SON DAKİKA SAĞLIK HABERLERİ

Son Dakika Sağlık Haberleri

 • 26 Mart 2017 13:38 Obeziteye Dikkati Çekmek Için Pedal Çevirdiler Obeziteye Dikkati Çekmek Için Pedal Çevirdiler Hatay Halk Sağlığı Müdürlüğünün öncülüğünde ve Hatay Bisiklet Spor Kulübü Derneğinin katkılarıyla obeziteye dikkati çekmek ve sağlıklı yaşam için bisiklet binme etkinliği gerçekleştirildi.
 • 26 Mart 2017 13:33 Reflüyü Hafife Almayın Reflüyü Hafife Almayın Reflüyü hafife almayınDİYARBAKIR - Gastroenteroloji Uzmanı Dr. Remzi Beştaş, reflünün ülserden kansere birçok hastalığa zemin hazırladığını belirterek, zamanında tedavisi ve takibi yapılması gereken bir hastalık olduğuna dikkat çekti.
 • 26 Mart 2017 13:12 Prostat'la İlgili Doğru Bilinen 10 Yanlış Prostat'la İlgili Doğru Bilinen 10 Yanlış Prostat'la ilgili doğru bilinen 10 yanlış Medova Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Umut Gönülalan, prostatla ilgili doğru bilinen 10 yanlışı anlattıKONYA - Medova Hastanesi Üroloji Uzmanı Doç. Dr. Umut Gönülalan, prostatla ilgili doğru bilinen 10 yanlışı anlattı.
 • 26 Mart 2017 11:32 Testerlardaki Tehlikenin Farkında Mısınız? Testerlardaki Tehlikenin Farkında Mısınız? Testerlardaki tehlikenin farkında mısınız? Kozmetik dünyasının vazgeçilmez numunelerinden olan tester ürünleri sağlığı olumsuz etkiliyorİSTANBUL - Makyaj malzemesi almadan önce kozmetik marketlerde deneme amaçlı birçok kişinin kullandığı "testerlar" sağlıklı yaşamı tehdit ediyor.
 • 26 Mart 2017 10:42 Bağırsak ve Damar Tıkanıklığı Şüphesiyle Geldi, Safra Kesesi Alınarak Sağlığına Kavuştu Bağırsak ve Damar Tıkanıklığı Şüphesiyle Geldi, Safra Kesesi Alınarak Sağlığına Kavuştu - Bağırsak ve damar tıkanıklığı şüphesiyle geldi, safra kesesi alınarak sağlığına kavuştuKONYA - Konya'da bağırsak ve damar tıkanıklığı şüphesi ile Konya Hospital'e başvuran hasta, cerrahi müdahale ile safra kesesi alındıktan sonra sağlığına kavuştu.
 • 26 Mart 2017 10:41 Gençken Yapacağınız Sporla Geleceğe Yatırım Yapın Gençken Yapacağınız Sporla Geleceğe Yatırım Yapın Gençken yapacağınız sporla geleceğe yatırım yapınBURSA - Uzmanlar, gençken yapılacak sporla kas-iskelet sistemini ileri ki yaşlara hazırlamanın çok önemli olduğunu söyledi.
 • 26 Mart 2017 10:16 Gözle Görmediğiniz Tozlar Sizi Kör Etmesin Gözle Görmediğiniz Tozlar Sizi Kör Etmesin Gözle görmediğiniz tozlar sizi kör etmesin Bahar ayları kabusunuz olmasınBURSA - Polen ve tozların gözde oluşturduğu kaşıntı, sulanma ve kızarıklıkların kısa sürede geçeceğini düşünmenin yanlış olduğunu belirten uzmanlar, sıradan gibi görünen bu rahatsızlığın görme bozukluğuna sebep...
 • 25 Mart 2017 13:49 Nörolojik Durumlara Çocuklar da Maruz Kalabilir Nörolojik Durumlara Çocuklar da Maruz Kalabilir" Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Pediatrik Rehabilitasyon Çalışma Grubu Yürütme Kurulu üyesi, Medicana Çamlıca Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Uzmanı Prof. Dr. Ümit Dinçer, yetişkinlerin yakalandığı nörolojik durumların tamamına çocukların da maruz kalabildiğini belirtti.
 • 25 Mart 2017 12:51 Eşi ve 2 Çocuğu Gözlerinin Önünde Eriyor Eşi ve 2 Çocuğu Gözlerinin Önünde Eriyor Eşi ve 2 çocuğu gözlerinin önünde eriyor Bir tarafta tedavisi olmayan hastalık bir tarafta haciz, çaresizliğin resmi 5 çocuk babası Halit Abı: "Eşim ve iki çocuğum Huntington hastası, babam mide kanseri, kızım kalp ve böbrek hastasıdır" Çocuklar;
 • 25 Mart 2017 12:03 Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Deneme Açıklaması Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Deneme Açıklaması Özel Dünyam Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Mehmet Ali Deneme, obezitede en önemli tedavi yolunun mide küçültme olduğunu ifade ederek, "Bu ameliyat sayesinde hastalar çok acıkma, çok iştah hissi duymadıkları için çok az gıdayla yetinebiliyorlar" dedi.
 • 25 Mart 2017 11:13 Cücelik Hastalığı Yüzünden Gün Gün Eriyen Minik Şehmus Yardım Bekliyor Cücelik Hastalığı Yüzünden Gün Gün Eriyen Minik Şehmus Yardım Bekliyor Şanlıurfa'da yaşayan Faruk Tokdemir, oğlunun cücelik hastalığı yüzünden gün gün eridiğini belirterek Sağlık Bakanlığı ve iş adamlarından yardım talep ediyor.
 • 25 Mart 2017 10:35 Metal Yemek Borusuyla Hayata Tutunan Hasta Kanserli Hastalara Umut Oldu Metal Yemek Borusuyla Hayata Tutunan Hasta Kanserli Hastalara Umut Oldu Adana'da ölecek diye ismi torununa verilen hasta, yüzde 90'ı metalden oluşan yemek borusuyla hayata tutundu. Abdurrahman Bulut, yaşamı ile tıp literatürünü alt üst etti.
 • 25 Mart 2017 09:30 Alkolü Bırakmak Kontrollü İçmekten Daha Kolay Alkolü Bırakmak Kontrollü İçmekten Daha Kolay" Moodist Psikiyatri ve Nöroloji Hastanesi Bağımlılık Merkezi Bağımlılık Danışmanı Psikolog Kinyas Tekin, bağımlılık tedavisinde bir profesyonel denetiminde bile kontrollü alkol tüketmenin pek mümkün olamadığını, tamamen bırakmanın daha kolay olduğunu bildirdi.
 • 24 Mart 2017 15:56 24 Mart Dünya Tüberküloz Günü 24 Mart Dünya Tüberküloz Günü Malatya İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Kemal Şener, verem hastalığından korunmada en etkin yolun aşı olduğunu dile getirerek, “Solunum yoluyla bulaşan verem önlenebilir ve tedavi edilebilir bir hastalıktır” dedi.
 • 24 Mart 2017 11:12 Türkök Projesinde Bağışçı Sayısı 200 Bini Geçti Türkök Projesinde Bağışçı Sayısı 200 Bini Geçti Türkiye Kök Hücre Koordinasyon Merkezinin (TÜRKÖK) çalışmalarına başladığı 2,5 yıllık süreçte gönüllü kemik iliği verici sayısı 200 bini geçerken, proje kapsamında 264 nakil gerçekleştirildi.
 • 24 Mart 2017 10:27 Akciğer ve Karaciğerinde Kist Bulunan Kadın Tedavi Edildi Akciğer ve Karaciğerinde Kist Bulunan Kadın Tedavi Edildi Çanakkale'ye bağlı bir köyde hayvancılıkla uğraşan Yıldız Sencar, geçirdiği operasyonla organlarına yayılan kistlerden kurtuldu.
 • 23 Mart 2017 18:06 Polis Adaylarına Organ Bağışı Anlatıldı Polis Adaylarına Organ Bağışı Anlatıldı Samsun İl Sağlık Müdürlüğü Organ ve Doku Nakli Bölge Koordinayon Merkezi Sorumlusu Dr. Mehmet Kazak tarafından Polis Meslek Yüksekokulunda yaklaşık 800 polis adayına “organ bağışı ve organ nakli” konularında eğitim verildi.
 • 23 Mart 2017 17:53 Belediye Personeline Kök Hücre Konferansı Belediye Personeline Kök Hücre Konferansı Nilüfer Belediyesi ve Kızılay Kan Merkezi iş birliğiyle belediye personeli kök hücre konusunda bilgilendirildi.
 • 23 Mart 2017 15:45 Akılcı Antibiyotik Kullanımı Akılcı Antibiyotik Kullanımı" Sempozyumu Eskişehir Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğince “Akılcı Antibiyotik Kullanımı” konulu bir sempozyum düzenlendi.
 • 23 Mart 2017 14:15 Sağlık İçin Tuz Tüketimine Dikkat Sağlık İçin Tuz Tüketimine Dikkat" Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğünce düzenlenen etkinlikte, aşırı tuz tüketiminin zararlarına dikkat çekildi.
 • 23 Mart 2017 12:14 Bahar Gribine Çiğ Sarımsak Bahar Gribine Çiğ Sarımsak Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, bin bir derde deva sarımsağın bahar gribine karşı en etkili gıda olduğunu belirtti.
 • 23 Mart 2017 12:07 Türkiye'nin En Büyük Aile Sağlığı Merkezi Kayseri'de Türkiye'nin En Büyük Aile Sağlığı Merkezi Kayseri'de Türkiye'nin en büyük aile sağlığı merkezi Kayseri'de Dr. Necip Hakan Karabulut: "Hastane gibi hizmet veriyoruz, sadece yataklı ünitemiz yok"KAYSERİ - Günlük 2 bine yakın hastaya hizmet veren Mustafa Kızıklı Aile Sağlığı Merkezi, 60'a yakın sağlık çalışanı ve Türkiye'de tek diyabet eğitim birimi...
 • 23 Mart 2017 11:34 Müdür Yanmaz'dan 'Acil Trp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası' Mesajı Müdür Yanmaz'dan 'Acil Trp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası' Mesajı Van İl Sağlık Müdürü Dr. Ergün Yanmaz, 22-28 Mart arası kutlanan ‘Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Haftası’ nedeniyle bir mesaj yayınladı.
 • 23 Mart 2017 11:20 Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığına Dikkat Göz Yaşı Kanal Tıkanıklığına Dikkat Göz Hastalıkları Uzmanı Op.Dr. Şeyda Atabay, göz yaşı kanal tıkanıklığına dikkat çekerek konu hakkında bilgi verdi.
 • 23 Mart 2017 11:06 Bulaşıcı Hastalık İhbar ve Bildirim Sistemi Toplantısı Bulaşıcı Hastalık İhbar ve Bildirim Sistemi Toplantısı Tekirdağ Halk Sağlığı tarafından, Toplum Sağlığı Merkezi Bulaşıcı Hastalıklar ve Kontrol Programları Birimi personellerinin katılımıyla, Bulaşıcı Hastalıkların İhbarı ve Bildirim Sistemi 2016 yılı hastalık bildirimleri değerlendirme toplantısı yapıldı.