Eskader Başkanı Yardım'dan Siirt'te Söyleşi - Son Dakika

Eskader Başkanı Yardım'dan Siirt'te Söyleşi

30.07.2011 14:50
Eskader Başkanı Yardım'dan Siirt'te Söyleşi

(ESKADER) Başkanı ve Edebiyat araştırmacısı Nuri Yardım, Siirt'te "Edebiyat" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneği

(ESKADER) Başkanı ve Edebiyat araştırmacısı Nuri Yardım, Siirt'te "Edebiyat" konulu bir söyleşi gerçekleştirdi.

İl Halk Kütüphanesinde gerçekleşen söyleşide Yardım, gençlere kendi hayat hikayesinden örnekler vererek okumanın ve yazmanın önemini anlattı.

Yardım, yazabilmek için önce okumak gerektiğine dikkati çekerek, şöyle konuştu:

"Bu nedenle bol bol kitap okumalısınız. Zararlı kitap yoktur. İçerdiği düşüncelere katılmadığınız kitap vardır. Kitap okumak için de kütüphanelerden yararlanmalısınız. Kütüphaneler birer mabet gibidir. Çünkü ilmin olduğu yerde ibadette olur. Bende her gün sizler gibi kütüphaneye gelerek kitap okurdum. Siirt birçok ünlü edebiyatçı ve bilim adamı yetiştirmiştir. Hilmi Yavuz, Prof. Dr. İhsan Süreyya Sırm, Sevinç Çokum ve daha birçok kişi burada yetişti. Neden ileride sizler de birer yazar veya şair olmayasınız? Yeter ki okuyun ve isteyin. Şahsım ve kurucusu olduğum ESKADER Derneği olarak size bu konuda her türlü yardımı yapmaya hazırım" dedi.

Daha sonra gençlerin sorularını yanıtlayan Yardım, gençlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

Yardım, kütüphaneden ayrılırken kendi derlediği kitaplardan bir bölümünü Siirt İl Halk Kütüphanesine bağışladı.

- SİİRT

YORUMLAR
500
SİİRT'TE GÜVENLİK KORUCULARININ 'ARAZİ' ANLAŞMAZLIĞI KANLI BİTTİ: 2 ÖLÜ, 4 AĞIR YARALI SİİRT'TE GÜVENLİK KORUCULARININ 'ARAZİ' ANLAŞMAZLIĞI KANLI BİTTİ: 2 ÖLÜ, 4 AĞIR YARALI Siirt'te arazi kavgasında ölen güvenlik korucuları, toprağa verildi Siirt'te arazi kavgasında ölen güvenlik korucuları, toprağa verildi Son dakika haberi: Siirt'te 2 kişiyi öldüren, 3 kişiyi ağır yaralayan zanlı, jandarmanın operasyonuyla yakalandı Son dakika haberi: Siirt'te 2 kişiyi öldüren, 3 kişiyi ağır yaralayan zanlı, jandarmanın operasyonuyla yakalandı
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Eskader Başkanı Yardım'dan Siirt'te Söyleşi - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement