SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 17:43Genç Adam Kısa Sürede Kadın OlduGenç bir adam sosyal medyadan paylaştığı videoyla herkesi hem güldürdü hem de şaşkına çevirdi.
 • 14:50Yenişehir'den Madde Bağımlılığına HayırYenişehir'den Madde Bağımlılığına HayırMadde Bağımlılığı ile Mücadele haftası nedeniyle, daha etkin mücadele yürütmek amacıyla Yenişehir Belediyesi stant açtı.
 • 13:13Mers 471 Can AldıDünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Sözcüsü Christian Lindmeier, corona virüsünün yol açtığı bulaşıcı solunum yolu hastalığı MERS nedeniyle bugüne kadar dünya genelinde 471, Güney Kore'de ise 27 kişinin öldüğünü açıkladı.
 • 16:13İlginç Kadın Bacağını 180 Derece DöndürüyorAmerikalı Jen O'shea isimli kadının sosyal medyada paylaştığı video herkesi şaşkına çeviriyor.
 • 14:431 Milyon Dolar Bağış Toplarsa Kürtaj OlmayacakABD'de açılan bir web sitesinde yer alan imzasız yazıda bir genç kadın, 26 yaşında ve yedi haftalık hamile olduğunu, bebeği aldırmayı düşündüğünü yazıyor.
 • 12:49Şifayı Gazi Yaşargil'de BulduŞifayı Gazi Yaşargil'de BulduDiyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği yaptığı başarılı ameliyatlara bir yenisini daha ekledi.
 • 12:48Ramazan Ayında Tansiyonunuzu İhmal EtmeyinRamazan Ayında Tansiyonunuzu İhmal EtmeyinRamazan ayının, yaz mevsiminin sıcak ve uzun günlerine denk gelmesinden dolayı oruç tutmak sağlık açısından bazı riskleri de beraberinde getirebiliyor.
 • 14:16Ttb Merkez Konseyi Başkanı İlhan AçıklamasıTtb Merkez Konseyi Başkanı İlhan AçıklamasıTürk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Bayazıt İlhan, sağlık çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin, "Dr. Kamil Furtun son olmayacak diye korku içindeyiz.
 • 13:43Minik Bebek Yüzünde Kocaman Bir Leke ile DoğduAiden isimli bu bebek yüzünde kocaman bir leke ile doğdu.
 • 11:33Sağlık Çalışanlarına Katılım Payı DüzenlemesiSağlık-Sen'in Kurum İdari Kurul Toplantısı'nda önerdiği "sağlık çalışanlarının katılım payı alınmaması" talebi, kabul edilerek uygulamaya geçti.
 • 11:28Pirinç Tüketmek İçin 7 Önemli SebepPirinç Tüketmek İçin 7 Önemli SebepMutfağımızın vazgeçilmez sağlık kaynağı olan pirincin en önemli faydalırını ayrıntılı şekilde incelersek;
 • 11:13Küçük Kızı Diş Kliniğinde Hareket Etmesin Diye SardılarMacaristan'da bir aile küçük kızlarının süt dişinin çekilmesi için dişçiye götürdü.
 • 18:43Güzel Koku Sayesinde Otizm Teşhis EdiliyorYapılan araştırmalara göre bilim insanları çocukların farklı kokuları koklama biçiminin otizmi belirlemede temel olabileceği düşünülüyor.
 • 19:08Yanık Merkezi ya da Yanık Yatağında Fiilen Sıkıntı Yok"Sağlık Bakanlığı, şu an "bir yanık merkezi ya da yanık yatağı sıkıntısının yaşanmadığını; sadece organizasyonla ilgili bir dinamik sürecin yönetilmesi gerektiğini" bildirdi.
 • 15:22Nüfus 18 Bin, Hastalanan 19 BinNüfus 18 Bin, Hastalanan 19 Bin18 bin nüfusa sahip Gercüş İlçesinde 2015 yılının ilk 5 ayında 19 bin kişi hastaneye başvuru yaptı.
 • 17:43İğrenç Görünüyorsun Yorumlarına Meydan OkuduSosyal medyada cildi hakkında nefret dolu yorumlara maruz kalan Em Ford, sosyal medyanın algılar üzerindeki etkisini vurgulamak için bu güçlü filmi hazırladı.
 • 16:13Plastik Kullanımı Erkekleri Kısır YapıyorSon zamanlarda yapılan araştırmalar plastik gibi kimyasal maddelerin kullanımı genç erkeklerde kısırlığa sebep oluyor.
 • 12:05Zayıflamak İçin İçtiği Çay Yüzünden Karaciğer Nakli OlduZayıflamak İçin İçtiği Çay Yüzünden Karaciğer Nakli OlduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Seda Nur Çalışkan ve ailesinden görüntü- Seda Nur Çalışkan ile röportaj- Doktorlardan genel detay- Doktorların açıklamaları Zayıflamak için içtiği çay yüzünden karaciğer nakli oldu- Konya'da zayıflamak amacıyla 15 gün kullandığı çay nedeniyle komaya giren hemşirelik öğrencisi Seda Nur Çalışkan, karaciğer nakliyle yaşama tutundu- Prof. Dr. Demir: - "İçinde ne olduğu belli olmayan birtakım bitkisel ürünlerin kullanılması sonucu karaciğer ve böbrekler ciddi zarar görmektedir.
 • 16:54Bayan Öğretmenlere, Kadın Sağlığı Eğitimi VerildiBayan Öğretmenlere, Kadın Sağlığı Eğitimi VerildiHalk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülen Kadın Sağlığı Eğitim Projesi çalışmaları kapsamında Kayapınar İlçesindeki bayan öğretmenlere eğitim verildi.
 • 15:43Kolları Olmayan Kızın Yaptıklarına Akıl Sır ErmiyorDoğuştan iki kolu olmayan ABD'li Jessica Cox, imkansızı başarmaya devam ediyor.
 • 14:13Felç Kalma Riskine Rağmen Çocuğunu DoğuracakGüzel sanatçı Petek Dinçöz 7 aylık hamile. Doğumuna günler kala ünlü sanatçı sağlığıyla ilgili bilinmeyenleri paylaştı.
 • 12:21Yeni Doğum Yapan Anneler İçin Otel HizmetiYeni Doğum Yapan Anneler İçin Otel HizmetiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Anne Oteli'nden detaylar- Otelde kalan Özlem Aydın ile röportaj- Doktor ve hemşirelerin annelere eğitimi - Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir ile röportaj GAZİ NOGAY - Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Yeni doğum yapan anneler için otel hizmeti- Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde yatan bebeklerin anne sütünden mahrum kalmaması için kurulan "Anne Oteli", ücretsiz hizmet veriyor- Hastane Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Zehir: - "Burayı oluşturmamış olsaydık anneler koridorlarda, sandalyelerin üzerinde bekleyeceklerdi" GAZİ NOGAY - Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesinde yenidoğan yoğun bakım ünitelerinde yatan bebeklerin anne sütünden mahrum kalmaması için kurulan ve içerisinde banyosundan, mutfağına, dinlenme salonundan emzirme eğitimi odasına kadar çeşitli alanları bulunan 'Anne Oteli", annelere ücretsiz hizmet veriyor.
 • 11:23Güney Kore'deki Mers SalgınıSağlık Bakanlığı Hudut ve Sahiller Genel Müdürü Hüsem Hatipoğlu, bir ayda Güney Kore'deki MERS-CoV enfeksiyon vakalarındaki hızlı artışın ve buna bağlı ölümlerin görülmesi üzerine dikkatlerinin o bölgeye yöneldiğini belirterek, "Ülkemize Güney Kore'den gelen uçak sefer sayısı haftada 24 civarındadır.
 • 13:40Kamu Hastaneleri Birliğinden Diyaliz AçıklamasıKamu Hastaneleri Birliğinden Diyaliz AçıklamasıBatman Bölge Devlet Hastanesindeki Diyaliz Ünitesi ile ilgili yayınlanan haberden sonra Kamu Hastaneleri Birliği, sorunun çözüldüğünü belirtti.
 • 13:13Yapay Vajina Satıcıları Beraat EttiYurt dışından pazarlamak için yapay vajina getiren E.Ş. ve K.P. "Müstehcen görüntü yayınlamak" suçundan 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandılar.
 • 13:01'Türkiye'de 700 Bin Epilepsi Hastası Var"Türk Epilepsi ile Savaş Derneği Başkanı Prof. Dr. Candan Gürses, Türkiye'de her yıl 30 bin kişiye epilepsi teşhisi konulduğunu belirterek, "Türkiye'de 700 bin civarında epilepsi hastasının bulunduğunu tahmin ediyoruz" dedi.
 • 19:19Alzheimer ve Bunama, Kan Testiyle Erken Teşhis EdilebilirAlzheimer ve Bunama, Kan Testiyle Erken Teşhis EdilebilirBilim adamları, kandaki bir kimyasal maddenin beyin işlevlerinin azalıp azalmadığını gösterdiğini keşfetti.
 • 11:43İbrahim Tatlıses Ziyaretçilerini Hastanede Ağırlıyorİbrahim Tatlıses sevenleriyle yeni bir fotoğraf paylaştı.
 • 11:16Doktor Kapısındaki Yoğunluğa Doktor Kapısındaki Yoğunluğa "Teknolojik" ÇözümGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastanede sıra bekleyen hastalar- Hastane yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Sinan Zehir'in açıklamaları- Uygulamanın gösterilmesi-Hasta Ayşe Koçak'ın açıklamaları- Detaylar Doktor kapısındaki yoğunluğa "teknolojik" çözüm- Çorum ve komşu illere hizmet veren Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde, doktor kapılarındakiyoğunluğu önlemek amacıyla hayata geçirilen uygulamayla, randevu alan hastalar muayene sırasını akıllı telefon ve internetüzerinden takip edebiliyor- Yrd. Doç. Dr. Zehir: "Akıllı telefon kullanan hastalarımız uygulamayı benimsedi.
 • 16:17Ahmetlili Kadınlara Kadın Sağlığı EğitimiAhmetlili Kadınlara Kadın Sağlığı EğitimiDiyarbakır'da Kadın Sağlığı Eğitim Projesi kapsamında Ergani ilçesine bağlı Ahmetli köyündeki kadınlara eğitim verildi.
 • 16:11Kalp Krizinde 'Hızlı Davran, Hayatını Kurtar' UyarısıKalp Krizinde 'Hızlı Davran, Hayatını Kurtar' UyarısıDiyarbakır İl Halk Sağlığı Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, Türkiye'de her 10 ölümden 4'ünün kalp krizi nedeniyle yaşandığı belirtildi.
 • 11:13Dünyanın En Tehlikeli HavuzuŞelelenin sularını bıraktığı en tehlikeli yere yapılan havuz herkesi şaşırtıyor.
 • 10:13Havuzlar Çok Tehlikeli OlabiliyorHavuz mevsiminin açıldığı şu günlerde girdiğiniz havuzların temiz olduğundan emin misiniz?
 • 16:10Oruç Tutacak Kalp Hastalarına UyarıOruç Tutacak Kalp Hastalarına UyarıDicle Üniversitesi Hastaneleri Kardiyoloji Uzmanı Başhekim Prof. Dr. Sait Alan, iftarın çorba veya hurma ile açılmasını tavsiye etti.
 • 11:46Dünyaya Yalnızca GülümseyebiliyorDünyada ender rastlanan kan rahatsızlığı nedeniyle felç olan olan 4 yaşındaki Ecrin Akbal, çevresindekilere yalnızca gülerek tepki veriyor.
 • 09:01KPSS Öncesi Sınav Kaygısı İle Başa Çıkmanın YollarıPsikiyatri Bölümü'nden Yrd. Doç. Dr. Şaban Karayağız, KPSS sınavı öncesi sınav kaygısı ile ilgili uyarılarda bulundu.
 • 17:25Yaz Mevsiminde Havuzlar ve Aşırı Güneşe Dikkat!Yaz Mevsiminde Havuzlar ve Aşırı Güneşe Dikkat!Dicle Üniversitesi Hastaneleri Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Harman, havuzlar ve aşırı güneşe dikkati çekti.
 • 15:04Kapalı Ameliyat ile Kanser Hastalarına Şifa OldularKapalı Ameliyat ile Kanser Hastalarına Şifa OldularGenel Cerrahi Kliniği hekimleri Prof. Dr. Hüseyin Ayhan Kayaoğlu'nun konuşması Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi hekimleri, hastane bünyesinde ilk kapalı pankreas kanseri ameliyatını başarılı bir şekilde gerçekleştirdi.
 • 14:38Dev Polip, Robotik Cerrahi ile ÇıkarıldıHalsizlik ve kabızlık şikayetleri ile hastaneye başvuran ve kalın bağırsağın çıkışına yakın bir bölgede büyük boyutta polip tespit edilen 72 yaşındaki Dinçer Demetgül, robotik cerrahi ile sağlığına kavuştu.
 • 17:23Kalbi 500 Kere Durdu, YaşıyorKalbi 500 Kere Durdu, YaşıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastaneden detaylar- Hastaya tedavi yapılırken ve ailesiyle görüntüler- Kalp ve Cerrahi Doktoru Mustafa Ünal'ın açıklamaları- Kamyon şoförü Nuri Teke'nin açıklamaları- Toplu fotoğraf - Yük almaya geldiği Aydın'da kalp krizi geçiren ve günde ortalama 150 kere kalbi durup tekrar hayata döndürülen kamyon şoförü Nuri Teke hayata döndürüldü.
 • 16:43Erkeklerde Yeni Trend: Renkli SaçRenkli saçların modası asla geçmiyor, geçmediği gibi artık kadınların tekelinde de değil. Erkekler de saçlarını gökkuşağı gibi rengarenk boyayanlar kervanına katıldı!
 • 08:30Gercüş'e Uzman Hekim AtandıGercüş'e Uzman Hekim AtandıBatman'ın Gercüş ilçesine aile hekimi uzmanı atandı.
 • 11:54NİYET Etmeden Önce Doktorunuza Danışın!NİYET Etmeden Önce Doktorunuza Danışın!Hastada baş dönmesi, baş ağrısı, çarpıntı, susama hissi olarak kendini gösterir. Daha sonra bu değişimlere vücut uyum sağlar.
 • 15:13Spor Yaparken Fazla Su İçmek ÖldürüyorSpor yaparken su içerek vücutta su kaybının önlenmesi gerektiği inancı oldukça yaygın.
 • 15:08Havaalanları Hayata El VeriyorHavaalanları Hayata El Veriyor" EtkinliğiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Havaalanındaki yolculara, ani kalp durması durumunda ne yapılması gerektiğinin maketler üzerinde uygulamalı anlatılması, - Havaalanında etkinliği izleye yolcular,- Röportajlar, "Havaalanları Hayata El Veriyor" etkinliği- Sağlık Bakanlığı'nın himayesinde hazırlanan "Hayata El Ver Projesi" kapsamında, havaalanındaki yolculara, ani kalp durması durumunda ne yapılması gerektiği anlatıldı.
 • 19:54Ana Hava Yoluna Çekirdek Kabuğu Kaçan Bebek KurtarıldıAna Hava Yoluna Çekirdek Kabuğu Kaçan Bebek KurtarıldıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Hastane Başhekiminin hastayı ziyareti- 11 aylık bebek Ali Ayar'ın görüntüsü- Başhekim Doç.Dr. Hasan Türüt 'ün röportajı Ana hava yoluna çekirdek kabuğu kaçan bebek kurtarıldı- Giresun'da ana hava yoluna çekirdek kabuğu kaçan 11 aylık bebek, hava ambulansıyla getirildiği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat edildi Giresun'da ana hava yoluna çekirdek kabuğu kaçan 11 aylık bebek, hava ambulansıyla getirildiği Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde ameliyat edildi.
 • 14:21Kanser İlaçlarının Hastanelerden Temin EdilmesiTüm Eczacı İşverenler Sendikası Genel Başkanı Nurten Saydan, kanser ilaçlarının 1 Temmuz'dan itibaren hastaneler tarafından temin edileceğini anımsatarak, "Özellikle kamu hastanelerinin bu ilaçlara sahip çıkması çok zor. Devlet, bu uygulamayla tasarruf değil zarar edecek" ifadelerini kullandı.
 • 14:57Toprak Olacağımıza Umut OlalımToprak Olacağımıza Umut Olalım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Böbrek hastaları genel ve detay görüntüler- Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk röportaj - Türk Böbrek Vakfı Başkanı Erk: "Kazanabileceğimiz sevapların en büyüklerinden biri de organ bağışıdır" EMRAH GÖKMEN - Türk Böbrek Vakfı Başkanı Timur Erk, organ nakli konusunda ellerinden geldiğince kamuoyunu bilinçlendirmeye çalıştıklarını belirterek, "Kazanabileceğimiz sevapların en büyüklerinden biri de organ bağışıdır" dedi.
 • 14:13Sabaha Çıkmaz Denilen Hasta 3 Yıldır YaşıyorHastalığından dolayı doktorların 'Sabaha çıkmaz' dediği Emily 3 yıldır hayatta.
 • 19:21Giresun'da Burnuna Yabancı Cisim Kaçan Bebek Rize'ye Sevk EdildiGiresun'da Burnuna Yabancı Cisim Kaçan Bebek Rize'ye Sevk EdildiGiresun'da, oyun oynadığı sırada burnuna yabancı cisim kaçan bebek hava ambulansı ile Rize'ye sevk edildi.