SON DAKİKA KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

 • 00:11Bu Gösteriye Dahil Misin, Değil Misin?"Roman yazarı Tarık Tufan, Zeytinburnu Belediyesi'nin düzenlediği "100 Yüze İmza ve Söyleşi" etkinliğinde okurlarıyla bir araya geldi.
 • 23:46Ataol Behramoğlu'nun 50. Sanat Yılı KutlandıAtaol Behramoğlu'nun 50. Sanat Yılı KutlandıTürk Edebiyatı’nın önemli şairlerinden Ataol Behramoğlu’nun 50. sanat yılı, Nebil Özgentürk'ün hazırladığı belgesel ve sunumla kutlandı.
 • 18:17Lüküs Hayat" Zorlu'da SahnelenecekTürk tiyatrosunun klasikleşen eseri "Lüküs Hayat" müzikali, Zorlu Performans Sanatları Merkezi'nde sanatseverlerle buluşacak.
 • 18:11Turan Yazgan Vefatının 3. Yılında AnılacakAkademisyen ve yazar Prof. Dr. Turan Yazgan vefatının üçüncü yılında düzenlenen etkinlikle anılacak.
 • 17:51Hayat Boyu Öğrenme" ProjesiMilli Eğitim Bakanlığı'nca (MEB) hayat boyu öğrenme konusunda yetişkinlerin bilinç ve kültürünün artırılması amacıyla faaliyete geçirilen "Hayat Boyu Öğrenme" projesi kapsamında, gazeteciler ve bakanlık yetkilileri bir araya geldi.
 • 17:39İstanbul'da "Hamsi Şöleni"Sinop Tanıtım Günleri kapsamında düzenlenen "Hamsi Şöleni"ne vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.
 • 17:25Halk Ozanları Konserlerle AnıldıHalk Ozanları Konserlerle AnıldıZonguldak’ın Ereğli İlçesi’nde faaliyet gösteren Turkuaz Sanat Derneği, aralarında Aşık Veysel ve Neşet Ertaş gibi 6 halk ozanı anısına konser etkinliği düzenledi.
 • 17:09Uzaklarda Arama"Nın Basın Gösterimi YapıldıÜnlü sinema oyuncusu Türkan Şoray'ın yönetmenliğini yaptığı, kızı Yağmur Ünal'ın yapımcılığını üstlendiği "Uzaklarda Arama"nın basın gösterimi yapıldı.
 • 16:18Van Gogh'un 'Zeytin Ağaçları' Tablosunu Tarlaya ResmettiVan Gogh'un 'Zeytin Ağaçları' Tablosunu Tarlaya ResmettiToprak ve bitkileri kullanarak açık arazi, kırsal ve çayırlık alanlara yaptığı resimlerle dünya çapında üne kavuşan ABD’li sanatçı Stan Herd’ün son eseri Van Gogh’un ‘Zeytin Ağaçları’ tablosu oldu.
 • 15:38Fotoğraflarla Milli Eğitimin 91 YılıAnkara Büyükşehir Belediyesi ile Milli Eğitim Bakanlığının işbirliğinde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla "Eğitimde İzler" adlı fotoğraf sergisi düzenlendi.
 • 15:30Çeşme'deki Seramik Kurslarına İngiliz İlgisiÇeşme'deki Seramik Kurslarına İngiliz İlgisiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İngilizler ve diğer kursiyerlerin faaliyetlerinden detay görüntüler,-Debbie Korman ve Julie Ünder ile röp. - Çeşme Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan seramik kurslarına ilçeye yerleşen İngiliz kadınlar da ilgi gösteriyor Çeşme Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan seramik kursları, Türkler'in yanı sıra ilçeye yerleşen İngiliz kadınların da ilgisini çekti.
 • 15:06Udmi Efendi'nin Şüküfemane Adlı Eseri 142 Yıl Sonra Yeniden YayınlandıUdmi Efendi'nin Şüküfemane Adlı Eseri 142 Yıl Sonra Yeniden YayınlandıOsmanlı döneminde çiçek sanatı üzerine yazılan ilk on eserden biri olarak kabul edilen Adanalı Udmi Efendi’nin 'Şüküfename' adlı eseri Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi 142 yıl sonra tarafından yeniden yayınlandı.
 • 14:14Saklı Cennet Saklı Cennet "Ulugöl"de Renk ŞöleniTürkiye'nin 36'ncı tabiat parkı Ulugöl, sonbaharda oluşturduğu renklerle görenleri büyülüyor.
 • 13:04Kültür AŞ'den "Harb-i Umumi Panoraması"İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür AŞ, 1. Dünya Savaşı'nda gerçekleşen en önemli olaylara ait fotoğrafları "Harb-i Umumi Panoraması" adıyla tek albümde bir araya getirdi.
 • 12:02Skolyoz Hastası Enes'in Omurgası Vücudunu ZorluyorSkolyoz Hastası Enes'in Omurgası Vücudunu ZorluyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Skolyoz hastası Enesden detaylar- Anne Şengül Demir ile röportaj HARUN KAYMAZ - Bursa'nın Mustafakemalpaşa ilçesinde doğuştan skolyoz (omurga eğriliği) hastalığı bulunan 5 yaşındaki Enes Demir'in sağlığına kavuşması için 18 yaşına kadar belli aralıklarla cerrahi operasyon geçirmesi gerekiyor.
 • 11:58Ömürleri Ömürleri "Değirmen"De GeçtiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Değirmenden genel görüntü- Değirmenden detay- Ömer Baysal konuşma- Zeynep Baysal Konuşma Ömürleri "değirmen"de geçti- Burdur'un Karamanlı ilçesindeki Baysal çifti, 41 yıldır yaşamlarını, yaklaşık 100 sene önce dönemin ileri gelenlerince yaptırılan değirmen ve yanına inşa ettikleri gecekonduda sürdürüyor- Ömer Baysal: - "4 kız ve 2 erkek çocuğumuz olduktan sonra değirmen bize yetmemeye başladı.
 • 11:3334. Grafik Tasarım Sergisi'ni ziyaret etmek için son günler116 tasarımcının çalışmalarının yer aldığı sergi, 28 Kasım'a kadar Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi'nin Karaköy'deki sergi salonunda gezilebilir.
 • 10:44Breakdansın Buluştuğu Turne İstanbul'da TamamlandıSokağın ruhundan doğan breakdans ile toprağın gücünü yansıtan Anadolu dansları, Red Bull Anadolu Break dans gösterisi ile aynı sahnede buluştu.
 • 09:06Gönüllerin Bluluşması Geleneksel Türk-İslam Sanatları Sergisi"Klasik sanatların farklı alanlarında eser veren sanatçılar, ihtiyaç sahibi üniversite öğrencilerine eğitim hayatları boyunca verdiği bursların yanı sıra, kültürel çalışmalar da gerçekleştiren Kültür Ocağı Vakfı'na (KOCAV) bağışladıkları eserlerle destek veriyor.
 • 04:33Halk Oyunu ile 'Breakdance' Aynı Sahnede BuluştuHalk Oyunu ile 'Breakdance' Aynı Sahnede BuluştuSokak dansı olarak da bilinen hiphop kültürüne ait dans akımı 'breakdance'ı Anadolu halk oyun kültürüyle birleştiren ‘Anadolu Break’ Maslak TİM’deki gösterisiyle turnesini tamamladı.
 • 00:3324 Kasım Öğretmenler Günüİsviçre'deki Türk öğrencilerin eğitimi ve entegrasyonu kapsamında Türk ve İsviçreli yetkililer, başkent Bern'de bir araya geldi.
 • 00:30Ajda Pekkan, Zorlu Psm'de Konser VerdiÜnlü sanatçı Ajda Pekkan, "Vestel Gururla Yerli Konserleri" kapsamında hayranlarıyla buluştu.
 • 00:00Öğretmenler İçin KonserÖğretmenler İçin KonserGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Konser öncesi detaylar- Prof. Dr. Alaeddin Yavaşça'nın sahnedeki görüntüleri ve konserden detaylar.
 • 23:05Ketil Bjornstad, Hayranlarıyla BuluştuNorveçli piyanist, besteci ve yazar Ketil Bjornstad, Akbank Sanat Piyano Günleri'nde sahne aldı.
 • 22:49Filipinler, Marcos'un Mücevherlerine Yeniden Değer BiçiyorFilipinler hükümeti, eski diktatör Ferdinand Marcos'un dul eşi Imelda Marcos'un, 30 yıl önce el konulan göz kamaştırıcı mücevherlerine yeniden değer biçmeye başladı.
 • 22:13At'nağme-Atlar ve Hatlar" Sergisi AçıldıProf. Dr. Süleyman Saim Tekcan'ın at konulu ve "Ottoman" kaligrafi temalı "At'nağme-Atlar ve Hatlar" isimli sergisi ziyarete açıldı.
 • 18:45Cive Cive Pakistan' Şarkısının Yazarı Vefat EttiTanınmış Urdu şairi, eleştirmen, oyun, deneme, makale yazarı, alim ve ünlü 'Cive Cive Pakistan' şarkısının yazarı Jamiluddin Aaali, dün Karaçi’de 90 yaşında vefat etti.
 • 18:21Fırat Sayıcı: Fırat Sayıcı: "Türkiye'de Düzenlenen Festivallerin Bütçesinin Artırılması Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Sinema yazarı Fırat Sayıcı'nın açıklaması ve detay görüntüler.
 • 18:08Zeka İstanbul" ProjesiFatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi (FSMVÜ), İstanbul Kalkınma Ajansı ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Zeka İstanbul" projesinin sertifika töreni gerçekleştirildi.
 • 17:05Uluslararası Edirne Film Festivali"Sinema yazarı Fırat Sayıcı, "Dünyadaki büyük festivallerle, Türkiye'dekileri karşılaştırmamız için eşit derecede bir bütçe ayrılmış olması gerekir. O noktaya gelebilmemiz için Türkiye'de düzenlenen festivallerin bütçesinin artırılması gerekiyor" dedi.
 • 16:53Festivalde Muhteşem FinalFestivalde Muhteşem FinalDiyarbakır'da bir hafta dolu dolu süren 3. Amed Tiyatro Festivali kapanışı da muhteşem oldu.
 • 16:26Bursalı Şair, Konser ile AnıldıBursalı Şair, Konser ile AnıldıBursa Osmangazi Belediyesi, Bursalı şair Necip Artan’ı ölümünün 31’inci yılında, şairin bestelenen şiirlerinin konseri ile andı.
 • 15:44Kore Medyasının En İyileri Seçildi; 'Gangnam Style' Hala ZirvedeGangnam Style adlı parçası ile 2013 yazında Dünya gündemine düşen Koreli rapçi PSY, 2015 yılının en iyi şarkıcı seçildi.
 • 15:43Türkiye'ye Sığınan Suriyeli Öğretmenler UnutulmadıTürkiye'ye Sığınan Suriyeli Öğretmenler UnutulmadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mehmet Akif İlkokulu genel görüntüsü- Derse giren öğrenciler- Arapça logolar- Milli Eğitim Müdürü ve beraberindekiler sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etmeleri- Öğretmenlere karanfil dağıtılması- Röportajlar- Detaylar Suriyeli öğretmenlere Türkiye'de karanfilli kutlama- Ülkelerindeki iş savaştan kaçarak Batman ve Siirt'e yerleşen Suriyeli öğretmenlere, sığınmacı çocuklara eğitim verdikleri okullarda 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla karanfil takdim edildi- Batman Milli Eğitim Müdürü Aslan: - "Suriyeli öğretmen misafirlerimizi kendi öğretmenlerimizden ayrı tutmadık"- Suriyeli öğretmen Abdulmecit Ali: - "Türkiye hükümetini, yardımlarını esirgemeyen halkı, Suriye halkı olarak kıyamete kadar unutmayacağız. Bu güzel anıları çocuklarımıza anlatacağız"BATMAN/ Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak Batman'a ve Siirt'e yerleşen Suriyeli öğretmenlere, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve sendika yöneticilerince karanfiller verildi.
 • 14:41Avrupa Parlamentosu'ndan Türk Yönetmenin Filmine ÖdülAvrupa Parlamentosu'ndan Türk Yönetmenin Filmine ÖdülAvrupa Parlamentsu, bu yılki LUX Film Ödülü’ün Türk yönetmen Deniz Gamze Ergüven’in Mustang filmine verdi.
 • 13:03Mostar Köprüsü'nde Osmanlı DefilesiYaklaşık 3 yıldır gerçekleştirilen "Şehr-i Medeniyet Kültür Proje ve Defilesi", Ocak 2016'da Mostar'da "Şehr-i Medeniyet Mostar" ismiyle yapılacak.
 • 13:00Öğrencilerine Sabah Sporu YaptırıyorÖğrencilerine Sabah Sporu YaptırıyorÖğretmenin öğrencilere sabah sporu yaptırmasından detaylar- Öğretmen Bilal Kaya ile röportaj Öğrencilerine sabah sporu yaptırıyor-Kocaeli'nin Darıca ilçesinde 62 yaşındaki sınıf öğretmeni Bilal Kaya'nın her sabah öğrencilerine yaptırdığı sabah sporuna, veliler de katılıyor Kocaeli'nin Darıca ilçesinde görev yapan sınıf öğretmeni 62 yaşındaki Bilal Kaya, her sabah öğrencilere ve velilere sabah sporu yaptırıyor.
 • 12:13İki Kız Kardeş Aynı Okulda Öğretmenlik Yapıyorİki Kız Kardeş Aynı Okulda Öğretmenlik YapıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kardeş öğretmenlerin birlikte okula gelişi- Öğretmenlerden Özlem Taşcı'nın sınıftaki sobayı yakması- Dersten detaylar- Öğretmenlerin tenefüste öğrencilerle ilgilenmesi- Öğrencilerin hediyelerini vermesi- Öğretmenlerle ropörtaj İki kız kardeş aynı okulda öğretmenlik yapıyor- Muş'un Savaşçılar köyündeki okulda öğretmenlik yapan Kayserili iki kız kardeş, köy halkının ve öğrencilerin sevgisini kazandı - Öğretmen Taşcı: "İki öğretmenli bir okuldayız ve ikimiz öğretmenlik yapıyoruz.
 • 11:50Pehlivan DevelerPehlivan Develer" Sezona HazırlanıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Develerden detay görüntüler- Develerin havutlanması- Deve sahipleriyle röportajlar- Detay görüntüler "Pehlivan develer" sezona hazırlanıyor- Kış aylarında düzenlenen deve güreşleri festivali öncesinde, Bodrum ilçesindeki "pehlivan develer" güreşlere hazırlık yapıyor - Sahipleri tarafından özenle hazırlanan ve giydirilen develer, güreş zamanını bekliyor ALİ BALLI - Muğla'nın Bodrum ilçesinde güreşlere hazırlanan develer, geleneksel yarışları bekliyor.
 • 11:38Eski Madeni Para ve Pulları Takıya DönüştürüyorEski Madeni Para ve Pulları Takıya DönüştürüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tamiratın yapıldığı mekandan detaylar - Bursa Antikacılar Derneği Başkanı Murat Seren'in açıklaması - Takı yapımı detayları VEDAT YÜCEBAŞ - Bursa'da bir antikacı, eski madeni para ile pullardan yüzük, küpe ve kolye gibi takılar yaparak satıyor.
 • 11:24Suriye'de Öğretmendi, Türkiye'de Kebapçılık YapıyorSuriye'de Öğretmendi, Türkiye'de Kebapçılık YapıyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Suriyeli öğretmen Muhammed Ali'nin salata yapması, et pişirmesi ve servis yapması- Muhammed Ali'nin ve iş yeri sahibi Şahin Avcı'nın konuşması Suriye'de öğretmendi, Türkiye'de kebapçılık yapıyor- Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gelen Suriyeli öğretmen, kebapçılık yaparak ailesinin geçimini sağlıyor- Suriyeli öğretmen Ali: -"Suriye'de Arapça öğretmenliği yapıyordum. İç savaştan dolayı çok sevdiğim öğretmenlik mesleğimi bırakmak zorunda kaldım. Geçimimizi sağlamak için kebapçılık yapıyorum" MENDERES ÖZAT - Ülkesindeki iç savaştan kaçarak Osmaniye'nin Kadirli ilçesine gelen Suriyeli öğretmen Muhammed Ali, kebapçılık yaparak ailesinin geçimini sağlıyor.
 • 11:12Günşiray: Unutmamak İçin Tiyatro YapmalıyızGünşiray: Unutmamak İçin Tiyatro YapmalıyızDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun (DBŞT) düzenlediği Tiyatro Festivali'nin dünkü konuklarından biri oyuncu Mahir Günşiray'dı.
 • 11:0124 Kasım Öğretmenler Günüİzmir'de "24 Kasım Öğretmenler Günü" nedeniyle Maltepe Askeri Lisesi öğrencileri komutanlarıyla mezun oldukları Ali Suavi İlköğretim Okulunu ziyaret etti.
 • 11:00Lübnan'da Dede Korkut Minyatür SergisiLübnan'da Dede Korkut minyatür sergisi, Türklerin kadim destancısı hakkındaki konferans ile kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 10:40Yeşilçam Emekçileri Edirne Valisi Şahin'i Ziyaret EttiYeşilçam Emekçileri Edirne Valisi Şahin'i Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yeşilçam emektarlarının valiliğe gelişi- Shbetten detaylar Yeşilçam'ın emektar oyuncuları Edirne Valisi Dursun Ali Şahin'i ziyaret etti.
 • 10:3610. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali10. Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Abim geldi " adlı oyundan kesitler- Volkan Severcan röportaj- Yeliz Şar röportaj Bilecik Belediyesi'nin bu yıl 10'uncusunu gerçekleştirdiği "Ulusal Bilecik Tiyatro Festivali"nde, "Abim geldi" adlı oyun sahnelendi.
 • 06:1443. Uluslararası Emmy ÖdülleriNEW ABD dışında yayınlanan televizyon yapımlarının en iyilerinin seçildiği Uluslararası Emmy Ödülleri, New York'ta sahiplerini buldu.
 • 01:32Hayal-i Temsil"İn Galası Yapıldıİstanbul Büyük Şehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, Ahmet Sami Özbudak'ın yazdığı "Hayal-i Temsil" oyununun galasını yaptı.
 • 20:55Anne Bak Kim Geldi?"Oyuncu ve yazar Ayşe Erbulak'ın, polisiye-gerilim türündeki yeni romanı, "Anne Bak Kim Geldi?
 • 18:0352 Yaşındaki Şoför Kendi Traktörünü Yaptı052 Yaşındaki Şoför Kendi Traktörünü Yaptı0Şırnak Silopi'de bir çiftçi, hurdacılardan aldığı malzemelerle yıllardır hayalini kurduğu traktörü tasarladı.