14:5800
SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

  Kocaeli'nde Kültür-sanat

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nda milli şair Mehmet Akif Ersoy'un hayatını konu alan "Şair" isimli oyun sahnelendi. (Bugün 13:21)

   

  Ergun Çelebi ve Kütahya Mevleviliği Sempozyumu"

  Kütahya'da Mevlana Celaleddini i Rumi'nin ikinci kuşaktan torunu ve mevleviliğin önemli isimlerinden olan Ergun Çelebi adına düzenlenen sempozyum başladı Rektör Prof. Dr. Karaaslan: "Zihnimizin karmakarışık olduğu, ruh dünyamızın altüst olduğu bir kargaşa dünyasında yeniden taşların yerine oturmasını. (Bugün 13:21)

   

  Selçuklu Motifleri, Ahlat Çinilerinde Hayat Buldu

  Selçuklu Motifleri, Ahlat Çinilerinde Hayat Buldu

  Bitlis'in Ahlat ilçesinde yürütülen kazı çalışmalarında elde edilen bulguların üzerindeki motif ve figürler, BEÜ Ahlat Meslek Yüksek Okulunda üretilen çinilere işleniyor. (Bugün 12:50)

   

  Suriyeli Bebeğe "Afad" Adı Verildi

  Kobani'deki (Ayn el Arap) çatışmalardan kaçıp Türkiye'ye sığınan hamile Suriyeli Kürt kadın, Suruç Devlet Hastanesinde doğum yaptı Bebeğin ninesi İsa: "İnşallah torunum kendi topraklarımızda büyür ve isminin hikayesini de ülkemizde anlatırız" Kaymakam Çiftçi: ''Onlar bize emanet ve kendilerine sahip. (Bugün 12:34)

   

  ANTDOB'dan 15'inci Yıla Özel Konser

  ANTDOB'dan 15'inci Yıla Özel Konser

  Antalya Devlet Opera ve Balesi, 15. yılı kapsamında tüm solistlerin sahne alacağı gala konseri düzenleyecek. (Bugün 12:33)

   

  Şiir Günleri" Sona Erdi

  Etkinlik kapsamında Cumhuriyet döneminin en sevilen 12 şiiri belirlendi. (Bugün 12:14)

   

  Night In Calisia Türkiye'de ilk kez İBB Cemal Reşit Rey'de

  Night In Calisia Türkiye'de ilk kez İBB Cemal Reşit Rey'de

  2014 Grammy ödüllerinde "En İyi Caz Topluluğu Albümü" ödülünü kazanan Night In Calisia Türkiye'de ilk kez İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu'nda müzikseverlerle buluşuyor. (Bugün 11:55)

   

  Ani Tarihi Kenti UNESCO İçin Hazırlanıyor

  Ani Tarihi Kenti UNESCO İçin Hazırlanıyor

  Kültür ve Turizm Bakanlığı, Ani Tarihi Kenti'nin, UNESCO Dünya Miras Listesine girebilmesi için yürüttüğü çalışmaları hızlandırdı. (Bugün 11:25)

   

  'Birdman' Türkiye'de İlk Kez !f İstanbul'da!

  'Birdman' Türkiye'de İlk Kez !f İstanbul'da!

  12 Şubat-1 Mart tarihlerinde gerçekleştirilecek 14. !f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali'nden tüyolar gelmeye başladı. (Bugün 11:09)

   

 

  Akif Kurt'un Kaleminden ''DUYGU Kırıntıları'' Okuyucusuyla Buluştu

  Akif Kurt'un Kaleminden ''DUYGU Kırıntıları'' Okuyucusuyla Buluştu

  Karşımızda hiç yılmamış bir yazar var edebiyat dünyasında kendine önemli bir yer bulacağına inanılan genç yazarın ilk kitabı DUYGU KIRINTILARI. (Dün 15:58)

   

  Cumhuriyet Terzihanesi Müzesi, Açılıyor

  Atatürk'ün smokin ve fraklarını diken Levon Kordonciyan'ın mesleğini 4 kuşaktır sürdüren ailesi, müze hayalini 29 Ekim'de Palladium Ataşehir'de hayata geçirecek. (Dün 15:55)

   

  Gazzeli Çocuklar Enkaz Altında Kışlıklarını Arıyor

  İsrail saldırılarıyla adeta yerle bir olan Gazze'de sahip oldukları birçok şeyi yitiren çocuklar, evlerinin enkazında kalan elbise ve ayakkabılarını aramaya çalışıyor. (Dün 15:49)

   

  Sanatçı Say'a Sansür İddiası

  Kültür ve Turizm Bakanlığı: "Haberlerde iddia edildiği gibi eserlere Bakan ya da Bakanlık tarafından herhangi bir müdahale söz konusu değildir" "Bu konuda gerçekler bütün ayrıntılarıyla kamuoyuyla paylaşılmışken, Türkiye'yi dışarıya ihbar eden, ülkede sanata sansür varmış imajı oluşturulmaya çalışılan. (Dün 15:48)

   

  Pet İstanbul Fuarı Açıldı

  Kedi, köpek, papağan, tavşan, balık ve kuş türlerinin görülebileceği fuarda, köpek eğitmeni Uğur Kurşun'un köpekleriyle sunduğu frizbi gösterisi hayvanseverlerden alkış aldı Fuar, 4 gün sürecek. (Dün 15:40)

   

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi Karabük'te

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi Karabük'te

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi, Karabük'te ziyarete açıldı. (Dün 14:38)

   

  4. Datça Ulusal Belgesel Film Yarışması Başlıyor

  4. Datça Ulusal Belgesel Film Yarışması Başlıyor

  Datça Belediyesi tarafından bu yıl düzenlenecek olan 4. Datça Ulusal Belgesel Film Yarışması, 24-27 Ekim arasında tarihleri arasında Datça'da gerçekleştiriliyor. (Dün 14:28)

   

  Polonya Sanatında Oryantalizm" Sergisi

  Polonya Kültür ve Ulusal Miras Bakanı Omilanowska: "Polonya kültürünün ayrıntılarına bakacak olursanız, Türk kültüründen esintiler görürsünüz. Pek çok geleneğin, göreneğin Türkiye'den ödünç alındığını görürsünüz" "Polonyalılar, Türk kültürü sayesinde kahve tüketmeye başlamışlardır" (Dün 14:19)

   

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi, Karabük'te

  Çanakkale 100. Yıl Gezici Müzesi, Karabük'te ziyarete açıldı. (Dün 14:11)

   

  'Flamenkonun Asi Kadını Ursula Lopez Tim Show Center'da'

  "Flamenkonun Asi Kadını Ursula Lopez Tim Show Center'da"

  Ateşin dansı flamenkonun kraliçesi olarak bilinen Ursula Lopez, muhteşem dans performansıyla ilk kez TİM Show Center'da (Dün 14:07)

   

  Güney Koreli Pop Grubunun 3 Ülkede Pulları Basılacak

  Güney Kore'nin dünyaca ünlü pop grubu Big Bang'in 3 ülkede pulları basılacak. (Dün 13:56)

   

  Göç Yoluyla Modernleşme" Konferansı

  Türk Alman Araştırma, Eğitim ve İnovasyon Yılı etkinlikleri kapsamında düzenlen konferans, Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş yerleşkesinde başladı. (Dün 13:48)

   

  Çin Medya Platformu Ctv, Türkiye'deki Yayın Hayatına Başladı

  Çin'de 1,5 milyar insanın takip ettiği CTV platformlarında, ülkenin tarihi ve kültürel zenginlikleri, Çin dili ve edebiyatı, yemek kültürü ve ekonomisini kapsayan geniş bir yelpazede hazırlanmış bilgiler yer alacak Çin'in Ankara Büyükelçisi Yu: "İki ülke arasındaki temas ve iş birliği güçlenirken, halkların birbirleri ile tanışma isteği de artıyor. (Dün 13:45)

   

  Mehterden Bıyığı Çıkarıp, Yerine Makyajı Koydular

  Aydın Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki kadın personelden oluşan mehter takımı, "bıyıklı, sert görünümlü mehteran" imajını değiştirip yerine makyajı koydu. (Dün 13:34)

   

  Ürdün'de "Evlilik İçin Çok Küçükler" Fotoğraf Sergisi

  Ürdün'ün başkenti Amman'da küçük yaşta evlendirilen çocukların sorunlarına dikkati çekmek amacıyla "Evlilik için çok küçükler" konulu fotoğraf sergisi açıldı. (Dün 13:26)

   

  İzmir'de Kültür Sanat

  İzmir'de Kültür Sanat

  İzmir Devlet Tiyatrosu, "Kibarlık Budalası"nın prömiyerini gerçekleştirecek İZDOB, Brahms'ın "Requiem"ini seslendirecek, "Çocuklar İçin Öylesine Bir Dinleti" müzikalini sahneleyecek. (Dün 12:56)

   

  Uludağ'da Teleferikle Rengarenk Sonbahar Yolculuğu

  Uludağ ile Bursa güzergahında yarım asırdır alternatif ulaşım sağlayan teleferik, sonbaharda yolcularına renkli bir seyir imkanı sunuyor Türkiye'nin kayak ve kış turizminin önemli merkezlerinden Uludağ'da beyaz örtüye alışkın olan ziyaretçiler, bugünlerde teleferikle sarı ve yeşilin tonları arasında yolculuk edebiliyor. (Dün 11:46)

   

  Enstrüman Kurslarına Yoğun İlgi

  Enstrüman Kurslarına Yoğun İlgi

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin müzik kurslarına katılımın her geçen gün arttığı bildirildi. (Dün 11:46)

   

  Mısır'da Cin Çıkartma Turizmi

  Mısır'ın geleneksel ruh ve cin çıkartma seansları, günümüzde eğlence ve turizm amaçlı kullanılıyor. (Dün 11:43)

   

  Başkentte Kültür Sanat

  Devlet Tiyatroları ilk kez perde açtığı, tek kişilik oyun "İyiyim"le Türkiye'deki kadın sorunlarını tiyatro sahnesine taşıyacak Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, ücretsiz olarak vereceği "Cumhuriyet Bayramı Konseri"nde, piyano sanatçısı İdil Biret'i konuk edecek. (Dün 11:34)

   

  Sabri Paşayiğit Mimari Proje Sergisi Koleksiyon Galeri'de Başladı

  Sabri Paşayiğit Mimari Proje Sergisi Koleksiyon Galeri'de Başladı

  15 Ekim Çarşamba günü Koleksiyon Tarabya Kampüsü'nde açılan sergiyi, çok farklı sektörler için gerçekleştirilen projelerin özel bir derlemesi olarak tanımlamak mümkün. (Dün 11:32)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Baba Ocağına "Kardeşlik Çeşmesi"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'n baba ocağı Rize'nin Güneysu ilçesinde, DOKA'nın desteğiyle 106 hektarlık alanda yaptırılan Arap Düzü Doğa Parkı'nda, Osmanlı döneminin Saraybosna'daki önemli eserlerinden "Kardeşlik Çeşmesi"nin benzeri çeşme inşa edildi DOKA Genel Sekreteri Kaldırım: "Yöremize gelen. (Dün 11:29)

   

  Atavatan Türkmenistan' Dostluk Köprüsü Oluyor

  Atavatan Türkmenistan" Dostluk Köprüsü Oluyor

  Türkçe ve Türkmence yayınlanan tek süreli yayın özelliğini taşıyan, 'Atavatan Türkmenistan' dergisinin yeni sayısı yayınlandı. (Dün 11:03)

   

  İBB Cemal Reşit Rey'de Bonnie Tyler Rüzgarı

  İBB Cemal Reşit Rey'de Bonnie Tyler Rüzgarı

  Cemal Reşit Rey Konser Salonu (CRR), evrensel bir dil olan müziğin dünyaca tanınmış isimlerini İstanbullularla buluşturmaya devam ediyor. (Dün 10:34)

   

  IŞİD Katliamını Resimlerle Anlatıyorlar

  Suriyeli bir çift, Suruç ilçesinde açtıkları resim sergisinde terör örgütü IŞİD'in Kobani'de yaptığı katliamı tablolarıyla anlatmaya çalışıyor. (Dün 10:22)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.10.2014 14:58:55. #1.12#