Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Polatlı'da Şükür Duası - Son Dakika

Polatlı'da Şükür Duası

Ankara'nın Polatlı ilçesinde, köylüler son yıllardan yaşanan kuraklıktan sonra yağan yağmur için şükür duası yaptı, yemek verdi.

Polatlı\'da Şükür Duası
15.05.2011 - 20:01,

Ankara'nın Polatlı ilçesinde, köylüler son yıllardan yaşanan kuraklıktan sonra yağan yağmur için şükür duası yaptı, yemek verdi.

Polatlı'nın Şabanözü köyü Şaban Dede mevkisinde düzenlenen şükür duası ve yemeğe TBMM Çevre Komisyonu Başkanı AK Parti Ankara Milletvekili adayı Haluk Özdalga, CHP Ankara Milletvekili adayları Engin Balım ve İlyas Güven Eroğlu, Polatlı Belediye Başkanı Yakup Çelik, AK Parti İlçe Başkanı Yakup Öztürk, CHP İlçe Başkanı İhsan Şıracı, İl Genel Meclisi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Mevsimin kurak gittiği dönemlerde yağmur duasına çıkan köylüler, bol yağmur nedeniyle şükür duası yaptı.

Şabanözü Köyü Muhtarı Reşat Şen, son iki yıldır rahmetin bol olduğunu, kurak yıllarda yağmur duası yaptıkları gibi son iki yıldır da şükür duası yaparak rablerine dua ettiklerini söyledi. Muhtar Şen, "Cenab-ı Allah bereketimizi iki yıldır çok veriyor. Bu sene de şükür duasına çıktık. Köylüler olarak 32 tane kuzu kestik. 23 kazan pilav pişirdik. Elimizden geldiği kadarıyla şükür duamıza gelen misafirlerimizi doyurmaya çalıştık" dedi.

Öğle namazından sonra Şaban Dede mevkisinde yenen pilav üstü haşlama etin ardından köy imamı eşliğinde şükür duası yaptılar.

- ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR
1000

Son Dakika Yerel Polatlı'da Şükür Duası - Son Dakika


Advertisement