Son Dakika Son Dakika Son Dakika
BBP Denizli İl Başkanı Ercan: "Seçimlerin Sürprizi BBP Olacak" - Son Dakika

BBP Denizli İl Başkanı Ercan: "Seçimlerin Sürprizi BBP Olacak"

Büyük Birlik Partisi (Bbp) Denizli İl Başkanı Ahmet Ercan, Seçimlerin Sürpriz Partisi Olacaklarını Söyledi.

BBP Denizli İl Başkanı Ercan: "Seçimlerin Sürprizi BBP Olacak"
23.03.2011 - 18:07,

Büyük Birlik Partisi (BBP) Denizli İl Başkanı Ahmet Ercan, seçimlerin sürpriz partisi olacaklarını söyledi.

Ercan, partisinin il binasında düzenlediği basın toplantısında, Yüksek Seçim Kurulu'nun açıklamasına göre, 12 Haziran'da yapılacak seçimlere 27 partinin katılacağını, bu partilerin 24'ünün "zenci" ve "üvey evlat muamelesi gördüğünü" ileri sürdü.

Seçime giden 27 partiden 24'ünün kendi imkanlarıyla seçmenin karşısına çıkacağını, 3 partinin ise devletin kaynaklarından yararlanarak "şatafatlı" bir şekilde seçim meydanlarında dolaşacağını öne süren Ercan, şunları kaydetti:

"Bunun neresi adalet? 'Sonucu belli olan bir seçim' dedik. Dünyanın hiçbir yerinde yüzde 10 barajı uygulanmıyor ama maalesef bizim ülkemizde uygulanmaktadır. Seçim beyannamelerinde seçim kanunu ve siyasi partiler kanununun adaletsizliğinden bahseden AKP iktidarı, başa geçince vermiş oldukları sözleri unutup, antidemokratik tavırlardan yana tavır sergilemiş, onların da diğerlerinden farkının olmadığını ispat etmiştir. Neredeyse özel hayatımıza kadar müdahale etmek isteyen Avrupa Birliği'nin de, ne hikmetse bu konuda sessiz kalması ayrıca manidardır. Seçimlerin sürprizi BBP olacak."

Ercan, şu ana kadar partilerine Denizli'de milletvekili aday adayı olmak için Fatma Karaca, Huriye Tekin, Mehmet Efe, Hüseyin Sarı, Süleyman Oruç, Halil İbrahim Yılmaz, İsmail Ertürk, Ali Acemi, Zekeriya Akıncı, Bekir Giritlioğlu ve Namık Selçuk'un başvuruda bulunduğunu belirtti.

- DENİZLİ

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel BBP Denizli İl Başkanı Ercan: 'Seçimlerin Sürprizi BBP Olacak' - Son Dakika


Advertisement