SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 13:13Aile Danışmanı 7 Bin Uzman AlınacakAile Bakanı Ayşenur İslam, "Aile Eğitimi Programı kapsamında, 2015'in 2. yarısında uzman alımına başlayacağız. 7 bin uzmana ihtiyacımız var. Peyderpey alacağız." dedi.
 • 19:06Hematolojik Kanser Türlerinde Aşı TedavisiAmerika'da, hematolojik kanser türlerinde başarı sağlayan aşı tedavisinin bu yıl Türkiye'deki hastalarda da uygulanması için gerekli protokollerin hazırlandığı bildirildi.
 • 18:46Fazla Tüketilen Çay Yemek Borusu Kanseri NedeniFazla Tüketilen Çay Yemek Borusu Kanseri Nedeni"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detay görüntü- Türk Göğüs Cerrahisi Derneği (TGCD) Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli açıklaması- Kongre Başkanı Doç. Dr. Ilgaz Doğusoy açıklaması "Doğu bölgelerinde fazla tüketilen çay yemek borusu kanseri nedeni"-"8. Ulusal Göğüs Cerrahisi Kongresi" Antalya'da başladı-Kongrede konuşan Türk Göğüs Cerrahisi Derneği Başkanı Prof. Dr. Elbeyli: - "Doğu bölgelerinde fazla tüketilen çay, yemek borusu kanserinin nedenlerinden biri"- Kongre Başkanı Doç. Dr. Doğusoy: - "Türkiye'de sigara içimi yüksek"-"Diğer kanser türleri gibi akciğer kanseri için de tarama programları başlattık" Türk Göğüs Cerrahisi Derneği (TGCD) Başkanı Prof. Dr. Levent Elbeyli, akciğer kanserinin Sağlık Bakanlığının verdiği rakamlara göre ölüm nedenlerinde birinci sırada yer aldığını belirtti.
 • 10:46Astım Hastalığını Bitki Çayıyla HafifletinAna Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Erdem Yeşilada, bu hasarı engellemede tüketilen besinlerin içeriğinde yer alan polifenoller, flavonoitler, karotenoitler, C, E ve A vitaminleri gibi zengin antioksidan bileşenlerin büyük önem taşıdığını belirtiyor.
 • 10:43Soğan Kanserden KoruyorA, B ve özellikle C vitamini yönünden zengin olan soğanın birçok yararı olduğunu biliyor muydunuz?
 • 08:03Talasemili Çocuklar Vali'nin KonuğuyduTalasemili Çocuklar Vali'nin KonuğuyduBatman'a Çocuk Hematoloji ve Onkoloji doktorunun atanması nedeniyle talasemi ve lösemili çocuklar, Vali Azmi Çelik'e teşekkür ziyaretinde bulundular.
 • 07:58Çocuk İmmünolojisi Ve Allerji Uzmanı AtanmasıÇocuk İmmünolojisi Ve Allerji Uzmanı AtanmasıBatman'a ilk defa Çocuk İmmünolojisi ve Allerji Uzmanı atandı.
 • 10:13Kadın Doğum Uzmanları Diyarbakır'da BuluştuKadın Doğum Uzmanları Diyarbakır'da BuluştuTürkiye'nin çeşitli illerinden çok sayıda akademisyen katıldığı "Nedeni Açıklanamayan İnfertilite, Tanı ve Tadavi" konulu sempozyum Diyarbakır'da gerçekleştirildi.
 • 10:02İş Sağlığı ve Güvenliği Hayati Önem Taşıyorİş Sağlığı ve Güvenliği Hayati Önem TaşıyorDiyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Doktor Fatih Mehmet Aslan iş sağlığı ve güvenliğinin hayati önem taşıdığını söyledi.
 • 17:1922. Ulusal Uygulamalı Girişimsel Kardiyoloji ToplantısıTürk Kardiyoloji Derneği Gelecek Dönem Başkanı Prof. Dr. Mahmut Şahin, el bileğinden uygulanan girişimsel yöntemlerle kompleks koroner arter hastalıkların önemli bir kısmının tedavi edilebildiğini belirtti.
 • 15:30Çikolatanın Hayatımızdaki ÖnemiFerrero Grubu'nun, sosyal sorumluluk ve sürdürülebilirlik stratejisinin tanıtımı amacıyla düzenlenen "Değer yaratmak için paylaşılan değerler" toplantısı, Beyoğlu'ndaki Venedik Sarayı'nda yapıldı.
 • 09:56Yalnızca Yiyecekler Değil Kozmetikler Hasta EdebilirYalnızca Yiyecekler Değil Kozmetikler Hasta EdebilirGastroenteroloji Bölümü'nden Uz. Dr. Koray Tuncer "9 Mayıs Dünya Çölyak Günü" öncesinde çölyak hastalığı ve dikkat edilmesi gerekenler hakkında bilgi verdi.
 • 09:40Sigara Anevrizma Kanaması NedeniBirçok insan migren ve baş ağrısından şikayetçi. Kimi zaman baş ağrısı kronik olsa da kimi zaman da aniden ve şiddetli bir şekilde gelebiliyor.
 • 16:38Hac ve Umreye Gideceklere Sağlık YardımıSağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, vatandaşını korumak amacıyla ücretsiz aşı yapan tek ülkenin Türkiye olduğunu söyledi.
 • 15:47Türk Kızılayı, Kök Hücre Nakli Bekleyen 800 Hastaya Umut OlacakTürk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar, son verilere göre Türkiye'de 500'ü çocuk 800'ün üzerinde kişinin kök hücre nakli için beklediğini belirterek, "Yurtdışına umut bağlamayı artık bırakıyoruz.
 • 23:131. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi112 ekiplerinden detaylar- Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin röportajı- Londra Ambulans Servisi Motosikletli Ekip Şefi Paramedik Andre Elbourne Le Brun ile röportaj- Programdan detaylar 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi- Yerli ve yabancı sağlık personelinin, hazırlanan senaryo gereği Bodrum sokaklarında yaralılara müdahale edeceği yarınki ralli öncesi, açılış programı düzenlendi 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi, Bodrum ilçesinde başladı.
 • 22:551. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi112 ekiplerinden detaylar- Muğla Sağlık Müdürü Dr. Cihan Tekin röportajı- Londra Ambulans Servisi Motosikletli Ekip Şefi Paramedik Andre Elbourne Le Brun ile röportaj- Programdan detaylar 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi- Yerli ve yabancı sağlık personelinin, hazırlanan senaryo gereği Bodrum sokaklarında yaralılara müdahale edeceği yarınki ralli öncesi, açılış programı düzenlendi 1. Uluslararası Motosikletli 112 Ekipleri Rallisi, Bodrum ilçesinde başladı.
 • 15:02Pırasanın FaydalarıPırasanın FaydalarıPırasanın faydaları nelerdir? Nasıl Seçilir? Nasıl Muhafaza Edilir? İşte bütün bunların cevabı...
 • 12:27Kalp Çarpıntılarına Kalp Çarpıntılarına "Üç Boyutlu Haritalama" ile Etkin TedaviEskişehir Osmangazi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Gönen'in konuşması- Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Bülent Görenek'in konuşması- detaylar ZEHRA AYDIN - Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'ne yeni alınan bir cihaz sayesinde üç boyutlu ve renkli haritalama yöntemi kullanılarak en karmaşık kalp çarpıntısı rahatsızlıkları bile tedavi edilebiliyor.
 • 15:46Risk Faktörleriyle Mücadele İnmeyi Azaltır"Üsküdar Üniversitesi Nörobilim Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, inme risk faktörlerinin başında hipertansiyon, şeker, kalp hastalıklarıyla yüksek kolesterolün ilk sıralarda yer aldığını, sigara, alkol, obezite, fiziksel aktivite azlığı ve genetik faktörlerin de diğer risk unsurları arasında olduğunu belirterek, bu faktörlerle mücadelenin, inme riskini önemli ölçüde azaltacağını bildirdi.
 • 14:47İnme Riskini Azaltmak İçin Bu Önerilere Dikkat!İnmeyi önlemek için yapılması gerekenler konusunda bilinç uyandırmak, inme nedeniyle engelli hale gelen kişilere rehabilitasyon hizmetlerinin gerekliliğine dikkat çekmek amacıyla Dünya İnme Önleme Günü kutlanıyor.
 • 08:38Batman'a Çocuk Hematoloji ve Onkolojisi AtamasıBatman'a Çocuk Hematoloji ve Onkolojisi AtamasıBatman Bölge Devlet Hastanesine Çocuk Hematoloji ve Onkolojisi Uzmanı ataması yapıldı.
 • 22:09Dr. Aslan: Aşı Uygulamalarından Büyük Kazanım SağlandıDr. Aslan: Aşı Uygulamalarından Büyük Kazanım SağlandıDiyarbakır Halk Sağlığı Müdürü Dr. Fatih Mehmet Aslan, 20–25 Nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek olan 10. Avrupa Aşı Haftası nedeniyle açıklamalarda bulundu.
 • 14:22Astım Tedavi Edilmezse Maliyet KatlanıyorTürkiye'de neredeyse her 20 kişiden 1'inde[1] görülen astım hastalığının ülke ekonomisine olan yükü giderek artıyor.
 • 11:59Deva'dan Başarılı Beyin AmeliyatıDeva'dan Başarılı Beyin AmeliyatıÖzel Deva Hastanesi yapmış olduğu başarılı operasyonlara bir yenisini daha ekledi.
 • 17:46Dünya Sağlık Örgütü'nden "Yemen Uyarısı"Dünya Sağlık Örgütü (WHO) Yemen'deki sağlık hizmetlerinin "durma noktasına" geldiğini bildirdi.
 • 14:38Maydanoz Kırışıklık DüşmanıMaydanoz Kırışıklık DüşmanıSağlık açısından faydalı olan birçok besin aynı zamanda cilt için de yararlıdır. Bunlardan biri de maydanoz. Maydanoz doğal bir kırışıklık karşıtı.
 • 11:13Kelime Oyunu Yapıp "Puretein Deposu" Yazdı, Müşterileri TopladıAntalya'da avlanan mavi yengeçler, restoranlarda tatilcilere ikram ediliyor.
 • 09:36Annenizi Bir Gün Değil Her Gün SevinAnnenizi Bir Gün Değil Her Gün Sevinİş hayatının koşuşturması, çocukların ve eşin sorumlulukları, her şeye yetişmeye çalışan kadınları tükenmişlik sendromuna sürüklüyor.
 • 12:27700 Bin Çocuk Daha Sağlıklı Büyüyecek700 Bin Çocuk Daha Sağlıklı BüyüyecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Çocuk felci aşısını yapıldığı sağlık merkezi-Çocuklarıyla sağlık merkezine gelen kadınlar-Görevlilerin kayıt yapması -Çocuklara aşı yapılması-Sağlık merkezinde oynayan çocuklar-Türkiye Halk Sağlığı Kurumu (THSK) Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanı Osman Topaç ile röportaj-Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkan Yardımcısı Seher Musaonbaşıoğlu 700 bin çocuk daha sağlıklı büyüyecek- Suriye ile komşu olan 5 ilde 5 yaş altındaki çocuklara "çocuk felci" aşısı yapılıyor- THSK Aşı ile Önlenebilir Hastalıklar Dairesi Başkanı Topaç: - "Bizim çocuklarımızın yanı sıra misafir çocuklarımız da kapı kapı dolaşılarak aşılanacak" Rauf Maltaş - Suriye sınırındaki Şanlıurfa, Şırnak, Mardin, Hatay ve Kilis'te yaklaşık 700 bin çocuğa "çocuk felci" aşısı yapılıyor.
 • 10:57Migrene Veda EdinMigrene Veda EdinMigren, meydana getirdiği şiddetli ağrılar nedeniyle kişinin günlük yaşantısının yanı sıra psikolojik olarak da çökmesine neden olabiliyor. Ancak bu ağrıları en hafife indirmek için size birkaç tavsiyemiz olacak.
 • 08:43Uzmanlar "Tavuk Gribi Tüketimle İnsana Bulaşmaz Yiyin" DiyorGazi Tıp Fakültesi ve Ankara Üniversitesi uzmanları, tavuk ürünleri ve yumurta tüketimiyle tavuk gribinin insana bulaşmayacağını belirtiler.
 • 08:14Sinem, Kalp Ameliyatı Olmak İçin Yardım BekliyorSinem, Kalp Ameliyatı Olmak İçin Yardım BekliyorBatman'da ikamet eden 6 yaşındaki Sinem, kalp ameliyatı olmak için yardım bekliyor.
 • 08:17Sinir Damarları Dışarı Çıkan Hasta, Felç Olmaktan KurtarıldıSinir Damarları Dışarı Çıkan Hasta, Felç Olmaktan KurtarıldıBatman'da, yüksekten düşme neticesinde omiriliği ve sinir damarları zarar gören hasta, zorlu bir ameliyat ile felç olmaktan kurtarıldı.
 • 11:40Baharda Baş Ağrısı Anevrizma Habercisi Olabilir"Memorial Şişli Hastanesi Girişimsel Radyoloji Bölümü Nöroradyoloji Uzmanı Prof. Dr. Serdar Geyik, anevrizmanın geçiş mevsimlerinde daha sık görüldüğünü belirterek, bu mevsimlerde yaşanan ani ve şiddetli baş ağrılarının önemsenmesi gerektiğini belirtti.
 • 03:436. Uluslararası Bilim Günleri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detaylar - İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın konuşması "6. Uluslararası Bilim Günleri"- İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay: - "Şeker tüketimi çok artmıştır ve azaltılmalıdır.
 • 02:506. Uluslararası Bilim Günleri6. Uluslararası Bilim Günleri"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detaylar - İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay'ın konuşması "6. Uluslararası Bilim Günleri"- İç Hastalıkları ve Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Karatay: - "Şeker tüketimi çok artmıştır ve azaltılmalıdır.
 • 10:51Yeni Dövme Silme Teknolojisi Türkiye'ye GeliyorAcıbadem Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yasemin Saray, dövme silme ve güneş lekeleri için geliştirilen Cutera enLIGHTen Pikosaniye lazer sisteminin Türkiye'ye geleceğini bildirerek, "Sistemin en önemli özelliklerinden biri de lekeyi tedavi ederken çevredeki sağlıklı deriye hiçbir şekilde zarar vermemesi, bir diğer deyişle yan etki olasılığının yok denecek kadar az olmasıdır" ifadelerini kullandı.
 • 07:475 Yaşındaki Hasta Kalp Ameliyatı Oldu5 Yaşındaki Hasta Kalp Ameliyatı OlduBatman'da ilk kez 5 yaşında bir çocuk kalp ameliyatı oldu.
 • 17:13Sağlık Bakanı MüezzinoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakan Müezzinoğlu'nun feribotla şehre gelişi-Yalova Devlet Hastanesi ek binasının açılış töreninden detaylar.
 • 16:53Çocuğunuzun Olmama Sebebi Yaşadığınız Hayat Olabilir!Çocuğunuzun Olmama Sebebi Yaşadığınız Hayat Olabilir! Yapılan araştırmalar, hayatınızın parçası olan günlük alışkanlıklarınızın aslında üreme sağlığınızı olumsuz etkileyebileceğini gösteriyor.
 • 10:05Kellik Sorununa Etkili Çözüm: Kellik Sorununa Etkili Çözüm: "Organik Saç Ekimi"GÖRÜNTÜ DETAYI: - Saçın ekileceği bölgenin belirlenmesi- Saç ektirecek kişinin operasyona hazırlanması- Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Selçuk Aytaç'ın konuşması- Kişiden yağ alma işlemi- Saç ekilecek yerden detay- Alınan köklerden saç ekimi- Saçın ekilmesi Kellik sorununa etkili çözüm: "organik saç ekimi"- Bir estetik kliniğinde yaklaşık iki yıllık araştırmalar sonucu geliştirilen yöntem sayesinde kişinin vücudundan alınan kök hücreyle zenginleştirilmiş yağ, karışımla işleme tabi tutulduktan sonra saçtan yoksun bölgeye enjekte ediliyor- Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Aytaç: - "Saçlı deriyi bir tarla, kökleri de tohum olarak düşünürsek, saçlı deriyi yani tarlayı güçlendiriyoruz ve ektiğimiz tohumlar orada daha güzel tutunuyor.
 • 12:02Milli İlaçMilli İlaç" Hayali Gerçeğe DönüşüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Fakülteden detay görüntü-Laboratuvardan detay görüntüler-Ekibin çalışmasından görüntüler-Rektör Battal'ın konuşması-Doç. Dr. Arif Kıvrak'ın konuşması-Yrd. Doç. Dr. Metin Konuş ile Dr. Can Yılmaz'ın konuşmaları-Proje pastasının kesilmesi "Milli ilaç" hayali gerçeğe dönüşüyor- Türkiye'nin 2023 vizyonunda yer alan Milli İlaç Projesi'ne katkıda bulunmak için araştırmalarını sürdüren bilim insanları, ülkenin ilk yerli ilacını üretme yolunda ikinci adım olan farmakolojik testlere başladı- YYÜ Rektörü Prof. Dr. Battal: "Altyapımızı güçlü bir şekilde kullandığımızda gelecekte daha yeni projelere imza atacağımıza inanıyorum.
 • 16:36Sağlık Bakanı MüezzinoğluSağlık Bakanı MüezzinoğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Bakan Müezzinoğlu'nun feribotla şehre gelişi-Yalova Devlet Hastanesi ek binasının açılış töreninden detaylar.
 • 16:22Anneler! Çekici Olmak Sizin ElinizdeAnneler! Çekici Olmak Sizin ElinizdeOp.Dr. Coşkun L.Taşçı, bu durumun zayıflamakla ya da egzersiz ile düzelemeyeceğini, çoğu hanımda bu duruma eşlik eden deri fazlalığı ve yağlanmada kötü bir görüntü oluşturduğunu belirtti.
 • 16:25Kanser İlacının Temin Edilmediği İddiasıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkanlığı tarafından, "Opdivo 10 mg/ml 10 ml 1 vial (Nivolumab)" isimli ilacın, kurum tarafından karşılanmaması nedeniyle hasta mağduriyetleri oluştuğu yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır" denildi.
 • 12:34Çocuklardaki Akıllı Telefon Merakı, 112'yi Meşgul EdiyorÇocuklardaki Akıllı Telefon Merakı, 112'yi Meşgul EdiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ankara İl Sağlık Müdürlüğünün dışarıdan görüntüsü- Çağrı alan çalışanlar- Ankara 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ahmet Umut Karadeniz ile röportaj- 112 görevlisi Zeynep Bayrak ile röportaj- 112 görevlisi Ömür Gürdal ile röportaj Çocuklardaki akıllı telefon merakı, 112'yi meşgul ediyor-Ankara 112 İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Karadeniz: -"Çocuklar akıllı cep telefonlarını ellerine aldıklarında, dokunmatik olmasından dolayı yanlışlıkla ilk 112 tuşuna basıyorlar ve buraya çağrılar düşüyor.
 • 15:117 Bölgeden 7 Annenin 7 İnanılmaz Hikayesi7 Bölgeden 7 Annenin 7 İnanılmaz HikayesiKadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Bülent Tıraş Anneler Günü'nde '7 Bölgeden 7 Annenin 7 İnanılmaz Hikayesi' ni gündeme taşıyacak.
 • 15:08Diyabetli Bisikletçilerin Azmi İstanbul'da Engel TanımadıDiyabetli Bisikletçilerin Azmi İstanbul'da Engel Tanımadı'Team Novo Nordisk' 51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nda iyi bir performans sergiledi ve diyabetin spor yapmaya engel olmadığını bir kez daha gösterdi
 • 07:54SGK, MPS Hastalarının İlaçlarını Tedarik EttiSGK, MPS Hastalarının İlaçlarını Tedarik EttiTürkiye'de 160 civarında MPS hastası için hayati önem taşıyan ilaçların getirilmesi için, SGK harekete geçti.