"Utanç Müzesi" 6 Eylül'de Açılacak - Son Dakika

"Utanç Müzesi" 6 Eylül'de Açılacak

04.09.2011 17:20
"Utanç Müzesi" 6 Eylül'de Açılacak

Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan "Utanç Müzesi"nin Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 6 Eylül'de açılacağı bildirildi.

Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan "Utanç Müzesi"nin Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde 6 Eylül'de açılacağı bildirildi.

Çankaya Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nin yeni sezona Devrimci 78'liler Federasyonu tarafından hazırlanan ve 12 Eylül sürecine ışık tutan "Utanç Müzesi" sergisi ile girdiği belirtildi.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Önceki yıl belgeler ve fotoğrafların yanı sıra avukat Halit Çelenk'in sakladığı Deniz Gezmiş'in parkasının sergilendiği Utanç Müzesi'nde bu kez Mahir Çayan'ın hırkası ve İbrahim Kaypakkaya'nın kullandığı teksir makinesinin yanı sıra işkence sonucu yaşamını yitiren yayıncı İlhan Erdost'un kırık gözlüğü ve özel eşyaları da yer alacak.

Utanç Müzesi'nde Hrant Dink ve Avukat Halit Çelenk için özel köşeler ayrılırken katliamlar, kayıplar ve döneme tanıklık eden analar da unutulmadı.

Devrimci 78'liler Federasyonu üyelerinin çabalarıyla bir araya getirdiği belge, fotoğraf ve eşyaların sergileneceği Utanç Müzesi, yoğun geçen hazırlıkların ardından 6 Eylül'de açılacak. "

Açıklamada Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ve Devrimci 78'liler Federasyonu adına Hüseyin Esentürk'ün açılışını yapacağı Utanç Müzesi'nin, panel, şiir dinletileri ve film gösterimlerinin de yer alacağı etkinliklerle 27 Eylül'e kadar ziyarete açık olacağı bildirildi.

- ANKARA

YORUMLAR
500
Son dakika haberi | Eğlence merkezine tüfekle ateş açıldı: 1'i polis 6 yaralı Son dakika haberi | Eğlence merkezine tüfekle ateş açıldı: 1'i polis 6 yaralı Tokat Mevlevihane Vakıf Müzesi, Mevlevi kültürüne ışık tutuyor Tokat Mevlevihane Vakıf Müzesi, Mevlevi kültürüne ışık tutuyor İski: Kavaklıdere Yaşam Vadisi, Eylül Ayı Sonunda Hizmete Girecek İski: Kavaklıdere Yaşam Vadisi, Eylül Ayı Sonunda Hizmete Girecek
Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Utanç Müzesi' 6 Eylül'de Açılacak - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement