SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 17:13Makatından Salatalık Çıkarılan İmam Açığa AlındıKayseri'de bir camide imam olarak görev yapan 39 yaşındaki F.M., sahurda hastaneye kaldırıldı.
 • 16:03Makatından Salatalık Çıkarılan İmam Açığa AlındıMakatından Salatalık Çıkarılan İmam Açığa AlındıKayseri'de bir camide imam olarak görev yapan 39 yaşındaki F.M., sahurda hastaneye kaldırıldı. Makatından salatalık parçası çıkarılan imam F.M.'yi açığa alan müftülük soruşturma başlattı.
 • 16:02İzmir Tabip Odası Başkanı Hastaya Kötü Muamele Olayı İle ilgili Açıklama Yaptıİzmir Tabip Odası Başkanı Hastaya Kötü Muamele Olayı İle ilgili Açıklama Yaptıİzmir Tabip Odası Başkanı Kemalpaşa'da yaşanan, '70 yaşındaki adama doktor hakareti' olayında üzüntü duyduğunu açıkladı. Asıl suçlunun görüntüleri sosyal medyaya veren kişi olduğunu söyledi.
 • 15:31Sağlık Bakanı Akdağ, Moldovalı Mevkidaşı ile GörüştüSağlık Bakanı Akdağ, Moldovalı Mevkidaşı ile GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Basın toplantısının düzenlendiği salondan genel görüntü Akdağ'ın açıklamaları Moldova Sağlık Bakanı Ruxanda Glavan'ın açıklamaları Sağlık Bakanı Akdağ, Moldovalı mevkidaşı ile görüştü Akdağ: "Türkiye, Moldova vatandaşları tarafından en çok ziyaret edilen turizm merkezi konumundadır.
 • 14:36Sağlık Bakanı Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, Anayasa Mahkemesinin "Tam gün yasası" olarak bilinen özel muayenehanesi bulunan veya özel hastanede çalışan üniversite öğretim üyesi doktorlara üniversite ödeneği ve ek ödeme yapılamayacağına ilişkin kanun hükmünü iptal kararıyla ilgili olarak, "Yüksek mahkemenin bu hususta verdiği bu kararların da doğru olduğuna inanmıyorum.
 • 14:33Çocuğum madde mi kullanıyor?Madde kullanımının giderek yaygınlaşması ve uygun koruma yöntemlerinin bilinmiyor olması ailelerin korkularını da giderek artırıyor.
 • 14:23Sağlık Bakanı Akdağ, Moldovalı Mevkidaşı ile GörüştüSağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye'nin Moldova vatandaşları tarafından en çok ziyaret edilen turizm merkezi konumunda olduğunu belirterek, "Ülkemizi, 2015 yılında 150 bin Moldovalı vatandaş Türkiye'yi ziyaret etmiştir.
 • 14:13Ramazan'da Ağız Kokusu İle Nasıl Baş Edilir?Ramazan'da Ağız Kokusu İle Nasıl Baş Edilir?Beylikdüzü Belediyesi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi'nde görevli olan diş hekimi Müzeyyen Şengezer, Ramazan'da özellikle oruç tutanlarda görülen ağız kokusuna karşı ne gibi önlemler alınması gerektiğini anlattı.
 • 14:08Bilinçsizce seçilen ıslak mendiller sağlığımızı tehdit ediyor!Bilinçsizce seçilen ıslak mendiller sağlığımızı tehdit ediyor!Islak mendil sektörü Türkiye'de hızlı büyüyen bir pazar olarak dikkat çekiyor. Yerli ve yabancı markaların sayısının her geçen gün artması sektörün çekiciliğini gözler önüne seriyor.
 • 13:53Metastatik Meme Kanserli Kadınlar Hastalıklarını Gizliyor"Pfizer tarafından European School of Oncology (ESO) iş birliğinde hazırlanan "Metastatik Meme Kanserinde (mMK) Global Durum: 2005-2015 On Yıllık Rapor"a göre, Fransa, İngiltere, Almanya, Polonya ve Türkiye'yi içeren 5 Avrupa ülkesi genelinde insanların yüzde 22 ila 42'si, metastatik meme kanseri hastalarının, hastalığı yalnızca hekimleriyle konuşmaları gerektiğini düşünüyor.
 • 13:51Sağlığınızdan Değil Kilolarınızdan KurtulunSağlığınızdan Değil Kilolarınızdan KurtulunBirçok ünlü ismin zayıflama yöntemi olan Mora Terapi ile sizlerde fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
 • 13:06Ramazanda da Sağlıklı BeslenilebilirÖzel bir hastanede görevli diyetisyen Yrd. Doç. Dr. Ayşe Ünlü, "Özel günlerde beslenme şeklinde değişiklikler olabiliyor.
 • 12:293D Yazıcı İle Üretilen Organlar Sağlık Alanında Devrim Yaratacak3D Yazıcı İle Üretilen Organlar Sağlık Alanında Devrim YaratacakOn yıllık bir geçmişe sahip olan 3D yazıcı teknolojisi evlere kadar girdi. 3D yazıcılarla yapılan organlar sağlık ve medikal alanda devrim yaratacak nitelikte.
 • 12:08Uzun dişler daha sempatik gösteriyorUzun dişler daha sempatik gösteriyorDiş Hekimi ve Protez Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Çağdaş Kışlaoğlu, güzel bir gülümseme kazanmak isteyenlerin estetik amaçlı dental uygulamalar sayesinde özgüvenli bir gülüş elde edebileceğini belirtiyor.
 • 11:42Sıvı Kaybını En Aza İndirmek İçin Güneşten Uzak Durun" UyarısıUzmanlar, ramazanda sıvı kaybını önlemek için sıcak ortamlardan uzak durulmasını öneriyor.
 • 11:35Eşinin Desteğiyle Kanseri Yendiİzmir'de önce kemik kanseri olan, sonra bacağını kaybeden Cihat Altay, umudu ve eşinin desteği sayesinde kanseri yendi.
 • 10:24Harun Kolçak Gibi Her 36 Erkekten Biri O Kansere YakalanıyorHarun Kolçak Gibi Her 36 Erkekten Biri O Kansere YakalanıyorEn son ünlü sanatçı Harun Kolçak'ın prostat kanseri ameliyatı sırasında fenalaşarak yoğun bakıma alınması ile gündeme gelen hastalık, genelde 55 yaş üzeri erkeklerde görülüyor.
 • 16:43Anemi Hastalarına "Kan" Aranıyor - HatayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tedavi olan anemi hastaları Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile röportaj Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay ile röportaj Anemi hastası Fatma Kocaman ile röportaj Anemi hastalarına "kan" aranıyor Ramazan ayında kan bağışçısı sayısında yaşanan azalma her ay birkaç defa kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Kerimoğlu: "Özellikle ramazan ayında kan bağışçı sayısının düşmesinden dolayı hastalarımıza kan bulmada sıkıntılar yaşıyoruz" Hatay Halk Sağlığı Müdürü Tiryaki: "İlimiz genelinde şu an stoklarımızda sorun yaşamıyoruz ancak maalesef orucun verdiği etkilerden dolayı vatandaşlarımız kan vermeye çok fazla gelmiyor" SALİM TAŞ - Ramazanda kan bağışçısı sayısında yaşanan düşüş, kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor.
 • 13:15Şanlıurfa'da Doktor Açığı KapanıyorSağlık Bakanlığı tarafından, Şanlıurfa Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı hastanelerde görev yapmak üzere 43 hekim atandı.
 • 12:56Anemi Hastalarına Anemi Hastalarına "Kan" Aranıyor - HatayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tedavi olan anemi hastaları Hatay Halk Sağlığı Müdürü Dr. Ümit Mutlu Tiryaki ile röportaj Antakya Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi Sorumlu Hekimi Dr. Gönül Oktay ile röportaj Anemi hastası Fatma Kocaman ile röportaj Anemi hastalarına "kan" aranıyor Ramazan ayında kan bağışçısı sayısında yaşanan azalma her ay birkaç defa kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor Talasemi Federasyonu Genel Başkanı Kerimoğlu: "Özellikle ramazan ayında kan bağışçı sayısının düşmesinden dolayı hastalarımıza kan bulmada sıkıntılar yaşıyoruz" Hatay Halk Sağlığı Müdürü Tiryaki: "İlimiz genelinde şu an stoklarımızda sorun yaşamıyoruz ancak maalesef orucun verdiği etkilerden dolayı vatandaşlarımız kan vermeye çok fazla gelmiyor" SALİM TAŞ - Ramazanda kan bağışçısı sayısında yaşanan düşüş, kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor.
 • 12:17Ramazan'da zinde olmak için siyah sarımsakRamazan'da zinde olmak için siyah sarımsakEczacı Mehmet Müderrisoğlu, Ramazan'ı daha enerjik ve zinde geçirmek isteyenlerin normal sarımsağa göre daha faydalı ve kokusuz olan siyah sarımsağı kullanabileceğini belirtti.
 • 11:18Anemi Hastalarına "Kan" AranıyorRamazanda kan bağışçısı sayısında yaşanan düşüş, kan transfüzyonu almak zorunda olan talasemi (Akdeniz anemisi) ve orak hücre anemi hastalarını olumsuz etkiliyor.
 • 10:10Kesilme Aşamasındaki Ayağı Tedavi EdildiBuca Seyfi Demirsoy Devlet Hastanesi Diyabetik Ayak Birimi'nde diyabete bağlı oluşan yaralar nedeniyle ayağını kaybetme tehlikesi bulunan 66 yaşındaki Adnan Karaman, 56 gün süren tedaviyle iyileşti.
 • 09:56Torununa Böbreğini Verdiİzmir'de kronik böbrek yetmezliği tanısı konulan 12 yaşındaki Enis Yolcu'ya 57 yaşındaki anneannesi Fatma Karaca'nın böbreği nakledildi.
 • 09:44Kronik ilaç kullananları Sıcak hava daha çok etkiliyorKronik ilaç kullananları Sıcak hava daha çok etkiliyorUzm. Dr. Murat Hakan Akyurt, sıcak havaların yaşlılar, çocuklar ve kronik ilaç kullananları daha çok etkilediğini belirterek sıcak çarpmasına karşı önerilerde bulundu.
 • 18:56Aşırı Terleme Meslek BıraktırıyorAşırı Terleme Meslek BıraktırıyorMedical Park Bahçelievler Hastanesi Göğüs Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Yıldıray Bekar, "Aşırı terleme kişide saklanma ihtiyacı oluşturuyor.
 • 18:00Yaz mevsiminde çocuk hastalıklarına dikkat!Yaz mevsiminde çocuk hastalıklarına dikkat!Çocuklarda görülen yaz hastalıkları hangileridir? Nasıl önlem alınmalı?
 • 16:59İki Yaşındaki Çocuk Kaynamış Süt Bulunan Kazana Düştüİki Yaşındaki Çocuk Kaynamış Süt Bulunan Kazana DüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Hastane koridorundaki vatandaşlar Yanık servisinde yatan çocuk Baba Adem Turgut konuşması İki yaşındaki çocuk kaynamış süt bulunan kazana düştü Ağrı'nın Hamur ilçesinde içinde kaynamış süt bulunan kazana düşen 2 yaşındaki Yusuf Turgut, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Servisinde tedavi altına alındı.
 • 16:43Eşine Yardım Edenlere Sosyal Medyada Canlı Yayında Teşekkür EttiÇanakkale'de kaza geçiren Özer Akyüz'ün tedavisi için gerekli olan 219 bin liranın 9 bin lirasını, eşinin başlattığı kampanyayla kısa sürede toplandı.
 • 16:20Bayburt Bebek Ölümlerini Önleme Çalıştayı"Bayburt Halk Sağlığı Müdürü Dr. Zülkarni Özbek, kentte bebek ölümlerinin önlenmesi için tüm çalışmaların özverili bir şekilde yapıldığını bildirdi.
 • 16:11İki Yaşındaki Çocuk Kaynamış Süt Bulunan Kazana DüştüAğrı'nın Hamur ilçesinde içinde kaynamış süt bulunan kazana düşen 2 yaşındaki Yusuf Turgut, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yanık Tedavi Servisinde tedavi altına alındı.
 • 14:22Denizli'de Evde Sağlık HizmetiDenizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine bağlı 11 sağlık merkezince verilen evde sağlık hizmeti kapsamında 13 bin 608 hastaya ulaşıldı.
 • 14:06Güneşlenme keyfiniz kabusa dönüşmesinGüneşlenme keyfiniz kabusa dönüşmesinÖzellikle beyaz tene sahip kişilerin dikkat etmesi gerekenlerle ilgili Emsey Hospital'dan Dermatoloji Uzmanı Uzm. Dr. Serpil Özyılmaz bilgilendirici açıklamalarda bulunuyor:
 • 13:57Karpuz mu Kavun mu?Karpuz mu Kavun mu?Diyet ve Beslenme Uzmanı Serap Güzel, bir porsiyonu 50-60 kalori olan bu meyvelerin yazın hem serinlik verdiğini hem de tatlı ihtiyacını karşılıyor diyerek dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
 • 13:25Edirne'de Obeziteyle MücadeleEdirne Halk Sağlığı Müdürlüğü, kentte obeziteyle mücadele kapsamında yoğun çalışma başlattı.
 • 11:51En İyi Bilinen Alternatif Tıp YöntemleriEn İyi Bilinen Alternatif Tıp YöntemleriSon yıllarda alternatif tıp arayışları gittikçe artıyor. Konya'da tanesi 3 TL'den satılan tıbbi sülükler, atardamar ve toplardamar tıkanıkları başta olmak üzere, birçok dolaşım sistemi hastalığının alternatif tedavisinde kullanılıyor. Bilimsel temelli alternatif tıp yöntemleri neler?
 • 11:3971 Yaşında Hayata Yeniden TutunduAntalya'nın Manavgat ilçesinde böbrek hastası Mustafa Ak, oğlunun verdiği organla 71 yaşında hayata yeniden tutundu.
 • 11:25Trabzon'da Bin 51 Öğrenciye Bisiklet Hediye EdildiTrabzon'da fiziksel aktiviteye teşvik amacıyla başarılı bin 51 lise öğrencisine bisiklet hediye edildi.
 • 11:05Döner, en sağlıklısıDöner, en sağlıklısıDoğanın bize vermediği hiçbir katkı içermediğini söyleyen Global Restoran Yatırımları A.Ş. Genel Müdürü Bahar Özürün, "Yaz aylarında tavuk döner yerken iki kere düşünmek gerek" açıklamasını yaptı.
 • 10:56Çocuklarda Yabani Ot ZehirlenmeleriDörtçelik Çocuk Hastalıkları Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Seher Çakır, piknik alanlarına ve araziye giden aileleri, yabani ot zehirlenmelerine karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.
 • 10:50Ameliyatsız Yüz Germede Devrimsel Bir YöntemAğırlıklı olarak yüz germe ameliyatları ile düzeltilen sarkmalarda cerrahi operasyon istemeyen hastalar için ameliyatsız devrimsel bir yöntem geliştirildi.
 • 09:16Aşırı Sıcaklarda Su Tüketimine Dikkat EdilmeliKırklareli Halk Sağlığı Müdürü Çiğdem Cerit, aşırı sıcaklarda, susuzluk hissi olmasa bile her gün en az 2 ile 2,5 litre su tüketilmesi gerektiğini bildirdi.
 • 15:53ALS Hastalarına Destek İçin Güçler BirleştiALS Hastalarına Destek İçin Güçler BirleştiALS Günü'nde, ALS hastalığına dikkat çekmek amacıyla Türkiye ALS/MNH Derneği, Liv Hospital ve Zihni Holding işbirliği ile basın toplantısı gerçekleştirildi.
 • 15:08Düzce Devlet Hastanesinde Rahim Kapalı Ameliyatla AlındıDüzce Devlet Hastanesinde ilk kez rahmin kapalı ameliyatla alınması ameliyatı yapıldığı bildirildi.
 • 14:45Düğün öncesi kilo vermek isteyenlere özel diyetDüğün öncesi kilo vermek isteyenlere özel diyetPeki gelinlerin nasıl beslenmesi ve hangi diyetlere başvurması gerekiyor? Diyetisyen Ayşe Tuğba Şengel, 3 günlük gelin diyeti hakkında merak edilenleri yazdı...
 • 13:383 boyutlu implant tedavisi ile sabit dişlere kavuşmak mümkün3 boyutlu implant tedavisi ile sabit dişlere kavuşmak mümkünDiş Hekimi ve Protez Uzmanı Y. Doç Dr. Çağdaş Kışlaoğlu; implantların doku dostu olan titanyum metalinden üretildiğini ifade ediyor.
 • 13:30Oruç Yaşam Süresini ArttırıyorOruç Yaşam Süresini ArttırıyorSağlık Bilimleri Üniversitesi Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Araştırma Merkezi öğretim üyesi Doç.Dr. Mağfiret Abduveli, orucun yaşam süresini arttırdığını ve geleneksel tıp uygulamalarının en önemli tedavi yöntemlerinden birisi olduğunu açıkladı.
 • 16:05Okul Yaşama Hazırlık, Tatil ise Yaşamın KendisidirDersleriyle sınavlarıyla 2015 – 2016 eğitim öğretim yılı geride kaldı. Ama öğrenme yolculuğu ne okul sıraları ne de öğrencilik yıllarıyla sınırlı.
 • 17:13Kalp Hastalarına Oruç UyarısıCumhuriyet Üniversitesi (CÜ) Kalp ve Damar Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Öcal Berkan, bazı kurallara uyulduğunda oruç tutmanın koroner kalp hastalığını olumsuz yönde etkilemediğini ve ani krizlere yol açmadığını ancak iftarda aşırı tüketiminin ve sonrasında ardı ardına içilen sigaranın risk faktörleri olduğunu belirtti.
 • 15:22Bağımlılar Ramazanı Fırsata Çevirmeliİzzet Baysal Devlet Hastanesi Sigara Bırakma Polikliniği sorumlu doktoru Aysel Kargı, "Sigara kullanıcıları ramazan ayını sigarayı bırakmak için bir fırsata dönüştürmeli" dedi.