19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları - Son Dakika
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları

18.05.2008 12:57

Kayseri'de Faaliyet Gösteren Çeşitli Sivil Toplum Örgütleri ve Siyasi Partiler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Sebebiyle Kutlama Mesajları Yayınladı.

Kayseri'de faaliyet gösteren çeşitli sivil toplum örgütleri ve siyasi partiler, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı sebebiyle kutlama mesajları yayınladı.

Günün anlam ve önemi sebebiyle yazılı açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İl Başkanı Enver Özdemir, "19 Mayıs 1919'da Samsun'dan yakılan özgürlük ateşi, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılmasıyla birlikte kısa sürede dalga dalga tüm yurda yayıldı. Bugünkü varlığımızı ve bağımsızlığımızı o günlere ve o günleri oluşturan kahramanlara borçluyuz. 'Egemenliğin kayıtsız ve koşulsuz milletindir' olduğu ilkesinden yola çıkarak, bunun yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atatürk'ün 19 Mayıs'ı armağan ettiği gençlere büyük görevler düşmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, gençlerimizin bayramını yürekten kutluyorum" dedi.

Kayseri Ticaret Odası (KTO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Ali Kilci, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nı yurdun her köşesinde çeşitli etkinlikler ile kutlanacağını belirterek, "Tarihini bilen, özüne sahip çıkan ve bunu nesilden nesile aktarmayı başaran milletler, tarih sonuna kadar varolmayı başaracaklardır. 19 Mayıs 1919 Türk milletinin yeniden doğuşunun başlangıcı olan bir gündür. Atatürk'ün, vatanımızın bölünmez bütünlüğü yolunda kurtuluş mücadelelerini başlattığı bu anlamlı günün yıl dönümünde bütün vatandaşlarımızın ve gençlerimizin bayramını kutluyorum" diye konuştu Atatürkçü Düşünce Derneği Kayseri Şube Başkanı Dr. İsmail Ulusoy ise yayınladığı mesajda, "19 Mayıs 1919, Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde emperyalizme baş kaldırdığımız ve dirildiğimiz bir gündür. Vatanını ve ulusunu seven herkes, en az derneğimizin mensupları kadar Atatürk ilke ve devrimlerini yıkmak isteyenler ile mücadele etmek zorundadır. Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı'nın 89. yılını kutluyorum" şeklinde konuştu.

Makine Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı Ali Alkan ise yayınladığı kutlama mesajında şu ifadelere yer verdi:

"19 Mayıs, Atatürk'ün millet egemenliğine dayanan, tam bağımsız yeni bir Türk devleti kurmak ve Türk milletinin onurlu bir millet olarak yaşamasını sağlayan ulusal bir hareketin ilk adımıdır. İşte bu ilk adım, Türk milleti için dönüm noktası oldu. Yetişen gençlik ülkelerin gençliğidir. Toplumun temelini oluşturan ailelerin görevi ise, iyi eğitim alan, teknolojiyi takip eden, zeki ve özgür düşünebilen genç beyinler yetiştirmektir. Milletimizin ve Türk gençliğimizin bayramını kutluyorum. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün gazilerimizi ve şehitlerimizi şükranla ve rahmetle anıyorum" (YS-Y) 18.05.2008 12:28 TSİ

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Mesajları - Son Dakika


Advertisement