Skeç Yarışmasında Çankırı Ekibi Türkiye Birincisi Oldu - Son Dakika

Skeç Yarışmasında Çankırı Ekibi Türkiye Birincisi Oldu

20.05.2016 10:35
Skeç Yarışmasında Çankırı Ekibi Türkiye Birincisi Oldu

'Hayallerini Sahneye Taşı' adlı skeç yarışmasının Türkiye finalini Çankırı ekibi kazandı.

'Hayallerini Sahneye Taşı' adlı skeç yarışmasının Türkiye finalini Çankırı ekibi kazandı. Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı 81 ilde faaliyet gösteren 220 Gençlik Merkezi'nden 693 ekiple 7 bin gencin yoğun ilgi gösterdiği yarışmanın 81 il, 7 bölgede düzenlenen il ve grup yarışmaları tamamlandı.

Grup yarışmalarında birinciliği elde eden Gençlik Merkezleri, ATO Congresium Ankara'da düzenlenen yarışmada sahne aldı. Yarışmanın jüriliğini Ahmet Yenilmez, Çetin Altay, Hasan Kaçan, İsmail Hakkı Ürün, Ayşe Tolga yaptı. Yarışmanın sonucunda Çankırı Gençlik Merkezi Selçuk Karadaş'ın yazıp yönettiği ve başrölünü üstlendiği 'Ne olacaksa olsun galan' adlı oyun ile Türkiye şampiyonu oldu.

Sonuçların açıklanmasının ardından büyük mutluluk yaşayan Çankırı Gençlik Merkezi Tiyatro ekibi adına Selçuk Karadaş şunları söyledi: "Bizler tiyatroyu bir yaşam tarzı olarak benimsedik ve her anımızda bizim tiyatro var. Ben bu ödülü sadece kendim ve sahne arkadaşlarım adına değiş tüm Çankırılılar adına alıyorum."

Çankırı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Gürhan Yıldız ise "Tiyatroya aşık bu gençleri bizler her mecrada destekliyoruz, her zaman yanlarında olmaya devam edeceğiz." dedi.

ATO Congressium'da bulunan Çankırı Gençlik Merkezi standını ziyarete gelen Çankırı Milletvekili Muhammed Emin Akbaşoğlu da "Şampiyon Çankırı'nın şampiyon gençleri sizlerle gurur duyuyoruz, bizlerin her fırsatta göğsünü kabartıyorsunuz. Hepinize tek tek teşekkür ederim. Umarım bu başarınız bir başlangıç olur, daha nice başarılara imza atarsınız." ifadelerini kullandı.

Skeç Yarışmasında Çankırı Ekibi Türkiye Birincisi Oldu

Kaynak: CİHAN

Son Dakika Yerel Skeç Yarışmasında Çankırı Ekibi Türkiye Birincisi Oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Didem Soydan, ayrılık sonrası paylaştığı siyah elbisesiyle beğeni topladı 09:06 Didem Soydan, ayrılık sonrası paylaştığı siyah elbisesiyle beğeni topladı HDP'li Ömer Gergelioğlu'dan TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a tepki: Şahsi meseleni buraya getiremezsin 08:43 HDP'li Ömer Gergelioğlu'dan TBMM Başkanı Mustafa Şentop'a tepki: Şahsi meseleni buraya getiremezsin Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek 07:36 Sosyal medyada çok konuşulan muz yeme videosunu çeken 7 şahıs sınır dışı edilecek
31 Aralık'a kadar sağlık çalışanlarına toplu taşıma ücretsiz olacak 07:34 31 Aralık'a kadar sağlık çalışanlarına toplu taşıma ücretsiz olacak Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı 00:22 Borussia Mönchengladbach'a 5-0 yenilen Bayern Münih son 43 yılın en ağır mağlubiyetini aldı Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı 21:26 Sadakatsiz'in Derin'i Melis Sezen makyajsız yakalandı! Görenler gözlerine inanamadı
Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı 20:41 Bakan Koca, kaza sonucu ölen Rümeysa'nın 36 saat çalıştığı iddiasını yalanladı Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı 17:47 Boğazı kesilerek öldürülen Şebnem Şirin, iş insanı Fevzi Tokat'ın torunu çıktı
Advertisement