Son Dakika Son Dakika Son Dakika
İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler - Son Dakika

İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler

İstanbul Özürlüler Merkezi Tiyatro Bölümü Sophokles'in ölümsüz eserini başarıyla sahneledi.

İstanbul: İstanbul\'da Yerel Yönetimler
16.06.2006 - 16:08,

İstanbul Özürlüler Merkezi Tiyatro Bölümü Sophokles'in ölümsüz eserini başarıyla sahneledi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sağlık Daire Başkanlığı Sosyal Hizmetler ve Özürlüler Müdürlüğü bünyesinde hizmet veren İstanbul Özürlüler Merkezi, özürlülere yaptığı hizmetlerin yanında düzenlediği sosyal ve kültürel aktivitelerle başarılı çalışmalara imza atıyor.

Bu çalışmalar kapsamında kurulan İstanbul Özürlüler Merkezi Tiyatro Bölümü seyircinin karşısına çıkarak ilk oyununu başarıyla sahneledi. Sophokles tarafından yazılan Antik Yunan Tiyatrosu'nun en önemli eserlerinden birisi olan Kral Oidipus Harbiye Muhsin Ertuğrul'da sahnelendi. Yönetmenliğini Kadir Kandemir'in yaptığı ve tamamı özürlülerden oluşan ekibin farklı bir yorumla sahnelediği oyunda İhsan Sever, Tevfik Alakazlı, Gamze Dirlik, Ali Aydın, Remzi Özcan, Havva İpek, Evrim Süel ve Fatih Şirin rol aldı. Azmin engelleri aşacağını tiyatronun unutulmaz bir eseriyle canlandıran engelli tiyatrocuların oyunu büyük ilgi gördü. Kral Oidipus'u izlemek için Muhsin Ertuğrul Sahnesi'ne gelen engelli ve aileleri oyunun bitiminde oyuncuları dakikalarca ayakta alkışladılar.

İSÖM'ün engellilerin toplumsal hayata kazandırılması yönünde örnek olması amacıyla hayata geçirdiği tiyatro bölümü, tiyatro tarihinde iz bırakmış başka oyunları sahneleyerek bu alanda "Biz de varız" mesajını verecek.

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel İstanbul: İstanbul'da Yerel Yönetimler - Son Dakika


Advertisement