Kayseri'de Kültür Sanat - Son Dakika

Kayseri'de Kültür Sanat

21.04.2011 11:24
Kayseri'de Kültür Sanat

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Erciyes Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Yeni Ufuklar Derneğinin iş birliği ile düzenlenen "İki Edebiyat, Tek Dünya.

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Erciyes Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Yeni Ufuklar Derneğinin iş birliği ile düzenlenen "İki Edebiyat, Tek Dünya: Türk ve Rus Edebiyatları Uluslararası Sempozyumu" yarın Kayseri'de başlayacak.

İki ülkenin çağdaş yazarlarını, eleştirmenlerini, çevirmenlerini ve edebiyat araştırmacılarını buluşturacak bilimsel ve kültürel niteliği bulunan sempozyum, iki gün sürecek.

Sempozyumda, "Uluslararası Yayıncılık ve Çeviri Destek Projelerinde Yeni Açılımlar", "İki Ülke Edebiyatı ve Çeviri İlişkileri", "Edebiyatların Son On Yılı Üzerine", "Süreli Yayınlar ve Edebiyat", "Edebiyatın Birleştirici Rolü" oturumlarında, Türk ve Rus edebiyatının bugünü, iki edebiyatın çağdaş temsilcileri tarafından tartışılacak.

Sempozyuma, Rusya Federasyonu'ndan aralarında Rus Çocuk Fonu Başkanı, Rusya Bilimler Akademisi Fahri Üyesi, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı yazarı Albert Lihanov, Rusya Yazarlar Birliği Sekreteri ve eleştirmen Lola Utkirovna Zvonareva, tarihçi Aleksandr Nabokov'un da bulunduğu 13 yazar katılıyor. Türkiye'den ise Alev Alatlı, Ataol Behramoğlu, Onur Bilge Kula, Sevinç Çokum ve Beşir Ayvazoğlu'nun da bulunduğu 14 edebiyatçı, yazar, çevirmen, yayıncı ve ajans temsilcisi katılacak.

Sempozyumun açılışı yarın Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde, gün içinde takip eden oturumlar ise Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacak. 23 Nisan cumartesi günü ise sempozyumun iki oturumu Nevşehir'in Mustafapaşa beldesindeki Kapadokya Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Öte yandan, Çevre ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ile Sultansazlığı Çevre Belediyeleri Birliğinin düzenlediği 6. Sutansazlığı Fotosafari Fotoğraf Yarışması da yarın başlayacak.

Develi, Yeşilhisar ve Yahyalı ilçeleri arasında bulunan Sultansazlığı Milli Parkı'ndaki fotosafari, 24 Nisan pazar günü sona erecek.

- KAYSERİ

YORUMLAR
500
30 ilin yöresel yemekleri ve el sanatları kültürü Ahlat'ta buluştu 30 ilin yöresel yemekleri ve el sanatları kültürü Ahlat'ta buluştu Kayseri'de FETÖ üyeliğinden 6 yıl 3 ay kesinleşmiş cezası bulunan hükümlü yakalandı Kayseri'de FETÖ üyeliğinden 6 yıl 3 ay kesinleşmiş cezası bulunan hükümlü yakalandı Milli Savunma Bakanı Akar, Kayseri'de ziyaretlerde bulundu Milli Savunma Bakanı Akar, Kayseri'de ziyaretlerde bulundu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kayseri'de Kültür Sanat - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement