SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

15:45
Artık Her Koştuğunda Ağlamayacak Türkenistanlı 10 yaşındaki Gonca'nın nefes daralması, çarpıntı, çabuk yorulma şikayetine neden olan kalbindeki delik, Konya'da başarılı operasyonla kapatıldı Gonca: "Her koştuğumda nefes almakta güçlük çekiyor ve ağrılarım olduğu için ağlıyordum"
15:23
Bu Alışkanlıklar Kabız Yapıyor Can sıkıcı sağlık sorunlarından biri olan kabızlığın özellikle çocuklarda, gençlerde ve hamile bayanlarda sık görüldüğünü belirten Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, "Her geçen gün daha fazla kişi bu problemi yaşıyor. Posasız gıdalarla beslenme kabızlığa neden" dedi.
Bu Alışkanlıklar Kabız Yapıyor
15:17
Eşinizin Gözünde Sevgili Misiniz Yoksa Anne Mi? Reem Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzm. Dr. Mehmet Yavuz, konuyla ilgili görüşlerini paylaşıyor.
Eşinizin Gözünde Sevgili Misiniz Yoksa Anne Mi?
15:14
İzmir'den Sağlık Bakanlığı'na 8 Kitap İzmir İl Sağlık Müdürlüğü, gerçekleştirdiği projeleri ve çalışmaları kitaplaştırarak Sağlık Bakanlığı'na ve bundan istifade etmek isteyen müdürlüklere gönderdi İl Sağlık Müdürü Türkyılmaz: "Türkiye'de kitap bastıran tek müdürlüğüz. Çalışmaları kitaba dönüştürdük ki başka kurumlar da bundan istifade etsin,
13:56
Kış Hamileliğinde 3K Kuralı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Figen Temelli Akın, hamilelikte kış beslenmesi ve C vitaminin önemi hakkında anne adaylarına bilgiler veriyor.
Kış Hamileliğinde 3K Kuralı
13:55
Batmanda 112 Acil Servis 1 Yıl İçinde 27 Bin 322 Hastaya Hizmet Verdi AK Parti Batman Milletvekili Ziver Özdemir, Batman'ın 112 Acil Sağlık Hizmetleri envanteri ile ilgili açıklamalarda bulundu.
Batmanda 112 Acil Servis 1 Yıl İçinde 27 Bin 322 Hastaya Hizmet Verdi
11:31
Psikolojik Ağrılara Dikkat! Psikiyatri Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Barış Önen Ünsalver, çoğu zaman fizyolojik nedenlerle ortaya çıkan ağrıların psikiyatri ile de çok yakından ilgili olduğunun altını çiziyor.
08:44
Bu Hafta Dünya Lepra (CÜZZAM) Haftası 25-31 Ocak Dünya Cüzzam Haftası'nda, Türkiye'de cüzzam hastalığının nasıl bitirildiğini hatırlatmak istedik. İşte 7 maddede Prof. Türkan Saylan'ın köy köy dolaşarak hastalığa savaş açma hikayesi.
18:13
'Kongolu Sığınmacı Kadının Karnındaki Bebeği ile Öldüğü" İddiası Sağlık Bakanlığı: ''Üniversite hastanesinde medikal tedavisi devam eden hastamız, maalesef akciğer yetmezliğinden hayatını kaybetmiştir.
15:44
Kış Hamileliklerinde C Vitamini Şart Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Opr. Dr. Figen Temelli Akın, hamilelikte kış beslenmesi ve C vitaminin önemi hakkında anne adaylarına bilgiler veriyor.
Kış Hamileliklerinde C Vitamini Şart
15:17
Karbonhidratları ne zaman tüketmeliyiz? Tüm popüler diyetler aksini söylese de karbonhidratlar baş düşmanınız değil. Yeter ki doğru zamanda ve ölçülü bir şekilde tüketin.
Karbonhidratları ne zaman tüketmeliyiz?
15:08
Gazlı İçecekler Kızlarda Erken Ergenliğe Yol Açıyor Amerika'da yapılan bir araştırmaya göre, fazla şekerli ve gazlı içecek tüketimi, kız çocuklarının erken ergenliğe girmesine yol açıyor.
Gazlı İçecekler Kızlarda Erken Ergenliğe Yol Açıyor
11:43
Çorapla Yatağa Girmeyin Çorapla yatağa girmek zararlı mı? Uyurken çorap giymek ayak sağlımızı tehdit eder mi? sorusu üzerine Dermatoloji Uzmanı Dr. Kerem Baykal hakkında bilgi verdi.
Çorapla Yatağa Girmeyin
10:48
Ailesini Az Gören Çocuklarda Uyku Sorunları Ortaya Çıkabilir Sağlık Merkezi'nden Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Ebru Gözer, "Anne ve babasını gün içinde yeterli süre göremeyen veya bir süre ayrı kalan bebekler ve küçük çocuklar ayrılık anksiyetesi nedeniyle uyku sorunları yaşayabilir" dedi.
10:45
Teff Nedir ve Faydaları Nelerdir? Hollywood ünlülerinin yeni gözdesi Teff bitkisi, Türkiye'de de yüksek taleple karşılanıyor.
Teff Nedir ve Faydaları Nelerdir?
10:16
Hamileler İçin Kış Tavsiyeleri Kış sebze ve meyvelerinin bebeğin gelişiminin yanı sıra annenin sağlığı için de çok önemli olduğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Bahar Çelen, anne adaylarına şu tavsiyelerde bulundu.
09:05
Beyazlatma Kabusunuz Olmasın! Diş Hastanesi Yönetim Kurulu Üyesi Dt. Recep Eşkar, diş beyazlatma işleminin mutlaka hekim kontrolünde yapılması gerektiğinin altını çizdi.
12:13
Sıcak Çay Kanser Yapıyor Prof. Dr. Atilla Eroğlu, yemek borusu kanserinin nedenlerini mercek altına aldı.
Sıcak Çay Kanser Yapıyor
11:15
Kanser Tedavisinde Çığır Açacak Teknoloji Türkiye'den SUTAB adı verilen cihaz Türkiye'de bu alanda üretilecek ilk cihaz olma özelliği ile sağlık alanında dünyada bir ilke imza atacak.
Kanser Tedavisinde Çığır Açacak Teknoloji Türkiye'den
12:51
Artık Daha Kolay Boşanıyoruz Klinik Psikolog Merve Büyükkucak, iletişimsizliğin, erken yaşta gerçekleşen evliliklerin, maddi sorunların ve sadakatsizliğin en önemli boşanma sebepleri olduğu konusunda uyarıyor.
10:21
Çikolata yerine keçiboynuzu tüketin! Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı, çikolata yerine keçiboynuzu tüketilmesi önerisinde bulundu.
Çikolata yerine keçiboynuzu tüketin!
10:32
Metabolizmanızı Canlandırın! Hem kış aylarında yavaşlayan metabolizmanızı hızlandırmak hem de formunuzu korumak istiyorsanız sizin için uygulaması birbirinden kolay harika önerilerim var...
Metabolizmanızı Canlandırın!
10:31
Cinsel Gücü Artıran Sebze! Meyve ve sebzelerin yararları gün geçtikçe daha çok ortaya çıkıyor. İlaç görevi gören sebzelerden biri de kereviz... İşte kerevizin mucizevi faydaları.
Cinsel Gücü Artıran Sebze!
11:18
Her Öğünde Et Yenir mi? Beslenme Uzmanı Gizem Şeber, "Kırmızı etsiz sağlıklı bir yaşam söz konusu değil. Ancak her öğün et tüketimi de başka sağlık sorunlarına neden olabilir" dedi.
Her Öğünde Et Yenir mi?
11:06
"Sanal Aşklar" İlişki Düşmanı Uzmanlar internet aracılığıyla kurulan duygusal ilişkilerin "sağlıklı ilişki" kavramına zarar verdiğini ifade ediyor
10:35
Kahverengi mi Yoksa Beyaz Yumurta mı Yemeli? Yapılan bir araştırma, kahvaltıda yumurta tüketmenin, vücut yağlarının yakılmasında önemli rol oynadığını ortaya koydu.
Kahverengi mi Yoksa Beyaz Yumurta mı Yemeli?
16:23
Göbek Eritmek İçin 10 Süper Yiyecek Aynaya baktığınızda göbeğinizle göz göze gelmek sizi üzüyorsa, ondan kurtulmanızı sağlayacak 10 süper yiyeceği açıklıyoruz. Sofranızda, göbek eritmeye yardımcı yiyecekleri daha çok bulundurun; hayalinizdeki vücuda kavuşun!
Göbek Eritmek İçin 10 Süper Yiyecek
14:15
Anne Babalar İçin Altın Kural Uzm.Hipnoterapist Gani Eser, Anne babalar ve adaylar icin, çocuk iletişimine dair 10 altin kurali kaleme aldı.
09:40
Ebeveynler Çocuklarını Karne Hediyesi ile Motive Ediyor Sömestr tatilinin yaklaşması ile karne hediyesi heyecanı da büyüyor.
14:20
HIV/AIDS Kısa Film Yarışması'nda Ödüller Sahiplerini Buldu! HIV/AIDS Kısa Film Yarışması'nda ödül kazananların ödülleri Türkan Saylan Kültür ve Sanat Merkezi, Benal Nevzat Salonu'nda düzenlenen tören ile verildi.
10:55
Kış Kilosu ve Hastalıklarından Korunmak Sizin Elinizde Beslenme ve Diyet Bölümü'nden Uz. Dyt. Sevil Ürer, kış aylarında hastalıklardan korunma ve formda bir kış geçirmek için önerilerde bulundu.
Kış Kilosu ve Hastalıklarından Korunmak Sizin Elinizde
09:29
Hayatımda Denge Kalmadı Doktor! Vertigo, tam anlamıyla hayatınızdaki dengenin uçup gitmesidir. Bazı kişilerde çok net belirtiler verse de bazı hastalar ise yaşadıkları o dengesizlik hissini tarif etmekte dahi güçlük çekerler.
15:47
Kanser Hastalarına Ömür Biçtiler" İddiası Sağlık Bakanlığı: "Sağlık Bakanlığı olarak ülkemizde sağkalım ortalamasının takip edilmesi, tedavi kalite ve etkinliğinin takibi açısından çok önemlidir" "Sağkalım istatistiklerinin düzenli olarak takip edilmesi, Bakanlığımızca uygulanan birçok koruyucu sağlık uygulamasının etkinliği konusunda da fikir.
15:42
Yarı Yıl Tatilini Verimli Hale Getirmenin Yolları . FMV Ayazağa Işık İlköğretim Kurumu Okul Müdürü Faika Topal, öğrencilerin verimli bir yarı yıl tatili geçirebilmeleri için tavsiyelerde bulundu.
Yarı Yıl Tatilini Verimli Hale Getirmenin Yolları
13:36
Sigara Ağız Kanseri Riskini Arttırıyor Diş Hekimi ve Protez Uzmanı Çağdaş Kışlaoğlu, sigaranın ağızda çürük oluşumu, dişeti hastalıkları, dişlerde sararmaya neden olması dışında, akciğer, yemek borusu ve ağız kanseri riskini arttırdığını belirtiyor.
Sigara Ağız Kanseri Riskini Arttırıyor
12:03
Meme Büyütmenin İdeal Yolu Bulundu Mu? Op. Dr. Naci Çelik meme büyütmede en doğal, en güzel ve en sağlıklı sonuçları alabileceğiniz yöntemleri anlatıyor.
Meme Büyütmenin İdeal Yolu Bulundu Mu?
10:14
Çocuklukta En Sık Görülen Kronik Hastalık; Astım! Doç. Dr. Arzu Babayiğit Hocaoğlu; astımın, farklı nedenlerle hava yolunda ortaya çıkan iltihabi süreçte, hava yolu duvarında hasarlanma, daralma, balgam artışı ve hava yolunda tıkanıklığa neden olduğunu belirtti.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 18:59:43. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ
[Hata Bildir]