SON DAKİKA KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

 • 22:31Şair Erdem Bayazıt, AnıldıŞair Erdem Bayazıt, ölümünün 28. yılında, düzenlenen törenlerle anıldı.
 • 19:16Efes Efes "Dünya Miras Listesi"Nde - Bakan ÇelikBakan Çelik açıklama Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, Efes antik kentinin "UNESCO Dünya Miras Listesi"ne alındığını duyurdu.
 • 19:11İkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiİkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İkizce sit alanından görüntüler- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir ve Kültür Bakanlığı Kazılar ve Araştırmalar Dairesi Başkanı Melik Ayaz sit alanında incelemede bulunması- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Bozdemir'in konuşması İkizce sit alanında kaçak kazı incelemesi- Adıyaman'da İkizce sit alanında yapılan kaçak kazı sonrası bölgede inceleme yapıldı- Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdür Yardımcısı Bozdemir: - "Şu an bizim yaptığımız incelemeler neticesinde öyle büyük çaplı kazı yapılmadığını tespit ettik" Besni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyündeki İkizce Sit alanında yapılan kaçak kazı sonrası bölgede inceleme gerçekleştirildi.
 • 18:29Mor Petrus ve Mor Pavlus'u Anma AyiniMor Petrus ve Mor Pavlus'u Anma AyiniGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi- İlahi okunması- Ayine katılan vatandaşlar- Mum yakılması ve dua edilmesi- Katılımcılara yemek ikramı- İstanbul, Ankara ve İzmir Süryani Kadim Cemaati Metropoliti ve Patrik Vekili Filüksinos Yusuf Çetin'in konuşması- Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi Bölge Metropoliti Griğoryos Merki Ürek'in konuşması Mor Petrus ve Mor Pavlus'u anma ayini- Adıyaman'da gerçekleştirilen Mor Petrus ve Mor Pavlus'u anma ayinine Türkiye'den ve yurt dışından çok sayıda kişi katıldı- İstanbul, Ankara ve İzmir Süryani Kadim Cemaati Metropoliti ve Patrik Vekili Çetin: "Ülkemizin birlik ve beraberliği, kalkınması, tanıtımı için hem dua ediyoruz hem de çaba harcıyoruz"- Mor Petrus ve Mor Pavlus Kilisesi Bölge Metropoliti Ürek: "Bu ayine katılanlarla birlikte özellikle dünyanın huzurunu temenni ediyoruz" Adıyaman'da Süryani Cemaati tarafından Mor Petrus ve Mor Pavlus'u anma ayini gerçekleştirildi.
 • 17:20Deneyimli Oyuncu Hakan Bilgin: Dinlenebildiğim Tek Yer Tiyatro SahnesiDeneyimli Oyuncu Hakan Bilgin: Dinlenebildiğim Tek Yer Tiyatro SahnesiYılan Hikayesi, Aşkım Aşkım, Kerem ile Aslı, Efsane ve Küçük Ağa adlı televizyon dizilerinden tanınan deneyimli oyuncu Hakan Bilgin, 'Necmiq' isimli oyunda rol almak üzere geldiği Aliağa'da hayranlarıyla buluştu.
 • 17:0512 Yıldır Ramazanda Ekmeğini Paylaşıyor12 Yıldır Ramazanda Ekmeğini PaylaşıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Pide detayı- Ekmek alışveriş detayı- Fırıncı Kadir Tıraş'ın konuşması 12 yıldır ramazanda ekmeğini paylaşıyor- Osmaniye'de fırın işleten Kadir Tıraş, 12 yıl önce başlattığı ramazanda 200 aileye günde ikişer ekmek verme geleneğini sürdürüyor Kadirli ilçesinde fırın işleten Kadir Tıraş, babasının tavsiyesi üzerine 12 yıl önce başlattığı ramazanda 200 aileye günde ücretsiz 2 ekmek verme geleneğiyle ihtiyaç sahiplerini sevindiriyor.
 • 15:02Kültür Bakanlığı'nı Eleştiren Kavuş: Hasankeyf de Unesco Listesine AlınmalıKültür Bakanlığı'nı Eleştiren Kavuş: Hasankeyf de Unesco Listesine AlınmalıBatman Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Recep Kavuş, Hasankeyf ve Dicle Nehri'nin UNESCO listesine alınması gerektiğini söyledi.
 • 13:59Ezan Sesi Yerine Silah Sesiyle Oruç AçıyorlarEzan Sesi Yerine Silah Sesiyle Oruç AçıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kozma Dağı ve Şenyayla bölgesindeki yaylacılar - iftar yemeği için hazırlık yapan kadınlar - Mevlüt Çelik ile ropörtaj - Mevlüt Çelik'in silahla iftar saatini beklemesi - iftar için sofraların kurulması - yaylacı Selahattin Çelik ile röp. - iftar saatinin silahla haber verilmesi ve iftarların açılmasından detay Silah sesiyle oruçlarını açıyorlar- Muş'un Kozma Dağı ve Şenyayla bölgesindeki yaylacılar, ramazan ayında iftar saatinin geldiğini iftar topu ve ezan sesi yerine, silah atışıyla birbirlerine haber veriyor Muş'un Kozma Dağı ve Şenyayla bölgesindeki yaylacılar, iftar vaktinin geldiğini top atışı ve ezan sesi yerine, silah atarak birbirlerine haber veriyor.
 • 13:50'Saraciye'Saraciye" Kadın Elinde Yeniden ŞekillenecekKursiyerlerin çalışmalarından geneş ve detay görüntüler- Tekirdağ Süleymanpaşa Halk Eğitim Merkezi Müdürü Suat Aydın röportaj- Kursun eğitmeni Burcu Arı röportaj- Kurs öğrencisi röportaj - Süleymanpaşa Halk Eğitim Müdürlüğü ve İŞKUR ev kadınlarına yönelik saraciye kursu açtı- Unutulmaya yüz tutmuş mesleği öğrenen kadınlar evlerinde yapacakları deri ürünleriyle aile bütçelerine katkısağlamayı hedefliyor Eski el sanatlarından olan ve gelişen teknolojiyle unutulmaya yüz tutmuş saraciye, kadınların elinde yeniden hayat bulacak.
 • 13:12Sinemamız, Kendi Öz Değerleriyle Çok Fazla İlgilenmemiştir"Yapımcı ve senarist Mehmet Bozdağ, Türk sinemasının bugüne kadar hikaye anlatım noktasında kendi öz değerleriyle çok fazla ilgilenmediğini belirterek, "Belki de Yunus'un ve Diriliş'in bu kadar sevilmesinin nedeni budur" dedi.
 • 13:10Cami Kubbesi İnşasında 1,5 Ton Keçi Kılı KullanılacakCami Kubbesi İnşasında 1,5 Ton Keçi Kılı KullanılacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi- Camiden genel görüntüler - Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Necmi Atik ile röportaj- Cami inşaatından detaylar - Keçi kılının çamura karıştırılması detay - Cami içindeki çalışmalardan detaylar Cami kubbesi inşasında 1,5 ton keçi kılı kullanılacak- Akdeniz Üniversitesi Yerleşkesi'nde yapılan İlahiyat Fakültesi Camisi'nin kubbe kaplamasında içinde 1,5 ton keçi kılı da bulunan bir karışım kullanılacak- Akdeniz Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camisi Yapma ve Yaşatma Derneği Başkanı Atik: - "Kubbe kaplaması için ecdadımız çok güzel bir çamur karışımı bulmuş. Bunun içinde keçi kılı var. Ayrıca mayalanmaya uygun toprak ve buğday samanı bulunuyor.
 • 11:49Türkiye'den Irak'a 25 Ton GıdaTürk Kızılayı, Ahmet Yesevi Derneğinin bağışladığı 25 ton gıda malzemesini, İmam-ı Azam Ebu Hanife'nin türbesine sığınan bin 500 göçmene her gün yemek dağıtan Bağdat'taki Azamiye Vakfı Aşevi'ne teslim etti.
 • 11:08Efes'in 21 Yıllık HasretiEfes'in 21 Yıllık HasretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Efes Antik Kenti- Antik kent ve ziyaretçilerden detaylar Efes'in 21 yıllık hasreti- Almanya'nın Bonn kentinde devam eden 39. Dünya Mirası Komitesi Toplantısı'nın bugünkü oturumunda "UNESCO Dünya Miras Listesi"ne alınması oylanacak Efes Antik Kenti, insanlık tarihinin birçok döneminden eserlere ev sahipliği yapıyor- Dünyanın yedi harikasından biri olan Artemis Tapınağı, Hazreti İsa'nın annesi Meryem'in son yıllarını geçirdiğine inanılan Meryem Ana Evi, Roma döneminde inşa edilen iki katlı Efes Celsus Kütüphanesi, Roma imparatoru Decius zamanında putperestlerin zulmünden kaçan yedi Hristiyan gencin sığındıkları rivayet edilen Yedi Uyurlar Mağarası, Anadolu cami mimarisinin ilk örneklerini sergiliyen İsa Bey Camii, 24 bin kişilik kapasiteyle antik dönemin en büyük açık hava tiyatrosu olan Büyük Tiyatro, Efes'teki başlıca eserler arasında yer alıyor- Geçen yıl 1 milyon 800 binden fazla tursit çeken Efes'i bu yılın ilk 5 ayında 516 bine yakın kişi ziyaret etti UNESCO Dünya Mirası Komitesince "Dünya Miras Listesi"ne kaydedilmesi bugün oylanacak Efes Antik Kenti, insanlık tarihinin birçok döneminden eserleri bünyesinde barındırıyor.
 • 10:49Türkiye, 14 "Dünya Mirası"Na Ev Sahipliği YapıyorDiyarbakır Surları ve Hevsel Bahçeleri'nin, UNESCO Dünya Miras Listesi'ne kaydedilmesiyle Türkiye'nin bu listede bulunan kültür varlığı sayısı 14'e çıktı.
 • 23:48İkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiİkizce Sit Alanında Kaçak Kazı İncelemesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sit alanında inceleme, - Kaçak kazı yapılan yerler, - Kırılan mozaikler, - Adıyaman Müze Müdürü Fehmi Erarslan'ın konuşması, İkizce sit alanında kaçak kazı incelemesi- Adıyaman'da İkizce sit alanında kaçak kazı ihbarı üzerine bölgede inceleme yapıldı- Adıyaman Müze Müdürü Erarslan: "İki yerde kaçak kazıların olduğunu gördük" Besni ilçesine bağlı Pınarbaşı köyündeki İkizce Antik Kenti'nde kaçak kazı yapıldığı ihbarı sonrası bölgede inceleme gerçekleştirildi.
 • 23:42Ramazanda Caz""Ramazanda Caz" festivalinin açılış konserinde Okay Temiz ile Roman Orkestrası sahen aldı.
 • 13:2922. İstanbul Caz Festivali22. İstanbul Caz Festivali, Kadıköy'deki "Gece Gezmesi" ve Fenerbahçe Parkı'ndaki "Parklarda Caz" etkinlikleriyle Anadolu Yakası'na taşınacak.
 • 12:56Astana Günleri BaşladıAstana Günleri BaşladıAstana’nın başkent oluşu, Kazakistan'da 'Astana Günleri' etkinlikleri çerçevesinde başlıyor.
 • 12:50Ağa OdasıAğa Odası"Nda Konaklamanın Bedeli 700 AvroGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -"Mehmet Ali Ağa Konağı" tabelası ve genel görüntüsü i-Konaktan detay görüntüler-Konağın içinden detaylar-Konakta kullanılan eşyalardan detaylar- Konağın yetkilisi Haşim Ballı ile röportaj "Ağa odası"nda konaklamanın bedeli 700 avro- Muğla'nın Datça ilçesinde aslına uygun restore edilen iki asırlık "Mehmet Ali Ağa Konağı", bölge turizmine hizmet veriyor- 19. yüzyıl Türk mimarisinin 21. yüzyıl konforuyla birleştirildiği konakta süit oda olarak kullanılan "ağa odası"nda kalmak için 700 avro ödemek gerekiyor DURMUŞ GENÇ - Muğla'nın Datça ilçesinde aslına uygun restore edilen iki asırlık "Mehmet Ali Ağa Konağı"nda bulunan ve süit oda olarak kullanılan "ağa odası"nda 700 avro karşılığında konaklanabiliyor.
 • 11:24Saray Mutfağının Lezzetleri İftar SofralarındaRamazan dolayısıyla bazı işletmeler, müşterilerini Osmanlı döneminde saray mutfaklarında iftar için hazırlanan yemeklerle karşılıyor.
 • 10:4234. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı"Senarist ve yazar Tarık Tufan, "Sosyal medyada herşey bir temsil ve gösteri. Herkes okuyormuş gibi bir hava var. Fakat buna rağmen yapılan okuma ortalaması istatistikleri çok düşük" dedi.
 • 04:4149. Montrö Caz Festivali Başladıİsviçre'de bu yıl 49'uncusu düzenlenen Montrö Caz Festivali başladı.
 • 02:0212. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali Başladı12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali BaşladıMuğla'nın Bodrum ilçesinde düzenlenen 12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, Bodrum Antik Tiyatroda başladı.
 • 01:58Fethiye'de Yabancılar İyilik Sofrasında İftar YaptıFethiye'de Yabancılar İyilik Sofrasında İftar YaptıMuğla Fethiye'de yerleşik yaşayan yabancılar, Diyanet İşleri Başkanlığının ramazan dolayısıyla düzenlediği İyilik Sofrası programında protokol üyeleriyle iftar yaptı.
 • 01:18YTB Yurt Dışındaki Süryanileri Türkiye'yle BuluşturduYTB Yurt Dışındaki Süryanileri Türkiye'yle BuluşturduAlmanya'dan gelen Ninip Yahkup konuşması YTB yurt dışındaki Süryanileri Türkiye'yle buluşturdu.
 • 01:01Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali' BaşladıUluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali' BaşladıMuğla’nın Bodrum ilçesinde, '12. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali' yoğun bir katılımla başladı.
 • 00:47Azerbaycan Halk DanslarıAzerbaycan Halk Dansları" Topluluğu GösterisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Halk Dansları Topluluğunun gösterisinden detaylar Azerbaycan Halk Dansları" Topluluğu gösterisi Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen Ramazan Akşamları Etkinlikleri kapsamında, Azerbaycan Halk Dansları Topluluğu gösteri sundu.
 • 00:23Beyrut'ta Ramedeniyet Beyrut 2015Beyrut'ta Ramedeniyet Beyrut 2015" EtkinlikleriBeyrut'ta Ramazan ayıyla birlikte düzenlenen "Ramedeniyet Beyrut 2015" etkinlikleri kapsamında 5 farklı yöreye ait Türk halk oyunları gösterisi yapıldı.
 • 18:36Fazıl Say, Türkü Diyarı Arguvan'da Konser VerecekÜnlü piyanist Fazıl Say, Malatya’nın türküleri ile bilinen ilçesi Arguvan'da pazar akşamı açık hava konseri verecek.
 • 17:45Alman Kitabevi'nin Dünya Atlası'ndaki Irkçı İfade DüzeltilecekAlman Kitabevi'nin (dtv) çıkardığı 'Dünya Atlası', ırkçı ve Yahudi karşıtı bir pasajdan dolayı gözden geçirilecek.
 • 17:00Yüksekovalılar Orşe Deresi'nde SerinliyorYüksekovalılar Orşe Deresi'nde SerinliyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Orşe Deresi'nde serinleyen vatandaşlar- Derede yüzen vatandaşlar- Çamura yatan vatandaşlar Yüksekovalılar Orşe Deresi'nde serinliyor- Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aşırı sıcaktan bunalan vatandaşlar, Orşe Deresi'nin serin sularında yüzüyor Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde aşırı sıcaktan bunalan vatandaşlar, Orşe Deresi'nde yüzerek serinlemeye çalışıyor.
 • 16:11İstanbul'a 6 Ayda 5 Milyon 680 Bin Turist Geldiİstanbul'a 6 ayda, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 5,5 artışla 5 milyon 680 bin 398 turist geldi.
 • 15:11Tjk Balıkesirli Çocukları Atlarla TanıştırdıTjk Balıkesirli Çocukları Atlarla TanıştırdıPony cinsi atlarla çocukların gezmesi-TJK organizasyon temsilcisi İlhan Kızmaz'ın konuşması TJK Balıkesirli çocukları atlarla tanıştırdı- Türkiye Jokey Kulübünce çocuklara at sevgisini aşılamak amacıyla başlatılan "Pony Club Şehrinize Geliyor" projesi kapsamında, 3-12 yaş grubu ile bedensel ve zihinsel engelli çocuklar, ata bindi Türkiye Jokey Kulübü (TJK) ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı işbirliğiyle gerçekleştirilen "Pony Club Şehrinize Geliyor Projesi" kapsamında, Balıkesir'deki çocuklar pony cinsi atlara bindi.
 • 14:29Karadeniz Karpuzunda Rekolte Düşüşü BeklentisiKaradeniz Karpuzunda Rekolte Düşüşü BeklentisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Trabzon Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Cahit Gülbay ile röportaj - Karpuz üreticisi İsmail Köksal Kodan ile röportaj - Karpuz tarlalarından detaylar Karadeniz karpuzunda rekolte düşüşü beklentisi- Trabzon'un Yalıncak Mahallesi'nde fındığa alternatif olarak yerli ve hibrit tohum kullanılarak üretilen karpuz, bölgedeki yağışlı hava hava koşullarından olumsuz etkilendi- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Gülbay: - "Hasadın bu yıl normalden 20-30 gün geç olacağı tahmin edilmektedir ayrıca iklim şartları haziran ayındaki gibi olumsuz giderse bitkilerde hastalıkların artmasına ve rekoltenin düşmesine sebep olacak" ATİLLA KURTOĞLU - Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin altında seyrettiği ve yağışın etkili olduğu Trabzon'un Yalıncak Mahallesi'nde, hibrit ve yerli tohum çeşitleri kullanılarak üretilen karpuzda rekoltenin düşük olacağı tahmin ediliyor.
 • 14:14Tunus'ta Teröre Karşı İftar BuluşmasıGeçen hafta sahil kenti Susa'da yaşanan terör saldırısının ardından Tunus'taki farklı din ve kültürden çok sayıda kişi toplu iftar sofrasında bir araya geldi.
 • 13:19ABD'de Anime FuarıLOS Kuzey Amerika'nın en büyük animasyon fuarı Anime Expo, Los Angeles Convention Center'da başladı.
 • 13:15Kitap Bağışla Bize, Okusun Tüm Türkiye"Kadıköy Belediyesi ve Herkese Her Yerde Kitap Vakfı iş birliğiyle okuma alışkanlığını yaygınlaştırmak amacıyla bir proje başlatıldı.
 • 12:34Şair Erdem Bayazıt İçin Anma TöreniTürk edebiyatının usta şairlerinden ve "Yedi Güzel Adam"dan biri olan Erdem Bayazıt, ölümünün 7. yılında anılacak.
 • 11:40Dünya Tasarım Günü Kutlaması ARMAGGAN Gallery'de Yapıldı29 Haziran günü Endüstriyel Tasarımcılar Meslek Kuruluşu (ETMK) İstanbul Şubesi tarafından ARMAGGAN Art and Desgin Gallery'de kutlandı.

 • 11:27Kavurucu Sıcakta Kavurucu Sıcakta "Ekmek" MücadelesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fırında çalışanların görüntüsü, - Fırıncı ustası Fevzi Demir ile röportaj, - Asfaltlama işinde çalışan işçilerin görüntüsü, - İşçilerden Halil Göktaş ile röportaj, - Tarla ve inşaatta çalışanların görüntüsü, - Demir ustası Bilal İlgiz ile röportaj, - Eyüp Özalsan ile röportaj, Kavurucu sıcakta "ekmek" mücadelesi- Türkiye'nin en sıcak kentlerinden Şanlıurfa'da, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı bazı meslek gruplarında çalışanların işini zorlaştırıyor- Fırıncı ustası Demir: - "Ramazan ayında fırında çalışınca daha bir sıcak oluyor ama çok şükür Allah kuvvet veriyor"- Demir ustası İlgiz: -"Sıcaklar nedeniyle bazen gece çalışıyoruz" Şanlıurfa'da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı, fırın, tarla, inşaat gibi alanlarda çalışanları daha çok etkiliyor.
 • 11:23Ayna'daki Gökyüzü"Yönetmen Mesut Uçakan, TRT için "Aynadaki Gökyüzü" ismiyle yeni bir dizi filmin hazırlığını yaptıklarını belirterek, " Dizide, siyasette kendini bulan, statükoya siyasi planda başkaldıran kahramanlar yerini alacak" dedi.
 • 09:08Steve Jobs Filminin İlk Uzun Fragmanı YayınlandıSteve Jobs Filminin İlk Uzun Fragmanı YayınlandıSteve Jobs filminin ilk uzun fragmanı sinemaseverlerle paylaşıldı.
 • 00:48Vali Azmi Çelik Herkesin Huzur ve Kardeşlik Ortamına Sahip Çıkması LazımVali Azmi Çelik Herkesin Huzur ve Kardeşlik Ortamına Sahip Çıkması LazımGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İftar yemeğinden görüntüler- Vali Azmi Çelik'in konuşması Batman Valisi Çelik iftarda şehit yakınları ve gazilerle buluştu Batman Valisi Azmi Çelik, "Dünyanın varlığını bağışlasalar bir annenin evladı için döktüğü gözyaşı kadar kıymetli olamaz. Bu nedenle büyük değer atfettiğimiz huzur ve kardeşlik ortamına herkesin içtenlikle sahip çıkması gerekir" dedi.
 • 23:38Marcus Miller, Açıkhava Sahnesi'nde Konser VerdiGrammy ödüllü bas sanatçısı Marcus Miller, Cemil Topuzlu Açıkhava Sahnesi'nde konser verdi.
 • 19:27Karikatürlerle Ramazan" SergisiEyüp Belediyesi'nin ramazan etkinlikleri çerçevesinde Cafer Paşa Kültür Merkezi'nde, "Karikatürlerle Ramazan" sergisi açıldı.
 • 17:30Barcelona'da Turistik İşletmelere Yeni Lisans Verilmeyecekİspanya'nın doğusundaki Barcelona kentinde turistik amaçlı konaklama hizmeti veren tüm işletmelere lisans verilmesi bir yıl süreyle durduruldu.
 • 16:13"Yedi Evliyanın" Yaşamı Kısa Filmlerle Anlatılacak"Uluslararası Yed'i Velayet 7 Vilayet Kısa Film Festivali" kapsamında, yedi evliyanın hayatını konu alan kısa filmlerin çekimine Bursa'da başlandı.
 • 11:19Küba Müzik Efsaneleri Çeşme Konseriyle Veda EttiKüba Müzik Efsaneleri Çeşme Konseriyle Veda EttiKüba Müziği’nin önde gelen temsilcisi Orquesta Buena Vista Social Club veda turnesi kapsamında 29. Uluslar arası İzmir Festivali’ne konuk oldu.
 • 16:09Roman Müzisyenlerin Sınav HeyecanıRoman Müzisyenlerin Sınav HeyecanıSınava girecek müzisyenlerden genel ve detay görüntüler- Tekirdağ Roman Kültürü Yaşatma ve Müzisyenler Derneği Başkanı Ümit Satılmış'ın konuşması Roman müzisyenlerin sınav heyecanı- Mahalli sanatçı kartı almak için sınava giren Roman müzisyenler, jüri karşısında terledi Tekirdağlı Roman müzisyenler, mahalli sanatçı kartı alabilmek için jüri karşısına çıkıp yeteneklerini sergiledi.
 • 13:35Kızılay'dan "Çocuk Koltuğu" UyarısıTürk Kızılay'ı, ithal ürünlerde yeni vergi düzenlemesi nedeniyle çocuk oto koltuk fiyatlarının artacağı haberlerine karşılık, vatandaşların çocuk oto koltuğunu satın alma konusunda tereddüt etmemeleri gerektiği uyarısında bulundu.