SON DAKİKA POLİTİKA HABERLERİ

Son Dakika Politika Haberleri

 • 05:03Numan Kurtulmuş: " Hiç Kimse Cumhuriyet'in Sahibi Olmaya Kalkmasın.Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu tarafından düzenlenen sahur programına katıldı.
 • 03:09AK Parti Karabük Milletvekili ŞahinAK Parti Karabük Milletvekili ŞahinGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İftardan detay AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in konuşması AK Parti Karabük Milletvekili Şahin: "Kurtuluş Savaşı'nda işgale gelen yedi düvelle hangi niyetle, hangi amaçla mücadele etmişsek, bilesiniz ki şimdi yaptığımız mücadele de ikinci bir Kurtuluş Savaşı'dır.
 • 02:14Cumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta Askerler ile İftar YaptıCumhurbaşkanı Erdoğan Şırnak'ta Askerler ile İftar YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ANKARA - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan 172. Zırhlı Tugay Komutanlığını ziyaret ederek askerler ile iftar yaptı.
 • 02:06Birlik Vakfı Bursa Şubesi'nin İftarıBirlik Vakfı Bursa Şubesi'nin İftarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar yapılan yerden detaylar TBMM Başkanı Kahraman'ın konuşması İçişleri Bakanı Ala'nın konuşması TBMM Başkanı Kahraman: "Tabii 'Türkiye büyüyor, büyümesin; Türkiye'yi önder bekleyen bir dünya var, ümitleri boşa gitsin' diyenler var. Biz kendimize güveneceğiz, bu söylenenlere kanmayacağız" İçişleri Bakanı Ala: "(Avrupa) denildiğinde akla gelen, siyasal iklimi oluşturan en önemli üç sacayağından biri, ayrıldı.
 • 01:29Dışişleri Bakanlığı Somali'deki Saldırıyı KınadıDışişleri Bakanlığı, Somali’nin başkenti Mogadişu’da bulunan milletvekilleri, üst düzey devlet ve hükümet görevlileri ile güvenlik mensuplarının konakladığı bir otele bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıyı kınadı.
 • 01:23Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'nun Telefon TrafiğiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kazakistan Dışişleri Bakanı Erlan İdrisov, Kırgızistan Dışişleri Bakanı Erlan Abdildayev ve Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Adil Cubeyr ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
 • 01:20AK Parti Karabük Milletvekili Şahin AçıklamasıAK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Kurtuluş Savaşı'nda işgale gelen yedi düvelle hangi niyetle, hangi amaçla mücadele etmişsek bilesiniz ki şimdi yaptığımız mücadele de ikinci bir Kurtuluş Savaşı'dır.
 • 00:38AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Karaaslan AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, "Bu coğrafyada hiçbir şey kolay olmadı zaten. Bugüne kadar hep zor sınavlar verdik ama bu sınavların hepsinden başarıyla geçtik." dedi.
 • 00:32Ekonomi Bakanı ZeybekciEkonomi Bakanı ZeybekciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Bakan Zeybekçi, Muğla Valiliği karşılama Bakan Zeybekçi, açıklamaları Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da Bakan Zeybekci: "Dünya çok değişiyor.
 • 00:01Canikli: Canikli: " Biz Milletle Birlikte Yürümeye Devam Edeceğiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İftar programından detay Nurettin Canikli konuşma Başbakan Yardımcısı Canikli: "Biz milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz, kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, kim millete hakaret ederse etsin, biz milletin bir parçası, bağrından çıkan bir ana damarı olarak milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz ve Allah'ın izniyle bu yürüyüşü hiç kimse durduramayacak" Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Biz milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz, kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, kim millete hakaret ederse etsin, biz milletin bir parçası, bağrından çıkan bir ana damarı olarak milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz ve Allah'ın izniyle bu yürüyüşü hiç kimse durduramayacak.
 • 23:56Düzeltme) Cumhurbaşkanı Erdoğan Cizre'de Askerlerle İftar YaptıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak’ın Cizre ilçesinde bulunan 172. Zırhlı Tugay Komutan Yardımcılığı’nı ziyaret ederek askerlerle iftarda bir araya geldi.
 • 23:48Canikli: Canikli: "Türkiye Emin Ellerde, Türkiye İyi Yönetiliyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin Giresun Belediyesini ziyareti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin Giresun Üniversitesini ziyareti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin AK Parti Giresun İl Danışma Meclisi toplantısına katılması Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıklaması Başbakan Yardımcısı Canikli: "Bankacılık sektörü, finans sektörü, Merkez Bankasının faizlerdeki bu indirimini üretime ve reel sektöre yansıtacak şekilde mutlaka faiz oranlarının indirilmesiyle sonuçlandırmalıdır" "(Rusya ile yaşanan kriz) Elbette aşmaya çalışıyoruz, tekrar eski normalleşme sürecine girmesini sağlamaya çalışıyoruz ama şu anda bir sıkıntı yaşanıyor" Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Bankacılık sektörü, finans sektörü, Merkez Bankasının faizlerdeki bu indirimini üretime ve reel sektöre yansıtacak şekilde mutlaka faiz oranlarının indirilmesiyle sonuçlandırmalıdır.
 • 23:42Birlik Vakfı Bursa Şubesi'nin İftarıTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Tabii 'Türkiye büyüyor, büyümesin; Türkiye'yi önder bekleyen bir dünya var, ümitleri boşa gitsin' diyenler var. Biz kendimize güveneceğiz, bu söylenenlere kanmayacağız" dedi.
 • 23:40Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç AçıklamasıEski TBMM Başkanı Bülent Arınç AçıklamasıEski TBMM Başkanı ve Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,İngiltere’nin AB üyeliğinden çıkma kararıyla ilgili, "’Bir referandum yapalım’ diye eğlencelik bir iş çıkardıklarını zannedenler sonunda gördüler ki yüzde 52 ’Tüh biz ne yaptık?’ demeye başladılar.
 • 23:29Efkan Ala'dan Başkanlık Sistemi AçıklamasıEfkan Ala'dan Başkanlık Sistemi Açıklamasıİçişleri Bakanı Efkan Ala, başkanlık sistemine ilişkin yaptığı açıklamada, “Sandıktan artık mutlak suretle istikrar çıksın ve demokrasimiz ekonomimizle birlikte yol alsın diye bu tartışmaları Türkiye’nin gündemine getiriyoruz.
 • 23:27AK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Karaca AçıklamasıAK Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Harun Karaca, partisinden önceki Türkiye'nin, şu anda Bolu Dağı Tüneli'nin kapanmış, tek şerit haline gelmiş hali olduğunu söyledi.
 • 23:26Hüda Par Genel Sekreteri Yavuz AçıklamasıHür Dava Partisi (HÜDA PAR) Genel Sekreteri Mehmet Yavuz, bugüne kadar farklılıkları bir arada tutabilen en büyük gücün İslam olduğunu söyledi.
 • 23:24Başbakan Binali Yıldırım AçıklamasıBaşbakan Binali Yıldırım, "Türkiye’de güven ve istikrarı kalıcı hale getirmenin tek bir yolu kaldı, Başkanlık sistemi ve yeni anayasa" dedi.
 • 23:24AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül AçıklamasıAK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül AçıklamasıTürkiye Gençlik Vakfı’nın (TÜGVA) iftar yemeğine katılan AK Parti Genel Sekreteri Abdulhamit Gül, “Türkiye için 3 bin yıl diyenler 3 günde dağıldılar” dedi.
 • 23:20Bakan Işık: Bakan Işık: "Hdp Gerçek Yüzünü Ortaya Koymuştur"Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, HDP’nin 20 Temmuz 2015’teki Suruç saldırısıyla gerçek yüzünü ortaya koyduğunu söyledi.
 • 23:03Başbakan Yıldırım: Bütün İl ve İlçelerimizde Güven ve Huzur SağlandıBaşbakan Binali Yıldırım, bölücü terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiğini söyledi.
 • 22:54Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Akçakoca'da İftara KatıldıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü, Akçakoca'da İftara KatıldıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Düzce’nin Akçakoca ilçesinde iftar programına katıldı.
 • 22:35Milli Eğitim Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Şehitlerimizin emaneti olan bu vatanı aldığımızdan çok daha iyi güçlü, müreffeh, zengin olarak bizden sonra gelenlere teslim edeceğiz.
 • 22:35Başbakan Yardımcısı Canikli AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Biz milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz, kim ne derse desin, kim ne düşünürse düşünsün, kim millete hakaret ederse etsin, biz milletin bir parçası, bağrından çıkan bir ana damarı olarak milletle birlikte yürümeye devam edeceğiz ve Allah'ın izniyle bu yürüyüşü hiç kimse durduramayacak.
 • 22:30Kültür Bakanı Avcı: Kültür Bakanı Avcı: "Kurban Bayramı da 9 Gün Tatil Olabilir"Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, Ramazan ve Kurban bayramlarındaki tatillerle turizm işletmeci ve esnafların büyük bir nefes alacağını söyleyerek, Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olabileceğini söyledi.
 • 22:19Başbakan Yardımcısı Canikli, Partisinin Giresun İl Danışma Toplantısında KonuştuBaşbakan Yardımcısı Canikli, Partisinin Giresun İl Danışma Toplantısında KonuştuBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, terörle mücadele konusunda karalı olduklarını söyleyerek, “Bugünlerde adeta 7 düvele karşı mücadele veriyoruz” dedi.
 • 22:14Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz AçıklamasıMilli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz,"Terör çağdaş dünyada yedi düvelin Müslüman ülkelere yöneltmiş olduğu bir savaş çeşididir" dedi.
 • 22:07Başbakan Yardımcısı Canikli AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, "Bankacılık sektörü, finans sektörü, Merkez Bankasının faizlerdeki bu indirimini üretime ve reel sektöre yansıtacak şekilde mutlaka faiz oranlarının indirilmesiyle sonuçlandırmalıdır.
 • 22:02Başbakan Yıldırım'dan Kanal İstanbul MüjdesiBaşbakan Yıldırım'dan Kanal İstanbul MüjdesiBaşbakan Binali Yıldırım Yenikapı'da partisinin düzenlediği iftar yemeğinde Kanal İstanbul müjdesini verdi. Yıldırım, bu yıl sonunda ihaleye çıkılacağını söyledi.
 • 21:54Cumhurbaşkanı Erdoğan, Silopi'de Askerlerle İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Erdoğan, Silopi'de Askerlerle İftarda Bir Araya GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şırnak Silopi’de bulunan 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı’nı ziyaret ederek askerlerle iftarda bir araya geldi.
 • 21:34Bakan Akdağ 'Ahde Vefa İftar Programı'na KatıldıBakan Akdağ 'Ahde Vefa İftar Programı'na KatıldıSağlık Bakanı Recep Akdağ, memleketi Erzurum’da AK Parti Erzurum İl Başkanlığı tarafından düzenlenen 3. Geleneksel Ahde Vefa İftar Programı’na katıldı.
 • 19:58Sağlık Bakanı Recep Akdağ: (2)Sağlık Bakanı Akdağ, 112 Acil Servisin boş yere aranıp meşgul edilmemesi gerektiğini belirterek, "112 Acil Servis numarasının (gereksiz) aranmasını önlemekte çok zorluk çekiyoruz.
 • 19:34Ak Partili Demir'den Gündeme İlişkin AçıklamalarAk Partili Demir'den Gündeme İlişkin AçıklamalarAK Parti Kırıkkale milletvekili Mehmet Demir, terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceğini söyledi.
 • 19:16Putin, Resmi Törenle KarşılandıPutin, Resmi Törenle KarşılandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in resmi törenle karşılanması Taraflar arasında 30'a yakın anlaşma imzalanması Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in konuşması Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in konuşması Rusya Devlet Başkanı Putin Çin'de Putin, başkent Pekin'de resmi törenle karşılandı Taraflar arasında 30'a yakın anlaşma imzalandı Çin Devlet Başkanı Şi: "Ülkeler arasındaki fikir ayrılıkları müzakere yoluyla çözülür.
 • 19:11TBMM Başkanı'ndan Bursa Valisine ZiyaretTBMM Başkanı'ndan Bursa Valisine ZiyaretTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Valiler kararnamesiyle Şanlıurfa Valiliği’nden Bursa Valiliği görevine atanan İzzettin Küçük’ü makamında ziyaret ederek ‘hayırlı olsun’ temennisinde bulundu.
 • 19:08TBMM Başkanı Kahraman Bursa'da AçıklamasıTBMM Başkanı İsmail Kahraman, "İnancı olan devletler rahattadır, huzurdadır, insanlar gibi. İnançsızlar, dipsiz bir kuyuya düşer. Bu yönüyle inancımıza sahip çıkmamız, bizim gelişmemizi sağlayan ana unsurlardan olacaktır.
 • 18:40Başbakan Yıldırım, Edirne Heyetini Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim'i kabul etti.
 • 18:26Başbakan Yıldırım Kırkpınar Heyetini Kabul EttiBaşbakan Yıldırım Kırkpınar Heyetini Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, Edirne Valisi Günay Özdemir, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan ve Kırkpınar Güreş Ağası Seyfettin Selim’i Dolmabahçe’deki Başbakanlık Ofisi’nde kabul etti.
 • 18:06Sağlık Bakanı Recep Akdağ AçıklamasıSağlık Bakanı Recep Akdağ, AK Parti'nin iktidara geldiği 2002 yılından bu yana sağlık alanında atılım yaptığını, Türkiye'nin bugün iftihar edebileceği bir sağlık sistemine sahip olduğunu söyledi.
 • 17:30Fatma Şahin, Siyasete İlk Atıldığı Dönemlerde Yaşadıklarını AnlattıFatma Şahin, Siyasete İlk Atıldığı Dönemlerde Yaşadıklarını AnlattıAk Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, yerel televizyonda başarılı hayat hikayesinin anlatıldığı programda, siyasete ilk atıldığı zamanlar, dönemin il başkanın söylediği sözler üzerine 40 dakika durmadan ağladığını itiraf etti.
 • 17:21Bakan Zeybekci'den İngiltere'nin AB'den Çıkması YorumuBakan Zeybekci'den İngiltere'nin AB'den Çıkması YorumuEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İngiltere’nin Avrupa Birliği’nden (AB) ayrılması için yaptığı halk oylamasını değerlendirerek, “Tarihi bir kırılma noktası yaşanıyor, Avrupa Birliği’nin temelleri sarsılıyor” dedi.
 • 17:01Canikli: Canikli: "Papa'nın Yaptığı Açıklama Objektif Bir Açıklama Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Nurettin Canikli'nin Giresun Valiliğini ziyareti Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıklaması Başbakan Yardımcısı Canikli: "(Papa'nın soykırım ifadeleri) Bu objektif bir açıklama değil, gerçeklerle bağdaşmayan bir açıklama, bunu herkes biliyor, hepimiz biliyoruz, bütün dünya biliyor, Ermeniler de biliyor, bütün dünya biliyor.
 • 16:56Başbakan Yardımcısı Canikli'den Başkan Aksu'ya ZiyaretBaşbakan Yardımcısı Canikli'den Başkan Aksu'ya ZiyaretBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu’yu makamında ziyaret etti.
 • 16:45Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Soylu Trabzon'daÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu, Trabzon'un en önemli tarihi ve turistik mekanlarından birisi olan Atatürk Köşkü'nü ziyaret etti.
 • 16:33Çalık: Bizim AB'ye İhtiyacımız Yoktur, AB'nin Bize İhtiyacı VarÇalık: Bizim AB'ye İhtiyacımız Yoktur, AB'nin Bize İhtiyacı VarAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Bizim AB'ye ihtiyacımız yoktur, AB'nin bize ihtiyacı var. Bilsinler ki bu kadar istikrarlı büyümeye devam eden Türkiye'ye AB bir gün gelip 'Türkiye gelin şu AB'ye siz de girin.
 • 16:15Çalık: Çalık: "Ab ile İlgili Kararları Bundan Sonra Kendimiz Vereceğiz"AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, “Avrupa Birliği bizi almak istese de istemese de biz bundan sonra kendi kararımızı kendimiz vereceğiz” dedi.
 • 16:14Milletvekili Şahin Tin, Almanya'da İftar Programına KatıldıMilletvekili Şahin Tin, Almanya'da İftar Programına KatıldıAK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Avrupa Türk Demokratlar Birliği UETD Bayern şubesinin Almanya’nın Rosenheim şehrinde düzenlediği iftar programına katıldı.
 • 16:03Başbakan Yardımcısı Canikli AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, Papa'nın daha önce "soykırım" olarak nitelediği 1915 olaylarına ilişkin Ermeni iddiaları için, "Bu objektif bir açıklama değil, gerçeklerle bağdaşmayan bir açıklama, bunu herkes biliyor, hepimiz biliyoruz, bütün dünya biliyor, Ermeniler de biliyor, bütün dünya biliyor" dedi.
 • 15:56Canikli: Canikli: "Terör Örgütünün Bütün Varlığı Ortadan Kaldırılacak"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli'nin açıklamaları Başbakan Yardımcısı Canikli: "İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden ayrılması öncelikle Avrupa Birliği açısından tam bir şoktur.
 • 15:50Başbakan Yıldırım, Halid Meşal'i Kabul EttiBaşbakan Yıldırım, Halid Meşal'i Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, Hamas Siyasi Büro Başkanı Halid Meşal’i İstanbul’da kabul etti.