Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Iğdır: Iğdır Valisi Ulusoy'dan Tebdili Kıyafet İnceleme - Son Dakika

Iğdır: Iğdır Valisi Ulusoy'dan Tebdili Kıyafet İnceleme

Iğdır Valisi Halil Ulusoy, tebdili kıyafet yaparak Aralık İlçesi'ndeki Dilucu Gümrük Kapısı'nda inceleme yaptı.

Iğdır: Iğdır Valisi Ulusoy\'dan Tebdili Kıyafet İnceleme
03.07.2006 - 21:42,

Iğdır Valisi Halil Ulusoy, tebdili kıyafet yaparak Aralık İlçesi'ndeki Dilucu Gümrük Kapısı'nda inceleme yaptı.

Dilucu Sınır Kapısı'na 15 kilometre mesafede koruma arabasını bekleten Vali Halil Ulusoy, başına şapka geçirerek Nahçıvan'a giden bir yolcu gibi çıkış peronuna girdi. Gümrük memurları ve polislerin turistlere ve Türk vatandaşlarına nasıl davrandığını bizzat tespit eden Ulusoy, burada yaptığı açıklamada, "Bizim amacımız, hem ülkemize gelen turistlere hem de Türk vatandaşlarına, kanunların izin verdiği imkanları en iyi bir şekilde kullandırmaktır. Görüldüğü gibi ülkemize girişte gayet güzel restoran ve kafe açılmış, yolcular istedikleri gibi buradan faydalanabilir. Bunun aynısını da çıkış için yapıyoruz. Devletin vatandaşa karşı, turiste karşı görevleri vardır. Kimse kanunların verdiği yetkiyi yanlış kullanamaz. Bilindiği gibi, buradan geçmişte bazı sıkıntılar yaşandı. Bu sıkıntıların bir daha yaşanmamasını arzu ediyoruz. Yanlış yapan cezasını da çeker. Buna katlanmak durumunda" ifadelerini kullandı.

Dilucu Gümrüğü'nün istenilen seviyeye gelmediğini de belirten Vali Ulusoy, "Maalesef, Dilucu Gümrük Kapısı halen istenilen seviyede değil. Ödenek olmadığı için temizlik hizmeti veremiyoruz. Mutlak surette buranın temizliğinin yapılması gerekir. Yurt içinden ve yurt dışından önemli insanlar zaman zaman bu kapıyı kullanıyor. Biz istiyoruz ki, Dilucu Sınır Kapısı birinci sınıf sınır kapısı olsun. Hiçbir sıkıntı yaşanmasın. Bunu zamanla başaracağız ve devlet olarak bunu yapmak durumundayız" diye konuştu.

Daha sonra yolcularla ilgilenen Halil Ulusoy, kapıda bir sıkıntı yaşayıp yaşamakları hakkında kendilerinden bilgi aldı. İncelemelerini tamamlayan Ulusoy, daha sonra jandarma kontrol noktasını da gözden geçirdikten sonra Iğdır'a döndü.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Iğdır: Iğdır Valisi Ulusoy'dan Tebdili Kıyafet İnceleme - Son Dakika


Advertisement