20:3900
SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

  33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı Sona Erdi

  Türkiye Diyanet Vakfı tarafından, İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültür AŞ, Diyanet İşleri Başkanlığı, Basın Yayın Birliği ile Edebiyat Sanat ve Kültür Araştırmaları Derneğinin (ESKADER) katkılarıyla düzenlenen 33. Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı sona erdi. (Bugün 14:19)

   

  Dob Yönetiminde Değişiklik

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü ve Genel Sanat Yönetmenliği'ne, orkestra şefi ve besteci Selman Ada getirildi. (Bugün 14:18)

   

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü Selman Ada Oldu

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürü orkestra şefi ve besteci Selman Ada oldu. (Bugün 14:11)

   

  Akdeniz Heykeli, Koman'ın Memleketine Yakışır'

  Akdeniz Heykeli, Koman'ın Memleketine Yakışır"

  Edirne Belediye Başkanı Gürkan: "Heykelin, heykeltıraşımız Koman'ın memleketinde olmasından gurur duyarız" (Bugün 12:55)

   

  Bu Hafta 9 Film Vizyona Girecek

  Dwayne Johnson ile Irina Shayk'ın rol aldığı ''Herkül: Özgürlük Savaşçısı'' izleyiciyle buluşacak Jeremy Lovering'in yönettiği ''Korku Yolu''nda, arabalarıyla tatile çıkan iki gencin başına gelen korku dolu anlar izlenebilecek Haftanın animasyon filmi ''Zamanda Yolculuk''un karakterlerini, Yekta Kopan, (Bugün 12:00)

   

  Dream Theater, İstanbul'da Konser Verecek

  Dream Theater, İstanbul'da Konser Verecek

  Progresif metal müziğin efsane grubu Dream Theater, İstanbul'da konser verecek. (Bugün 11:33)

   

  Tarihi Değirmende Un Yerine Elektrik Üretiliyor

  Tarihi Değirmende Un Yerine Elektrik Üretiliyor

  Antalya'nın Akseki ilçesindeki 500 yıllık değirmende geçmişte un ve tahin üretilirken bugün elektrik üretiliyor. (Bugün 11:12)

   

  Kadir Gecesi

  Kadir Gecesi

  Şanlıurfa ve Sivas'ta, Kur'an ı Kerim'in indirilmeye başlandığı ve ''bin aydan daha hayırlı'' olarak kabul edilen Kadir Gecesi'nde vatandaşlar camilere akın etti. (Bugün 03:31)

   

  12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali -

  12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali -

  12. Uluslararası Bodrum Bale Festivali'ne katılan Carlos Saura Flamenko Hoy Gösteri Topluluğu, gösteri sundu. (Bugün 02:26)

   

 

  Konser Gelirini Gazze'ye Bağışlayacak

  Karadenizli şarkıcı Resul Dindar, 26 Temmuz'da Karabük'te vereceği konserin gelirini Gazze'ye bağışlayacak. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Üsküp Yaz Festivalinde Türk Piyanist

  Üsküp Yaz Festivalinde sahne alacak piyanist Sıla İlyasoğulları ''Festivale yeniden katılmaktan ve yeniden Üsküp'te olmaktan dolayı çok mutluyum." dedi. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Muğla'da Kaçak Rehber Denetimleri Başladı

  Muğla'da Kaçak Rehber Denetimleri Başladı

  Muğla genelinde belgesiz çalışan ve yabancı uyruklu olan kaçak rehberlere yönelik denetimler başladı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İlesam-Akçağ Roman ve Çocuk Edebiyatı Yarışması"

  Türk Edebiyatı ve kültürüne hizmet etmek, yeni eser ve isimler kazandırmak amacıyla düzenlenen yarışmada, 1. olan eserler, Akçağ Yayınevi tarafından yayımlanacak. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Van'da Yaralı Kuşlar, Doğaya Bırakılmayı Bekliyor

  Van'da Yaralı Kuşlar, Doğaya Bırakılmayı Bekliyor

  Van'da bilinçsiz avcıların hedefi haline geldikten sonra YYÜ Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi edilen 6 şahin ve 2 kartal, sağlığına kavuştu. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Yaralı Kuşlar, Doğaya Bırakılmayı Bekliyor

  YYÜ Yaban Hayatı Koruma ve Rehabilitasyon Merkezinde tedavi edilen 6 şahin ve 2 kartal, doğaya bırakılacakları günü bekliyor. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Prof. Dr. Şener'in Vefatı

  Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Kurt: "Tiyatro camiasına sayısız öğrenci yetiştiren, Türk tiyatrosuna büyük hizmetler vermiş değerli hocamız Prof. Dr. Sevda Şener'i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz" (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Prof. Dr. Şener'in Vefatı

  Prof. Dr. Şener'in Vefatı

  Tiyatro Eleştirmenleri Birliği Başkanı Akmen: "Birliğimizin kurucu üyesi Prof. Dr. Sevda Şener'in aramızdan yitip gitmesi, Türk tiyatrosunun yeri çok zor doldurulacak acı bir kaybıdır. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Yemen'de Bayram Hazırlığı

  Siyasi istikrarsızlık, şidddet olayları ve yoksullukla boğuşan Yemen'de, herşeye rağmen ramazan ayının son günlerinde bayram hareketliliği yaşanıyor Yemenliler, bayram alışverişi için pazarlara akın ediyor. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Akün ve Şinasi Sahnelerinin Satışı

  Akün ve Şinasi Sahnelerinin Satışı

  Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü: "Hangi nedenle olursa olsun, bu yapıların Türk sanatının hizmetinden mahrum bırakılması konusunda kaygı duyduğumuzu ve DOB olarak, bunu opera ve bale sanatlarının tüm yurtta daha yaygınlaşmasına yönelik verdiğimiz mücadelenin bir parçası ve sanatsal anlamda kaybedilecek. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Tokat'ın Kaz Gölüne Kameralı Koruma

  Tokat'ın Kaz Gölüne Kameralı Koruma

  Tokat'ın Pazar ilçesindeki Kaz Gölü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'ndaki kuş alanı, gölün kıyısındaki bazı noktalara yerleştirilen kameralarla gözetleniyor. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  Antik Kentte Kazılara Katılan Çocuklar Bir Günlüğüne 'Arkeolog' Oldu

  Antik Kentte Kazılara Katılan Çocuklar Bir Günlüğüne "Arkeolog" Oldu

  Çanakkale'de yaşayan bir grup öğrenci, Parion Antik Kenti ile Apollon Smintheus Tapınağı'ndaki kazılara katılarak simülasyon alanında uygulama yaptı. (22 Temmuz 2014 Salı )

   

  İftar Sofrasında Buluştular

  Şanlıurfa'da Afgan, Suriye ve Irak'lı 800 mülteci iftarda bir araya geldi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Filistinli Gruptan İstanbul'da "Gazze Konseri"

  Dünyaca ünlü Filistinli müzik grubu "Le Trio Joubran", İsrail'in Gazze'deki saldırılarında hayatını kaybedenler anısına İstanbul'da bir konser verecek. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Soli Pompeipolis Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları -

  Soli Pompeipolis Antik Kenti'ndeki kazı çalışmaları -

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Helenistik dönemin önemli kentlerinden olduğu ortaya çıkarılan Soli Pompeipolis Antik Kenti'ndeki kazı alanını inceledi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Medine Irak'ın Göç Temalı Sergisi Rahmi Koç Müzesinde

  Medine Irak'ın Göç Temalı Sergisi Rahmi Koç Müzesinde

  Bir çok sergiye katılan ve ödüller alan Medine Irak'ın 5. Kişisel sergisi Yersiz Yurtsuz 22 Temmuzda Rahmi M. Koç müzesinde sanatseverlerle buluşacak. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Soli Pompeipolis Antik Kenti'ndeki Kazı Çalışmaları

  Soli Pompeipolis Antik Kenti'ndeki Kazı Çalışmaları

  Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz, kazı alanını inceledi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Anavarza Artik Kenti Gün Yüzüne Çıkartılıyor

  Anavarza Artik Kenti Gün Yüzüne Çıkartılıyor

  Adana'nın Kozan ilçesinde bulunan antik kentteki kazı çalışmalarında, 30 35 metre genişliğinde taşlarla döşeli antik cadde bulundu. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Bodrum'da kruvaziyer turizmi

  Bodrum'da kruvaziyer turizmi

  Bodrum'a, 2 kuruvaziyer ile bin 777 yolcu geldi. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Edirne'yi Özel Olarak Gezmeli"

  Vali Şahin: "Bir kişi Edirne'ye 'Geçerken uğradım' diyorsa, Edirne'yi tanıyamamış demektir. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Ergene'de Sokakta Yaşayan Hastaya Devlet Sahip Çıktı

  Tekirdağ'ın Ergene ilçesinde sokakta yaşarken bulunan 70 yaşındaki Rafi Özcan'a devlet sahip çıktı. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  Ünlü Actor Lee, Dünya Turnesine Çıkıyor

  Ünlü Actor Lee, Dünya Turnesine Çıkıyor

  Güney Kore’nin dünyaca ünlü aktörlerinden Lee Min-ho, Eylül ayından başlayarak dünya turnesine çıkacak. (21 Temmuz 2014 Pazartesi )

   

  ABD'li Sinema ve Televizyon Oyuncusu James Garner Öldü

  Yıldızı 1950'ler ve 70'lerde "Maverick" ve "The Rockford Files" dizileriyle parlayan oyuncu, "Murphy's Romance" filmiyle Oscar'a aday gösterilmişti. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Elazığ'da "1023 Kişiyle Sahur Halayı" Etkinliği Ertelendi

  Ramazan ayında vatandaşları davul ve klarnetle sahura uyandırma geleneğinin yaşatıldığı Elazığ'da, "sahur halayı"nın Guinness Rekorlar Kitabı'na girmesi için 27 Temmuz'da gerçekleştirilmesi planlanan "1023 kişiyle sahur halayı" etkinliği, Filistin, Irak ve Suriye'de yaşananlar nedeniyle gelecek yıla ertelendi. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

  Üniversiteliler "Bilgeler Yolu"Nda Tarihe Yolculuk Yapacak

  İnönü Üniversitesi'nin merkez kampüsünde "Pembe Yol" olarak bilinen güzergahta oluşturulacak "Bilgeler Yolu" için heykeltıraşların çalışmaları sürüyor Yunus Emre'den Mevlana'ya, Hoca Ahmet Yesevi'den Hacı Bektaş ı Veli'ye, Dede Korkut'tan Nasreddin Hoca'ya, Karacaoğlan'dan Aşık Veysel'e kadar birçok. (20 Temmuz 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
24.07.2014 20:39:02. #1.13#