SON DAKİKA DİYARBAKIR HABERLERİ

Son Dakika Diyarbakır Haberleri

 • 12:41Doktorlar, Mutlu Kaya'ya Söylediği Şarkıları DinletiyorDoktorlar, Mutlu Kaya'ya Söylediği Şarkıları DinletiyorDiyarbakır'da evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan, 5 gündür yoğun bakımda olan Mutlu Kaya'yı uyandırmak için çabalayan doktorları, sevdiği şarkıları dinletiyor.
 • 12:34Mutlu Kaya'nın Uyanması 1 Hafta SürebilirMutlu Kaya'nın Uyanması 1 Hafta SürebilirDiyarbakır'da sevgilisinin silahlı saldırısı sonucu başından vurularak ağır yaralanan ve yaklaşık 5 gündür uyutulan Mutlu'nun 1 hafta içinde komadan çıkması bekleniyor.
 • 11:50Diyarbakır'da Basınç ve Parça Tesirli Bomba ile 13 Molotof Ele GeçirildiDiyarbakır'da Basınç ve Parça Tesirli Bomba ile 13 Molotof Ele GeçirildiDiyarbakır'da düzenlenen operasyonda, seçim döneminde kullanılmak üzere hazırlanan basınç ve parça tesirli bomba ve 13 adet molotofkokteyli ele geçirildi.
 • 10:40Görme Engelli Vatandaşlardan Tek Başına Oy Kullanma TalebiGörme Engelli Vatandaşlardan Tek Başına Oy Kullanma TalebiGörme engelli vatandaşlar, 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde tek başına oy kullanmak istiyor.
 • 10:19Jandarma Otlarken Çalınan Hayvanı BulduJandarma Otlarken Çalınan Hayvanı BulduDiyarbakır’da arazide otlarken çalınan büyükbaş hayvan, jandarma ekipleri tarafından bulundu.
 • 01:03Yılmaz: Yılmaz: "Doğu ve Güneydoğuyu Farklı Bir Yere Koyduk"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın Dicle Üniversitesi Rektörlüğü'nü ziyareti- Bakan Yılmaz'ın konuşması- Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ayşegül Jale Saraç'ın konuşması- Bakan Yılmaz'ın Yılmaz, DÜ Acil Travmatoloji Hastanesini ziyareti Kalkınma Bakanı Yılmaz, Diyarbakır'da- Bakan Yılmaz: "Kalkınma Bakanlığı olarak üniversitelerin yatırımların ödeneklerinden sorumluyuz. Doğu ve güneydoğuyu farklı bir yere koyduk. Her zaman pozitif ayrımcılık yaptık"- "Hiçbir dönemde bu bölgemize bu kadar yatırım olmadı.
 • 22:36Diyarbakır'da 8 Kişinin Öldüğü Kavgaya İlişkin DavaDiyarbakır'da 8 Kişinin Öldüğü Kavgaya İlişkin DavaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Adalet Sarayı genel görüntü- Adliyeden güvenlik önlemi görüntüleri- Polislerin üst araması yapması- Mahkumların araçla getirilişi Diyarbakır'da 8 kişinin öldüğü kavgaya ilişkin dava- Hazro ilçesinde 8 kişinin öldüğü, 5 kişinin yaralandığı silahlı kavgaya ilişkin davanın duruşmasına Sivas'ta devam edildi- Duruşmada 4 tutuklu sanıktan birinin tahliyesine karar verildi Diyarbakır'ın Hazro ilçesine bağlı Çiftlibahçe köyünde 8 kişinin ölümü ve 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin davanın ikinci duruşmasında tutuklu 4 sanıktan birinin tahliyesine karar verildi.
 • 21:59Diyarbakır Davasının İkinci Duruşması Sivas'ta GörüldüDiyarbakır’ın Hazro ilçesine bağlı Çiftlibahçe köyünde 8 kişinin ölümü ve 5 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya ilişkin davanın ikinci duruşmasında tutuklu 4 sanıktan birinin tahliyesine karar verildi.
 • 19:03Savcılıktan Silvan'daki Operasyona İlişkin AçıklamaDiyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Silvan ilçesinde bir vatandaşın kaçırılmaya çalışılmasıyla ilgili düzenlenen operasyon kapsamında 4 kişinin gözaltına alındığını bildirdi.
 • 17:53HDP'li Tan: Saldırıları Biz mi Yaptık, Özür DileyelimHDP'li Tan: Saldırıları Biz mi Yaptık, Özür DileyelimBaşbakan Davutoğlu'nun, HDP'ye bombalı saldırılarla ilgili "Fail tespit edildi ve inşallah yakalanacak." sözlerine HDP'den ilk yanıt Altan Tan'dan geldi.
 • 17:53Yılmaz: Yılmaz: "Halktan, Diyanet Kaldırılsın Diye Bir Talep Duymadım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın esnaf ziyareti- Yılmaz'ın açıklaması Kalkınma Bakanı Yılmaz: - "Halkımız Diyanetin kaldırılmasını istemiyor ama birileri halktan ve halkın taleplerinden kopuk bir şekilde bu tür iddiaları gündeme getirebiliyor.
 • 17:18Hdp'li Tan: Biz mi Yaptık, Özür DileyelimHdp'li Tan: Biz mi Yaptık, Özür DileyelimHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Bursa'da yaptığı açıklamada, Adana ve Mersin'deki parti binalarına bombalı saldırılarla ilgili olarak Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, "Fail tespit edildi ve inşallah yakalanacak.
 • 17:09Yalar'dan Mutlu Kaya'ya ZiyaretYalar'dan Mutlu Kaya'ya ZiyaretAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı Durdane Yalar, Ergani ilçesindeki evinde başından silahla vurularak ağır yaralanan 19 yaşındaki Mutlu Kaya’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
 • 16:45Mutlu Kaya'yı Yaralama Zanlısı: Mutlu Kaya'yı Yaralama Zanlısı: "Ben Ateş Ettim, Ama Sarhoştum"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyarbakır Barosu Başkanı ve yönetim kurulu üyelerinin Mutlu Kaya'nın ailesini ziyareti - Baro Başkanı Tahir Elçi'nin konuşması Ses yarışmasına katılan genç kızın silahla yaralanması- Diyarbakır Barosu yönetimi, yoğun bakımda tedavisi süren Mutlu Kaya'nın ailesini ziyaret ederek, olayla ilgili yürütülen soruşturmada müdahil olduklarını bildirdi- Baro Başkanı Elçi: "Diyarbakır Barosu, Kaya ailesinin vekili olarak soruşturmayı ve davayı takip edecektir" Diyarbakır Barosu yönetimi, televizyon kanalında yayınlanan ses yarışmasıyla tanınan Mutlu Kaya'nın 3 gün ağır yaralanmasına neden olan uğradığı silahlı saldırıyla ilgili yürütülen soruşturmada müdahil olduklarını bildirdi.
 • 16:06HDP'li Tan: Savcının Girişimi FecaattırHDP'li Tan: Savcının Girişimi FecaattırHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Ankara Savcısı Serdar Coşkun'un tarafsız medyayı susturma girişimini, 'Fecaat' olarak değerlendirdi.
 • 16:03Diyarbakır Barosu'ndan Kaya'nın Ailesine Hukuki DestekDiyarbakır Barosu'ndan Kaya'nın Ailesine Hukuki DestekDiyarbakır Barosu yönetimi, Mutlu Kaya'nın tedavi gördüğü hastaneyi ziyaret etti. Geçmiş olsun dileklerini ileten Baro, aileye hukuki destek verecek.
 • 15:58Bağlar'da HDP Seçim Çalışmaları SürüyorBağlar'da HDP Seçim Çalışmaları SürüyorHDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Feleknas Uca, Bağlar'a bağlı Yunus Emre Mahallesi'ndeki semt pazarı esnafını ziyaret etti.
 • 15:56Bakan Yılmaz, Kaya'yı Tedavi Gördüğü Hastanede Ziyaret EttiBakan Yılmaz, Kaya'yı Tedavi Gördüğü Hastanede Ziyaret EttiKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya'yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
 • 15:52Bakan Yılmaz, Seçim Çalışmalarını SürdürüyorBakan Yılmaz, Seçim Çalışmalarını SürdürüyorKalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Toptancılar Sitesi esnafını ziyaret etti.
 • 15:50Bakan Yılmaz'dan Mutlu Kaya'ya ZiyaretKalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Diyarbakır’ın Ergani ilçesindeki evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya’yı tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
 • 15:44Oya Aydoğan: Mutlu Kaya'yı Vuran Amcasının OğluymuşOya Aydoğan: Mutlu Kaya'yı Vuran Amcasının OğluymuşÜnlü oyuncu Oya Aydoğan, 'Söylemezsem Olmaz' programında Diyarbakır'da başından vurularak ağır yaralanan Mutlu Kaya ile ilgili çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.
 • 15:22Ziya Pir: Anaların Barış Umudunu da Çalarlar Diye KorkuyorumZiya Pir: Anaların Barış Umudunu da Çalarlar Diye KorkuyorumHalkların Demokrat Partisi (HDP) Diyarbakır milletvekili adayı Ziya Pir, 17-25 Aralık’tan sonra insanların aklında AKP ile ilgili ciddi soru işaretlerinin oluştuğunu belirterek, “Yaptıklarını, kasa kasa parsel parsel hepsini duyduk. Daha önce burada oylar çalındı.
 • 15:13Diyarbakırlı Kızlardan Resim SergisiDiyarbakırlı Kızlardan Resim SergisiDiyarbakır Muazzez Sümer Kız Teknik ve Meslek Lisesi öğrencileri, yaptıkları resimleri Ceylan Karavil Park’ta sergiledi.
 • 15:08Yoğun Bakımdaki Mutlu Kaya'nın Uyandırılma Süreci Başladı(2)Yoğun Bakımdaki Mutlu Kaya'nın Uyandırılma Süreci Başladı(2)Diyarbakır BAROSU HUKUKİ DESTEK VERECEK Diyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi, yönetim kurulu üyeleriyle Mutlu Kaya'nın tedavi gördüğü Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek, genç kızın sağlık durumu hakkında doktorlardan bilgi alıp ailesi ile görüştü.
 • 15:07'Şalvar' Akımı Dünyaya Yayılıyor'Şalvar' Akımı Dünyaya YayılıyorBölgeye gelen turistlerin tercihlerinin başında puşi ve şalvar geliyor. Özellikle jean pantolon ile rekabeti başlayan şalvar yakın zamanda dünya piyasasına yayılacağa benziyor.
 • 15:03Mutlu'yu Uyandırma Süreci BaşladıMutlu'yu Uyandırma Süreci BaşladıDiyarbakır'da başından vurulan ve hastanede uyutulan Mutlu Kaya'yı uyandırma süreci başlatıldı. Uyandırma süreci 24 saat ile 1 hafta arası sürebileceği belirtildi.
 • 14:59Parlak: AK Parti Kardeş Kavgasına Son VerecektirParlak: AK Parti Kardeş Kavgasına Son VerecektirDiyarbakır AK Parti Milletvekili adayı Alaattin Parlak, Kürt meselesi ve çözüm süreci'nin başarıya ulaşması, huzur ve barış ikliminin gelmesi için AK Parti bir teminattır dedi.
 • 14:56Kayapınar Engellileri UnutmadıKayapınar Engellileri UnutmadıKayapınar Belediyesi, yeni yerleşim bölgelerinde kaldırım çalışması başlattı. Görme engellileri için iz bantları bulunan çalışmasıyla 50 bin metrekare kaldırım döşenecek.
 • 14:55Diyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimi Sona ErdiDiyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitimi Sona ErdiTürkiye Aile Sağlığı ve Planlaması Vakfı ile Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi'nin ortaklaşa düzenlediği iki aylık "Kadın Sağlığı Eğitim Programı" sona erdi.
 • 14:53Uyuşturucu Taciri Jandarmaya Gördü Kaçtı Ama KurtulamadıUyuşturucu Taciri Jandarmaya Gördü Kaçtı Ama KurtulamadıDiyarbakır'da jandarmanın arama noktasına 50 metre kala kala korkuya kapılan uyuşturucu taciri, durdurduğu aracından inerek ormana kaçtı.
 • 14:49DBŞT Batman Tiyatro Festivali'ndeDBŞT Batman Tiyatro Festivali'ndeDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Tiyatrosu (DBŞT) Batman Belediyesi'nin düzenlediği 6. Batman Tiyatro Günleri Festivali'ne iki oyunla katılıyor.
 • 14:46Diyarbakır Barosu, Mutlu Kaya'nın Ailesi ile GörüştüDiyarbakır Barosu, Mutlu Kaya'nın Ailesi ile GörüştüDiyarbakır Barosu Başkanı Tahir Elçi ve Yönetim Kurulu üyeleri, Mutlu Kaya’nın tedavi olduğu hastaneye giderek ailesi ile görüştü.
 • 14:45Diyarbakır Barosu, Mutlu Kaya İçin Devreye GirdiDiyarbakır Barosu, Mutlu Kaya İçin Devreye GirdiDiyarbakır'da evinde uğradığı silahlı saldırıda ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın ailesine Diyarbakır Barosu hukuki destek sağlayacak.
 • 14:32Belediye Topraksız Köylüyle Topraklarını PaylaşıyorBelediye Topraksız Köylüyle Topraklarını PaylaşıyorBüyükşehir Belediyesi, Bismil'de 229 dönümlük tarım arazisine, dar gelirli ve toprağı olmayan yoksul ailelerin geçimini sağlamak amacıyla sebze fideleri ekmeye başladı.
 • 14:29Yılmaz: Halkımız Diyanet'in Kaldırılmasını İstemiyorYılmaz: Halkımız Diyanet'in Kaldırılmasını İstemiyorBakan Yılmaz, "Biz Diyanetin güçlenerek yoluna devam etmesini istiyoruz. Başkalarının başka fikirleri olabilir, bu bölgemiz için Diyanetin yararına inanıyoruz" dedi.
 • 14:22Belediye Şengalliler İçin 85 Bostan OluşturduBelediye Şengalliler İçin 85 Bostan OluşturduDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, fidanlık alanına 85 bostan, 1 sera ve 5 adette kümes oluşturdu. Böylece Şengallileri üretime katıp yaşama tutunmalarına ön ayak oldu.
 • 14:21Silvan'da Ydg-H Operasyonu: 4 GözaltıDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde YDG-H üyelerine yönelik düzenlenen eşzamanlı operasyonda 4 kişi gözaltına alındı.
 • 14:20Kışanak, Alipaşa ve Lalabey Mahalle Sakinleriyle BuluştuKışanak, Alipaşa ve Lalabey Mahalle Sakinleriyle BuluştuDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Gültan Kışanak, Alipaşa ve Lalabey Mahallesi sakinleriyle toplantı yaptı.
 • 14:11Bağlar'da HDP Seçim Çalışmalarına Hız VerdiBağlar'da HDP Seçim Çalışmalarına Hız VerdiDiyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde seçim çalışmalarına hız veren HDP'li adaylar, kıraathaneleri dolaşarak "Yeni Yaşam" projelerini anlatmaya devam etti.
 • 14:10Diyarbakır'da 966 Kilogram Atık Pil ToplandıDiyarbakır'da 966 Kilogram Atık Pil ToplandıDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 'Atık Piller Çöpe Değil Geri Dönüşüme' adıyla sürdürdüğü kampanya kapsamında 966 kilogram atık pil topladı.
 • 13:44Gözü Dönmüş Koca, Tartıştığı Karısını Elektrik Kablosuyla BoğduGözü Dönmüş Koca, Tartıştığı Karısını Elektrik Kablosuyla BoğduDiyarbakır'da Musa A. isimli şahıs, tartıştığı eşi Hacer A.'yı elektrik kablosuyla boğarak öldürdü.
 • 13:15AK Parti'li Parlak'tan Çözüm Süreci AçıklamasıAK Parti'li Parlak'tan Çözüm Süreci AçıklamasıAdalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak, çözüm süreci ile ilgili yaptığı açıklamada, “Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi başta olmak üzere, ülkede Kürt meselesi ve çözüm sürecinin başarıya ulaşması, huzur ve barış ikliminin gelmesi için AK Parti bir teminattır.
 • 12:52Mutlu Kaya'nın Vurulduğunda Elinde Çikolatası VardıMutlu Kaya'nın Vurulduğunda Elinde Çikolatası VardıDiyarbakır'da eski sevgilisi tarafından başından vurulan ve 4 gündür yoğun bakımda yaşam savaşı veren Mutlu Kaya'nın vurulduğu esnada elinde çikolatasının olduğu ortaya çıktı.
 • 12:49Yoğun Bakımdaki Mutlu Kaya'nın Uyandırılma Süreci BaşladıYoğun Bakımdaki Mutlu Kaya'nın Uyandırılma Süreci BaşladıDiyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde, evinde başından tabancayla vurularak ağır yaralanarak yoğun bakımda tedavisi süren, kamuoyunda katıldığı ses yarışmasıyla tanınan 19 yaşındaki Mutlu Kaya'yı uyandırma süreci başladı.
 • 12:23Mutlu Kaya İçin Uyandırma Süreci BaşladıDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde, erkek arkadaşının silahlı saldırısı sonucu başından vurularak ağır yaralanan ve yaklaşık 3 gündür uyutulan Mutlu Kaya’nın uyandırma sürecinin başladığı belirtildi.
 • 12:21Polis Ekipleri Dağa Kaçırılmaya Çalışılan Vatandaşı KurtardıDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde yüzleri maskeli 6 kişilik bir grup tarafından dağa kaçırılmaya çalışılan 26 yaşındaki H.B. isimli vatandaş, polis ekiplerinin yaptığı operasyonla kurtarıldı.
 • 12:18Mutlu Kaya İçin Uyandırma Süreci BaşlatıldıDiyarbakır’ın Ergani ilçesinde evinde uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya’nın sağlık durumuyla ilgili bir değişiklik olmadığı açıklandı.
 • 12:09Sürücüsünün Bırakıp Kaçtığı Araçta 78 Kilo Esrar Ele GeçtiSürücüsünün Bırakıp Kaçtığı Araçta 78 Kilo Esrar Ele GeçtiDiyarbakır'da jandarmanın arama noktasına 50 metre kala kala duran ve sürücüsünün inerek ormana doğru yaya olarak kaçtığı araç içinde yapılan aramada, 78 kilo 600 gram kubar esrar bulundu.
 • 10:30Diyarbakır'da 78 Kilogram Esrar Ele GeçirildiDiyarbakır'da 78 Kilogram Esrar Ele GeçirildiDiyarbakır’da düzenlenen operasyonda, 78 kilo 600 gram esrar maddesi ele geçirildi.
 • 08:54Mutlu Kaya'nın Sağlık Durumu İyiye GidiyorMutlu Kaya'nın Sağlık Durumu İyiye GidiyorDiyarbakır'da uğradığı silahlı saldırı sonucu ağır yaralanan Mutlu Kaya'nın durumu iyiye gidiyor. Mutlu Kaya için bu sabah uyandırma süreci başlatılacak.