SON DAKİKA DİYARBAKIR HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır Haberleri

 • 25 Ağustos 2016 12:19Diyarbakır'da Şehit Askerler İçin TörenDiyarbakır'da Şehit Askerler İçin TörenDiyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 5 askerden 4'ü için tören düzenlendi.
 • 25 Ağustos 2016 11:56Denizli Büyükşehir'den Şehit Cenazesi Ücretsiz AraçDenizli Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır’ın Lice ilçesindeki hain saldırıda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Özkan Bilgiç’in cenaze törenine katılmak isteyenler için ücretsiz araç kaldırılacak.
 • 25 Ağustos 2016 11:46Başkan Gürlesin'den Taziye MesajıBaşkan Gürlesin'den Taziye MesajıPamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin,Diyarbakır’da teröristlerin üs bölgesine düzenlediği saldırıda şehit olan Denizlili Jandarma Uzman Çavuş Özkan Bilgiç için taziye mesajı yayınladı.
 • 25 Ağustos 2016 11:37Şanlıurfa'da Kurs Sayısı Arttı, Diyarbakır'da AzaldıKurs sayısı, Diyarbakır’da azalırken Şanlıurfa’da ise arttı.
 • 25 Ağustos 2016 11:34Lice 'De PKK Saldırısında Şehit Olan 4 Asker Törenle Uğurlandı -2Lice 'De PKK Saldırısında Şehit Olan 4 Asker Törenle Uğurlandı -2Diyarbakır'ın lice İlçesi'nde dün PKK'lıların üs bölgesine roketatar ve uzun namlulu silahlarla düzenlediği saldırıda şehit olan 5 askerden 4'ü düzenlenen törenle memleketlerine uğurlandı.
 • 25 Ağustos 2016 11:32Diyarbakır'da Şehit Askerler İçin TörenDiyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda şehit olan 5 askerden 4'ü için tören düzenlendi.
 • 25 Ağustos 2016 11:30Denizli Ticaret Odası'ndan Taziye MesajıDenizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu, Diyarbakır ve Bingöl’de düzenlenen hain saldırılar sonucu şehit düşen Denizlili Uzman Çavuş Özkan Bilgiç ve diğer beş asker için taziye mesajı yayınladıYapılan yazılı açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Ülkemiz güvenliğini tehdit eden terör örgütleriyle mücadele ederken, Diyarbakır ve Bingöl’den maalesef şehit ve gazi haberleri geldi.
 • 25 Ağustos 2016 11:23Şeytanın Aklına Gelmez! PKK'nın Şeytanın Aklına Gelmez! PKK'nın "Hastane Fişi" OyunuTerör örgütü PKK'nın, il ve ilçe merkezlerinde düzenlenecek yasa dışı eylemlere katılacak kişilere, eylem öncesi hastanelerden muayene için sıra fişi alması talimatı verdiği ortaya çıktı.
 • 25 Ağustos 2016 11:07Doğu Anadolu'dan Teröre Lanet YağdıTerör örgütü PKK'nın son dönemlerde bomba yüklü araçlarla Diyarbakır, Van, Bitlis, Mardin ve Elazığ'da art arda düzenlediği saldırılarda siviller ve güvenlik güçlerinin hayatını kaybetmesi ile yüzlerce kişinin yaralanması Doğu Anadolu'daki çeşitli kurumların yetkilileri ve STK'larca lanetlendi.
 • 25 Ağustos 2016 11:04Lice Şehitleri Memleketlerine UğurlandıLice Şehitleri Memleketlerine UğurlandıDiyarbakır’ın Lice ilçesinde şehit düşen 5 askerden 4’ünün naaşı, düzenlenen uğurlama töreninin ardından memleketlerine gönderildi.
 • 25 Ağustos 2016 10:59Bingöl'de Kurs ve Kursiyer Sayısı ArttıBingöl’de geçtiğimiz yıl yaygın eğitim faaliyetleri kapsamında açılan kurs ve kursiyer sayısı bir önceki yıla göre arttı.
 • 25 Ağustos 2016 10:47Diyarbakır'da Konut Satışları AzaldıDiyarbakır’da konut satışları geçtiğimiz Temmuz ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 1, Ocak-Temmuz döneminde ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2 oranında azaldı.
 • 25 Ağustos 2016 10:00Bingöl'de Konut Satışları ArttıBingöl’de konut satışları geçtiğimiz Temmuz ayında, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 52, Ocak-Temmuz döneminde ise, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 103 oranında arttı.
 • 25 Ağustos 2016 09:46Diyarbakır Lice Şehtileri İçin Tören Düzenlendi-1Diyarbakır Lice Şehtileri İçin Tören Düzenlendi-1Diyarbakır Lice Şehtileri için tören düzenlendi-1(Tür: Yurt)
 • 24 Ağustos 2016 23:50Denizli Dört Ay Önce Yaralandı, Bugün Şehit Haberi GeldiDenizli Dört Ay Önce Yaralandı, Bugün Şehit Haberi GeldiDört ay önce yaralandı, bugün şehit haberi geldiDiyarbakır Lice'de PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 24 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Özkan Bilgiç'in acı haberi Denizli'nin Pamukkale İlçesi'ndeki ailesin ulaştı.
 • 24 Ağustos 2016 22:56Dört Ay Önce Yaralanan Asker, Tedavi Olup Görevine Döndü ve Şehit OlduDört Ay Önce Yaralanan Asker, Tedavi Olup Görevine Döndü ve Şehit OlduDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Özkan Bilgiç'in (24) Denizli'deki evinde hüzün var.Sağlık ekipleriyle şehit Bilgiç'in Pamukkale ilçesi Korucuk Mahallesi'ndeki evine giden askeri yetkililer, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 21:45Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında yaralanan askerlerden birisi daha şehit oldu.
 • 24 Ağustos 2016 21:05Çatışmada Yaralandı, İyileşip Göreve Döndükten Sonra Şehit DüştüÇatışmada Yaralandı, İyileşip Göreve Döndükten Sonra Şehit DüştüDiyarbakır'ın Lice'de şehit olan jandarma uzman çavuş 24 yaşındaki Özkan Bilgiç'in 4 ay önce operasyonda yaralandığı, iyileştikten sonra görevine döndüğü ortaya çıktı.
 • 24 Ağustos 2016 20:46Dört Ay Önce Yaralanan Asker, Tedavi Olup Görevine Döndü ve Şehit OlduDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Özkan Bilgiç'in (24) Denizli'deki evinde hüzün var.Sağlık ekipleriyle şehit Bilgiç'in Pamukkale ilçesi Korucuk Mahallesi'ndeki evine giden askeri yetkililer, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 20:44Şehit Uzman Çavuş Onur Alkan Babaevinde Yas VarŞehit Uzman Çavuş Onur Alkan Babaevinde Yas VarDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Onur Alkan'ın Sivas'taki babaevinde hüzün var.Şehit Alkan'ın, Akıncılar ilçesi Gönen Mahallesi'ndeki babaevine giden Kaymakam Yaşar Kemal Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Hasan Şen, İlçe Jandarma Komutanı Salih İrikardeş ve İlçe Emniyet Amiri Mustafa Semerci, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 20:29Denizlili Şehidin Baba Ocağına Ateş DüştüDenizlili Şehidin Baba Ocağına Ateş DüştüDiyarbakır’ın Lice ilçesinde teröristlerin saldırısı sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Özkan Bilgiç’in Denizli’deki baba ocağına ateş düştü.
 • 24 Ağustos 2016 20:14Diyarbakır'da 2 Kapkaç Zanlısı TutuklandıDiyarbakır'da 2 Kapkaç Zanlısı TutuklandıDiyarbakır'da bir kadının telefonunu alarak kaçan ve polis tarafından yakalanan 2 kişi, sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.
 • 24 Ağustos 2016 20:09Şehit Uzman Çavuş Mustafa Eser'in Evinde Hüzün VarŞehit Uzman Çavuş Mustafa Eser'in Evinde Hüzün VarDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Eser'in İzmir'deki evinde hüzün var.Sağlık ekipleriyle şehit Eser'in Torbalı ilçesi Yedi Eylül Mahallesi'ndeki evine giden askeri yetkililer, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 20:00Gül: Kaliteyi Arttırma Çabası İçinde OlacağızGül: Kaliteyi Arttırma Çabası İçinde OlacağızDicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talip Gül, "Yönetimimiz boyunca bilimsel faaliyetleri, öğrenci sayısını ve akademik kaliteyi arttırma çabası içinde olacağız" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 19:59Lice Kırsalındaki 14 Köyde Yasak İlan EdildiLice Kırsalındaki 14 Köyde Yasak İlan EdildiLice ilçesinde, 5 askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığı saldırının ardından, ilçeye bağlı 14 köy ve mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
 • 24 Ağustos 2016 19:58Lice'de Askere Saldırı: 5 ŞehitLice'de Askere Saldırı: 5 ŞehitLice ilçesinde PKK'lılar, operasyona çıkan askere roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırdı. Saldırıda, 5 asker şehit olurken, 8 asker de yaralandı.
 • 24 Ağustos 2016 19:58Bombalı Saldırıların Şüphelileri TutuklandıBombalı Saldırıların Şüphelileri TutuklandıDicle ilçesinde, 1 Mayıs ve 28 Haziran'da bomba yüklü araçlarla yapılan terör saldırıları ile ilgili gözaltına alınan 6 şüpheliden 2'si tutuklandı.
 • 24 Ağustos 2016 19:57Kaymakam Gürbüz, İmamlarla Bir Araya GeldiKaymakam Gürbüz, İmamlarla Bir Araya GeldiDiyarbakır'ın Ergani İlçe Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz ilçede görev yapan imamlarla bir araya geldi.
 • 24 Ağustos 2016 19:54Vali Aksoy, Sur Esnaflarını Kabul EttiVali Aksoy, Sur Esnaflarını Kabul EttiDiyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Sur Esnafları Platformu üyelerini makamında kabul etti.
 • 24 Ağustos 2016 19:53Kışanak'tan Sur ve Şırnak İçin Dayanışma ÇağrısıKışanak'tan Sur ve Şırnak İçin Dayanışma ÇağrısıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, İtalya'nın Rimini kentinde yapılan uluslararası toplantıya katıldı.
 • 24 Ağustos 2016 19:50Şehit Ender Fatih Yılmaz'ın Babaevine Acı Haber UlaştıŞehit Ender Fatih Yılmaz'ın Babaevine Acı Haber UlaştıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz'ın Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki babaevinde yas var.Yılmaz'ın, İhsaniye Mahallesi'ndeki babaevine giden Kaymakam Tuncay Sonel ile Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutan vekili Albay Aziz Korkut, şehadet haberini baba emekli astsubay Önder Yılmaz'a verdi.
 • 24 Ağustos 2016 19:46Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Onur Alkan'ın Sivas'taki babaevinde hüzün var.Şehit Alkan'ın, Akıncılar ilçesi Gönen Mahallesi'ndeki babaevine giden Kaymakam Yaşar Kemal Yılmaz, İlçe Belediye Başkanı Hasan Şen, İlçe Jandarma Komutanı Salih İrikardeş ve İlçe Emniyet Amiri Mustafa Semerci, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 18:591.5 Aylık Evli Uzman Çavuşun Babaevinde Yas1.5 Aylık Evli Uzman Çavuşun Babaevinde YasDiyarbakır’ın Lice ilçesinde bir grup PKK’lı teröristin Abalı ile Tapantepe bölgeleri arasındaki üs bölgesine roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırması sonucu ağır yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan yeni evli uzman çavuşun Sivas’taki babaevine acı haber ulaştı.
 • 24 Ağustos 2016 18:57Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Çavuş Mustafa Eser'in İzmir'deki evinde hüzün var.Sağlık ekipleriyle şehit Eser'in Torbalı ilçesi Yedi Eylül Mahallesi'ndeki evine giden askeri yetkililer, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 18:49Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit düşen Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Ender Fatih Yılmaz'ın Balıkesir'in Bandırma ilçesindeki babaevinde yas var.Yılmaz'ın, İhsaniye Mahallesi'ndeki babaevine giden Kaymakam Tuncay Sonel ile Bandırma 6. Ana Jet Üssü Komutan vekili Albay Aziz Korkut, şehadet haberini baba emekli astsubay Önder Yılmaz'a verdi.
 • 24 Ağustos 2016 18:46Şehit Ateşi Torbalı'ya DüştüŞehit Ateşi Torbalı'ya DüştüDİYARBAKIR'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin saldırısı sonrasında şehit olan uzman çavuş 33 yaşındaki Mustafa Eser'in, İzmir'in Torbalı İlçesi'ndeki baba evine ateş düştü.
 • 24 Ağustos 2016 18:17Şehit Jandarma Uzman Onbaşı Kartal'ın Babaevine Acı Haber Ulaştı - KahramanmaraşŞehit Jandarma Uzman Onbaşı Kartal'ın Babaevine Acı Haber Ulaştı - KahramanmaraşDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Uğur Kartal'ın Kahramanmaraş'taki babaevinde hüzün var.Şehit Kartal'ın Elbistan ilçesi Doğan Mahallesi'ndeki babaevine giden Kaymakam Tuncay Akkoyun, İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Sinan Sarıçiçek ve Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Hasan Ayhan, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 17:51Balıkesir'e Şehit Ateşi DüştüBalıkesir'e Şehit Ateşi DüştüDiyarbakır’ın Lice ilçesinde terör örgütü ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Astsubay Çavuş Ender Fatih Yılmaz’ın acı haberi Balıkesir’deki ailesine ulaştı.
 • 24 Ağustos 2016 17:35Şehit Acısı Elbistan'a DüştüŞehit Acısı Elbistan'a DüştüDiyarbakır’ın Lice ilçesi kırsalında operasyona çıkan askeri birliğe, PKK’lı teröristlerce uzun namlulu silahlar ve roketatarlarla gerçekleştirilen saldırıda Elbistan’a bağlı Doğan Mahallesi nüfusuna kayıtlı 22 yaşındaki Uzman Çavuş Uğur Kartal şehit oldu.
 • 24 Ağustos 2016 17:13Lice'de PKK'nın Üs Bölgesine Düzenlediği Saldırıda Şehit Sayısı 5'e YükseldiLice'de PKK'nın Üs Bölgesine Düzenlediği Saldırıda Şehit Sayısı 5'e YükseldiDiyarbakır Lice'de PKK'lı teröristlerin üs bölgesine düzenlediği roketatar ve silahlı saldırıda şehit olan askerlerin sayısı 4'ten 5'e yükseldi.
 • 24 Ağustos 2016 17:02Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının silahlı saldırısında şehit olan Uzman Onbaşı Uğur Kartal'ın Kahramanmaraş'taki babaevinde hüzün var.Şehit Kartal'ın Elbistan ilçesi Doğan Mahallesi'ndeki babaevine giden Kaymakam Tuncay Akkoyun, İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Jandarma Komutan Vekili Yüzbaşı Sinan Sarıçiçek ve Askerlik Şubesi Başkanı Teğmen Hasan Ayhan, acı haberi aileye verdi.
 • 24 Ağustos 2016 16:54İzmir'e Şehit Ateşi Düştüİzmir'e Şehit Ateşi DüştüDiyarbakır’ın Lice ilçesinde PKK’lı teröristlerin uzun namlulu silahlarla gerçekleştirdiği saldırıda, İzmirli Uzman Çavuş Mustafa Eser (23) şehit oldu.
 • 24 Ağustos 2016 16:54Lice'de Şehit Sayısı 5'e YükseldiDiyarbakır’ın Lice ilçesinde, 4 askerin şehit olduğu saldırıda yaralanan bir asker daha şehit oldu.
 • 24 Ağustos 2016 16:32Diyarbakır Fıratkalkanı Operasyonuna Diyarbakır'dan Havalanan Jetler de Destek VerdiDiyarbakır Fıratkalkanı Operasyonuna Diyarbakır'dan Havalanan Jetler de Destek VerdiDiyarbakır FıratKalkanı operasyonuna Diyarbakır'dan havalanan jetler de destek verdi(Tür: Yurt)
 • 24 Ağustos 2016 15:05Diyarbakır'da 10 Fabrikaya Kaçak Elektrik OperasyonuDiyarbakır'da 10 Fabrikaya Kaçak Elektrik OperasyonuKayıt dışı kullanımın yüzde 75 dolayında olduğu illere elektrik tedarik eden Dicle Elektrik Dağıtım’ın kaçak kullanımı önlemek için gerçekleştirdiği etkin çalışmalar meyvesini vermeye başladı.
 • 24 Ağustos 2016 14:43Diyarbakır'daki Terör SaldırısıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde PKK'lı teröristlerin silahlı saldırısında yaralanan askerlerden 2'si daha şehit oldu.
 • 24 Ağustos 2016 14:20Diyarbakır'da 14 Köyde Sokağa Çıkma YasağıDiyarbakır'ın Lice ilçesinde 14 köyde sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.
 • 24 Ağustos 2016 13:54Lice'de PKK Üs Bölgesine Saldırdı: 4 Şehit, 8 Asker Yaralı (2)LİCE'NİN 14 KÖYÜNDE SOKAĞA ÇIKMA YASAĞIDiyarbakır'ın Lice İlçesi'nde PKK'lı teröristlerin üs bölgesine düzenlediği ve 4 askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığı saldırının ardından Lice Kaymakamlığı 14 köy ve bağlı mezralarda buğun saat 12.30'dan itibaren sokağa çıkma yasağı getirildiğini açıkladı.
 • 24 Ağustos 2016 13:47Lice'de Şehit Sayısı 4'e YükseldiLice'de Şehit Sayısı 4'e YükseldiDiyarbakır’ın Lice ilçesinde operasyona çıkan askerlere yapılan saldırıda şehit sayısı 4’e yükseldi.
 • 24 Ağustos 2016 13:25Bağlar Belediyespor Nevşehir'de Kampa GirdiBağlar Belediyespor Nevşehir'de Kampa GirdiBölgesel Amatör Ligi’nde (BAL) mücadele eden Bağlar Belediyespor yeni sezona hazırlanmak için Nevşehir’de çalışmalarına başladı.