SON DAKİKA DİYARBAKIR HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır Haberleri

 • 13:52Diyarbakır Sur'daki Polis ve Askere Özel ÇörekDiyarbakır Sur'daki Polis ve Askere Özel ÇörekTokat'ta çörek ustası Diyarbakır Sur'da görev yapan asker ve polise moral desteği olarak özel yaptığı çöreklerden gönderdi.
 • 10:47Diyarbakır'da Ham Petrol HırsızlığıDiyarbakır'da Ham Petrol HırsızlığıDiyarbakır'da güvenlik güçlerince düzenlenen operasyonda 8,5 ton ham petrol ele geçirildi, bir kişi tutuklandı. Ele geçirilen petrole el kondu.
 • 12:52Sur'da 3 Tünel Girişi Tespit EdildiSur'da 3 Tünel Girişi Tespit EdildiDiyarbakır'ın Sur ilçesinde, güvenlik kuvvetleri teröristlerin ilçeye giriş ve çıkış için kullandıkları 3 ayrı tünel girişini tespit etti.
 • 13:28Bakan'dan Türkiye'ye 207 Milyon Değerinde 13 MüjdeBakan'dan Türkiye'ye 207 Milyon Değerinde 13 MüjdeOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, dev projeler yapacaklarını belirterek, GAP'ı da 2019 yılında tamamlamayı hedeflediklerini kaydetti.
 • 13:30Kredi Ödemesinde En Başarılı İl ArdahanKredi Ödemesinde En Başarılı İl ArdahanArdahan, yüzde 1,72 olan takipteki alacakların toplam nakdi krediye oranıyla geçen yıl borcuna en sadık il oldu. Geçen yıl kredisini geri ödemede en başarısız il ise Zonguldak.
 • 23:21Davutoğlu: Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız (4)Davutoğlu: Bölücü Terör Örgütüne Karşı Dik Duracağız (4)Başbakan DAVUTOĞLU, AZEZ'DEKİ HEDEFLERİN VURULMASINI DOĞRULADI Cemevini ziyaretinden sonra Diyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör saldırıları sırasında hayatlarını kaybeden Özel Harekat Polisleri Orhan Dilekçi ile Kenan Ardıç ve Jandarma Özel Hareket Başçavuş Tamer Meriç'in ailelerine baş sağlığı dileğinde bulunan Başbakan Davutoğlu, hava limanında saat 22.00'de günün değerlendirmesini yaptı.
 • 22:51Diyarbakır'da Teröristler Yol KestiDiyarbakır-Silvan karayolunda yol kesen PKK'lı teröristlerin, durduramadıkları araca ateş açması sonucu 1 kişi yaralandı.
 • 22:41Başbakan Davutoğlu Erzincan'daBaşbakan Ahmet Davutoğlu, şehit ailelerini ziyaret etti.
 • 22:32Silvan'da Teröristler İki Aracı Ateşe VerdiSilvan’da teröristler biri Tır, iki aracı ateşe verdi.
 • 22:12Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım KampanyasıSur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yardım dağıtılması - S.D'nin konuşması "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası" Diyarbakır'da kendilerine "İslami Sivil Toplum Kuruluşları" adını veren kuruluşlar, düzenledikleri "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası" kapsamında terör mağduru ailelere yardım ulaştırmaya devam ediyor Diyarbakır'da kendilerine "İslami Sivil Toplum Kuruluşları" adını veren kuruluşlar düzenledikleri "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası" kapsamında terör mağduru ailelere yardım ulaştırıyor.
 • 21:13Eroğlu: Eroğlu: "Diyarbakır'a 13 Yılda 20 Milyar Lira Yatırım Yaptık"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun açıklaması Bakan Eroğlu AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığını ziyareti Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle toplantı Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Diyarbakır'da Veysel Eroğlu: "Eskiden basit bir gölet, sulaması hariç 22 yılda 45 milyon lira yatırım ile bitiyordu.
 • 20:28Bakan Çelik'ten Şehit Ailesine Taziye ZiyaretiGıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Kadir Genç'in Adana'da yaşayan ailesine taziye ziyaretinde bulundu.
 • 20:23Bakan Eroğlu AK Parti'yi Ziyaret EttiBakan Eroğlu AK Parti'yi Ziyaret EttiOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, bütün belediyelere nüfusa orantılı olarak para gönderdiklerini belirterek, ancak Diyarbakır’da hizmetin olmadığını, bunun sebebinin ise bilindiğini vurguladı.
 • 19:57Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu Diyarbakır'daOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Eskiden basit bir gölet, sulaması hariç 22 yılda 45 milyon lira yatırım ile bitiyordu.
 • 19:47AK Parti Teşkilatının Asker Kumanyası Mehmetçiğe UlaştıAK Parti Teşkilatının Asker Kumanyası Mehmetçiğe UlaştıAK Parti Kırşehir Kadın Kolları tarafından yapılan organize ile Diyarbakır merkezli bölgede teröristlere karşı mücadele eden Mehmetçiğe kumanya hazırlandı.
 • 19:46Eroğlu: Eroğlu: "Kamu Düzenini Mutlaka SağlayacağızGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun açıklaması Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "PKK terör örgütü burada sadece bebekleri, çocukları ve masum insanları öldürmekle kalmıyor, bölgeyi canlandıracak yatırımları engellemek için de her şeyi yapıyor" Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "PKK terör örgütü burada sadece bebekleri, çocukları ve masum insanları öldürmekle kalmıyor, bölgeyi canlandıracak yatırımları engellemek için de her şeyi yapıyor" dedi.
 • 18:13Pkk, Diyarbakır'da Yol Kesti, 2 Aracı YaktıDiyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde karayolunu bu akşam saatlerinde kesen bir grup PKK'lı terörist 2 aracı ateşe verdi.
 • 16:49Diyarbakır'da Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Bismil ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda, çok sayıda mühimmat bulundu.
 • 16:29TIR Üzerindeki Geniş Kabin Dikkat ÇektiTIR Üzerindeki Geniş Kabin Dikkat ÇektiKahta Diyarbakır karayolu üzerinde ilerleyen Tır üzerindeki geniş kabin görenlerin ilgisini çekti.
 • 15:48Bankaya Molotofkokteyli SaldırıBankaya Molotofkokteyli SaldırıDiyarbakır’da yüzleri maskeli grup, bir bankaya molotofkokteyli attı.
 • 15:42Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası"Diyarbakır'da kendilerine "İslami Sivil Toplum Kuruluşları" adını veren kuruluşlar düzenledikleri "Sur'daki Muhacirlere Ensar Olalım Kampanyası" kapsamında terör mağduru ailelere yardım ulaştırıyor.
 • 15:38Diyarbakır'da İnşaatta YangınDiyarbakır'da İnşaatta YangınDiyarbakır’da inşaat halindeki bir binada çıkan yangından yükselen dumanlar gökyüzünü kapladı.
 • 15:18Kickboks Federasyonu Başkanı Kayacı Diyarbakır'daDiyarbakır'a gelen Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayacı, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir'i ziyaret etti.
 • 15:11Eroğlu: Eroğlu: "Gap'a 2019'a Kadar 27 Milyar Lira Yatırım Ödeneği Ayrılacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun gelişi ve karşılanışı Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun valilik ziyareti defter imzalaması Bakan Eroğlu'nun açıklamaları Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: "GAP'ın bitiş tarihini buradan ilan ediyorum.
 • 14:30Kickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayacı Demir'i Ziyaret EttiKickboks Federasyonu Başkanı Salim Kayacı, Diyarbakır’a gelerek bir takım çalışmalarda bulundu.
 • 14:14Çocuğun Dağa Kaçırılmasına Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis İstemiDiyarbakır'da 15 yaşındaki çocuğu hırsızlık yaptığı iddiasıyla HDP il binasında darbettikten sonra dağa kaçırdığı ileri sürülen terör örgütü PKK üyesi, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanacak.
 • 13:40Sur'daki Terör OperasyonuSur'daki Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Sur ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına yönelik operasyonu sürdüren güvenlik güçlerince evlerde bulunan para ve ziynet eşyaları, sahiplerine teslim edilmesi için İlçe Emniyet Müdürlüğüne ulaştırıldı.
 • 13:34Mehmetçik'e Destek İçin Seferber OldularTrabzon'un Çaykara ilçesinde yaşayan Ali Zeyrek, iki arkadaşıyla başlattığı ve daha sonra vatandaşlarla çok sayıda kurumun destek verdiği "Mehmetçik'e 10 bin Mektup" projesiyle Diyarbakır'da vatani görevini yapan askerlere moral vermeyi amaçlıyor.
 • 13:33Bakandan Diyarbakır'a 13 MüjdeBakandan Diyarbakır'a 13 MüjdeOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, çeşitli ziyaretlerde ve incelemelerde bulunmak için geldiği Diyarbakır’da 13 yeni müjde verdi.
 • 13:24Genelkurmay: Sur'da 1 PKK'lı Terörist Etkisiz Hale GetirildiGenelkurmay Başkanlığı, Diyarbakır'ın Sur İlçesi'nde devam eden operasyonda 1 PKK'lı teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı.
 • 12:36Diyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir'e ZiyaretDiyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir'e ZiyaretDiyarbakır Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mehmet Demir’e teşekkür ziyaretinde bulunuldu.
 • 12:08Hamit Dededen Gençlere Hamit Dededen Gençlere "Sevgi" DersiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kızı Bahar'ın annesi için türkü söylemesi Hamit Balcı'nın eşine yemek yedirmesi Zeliha Balcı'yı yürütmeye çalışmaları Hamit Balcı'nın konuşması Hamit dededen gençlere "sevgi" dersi Diyarbakır'da yaşayan 75 yaşındaki Hamit Balcı, 15 yıl önce felç olan yarım asırlık hayat arkadaşına gözü gibi bakıyor, tüm ihtiyaçlarını sevgiyle karşılıyor "Eşini çocuklarından daha kıymetli gördüğünü" saklamayan Balcı, 10 çocuğunun annesine duyduğu sevgi, gösterdiği vefa ve ilgiyle herkese örnek oluyor Balcı: - "Sağlıklıyken yaşamı paylaşıp ihtiyaç duyulduğunda eşlerin birbirlerini terk etmelerini doğru bulmuyorum.
 • 12:06Sur'da 74 Günde 44 ŞehitDiyarbakır’ın merkez Sur ilçesinde 74 gündür devam eden operasyonlarda 44 güvenlik görevlisi şehit oldu, 60’a yakın asker ve polis ise yaralandı.
 • 11:27Şehit Annelerinden Güvenlik Güçlerine DestekKırıkkaleli şehit anneleri, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde terör operasyonlarını sürdüren güvenlik güçlerine, yaptıkları ev yemeklerini ve Türk bayrakları göndererek moral desteği verdi.
 • 11:16Hamit Dededen Gençlere "Sevgi" DersiDiyarbakır'da yaşayan ve 15 yıldır felçli eşine gözü gibi bakan 75 yaşındaki Hamit Balcı, genç nesillerin örnek alması gereken bir özveri sergiliyor.
 • 10:51Teröristler Bir Elektrik Firmasına Ait Aracı Gasp EttiDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde teröristler, bir elektrik firmasına ait aracı gasp etti.
 • 23:57Elazığ'da Bin Polisle Huzur OperasyonuElazığ’da bin polisle yapılan huzur operasyonunda aranan 2 şüpheli yakalanırken, 2 adet tabanca, kaçak sigara ve esrar maddesi ele geçirildi.
 • 20:09Şimdi Yaraları Sarma ZamanıŞimdi Yaraları Sarma Zamanı" KampanyasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Yardım paketlerinin mağdur ailelere dağıtılması -Diyarbakır il Müftüsü Burhan İşliyen'nin açıklaması Detaylar "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyası Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca başlatılan kampanya kapsamında Diyarbakır'a gönderilen 1 tır yardım malzemesi, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmaya başlandı Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca, Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör mağdurlarına yönelik başlatılan "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasıyla toplanan yardımları taşıyan tır, Diyarbakır'a ulaştı.
 • 19:51Terör Mağduru Aileler Yararına Yardım KermesiTerör Mağduru Aileler Yararına Yardım KermesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kermesin açılışı Kermesten görüntüler - Batman İnsani Yardım Derneği Başkanı Hüseyin Şansi röportaj detaylar Batman'da terör mağduru aileler yararına yardım kermesi Batman İnsani Yardım Derneğince, Şırnak ve Diyarbakır'dan kente göç eden terör mağduru aileler için kermes düzenledi.
 • 19:04Terörün İzlerini Yaşamlarından Silmek İstiyorlarTerörün İzlerini Yaşamlarından Silmek İstiyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: B.T, K.A, H.G ve N.D'nin açıklamaları Detaylar Terörün izlerini yaşamlarından silmek istiyorlar Diyarbakır'ın Sur ilçesinde PKK'lı teröristlerin saldırıları nedeniyle yaşamlarını sürdürdükleri ev ve mahalleleri terk etmek zorunda kalan aileler, yaşadıkları zor günleri devletin desteğiyle geride bırakmak istiyor.
 • 18:22CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hakkında Suç DuyurusuDiyarbakır AK Parti İl Başkanlığınca, CHP'nin 35. Olağan Kurultayı'ndaki ifadeleri nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında "Cumhurbaşkanına hakaret"ten savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.
 • 17:51Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" KampanyasıDiyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfınca, Bayırbucak Türkmenleri, terör saldırılarında yaşamını yitiren şehitlerin yakınları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerindeki terör mağdurlarına yönelik başlatılan "Şimdi Yaraları Sarma Zamanı" kampanyasıyla toplanan yardımları taşıyan tır, Diyarbakır'a ulaştı.
 • 17:48Şehidin Adı Defnedilmek İstediği Kavşakta YaşatılacakDiyarbakır'ın Sur ilçesindeki terör operasyonunda şehit olan ve komutanına, "Şehit düşersem beni Trabzon'da kavşağa defnedin" dediği öğrenilen Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Biçakcı'nın adı, defnedilmek istediği kavşakta yaşatılacak.
 • 17:43Hdp Halklar ve İnançlar Komisyonu'ndan CHP'li Böke'ye DestekHDP Diyarbakır Milletvekili ve Halklar ve İnançlar Komisyonu Sözcüsü Nimetullah Erdoğmuş, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 17:30BBP Genel Başkanı Desteci Şehit Evini Ziyaret EttiBBP Genel Başkanı Desteci Şehit Evini Ziyaret EttiBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Diyarbakır Sur’da PKK’lı teröristlerle girdiği silahlı çatışmada şehit düşen ve dün toprağa verilen Afyonkarahisarlı Uzman Çavuş Osman Öz’ün ailesini ziyaret ederek taziyede bulundu.
 • 17:15Polis Eşleri Çatışma Bölgesindeki Polislere Yemek GönderdiPolis Eşleri Çatışma Bölgesindeki Polislere Yemek GönderdiŞanlıurfa’daki polis eşleri, Sur ve Cizre’deki çatışma bölgesinde bulunan polis ve askerlere moral ve motivasyon amaçlı kendi evlerinde yaptıkları yemekleri göndererek destek olmaya çalıştı.
 • 17:14Şehit Astsubay Ünal Bıcakçı'nın İsmi Trabzon'da Bir Kavşağa VerilecekTrabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi toplantısında yaptığı açıklamada, Diyarbakır’ın Sur ilçesinde teröristlerle girdiği çatışma sonucunda şehit olan Astsubay Kıdemli Çavuş Ünal Bıçakcı’nın isminin Trabzon’da bir kavşağa verilerek yaşatılacağını söyledi.
 • 17:09Şehit Kızına Doğum Günü SürpriziŞehit Kızına Doğum Günü SürpriziBalıkesir’in Bandırma ilçesinde Şehit Polis Memuru İlker Narin’in biricik kızı Meyra Narin’e doğum günü sürprizi yapıldı.
 • 16:53Hdp Diyarbakır Milletvekili Erdoğmuş AçıklamasıHDP Diyarbakır Milletvekili Nimetullah Erdoğmuş, "CHP İzmir Milletvekili Selin Sayek Böke hakkında bir gazete tarafından başlatılan çirkin kampanyayı kınıyoruz" dedi.
 • 16:48Sur'daki Terör OperasyonuDiyarbakır'ın Sur ilçesinde güvenlik güçlerince PKK mensuplarına yönelik operasyonda dün etkisiz hale getirilen keskin nişancı kadının, "Şilan" kod adını taşıdığı tespit edildi.