14:0500
SON DAKİKA KÜLTÜR-SANAT HABERLERİ

Son Dakika Kültür - Sanat Haberleri

   

  Filmekimi'ne Doğru

  Yeni sinema sezonunun habercisi Filmekimi, 11 17 Ekim'de İstanbul'da olacak, ekim boyunca diğer illere taşınacak Etkinlikte yönetmen Xavier Dolan'ın son filmi "Mommy"nin Türkiye prömiyeri yapılacak. (Bugün 13:26)

   

  Rölyef Çinide "Sır"Landı

  Kütahya'da yaşayan bir çini sanatçısı, kırık ve çatlak çini tabaklara restorasyan yaparken, kabartma sanatı olarak da bilinen rölyefi, çiniye işledi Çini sanatçısı Yaman: "Bu sanatın adı 'çini üzerine rölyef kesme sanatı'. Yaş tabak üzerine çizim veya desen çizmeden kesim yapıyoruz" "Hedefimiz, çininin daha iyi yerlere gelmesi ve kendimizi bu konuda daha geliştirerek, daha iyi formlar tasarlamak. (Bugün 12:45)

   

  BDT, Perdelerini 'Hastalık Hastası' Oyunuyla Açacak

  BDT, Perdelerini "Hastalık Hastası" Oyunuyla Açacak

  Bursa Devlet Tiyatrosu, 2014-2015 sezonunda ilk olarak "Hastalık Hastası" adlı oyunu sahneleyecek. (Bugün 12:43)

   

 

  Pasaport Hizmeti Vatandaşın Ayağına Gidiyor

  Pasaport Hizmeti Vatandaşın Ayağına Gidiyor

  Iğdır Emniyet Müdürlüğü, sağlık sorunları nedeniyle evinden veya hastaneden çıkamayan, vatandaşların pasaport müraacatlarını evlerinden alacak. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Harran Üniversitesi, Örenyeri'nde Yapacağı Kazı Çalışmalarına Başladı

  Harran Üniversitesi, Örenyeri'nde Yapacağı Kazı Çalışmalarına Başladı

  Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü'nün, Harran İlçesi Örenyeri'nde 30 kişilik ekiple gerçekleştireceği kazı çalışmaları başladı. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Erciyes'teki Fidanlara Panel Koruma

  Erciyes'teki Fidanlara Panel Koruma

  Kayseri'de yıllardır "ağaç yetişmez" denilen Erciyes Dağı eteklerine dikilen fidanlar, soğuk, rüzgar ve aşırı güneşe karşı rüzgar panelleri ile korunacak. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Trabzon'da Alternatif Turizm Aktiviteleri Turist Sayısını Artırıyor

  Turizmde "her şey dahil" sistemi yerine doğa ve kültür gezisi aktivitelerinin ön plana çıktığı Trabzon'da turist sayısı geçen yıla oranla yüzde 60 artış gösterdi. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Taşa Olan Merakı "Girişimci" Yaptı

  Taş heykellere tutkusu nedeniyle Muğla'nın Bodrum ilçesinde heykel atölyesi kuran 29 yaşındaki taş ustası, villalar ve rezidanslar için taş heykeller yapıyor. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Levent Yüksel, Bodrum'da Konser Verdi

  Levent Yüksel, Bodrum'da Konser Verdi

  Pop müziği şarkıcısı Levent Yüksel, Bodrum'da konser verdi. (25 Ağustos 2014 Pazartesi )

   

  Kuraklık tehlikesine dikkat çekmek için gölün üzerinde dans etti -

  Kuraklık tehlikesine dikkat çekmek için gölün üzerinde dans etti -

  Dansçı ve koreograf Ziya Azazi, kuraklık tehlikesine dikkat çekmek için Burdur Gölü'nün üzerine kurulan platformda gösteri sundu. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Kavalalı Ailesine Ait Mücevherler Koruma Altında

  Mısır'da, Kavalalı Mehmet Ali Paşa'nın ailesine ait 246 parça mücevher, Tarihi Eserler Bakanlığı'nın koruması altına alındı. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  'Annemin Şarkısı' film ekibi, Büyükelçi Erginay'ı ziyaret etti -

  "Annemin Şarkısı" film ekibi, Büyükelçi Erginay'ı ziyaret etti -

  Avrupa'nın önemli film festivallerinden biri olarak gösterilen 20. Saraybosna Film Festivali'nde ''En İyi Erkek Oyuncu'' ve ''En İyi Film'' ödüllerine layık görülen ''Annemin Şarkısı'' filminin yönetmeni Erol Mintaş ve başrol oyuncusu Feyyaz Duman, Saraybosna Büyükelçisi Cihad Erginay'ı ziyaret etti. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Kültür ve Turizmde Engelsiz Bir Yaşam İçin Destek

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Bakanlığım, son iki yılda engelliler için 454 bin 165 lira ödenekle 10 müzede ulaşılabilirliğin sağlanmasına yönelik uygulamalar yaptı. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  İbn-i Sina'ya Ait El Yazması Eserler

  İbn i Sina'ya ait 149 el yazması eserin Meşhed kentindeki Merkez Kütüphanesi Müzesi'nde sergilendiği bildirildi. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Tarihi Medresede Rekonstrüksiyon Çalışmaları

  Osmanlı padişahlarından Sultan Mehmet Çelebi'nin komutanlarından Beyazıt Paşa'nın 1400'lü yıllarda inşa ettirdiği medresenin yeniden yapımı için çalışmalara başlandı. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Ani Harabelerinin Yer Altı Sırları Gün Yüzüne Çıkıyor

  Kars'a 45 kilometre mesafede, Ermenistan sınırının sıfır noktasında bulunan 5 bin yıllık tarihiyle ziyaretçilerini kendine hayran bırakan Ani harabelerinin yer altı sırları ortaya çıkarılıyor. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  'Annemin Şarkısı" Film Ekibi, Büyükelçi Erginay'ı Ziyaret Etti

  20. Saraybosna Film Festivali'nde ''En İyi Erkek Oyuncu'' ve ''En İyi Film'' ödüllerine layık görülen ''Annemin Şarkısı'' filminin yönetmeni Erol Mintaş ve başrol oyuncusu Feyyaz Duman, Saraybosna Büyükelçisi Erginay'ı ziyaret etti Büyükelçi Erginay: ''Çok önemli konulara parmak basan bir film. Aynı. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Türkiye'de Bir İlk Yapılarak, Her Gün Aynı Saatte Kulede Şiir Okunacak

  Türkiye'de Bir İlk Yapılarak, Her Gün Aynı Saatte Kulede Şiir Okunacak

  Nilüfer Belediyesine ait yeni hizmet binasında, kasım ayından itibaren yapının önündeki kulede her gün 12.00'de şiir seslendirilecek. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Çukurova'da Ev Yapımı Biber Salçası Mesaisi Başladı

  Çukurova halkı, biberi geleneksel yöntemle imece usulü işyelip, salça üretiyor. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Renkleri Hisset' Müze Olma Yolunda

  Renkleri Hisset" Müze Olma Yolunda

  Görme engellilerin tabloları, kabartma olarak hazırlanan panellere dokunup, dinleyip ve renklere özgü kokular aracılığıyla algılama imkanı sunan Türk ressam Süt'ün "Renkleri Hissetmek" projesi, Avrupa'da 15 kenti dolaştıktan sonra İsviçre'nin Münsterlingen kentinde önümüzdeki yıl müze olacak Ressam Süt: (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Her Gün Saat 12.00'yi Vurduğunda Kulede Şiir Okunacak

  Bursa'da Nilüfer Belediyesine ait hizmet binası kasımda faaliyete geçirildiğinde, yapının önündeki meydanda farklı ve her gün tekrarlanacak kültürel etkinlik yapılması kararlaştırıldı Belediye Başkanı Bozbey: "Türkiye'de ilki gerçekleştirmenin başlangıcındayız. Buraya bir tasarım yaptırıyoruz. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Nilüfer, Bodrum'da konser verdi -

  Nilüfer, Bodrum'da konser verdi -

  Şarkıcı, söz yazarı ve yapımcı Nilüfer, Bodrum'da konser verdi. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Saraybosna Film Festivali'nin ardından -

  Saraybosna Film Festivali'nin ardından -

  Avrupa'nın önemli film festivallerinden biri olarak gösterilen 20. Saraybosna Film Festivali'nde "Annemin Şarkısı" filmi ile "Saraybosna'nın Kalbi" ödülüne layık görülen Erol Mintaş, böyle ciddi bir festivalde ödül almaktan dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi. (24 Ağustos 2014 Pazar )

   

  Saraybosna Film Festivali'nde Türk filmine iki ödül -

  Saraybosna Film Festivali'nde Türk filmine iki ödül -

  Avrupa'nın önemli film festivallerinden biri olarak gösterilen, 60 farklı ülkeden 247 filmi binlerce sinemaseverle buluşturan ve Anadolu Ajansı'nın medya partnerliğini yaptığı 20. Saraybosna Film Festivali, Halk Tiyatrosu'nda düzenlenen törenle sona erdi. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Saraybosna Film Festivali'nin Ardından

  "Saraybosna'nın Kalbi" ödülüne layık görülen "Annemin şarkısı" filminin yönetmeni Mintaş: "Bugün filmimizle iki ödül aldık ve bu gurur verici bir şey. Umarım bu Türk sineması için güzel bir adım olmuş olur ve filmimiz dünyanın her tarafında insanlara ulaşır" "Saraybosna'nın Kalbi En İyi Erkek Oyuncu. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  İznik Çinileri Sergisi" 1 Eylül'de Açılacak

  Nakkaş çift Nursen ve Güvenç Güven'in "16. Yüzyıl Tarzı Orijinal Teknik İznik Çinileri ve Ahşap Üstü Kalemişleri Sergisi", 1 Eylül'de Dolmabahçe Sarayı Sanat Galerisi'nde sanatseverlerle buluşacak. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  'İnançlar ve Müzikleri' Konseri Heybeliada'da Gerçekleşti

  'İnançlar ve Müzikleri' Konseri Heybeliada'da Gerçekleşti

  Rum, Yahudi, Süryani, Alevi, Ermeni ve Türk topluluklarının korolarının yer aldığı "İnançlar ve Müzikleri" adlı konser, Heybeliada Ruhban Okulunun bahçesinde gerçekleşti. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

  Barcelonalılar, "Edepsiz Turistlere" Karşı Sokaklara Döküldü

  İspanya'nın turizm kentlerinden Barcelona'da, ahlaka aykırı hareketler yapan turistlere karşı önlem isteyen Barcelonalılar gösterilerine devam etti. (23 Ağustos 2014 Cumartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.08.2014 14:05:40. #1.12#