19:3500
SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

   

  Aa'nın Yayınları, Savaş Mağdurlarına Bakış Açısını Değiştirecek'

  Aa'nın Yayınları, Savaş Mağdurlarına Bakış Açısını Değiştirecek"

  "AA'nın yayınları, savaş mağdurlarına bakış açısını değiştirecek"- Balkan-Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Koludra: - "Arnavut dili, Kosova Cumhuriyeti, Makedonya Cumhuriyeti hatta Karadağ ile Yunanistan'ın bir kısmında ve Arnavutluk'ta konuşulan bir dil"- "Dolayısıyla onlara kendi dillerinde hitap edilmesi ve sorunlarını kendi dilleriyle dünya milletlerine aktarmalarını Türkiye'nin sağlıyor olması, bölge üzerinde net sempati doğuracağı gibi dünya uluslarının da bu (Bugün 18:43)

   

  İş Sanat'ın Yeni Sezonu Kasım'da Açılıyor

  Yeni sezon, 1 Kasım'da Alpaslan Ertüngealp yönetimindeki BİFO ve piyanist Hüseyin Sermet solistliğinde gerçekleşecek konserle başlayacak Oyuncu Halit Ergenç, Ocak 2015'te gerçekleşecek konserde, Sinema Senfoni Orkestrası eşliğinde klasikleşmiş müzikallerden ve sevilen film müziklerinden oluşan eserler seslendirecek Trisha Brown Dance Company, 40 yılı aşan deneyimini 20 Aralık'ta İş Sanat sahnesine taşıyacak. (Bugün 18:09)

   

  Hz. Mevlana Anıldı

  Hz. Mevlana Anıldı

  Mevlana Üniversitesi, Hz. Mevlana'nın 807. doğum yıl dönümü münasebetiyle 'Mevlana ve İnsan Eğitimi' adlı konferans düzenledi. (Bugün 17:22)

   

  Aa'nın Yayınları, Savaş Mağdurlarına Bakış Açısını Değiştirecek"

  Balkan Rumeli Türkleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Koludra: "Arnavut dili, Kosova Cumhuriyeti, Makedonya Cumhuriyeti hatta Karadağ ile Yunanistan'ın bir kısmında ve Arnavutluk'ta konuşulan bir dil" "Dolayısıyla onlara kendi dillerinde hitap edilmesi ve sorunlarını kendi dilleriyle dünya milletlerine. (Bugün 11:41)

   

  Kuş Meraklıları Açık Artırmada Buluşuyor

  Kuş Meraklıları Açık Artırmada Buluşuyor

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde açılan evcil hayvanların satıldığı dükkanda güvercinler açık artırma ile alıcılarını buluyor. (Bugün 11:33)

   

  İzmir'de Kültür-Sanat

  İzmir'de Kültür-Sanat

  İzmir Devlet Tiyatrosu, yeni sanat sezonunu, Kurban adlı oyunla açacak. (Bugün 11:01)

   

  İlgi Gören 3 Müze Bayram Tatilinde de Açık

  İlgi Gören 3 Müze Bayram Tatilinde de Açık

  İstanbul'un en çok ziyaret edilen müzeleri arasında yer alan Yerebatan Sarnıcı, Miniatürk ve Panorama 1453 Tarih Müzesi, Kurban Bayramı boyunca açık olacak. (Bugün 10:58)

   

  Sinema - 'Prens'

  Sinema - "Prens"

  Brian A. Miller'nin yönettiği ve Bruce Willis, Jason Patric, Jessica Lowndes ile John Cusack'ın oynadığı "Prens" izleyicisiyle buluşuyor. (Bugün 10:09)

   

  Sinema - 'Dracula: Başlangıç'

  Sinema - "Dracula: Başlangıç"

  Gary Shore'un yönettiği ve Luke Evans, Dominic Cooper, Charles Dance ile Sarah Gadon'un oynadığı Dracula: Başlangıç izleyicisiyle buluşuyor. (Bugün 10:09)

   

  Sinema - Asasız Musa

  Sinema - Asasız Musa

  Aydın Orak'ın yönettiği ve Turgay Tanülkü, Aydın Orak, Selamo, Murat Toprak, Şenay Aydın, Anter Anter, Rahşan Anter ile Dicle Anter'in oynadığı Asasız Musa, aa. (Bugün 10:09)

   

  Sinema - 'Winx Club: Okyanusun Gizemi'

  Sinema - "Winx Club: Okyanusun Gizemi"

  Iginio Straffi'nin yönettiği animasyon film "Winx Club: Okyanusun Gizemi" izleyicisiyle buluşuyor. (Bugün 10:08)

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Başkentte Kültür Sanat

  Yeni sanat sezonu başlayan Ankara'da, Devlet Tiyatrosu 3'ü yeni 7 oyunla, Devlet Opera ve Balesi ise 2 eserle seyirciyi selamlayacak CSO ise 2014 2015 sanat sezonu açılış konserini Şef Gökmen'in yönetiminde ve keman solisti Rokin'in performansıyla gerçekleştirecek. (Bugün 09:57)

   

  Adana'da 'Pek Yakında' Filminin Galası Yapıldı

  Adana'da 'Pek Yakında' Filminin Galası Yapıldı

  Adana'da senaristliğini ve yönetmenliğini Cem Yılmaz'ın yaptığı "Pek Yakında" filminin galası yapıldı. (Dün 23:42)

   

  Kültür Söyleşileri" Başladı

  Atatürk Kültür Merkezi Başkanlığınca düzenlenen "Kültür Söyleşileri"nin ilki, Türkiye'nin ilk Kültür Bakanı Halman'ın katımıyla gerçekleşti. (Dün 18:10)

   

  Türkiye-Polonya İlişkilerinin 600. Yılı

  İstanbul Fotoğraf Müzesi, Türkiye-Polonya ilişkilerinin 600. yılı dolayısıyla Tomek Sikora'nın Fotoğraflarında Frederic Chopin Nostaljisi sergisine ev sahipliği yapacak. (Dün 17:33)

   

  Ayaş-Sapanca İpek Yolu Turizm Koridoru Oluşturulacak

  Ankara, Bolu ve Sakarya'nın bazı ilçelerini kapsayan İpek Yolu Turizm Koridoru'nun oluşturulması ve bölgedeki turizmin geliştirilmesine yönelik protokol imzalandı. (Dün 17:31)

   

  Yemen'de Kurban Bayramı Hazırlıkları

  Sık sık şiddet olayları ile anılan Yemen Kurban Bayramı'na hazırlanıyor Siyasi ve ekonomik istikrarsızlık kıskacındaki halk bayrama buruk giriyor. (Dün 17:24)

   

  Yunus Emre Anıt Mezarı Başında Anıldı

  Türk halk şairi ve mutasavvıf Yunus Emre için Kırşehir ve Aksaray valiliklerince anma programı düzenlendi. (Dün 16:53)

   

  Tanpınar'ın "5 Şehir" Kitabı Beyazperdeye Aktarılacak

  Ahmet Hamdi Tanpınar'ın "5 Şehir" kitabı, "5 Şehir 5 Film" projesi kapsamında filme uyarlanacak. (Dün 15:56)

   

  Lüküs Hayat" Müzikali Perdelerini Açıyor

  Haldun Dormen yönetmenliğinde, Eskişehir Şehir Tiyatroları ve Senfoni Orkestrasının projesi olan "Lüküs Hayat" müzikalinin prömiyeri bu akşam gerçekleştirilecek. (Dün 15:52)

   

  Türkiye-Japonya İlişkilerinin 90. Yıl Dönümü

  Japon moda tasarımcısı Kansai Yamamoto, "Hello İstanbul" adlı gösterini Esma Sultan Yalısı'nda gerçekleştirecek Japonlar tarafından "Uluslararası Kültür ve Barış Ödülü" ile "Yüksek Şeref Madalyası" ile onurlandırılan merhum Barış Manço'nun isminin verildiği vapur, 4 11 Ekim'de geleneksel Japon denizci bayraklarıyla süslenecek. (Dün 15:19)

   

  Lüküs Hayat' Müzikali Perdelerini Açıyor

  Lüküs Hayat" Müzikali Perdelerini Açıyor

  Tiyatrocu Dormen: " Oyunu zamanımıza uydurabilmek için 3 perdeyi, 2 perdeye indirdim. Baştan uyarladım oyunu" Orkestra şefi Ülgen: "Özellikle bu oyun için yazılmış 3 yeni müzik var. Sanki Cemal Reşit beyin kaleminden çıkmış gibi yazmaya gayret ettim" (Dün 15:00)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.10.2014 19:35:11. #1.11#