SON DAKİKA KÜLTÜR SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür Sanat Haberleri

 • 20:49 Mika-Der 6. Geleneksel Bağış Balosu Düzenlendi Yardıma muhtaç çocukların yaşam koşullarını iyileştirmek için yola çıkan Minik Kalpler İçin Elele Derneği (Mika-Der), 6. Geleneksel Bağış Balosu'nu, gerçekleştirdi.
 • 20:43 Kalp Krizi Geçiren Genç Kız Yaşam Savaşını Kazanamadı Ordu'nun Altınordu ilçesinde bir hafta önce evinde kalp krizi geçiren üniversite öğrencisi Tuğçe Aktürk, tedavi gördüğü hastanede öldü.
 • 20:20 Öyküleriyle Türkülerimiz" Yarışmasının Finali Ankara Milli Eğitim Müdürlüğünce ilkokul, ortaokul ve liseler arasında düzenlenen "Öyküleriyle Türkülerimiz" yarışmasının finali yapıldı.
 • 20:16 Modacı Zeynep Kartal, Altın Dokunuşlar Sergisini Gezdi Modacı Zeynep Kartal, Altın Dokunuşlar Sergisini Gezdi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Modacı Zeynep Kartal'ın sergiye gelenlerle sohbet etmesi Modacı Zeynep Kartal'ın açıklamaları Zeynep Kartal'ın sergi ürünlerini incelemesi Modacı Zeynep Kartal, Selçuklu motiflerini beğendi İngiltere'de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları tarafından düzenlenen Altın Dokunuşlar sergisini gezdi Kartal: "Sergideki kıyafetleri izlerken karar vermenin çok zor olduğunu anladım. Hepsi ayrı ayrı çok güzel, hepsini çok beğendim ama Anadolu Selçuklu dönemine ilgim olduğu için onları daha çok beğendim" İngiltere'de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından düzenlenen Altın Dokunuşlar sergisini gezdi.
 • 19:37 Ahilik Haftası Eskişehir'de, Ahilik Haftası etkinlikleri kapsamında "Esnaf Yürüyüşü" yapıldı.
 • 18:46 Yeni Bir" Sergisi Açıldı Ressam Nebahat Karyağdı'nın "Yeni Bir" sergisi İstanbullu sanatseverlerle buluştu.
 • 18:42 Modacı Zeynep Kartal, Selçuklu Motiflerini Beğendi İngiltere'de yaşayan Türk modacı Zeynep Kartal, Konya Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (KOMEK) tarafından düzenlenen Altın Dokunuşlar sergisini gezdi.
 • 18:37 5. Göl Saatleri Şiir Akşamı" Yarın Yapılacak Küçükçekmece Belediyesi'nce düzenlenen "5. Göl Saatleri Şiir Akşamı" yarın İstanbul'da gerçekleşecek.
 • 18:35 Şehitlerin Adı, Kütüphane ve Müzede Yaşatılacak Şehitlerin Adı, Kütüphane ve Müzede Yaşatılacak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Köy müzesinden detay Kütüphaneden detay İnceçayır Köyü Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı Osman Karaca'nın konuşması Köylülerle röportaj Şehitlerin adı, kütüphane ve müzede yaşatılacak Yozgat'ın köyünde kullanılmayan okul binasında oluşturulan kütüphane ve köy müzesine, şehit polis memuru Karaduman ile Jandarma Er Karataş'ın ismi verildi Terörle mücadelede şehit düşen polis memuru Gökhan Osman Karaduman ile Jandarma Er Murat Karataş'ın ismi, Yozgat merkeze bağlı İnceçayır köyünde oluşturulan kütüphane ile müzede yaşatılacak.
 • 18:33 İzmir'de 11. Balkanlılar Halk Dansları Festivali İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, şehit haberlerinin geldiği dönemde festival düzenlenmesine ilişkin, "Türkiye'nin doğu ve güneydoğusundaki terör saldırıları ve gelen şehit haberleri nedeniyle üzülüyoruz ancak dostluk köprüleri kurmak, barış mesajları vermek için düzenlediğimiz bu festivali eğlence olarak niteleyen ve bu şekilde İzmir Büyükşehir Belediyesini yıpratmaya çalışan zümreyi kınıyorum.
 • 18:26 Keban'da 2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği Keban'da, 2. Geleneksel Çocuk Oyunları Şenliği düzenlendi.
 • 18:08 Kuveytli İş Adamı Bursa'da Otantik Restoran Açtı Kuveytli iş adamı Farhan Alenezi, Bursa'da Kuveyt mutfağından yemeklerin sunulacağı otantik bir restoran açtı.
 • 17:23 Aristoteles'in Mezarı Bulundu Yunanistan'da, düşünceleri Platon (Eflatun) ile birlikte Batı uygarlığının temeli olarak kabul edilen iki büyük filozoftan biri olan Aristoteles'in mezarı Halkidiki Yarımadası'ndaki Stagira bölgesinde bulundu.
 • 16:52 1. Uluslararası Sulu Boya Sempozyumu Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Güzel Sanatlar Fakültesi ve İzmit Belediyesi işbirliğinde düzenlenen "1. Uluslararası Sulu Boya Sempozyumu", yurt içinden ve dışından akademisyen ve sanatseverlerin katılımıyla sürüyor.
 • 16:52 Aspendos'ta Yeni Bir Yazıt Bulundu Aspendos Antik Kenti Kazı Başkanı ve Hacettepe Üniversitesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Doç. Dr. Veli Köse, "235 ila 270 yıllarıyla tarihlenen önemli bir yazıt bulduk." dedi.
 • 16:48 15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali 15. Mersin Uluslararası Müzik Festivali'nin 28 Mayıs Cumartesi günü yapılacak kapanış konseri, "terör olaylarında şehit düşen askerlerin aziz hatırası" dolayısıyla ertelendi.
 • 16:47 Şehitlerin Adı, Kütüphane ve Müzede Yaşatılacak Terörle mücadelede şehit düşen polis memuru Gökhan Osman Karaduman ile Jandarma Er Murat Karataş'ın ismi, Yozgat merkeze bağlı İnceçayır köyünde oluşturulan kütüphane ile müzede yaşatılacak.
 • 16:40 Kuveyt'te Hat Sanatları Müzesi Kuveyt'teki Hat Sanatları Müzesi'nde hicri birinci yüzyıldan itibaren Müslümanların Çin sınırından Atlas Okyanusu kıyılarına kadar yaşadığı geniş coğrafyadaki sanatçıların ürettiği binlerce yıllık eserler sergileniyor.
 • 16:38 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Bodrum'dan detay görüntü Prof. Dr. Mehmet Akif Erdoğru ile röportaj Toplantıdan görüntü Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon'un konuşması 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu Bodrum'da, 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu başladı Bodrum'da, dördüncüsü bu yıl düzenlenen Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu başladı.
 • 16:21 Tılsımlı Gömlekler ve Takılar" Sergisi "İSMEK 20. Yılı Genel Sergi ve Festivali" kapsamında sanatseverlerle buluşan "Tılsımlı Gömlekler ve Takılar" sergisi ziyaretçilerden büyük ilgi görüyor.
 • 16:10 İzdso Müdürlüğüne Ünal Yeniden Seçildi İzmir Devlet Senfoni Orkestrası (İZDSO) Müdürlüğüne, keman sanatçısı Ender Ünal yeniden seçildi.
 • 15:53 Şehitin Adının Verildiği Parka F-5 Anıtı Çankaya'daki Şehit Hava Pilot Kurmay Yüzbaşı Mustafa Tanış Parkı'na, anıt olarak konulacak F-5 savaş uçağı, Eskişehir'den Ankara'ya getirildi.
 • 15:51 Suriyeli Çocukların Sinema Sevinci Suriyeli Çocukların Sinema Sevinci Kadir Has Üniversitesi, Cinema for Peace Foundation ve Global Citizen'in gerçekleştirdiği film gösterimi etkinliğine ev sahipliği yaptı.
 • 15:47 Çelebi Müzikali, Expo 2016 Antalya'da İlk Kez Sahnelendi Evliya Çelebi'nin hayatını anlatan Çelebi Müzikali, EXPO 2016 Antalya'da ilk gösterimini yaptı.
 • 15:44 4. Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu Bodrum'da, dördüncüsü bu yıl düzenlenen Uluslararası Her Yönüyle Bodrum Sempozyumu başladı.
 • 15:43 Ziyafet Sofrası' Adlı Oyun İlgiyle İzlendi Ziyafet Sofrası' Adlı Oyun İlgiyle İzlendi Dicle Üniversitesi Mavera Gençlik Kulübü tarafından organize edilen ve 2008 yılından beri faaliyet gösteren Külliyen Tiyatro Ekibi'nin sahnelediği 'Ziyafet Sofrası' adlı tek perdelik komedi oyunu, izleyenlere keyifli anlar yaşattı.
 • 15:26 11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali 11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları Halkla İlişkiler Sorumlusu İlkay Altıntaş'ın röportajı Festivale katılamayan çocukların gönderdiği resimlerin yer aldığı sergiden detaylar - Festivale katılamayan çocukların gönderdiği resimlerle sergi açıldı Eskişehir'de 11. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında Batman, Van, İzmir, İstanbul ve Trabzon gibi şehirlerden festivale katılamayan çocukların gönderdiği resimlerin yer aldığı sergi açıldı.
 • 14:36 Türk-Arap Ortak Yapımı Dizi TRT El Arabia'da Yayımlanacak İlk Türk-Arap ortak yapımı dizi "Büyük Ev", TRT El Arabia'da izleyiciyle buluşacak.
 • 14:25 Şehir ve Medeniyet Sempozyumu Başladı Önder Genel Başkanı Halit Bekiroğlu, Türkiye'nin gelişen bir ülke olduğunu belirterek "İnşallah önümüzdeki yıllarda ilk sıralara girecek.
 • 13:56 2. Erciyes Çocuk Romatoloji Şenliği Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı tarafından "2. Erciyes Çocuk Romatoloji Şenliği" düzenlendi.
 • 13:44 Kokteyl" Gibi Meyve Ağacı Yatağan ilçesinde emekli olduktan sonra evinin bahçesinde meyve yetiştiren Memduh Mavi, internetten öğrendiği aşılama yöntemi sayesinde bir ağaçtan 7 farklı meyve elde etti.
 • 13:41 Harbiye Yaz Oyunları' 31 Mayıs'ta Başlıyor Harbiye Yaz Oyunları' 31 Mayıs'ta Başlıyor İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları tarafından gelenekselleşen 'Yaz Oyunları' 31 Mayıs Salı akşamı 12. Gece adlı oyunla başlıyor.
 • 13:18 6. İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali" İSTANBUL'74 tarafından gerçekleştirilen "6. İstanbul Uluslararası Sanat ve Kültür Festivali" 3 Haziran'da başlıyor.
 • 12:53 12. Doğançay Müzesi İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması" İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü ile Doğançay Müzesi'nin düzenlediği "12. Doğançay Müzesi İstanbul Ortaokullar Resim Yarışması"nın ödülleri, 31 Mayıs'ta sahiplerini bulacak.
 • 12:51 Çelebi Müzikali, Expo'da İlk Kez Sahnelendi Evliya Çelebi'nin hayatının anlatıldığı müzikal, Türkiye'nin ilk kez ev sahipliği yaptığı EXPO 2016 Antalya sergi alanında gösterildi.
 • 12:47 Genç Piyanistlerden Uluslararası Başarı Yaşar Üniversitesi'nde müzik eğitimi gören Pınar İstemi ve Benan Dalkıran, İtalya'nın Barletta kentinde düzenlenen "Uluslararası Genç Müzisyen Yarışması"nda "Oda Müziği Duo" kategorisinde ikincilik ödülü kazandı.
 • 12:42 Kocaeli'de 43. Altın Kiraz Festivali'ne Doğru Kocaeli'nin Körfez ilçesinde 3-5 Haziran'da 43. Altın Kiraz Festivali düzenlenecek.
 • 12:35 İzmir'de Kültür Sanat İzmir Büyükşehir Belediyesince bu yıl ikincisi düzenlenen İzmir Mizah Festivali, bu akşamki törenle başlayacak.
 • 12:31 Hasta Annesinin Bakımı İçin Eğitimini Yarıda Bıraktı Hasta Annesinin Bakımı İçin Eğitimini Yarıda Bıraktı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Pınar Polat'ın ev temizliği yaparken görüntü -Pınar Polatla röportaj -Kanser Hastası Anne Ayşegül Polatla röportaj -Onkoloji Hastaları Yardımlaşma ve Sevgi Derneği Başkanı Tekin Gülerle röportaj -Muş Milli Eğitim Müdürü Cevdet Aslan'la röportaj Hasta annesinin bakımı için eğitimini yarıda bıraktı Muş'ta 8. sınıf öğrencisi Pınar Polat, kanser hastası annesi ve 3 kardeşine bakabilmek için okuma hayalinden vazgeçmek zorunda kaldı İl Milli Eğitim Müdürü Arslan: "Öğrencimiz eğitimine bir yıl ara vermiş ama ikna etmeye çalışıp seneye örgün öğretime kaydettireceğiz" Muş'ta 8. sınıf öğrencisi Pınar Polat, kanser hastası annesi ve 3 kardeşine bakabilmek için eğitimini yarıda bıraktı.
 • 12:28 Kaymakam Öztürk, Resim Sergisini Gezdi Şemdinli Kaymakamı Murat Öztürk, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde kurs gören kursiyerler tarafında düzenlenen resim sergisini gezdi.
 • 12:14 Sokak Köpekleri "Bal" ve "Betty" Aa'da Yönetmen Fedai Çakır, "Bal ile Betty" filminin yarınki galası öncesi, film ekibiyle Anadolu Ajansı (AA) İstanbul Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.
 • 12:08 Bolu'da Fındık Üreticisine Gelir Desteği AK Parti Bolu İl Başkanı Nurettin Doğanay, "Mudurnu'da 884 çiftçimize ve Göynük'te de 116 çiftçimize bu yıl 2 milyon lira alan bazlı fındık gelir desteği verilecek.
 • 11:45 Samsun'da "Torun Sevme" Kursu Açıldı Samsun'un Canik ilçesinde açılan "Torun Nasıl Sevilir" kursunda, nine ve dedelere, çocuklarla ilgilenirken nasıl davranmaları gerektiği konusuda bilgi veriliyor.
 • 11:41 11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Eskişehir'de 11. Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali kapsamında Batman, Van, İzmir, İstanbul ve Trabzon gibi şehirlerden festivale katılamayan çocukların gönderdiği resimlerin yer aldığı sergi açıldı.
 • 11:20 Ehram" Zamana Direniyor Anadolu'nun zengin kültürel değerlerinden biri olan, bazı illerde geleneksel giysi kültürünü oluşturan, aynı zamanda bir el sanatı olarak değer bulan ehram, gelişen teknolojiye bağlı olarak yok olma riskiyle karşı karşıya.Bazı illerde kadınların ev dışına çıkarken örtündükleri, tüm vücudu kaplayan, yöresel motiflerle süslenen ve Bayburt'ta köklü bir yer edinen bu geleneğin yok olmasına gönlü razı olmayan Sevim Ataner, "Bir anne çocuğunu nasıl severse ben sanatımı o şekil sevdim" diyerek kendini bu geleneksel sanatı yaşatmaya adadı.
 • 11:04 Askeri Havacılık Eserleri Müzayedede Satışa Sunulacak Türkiye'de ilk kez gerçekleştirilecek askeri havacılık müzayedesinde, Vietnam savaşında kullanılan 1960 yapımı kaskın da aralarında bulunduğu bin 360 ürün, satışa sunulacak.
 • 10:58 Çıkış Noktamız, Irkçılık ve İslam Düşmanlığı" Der Wisch dergisinin Genel Yayın Yönetmeni İbrahim Yavuz, "Şu an ırkçılık ve İslam düşmanlığı Avrupa'da çok revaçta ve popüler bir şey oldu artık. Toplumun tamamen ortasına doğru kaymış bir durumda.
 • 10:56 Seferihisar'dan Samos'a Gemi Seferleri İzmir'in Seferihisar ilçesi ile Samos adası arasında 1 Temmuz'da başlayacak gemi seferleri 3 gün ücretsiz yapılacak.
 • 10:49 Hasta Annesinin Bakımı İçin Eğitimini Yarıda Bıraktı Muş'ta 8. sınıf öğrencisi Pınar Polat, kanser hastası annesi ve 3 kardeşine bakabilmek için eğitimini yarıda bıraktı.
 • 10:47 Yenice Halk Eğitim Merkezinin Yıl Sonu Sergisi Yenice Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğünce yıl sonu karma sergisi açıldı, 6. Bindallı Yarışması yapıldı.