21:4500
SON DAKİKA DİYARBAKIR HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır Haberleri

   

  Diyarbakır'daki Barış Mitinginde Öcalan'ın Mektubu Okunmadı

  Diyarbakır'daki Barış Mitinginde Öcalan'ın Mektubu Okunmadı

  Diyarbakır'da düzenlenen 1 Eylül Barış mitingi kutlamalarında beklenen Abdullah Öcalan'ın mektubu okunmadı. (Bugün 21:42)

   

  Diyarbakır'da Dünya Barış Günü Mitingi

  Diyarbakır'da Dünya Barış Günü Mitingi

  Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır İl Başkanlığının düzenlediğim 1 Eylül Dünya Barış günü mitingi İstasyon meydanında düzenlendi. (Bugün 21:28)

   

  1 Eylül Dünya Barış Günü - Altan Tan -

  1 Eylül Dünya Barış Günü - Altan Tan -

  Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, "Bugün önümüzde iki yol var, ya kıyamete kadar birbirimizin kanını dökeceğiz ya da oturacağız yeni bir dünya kuracağız, yeni bir dünya. İşte biz Kürtler inşallah bu yeni dünyanın kurulmasında öncü güç oluruz" dedi. (Bugün 21:01)

   

  Protokol Üyelerinden Malatya Standına Ziyaret

  Protokol Üyelerinden Malatya Standına Ziyaret

  İzmir 83. Enternasyonal Fuarı’ndaki Malatya Standı protokol üyeleri tarafından ziyaret edildi. (Bugün 18:41)

   

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Davutoğlu Hükümet Programını Genel Kurul'da Okudu

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, hükümet programını TBMM Genel Kurulu’nda okudu. (Bugün 17:56)

   

  Diyarbakır Heyeti, EBSO'da

  İzmir Enternasyonal Fuarının "onur konuğu" illerinden Diyarbakır heyeti Ege Bölgesi Sanayi Odasını ziyaret etti. (Bugün 17:43)

   

  Gözaltına Alınan Polis Müdür Yardımcısı Topçu'dan Kamuoyuna Mektup

  17 ve 25 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonlarını yapan emniyet mensuplarına yönelik sabah saatlerinde yapılan 3. dalga operasyonunda gözaltına alınan İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şubesi eski Müdür Yardımcısı Yasin Topçu, Recep Tayyip Erdoğan hakkında daha önce yaptığı suç duyurusunu kamuoyu ile paylaştı. (Bugün 17:30)

   

  Diyarbakır Heyeti İzmir'de

  Diyarbakır Heyeti İzmir'de

  83. İEF'in "onur konuğu" illerinden Diyarbakır'ın, Vali Kıraç başkanlığındaki heyeti İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu'nu ziyaret etti Vali Kıraç: " Bugün Dünya Barış Günü, barış daim olsun. İnsanlık geçmişte yaşadığı acıları geride bıraksın, savaşlar dursun, çılgınlıklar sona ersin, dünyada. (Bugün 17:15)

   

  Çiftçilere Destekleme Kesintisi Şoku

  Çiftçilere Destekleme Kesintisi Şoku

  Diyarbakır'ın merkez Sur ilçesi Ziraat Odası Başkanı Bahri Erdem, tarımsal sulamaya ilişkin elektrik borçlarını ödemeyen çiftçilerin destekleme ödemelerinin kesilmesi yönünde Resmi Gazete'de yayımlan karara tepki gösterdi. (Bugün 17:13)

   

  Adli Yıl Açılışı

  Büro Memur Sen Mardin Şube Başkanı Unat, "Sendikalar ile hükumet arasında imzalanan mutabakat metninin uygulanması için gerekli çalışmaların yapılmasını istiyoruz." dedi. (Bugün 17:10)

   

  1 Eylül Dünya Barış Günü

  1 Eylül Dünya Barış Günü

  Diyarbakır'da 71 sivli toplum kuruluşu, Dünya Barış Günü dolayısıyla ortak basın açıklaması yaptı Memur Sen İl Temsilcisi Memiş: "Son aylarda yaşanan yol kapatma eylemleri, adam kaçırma ve güvenlik güçlerine yönelik saldırılar, çözüm sürecini sekteye uğratmaktadır" (Bugün 16:57)

   

  Tapu Müdür Vekili Rüşvetten Tutuklandı

  Diyarbakır'ın Çüngüş İlçesi'nde 6 yıldan bu yana Tapu Müdür Vekili olarak görev yapan Halim Ç., yapacağı işlemler karşılığında bir kişiden rüşvet aldığı iddiasıyla yakalandı. (Bugün 16:43)

   

  Başarılı Öğrenciye Ödül

  Milli Eğitim Müdürü Mevlüt Kutnoğlu, fen lisesini kazanan öğrenciye dizüstü bilgisayar hediye etti. (Bugün 16:38)

   

  Diyarbakır'da Biri Amir 3 Polis Gözaltına Alındı

  Diyarbakır'da Biri Amir 3 Polis Gözaltına Alındı

  Türkiye’yi sarsan 17 Aralık rüşvet ve yolsuzluk operasyonunu yapan polislere yönelik başlatılan operasyon kapsamında, Diyarbakır’da biri emniyet amiri 3 polis gözaltına alındı. (Bugün 15:32)

   

  İçten: Yeni Türkiye Dünya Barışının Teminatıdır

  İçten: Yeni Türkiye Dünya Barışının Teminatıdır

  AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten "Yeni Türkiye, dünyada barışın ve kardeşliğin teminatıdır." dedi. (Bugün 15:28)

   

  Emniyetteki "Paralel Yapı" Operasyonu

  Operasyon kapsamında haklarında gözaltı kararı bulunan 33 polisin de yakalandığı bildirildi. (Bugün 15:26)

   

  Bursa Şehir Tiyatrosu'na İki Ödül

  Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Her Yerde Tiyatro' projesi ile 'Özel Ödül'; Şehir Tiyatrosu sanatçısı Günay Yunus Güney de 'Buzlar Çözülmeden' adlı oyunda sergilediği başarılı performansla 'XIV. Direklerarası Seyirci Ödülleri'nde 2 ödül kazanmasını bildi. (Bugün 15:24)

   

  DBB, Hatayspor'a İlk Yarıda Teslim Oldu

  DBB, Hatayspor'a İlk Yarıda Teslim Oldu

  Galibiyet parolasıyla gittikleri Hatayspor deplasmanından ilk yarıda yediği iki gol ile maçı 2-0 kaybedip eli boş dönen DB Belediyespor, taraftarlarını üzdü. (Bugün 15:19)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.09.2014 21:45:31. #1.13#