SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 15 Ağustos 2018 14:56 Kurban Etini Saklama Önerileri Kurban Etini Saklama Önerileri BESLENME ve Diyet Uzmanı Diyetisyen Nur Tatlıoğlu, kurban etinin hazırlanması ve saklanmasına yönelik uyarılarda bulundu.
 • 15 Ağustos 2018 14:37 'Hayır' Diyememek Tükenmişlik Sendromunu Tetikliyor 'Hayır' Diyememek Tükenmişlik Sendromunu Tetikliyor" "'Hayır' diyememek tükenmişlik sendromunu tetikliyor"İSTANBUL - Mesleki depresyon olarak tanımlanan tükenmişlik sendromunun; belirtilerini, kimlerde daha çok görüldüğünü, nedenlerini ve nasıl engelleneceğini aktaran Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü Dr. Öğr.
 • 15 Ağustos 2018 13:01 Lahana, Brokoli ve Kale Kanseri Nasıl Engelliyor? Lahana, Brokoli ve Kale Kanseri Nasıl Engelliyor? Biliminsanları neden lahana, brokoli ve kale (kıvırcık lahana) gibi sebzelerin, bağırsak kanseri riskini azalttığını bulduklarını açıkladı.
 • 15 Ağustos 2018 09:38 Düzen Değişikliği Migreninizi Tetikleyebilir Düzen Değişikliği Migreninizi Tetikleyebilir Düzen değişikliği migreninizi tetikleyebilirBURSA - Nöroloji Uzmanı Dr. Nurhan Şahinkaya, migreni genellikle mevsimlerin ve düzen değişikliklerinin tetiklediğini söyledi.
 • 15 Ağustos 2018 09:18 Yaşından Fazla Ameliyat Geçirdi, Hayattan Kopmadı Yaşından Fazla Ameliyat Geçirdi, Hayattan Kopmadı Yaşından fazla ameliyat geçirdi, hayattan kopmadı Minik Sıla'nın yaşam sevinci örnek oluyor LÖSEV'den minik Sıla'ya moral ziyaretiMANİSA - Manisa'nın Yunusemre ilçesinde yaşayan 12 yaşındaki Sıla Kanlıoğlu beynindeki tümör ve kanser nedeniyle 2 yıllık tedavisinde 20 kere ameliyat oldu.
 • 14 Ağustos 2018 18:26 Türk Kızılayı'ndan Kan Bağışı Çağrısı Türk Kızılayı'ndan Kan Bağışı Çağrısı Türk Kızılayı Bilecik Şubesince yaz aylarında da kan bağışı kampanyası devam ediyor.
 • 14 Ağustos 2018 16:22 Çocuklarda Geniz Eti Sorunu Nelere Yol Açabilir? Çocuklarda Geniz Eti Sorunu Nelere Yol Açabilir? Çocuklarda geniz eti problemleri nelerdir?
 • 14 Ağustos 2018 15:13 Dr. Ali Veysel Özden: Dr. Ali Veysel Özden: "Erken Yaşlanmanın Önüne Geçmek Mümkün" Dr. Ali Veysel Özden: "Erken yaşlanmanın önüne geçmek mümkün" "Vagus siniri ile kronik hastalıklardan kurtulmak mümkün"İSTANBUL - Zihin ile beden bağlantısını sağlayan vagus sinirinin, iyi çalışması durumunda erken yaşlanmanın önüne geçilebileceğini belirten Dr.
 • 14 Ağustos 2018 14:44 Kurban Bayramı'nda Ağız ve Diş Sağlığını Koruyan 8 Öneri Kurban Bayramı'nda Ağız ve Diş Sağlığını Koruyan 8 Öneri BESLENME alışkanlıklarının tatillerde, özellikle de bayramlarda çok değiştiğini söyleyen Dentakademi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi Kurucularından Dt.
 • 14 Ağustos 2018 14:02 Sinüziti Tetikleyen Durumlar Nelerdir? Sinüziti Tetikleyen Durumlar Nelerdir? Sinüzit yüz kemiklerinin içerisindeki boşlukların iltihaplı doku ile dolmasından ortaya çıkan hastalıktır.
 • 14 Ağustos 2018 14:02 Sinüzitin Kalıcı Tedavisi Mümkün Mü? Sinüzitin Kalıcı Tedavisi Mümkün Mü? Sinüzitin tedavi yöntemleri hakkında Cevapla TV Uzmanlarından KBB uzmanı DOÇ.DR. Ozan Seymen Sezen'a sorduk. Sinüzitin kalıcı tedavisi mümkün mü? Sorusuna çok net cevap veren KBB uzmanı DOÇ.DR. Ozan Seymen Sezen şunları söyledi.
 • 14 Ağustos 2018 13:11 Aşırı Uykunun Zararları Aşırı Uykunun Zararları Dr. Mustafa Güveli, "Uzun uyuyanlar genelde sıkıntılı, gergin, kendileri ve çevre ile sürekli kavga halinde olan, en azından eleştiri okları ile kendine ve çevreye daha fazla saldıran tiplerdir" dedi.
 • 14 Ağustos 2018 12:19 Prof. Dr. Selim Kurtoğlu: Prof. Dr. Selim Kurtoğlu: "Türkiye'de Et Yiyen Örümcek Yok" Prof. Dr. Selim Kurtoğlu: "Türkiye'de et yiyen örümcek yok"KAYSERİ - Memorial Kayseri Hastanesi Çocuk Endokrinoloji ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr.
 • 14 Ağustos 2018 12:02 Hamileler Kurban Eti Tüketebilir Mi? Hamileler Kurban Eti Tüketebilir Mi? Hamilelerin Kurban Bayramında et tüketmenin sakıncası olmadığını dile getiren Cevapla TV Uzmanlarından Diyetisyen Nurten Tekin özellikle dikkat edilmesi gereken konuları sıraladı.
 • 14 Ağustos 2018 11:34 Kulak Ameliyatlarında Cerrahi Kesi ve Dikiş Tarihe Karışıyor Kulak Ameliyatlarında Cerrahi Kesi ve Dikiş Tarihe Karışıyor Kulak ameliyatlarında cerrahi kesi ve dikiş tarihe karışıyor Gaziantep'te izsiz kulak ameliyatıGAZİANTEP - Gaziantep Özel HATEM Hastanesinde klasik kulak ameliyatlarındaki kesi, pansuman,ağrı ve dikiş aldırma gibi dezavantajların tamamı ortadan kaldırılarak izsiz ve cerrahi bir kesim olmadan...
 • 14 Ağustos 2018 10:56 Havuzlarda Çocukları Bekleyen Tehlikeler Havuzlarda Çocukları Bekleyen Tehlikeler Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Canan Ateş, havuzlarda çocukları bekleyen tehlikeler hakkında uyarılarda bulundu.
 • 14 Ağustos 2018 10:47 Ayakkabı ve Terlik Seçerken Bu Uyarılara Kulak Verin Ayakkabı ve Terlik Seçerken Bu Uyarılara Kulak Verin Operatör Doktor Mehmet Yılmaz, ayakkabı ve terlik seçerken dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.
 • 14 Ağustos 2018 10:35 Havuzlarda Çocukları Bekleyen Tehlikeler Havuzlarda Çocukları Bekleyen Tehlikeler Çocuk sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Canan Ateş, havuzlarda çocukları bekleyen tehlikeler hakkında açıklamada bulunurken, alınabilecek önlemleri sıraladı.
 • 14 Ağustos 2018 10:01 Böbreklerini Takas Yapıp, Kocalarına Hayat Verdiler Böbreklerini Takas Yapıp, Kocalarına Hayat Verdiler Böbreklerini takas yapıp, kocalarına hayat verdiler -Eşleri ile hayat bulan kocalar: "Çok mutluyuz, nakil ile makineden kurtulduk"İZMİR - Biri üç, diğeri bir çocuk annesi iki kadın böbrek hastası eşleri için gönüllü verici oldu ama kan uyuşmazlığı engeliyle karşılaşınca çareyi çapraz...
 • 14 Ağustos 2018 09:28 Sağlık Bakanlığı Doların Artışıyla Harekete Geçti! 125 Milyar Dolar Yurt İçinde Kalacak Sağlık Bakanlığı Doların Artışıyla Harekete Geçti! 125 Milyar Dolar Yurt İçinde Kalacak Sağlık Bakanlığı'nın doların artışından sonra harekete geçti. Sağlık sektöründe ithal alımı azaltmak için yerli firmalara verilen destek artırılacak ve yıllık 125 milyar dolar harcama yurt içinde kalacak.
 • 14 Ağustos 2018 02:41 Avustralya'da Bayer'e Spiral Davası: 'Birçok Kadın Rahmini Aldırdı' Avustralya'da Bayer'e Spiral Davası: 'Birçok Kadın Rahmini Aldırdı' Ülkede bir grup kadın, ürettiği bir spiral modeli nedeniyle Alman ilaç firmasına toplu dava açtı.
 • 13 Ağustos 2018 17:20 Sağlık Müdürü Cengiz Kalkan'dan Antidepresan Uyarısı Sağlık Müdürü Cengiz Kalkan'dan Antidepresan Uyarısı Sağlık Müdürü Cengiz Kalkan'dan antidepresan uyarısı "Gelişigüzel kullanılan ilaçlar kişinin kendi canına kıyabilecek durumlara getirebiliyor"EDİRNE - Edirne Sağlık Müdürü Dr.
 • 13 Ağustos 2018 16:56 Dr. Aygün: Alzheimer Riskini Azaltmak Mümkün Dr. Aygün: Alzheimer Riskini Azaltmak Mümkün NÖROLOJİ Uzmanı Dr. Duygu Aygün, "E, B ve C vitaminleri, folik asit, omega-3 ağırlıklı beslenme, beyin ve vücut egzersizleri ile Alzheimer riskini azaltmak mümkündür" dedi.
 • 13 Ağustos 2018 16:36 D Vitamini Eksikliği Kısırlığa Yol Açabilir D Vitamini Eksikliği Kısırlığa Yol Açabilir Kadın Hastalıkları, Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Operatör Doktor Seval Taşdemir, D vitamini eksikliğinin birçok probleme yol açtığını, bunlardan birinin kısırlık olduğunu söyledi.
 • 13 Ağustos 2018 15:59 Riskli Ameliyat Sonrası Bir Günde Ayağa Kalktı Riskli Ameliyat Sonrası Bir Günde Ayağa Kalktı Riskli ameliyat sonrası bir günde ayağa kalktıDİYARBAKIR - Rahminde ur tespit edilen ve rahminin alınabilme riski olduğu için gittiği birçok merkezde ameliyat edilmeyen Aklime Pekedis, Diyabakır'da yapılan ameliyat ile bir günde sağlığına kavuştu.
 • 13 Ağustos 2018 15:38 Bronzlaşma Derinin Hasar Görerek Kendi Kendini Korumasıdır Bronzlaşma Derinin Hasar Görerek Kendi Kendini Korumasıdır" – GÜNEŞ ışınları içerisinde UVA, UVB ve UVC olmak üzere üç farklı ultraviyole (UV) ışını bulunduğunu ve güneş yanıklarının özellikle UVB maruziyeti sonrası oluştuğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Didem Mullaaziz, güneşlenmeyi seven kişilere önerilerde bulundu.
 • 13 Ağustos 2018 15:02 Kurban Bayramında Doğru Beslenme Nasıl Olur? Kurban Bayramında Doğru Beslenme Nasıl Olur? Kurban bayramında kilo almamak için yapılması gereken en önemli şeyin kendimizi aç bırakmamak olduğunu dile getiren Cevapla TV Uzmanlarından Diyetisyen Nurten Tekin Kurban Bayramı ile ilgili tavsiyelerde bulundu.
 • 13 Ağustos 2018 14:03 Mide Küçültme Ameliyatından Korkmayın Mide Küçültme Ameliyatından Korkmayın Mide küçültme ameliyatından korkmayın Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Atabey: "Ameliyatın tecrübeli ellerde yapılması ile birlikte bir safra kesesi ameliyatı ile birlikte neredeyse aynı risklere sahiptir"SİVAS - Medicana Sivas Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr.
 • 13 Ağustos 2018 13:02 Kulak Çöpünün Zararı Var Mıdır? Kulak Çöpünün Zararı Var Mıdır? Kulak kirlerine en çok sebep olan şeylerden biri de, kulak çöpü kullanma alışkanlığıdır diyen Cevapla TV Uzmanlarından KBB uzmanı DOÇ.DR. Ozan Seymen Sezen kulak çöpü kullananları şu şekilde uyardı.
 • 13 Ağustos 2018 12:27 Eşimin Yedek Kalbi Olmaya Çalışıyorum Eşimin Yedek Kalbi Olmaya Çalışıyorum" İzmir'de kalp nakli bekleyen kadınla onun hayata tutunması için çaba gösteren fedakar eşinin aşk hikayesi, müzik klibine konu oldu.
 • 13 Ağustos 2018 11:37 Kalp Krizi Esnasında Bunları Yapmayın Kalp Krizi Esnasında Bunları Yapmayın Kalp krizi esnasında bunları yapmayınKAYSERİ - Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Namık Kemal Eryol, kalp krizi esnasında yapılması önerilen ve sosyal medyada sıkça paylaşılan parmağa iğne batırmak, enseye soğuk su dökmek ve gerilme hareketi yapmanın bilimsel dayanağı olmadığı gibi kişiye yarar...
 • 13 Ağustos 2018 11:02 Kulak Temizliği Nasıl Yapılır Zararlı Mı? Kulak Temizliği Nasıl Yapılır Zararlı Mı? Kulak temizliği son dönemde oldukça popüler uygulamalar arasında yer alıyor.
 • 13 Ağustos 2018 10:22 Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır Mı? Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı Yapılır Mı? Kepçe kulak ameliyatı çocukluk döneminde ne zaman yapılmalı? Hangi yaşta Çocuklarda kepçe kulak ameliyatı yapılmalı? Cevapla TV Uzmanlarından KBB uzmanı DOÇ.DR. Ozan Seymen Sezen tüm sorularınıza cevap verdi.
 • 13 Ağustos 2018 09:51 Uzm. Dr. Mercan: Karpuzu Soğuk Yemeyin Uzm. Dr. Mercan: Karpuzu Soğuk Yemeyin KARPUZUN antioksidan etkisinin oda sıcaklığında tüketildiğinde etkin olduğuna dikkat çeken Uzm. Dr. Betül Mercan, "Buzdolabında bekleme ve soğukluk bu etkiyi ortadan kaldırıyor" dedi.
 • 12 Ağustos 2018 18:36 Sağlık -Sen Antalya Şubesi'nin 5.olağan Genel Kurul Toplantısı Sağlık -Sen Antalya Şubesi'nin 5.olağan Genel Kurul Toplantısı - Sağlık -Sen Antalya Şubesi'nin 5.Olağan Genel Kurul Toplantısı -Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Kemal Çırak: -"Bugün hem ekonomik hem de terörle ilgili kötü oyunlar oynanıyor, biz bu oyunu dün bozduk bugün de bozacağız." Sağlık-Sen Şubesi'nin 5.
 • 12 Ağustos 2018 17:47 Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir: Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir: "Türkiye'yi Sağlık Turizminde Hizmetlerin Daha Pahalı Olduğu... Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir: "Türkiye'yi sağlık turizminde hizmetlerin daha pahalı olduğu ülkelere adeta ihracat yaparmış gibi bu hizmeti de satmayı hedefliyoruz"ESKİŞEHİR - Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir Eskişehir Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulundu.
 • 12 Ağustos 2018 16:11 İri Meyvelerin Muhafaza Süreleri Küçük Meyvelere Kıyasla Daha Kısadır İri Meyvelerin Muhafaza Süreleri Küçük Meyvelere Kıyasla Daha Kısadır" LEFKE Avrupa Üniversitesi (LAÜ), Bahçe Bitkileri Üretimi ve Pazarlaması Bölümü Öğretim Görevlisi Dr. Turgut Alas, Fransa'da düzenlenen Uluslararası Bitki ve Moleküler Biyoloji (International Conference Plant and Molecular Biology) Kongresi'nde sunduğu çalışması ile LAÜ'yü temsil etti.
 • 12 Ağustos 2018 10:23 Kurban Etini Odun Ateşinde Pişirin' Kurban Etini Odun Ateşinde Pişirin' ULUSAL Böbrek Vakfı ve Hipertansiyon Derneği Başkanı Prof. Dr. Yahya Sağlıker, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşları uyararak, etin odun ateşinde pişirilmesi gerektiğini belirtti.
 • 12 Ağustos 2018 10:21 Tüp Bebek Tedavisi Evliliklerini Kurtardı Tüp Bebek Tedavisi Evliliklerini Kurtardı Tüp bebek tedavisi evliliklerini kurtardıDİYARBAKIR - Çocuk sahibi olmak için 19 yıl boyunca gördükleri tedaviler olumsuz sonuçlanan ve boşanmanın eşiğine gelen çift, Diyarbakır'da uygulanan üçlü tüp bebek tedavisi ile çocuklarını kucaklarına almanın sevincini yaşıyor.
 • 12 Ağustos 2018 10:14 Doktorlar Sağlıkta Şiddeti Fidan Dikerek Protesto Etti Doktorlar Sağlıkta Şiddeti Fidan Dikerek Protesto Etti BURSA Tabip Odası üyesi hekimler, acil servislerde görev yapan sağlık çalışanlarını ziyaret edip, hastanelerin bahçelerine çınar fidanı dikerken, "Umudumuz yeşersin, sağlıkta şiddet son bulsun" dedi.
 • 12 Ağustos 2018 09:54 Dünyada 100 Bin Kişiden 15'i Ani İşitme Kaybı Yaşıyor Dünyada 100 Bin Kişiden 15'i Ani İşitme Kaybı Yaşıyor SAĞLIK Bilimleri Üniversitesi, Antalya Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi, KBB Hastalıkları Kliniği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Erdem Atalay Çetinkaya, dünyada 100 bin kişiden 15'inin, yüzde 85-90 oranında nedeni bulunamayan ani işitme kaybı yaşadığına dikkat çekti.
 • 11 Ağustos 2018 17:08 Kılıçdaroğlu, Hakkı Bulut'u Ziyaret Etti Kılıçdaroğlu, Hakkı Bulut'u Ziyaret Etti Haber: İstanbul DHACHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yaşadığı kalp rahatsızlığı sonrası operasyon geçiren sanatçı Hakkı Bulut'u hastanede ziyaret etti.
 • 11 Ağustos 2018 16:18 Cüssesi Küçük Yüreği Büyük Cüssesi Küçük Yüreği Büyük" Sağlık Çalışanı Organlarıyla Hayat Verdi Geçirdiği rahatsızlık sonrası beyin ölümü gerçekleşen 1 metre 28 santimetre boyundaki Kevser Şerif Kütük'ün organları, nakil bekleyen hastalara can oldu.
 • 11 Ağustos 2018 13:16 Türkiye'de de Satılan Tarım İlacı İçin 289 Milyon Dolar Tazminat Cezası Türkiye'de de Satılan Tarım İlacı İçin 289 Milyon Dolar Tazminat Cezası Tarım ilaçları üreticisi Monsanto, California eyaletinde şirketin yabani otlar için kullanılan ilaçlarındaki glifosat maddesi yüzünden kansere yakalandığını söyleyen bir kişiye 289 milyon dolar tazminat ödemeye mahkum edildi.
 • 11 Ağustos 2018 11:02 Lip Lift Nedir? Lip Lift Nedir? Lip lift Burun ile dudak arası mesafeye estetik dokunuş olarak nitelendirilebilir.
 • 10 Ağustos 2018 17:42 4 Aylık Bebeğin Kalp Damarları Değiştirildi 4 Aylık Bebeğin Kalp Damarları Değiştirildi 4 aylık bebeğin kalp damarları değiştirildiERZURUM - Kars'ın Digor ilçesinde 4 aylık Berkant bebeğin doğuştan farklı yerlerde olan kalp damarları başarılı operasyonla değiştirildi.
 • 10 Ağustos 2018 17:14 Medicana Bursa Hastanesi ile Nilüfer Belediyesi Sağlıklı Yaşam İçin Ele Ele Verdi Medicana Bursa Hastanesi ile Nilüfer Belediyesi Sağlıklı Yaşam İçin Ele Ele Verdi "HASTALIĞI korumak tedavi etmekten daha az maliyetlidir" sloganıyla yola çıkan Medicana Bursa Hastanesi, Nilüfer Belediyesi ile birlikte bir yıl boyunca sürecek etkinlikler için protokol imzalandı.
 • 10 Ağustos 2018 16:46 İşkence Gören At Tedavi İçin İstanbul'a Uğurlandı İşkence Gören At Tedavi İçin İstanbul'a Uğurlandı İşkence gören at tedavi için İstanbul'a uğurlandıMARDİN - Mardin'de işkence gören yaşlı at başkasının atını rahatsız ettiği iddiası ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ne getirildi.
 • 10 Ağustos 2018 16:02 Akıllı Lensler Kusursuz Görüş İmkanı Sağlıyor Akıllı Lensler Kusursuz Görüş İmkanı Sağlıyor" İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Göz Hastalıkları Uzmanı Ali Ofluoğlu, "Katarakt cerrahisi uygulanan hastaların yanı sıra görme yeteneğinde azalma meydana gelen hastalarda;
 • 10 Ağustos 2018 15:22 Burundaki Kemik Eğriliği Ameliyatsız Giderilebilir Mi? Burundaki Kemik Eğriliği Ameliyatsız Giderilebilir Mi? Burunda bulunan kemik eğrilerini ameliyatsız sorunları çözmek için Cevapla TV Uzmanlarından KBB uzmanı DOÇ.DR. Ozan Seymen Sezen'a sorduk.