SON DAKİKA POLİTİKA HABERLERİ

Son Dakika Politika Haberleri

 • 01:18Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan TBMM Başkanlık Seçimleri Hakkında AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'dan TBMM Başkanlık Seçimleri Hakkında AçıklamaBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, “Taktik manevralarla siyasi tutarlılığını ve ilkelerini yok eden partiler siyasi zemini de yok ederler” dedi.
 • 23:43Sırrı Süreyya Önder: Suriye'yle Savaşa Egemen Bağış GitsinSırrı Süreyya Önder: Suriye'yle Savaşa Egemen Bağış GitsinHDP'li Önder, Suriye'yle savaş senaryolarıyla ilgili dalga geçti, "Egemen Bağış bir saatte gideriz diyordu, o gitsin, Şamil Tayyar 3 saatte gideriz diyordu. Şamil dursun, Egemen gitsin" dedi.
 • 22:38Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Azınlık Hükümeti' UyarısıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 7 Haziran seçimleriyle Türkiye’nin yeni bir döneme girdiğini belirterek, “Bu süreçte kendi siyasi ve kişisel hesaplarını ülkenin ve milletin ihtiyaçlarını önüne koyanlar da hiç şüphesiz milletimizden gerekli karşılığı göreceklerdir.
 • 18:53Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç AçıklamasıGençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, hükümetin Samsun’a yaptığı yatırımların, kenti çok kısa zamanda daha güzel bir geleceğe taşıyacağını belirterek, “İlklerin kenti Samsun, Türkiye’nin sayılı illeri arasındaki yerini alacaktır” dedi.
 • 18:44Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş: (2)Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Savaşsız da, silahsız da bütün sorunlarımız çözülebilir.
 • 18:22TBMM Başkanlığı SeçimiAK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, iki AK Parti milletvekilinin mazeretli olarak TBMM Başkanlığı seçimlerine katılamadığını söyledi.
 • 18:19Erdem, Kahta'da Hdp'ye YüklendiErdem, Kahta'da Hdp'ye YüklendiAK Parti Kahta İlçe Teşkilatı’nda düzenlenen toplantıda konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Halkların Demokratik Partisi’ne (HDP) yüklendi.
 • 18:11Türkiye'yi Böyle Göz Göre Göre Gümbür Gümbür Savaşa Kimse Sürükleyemez'HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Türkiye'nin olası Suriye müdahalesi iddiaları için "Ben böyle uygun gördüm, bunu yapacağız emrivakisiyle ülkenin gündemine taşınmasını doğru bulmayız. Türkiye'yi böyle göz göre göre gümbür gümbür savaşa kimse sürükleyemez." dedi.
 • 17:59Hdp Eş Genel Başkanı Demirtaş AçıklamasıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Bu ülkede savaşa, barışa karar verecek olan Cumhurbaşkanı makamı değildir ve Suriye’nin kuzeyinde bir oluşum, siyasi bir gelişme yaşanıyorsa bunun açık tehdit olduğuna dair, tek başına karar verme yetkisi de Cumhurbaşkanı’nda değildir” dedi.
 • 17:43Meclis Yeni Başkanı'nı SeçiyorTBMM Başkanlığı seçimlerinde, ikinci tur oylamada da adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa (367) ulaşamadı.
 • 17:43İlk İki Turda Meclis Başkanı Seçilemediİlk İki Turda Meclis Başkanı SeçilemediTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 25. Yasama Dönemi 1. Yasama Yılı 2. Birleşimi saat 15.00'te açıldı.
 • 17:38Meclis Başkanlığı Seçiminde İkinci Turdan da Sonuç ÇıkmadıMeclis Başkanlığı Seçiminde İkinci Turdan da Sonuç ÇıkmadıTBMM’nin 26. başkanını belirlemek için yapılan ikinci tur oylama işlemi tamamlandı.
 • 16:53AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Haftalık Olağan Basın ToplantısıAK Parti Afyonkarahisar İl Başkanlığı Haftalık Olağan Basın Toplantısı7 Haziran seçimlerinin ardından partilerin daha ılımlı ve sorunları çözmek için uğraştığını belirten AK Parti İl Başkan Yardımcısı ve Siyasi Hukuk İşler Başkanı Hüseyin Tutumlu, “Partilerinin genel yaklaşımları gittikçe daha ılımlılaşan, daha ülkeyi öne alan, ülkenin acil hükümet sorununu çözüm noktasında olgun bakış geliştiriyorlar” dedi.
 • 16:46Alıkonulan Alıkonulan "Marianne" Gemisinde Bulunan Avrupalı Parlamenter MirandaGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ana Miranda basın toplantısına gelişi, - Ana Miranda'nın açıklamaları, - Miranda'nın vücudundaki morlukları göstermesi, - Miranda'nın elindeki evrakları göstermesi, İsrail'in Gazze'ye Özgürlük Filosu'na müdahalesi- İsrail'in alıkoyduktan sonra uçakla Madrid'e gönderdiği Avrupalı parlamenter Miranda: - "İsrail'in meşru olmayan korsan müdahalesini, insan hakları ihlalini ve orantısız gücünü Uluslararası Ceza Mahkemesine şikayet edeceğiz"- "En azından Gazze'ye yönelik sessizlik ablukasını yıktık" Gazze'ye giden 3. Özgürlük Filosu'nda yer alan ve uluslararası sularda İsrail'in müdahale ettiği "Marianne" gemisinde bulunan İspanya'nın Galisya Milliyetçi Bloku (BNG) partisinden Avrupa parlamenteri Ana Miranda, bu sabah serbest bırakılıp uçakla Tel Aviv'den Madrid'e gönderildikten hemen sonra İspanyol Meclisinde basın toplantısı düzenledi.
 • 16:40TBMM Başkanlığı İçin İkinci Tur Oylama BaşladıTBMM Başkanlığı İçin İkinci Tur Oylama BaşladıTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 25. Yasama Dönemi 1. Yasama Yılı 2. Birleşimi saat 15.00'te açıldı.
 • 16:36Meclis Yeni Başkanı'nı SeçiyorTBMM Başkanlığı seçimlerinde, birinci tur oylamada, adaylardan hiçbiri seçilmek için gerekli olan nitelikli çoğunluğa (367) ulaşamadı.
 • 16:35Meclis Başkanlığı Seçiminde İlk Tur TamamlandıMeclis Başkanlığı Seçiminde İlk Tur TamamlandıTBMM’nin 25. döneminde başkanlığını yapacak ismin belirlenmesi için yapılan seçimlerin ilk turu tamamlandı.
 • 16:35Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Niye Gireceğiz Suriye'ye? Akan Kan Yetmedi mi Şimdi Sıra Mehmetçiğin Kanına mı Geldi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan Kılıçdaroğlu: (1)- "Davutoğlu'na yine seslenmek istiyorum; senin adına başkaları konuşmamalı. Suriye konusunda önce sen konuşmalısın.
 • 16:34Davutoğlu: Türkiye'nin Bir Maceraya Girmesine İzin VermeyizBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye’yi Suriye konusunda 'bir maceraya sürüklemeyeceklerini' söyledi.
 • 16:34Hdp Mitingindeki Bombalı Saldırı TBMM GündemindeHDP Diyarbakır Milletvekili Nursel Aydoğan, 5 Haziran 2015 tarihinde Diyarbakır’da düzenlenen HDP mitinginde yaşanan bombalı saldırıyı TBMM gündemine taşıdı.
 • 16:32İlk Turda 367 Oy Alan Meclis Başkan Adayı Çıkmadıİlk Turda 367 Oy Alan Meclis Başkan Adayı ÇıkmadıTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 25. Yasama Dönemi 1. Yasama Yılının 2. Birleşimi saat 15.00'te açıldı.
 • 16:31Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Suriye konusunda biz baştan beri uluslararası toplumla ve koalisyonla beraber hareket edeceğimizi, tek taraflı bir eylemin içinde olmayacağımızı ifade ettik. Güvenli bölge, uçuşa yasak bölge ve diğer konularla ilgili olarak şuana kadar bütün girişimlerimiz bu ilkeden hareketle yapılmıştır” dedi.
 • 16:18Suriye'deki DurumAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Siirt Milletvekili Yasin Aktay, Özgür Suriye Ordusu'nu (ÖSO) bütün ulusların tanıdığı bir güç olduğunu, PYD'yi ise hiç kimsenin tanımadığını belirterek, "Koalisyon PYD'yi destekliyor, ÖSO'yu desteklemiyor.
 • 16:06CHP TBMM Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Tarihimize bakın, teamüllerimize bakın.
 • 15:49CHP Grup Toplantısı...(2)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Koalisyon konusunda seçimlerde izlediğimiz stratejimizi izleyeceğiz" dedi.
 • 15:45CHP TBMM Grup ToplantısıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Davutoğlu'na yine seslenmek istiyorum; senin adına başkaları konuşmamalı. Suriye konusunda önce sen konuşmalısın.
 • 15:44Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Son zamanda Esed ile DEAŞ arasındaki bir takım kirli ilişkilerin yavaş yavaş ortaya çıkmaya başladığını görüyoruz.
 • 15:40CHP Grup Toplantısı...(1)CHP Grup Toplantısı...(1)CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Bu yasama döneminde gerçekten de bilgisi, birikimi, demokrasiye olan inancıyla hiç kimsenin tereddüt etmeyeceği bir kişiyi TBMM Başkanlığı’na aday gösterdik.
 • 15:35TBMM Başkanlığı İçin İlk Tur Oylama BaşladıTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin (TBMM) 25. Yasama Dönemi 1. Yasama Yılının 2. Birleşimi saat 15.00'te açıldı.
 • 15:33Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Olmazsa Olmazlarını SıraladıKemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin Olmazsa Olmazlarını SıraladıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, hapiste hiçbir gazetecinin olmamasını istediklerini ifade ederek, muhtemel koalisyon görüşmelerinde parti olarak olmazsa olmazlarını sıraladı.
 • 15:2925. Tönem Parlamentosu Başkanını Seçecek25. Tönem Parlamentosu Başkanını Seçecek7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından oluşan 25. Dönem parlamentosunun Meclis Başkanı seçilecek.
 • 15:26TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu yeni Meclis Başkanı'nı seçmek üzere TBMM Geçici Başkanı Deniz Baykal başkanlığında toplandı.
 • 15:24Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, “Bu önümüzdeki süreç içinde uygun bir günde Cumhurbaşkanımız hükümeti kurma görevini Meclis’te en fazla sandalye sayısı olan parti genel başkanına bu görevi verecek.
 • 15:15AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün bazı çevreler Türkiye'yi terör örgütleriyle irtibatlandırmaya çalışıp sonra da bu çatı altında konuşmaya kalkışanlar bilsinler ki AK Parti'nin iktidar olduğu hiçbir dönemde hiçbir yılda, ayda, günde, saatte, dakikada, saniyede terörle, şiddetle, zulümle işbirliği olmamıştır, olmayacaktır" dedi.
 • 14:57AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Yunanistan'ın ekonomik krizi aşabilmesi için elimizden ne gelirse, komşu bir ülke olarak, turizm, ticaret, enerji alanlarında ne yapmak gerekiyorsa yapmaya hazırız" dedi.
 • 14:57MHP Meclis Grubu, Yarın İlk Toplantısını YapacakMilletvekili genel seçimlerinin ardından MHP’nin ilk TBMM grubu toplantısı yarın gerçekleştirilecek.
 • 14:53AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partilerinin Meclis Başkanı adayı İsmet Yılmaz'ı son tura kadar destekleyeceklerini belirterek, "Erdemli davranış, herhangi bir dava arkadaşını pazarlık meselesi yapmayı ahlaksızlık olarak görür.
 • 14:53AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, son dönemde aldıkları tedbirler bağlamında bazı spekülasyonlar yapıldığını belirterek, "Hiç kimse ve aziz milletimiz kaygı içinde olmasın.
 • 14:46AK Parti Grup ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Suriye’deki gelişmeleri yakından takip edeceğiz.
 • 14:17Hdp İstanbul Milletvekili KerestecioğluHdp İstanbul Milletvekili KerestecioğluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu'nun konuşması HDPli Kerestecioğlu: - "13. İstanbul LGBTİ Onur Yürüyüşü kolluk güçleri tarafından orantısız güç kullanılarak engellendi" HDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, 28 Haziran'daki LGBTİ Onur Yürüyüşü'nün kolluk güçleri tarafından orantısız güç kullanılarak engellendiğini söyledi.
 • 14:16AKP Roboski ile Yüzleşmeli, Failleri Cezalandırmalı"HDP Şırnak Milletvekilleri Ferhat Encu, Faysay Sarıyıldız, Leyla Birlik ile Aycan İrmez, Meclis'te basın toplantısı düzenledi.
 • 13:59AK Parti Grup ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Net bir tutum ve davranış olarak ifade ediyorum ki bizim bir tane Meclis Başkanı adayımız var ve son turun son saniyesine kadar da sadece onu destekleyeceğiz" dedi.
 • 13:48Ak Partili Yeni Vekillerin İlk Grup HeyecanıAK Partili 25. dönem milletvekilleri, Meclis’teki ilk grup toplantısında bir araya geldi.
 • 13:43Davutoğlu: Son Dakikaya Kadar İsmet Yılmaz'ın ArkasındayızBaşbakan ve AKP Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, partisinin Meclis Başkanı adayı olarak desteklediği İsmet Yılmaz’ın son dakikaya kadar arkasında olacaklarını söyledi.
 • 13:13AK Parti'nin 25. Dönem Milletvekilleriyle İlk Grup ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, 25. dönem milletvekilleriyle yaptığı ilk grup toplantısında, "Artık sizler burada milletin temsilcileri olarak parmak kaldırma makinesi değilsiniz.
 • 13:08AK Parti Grup ToplantısıAK Parti Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı Başbakan Ahmet Davutoğlu, 7 Haziran seçimlerinden sonra Mecliste yapılan ilk grup toplantısında partililerle bir araya geldi.
 • 12:45Meclis, Yeni Başkanını SeçiyorTBMM Başkanlığı seçiminde ilk oylamalar bugün yapılacak.
 • 12:10Hdp'li Kerestecioğlu'dan "Onur Yürüyüşü" AçıklamasıHDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, hafta sonu düzenlenen onur yürüyüşü ile ilgili olarak, “Dışarıdan gelen tepkilere duyarsız, şeffaf ve açık olmaktan uzak kamu otoriteleri, kamu güvenliğini koruma ve hesap verme sorumluluklarını yerine getirmemiştir” dedi.
 • 12:00Hdpli Kerestecioğlu AçıklamasıHDP İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu, 28 Haziran'daki LGBTİ Onur Yürüyüşü'nün kolluk güçleri tarafından orantısız güç kullanılarak engellendiğini söyledi.
 • 11:43Meclis Başkanvekili Koray Aydın'ın Odası BelirlendiMeclis Başkanvekili Koray Aydın'ın Odası BelirlendiMHP İstanbul Milletvekili Meral Akşener'in yerine MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydın, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili oldu.