Altın Portakal Şiir Ödülü Etkinlikleri - Son Dakika

Altın Portakal Şiir Ödülü Etkinlikleri

17.03.2011 20:54
Altın Portakal Şiir Ödülü Etkinlikleri

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı (Aksav) Tarafından Düzenlenen 15.

Antalya Büyükşehir Belediyesinin desteğiyle Antalya Kültür Sanat Vakfı (AKSAV) tarafından düzenlenen 15. Altın Portakal Şiir Ödülü ve Şiir Sempozyumu etkinlikleri kapsamında üç ayrı "Şiir Sergisi" açıldı.

Antalya'da bu yıl 15'incisi düzenlenen Altın Portakal Şiir Ödülü etkinliklerinin açılışı, Antalya Kültür Merkezi Fuayesinde, " Namık Kemal'den Günümüze El Yazısı Şiirler","Myndos Geçişi Mavi" ve "14 Altın Şair" adlı sergilerle yapıldı. Sergiyi, CHP Antalya Milletvekili Tayfur Süner, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın, Altın Portakal Şiir Ödülü Jüri Başkanı Doğan Hızlan, 14. Altın Portakal Şiir Ödülü sahibi ve bu yılın jüri üyesi şair Emirhan Oğuz birlikte açtı.

Sergiyi gezen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Akaydın, farklı konseptlerde üç ayrı "Şiir Sergisi"nin ilk kez açıldığını belirterek, Altın Portakal Şiir Ödülü etkinlikleri kapsamında Antalya'da şiir sanatının her yönüyle ele alınacağını söyledi.

Şair Emirhan Oğuz da 20 yıllık arkadaşı ressam Erhan Ünal'ın, şiirlerinden yola çıkarak ortaya koyduğu tabloların, "Myndos Geçişi Mavi" adlı sergiyle şiirlerinden dizelerle Altın Portakal Şiir Ödülü ve Şiir Sempozyumu kapsamında sanatseverlerle buluşmasından mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Şairler, sanatseverler ve öğrencilerin de ilgi gösterdiği açılışta, Namık Kemal, Yahya Kemal, Fazıl Hüsnü Dağlarca, Halit Ziya Uşaklıgil gibi ünlü şairlerin eski harflerle yazılmış şiirlerinin yer aldığı, Türk şiirinin 200 yıllık tarihinde gezintiye çıkaran "Namık Kemal'den Bugüne El Yazılı Şiirler" sergisi de beğeniyle karşılandı.

İlki 1997 yılında düzenlenen Altın Portakal Şiir Ödülüne bugüne kadar layık görülen şairler Enis Batur, Haydar Ergülen, Gülten Akın, Mehmet Taner, Hüseyin Ferhad, Ahmet Oktay, Nemci Zeka, Güven Turan, Yücel Kayıran, Birhan Keskin, Lale Müldür, Cevat Çapan, Kemal Özer ve Emirhan Oğuz'un şiirlerinin yer aldığı "14 Altın Şair Sergisi" de sanatseverlerin beğenisine sunuldu.

Şiir ödülü etkinlikleri çerçevesinde Akdeniz Üniversitesi, Antalya Sanatçılar Derneği, Antalya Kent Konseyi, Antalya Tabipler Odası ve Ofis Kitapevi'nde, Türk ve dünya şiirinin çeşitli yönleriyle ele alınacağı söyleşiler düzenlenecek, okullarda ve dershanelerde şair-öğrenci buluşmaları, kitap evlerinde imza törenleri yapılacak.

- ANTALYA

YORUMLAR
500
59. Antalya Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı 59. Antalya Altın Portakal Film Festivali başvuruları başladı Katar'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri düzenlendi Katar'da, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri düzenlendi 'Sanat Seninle Sokakta' etkinlikleri yeniden başladı 'Sanat Seninle Sokakta' etkinlikleri yeniden başladı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Altın Portakal Şiir Ödülü Etkinlikleri - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement