Etimesgut Belediyesi, Sürekli Eğitim Merkezi Açıyor - Son Dakika

Etimesgut Belediyesi, Sürekli Eğitim Merkezi Açıyor

15.01.2012 11:01
Etimesgut Belediyesi, Sürekli Eğitim Merkezi Açıyor, System.String[]

Ankara Etimesgut Belediyesi'nin, Gazi Üniversitesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştireceği 'Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (ETİSEM)' hayata geçiyor.

Ankara Etimesgut Belediyesi'nin, Gazi Üniversitesi ve Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte gerçekleştireceği 'Etimesgut Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi (ETİSEM)' hayata geçiyor.

Hanım Faaliyetleri kursiyerlerinin sertifika töreninde konuşan Etimesgut Belediye Başkanı Enver Demirel, ETİSEM projesinin son durumu hakkında bilgi verdi. Demirel, "İlk etapta Etimesgut merkezdeki mevcut Hanım Faaliyetleri binası ile Elvankent'teki Atakent Sosyal Tesisleri ve Eryaman bölgemizde 2 adet olmak üzere 4 noktada ETİSEM kuracağız." dedi.

Etimesgut Belediyesi, Gazi Üniversitesi ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında 21 Ekim 2011 tarihinde protokol imzalandığını hatırlatan Demirel, "Gazi Üniversitemiz ve il milli eğitim müdürlüğümüzle birlikte örnek bir proje gerçekleştiriyoruz. Proje kapsamında ilçemizde toplumun tüm kesimlerinin katılabileceği meslek kursları düzenleyeceğiz. Bu kursların istikrarlı bir şekilde düzenlenmesi ve katılımın yoğun sağlanması için ETİSEM kuruyoruz. Bu merkezlerden ilkini hanım faaliyetleri olarak hizmet veren binamızda açacağız. Hanımlara yönelik kurslarımız artarak ve daha da çeşitlenerek devam edecektir. İnşasını tamamladığımız Atakent Tesislemizde ve Eryaman bölgemizde de bu merkezlerimizi oluşturacağız." şeklinde bilgi verdi.

Başkan Demirel, meslek kurslarının eğitim kadrosunun Gazi Üniversitesi'nce karşılanacağını, Milli Eğitim Müdürlüğü'nün de kursları denetleyip başarılı olanlara sertifika vereceğini söyledi. Demirel projenin sadece meslek edindirme kurslarıyla sınırlı kalmayacağını belirterek, şunları kaydetti: "ETİSEM bünyesinde 3 -6 yaş arası kreş ve gündüz bakımevi, 7 -14 yaş arası çocuk kulübü ve etüt merkezi, 16 yaş üstü mesleki gelişim ve beceri eğitim kurs programları düzenleyeceğiz. Eğitim imkanları ile insan gücüne olan ihtiyaçlara göre İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu görüşleri de alınarak çeşitli meslek kursları düzenlenecek. Kursu başarıyla tamamlayanlara MEB onaylı kurs bitirme belgesi verilecek."

Etimesgut Belediyesi, Sürekli Eğitim Merkezi Açıyor

Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Etimesgut Belediyesi, Sürekli Eğitim Merkezi Açıyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

AK Partili vekilden Arınç'a isim vermeden sert eleştiri: Dindarlar ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır 19:29 AK Partili vekilden Arınç'a isim vermeden sert eleştiri: Dindarlar ülkesine midesinden değil, gönülden bağlıdır Fatih Terim'den Marsilya karşısında bir ilk! İşte Galatasaray'ın muhtemel 11'i 19:29 Fatih Terim'den Marsilya karşısında bir ilk! İşte Galatasaray'ın muhtemel 11'i Zindaşti'nin suç örgütü davasında sanık polisler bilgi sızdırdıkları iddiasını reddetti 19:17 Zindaşti'nin suç örgütü davasında sanık polisler bilgi sızdırdıkları iddiasını reddetti
Hedef üzerine mühimmat bırakabilen yerli mini İHA 18:55 Hedef üzerine mühimmat bırakabilen yerli mini İHA "BOYGA" duyuruldu Hollanda'da ilk gol geldi! Beşiktaş defansı, Ajax'ın yıldızları karşısında çaresiz 18:50 Hollanda'da ilk gol geldi! Beşiktaş defansı, Ajax'ın yıldızları karşısında çaresiz Kadın, kocasının gönderdiği fotoğraf ile kendisini aldattığını anladı 18:05 Kadın, kocasının gönderdiği fotoğraf ile kendisini aldattığını anladı
Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'nde Biden ile görüşecek 17:04 Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi'nde Biden ile görüşecek Günlerdir kayıp olarak aranıyordu! 15 yaşındaki kız, erkek arkadaşıyla ormanda kalmış 15:59 Günlerdir kayıp olarak aranıyordu! 15 yaşındaki kız, erkek arkadaşıyla ormanda kalmış
Advertisement