Karaköy Güllüoğlu Baklavaları, İtalyan Tv Kanalına Çıkacak - Son Dakika

Karaköy Güllüoğlu Baklavaları, İtalyan Tv Kanalına Çıkacak

08.05.2011 13:04
Karaköy Güllüoğlu Baklavaları, İtalyan Tv Kanalına Çıkacak

Karaköy Güllüoğlu Baklavaları'na ilişkin hazırlanan belgesel programı, İtalyan TV kanallarından biri olan RAI 1 Cinema kanalında yayınlanacak.

Karaköy Güllüoğlu Baklavaları'na ilişkin hazırlanan belgesel programı, İtalyan TV kanallarından biri olan RAI 1 Cinema kanalında yayınlanacak.

Karaköy Güllüoğlu'ndan yapılan açıklamada, mistik İstanbul'un tarihi ve kültürel özelliklerini incelemek üzere İtalya'dan gelen Raicinema Production ekibinin, Karaköy Güllüoğlu'nu ziyaret ettiği bildirildi.

Açıklamada, İtalya'nın en çok izlenen kanallarından biri olan RAI 1'de yayınlanmak üzere çekilen belgesel programında, geleneklerine bağlı, ancak batıya dönük bir yüzü olan İstanbul'un tarihi mekanları, ekonomisi, yeme-içme kültürü ve geleneklerinin yer alacağı ifade edildi.

Program ekininin baklavanın tarihçesini ve yapım aşamalarını Nadir Güllü'den dinledikleri kaydedilen açıklamada, "Kapılar" isimli belgesel programının yönetmeni Monico Onore'nin, Karaköy Güllüoğlu'nu seçme nedenlerini şu şekilde belirttiği kaydedildi:

"İstanbul'da sadece 4 kişi seçtik. Zeynep Fadıllıoğlu, Orhan Pamuk, Serra Yılmaz ve Nadir Güllü. İstanbul'u, dünyaya açılan kapılardan biri olarak görüyorum. Daha önce birçok yeri ziyaret ettim, burayı da. Tercihimi adeta bir kültür elçisi gibi ülkesini tanıtmaya çabalayan Nadir Güllü ve onun işletmesinden yana kullandım. Çekim sonunda anladım ki, şu an bize izlettiği 30 yabancı kanalda ve dünyanın dört bir yanında yayımlanan görüntüler boşuna değil. "

Açıklamada, Nadir Güllü'nün de gelen tüm misafirlere Türk konukseverliğinin en güzel örneğini sunmayı sürdürdüklerini söylediği bildirildi.

- İSTANBUL

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karaköy Güllüoğlu Baklavaları, İtalyan Tv Kanalına Çıkacak - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

1970 model motosikleti evinin misafir odasında saklıyor 13:54 1970 model motosikleti evinin misafir odasında saklıyor Özel Harekat Polisinin yaşamını yitirdiği kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı 13:52 Özel Harekat Polisinin yaşamını yitirdiği kazanın yeni görüntüleri ortaya çıktı Yetiştirme yurdunda büyüyen Ebrar, gece gündüz çalışarak üniversiteyi kazandı 13:49 Yetiştirme yurdunda büyüyen Ebrar, gece gündüz çalışarak üniversiteyi kazandı
Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaptığı esnada sahneye çıkan çocuğu görünce ara verdi 13:44 Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşma yaptığı esnada sahneye çıkan çocuğu görünce ara verdi Emniyet 7 ilde düğmeye bastı, 500 bin liralık vurgun yapan 15 kişi tutuklandı 13:06 Emniyet 7 ilde düğmeye bastı, 500 bin liralık vurgun yapan 15 kişi tutuklandı Savaştan kaçan Suriyeli avukat, Hatay'da çiftçilik yapıyor 12:10 Savaştan kaçan Suriyeli avukat, Hatay'da çiftçilik yapıyor
İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı! Ebru gitti, Carolina geldi 11:17 İşte Reza Zarrab'ın yeni hayatı! Ebru gitti, Carolina geldi Şehit askerin ölümündeki ihmal iddiasının en önemli delili silah arkadaşlarının elindeki video olacak 10:56 Şehit askerin ölümündeki ihmal iddiasının en önemli delili silah arkadaşlarının elindeki video olacak
Advertisement