akbaba, yılkı atları gibi hayvanların sayısının belirlenmesi için çalışma başlatıldı.
 • 07 Kasım 2017 11:51 Marmaris'te Aç Kalan Domuz Sürüsü Şehre İndi Marmaris'te Aç Kalan Domuz Sürüsü Şehre İndi MARMARİS'te aç kalan çok sayıda yaban domuzu, şehir merkezine indi.
 • 06 Kasım 2017 21:38 Kaçak Tavşan Avcılığına Ceza Yağdı Kaçak Tavşan Avcılığına Ceza Yağdı Kastamonu merkeze bağlı Başören köyünde kaçak tavşan avlayan 4 şahsa 4 bin 153 lira idari para cezası kesildi.
 • 06 Kasım 2017 14:49 Yabani Hayvanlar Yemlendi Yabani Hayvanlar Yemlendi Soğuk geçen günlerde yaban hayvanlarını unutmayan Auto Show 26 Otomobil Sporları Derneği üyeleri, farklı noktalara yem bıraktı.
 • 06 Kasım 2017 11:50 Yaban Hayvanları Tahnit Çalışmasıyla Gelecek Nesillere Taşınıyor Yaban Hayvanları Tahnit Çalışmasıyla Gelecek Nesillere Taşınıyor Sürüngen çeşitlerinin de yer aldığı hayvanları daha sonra şube müdürlüğünün içinde yer alan "Doğa Koruma Yaban Hayvanları Tahnit Müzesi"nde sergilemeye başlayan ekipler, hayvan türlerinin sayısını daha da artırmayı hedefliyor
 • 06 Kasım 2017 11:30 Yaban Hayvanları Tahnit Çalışmasıyla Gelecek Nesillere Taşınıyor Sürüngen çeşitlerinin de yer aldığı hayvanları daha sonra şube müdürlüğünün içinde yer alan "Doğa Koruma Yaban Hayvanları Tahnit Müzesi"nde sergilemeye başlayan ekipler, hayvan türlerinin sayısını daha da artırmayı hedefliyor
 • 06 Kasım 2017 11:18 Başkent'in Yaban Hayatına Köpek Tehdidi Foto Kapan ile Görüntülendi Başkent'in Yaban Hayatına Köpek Tehdidi Foto Kapan ile Görüntülendi Ayhan, "Şuan bulunduğumuz bölgenin eski adı Yabanabat
 • 06 Kasım 2017 10:19 Başkent'in Yaban Hayatına Köpek Tehdidi Fotokapan ile Görüntülendi Başkent'in Yaban Hayatına Köpek Tehdidi Fotokapan ile Görüntülendi Ayhan, "Şuan bulunduğumuz bölgenin eski adı Yabanabat
 • 04 Kasım 2017 21:38 Domuz Tuzağı Hazırlarken Kendini Yaraladı Denizli’nin Acıpayam ilçesinde bir kişi, domuzdan korumak için tuzak hazırlarken kendini yaraladı.
 • 04 Kasım 2017 19:12 Yaban Domuzu İçin Tuzak Kurarken Yaralandı Denizli'nin Acıpayam ilçesinde eski belde belediye başkanı, bahçesindeki ürünleri korumak için tuzak hazırlarken kendini yaraladı.
 • 04 Kasım 2017 14:09 Uzundere Belediye Başkanı Özsoy, Güneş Vakfının Konuğu Oldu Uzundere Belediye Başkanı Özsoy, Güneş Vakfının Konuğu Oldu Güneş Vakfı’nın düzenlemiş olduğu Geleneksel Cuma Konferanslarının bu haftaki konuğu “Sürdürülebilir Kırsal ve Yerel Kalkınmada Uzundere Modeli” isimli sunumuyla, Erzurum Uzundere İlçesi Belediye Başkanı Muhammet Halis Özsoy oldu.
 • 04 Kasım 2017 13:51 Anne ve Yavru Geyiğin Yaraları İyileşiyor Anne ve Yavru Geyiğin Yaraları İyileşiyor Eğer doğaya uyum sağlayamaz ve tedaviye ihtiyaçları devam ederse de, yine şubemize bağlı Çatacık Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisindeki geyik üretim istasyonunda biraz daha bakımlarını sağlayacağız
 • 04 Kasım 2017 12:44 Anne ve Yavru Geyiğin Yaraları Düzeliyor Anne ve Yavru Geyiğin Yaraları Düzeliyor Eğer doğaya uyum sağlayamaz ve tedaviye ihtiyaçları devam ederse de, yine şubemize bağlı Çatacık Yaban Hayatı Geliştirme Sahası içerisindeki geyik üretim istasyonunda biraz daha bakımlarını sağlayacağız
 • 04 Kasım 2017 09:21 Samsun'da Sadece Bilim İnsanlarının Girebildiği Ormanda, 20 Özel Mantar Türü Yetişiyor Samsun'da Sadece Bilim İnsanlarının Girebildiği Ormanda, 20 Özel Mantar Türü Yetişiyor Samsun'da 20-40 metre yüksekliğinde ağaçların bulunduğu ve sadece bilim insanlarının girebildiği Hacıosman Ormanı Tabiatı Koruma Alanında sadece bu bölgede yetişen 20 mantar türü yetişiyor.