SON DAKİKA YABAN HABERLERİ

Son Dakika Yaban Haberleri

 • 04 Kasım 2017 02:01 Otomobil Domuz Sürüsüne Çarptı Otomobil Domuz Sürüsüne Çarptı Otomobil domuz sürüsüne çarptı Muğla'da domuz sürüsüne çarpan otomobil 4 yaban domuzunun telef olmasına neden oldu.
 • 04 Kasım 2017 01:46 Otomobil Domuz Sürüsüne Çarptı Otomobil Domuz Sürüsüne Çarptı Muğla’da domuz sürüsüne çarpan otomobil 4 yaban domuzunun telef olmasına neden oldu.
 • 03 Kasım 2017 16:42 İspir'de "Halk Günü" Toplantısı İspir ilçesinde, vatandaşların istek, şikayet ve önerilerinin görüşüldüğü aylık halk toplantısı yapıldı.
 • 03 Kasım 2017 13:42 Yaban Dağ Keçisinin Tedavisi Devam Ediyor Yaban Dağ Keçisinin Tedavisi Devam Ediyor Yaban dağ keçisinin tedavisi devam ediyorKARS - Erzurum'da bulunan yaralı Dağ Keçisi'nin Kars'ta, tedavi devam ediyor.
 • 03 Kasım 2017 12:21 Yaban Dağ Keçisi, Yavrularına Kavuşmayı Bekliyor Yaban Dağ Keçisi, Yavrularına Kavuşmayı Bekliyor Erzurum İspir ilçesinde iki yavrusu bulunan ve avcılar tarafından vurulan dişi Anadolu Yaban Keçisi’nin Kars Yaban Hayatı Kurtarma Rehabilitasyon Merkezi’ndeki tedavisi sürüyor.
 • 03 Kasım 2017 11:05 Kanser ve Ölümsüzlük Kavramlarının Kesiştiği Hassas Noktalar Kanser ve Ölümsüzlük Kavramlarının Kesiştiği Hassas Noktalar Fitoterapi ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Canfeza Sezgin, telomerleri korumanın ve uzun yaşamanın 5 sağlıklı yolunu açıkladı.
 • 02 Kasım 2017 18:26 Bilirkişi: Kalker ve Taş Ocakları Saros Körfezi'ne Zarar Veriyor EDİRNE'nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, 'Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi' ilan edilen ve Bakanlığın 'ÇED raporu gereksizdir' kararı verdiği ormanlık alanlarla ilgili...
 • 02 Kasım 2017 18:23 Edirne Bilirkişi: Kalker ve Taş Ocakları Saros Körfezi'ne Zarar Veriyor Edirne Bilirkişi: Kalker ve Taş Ocakları Saros Körfezi'ne Zarar Veriyor Bilirkişi: Kalker ve taş ocakları Saros Körfezi'ne zarar veriyorEDİRNE'nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, 'Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi' ilan edilen ve Bakanlığın...
 • 02 Kasım 2017 17:38 Dha Yurt Bülteni-17 Bakan Eroğlu: Bu coğrafyada ayakta kalmanın yolu güçlü olmaktan geçiyor /EKOGM'NİN TOPLANTISINDA KONUŞTUOrman ve İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Afyonkarahisar'da bir otelde düzenlenen Orman Genel Müdürlüğü (OGM) 2018- 2020 Dönemi Döner Sermaye Bütçesi hazırlık toplantısına katıldı.
 • 02 Kasım 2017 15:57 Vali Yerlikaya'dan "Hayvanları Koruma" Açıklaması Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya, hayvanların korunmasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 02 Kasım 2017 14:19 Tahnitle Ölümsüzleştirilen Yaban Hayvanları Turizme Katkı Sağlayacak Tahnitle Ölümsüzleştirilen Yaban Hayvanları Turizme Katkı Sağlayacak Yaban hayvanlarının nasıl telef oldukları üzerilerine bırakılan notlarla ziyaretçilere anlatılacak
 • 02 Kasım 2017 14:06 Bilirkişi: Kalker ve Taş Ocakları Saros Körfezi'ne Zarar Veriyor Bilirkişi: Kalker ve Taş Ocakları Saros Körfezi'ne Zarar Veriyor EDİRNE'nin Keşan ilçesinde açılan kalker ve taş ocakları nedeniyle yok olma tehlikesiyle karşı karşıya bulunan Saros Körfezi kıyısındaki, 'Turizm Koruma ve Geliştirme Bölgesi ile Özel Koruma Bölgesi' ilan edilen ve Bakanlığın 'ÇED raporu gereksizdir' kararı verdiği ormanlık alanlarla ilgili...
 • 02 Kasım 2017 12:53 Tahnitle Ölümsüzleştirilen Yaban Hayvanları Turizme Katkı Sağlayacak Tahnitle Ölümsüzleştirilen Yaban Hayvanları Turizme Katkı Sağlayacak Yaban hayvanlarının nasıl telef oldukları üzerilerine bırakılan notlarla ziyaretçilere anlatılacak
 • 02 Kasım 2017 11:23 Tedavisi Tamamlanan Akbaba ve Pelikanlar Doğaya Salındı AKÜ Yaban Hayatını Kurtarma Rehabilitasyon Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (AKÜREM) Müdürü Doç
 • 01 Kasım 2017 22:37 CIA, Usame Bin Ladin'in Evinden Çıkan Belgeleri Kamuyla Paylaştı! CIA, Usame Bin Ladin'in Evinden Çıkan Belgeleri Kamuyla Paylaştı! İLGİNÇ BİR FİLM ZEVKİ VAR Telif hakkı nedeniyle açıklanmayan dosyalar arasında Karınca, Batman Gotham Şövalyesi, BBC Büyük Yaban Hayatı Anları, Usame Bin Ladin Biyografi, Arabalar, Küçük Piliç, CNN Sunar: Dünyanın En Çok Aranan İsmi, Son Fantezi VII, Yarının Kahramanları gibi belgesel ve filmlerin yanı sıra Buz Devri Dinozorlar Şafağı gibi filmler ve National Geographic'e ait birçok belgesel bulunduğu kaydedildi
 • 01 Kasım 2017 14:22 Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları ne zaman ? Orman Genel Müdürlüğü personel alımı başvuruları ne zaman ? ) c)Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak, d)Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak, e)2016 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavından (2016-KPSSP93) en az 50 puan almış olmak, f)Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Ürünleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Ürünleri, Odun Dışı Orman Ürünleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı bölümlerinden mezun olmak
 • 01 Kasım 2017 13:37 Av Kılavuzlarına Seminer Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube binasında gerçekleşen seminerde, 4915 Kara Avcılığı Kanununun Yerli ve Yabancı Avcıların Avlanmalarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik gereği avlağa yakın köy ve belediye halkı ile yerel avcı kuruluşlarından alınan av hayvanını belirlemede avcı ve acentelere yardımcı olacak 15 av kılavuzuna sertifika ve kimlikleri verildi
 • 01 Kasım 2017 11:10 Tek Kanadı Kesilen Leylek Yaşamını Lisinia'da Sürdürecek AFYONKARAHİSAR'da avcılar tarafından vurulan sol kanadı ampute edilen (kesilen) leylek, hayatının geri kalanını Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde geçirecek.
 • 01 Kasım 2017 10:58 Burdur Tek Kanadı Kesilen Leylek Yaşamını Lisinia'da Sürdürecek Burdur Tek Kanadı Kesilen Leylek Yaşamını Lisinia'da Sürdürecek Tek kanadı kesilen leylek yaşamını Lisinia'da sürdürecekAFYONKARAHİSAR'da avcılar tarafından vurulan sol kanadı ampute edilen (kesilen) leylek, hayatının geri kalanını Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde geçirecek.
 • 01 Kasım 2017 10:51 Dha Yurt Bülteni-3 GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ--------------Restoran girişi korku tüneli detayBalkabağı detaylarHalloween yazısı detayÜzeri cadılar bayramına özel süslenen pastayı alan kız çocuğu detayHalloween yazısı detayCrystal de Luxe Otel Genel Müdürü Ali Osman İlhan açıklamaHalloween yazısıDans eden cadı ve zombi kostümlü otel personeli ve ardından müşterilerin üzerine doğru koşmaları HABER- KAMERA: Levent YENİGÜN/KEMER (Antalya), ==================================================Tek kanadı kesilen leylek yaşamını Lisinia'da sürdürecekAFYONKARAHİSAR'da avcılar tarafından vurulan sol kanadı ampute edilen (kesilen) leylek, hayatının geri kalanını Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde geçirecek
 • 01 Kasım 2017 10:18 Tek Kanadı Kesilen Leylek Yaşamını Lisinia'da Sürdürecek Tek Kanadı Kesilen Leylek Yaşamını Lisinia'da Sürdürecek AFYONKARAHİSAR'da avcılar tarafından vurulan sol kanadı ampute edilen (kesilen) leylek, hayatının geri kalanını Lisinia Yaban Hayatı Rehabilitasyon Merkezi'nde geçirecek.
 • 31 Ekim 2017 14:06 Berlin'de Doğdu, İzmirli Oldu Berlin'de Doğdu, İzmirli Oldu Berlin Hayvanat Bahçesi'nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı Max, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'na yerleştirildi.
 • 31 Ekim 2017 12:13 Gerçek Yaban Hayvanlarından Tanıtım Merkezi Oluşturuldu Gerçek Yaban Hayvanlarından Tanıtım Merkezi Oluşturuldu Gerçek yaban hayvanlarından tanıtım merkezi oluşturulduMALATYA - Malatya'da kurulan Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinin ilk Yaban Hayatı Tanıtım Merkezi'nde nesli tükenmekte olan tahniti yapılmış hayvanlar sergileniyor.
 • 31 Ekim 2017 11:09 Anadolu'nun "Cerenleri" Kamera ile Korunuyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde kurulan Anadolu Yaban Koyunu Üretme İstasyonu'nda koruma altına alınan 23 yetişkin ve bu yıl dünyaya gelen 9 yavru, kamera sistemi ile sürekli gözlem altında tutuluyor.
 • 30 Ekim 2017 17:26 Hasta Yaban Keçisine Şefkat Eli Hasta Yaban Keçisine Şefkat Eli Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde hasta bir yaban keçisi tedavi altına alındı.
 • 30 Ekim 2017 16:55 Tunceli Geçici Körlük Yaşayan Yavru Dağ Keçisi Tedavi Altına Alındı Tunceli Geçici Körlük Yaşayan Yavru Dağ Keçisi Tedavi Altına Alındı Geçici körlük yaşayan yavru dağ keçisi tedavi altına alındıTUNCELİ'de, köylüler tarafından ormanlık alanda bitkin halde bulunan yavru dağ keçisi, Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.
 • 30 Ekim 2017 16:55 Geçici Körlük Yaşayan Yavru Dağ Keçisi Tedavi Altına Alındı TUNCELİ'de, köylüler tarafından ormanlık alanda bitkin halde bulunan yavru dağ keçisi, Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.
 • 30 Ekim 2017 16:42 Dha Yurt Bülteni-12 Darbeci general Terzi'ye bağlı Özel Kuvvetler'in yargılanmasına Gaziantep'te başlandı/EKBAŞBAKANLIK AVUKATI İNAL: BU DAVALAR, HEPİMİZ İÇİN ÇOK ÖNEMLİDarbe girişimi sırasında, Silopi'de görevliyken tutuklanan rütbeli eski 17 askerin yargılandığı duruşmaya avukat Mustafa Doğan İnal, Başbakanlık...
 • 30 Ekim 2017 16:12 Geçici Körlük Yaşayan Yavru Dağ Keçisi Tedavi Altına Alındı Geçici Körlük Yaşayan Yavru Dağ Keçisi Tedavi Altına Alındı TUNCELİ'de, köylüler tarafından ormanlık alanda bitkin halde bulunan yavru dağ keçisi, Tunceli Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi'ne getirilerek tedavi altına alındı.
 • 30 Ekim 2017 15:46 Hasta Yaban Keçisine Şefkat Eli Tunceli'nin Mazgirt ilçesinde hasta bir yaban keçisi tedavi altına alındı.
 • 30 Ekim 2017 12:21 Vaşak Lillith Hayvanat Bahçesinden Firar Etti Independent gazetesinin haberine göre, standart bir ev kedisinin iki katı büyüklüğündeki Avrasya vaşağı Lillith, Ceredigion bölgesindeki Borth Yabani Hayvan Krallığı adlı yaban hayatı parkından kaçtı
 • 30 Ekim 2017 12:10 Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Konuğu Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Konuğu "Max" Berlin Hayvanat Bahçesi'nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı "Max", İzmir Doğal Yaşam Parkı'na yerleştirildi.
 • 30 Ekim 2017 11:21 Doğal Yaşam Parkı'nın Yeni Konuğu "Max" Berlin Hayvanat Bahçesi'nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı "Max", İzmir Doğal Yaşam Parkı'na yerleştirildi.
 • 30 Ekim 2017 11:20 Berlin'de Doğan Su Aygırı Max, İzmirli Oldu Berlin'de Doğan Su Aygırı Max, İzmirli Oldu Berlin'de doğan su aygırı Max, İzmirli oldu Berlin Hayvanat Bahçesi'nin Max için uygun olmaması üzerine İzmir Doğal Yaşam Parkı seçildiİZMİR - Avrupa'nın en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan Berlin Hayvanat Bahçesi'nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan...
 • 30 Ekim 2017 11:10 Kaz Gölü Hem Kuşlar Hem de Doğaseverler İçin Cazibe Merkezi Olacak Pazar ilçesine 11 kilometre uzaklıktaki 11 bin 700 dekar alanı kaplayan Kaz Gölü, Bakanlar Kurulu kararıyla 2006 yılında "Yaban Hayatı Geliştirme Sahası" ilan edildi
 • 30 Ekim 2017 10:16 İzmir'e Almanya'dan Su Aygırı Getirildi İzmir'e Almanya'dan Su Aygırı Getirildi AVRUPA'nın en popüler hayvanat bahçelerinden Berlin Hayvanat Bahçesi'nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı 'Max', İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı'na yerleştirildi.
 • 30 Ekim 2017 09:49 Berlin'de Doğan Su Aygırı Max, İzmirli Oldu Berlin'de Doğan Su Aygırı Max, İzmirli Oldu Avrupa’nın en popüler hayvanat bahçelerinden biri olan Berlin Hayvanat Bahçesi’nde yeterli alan bulunmadığı için farklı ülkelerde uygun yer bakılan 5 yaşındaki su aygırı Max, İzmir Büyükşehir Belediyesi Doğal Yaşam Parkı’na yerleştirildi.
 • 29 Ekim 2017 19:15 Erzurum'da Yaralı Bulunan Yaban Keçisi Kars'ta Tedavi Altına Alındı Ekiplerce ilk müdahalesi yapılan yaban keçisi, tedavisinin yapılması amacıyla Kars'taki Kafkas Yaban Hayvanı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi'ne gönderildi
 • 29 Ekim 2017 16:24 Yaralı Yaban Keçisi Kars'ta Tedavi Altına Alındı Yaralı Yaban Keçisi Kars'ta Tedavi Altına Alındı Erzurum İspir İlçesi'nde iki yavrusu bulunan ve avcılar tarafından vurulan dişi Anadolu Yaban Keçisi 4 saat süren operasyonun ardından kurtarıldı
 • 29 Ekim 2017 16:13 Yaralı Yaban Keçisi Kars'ta Tedavi Altına Alındı Yaralı Yaban Keçisi Kars'ta Tedavi Altına Alındı Erzurum İspir ilçesinde iki yavrusu bulunan ve avcılar tarafından vurulan dişi Anadolu Yaban Keçisi 4 saat süren operasyonun ardından kurtarıldı
 • 29 Ekim 2017 16:01 Blue Planet Iı Başlıyor: İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 15 Şey Blue Planet Iı Başlıyor: İzlemeden Önce Bilmeniz Gereken 15 Şey Planet Earth II'nin yayınlanmasından bir yıl sonra, Sir David Attenborough 2004'teki Blue Planet'in devamıyla karşımızda.
 • 29 Ekim 2017 11:33 Türkiye'deki Kara Memeli Türlerinin Yüzde 40'ı Iğdır'da Türkiye'deki kara memeli türlerinin büyük çoğunluğunun yaşadığı Iğdır'da 67 memeli türü kayıt altına alındı.
 • 29 Ekim 2017 11:07 Kars'ta Kar Yağışı ve Soğuk Hava Kars'ta etkili olan kar yağışı nedeniyle kentin yüksek kesimleri beyaza büründü.
 • 28 Ekim 2017 23:10 Yaralı Ayı Yavrusu İçin Seferber Oldular Yaralı Ayı Yavrusu İçin Seferber Oldular Mahalle muhtarının ihbarının ardından olay yerine gelen polisler, yanında bir süre bekledikleri yaralı hayvanı, Erzurum'dan gelen Doğa ve Yaban Hayatı Koruma ekiplerine teslim etti
 • 28 Ekim 2017 21:40 Yaralı Ayı Yavrusu İçin Seferber Oldular Mahalle muhtarının ihbarının ardından olay yerine gelen polisler, yanında bir süre bekledikleri yaralı hayvanı, Erzurum'dan gelen Doğa ve Yaban Hayatı Koruma ekiplerine teslim etti
 • 28 Ekim 2017 12:28 Akaryakıt İstasyonunun Davetsiz Misafiri: Bozayı Akaryakıt İstasyonunun Davetsiz Misafiri: Bozayı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir bozayının gece yarısı akaryakıt istasyonunda yiyecek arayışı güvenlik kamerasınca kaydedildi.
 • 28 Ekim 2017 11:39 Akaryakıt İstasyonunun Davetsiz Misafiri: Bozayı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde bir bozayının gece yarısı akaryakıt istasyonunda yiyecek arayışı güvenlik kamerasınca kaydedildi.
 • 28 Ekim 2017 10:01 Milyonluk Atları Kurtlar Değil Köpekler Yemiş Milyonluk Atları Kurtlar Değil Köpekler Yemiş İstanbul Silivri'de bir çiftlikte kurtların milyonluk atlara saldırıp telef ettiği haberleri üzerine bölgeye konulan fotokapanlar gerçeği gün yüzüne çıkardı.
 • 28 Ekim 2017 09:34 Silivri'de Atları Yiyen Kurt Değil Köpekmiş Silivri'de Atları Yiyen Kurt Değil Köpekmiş İstanbul Silivri’de bir çiftlikte kurtların milyonluk atlara saldırıp telef ettiği haberleri üzerine bölgeye konulan fotokapanlar gerçeği gün yüzüne çıkardı.
 • 28 Ekim 2017 09:32 Silivri'de Atları Yiyen Kurt Değil Vahşi Köpekmiş Silivri'de Atları Yiyen Kurt Değil Vahşi Köpekmiş Silivri'de atları yiyen kurt değil vahşi köpekmiş Silivri'de atları yiyen kurt değil vahşi köpek olduğu fotokopan ile anlaşıldıİSTANBUL - Silivri'di bir çiftikte milyonluk atlara kurtların saldırıp öldürdüğü haberleri üzerine bölgeye konulan fotokapanlar gerçeği gün yüzüne çıkardı.