SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

22:47
Hindistanlı Karikatürist Laksman Hayata Veda Etti Hindistan'ın ünlü karikatür sanatçısı RK Laksman 94 yaşında hayata veda etti.
20:41
Kış Kampı" Osmaniye'de "Kış Kampı" Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı tarafından düzenlenen 5 dönemlik kış kampının ilki Osmaniye'de başladı.
Kış Kampı'
20:34
Ünlü Oyuncu Muharrem Bayrak Evleniyor Ünlü oyuncu Muharrem Bayrak sevgilisi Arya Sertdemir'le hayatını birleştirmeye hazırlanıyor.
Ünlü Oyuncu Muharrem Bayrak Evleniyor
16:35
Kültür ve Turizm Bakanlığından Nida Olçar'a 'Sanatçı' Ünvanı Çini sanatçısı Sıtkı Olçar’ın (Usta) vefatının ardından eserlerini 'Sıtkı II' imzası ile koleksiyonerlere sunan Nida Olçar'a, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 'sanatçı' ünvanı verildi.
Kültür ve Turizm Bakanlığından Nida Olçar'a 'Sanatçı' Ünvanı
15:40
Paris Haute Couture Moda Haftası Dice Kayek, ilkbahar yaz 2015 tasarımlarını sergiledi.
14:40
Rusya'da Kutlu Doğum Etkinliği Düzenlendi Rusya'nın başkenti Moskova'da kutlu doğum etkinliği düzenlendi.
12:11
Çocuklar, Yörük Yaşantısını Maysa ve Bulut'tan Öğreniyor Eskişehir'de bir animasyon stüdyosu tarafından hazırlanan Maysa ve Bulut adlı çizgi dizi, çocuklara Yörüklerin kültürünü eğitici hikayelerle öğretiyor
Çocuklar, Yörük Yaşantısını Maysa ve Bulut'tan Öğreniyor
10:17
"Güneydoğu Anadolu'da İnançlar ve İnanışlar" Sergisi Açılacak İzmir Resim ve Heykel Müzesi, Kültürpark Sanat Galerisinde 2 Şubat'ta açılacak sergi, 3 28 Şubat tarihleri arasında pazar günleri dışında gezilebilecek.
'Güneydoğu Anadolu'da İnançlar ve İnanışlar' Sergisi Açılacak
09:57
'İlle de Mozart Olsun' Beyazperdeye Taşınıyor Birkaç ay önce İzmir'de bir konser düzenleyen Tepecek Senfoni Orkestrası'nın "İlle de Mozart Olsun" isimli film projesine destek büyüyor.
'İlle de Mozart Olsun' Beyazperdeye Taşınıyor
22:00
Maral Müzik ve Dans Topluluğu 35. Yılını Kutladı Ermeni müzisyen ve dansçılardan oluşan topluluk, kuruluşunun 35. yılı vesilesiyle İstanbul Kongre Merkezi'nde sahne aldı.
Maral Müzik ve Dans Topluluğu 35. Yılını Kutladı
19:50
5,5 Kiloluk Turp Görenleri Şaşırtıyor Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, bir çiftçinin tarlasında yetişen 5,5 kiloluk turp görenleri şaşırtıyor.
5,5 Kiloluk Turp Görenleri Şaşırtıyor
19:45
Ayder Yaylasında Kayak Keyfi Ayder Yaylası'nda kayak keyfi- Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri olan Ayder Yaylası, hafta sonu yarıyıl tatilcilerine ev sahipliği yaptı Eğitim-öğretime verilen ara nedeniyle yarıyıl tatilini Doğu Karadeniz'in önemli turizm merkezlerinden biri olan Rize'deki Ayder Yaylası'nda geçiren vatandaşlar, şambrellerle ve kayakla kaymanın keyfini sürdü.
Ayder Yaylasında Kayak Keyfi
19:02
Otellerdeki Doluluk Oranı Düştü Türkiye'de 2014 yılında otellerdeki doluluk oranının yüzde 2,2 düşüşle yüzde 62'ye gerilediği bildirildi Türkiye genelinde ortalama günlük satılan oda bedeli de yüzde 3,7 düşüşle 105,9 avro olarak gerçekleşti.
18:02
Sirha 2015 Lyon Fuarı Sirha 2015 Lyon Fuarı açıldı Gıda, hizmet ve otelcilik sektörlerinin temsilcilerinin buluştuğu Sirha 2015 Lyon Fuarı açıldı.
Sirha 2015 Lyon Fuarı
16:37
Suriyeli Müzik Dehası Cumik Belgesele Konu Oldu Ege Üniversitesi öğrencisi Ahmet Sunal "sanatın savaşa galip geleceğini" anlatmak için çektiği belgeselde, Suriye'den ailesiyle iki yıl önce Türkiye'ye gelen ve müzik otoritelerince "geleceğin dehası" olarak gösterilen piyanist 17 yaşındaki Cimuk'u örnek gösterdi.
13:24
Kızlar Manastırı'nın Restorasyonunda Sona Doğru Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu: "Kızlar Manastırı, restorasyonu tamamlanınca ülke ve Doğu Karadeniz turizmine çok önemli katkılar sağlayacak"
12:27
Türk Müzik Tarihine Miras: Divannağme" TÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Öztürk, küratörlüğünde oluşturulan "Divannağme" çalışması, divan türü eserlerin gelecek nesillere aktarılmasına önemli katkı sağlayacak Prof. Dr. Öztürk: "Çalışmamız, geleneksel sanat müziğindeki mevcut bilinen bütün divan türü eserleri bir araya getiren ve bunların.
12:18
12 Yaşındaki Çocuk, İnternetten Kemençe Çalmayı Öğrendi 12 yaşındaki çocuk, internetten kemençe çalmayı öğrendi- Giresun'da 6'ncı sınıf öğrencisi Cengizhan Topal, iki yıl önce internetteki eğitim videoları ile öğrendiği kemençe eşliğinde türkü söylüyor- Topal: - "Hiç durmadan çalışarak bileğimi ve elimi geliştirdim. Kemençe çalan kişileri takip ettim. Bilgisayardan video izleyerek kendimi geliştirdim" EYÜP ELEVÜLÜ - Giresun'da yaşayan Cengizhan Topal (12), iki yıl önce internetteki eğitim videoları ile öğrendiği kemençe eşliğinde türkü söylüyor.
12 Yaşındaki Çocuk, İnternetten Kemençe Çalmayı Öğrendi
12:06
Muradiye Şelalesi Dondu Muradiye Şelalesi dondu- Van'ın en önemli turistik değerlerinden biri olan Muradiye Şelalesi, bölgede etkili olan soğuk hava nedeniyle dondu Bendimahi Çayı üzerinde bulunan Muradiye Şelalesi, yılın her döneminde büründüğü farklı güzelliklerle insanları kendine hayran bırakıyor.
Muradiye Şelalesi Dondu
12:02
12 Yaşındaki Çocuk, İnternetten Kemençe Çalmayı Öğrendi Giresun'da 6'ncı sınıf öğrencisi Cengizhan Topal, iki yıl önce internetteki eğitim videoları ile öğrendiği kemençe eşliğinde türkü söylüyor Topal: "Hiç durmadan çalışarak bileğimi ve elimi geliştirdim. Kemençe çalan kişileri takip ettim. Bilgisayardan video izleyerek kendimi geliştirdim"
11:40
Çocukların Hayali Fırçasının Ucunda Çocuğunun doğumuyla rahatlamak amacıyla suluboya resim yapan Boğaziçi Üniversitesi mezunu anne, masalsı resimlerinin beğenilmesi ve talep görmesi üzerine, siparişle "çocukların hayallerini süsleyen" resimler yapmaya başladı Endüstri mühendisi ressam Kaya: "Sipariş alırken resim hangi çocuk için yapılacaksa bazı ipuçları alıyorum.
11:32
Altın Elbiseye Talep Arttı Altın elbiseye talep arttı- Kahramanmaraşlı bir kuyumcunun ürettiği 400 bin parça altından oluşan, 3 kilogram ağırlığında ve 350 bin lira değerindeki altın elbise, alım gücü olanlarca ilgi gördü- Kuyumcu Atakan: "Geçen seneki tanıtımdan sonra 10 tane sattık, bu sene hedefimiz daha fazla"- "Elbisenin müşterilerin yurt içinde birkaç satışımız oldu ancak ağırlıklı olarak yurtdışına satış yaptık. Azeri işadamları ilgi gösterdi.
Altın Elbiseye Talep Arttı
23:53
Yaran Ekibi Sezonu Açtı Yaran ekibi sezonu açtı- Ahi Yaran Ekibi'nin 2015 sezonu açılışı Çankırı'da alışveriş merkezinde yapılan gösteriyle başladı Ahi Yaran Ekibi'nin 2015 sezonu açılışı bir alışveriş merkezinde düzenlenen gösteriyle yapıldı.
Yaran Ekibi Sezonu Açtı
22:43
Yaran Ekibi Sezonu Açtı Ahi Yaran Ekibi'nin 2015 sezonu açılışı Çankırı'da alışveriş merkezinde yapılan gösteriyle başladı.
21:28
Macaristan'da "Geleneksel Türk El Sanatları" Günü Macaristan'da "Geleneksel Türk el sanatları" günü- Budapeşte Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Geleneksel Türk el sanatları" gününde Macarlara, tezhip ve ebru sanatı tanıtıldı Budapeşte Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Geleneksel Türk el sanatları" gününde Macarlara, tezhip ve ebru sanatı tanıtıldı.
Macaristan'da 'Geleneksel Türk El Sanatları' Günü
21:06
Macaristan'da "Geleneksel Türk El Sanatları" Günü Budapeşte Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde düzenlenen ''Geleneksel Türk el sanatları'' gününde Macarlara, tezhip ve ebru sanatı tanıtıldı.
20:22
5. Örgütlü Sanat İçin Dayanışma Sergisi" "5. Örgütlü Sanat İçin Dayanışma Sergisi"- Eskişehir'de düzenlenen uluslararası sergide, 3 boyutlu eserler de sanatseverlerin beğenisine sunuldu Eskişehir'de Trakya Ressamlar Derneği'nin düzenlediği "5. Örgütlü Sanat İçin Dayanışma Sergisi" 4 ülkeden sanatçıların katılımıyla açıldı.
5. Örgütlü Sanat İçin Dayanışma Sergisi'
16:27
Erciyes'te Tatilci Yoğunluğu Hafta sonu ve sömestir tatilini fırsat bilen binlerce kişi, Türkiye'nin önemli kış sporları ve kayak merkezlerinden Erciyes'e adeta akın etti.
Erciyes'te Tatilci Yoğunluğu
16:03
'İNSAN-Bosna 92-95' 31 Ocak'ta Sahnede Proje tasarımını Ahmet Akın Canalioğlu'nun yaptığı 'İNSAN-Bosna 92-95 Belgesel Tiyatro' 31 Ocak'ta izleyicilerin karşısına çıkacak.
'İNSAN-Bosna 92-95' 31 Ocak'ta Sahnede
15:46
İspanyollar Cervantes'i Aramaya Devam Ediyor Madrid'teki Convento de las Trinitarias kilisesinde gömülü olduğu sanılan ünlü Yazar Cervantes'in kalıntılarını arama çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi.
İspanyollar Cervantes'i Aramaya Devam Ediyor
15:07
Kral Abdullah İçin Bir Günlük Yas Şehir Tiyatroları, yas nedeniyle oyunlarına 1 gün ara verdi.
14:12
Kaçak Çalışan Rehberler Turistleri Mağdur Ediyor Bursa Turist Rehberleri Odası Başkanı Erentürk turist rehberliğini sadece Kültür ve Turizm Bakanlığından ruhsatnamesi olan kişilerin yapabileceğini söyledi.
Kaçak Çalışan Rehberler Turistleri Mağdur Ediyor
14:11
Sanatçı Nuri Alço'nun Ağabeyinin Cenazesi Defnedildi Sinema sanatçısı Nuri Alço'nun, kalp krizi nedeniyle 65 yaşında vefat eden ağabeyi Osman Yüksel'in cenazesi, Eskişehir'de toprağa verildi.
Sanatçı Nuri Alço'nun Ağabeyinin Cenazesi Defnedildi
13:20
Sanatsal Faaliyetlere de Bir Günlük 'Milli Yas' Arası Suudi Arabistan Kralı Abdullah'ın vefatı üzerine Türkiye'de ilan edilen bir günlük 'milli yas'a Devlet Tiyatroları'da (DT) katıldı.
12:41
Annesinin Karnında Dehşeti Yaşadı Annesinin karnında dehşeti yaşadı- Şırnak'ın Cizre ilçesinde evi YDG-H üyelerince yakılan ve 2 yaşındaki çocuğuyla gizlendiği banyonun duvarının balyozla delinmesi sonucu kurtarılan hamile kadının dünyaya getirdiği bebeğin bir elinin kas ve sinirlerinde yüzde 90 uyuşukluk tespit edildi- Gözüngü ailesi, çocuklarının elindeki sıkıntıya, annenin, dehşet anlarından kurtulmak isterken aldığı darbenin neden olduğunu ileri sürdü.
Annesinin Karnında Dehşeti Yaşadı
12:41
İspanyollar Cervantes'i Aramaya Devam Ediyor Madrid'deki Convento de las Trinitarias kilisesinde gömülü olduğu sanılan ünlü yazar Cervantes'in kalıntılarını arama çalışmalarında ikinci aşamaya geçildi Kilisedeki yeraltı mezarlığındaki 42 mezardan birinin Cervantes'e olduğu tahmin ediliyor.
12:15
'Fethiye Lezzeti Projesi'ne Büyük Ödül Dünya Turizm Örgütü, Fethiye'de turizm ve tarım alanında yenilikçi girişimler yapan ve 5. yılına giren "Fethiye Lezzeti Projesi"ne "Ulysses" ödülü verdi.
12:15
Darıca'da Puma Yavrusunun İsmi Anketle Belirlendi Darıca Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkındaki 3 aylık puma yavrusuna internette düzenlenen anket sonucu Pamir adı konuldu.
11:19
Tosca" Üçüncü Kez İzmir'de Klasikler arasında yer alan Puccini'nin "Tosca" operası, İZDOB tarihinde üçüncü kez sahnelenecek.
11:17
Halk Takvimi" Unesco'nun Kapısında Mevsimsel iklim ve doğa şartlarının, AKÜ Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Bozyurt tarafından "kocakarı soğuğu", "camız kıran fırtınası", "pastırma yazı" gibi ifadelerle aktarıldığı takvim, UNESCO yetkililerinin de ilgisini çekti Takvimin UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesine alınmasına ilişkin değerlendirme süreci birkaç yıl içinde tamamlanacak Bozyurt: "Halk Takvimi konsepti bu listeye dahil edilmeye layık görülürse bu gerçekleşecek.
11:16
Müze ve Ören Yerlerinden Elde Edilen Gelir Yüzde 39 Arttı Müze ve ören yerleri ile ticari faaliyetlerden elde edilen gelir, geçen yıla kıyasla 2014'te yüzde 39'luk artışla 435 milyon liraya çıktı.
22:47
Macaristan'da "Deverân Aralığı" Sergisi Budapeşte Yunus Emre Türk Kültür Merkezi'nde ''Lafz ı Celil'' temalı "Deverân Aralığı" isimli modern resim sergisi, geniş katılımla açıldı.
17:41
Mdob "Çalıkuşu" Balesini Yeniden Sahneleyecek Mersin Devlet Opera ve Balesi, (MDOB) Reşat Nuri Güntekin'in ölümsüz eserinden aynı adla bale sahnesine uyarlanan "Çalıkuşu" eserini yeniden sahneleyecek.
16:36
Kutsi'nin Çalacağı "Zilin Sesi" Pek Yakında Sinemalarda Müzik dünyasının ve ekranların Romantik Prensi Kutsi'nin ilk sinema filmi olan "Zilin Sesi" pek yakında vizyonda olacak.
Kutsi'nin Çalacağı 'Zilin Sesi' Pek Yakında Sinemalarda
16:20
Yaşar Kemal'e Kitap Okumalı Destek Türk Kütüphaneciler ve Okul Kütüphaneciler derneklerine üye grup, Yaşar Kemal'in tedavi gördüğü İÜ Tıp Fakültesi Hastanesi önünde yazarın kitaplarını okudu.
Yaşar Kemal'e Kitap Okumalı Destek
14:43
Türkiye'nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey: Home Türkiye'nin dijital tanıtım kampanyası "Turkey: Home"un tüm sosyal ağlarda faaliyet gösteren kampanya süreci basın toplantısıyla değerlendirildi.
Türkiye'nin Dijital Tanıtım Kampanyası: Turkey: Home
14:26
Gençlere Örnek Olmak İçin 75 Yaşında Kur'an Öğreniyor Yalova merkeze bağlı Elmalı köyünde yaşayan Medine Akçal, gençlere örnek olmak amacıyla Kur'an-ı Kerim kursuna katılıyor.
Gençlere Örnek Olmak İçin 75 Yaşında Kur'an Öğreniyor
12:06
Sardalya Avında 150 Kilogramlık Orkinos Yakaladılar Saros Körfezinde sardalya avlamak için denize açılan balıkçıların ağlarına, 150 kilogram ağırlığında orkinos cinsi balık takıldı.
Sardalya Avında 150 Kilogramlık Orkinos Yakaladılar
11:55
Sardalya Avında 150 Kilogramlık Orkinos Yakaladılar Saros Körfezinde sardalya avlamak için denize açılan balıkçıların ağlarına, 150 kilogram ağırlığında orkinos cinsi balık takıldı.
11:51
Gökçeadalılar Ana Karaya "Direkt Ulaşım" İstiyor Çanakkale Zaferinin 100'üncü yılı etkinlikleri için Gelibolu Yarımadasında başlatılan yol çalışmaları dolayısıyla daha da arttı.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.01.2015 00:29:22. #1.12#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ
[Hata Bildir]