SON DAKİKA GÜNCEL HABERLERİ

Son Dakika Güncel Haberleri

 • 01:102016 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe KomisyonundaYÖK Başkanı Yekta Saraç, "YÖK'ün yetkilerini buharlaştıramayacağınız için YÖK'ün yetkilerini bir yere intikal, nakledebilirsiniz.
 • 01:09Kredi Kartı Kopyalayan 3 Kişi YakalandıKredi Kartı Kopyalayan 3 Kişi YakalandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Zanlıların Çerkezköy Emniyet Müdürlüğü'nden çıkışları Zanlıların sağlık kontrolüne getirilmeleri Zanlıların hastaneden çıkışları Kiralık otomobilin olay yeri inceleme ekipleri tarafından aranması Zanlıların ATM'ye yerleştirdikleri kopyalama cihazı Tekirdağ'da kredi kartı kopyalayan 3 kişi yakalandı Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde ATM'lere yerleştirdikleri kopyalama cihazıyla vatandaşların banka ve kredi kartı bilgilerini elde edip hesaplarından para çeken üç kişi suçüstü yakalandı.
 • 01:08Çiçek: Arınç ve Çelik Düzgün ArkadaşlardırÇiçek: Arınç ve Çelik Düzgün ArkadaşlardırBülent Arınç ve Hüseyin Çelik'in sözlerini değerlendiren AK Parti Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, "O arkadaşlar için ben şehadet ederim. Bunlar düzgün arkadaşlardır" dedi.
 • 00:56Avcı: 'Proje ve Çalışmalar, Hızlı ve Kararlı Bir Şekilde Uygulamaya Devam Ediliyor'Avcı: 'Proje ve Çalışmalar, Hızlı ve Kararlı Bir Şekilde Uygulamaya Devam Ediliyor'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Nabi Avcı'nın konuşması TBMM - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesi görüşüldü.
 • 00:52Avusturya Dışişleri Bakanı Kurtz, Kosova'daAvusturya Dışişleri ve Entegrasyon Bakanı Sebastian Kurtz, Kosova'da geçen eylül ayından beri süren hükümet muhalefet krizinin çözümü için tarafları işbirliğine davet etti.
 • 00:49Tekirdağ'da Kredi Kartı Kopyalayan 3 Kişi YakalandıTekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde ATM'lere yerleştirdikleri kopyalama cihazıyla vatandaşların banka ve kredi kartı bilgilerini elde edip hesaplarından para çeken üç kişi suçüstü yakalandı.
 • 00:47Avcı: 'Dershanelerin Yol Açtığı Olumsuzluklara Son Verilmiştir'Avcı: 'Dershanelerin Yol Açtığı Olumsuzluklara Son Verilmiştir'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Nabi Avcı'nın konuşması TBMM - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesi görüşüldü.
 • 00:43Yemen'deki Şiddet OlaylarıYemen'in farklı bölgelerinde meydana gelen şiddet olaylarında 27 kişinin öldüğü, 25 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 00:39Mozaik YoluMozaik Yolu" İsviçre'den BaşladıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Mozaik detaylı eserlerden detaylar Davetlilerden detaylar Demet Sabancı Çetindoğan'ın konuşması Prof. Dr. İlber Ortaylı'nın konuşması Anadolu'nun tarihi mirasını tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası projeler geliştiren ve Demet Sabancı Çetindoğan'ın Yönetim Kurulu Başkanlığında kurulan ONE Derneği, Türkiye'nin kültürel mirasına, tarihi ve doğal zenginliklerine sahip çıkma amacıyla başlattığı "Mozaik Yolu" projesinin uluslararası ilk adımını, İsviçre'nin Gstaad kasabasında, mozaik detaylı eserlerin de tanıtılacağı bir sergide attı.
 • 00:38Ukrayna Milletvekili Kırımoğlu AçıklamasıUkrayna Devlet Başkanının Kırım Tatarlarından Sorumlu Yetkilisi, Ukrayna Milletvekili Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu, kendisine atfedilerek Türkiye ve Ukrayna basınında çıkan "Türkiye'den Ukrayna'ya silah yardımı" ile ilgili haberleri yalanladı.
 • 00:32Özgecan Aslan'a AnmaÖzgecan Aslan'a AnmaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kültürpark Fuar Alanı Montrö Meydanı girişinde toplanan grup Basın açıklaması Açıklamayı dinleyen partililer Özgecan Aslan'a İzmir'de anma CHP İzmir Kadın Kolları, "kadınların istedikleri saatte istedikleri yerde bulunma hakkına sahip olduklarını göstermek" amacıyla saat 22.30'da basın açıklaması yaptı CHP İzmir Kadın Kolları, Mersin'de geçen yıl 11 Şubat'ta evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan'la ilgili, "kadınların istedikleri saatte istedikleri yerde bulunma hakkına sahip olduklarını göstermek" amacıyla saat 22.30'da basın açıklaması yaptı.
 • 00:242016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu - Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi Görüşmeleri2016 Yılı Bütçesi Plan ve Bütçe Komisyonu - Milli Eğitim Bakanlığı Bütçesi GörüşmeleriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Komisyondan genel ve detay görüntüler Nabi Avcı'nın salona gelişi ve komisyon üyeleriyle görüşmesi Avcı'nın konuşması TBMM - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesi görüşüldü.
 • 00:23Özgecan, İzmir'de Ölümünün Birinci Yıldönümünde AnıldıÖzgecan, İzmir'de Ölümünün Birinci Yıldönümünde AnıldıGeçtiğimiz sene Mersin’in Tarsus ilçesinde hunharca öldürülen Özgecan Aslan, ölümünün birinci yıl dönümünde Cumhuriyet Halk Partisi İzmir Kadın Kolları tarafından anıldı.
 • 00:23ABD 3 Daeş Üyesini Daha Kara Listeye AldıABD Hazine Bakanlığı, terör örgütü DAEŞ mensubu üç kişiye karşı yaptırım kararı aldı.
 • 00:19Yemen Devrimi'nin 5. Yıl Dönümü KutlamasıYemen Devrimi'nin 5. Yıl Dönümü KutlamasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Gösteriden detaylar Yemen'in başkenti Sana'daki Tagheer Meydanı'nda toplana Yemenliler, eski Cumhurbaşkanı Ali Abdullah Salih yönetiminin devrildiği 11 Şubat 2011 devriminin 5. yıl dönümünü kutladı.
 • 00:18Avcı: Eskişehir İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Görevden AldıkMilli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Eskişehir’de okullara öğrencilerin dini dersleri seçmeleri konusunda teşvik edilmelerine ilişkin yazı gönderen İl Milli Eğitim Müdürü Yardımcısı Ali Pehlivan’ın görevden alındığını açıkladı.
 • 00:14Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci, Erciş'te Ziyaretlerde BulunduGümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci, Erciş'te Ziyaretlerde BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan yardımcısı Fatih çiftci'nin vatandaşlarla tokalaşması Çiftci'nin Kaymakamı Yaşar'ı makamında ziyaret etmesi Kaymakam Yaşar'ın konuşması Çiftci'nin konuşması Çiftci'nin Erciş Ticaret ve Sanayı Odasını ziyaretinde konuşması Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Çiftci: "AK Parti hükümeti burada tekrar huzuru tesis edecektir" Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Çiftci, AK Parti hükümetinin bölgede tekrar huzuru tesis edeceğini belirterek, "Burada bir huzursuzluk ve sıkıntı var biliyorum.
 • 00:10Rusya Başbakanı Medvedev AçıklamasıRusya Başbakanı Dimitri Medvedev, Suriye'deki iç savaşa ilişkin, "Yeni bir dünya savaşına sebebiyet vermek yerine tüm tarafların müzakere masasında yer almaları zorunlu kılınmalı" dedi.
 • 00:09Avcı: 'Temel Önceliğimiz, İnsana Yönelik Yatırımlardır'Avcı: 'Temel Önceliğimiz, İnsana Yönelik Yatırımlardır'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Nabi Avcı'nın açıklamaları TBMM - TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Milli Eğitim Bakanlığının 2016 yılı bütçesi görüşüldü.
 • 00:0511. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Kayınpederinin Vefatı11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt'un cenaze töreni sebebiyle Üsküdar'da bazı yolların trafiğe kapatılacağı bildirildi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 12 Şubat 2016Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Mabeyn Köşkü'nde, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani ile çalışma yemeğinde bir araya gelecek.
 • 23:59Brezilya'da Zika Virüsüyle MücadeleRIO DE Brezilya hükümetinin, Zika virüsüyle mücadele kapsamında kanalizasyon sistemini iyileştireceği açıklandı.
 • 23:58Hayrünnisa Gül'ün Babasının Cenazesinde Bazı Yollar Trafiğe KapatılacakHayrünnisa Gül'ün Babasının Cenazesinde Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt için Marmara İlahiyat Fakültesi Camisi'nde düzenlenecek cenaze töreni nedeniyle yarın Üsküdar'da bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • 23:55Türk-Macar İş ForumuTürk-Macar İş ForumuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türk-Macar İş Forumu Szentgotthard Belediye Başkanı Istvan Vilmos Polyak'ın konuşması Budapeşte Ticaret Müşaviri Faruk Cömert'in konuşması Macaristan'ın Kayseri Fahri Konsolosu ve Türk-Macar İş Adamları Derneği Başkanı Osman Şahbaz'ın konuşması Türk-Macar İş Forumu Szentgotthard Belediyesi ve Türk-Macar İş Adamları Derneği, Türk ve Macar iş adamlarını bir araya getirdi Macaristan'ın Vas bölgesindeki Szentgotthard Belediyesi ve Türk-Macar İş Adamları Derneği tarafından Türk-Macar İş Forumu düzenlendi.
 • 23:53Marmaris'te 30 Dakikada, 3 İşyerine Giren 3 Çocuk TutuklandıMarmaris'te 30 Dakikada, 3 İşyerine Giren 3 Çocuk Tutuklandımuğla'nın Marmaris İlçesi'nde, 3 ayrı iş yerinde yaşanan hırsızlık olayına karıştığı güvenlik kameraları ve parmak izi ile tespit edilen M.U.(16), E.B. (16) ve B.B. (16) tutuklandı.
 • 23:53Marmaris'te 30 Dakika Üç İşyeri Soyan Çocuklar TutuklandıMarmaris'te 30 Dakika Üç İşyeri Soyan Çocuklar TutuklandıMarmaris'te 30 dakika üç işyeri soyan çocuklar tutuklandı Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde, üç ayrı iş yerinde yaşanan hırsızlık olayına karıştığı güvenlik kameraları ve parmak izi ile tespit edilen 18 yaşından küçük 4 çocuktan 3'ü polis tarafından yakalandı.
 • 23:52Otomobil, Zırhlı Polis Aracıyla Çarpıştı: 6 YaralıOtomobil, Zırhlı Polis Aracıyla Çarpıştı: 6 YaralıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Ambulansların olay yerine gelişi Sağlık ekiplerinin sedye ile yaralıları taşıması Kazaya karışan otomobilden yaralının çıkarılması Kazaya karışan zırhlı polis aracı Otomobil, zırhlı polis aracıyla çarpıştı: 6 yaralı Adana'da izin gösteriye müdahaleye giden zırhlı polis aracıyla otomobilin çarpışması sonucu 3'ü polis 6 kişi yaralandı Adana'da izinsiz gösteriye müdahaleye giden zırhlı polis aracıyla otomobilin çarpışması sonucu 3'ü polis 6 kişi yaralandı.
 • 23:52Güney Afrika Cumhurbaşkanı Zuma AçıklamasıCAPE TOWN(AA)- Güney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jacob Zuma, "Dayanıklı ve hızlı gelişen bir ekonomi, ulusal kalkınma planımıza ve radikal ekonomik dönüşümün ana hedefidir, ekonomi hızlı gelişirse iş olanakları artar" dedi.
 • 23:50İzmir - CHP'li Kadınlardan 'Özgecan' Eylemiİzmir - CHP'li Kadınlardan 'Özgecan' EylemiCHP'li kadınlardan 'Özgecan' eylemi Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı, Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin yıldönümünde kadına şiddet olaylarının son bulması için eylem yaptı.
 • 23:49Gül'ün Kayınpederinin Cenazesi Nedeniyle Üsküdar'da Bazı Yollar Kapalı11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün kayınpederi Ahmet Özyurt'un cenaze töreni nedeniyle Üsküdar'daki bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • 23:48Rusya Başbakan Yardımcısı Rogozin, Irak'taRusya Başbakan Yardımcısı Rogozin, Irak'taGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Heyetler arası görüşme Anlaşma imzalanması Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi'nin konuşması Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin konuşması Resmi temaslarda bulunmak üzere Irak'a gelen Rusya Başbakan Yardımcısı Dmitry Rogozin, Irak Dışişleri Bakanı İbrahim el-Caferi ile başkent Bağdat'taki Dışişleri Bakanlığı'nda iki ülke arasında birçok alanı kapsayan işbirliği protokolünü imzaladı.
 • 23:45Www.herkul.org" Sitesine Erişim Engellendiİstanbul 7. Sulh Ceza Hakimliği, "FETÖ/PDY örgütü lideri Fetullah Gülen'in" konuşmalarının yayınlandığı "www.herkul.org" adlı internet sitesine erişimin engellenmesine karar verdi.
 • 23:44CHP'li Kadınlardan 'Özgecan' EylemiCHP'li Kadınlardan 'Özgecan' EylemiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İzmir İl Kadın Kolları Başkanlığı, Özgecan Aslan'ın öldürülmesinin yıldönümünde kadına şiddet olaylarının son bulması için eylem yaptı.
 • 23:41Cumhurbaşkanına Hakarete 2 Yıl 4 Ay HapisAfyonkarahisar'da sosyal medya üzerinden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan 24 yaşındaki Hilal Kalafat, 2 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırılırken, mahkeme hükmün açıklanmasının geri bırakılmasını kararlaştırdı.
 • 23:40Kahramanmaraş - Bakan Ünal: Basına Karşı Saldırıyı LanetliyorumKahramanmaraş - Bakan Ünal: Basına Karşı Saldırıyı LanetliyorumBakan Ünal: Basına karşı saldırıyı lanetliyorum Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Yeni Akit ve Yenişafak gazete binalarına yönelik saldırıyı kınarken, "Basına karşı yapılan saldırıyı lanetliyorum" dedi.
 • 22:53Sakarya'da Fuhuş Operasyonunda 17 TutuklamaSakarya'nın Karasu İlçesi'nde düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 28 kişiden 17'si tutuklandı.
 • 23:40Mozaik Yolu" İsviçre'den BaşladıAnadolu'nun tarihi mirasını tanıtmak amacıyla ulusal ve uluslararası projeler geliştiren ve Demet Sabancı Çetindoğan'ın Yönetim Kurulu Başkanlığında kurulan ONE Derneği, Türkiye'nin kültürel mirasına, tarihi ve doğal zenginliklerine sahip çıkma amacıyla başlattığı "Mozaik Yolu" projesinin uluslararası ilk adımını, İsviçre'nin Gstaad kasabasında, mozaik detaylı eserlerin de tanıtılacağı bir sergide attı.
 • 23:38Çalınan Para Kasası Sulama Kanalında BulunduÇalınan Para Kasası Sulama Kanalında BulunduTekirdağ’ın Malkara ilçesinde Hacısungur Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’nden çalınan para kasası sulama kanalında boş vaziyette bulundu.
 • 23:38Sakarya'daki Fuhuş Operasyonunda 17 TutuklamaSakarya’da düzenlenen fuhuş operasyonunda gözaltına alınan 28 kişiden 17’si çıkartıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 23:31YÖK Başkanı Saraç: Yetki Devrinde Titiz Davranılması LazımYÖK Başkanı Yekta Saraç, YÖK’ün kaldırılması konusundaki milletvekili görüşlerini değerlendirdi.
 • 23:28Tokat'ta Erkek Cesedi BulunduTokat'ta Erkek Cesedi BulunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Tokat'ta boş arazide bir erkek cesedi bulundu Genel görüntüler Polis ekiplerinden görüntüler Polis ekiplerinin çalışmaları Tokat'ta erkek cesedi bulundu Tokat'ta boş arazide 20 yaşındaki bir gencin cesedi bulundu.
 • 23:28Iğdır'da 6 Yaşındaki Çocuğun Öldürülmesi DavasıIğdır'ın Tuzluca ilçesinde akrabalarının evinin bahçesinde şeker çuvalı içinde toprağa gömülü olarak cesedi bulunan 6 yaşındaki Enes Tosun'un öldürülmesi olayıyla ilgili davanın ilk duruşması yapıldı.
 • 23:26Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daCumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'daHaber-Kamera İbrahim YILDIZ - Mehmet AKTARAN İstanbul DHA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve damadı Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak ile birlikte özel CBK adlı uçakla saat 22.30'da Ankara'dan İstanbul'a geldi.
 • 23:25Beypazarı'nda Şehitleri Anma Gecesi DüzenlendiBeypazarı İlçesinde Belediye tarafından şehitleri anma gecesi tertiplendi.
 • 23:24Milano Bıt Fuarı Kapılarını Açtı - Yayman, Türkiye Standını GezdiMilano Bıt Fuarı Kapılarını Açtı - Yayman, Türkiye Standını GezdiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: BIT Milano Fuarı'nda Türkiye standı Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman'ın konuşması Tayland standında geleneksel dans gösterisi Milano BIT Fuarı kapılarını açtı -Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yayman: -"Dünyada turizmle ilgili problemler yaşanırken bir yandan yatırımlar devam ediyor ve Türkiye de turizmde büyümeyi sürdürüyor" Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, "Dünyada turizmle ilgili problemler yaşanırken bir yandan yatırımlar devam ediyor ve Türkiye de turizmde büyümeyi sürdürüyor" dedi.
 • 23:19Bakan Tüfenkçi: Uzun Süre Sürdürülebilir Bir Kriz Değil Rusya AçısındanBakan Tüfenkçi: Uzun Süre Sürdürülebilir Bir Kriz Değil Rusya AçısındanGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi, Türkiye ile yaşanan krizde Rusya açısından sürdürülebilir olmadığını söyledi.
 • 23:18Özgecan Aslan'a İzmir'de AnmaCHP İzmir Kadın Kolları, Mersin'de geçen yıl 11 Şubat'ta evine gitmek için bindiği minibüste öldürülen 19 yaşındaki Özgecan Aslan'la ilgili, "kadınların istedikleri saatte istedikleri yerde bulunma hakkına sahip olduklarını göstermek" amacıyla saat 22.30'da basın açıklaması yaptı.
 • 23:12Tay-sachs Hastası Minik Azra'ya Doğum Günü SürpriziTay-sachs Hastası Minik Azra'ya Doğum Günü SürpriziAntalya’da yaşayan Mehmet-Derya Cunduz çiftinin, milyonda bir görülen ve tedavisi bulunmayan Tay-Sachs (enzim eksikliği) hastalığı teşhisi konulan minik Azra Cunduz’un doğum gününü kutladı.
 • 23:09İsrail - Gazze Sınırında Kazı Çalışması - Hanİsrail - Gazze Sınırında Kazı Çalışması - HanGörüntü Dökümü: Kazı çalışması yapan makineler İsrail ordusu, Gazze Şeridi sınırında iş makineleri ile kazı çalışmaları yaptı.
 • 23:09Pyd Azez'i KuşattıTerör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD, Azez ilçe merkezine 500 metre yaklaştı.