16:3300
SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

  Haris Alexiou 7 Kasım'da İstanbul'da

  Rebetiko ve Yunan halk müziği dalında seslendirdiği şarkılarla tanınan Haris Alexiou, 7 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezinde sahne alacak. (Bugün 13:24)

   

  Güney Koreli Ünlü Komedyene Para Cezası

  Güney Koreli ünlü komedyen Lee Hyeok-jea, 2 bin dolar para cezasına çarptırıldı. (Bugün 13:05)

   

  Asırlık Ceviz Ağaçları Zamana Meydan Okuyor

  Asırlık Ceviz Ağaçları Zamana Meydan Okuyor

  Giresun'da 600 700 yıllık oldukları tahmin edilen ceviz ağaçları, 8 metreyi bulan çapları ve 25 metreyi aşan yükseklikleriyle güzel görüntüler oluşturuyor. (Bugün 12:42)

   

  Tuluyhan Uğurlu, 23 Ekim'de Şanlıurfa'da Konser Verecek

  Tuluyhan Uğurlu, 23 Ekim'de Şanlıurfa'da Konser Verecek

  Piyanist Tuluyhan Uğurlu, "Kampüste Çay Molası" konserlerine, 23 Ekim'de Şanlıurfa Harran Üniversitesi'nde devam edecek. (Bugün 12:08)

   

  Edremit Körfezi, Turizm Sezonunu Yoğun Geçirdi

  Edremit Körfezi, Turizm Sezonunu Yoğun Geçirdi

  Körfez'de 1 Haziran 30 Eylül dönemini kapsayan turizm sezonunda, Balıkesir'in dünyaya açılan kapısı olan Koca Seyit Havalimanı'ndan 107 bin 974 yolcu yararlandı Sezonda, Ayvalık'taki ada ve koylara yapılanlar ile Altınoluk ve Akçay'dan düzenlenen "mavi tur"lara ise 200 binin üzerinde turist katıldı. (Bugün 11:58)

   

  2. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

  2. İstanbul Tasarım Bienali Başlıyor

  Zoe Ryan küratörlüğünde "Gelecek Artık Eskisi Gibi Değil" başlığıyla düzenlenen bienal, 1 Kasım 14 Aralık arasında ücretsiz gezilebilecek Bienalin "Akademi Programı"nda 33 üniversiteden 72 proje yer alacak. (Bugün 11:45)

   

 

Manşet Haberleri

 • ABD'den YPG'lilere Zengin Yemek Menüsü

  ABD'den YPG'lilere Zengin Yemek Menüsü ABD'nin YPG'lilere havadan attığı gıda yardımı zengin bir yemek menüsü içeriyor. Aynı hazır yemekleri ülke dışında savaşan ABD askerleri de tüketiyor.

 • Meclis'te Başörtülü Milletvekili Sayısı 6 Oldu

  Meclis'te Başörtülü Milletvekili Sayısı 6 Oldu AK Parti Aydın Milletvekili Semiha Öyüş grup toplantısına ilk kez başörtülü olarak katıldı. Milletvekili Öyüş, "Hacdan önce kapandım. Hacla bunu taçlandırdım." dedi.

 • Zorla Girdiği Kadının Evinde Vuruldu

  Zorla Girdiği Kadının Evinde Vuruldu Eskişehir'de daha önce ilişkisi olduğu öne sürülen kadının evine giden kişi, eve gelen kadının eşi ile erkek kardeşi tarafından saklandığı yerde bulunarak, vuruldu.

[Hata Bildir]
21.10.2014 16:33:53. #1.13#