Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Iğdır: 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları - Son Dakika

Iğdır: 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları

Iğdır 5. Hudut Alayı'nda öğlen yemeğine davet edilen şehit ve gazi ailelerine 5. Hudut Alay Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Levent Çolak, moral verdi.

Iğdır: 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları
30.08.2006 - 18:14,

Iğdır 5. Hudut Alayı'nda öğlen yemeğine davet edilen şehit ve gazi ailelerine 5. Hudut Alay Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Levent Çolak, moral verdi.

Iğdır Valisi Halil Ulusoy, Belediye Başkanı Nurettin Aras, Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Nuri Erkan, Şehit ve Gazi Aileleri Dayanışma Dernek Başkanı Kamber Güzelkaya'nın katıldığı yemekte konuşan 5. Hudut Alay Komutanı Kıdemli Kurmay Albay Levent Çolak, şehit ailelerinin yalnız olmadığını söyledi. Türk milletinin bölünmez bütünlüğü için her Türk'ün her zaman kanının son damlasına kadar vatanını savunmaya hazır olduğunu belirten Çolak, "Vatanımızın bölünmez bütünlüğü için bazılarınız evlatlarınızı verdiniz. Bazılarınız vücudunuzun organlarını. Şunun iyi bilinmesi gerekir. Türk milleti olarak beşikteki bebeğimizden sizlerle birlikte oturup yemek yiyen kahraman Mehmetçiğimize, sokakta dolaşan gencimize kadar herkes kanının son damlasına kadar vücutlarını ve organlarını vatan için vermeye ve bu vatanı savunmaya hazırdır. Bu vatanı kimseye böldürtmeyiz. Böldürtmeyeceğiz. Ayrıca 5. Hudut Alayı olarak şehit ailelerinin bugüne kadar arkasında olduk. Bundan sonra da bu tavrımızı sürdüreceğiz. Biz asla ve asla şehit ailelerimizle, gazilerimizin boynunu bükük bırakmayız. Onların yeri bizim gönlümüzün en saygın yerine oturmuştur" dedi.

Dernek Başkanı Güzelkaya da, bugüne kadar dernek üyelerinin her türlü sorunlarıyla yakından ilgilenen Albay Çolak'a dernek üyeleri adına teşekkür etti.

Daha sonra Vali Ulusoy, Albay Çolak, Jandarma Albay Erkan, Dernek Başkanı Güzelkaya, şehit ailelerinin oturduğu masaları tek tek dolaştı. Vali Ulusoy, teröristlerle girdiği çatışmada yaralanarak gazi olan Askerlik Şube Başkanı Personel Yarbay Abdulkadir Mehmet Özyakar'ın yakasına taktığı gazilik madalyası hakkında bilgi aldı.

Vali Ulusoy ve Albay Çolak, yemek süresince şehit aileleri ve özellikle şehit çocuklarıyla yakından ilgilendi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Iğdır: 30 Ağustos Zafer Bayramı Kutlamaları - Son Dakika


Advertisement