Iğdır: Iğdır Evci Köyü İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı - Son Dakika
Iğdır: Iğdır Evci Köyü İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı

Iğdır: Iğdır Evci Köyü İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı

06.08.2006 11:25

Iğdır'da 10 derslikli Evci İlköğretim Okulu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Iğdır'da 10 derslikli Evci İlköğretim Okulu'nun temeli düzenlenen törenle atıldı.

Temel atma törenine, Iğdır Valisi Halil Ulusoy, Iğdır Belediye Başkanı Nurettin Aras, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Osman Nuri Erkan, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Kamil Arslan, Özel İdare Genel Sekreteri Ferhat Akkuş, Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şimşek, Kültür Müdür Vekili Ziya Zakir Acar, AK Parti İl Başkanı Ömer Armağan, İl Genel Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Halk Eğitim Merkezi folklor ekibi de bir gösteri yaptı.

Törende konuşan Vali Ulusoy, bilgi çağını yakalamak için mutlaka çocukların okutulması ve eğitime önem verilmesi gerektiğine dikkat çekti. Vali Ulusoy, "Bizim görevimiz, geleceğimiz olan evlatlarımızı alt yapısı tam olan tüm eğitim gereksinimlerini karşılayan böyle güzel okullarda idealist öğretmenlerle eğitmektir. Bu yıl içerisinde merkezde 39, Aralık'ta 18, Karakoyunlu'da 7 ve Tuzluca'da 14 olmak üzere toplam 78 derslikli okul, köylere hizmet götürme birliğimizce yapılacaktır. Bugün burada temelini atacağım okulda bunlardan biridir. 13 Haziran 2006 tarihinde 298 bin YTL bedelle ihalesi yapılmış olan 10 derslikli okulumuzun yapımı bu yıl tamamlanacaktır. Iğdır'da son 2 yılda bu yıl inşaatına başladıklarımızla birlikte 14 okul 336 derslik, 2006-2007 eğitim öğretim döneminde hizmete açılacaktır. Hedefimiz çağdaş uygarlıksa bizi bu hedefe ulaştıracak olan da, tam donanımlı yeterli okullara ve öğretmene sahip olmaktır. Iğdır'da okullaşmayı ve eğitim kalitesini yükseltebilmek için üzerimize düşen çok iş ve görev vardır. Eğitim adına eksiklerimiz, bundan böyle en önemli görevimiz olacaktır" dedi.

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Şimşek de, işlerini zamanında yetiştiren müteahhit firmaya teşekkür etti. Daha sonra kurban kesilerek atılan temelin ardından Vali Ulusoy, kendisine sunulan pastaları çocuklara ikram etti. Öte yandan Vali Ulusoy, işlerini zamanında yetiştiren müteahhitlere birer şilt ve takdirname vereceğini sözlerine ekledi.

Kaynak: İHA
YORUMLAR
500

Son Dakika Yerel Iğdır: Iğdır Evci Köyü İlköğretim Okulu'nun Temeli Atıldı - Son Dakika


Advertisement