08:3700
SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

  Milli Saraylar Resim Müzesi Tanıtımı

  Milli Saraylar Resim Müzesi Tanıtımı

  TBMM Başkanı Çiçek: "Tartışmaya açık bir şey ama biz tarihimizle övünen ama tarihi değerlerimizi korumaya geldiği zaman aynı hassasiyeti göstermeyen bir toplum olduk" (Dün 20:18)

   

  Yezidilerin Gurbetteki Buruk Bayramı

  Yezidilerin Gurbetteki Buruk Bayramı

  Yezidilerin gurbetteki buruk bayramı- Irak'ın Sincar Bölgesi'nden Terör örgütü IŞID saldırılarında kaçıp Türkiye'ye sığınan Yezidiler, " Oruç Bayramı" buruk kutluyor Irak'ın Sincar Bölgesi'nden Terör örgütü IŞID saldırılarında kaçıp Türkiye'ye sığınan Yezidiler, " Cejna Ezi" bayramını buruk kutluyor. (Dün 18:46)

   

  Türk ve İslam Eserleri Müzesi Açıldı - Bakan Ömer Çelik (2)

  Türk ve İslam Eserleri Müzesi Açıldı - Bakan Ömer Çelik (2)

  Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, "Müslümanların göstermesi gereken şey, açılışını yaptığımız bu müzedeki (Türk ve İslam Eserleri Müzesi) eserlerdir. (Dün 18:36)

   

 

  Kavuğu Levent Kırca'dan Teslim Alacak

  Usta oyuncu Ahmet Çevik, 18 Aralık günü Profilo Kültür Merkezi'nde 'Pardon Bekar mısınız?' adlı oyunun galasında Levent Kırca'dan Behzat Budak Haki'nin kavuğunu alacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hobbit"Ten İlk Gün Rekoru

  Türkiye sinemalarında dün vizyona giren "Hobbit: Beş Ordunun Savaşı", ilk gün 109 bin kişi tarafından izlenerek, tüm zamanların en iyi hafta içi yabancı film açılışına imza attı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'Edebiyat Mevsimi'nde 'Savaş ve Edebiyat' Rüzgarı Esecek

  İstanbul Kültür Müdürlüğü'nce bu yıl altıncısı düzenlenen "Edebiyat Mevsimi" etkinliğinin konusu, "Savaş ve Edebiyat" olarak belirlendi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'HOBBİT: Beş Ordunun Savaşı' Vizyona Rekorla Başladı

  "HOBBİT: Beş Ordunun Savaşı" Vizyona Rekorla Başladı

  "Hobbit:Beş Ordunun Savaşı", ilk gün 109 bin kişi tarafından izlenerek,Türkiye'de tüm zamanların en iyi hafta içi yabancı film açılış rekoruna ulaştı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Konya'da 'Töre' Oyunu Sahnelenecek

  Konya Devlet Tiyatrosu, Turgut Özakman'ın yazdığı Murat Atak'ın yönettiği 'Töre' adlı oyunu sahneleyecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Dağ Filmleri Festivali'nin Başvuru Tarihi Belli Oldu

  Dağ, doğa, çevre veya doğadaki insan temalı eserlerle 10. Dağ Filmleri Festivali'ne katılmak isteyen sinemacılar 9 Ocak'a kadar başvurabilecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Erdal Erzincan'lı Sıra Gecesi Konseri 23 Aralık'ta İş Sanat'ta

  Erdal Erzincan'ın bağlamasıyla eşlik edeceği ve Anadolu ezgilerinin seslendirileceği "Oyalı Yazma: Harran'dan Harput'a Sıra Gecesi" konseri 23 Aralık'ta İş Sanat'ta. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Hulusi Kentmen, 20 Aralık'ta Anılacak

  Yeşilçam'ın unutulmaz isimlerinden Hulusi Kentmen, ölümünün 21. yıl dönümü nedeniyle 20 Aralık'ta düzenlenen bir törenle anılacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  MDOB La Boheme Operasını Yeniden Sahneleyecek

  Mersin Devlet Opera ve Balesi, İtalyan besteci Giacomo Puccini'nin La Boheme operası yeniden sanatseverlerle buluşacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Usta Oyuncu Sinan Albayrak: Artık Kirlenmek İstiyorum

  Usta Oyuncu Sinan Albayrak: Artık Kirlenmek İstiyorum

  Fox TV'nin başarılı dizilerinden "O Hayat Benim"in Mehmet Emir'i olarak karşımıza çıkan yetenekli oyuncu Sinan Albayrak, sektörde yaşadıklarını Filmstudio'ya anlattı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bu Hafta 7 Film Vizyona Girecek

  Türkiye sinemalarında bu hafta 3'ü yerli 7 film vizyona girecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  'Sessizliğin Bakışı' İlk Kez İstanbul'da!

  "Sessizliğin Bakışı" İlk Kez İstanbul'da!

  2013'ün Keşif yarışmasında Sinema Yazarları Birliği Ödülü'nü kucaklayan Joshua Oppenheimer belgeseli "Sessizliğin Bakışı" Türkiye'de ilk kez İstanbul'da gösterilecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Kuzey Kore'yi Sinirlendiren Film Gösterime Girmeyecek

  Kuzey Kore liderine Kim Jong-un'a suikastı konu olarak işleyen 'The Interview' adlı filmin gösterime giremeyeceği bildirildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İlk Kez Nazım Hikmet Merkezi Açıldı

  İlk Kez Nazım Hikmet Merkezi Açıldı

  Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi 15 Aralık tarihinde düzenlenen törenle açıldı.Orhan Pamuk törene görüntülü konuşma ile katıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Başkentte Kültür Sanat

  "Fantasturka Türk İşi Fantastik Filmler Festivali", bugün "Fantastiğin Sineması" özel gösterimiyle başlayacak Mevlana Kültür ve Sanat Vakfınca "741. Şeb i Arus Sema Töreni", 19 Aralık'ta MEB Şura Salonu'nda düzenlenecek Türk sinemasının 100. yılı dolayısıyla film afişlerinden ve çeşitli sanatçıların illüstrasyonlarının sergilendiği "Rüya Sahnesinde", hafta boyunca görülebilecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Erzurum'da Kültür Sanat

  EDT, "Deli İbrahim" adlı oyunu sahneleyecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Dansın Tanrıları, MAG Aralık Sayısında Okurları ile Buluşacak

  Dansın Tanrıları, MAG Aralık Sayısında Okurları ile Buluşacak

  Tüm dünyada "Dansın Tanrıları" olarak bilinen Los Vivancos ekibinin yıldızları, Cenk Erdem'in gerçekleştireceği röportaj ile MAG Aralık sayısında okurları ile buluşuyor. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Antalya'da Şeb-i Arus Etkinliği Düzenlendi

  Antalya'da Şeb-i Arus Etkinliği Düzenlendi

  Hazreti Mevlana'nın 741. vuslat yıl dönümü dolayısıyla Antalya'da Kepez Belediyesi ve Antalya Konyalılar Derneği tarafından Şeb-i Arus etkinliği düzenlendi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bursa'da Ayın Oyunları

  Bursa Devlet Tiyatrosu, Martı, Aşk Bir Şey Değildir, Kanlı Nigar ve Sırça Köşk oyunlarını sahneleyecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Morrissey İstanbul'da Hayranları ile Buluştu

  Alternatif rock müziğin önemli gruplarından The Smiths'in vokalisti Morrissey, Volkswagen Arena'da konser verdi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Konya'da "Anadolu Selçuklu Defilesi"

  Modaya alternatif bir bakış açısı kazandırmayı ve kültürümüzle ülkemizin tanıtımına katkı sağlamayı amaçlayan "Anadolu Selçuklu Defilesi" 8 Nisan'da Konya'da yapılacak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Avrupa Parlamentosu'nun Sinema Ödülü Polonyalı Yönetmene Verildi

  Avrupa Parlamentosu'nun "Lux 2014" sinema ödülü Polonyalı yönetmen Pawel Pawlikowski'ye verildi. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Üniversite Öğrencileri "Fantastik Saç ve Makyaj" Şovu Düzenledi

  İstanbul Aydın Üniversitesi Saç Bakım ve Güzellik Hizmetleri programı öğrencileri, hazırladıkları 22 değişik saç ve makyaj çeşidini şov eşliğinde sundu. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  100. Yıl Darülbedayi Okulu Yeni Öğrencilerini Arıyor

  Hazırlıkları tamamlanan ve eğitim vermeye uygun hale getirilen Kerem Yılmazer Sahnesi'nde eğitim vermeye başlayacak okul için sınavla öğrenci alınacak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

  Kanadalı Sinemaseverler Türk Filmleriyle Buluşuyor

  Türk filmleri, 23-25 Ocak 2015'te gerçekleştirilecek 1. Vancouver Türk Film Festivalinde, Kanadalı sinemaseverlerle buluşacak. (17 Aralık 2014 Çarşamba )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 08:37:15. #1.11#