02:0500
SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

  Bu Bayram Onun İçin "Tatlı" Geçecek

  Vücudundaki 20 yıldır yüksek düzeydeki üre nedeniyle tat alma duyusu azalan ve "susarım" endişesiyle her türlü tatlıdan uzak duran Fadime Karagöz, kadavradan bağışlanan böbrek nakliyle diyaliz tedavisinden kurtuldu Karagöz: " Bu bayram, benim bayramım olacak, hem sağlığıma kavuştum hem de bugüne kadar. (Dün 13:13)

   

  Oruçta Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

  Oruçta Ağız Kokusuna Bitkisel Çözüm

  Maydanoz, zencefil, lavanta, okaliptus, kakule, kişniş, dereotu, adaçayı, tarçın, yeşilçay ağız kokusuna iyi geliyor. (12 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  "Bayramda En Büyük Tehlike Abartılı Gıda Tüketimi"

  DÜ Tıp Fakültesi Endokrinoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yusuf Aydın, Ramazan Bayramında abartılı gıda tüketiminin en büyük tehlike olduğunu söyledi. (Dün 13:12)

   

  Vücut Yaşlanmasını Yavaşlatmanın Yolu: Detoks

  Vücut Yaşlanmasını Yavaşlatmanın Yolu: Detoks

  Dr. Yaşar düzenli uygulanan detoks programlarıyla vücut yaşlanmasının yavaşlatılabileceğini, 60 yaşındayken 40 yaşındaki bir bedene sahip olunabileceğini söyledi. (11 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Vasiyeti Üzerine Bağışlanan Organlarıyla Hastalara Umut Oldu

  Vasiyeti Üzerine Bağışlanan Organlarıyla Hastalara Umut Oldu

  Konya'da televizyondan gördüğü bağış kampanyalarından etkilenerek, organlarının bağışlanmasını isteyen 25 yaşındaki Zeynep Başarıkan'ın ailesi, kızlarının vasiyetini yerine getirdi Beyin ölümü gerçekleşen Başarıkan'dan alınan organlar, Antalya'da bekleyen hastalara umut olacak. (Dün 12:13)

   

  Alzheimer Hastalığı Kan Testiyle Erken Teşhis Edilebilir

  Alzheimer Hastalığı Kan Testiyle Erken Teşhis Edilebilir

  İngiliz bilim adamları, Alzheimer hastalığının erken teşhisinde kullanılabilecek kan testi geliştirdi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  İple Yüz Germe' Yöntemiyle Gençleşme -

  İple Yüz Germe" Yöntemiyle Gençleşme -

  Ameliyat masasına yatmadan özel iğnelerle çok kısa sürede kırışıklıkları açan ve sarkmaları toplayan "iple yüz germe" veya "yüz asma" yöntemine Türkiye'de de her yaş grubundan kadın ve erkekler başvuruyor. (Dün 11:33)

   

  Sıcak Havada Buharlaşan Klor Astım Ataklarını Tetikleyebilir

  Sıcak Havada Buharlaşan Klor Astım Ataklarını Tetikleyebilir

  Çocuk Sağlığı Hastalıkları ve Çocuk Alerjisi Uzmanı Prof. Dr. Tabak "Bol bol tuzlu suda yüzmek tüm hava yollarına ilaç gibi geliyor." dedi. (08 Temmuz 2014 Salı )

   

  'İple yüz germe' yöntemiyle gençleşme -

  "İple yüz germe" yöntemiyle gençleşme -

  Ameliyat masasına yatmadan özel iğnelerle çok kısa sürede kırışıklıkları açan ve sarkmaları toplayan "iple yüz germe" veya "yüz asma" yöntemine Türkiye'de de her yaş grubundan kadın ve erkekler başvuruyor. (Dün 11:03)

   

  İftarda Su Miktarına Dikkat

  İftarda Su Miktarına Dikkat

  Uzmanlar, ramazan ayının yılın en sıcak dönemlerine denk gelmesi ve giderek artan oruç tutma süresiyle bireyleri oldukça zorladığını söylüyor. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bakan Müezzinoğlu Tekirdağ'da Hayır Çarşısı Açılışına Katıldı

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Tekirdağ Belediye Başkanlığını ve esnafı ziyaret etti, AK Parti İl Kadın Kolları tarafından kurulan "Hayır Çarşısı" açılışına katıldı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Oruç, Bilinen En İyi Detoks

  Oruç, Bilinen En İyi Detoks

  Orucun amacının nefse hakim olabilmek ve bir ay boyunca mide ve vücudu dinlendirebilmek olduğunu hatırlatan Medical Park Antalya Hastane Kompleksi Beslenme ve Diyet Uzmanı Aysun Yurdakul, orucun bilinen en iyi detoks olduğunu belirtti. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Bakan Müezzinoğlu: Filistin'in Her Alanda Yanındayız

  Bakan Müezzinoğlu: Filistin'in Her Alanda Yanındayız

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, "Biz Filistin'in sağlık alanında ve diğer alanlarda hep yanında oluyoruz ama ne yazık ki bölge abluka altında." dedi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  İftarda Art Arda Sigara Kalp Krizini Tetikliyor

  Ramazan ayında görülen kalp krizlerinin nedeni daha çok iftar veya sahurda yenilen ağır yemekler ve iftardan sonra art arda içilen sigaradan kaynaklanıyor. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Tekirdağ'da Hayır Çarşısı Açılışına Katıldı

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Tekirdağ'da Hayır Çarşısı Açılışına Katıldı

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığını ve esnafı ziyaret etti, AK Parti İl Kadın Kolları tarafından kurulan Hayır Çarşısı açılışına katıldı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  İftarda ve Sahurda Ne Yediğiniz Çok Önemli

  İftarda ve Sahurda Ne Yediğiniz Çok Önemli

  Uzmanlar, mutlaka tutmak isteyenlerin doktorlarına danışmaları, ilaç saatlerini ayarlayarak oruç tutmaları gerektiğini söylüyor. (04 Temmuz 2014 Cuma )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Tekirdağ'da

  Müezzinoğlu, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı ve esnafı ziyaret etti, AK Parti İl Kadın Kolları tarafından kurulan "Hayır Çarşısı" açılışına katıdı. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  İftarda Yemeğe 10 Dakika Mola Verin

  İftarda Yemeğe 10 Dakika Mola Verin

  Uzmanlar, İftar sofralarında yapılan en büyük hata çok hızlı, çok yüksek miktarda besin tüketmektir diyor. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Vatandaşlara Ramazan Sonrası Beslenme Önerileri

  Uzmanlar, Sağlık Bakanlığının Twitter ve Facebook sayfaları üzerinden vatandaşların bayramda beslenmeye ilişkin sorularını cevaplandırdı Ramazan sonrasında yeterli ve dengeli beslenmek için 3 ana öğünün düzenli tüketilmesi gerektiğini vurgulayan uzmanlar, bu öğünlerde kızartma, kavurma, çok yağlı besinler ile aşırı tatlılardan kaçınarak yeterli sıvı alınması gerektiğini belirtti. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

 

  Ramazan'da Nasıl Beslenmeli ?

  Ramazan'da Nasıl Beslenmeli ?

  İftar yemeğinden hemen sonra televizyon veya bilgisayar karşısına geçmek, koltukta dinlenmek yerine biraz hareket etmenin ve kısa mesafeli yürüyüşler yapmanın sindirime yardımcı olduğu belirtildi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu Tekirdağ'da Açıklaması

  "Biz Filistin'in sağlık alanında ve diğer alanlarda hep yanında oluyoruz ama ne yazık ki abluka altına alınmış bölge" "Milletin iradesini kapalı kapılar arkasından şekillendirmeye hakları yok, buna AK Parti de millet de müsade etmez" (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Baş Ağrısı Beyin Kanaması Nedeni

  Baş Ağrısı Beyin Kanaması Nedeni

  Memorial Diyarbakır Hastanesi Nöroloji Uzmanı Doç. Dr. Ertuğrul Uzar, baş ağrılarının beyin kanaması veya tümör belirtisi olabileceğini söyledi. (03 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Diş Sağlığında Doğru Bilinen 4 Yanlış

  Sağlıklı bir vücut için ağız ve diş sağlığının önemi gözardı edilemez. Ancak doğru bilinen birçok yanlış düşünce, insanlarda kafa karışıklığına yol açıyor. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Yakınmasız Yaşam Süren Kalp Hastası Oruç Tutabilir'

  Yakınmasız Yaşam Süren Kalp Hastası Oruç Tutabilir"

  Memorial Hastanesi Kalp Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Avcı: "Yakınmasız aktif yaşam süren kalp hastalarına, beslenme ve ilaç saatleri düzenlenerek oruç tutabilecekleri güveni verilmeli" (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Fildişi Sahili - Liberya Sınırında Ebola Şüphesi

  Hükümet, salgına karşı sınırlarda tedbirin artırılacağı sözü verdi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  İftarda Hızlı Yemek Reflüyü Tetikliyor

  İftarda Hızlı Yemek Reflüyü Tetikliyor

  Uzmanlar, iftarda hızlı yemenin reflüyü tetiklediği yönünde uyarıyor. (02 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Bayramda Tuza Dikkat

  Bayramda Tuza Dikkat

  Doç. Dr. Aziz Karabulut, Bayram günlerinde geleneksel olarak hazırlanan yemeklerin tansiyon hastaları için risk taşıdığını söyledi. (24 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Kalp Hastalığınız Varsa Oruca Dikkat

  Kalp Hastalığınız Varsa Oruca Dikkat

  Doç. Dr. Habib Çil; son bir yıl içinde özellikle de son 6 ay içinde kalp krizi geçiren kişilerin bir yıl oruç tutmaması gerektiğini söyledi. (01 Temmuz 2014 Salı )

   

  Fazla Şeker Tüketimi Sindirim Sistemini Bozuyor

  Fazla Şeker Tüketimi Sindirim Sistemini Bozuyor

  AKÜ Hastanesi Başdiyetisyeni Kitiş: "Ramazan Bayramı'nda şeker bol miktarda tüketiliyor. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  'Anneler Bebeklerini Severek Emzirsin'

  "Anneler Bebeklerini Severek Emzirsin"

  Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yağcı "Annenin severek emzirmesi demek çocuğuyla bir muhabbet iletişim kurması demektir." dedi. (30 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Domates Suyunun Faydaları

  Domates Suyunun Faydaları

  Domates suyunun mucizevi faydaları sizi de sağlığınıza kavuşturabilir. (23 Temmuz 2014 Çarşamba )

   

  Kutu İçeceklerin Kapaklarındaki Tehlike

  Kutu İçeceklerin Kapaklarındaki Tehlike

  Hijyen Konseyi Sözcüsü İmrek: "Birçok depodaki fareler ve böcekler, teneke kutu içeceklerin kapaklarında geziniyor ve pisliğini bırakıyor! (29 Haziran 2014 Pazar )

   

  Saç Boyasında Kanser Tehdidi

  Saç Boyasında Kanser Tehdidi

  Prof. Dr. İbrahim Uslu, saç boyaları ile cilt, idrar kesesi, yumurtalık, lösemi, lenfoma, göğüs, beyin ve kan kanseri arasında ilişki gözlendiğini söyledi. (19 Temmuz 2014 Cumartesi )

   

  Fizik Tedavi Hastaları İçin Pratik Yöntem 'Hilterapia'

  Fizik Tedavi Hastaları İçin Pratik Yöntem "Hilterapia"

  Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Öken "Hilterapia ile kişiye göre 15-20 dakikalık seanslarla ağrılarda kalıcı çözüm sağlanabiliyor." dedi. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Uzun Süre Güneşte Kalmayın

  Uzun Süre Güneşte Kalmayın

  İstanbul Halk Sağlığı Müdürlüğü: "Güneş ışınlarının sağlık üzerine oldukça önemli olumlu etkileri mevcuttur. (17 Temmuz 2014 Perşembe )

   

  Türkiye'de Her Yıl 15 Bin Bebek, Kalp Hastası Olarak Doğuyor

  Türkiye'de Her Yıl 15 Bin Bebek, Kalp Hastası Olarak Doğuyor

  ESOGÜ Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Kılıç: "Türkiye'de her yıl 15 bin civarında bebek, doğuştan kalp hastası olarak dünyaya geliyor" "Doğuştan kalp hastası olarak dünyaya gelen bebeklerin yüzde 90'ı yaşıyor" (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Kepçe Kulak Tarih Oluyor

  Kepçe Kulak Tarih Oluyor

  Yarım saatlik bir operasyonla, çocukların psikolojisini olumsuz etkileyen 'kepçe kulak'tan kurtulmak mümkün. (28 Haziran 2014 Cumartesi )

   

  Ramazan'da Cildinizi 2 Kat Fazla Nemlendirin

  Ramazan'da Cildinizi 2 Kat Fazla Nemlendirin

  Memorial Hizmet Hastanesi Dermatoloji Bölümü'nden Uz. Dr. Hande Ulusal, Ramazan ayında cilt bakımı hakkında bilgi verdi. (26 Haziran 2014 Perşembe )

   

  Sahurunuzu İhmal Etmeyin

  Sahurunuzu İhmal Etmeyin

  Ramazan'ın en önemli öğününün sahur olduğunu belirten Dyt. Ceren Aktaş, sahura kalkmadan oruç tutulması kesinlikle önerilmediğini söyledi. (24 Haziran 2014 Salı )

   

  Karpuz Yemek Cinsel İsteği Arttırıyor

  Karpuz Yemek Cinsel İsteği Arttırıyor

  Bazı besinlerin karın doyurmanın yanında afrodizyak etkisi bulunduğunu belirten uzmanlar, ruhu ve libidoyu besleyen bazı besinlerin varlığından bahsediyorlar. (16 Haziran 2014 Pazartesi )

   

  Yaş Arttıkça, Tüp Bebekte Başarı Oranı Azalıyor

  Yaş Arttıkça, Tüp Bebekte Başarı Oranı Azalıyor

  DÜ Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Dilbaz: "40 yaşın üzerindeki kadınlarda tüp bebek yöntemiyle gebelik şansı yüzde 5, 45 yaş üzerindekilerde ise yüzde 1'dir" (11 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Estetik Ameliyat Sonrası Yapılcaklar

  Estetik Ameliyat Sonrası Yapılcaklar

  Estetik Ameliyat Sonrası Yapılcaklar (04 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Selülit Nasıl Düzelir ?

  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Eser Aydoğdu selülit ile ilgili uygulamaları ve yenilikleri anlattı. (04 Haziran 2014 Çarşamba )

   

  Saç Terapisi Kimlere Yapılır ?

  Saç Terapisi Kimlere Yapılır ?

  Saç Terapisi Kimlere Yapılır ? (04 Haziran 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.07.2014 02:05:40. #1.12#