Son Dakika Son Dakika Son Dakika
Şehitlerimizi Uğurluyoruz - Son Dakika

Şehitlerimizi Uğurluyoruz

Hakkari'nin Şemdinli İlçesindeki Terörist Saldırıda Şehit Olan Askerlerden Onbaşı Hüseyin Köksal İçin Kocatepe Camisi'nde Tören Düzenlendi

Şehitlerimizi Uğurluyoruz
20.06.2010 - 18:07,

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terörist saldırıda şehit olan askerlerden onbaşı Hüseyin Köksal için Kocatepe Camisi'nde tören düzenlendi.

Törene, Köksal'ın babası Nurettin, annesi Emine ve küçük kardeşi İbrahim'in yanı sıra Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Genelkurmay İkinci Başkanı Orgeneral Aslan Güner, Ankara Garnizon Komutanı Korgeneral Mehmet Emin Alpman, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, CHP'yi temsilen Ankara Milletvekili Zekeriya Akıncı, Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Ankara Garnizonu'nda görevli bazı generaller, subay ve astsubaylar ile vatandaşlar katıldı.

Törene ayrıca, şehitle aynı adı taşıyan ve Hakkari'de görev yapan amcasının oğlu Hüseyin Köksal ile terörle mücadelede görev almış gaziler katıldı.

Cumhurbaşkanı Gül, Kocatepe Camisi'ne gelişinde şehit ailesine baş sağlığı dileklerini iletti. İkindi namazının ardından şehit onbaşı Köksal için cenaze namazı kılındı. Şehit onbaşının cenazesi, bir süre askerlerin omzunda taşındıktan sonra top arabasına konuldu. Bir süre top arabasında taşınan cenaze, daha sonra toprağa verilmek üzere Cebeci Askeri Şehitliği'ne götürüldü. Cenazenin top arabasına taşınması sırasında arkasından yürüyen ve güçlükle ayakta durabilen anne Emine'ye eşi destek oldu. Gözyaşlarına hakim olamayan anneye yakınları, 'dirençli olacağız' şeklindeki sözlerle destek vermeye çalıştı. Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı cenaze töreninde, cami avlusunda toplanan ve ellerinde Türk bayrakları taşıyan çok sayıda vatandaş, terörü lanetleyen sloganlar attı.

Bu arada, MHP Grup Başkanvekili Vural, tören alanına gelişi sırasında gazetecilerin sorularını yanıtladı. Vural, ortada olağanüstü bir durum olduğunu belirterek, 'Terör bir sorunsa, teröre uygun araçlarla mücadele edilmeli. Çocukların arkasına saklanıp, suç işleyen zihniyeti sorgulamanın vakti gelmiştir' dedi.

(BAR-YŞM-İC) - ANKARA

Kaynak: AA
YORUMLAR

Son Dakika Yerel Şehitlerimizi Uğurluyoruz - Son Dakika


Advertisement