Rus Edebiyatının Ünlü Yazarları, Türk Yazarlarla Kayseri'de Buluşuyor - Son Dakika

Rus Edebiyatının Ünlü Yazarları, Türk Yazarlarla Kayseri'de Buluşuyor

20.04.2011 17:03
Rus Edebiyatının Ünlü Yazarları, Türk Yazarlarla Kayseri'de Buluşuyor

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Erciyes Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Yeni Ufuklar Derneğinin iş birliği ile düzenlenen "İki Edebiyat, Tek Dünya.

Kültür ve Turizm Bakanlığının katkıları ve Erciyes Üniversitesi, Kapadokya Meslek Yüksekokulu ve Yeni Ufuklar Derneğinin iş birliği ile düzenlenen "İki Edebiyat, Tek Dünya: Türk ve Rus Edebiyatları Uluslararası Sempozyumu" 22 Nisan Cuma günü Kayseri'de başlıyor.

İki ülkenin çağdaş yazarlarını, eleştirmenlerini, iki edebiyatın çevirmenlerini ve edebiyat araştırmacılarını buluşturacak bilimsel ve kültürel niteliği bulunan sempozyum, iki gün sürecek.

Sempozyumda, "Uluslararası Yayıncılık ve Çeviri Destek Projelerinde Yeni Açılımlar", "İki Ülke Edebiyatı ve Çeviri İlişkileri", "Edebiyatların Son On Yılı Üzerine", "Süreli Yayınlar ve Edebiyat", "Edebiyatın Birleştirici Rolü" oturumlarında, Türk ve Rus edebiyatının bugünü, iki edebiyatın çağdaş temsilcileri tarafından tartışılacak.

Sempozyuma, Rusya Federasyonu'ndan aralarında Rus Çocuk Fonu Başkanı, Rusya Bilimler Akademisi Fahri Üyesi, Çocuk ve Gençlik Edebiyatı yazarı Albert Lihanov, Rusya Yazarlar Birliği Sekreteri ve eleştirmen Lola Utkirovna Zvonareva, tarihçi Aleksandr Nabokov'un da bulunduğu 13 yazar katılıyor. Türkiye'den ise Alev Alatlı, Ataol Behramoğlu, Onur Bilge Kula, Sevinç Çokum ve Beşir Ayvazoğlu'nun da bulunduğu 14 edebiyatçı, yazar, çevirmen, yayıncı ve ajans temsilcisi katılacak.

Sempozyumun açılışı 22 Nisan Cuma günü Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Sitesi'nde, gün içinde takip eden oturumlar ise Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu'nda yapılacak. 23 Nisan cumartesi günü ise sempozyumun iki oturumu Nevşehir'in Mustafapaşa beldesindeki Kapadokya Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilecek.

- KAYSERİ

YORUMLAR
500
Hayatını kaybeden araştırmacı-yazar Aytekin Aytekin son yolculuğuna uğurlandı Hayatını kaybeden araştırmacı-yazar Aytekin Aytekin son yolculuğuna uğurlandı ABD'li ünlü dans topluluğu Türk bestesiyle sahne alacak ABD'li ünlü dans topluluğu Türk bestesiyle sahne alacak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Akdeniz Oyunları'na katılan Türk sporcularla buluştu Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, Akdeniz Oyunları'na katılan Türk sporcularla buluştu
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Rus Edebiyatının Ünlü Yazarları, Türk Yazarlarla Kayseri'de Buluşuyor - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement