23:3000
SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

  Beslenme Çantasının Vazgeçilmezi Aromalı Sütler

  Beslenme Çantasının Vazgeçilmezi Aromalı Sütler

  Çocukların kemik ve zekâ gelişimi için düzenli olarak kalsiyum ve minerallere ihtiyacı olduğunu belirten uzmanlar, sade süt içmek istemeyen çocuklara aromalı süt içirilmesini öneriyor. (Bugün 13:45)

   

  Kilolarından Kurtulanlar Buluşuyor

  Obeziteye ve obezite cerrahisine dikkat çekmek amacıyla farklı bir etkinliğe ev sahibi yapacak. (Dün 14:41)

   

  Kalbin En Büyük Dostu 'Nar Suyu'

  Kalbin En Büyük Dostu 'Nar Suyu'

  Antioksidan özelliği bulunan nar; içerdiği bazı maddeler sayesinde kolesterol ve şekeri dengeliyor, kalp sağlığını koruyor, kanser hücrelerinin gelişmesine engel oluyor. (Dün 13:57)

   

 

  'Yorgunluk' Modern İnsanın Hastalığı

  'Yorgunluk' Modern İnsanın Hastalığı

  Yorgunluk; ev işleri, ev ve iş arasında koşuşturmak, çocukların dersleri, ekonomik kaygılar, yeterli uykuyu uyuyamamak olarak karşımıza çıkıyor. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Estetiği Patlatan Dizi !

  Estetiği Patlatan Dizi !

  Estetiklerle ile ilgili sorularımıza cevap almak için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Eser Aydoğdu ile görüştük. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Eksik Dişin 8 Zararı

  Diş Hastanesi Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Utku Üretürk, eksik dişin zararlarını açıkladı. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  'Biyonik Göz' Ameliyatı Türkiye'de de Yapılacak

  "Biyonik Göz" Ameliyatı Türkiye'de de Yapılacak

  "Biyonik Göz" olarak bilinen "Argus II" implant ameliyatı, Türkiye'de de Tavuk Karası hastalarına uygulanmaya başlayacak. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Gribe Karşı Bir Başka Çözüm

  Gribe Karşı Bir Başka Çözüm

  Anadolu Mutfağını Araştırma Geliştirme ve Koruma Derneği Başkanı Şef Tahir Tekin Öztan, soğan kebabının gribe iyi geldiğini söyledi. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  Parmaklarınızı Kıtlatmayın!

  Beykoz Belediyesi ve PATİKA Doğa ve Yaşama Saygı Derneği işbirliği ile düzenlenen, "Sokaklardaki Pati İzleri Fotoğraf Yarışması"nda en güzel kareler ödüllerini aldı. (13 Aralık 2014 Cumartesi )

   

  İleri Kardiyovasküler Çözümler A'dan Z'ye Masaya Yatırıldı

  "İleri Kardiyovasküler Çözümler 2014" adlı sempozyum, halk katılımı ve bilimsel katılım olarak iki ayrı toplantı ile düzenlendi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  ''Kendi Yakınına Yardım Edemeyen Meslekler''

  "Terzi kendi söküğünü dikemez," diye bir atasözümüz vardır, diyor ünlü hipnoterapist ve sosyolog Gani Eser. diyerek bilgi verdi. (12 Aralık 2014 Cuma )

   

  Erken Tuvalet Eğitimi Kabızlık Nedeni Olabilir

  Lif bakımından zengin yiyecekleri tüketmek gerektiğini belirten Çocuk Cerrahi Uzmanı Dr. Pelin Nigar Oğuzkurt, "Kabızlığın önüne geçmek için çocuğun tuvalette oturması sağlanmalı. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Çatlak Diş Sendromu Kabusunuz Olmasın

  Çatlak Diş Sendromu Kabusunuz Olmasın

  Çatlak diş sendromu nedir? Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor. (11 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hayalinizdeki Kaslı Vücuda Ameliyatla Kavuşun

  Türk erkeği vücudunun en çok hangi kısmından hoşlanmıyor? Araştırmalar gösteriyor ki erkeklerimizin %81'i vücudundaki yağlamadan hoşlanmıyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Baş ve Boyun Kanserleri Bilimsel Toplantısı Yapıldı

  Baş ve Boyun Kanserleri Bilimsel Toplantısı Yapıldı

  Baş ve Boyun Kanserleri Bilimsel Toplantısı'nın ilki, 6 Aralık günü Antalya'da gerçekleştirildi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Bilinçsiz Vitamin Kullanımı Hasta Ediyor

  Dahiliye Bölümü'nden Prof. Dr. Birsel Kavaklı, bilinçsiz vitamin kullanımının zararları hakkında bilgi verdi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'de Obezite Hızla Artıyor Ancak Farkındalık Artmıyor

  Beslenme Danışma Kurulu Üyesi Doç. Dr. İsmet Tamer, bilimsel çalışmaların Türkiye'de obezitenin hızla arttığını ortaya koyduğunu ancak Türklerin kilolu olduklarını kabullenmekte zorlandıklarını belirtti (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Koştular, Omurilik Felçlilerine 3 Milyon Euro Sağladılar

  Koştular, Omurilik Felçlilerine 3 Milyon Euro Sağladılar

  3 Mayıs 2015'te startı verilecek koşuya katılanlar altı kıtada ve 35'ten fazla lokasyonda Türkiye saatiyle 14:00'da Wings for Life World Run'a başlayacak. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Yalan Konulu Bilimsel Sempozyum

  Prof. Dr. Sevil Atasoy koordinatörlüğünde düzenlenen Üsküdar Üniversitesi I. Adli Bilimler Sempozyumu'nda konunun uzmanları "yalan" konusunu her yönüyle tartışmaya açtılar. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Islak Saçla Dışarı Çıkmak Yüz Felcine Neden Olabilir

  Islak Saçla Dışarı Çıkmak Yüz Felcine Neden Olabilir

  Memorial Kayseri Hastanesi Kulak Burun Boğaz Bölümü'nden Op. Dr. Murat Koç, yüz felcinin nedenleri ve korunma yöntemleri hakkında bilgi verdi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Türk Diş Tedavisine Yabancı İlgisi

  Türk Diş Tedavisine Yabancı İlgisi

  Türkiye'nin ilk diş hekimliği fakültelerinden biri olan Ege Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Azerbaycan'dan gelen 10 uzman hekime eğitim verdi. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  İlaçsız Ameliyatsız Doğal Tedavi: Tıbbi Hacamat

  İlaçsız Ameliyatsız Doğal Tedavi: Tıbbi Hacamat

  Günümüzde halkın en büyük sorunlarından biri sağlık! Modern tıp her geçen gün gelişiyor ama hastane sayısı ve hastanelerdeki hasta kuyruğu sayısı da her geçen gün katlanarak artıyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Şifa Kaynağı Balkabağı

  Şifa Kaynağı Balkabağı

  Balkabağının içindeki nişasta, şeker, yağ, çinko, magnezyum, beta karoten, A,B ve C vitaminleri, aminoasitler ve alkoloidlerin faydası saymakla bitmiyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Topuk Dikeni Eklem Kireçlenmelerini Tetikliyor

  Op. Dr. Hasan Doğan, zamanında uygulanan Proloterapi tedavisiyle sorunun kaynağı olan yere uygulanan enjeksiyon uygulaması ile vücudun kendi kendini iyileştirme gücünün devreye gireceğini söylüyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Düzenli Kontrollerle Sağlıklı Yaşayın

  Acıbadem Mobil Sağlık uzmanları genç yaşlardan itibaren yapılması yararlı olan düzenli sağlık kontrollerine dikkat çekerek, erken teşhisin önemine vurgu yapıyor. (10 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 23:30:54. #1.11#