SON DAKİKA POLİTİKA HABERLERİ

Son Dakika Politika Haberleri

 • 19:04İhsan Özkes'ten CHP'ye Tweetli EleştiriCHP’den istifa eden İhsan Özkes, seçimde kimi CHP’lilerin CHP yerine HDP’ye çalıştığını belirterek, "Sayın Bahçeli’nin ‘CHP, HDP özentili milletvekillerinin tahrikinden kurtulmalıdır’ sözü isabetlidir" dedi.
 • 18:53CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'nin dün reddedilen terörü araştırma önergesinden sonra, bugün 2'si Diyarbakır, 3'ü Şırnak'ta olmak üzere 5 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • 18:39Hdp'li Sarıyıldız'ın Dokunulmazlık Fezlekesi Meclis'e GönderildiHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız hakkında, "Terör örgütüne silah temini" iddiasıyla düzenlenen yasama dokunulmazlığının kaldırılması hakkında hazırlanan Başbakanlık Tezkeresi, TBMM Başkanlığı'na gönderildi.
 • 18:30Hdp'li Faysal Sarıyıldız ile 8 Vekil Hakkında Fezleke HazırlandıHDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız ve 8 milletvekili hakkında fezleke düzenlendi.
 • 18:11HDP'den MYK Sonrası Başbakan Davutoğlu'yla İlgili Sert AçıklamaHDP'den MYK Sonrası Başbakan Davutoğlu'yla İlgili Sert AçıklamaHDP MYK toplantısın ardından yapılan açıklamada "Geçici başbakan çatışmaları, ölümleri bir kenara bırakmış, gece gündüz HDP'ye saldırıyor." ifadesine yer verildi.
 • 17:55Analiz "Koalisyon Denklemlerinde MHP de Var"AK Parti ve CHP arasında koalisyon görüşmeleri sürerken, AK Parti-MHP koalisyonu da seçenek olarak masada duruyor.
 • 17:37Hdp Myk'dan Açıklama AçıklamasıHDP Merkez Yürütme Kurulundan (MYK) yapılan açıklamada, "Yapılması gereken, çatışma politikasını bir kenara bırakıp, barışçıl çözüm yollarını yeniden devreye koymaktır.
 • 17:35Hdp'den Terör Olayları Hakkında AçıklamaHalkların Demokratik Partisi (HDP), çatışmaları ve kayıpları durduracak çözüm politikalarının devreye konulması gerektiğini açıkladı.
 • 17:33AK Parti Karabük İl Başkanı Saylar: AK Parti Karabük İl Başkanı Saylar: "Bundan Sonra Kılıç Kınından Çıktı"AK Parti Karabük İl Başkanı Timurçin Saylar, son günlerde yaşanan terör saldırılarına değinerek, bundan sonra kılıcın kınından çıktığını ve bu ülkeye kim ihanet ederse vebalini çekeceğini söyledi.
 • 17:26Bakan Bozkır, Beyoğlu Belediyesi'ni Ziyaret EttiBakan Bozkır, Beyoğlu Belediyesi'ni Ziyaret EttiAvrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan’ı ziyaret ederek yeni yapılan hizmet binasını gezdi.
 • 17:15Demirtaş: Geçici Başbakan Ölümleri Kenara Bırakmış Gece Gündüz Hdp'ye SaldırıyorHalkların Demokratik Partisi'nin (HDP) Eş Genel Başkanlar Selahattin Demirtaş ve Figen Üstündağ'ın katılımıyla yapılan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısında alınan kararlarda, ülkeyi yönetenlere sorumluluk çağrısı yapılarak, "Geçici başbakan çatışmaları, ölümleri bir kenara bırakmış, gece gündüz HDP’ye saldırıyor, hakaret ve tehdit yağdırıyor, hedef gösteriyor.
 • 17:05MHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'tan AyrıldıMHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'tan AyrıldıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sivas’ta katıldığı genişletilmiş il istişare toplantısının ardından kentten ayrıldı.
 • 16:57Oktay Vural: Oktay Vural: "Terörle Mücadele Komisyona ve Deklarasyona Havale Edilemez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detaylar- MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın konuşması MHP Grup Başkanvekili Vural: -"CHP, HDP'nin talebine koltuk değnekliği yapmak suretiyle Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı"-"Ne oynaşıyorsunuz AKP ile CHP? Gün aşırı toplanıyorsunuz, 'çözüm, çözüm, Kürt sorunu, Kürt sorunu' diyorsunuz. Madem öyle birlikte olun, HDP de yancınız olsun, varsa çözümünüz millete anlatın" MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "CHP, HDP'nin talebine koltuk değnekliği yapmak suretiyle Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı" dedi.
 • 16:56Myp Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz: Myp Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz: "Ak Parti ile Koalisyon Kurmamak Yanlıştır"Son zamanlarda yaşanan ’Koalisyon Tartışmaları’ ile ilgili bir açıklama yapan Muhafazakar Yükseliş Parti (MYP) lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli’ye seslenerek, "AK Partinin HDP ile koalisyon yapmasını istiyor?
 • 16:49Oktay Vural: Oktay Vural: "Türkiye Kan Kaybediyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural'ın konuşması MHP Grup Başkanvekili Vural: -"CHP, HDP'nin talebine koltuk değnekliği yapmak suretiyle Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı"-"Ne oynaşıyorsunuz AKP ile CHP? Gün aşırı toplanıyorsunuz, 'çözüm, çözüm, Kürt sorunu, Kürt sorunu' diyorsunuz. Madem öyle birlikte olun, HDP de yancınız olsun, varsa çözümünüz millete anlatın" MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "CHP, HDP'nin talebine koltuk değnekliği yapmak suretiyle Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı" dedi.
 • 16:47Tbmm: 'Esenboğa'daki Büyük Şeref Salonu Kapatıldı' İddiası Doğru DeğilTBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı, AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak'ın "Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM Başkanlarının özel görüşme ve dinlenme amaçlı kullandığı Esenboğa Havalimanı'ndaki Büyük Şeref Salonu'nu kapattığı" iddiasının doğru olmadığını bildirdi.
 • 16:42MHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'a GeldiMHP Genel Başkanı Bahçeli Sivas'a GeldiMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Sivas’a gelerek genişletilmiş il istişare toplantısına katıldı.
 • 16:37Esenboğa Havalimanı'ndaki 'Özel Oda' Görüşme İddiası Meclis'teCHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın damadı olan AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak'ın Esenboğa Havalimanı'nda Cumhurbaşkanı, TBMM Başkanı ve Başbakan için ayrılan 'özel oda'da görüşme yaptığı ve bu nedenle TBMM Başkanı İsmet Yılmaz'ın odaya alınmadığı iddialarını Meclis gündemine taşıdı.
 • 16:34Levent Gök: Levent Gök: "Dün MHP Siyaseten İflas Etmiştir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Grup Başkanvekili Levent Gök'ün konuşması CHP Grup Başkanvekili Gök: -"(Terör araştırılsın) diye verdiğimiz önergeye MHP'nin niçin ret oyu verdiğinin anlaşılması mümkün değildir.
 • 16:33Antalya'daki Terör Örgütü OperasyonuHDP Eş Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Hakkı Saruhan Oluç, Türkiye'nin huzura, istikrara, barışa ve özgürlüğe ihtiyacının bulunduğunu belirterek, "Son dönemde hangi nedenle ya da hangi yolla olursa olsun, hayatını kaybeden tüm canlarımıza ister asker, ister polis isterse gençlerimiz olsun rahmet diliyorum" dedi.
 • 16:05MHP Kastamonu İl Başkanı Maşalacı: MHP Kastamonu İl Başkanı Maşalacı: "Ne Kadar Haklı Olduğumuz Gelinen Süreçte Ortaya Çıktı"MHP Kastamonu İl Başkanı Hacı İbrahim Maşalacı, son günlerde yaşanan terör saldırılarına değinerek, geçmişte yaptıkları söylemlerde MHP’nin ne kadar haklı olduğunun gelinen süreçte ortaya çıktığını söyledi.
 • 16:01Mehmet Bekaroğlu: Ülkenin Kaderi Erdoğan'ın Hırslarına mı BağlandıMehmet Bekaroğlu: Ülkenin Kaderi Erdoğan'ın Hırslarına mı BağlandıCHP'li Bekaroğlu, Yalçın Akdoğan'ın sözleriyle ilgili "AKP ya da Cumhurbaşkanı'nın çıkıp bunun böyle olmadığını söylemesini bekliyoruz." dedi.
 • 15:58Balbay: AKP ve MHP Koalisyonu 'Terör Araştırılmasın' DediCHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, 29 Temmuz 2015 günü partisinin çağrısı üzerine toplanan TBMM’nin iyi bir sınav vermediğini söyledi.
 • 15:56Şırnak'ta 3 Askerin Şehit EdilmesiBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Şırnak’ın Akçay bölgesinde meydana gelen çatışmada biri subay 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili, “Bunlar bizim milletimizin insanı olamaz” dedi.
 • 15:55Başbakan Yardımcısı Akdoğan AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Figüranı olduğu gladyoyu Sayın Erdoğan'a atfeden Selahattin Demirtaş, uzun zamandır takma akılla hareket ediyor.
 • 15:38Chp, Adıyaman'a Heyet GönderecekCHP, sivil toplum örgütleriyle görüşmek ve incelemelerde bulunmak üzere Adayıman'a heyet gönderecek.
 • 15:35CHP Heyetleri Diyarbakır ve Adıyaman'da OlacakCumhuriyet Halk Partisi (CHP), Türkiye'de meydana gelen terör saldırılarının ardından Diyarbakır'dan sonra, Adıyaman'a da heyet gönderme kararı aldı.
 • 15:28Hdp Siirt Milletvekili Yıldırım AçıklamasıHDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, "Bu ülkede ırkçılığa karşı durmak, bir katliamı kınamak ne zamandan beri suç sayılmaya başlandı?
 • 15:28CHP Grup Başkanvekili Gök AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Terör araştırılsın diye verdiğimiz önergeye MHP'nin niçin ret oyu verdiğinin anlaşılması mümkün değildir.
 • 15:26CHP'li Gök: MHP Verdiği Ret Oyu ile PKK Terörünün Araştırılmasını EngellediCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, TBMM’den dün PKK terörü de araştırılsın diye verdikleri önergeye MHP’nin niçin ret oyu verdiğinin anlaşılmasının mümkün olmadığını söyledi.
 • 15:25CHP Adıyaman'a da Heyet Gönderme Kararı AldıCHP, Türkiye’de ardarda gelen terör saldırılarının ardından başlattığı Güneydoğu atağı çerçevesinde, Diyarbakır’dan sonra, Adıyaman’a da heyet gönderme kararı aldı.
 • 15:25CHP'li Gök'ten MHP'li Vural'a CevapCHP'li Gök'ten MHP'li Vural'a CevapCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, "Dünkü oylamada oy verirken AK Parti sıralarından ’Niçin el kaldırmıyorsunuz’ söylemlerinden sonra el kaldırmasını da Oktay Vural’ın kamuoyuna anlatmasını isterim. AK Parti’ye bağlı olarak nasıl oy kullandıklarını hepimiz gördük" dedi.
 • 15:24MHP'nin, AKP'ye Cankurtaran Simidi Olduğuna Herkes Tanık Oldu"CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, MHP’nin 7 Haziran seçimlerinden sonra AK Parti’ye her zaman bir cankurtaran simidi gibi davranışlarına herkesin tanık olduğunu söyledi.
 • 15:22MHP Grup Başkanvekili Vural AçıklamasıMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "CHP, HDP'nin talebine koltuk değnekliği yapmak suretiyle Meclis'i olağanüstü toplantıya çağırdı" dedi.
 • 15:21Hdp Mardin Milletvekili Sancar AçıklamasıHDP Mardin Milletvekili Mithat Sancar, "Türkiye'yi bu kanlı girdaba sokmaya çalışan politikaların temelinde bizim seçim başarımız yatıyor, Cumhurbaşkanı'nın bu seçim başarısını hazmedememiş olması yatıyor" dedi.
 • 15:19Destici: AK Parti Hükümetlerini Sürekli Uyardık, Dikkate AlmadılarBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, son günlerde asker, polis ve sivillere yönelik terörist saldırılar için, "AK Parti hükümetlerinin yöneticilerini sürekli uyardık, uyarılarımızı dikkate almadılar.
 • 15:19Bahçeli: Chp, Hdp Özentili Milletvekillerinin Tahrikinden KurtarılmalıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "TBMM de dün terörü tekrar gözden geçirelim, teröre bazı konularda 'yeni ilkeler, yeni tedbirler ilave edelim' diyerek CHP ve HDP’nin işbirliğinin ne kadar yanlış olduğunu bugünkü acı haber ile milletimiz bir kez daha görmüş oldu.
 • 15:04MHP'li Vural'dan Genel Kurul AçıklamasıMHP'li Vural'dan Genel Kurul AçıklamasıMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, "Aslında olağanüstü toplantı çağrısını yapan HDP’ydi. Olağanüstü toplantı çağrısını 80 milletvekili ile gerçekleştiremeyen HDP’nin talebi CHP’nin imzalarıyla TBMM’ye geldi ve CHP, HDP’nin talebine koltuk değnekliği yapmak suretiyle parlamentoyu olağanüstü toplantıya çağırdılar" dedi.
 • 14:55Bakan Müezzinoğlu'ndan Çin Tıbbı Üniversitesi'ne ZiyaretSağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Pekin Çin Tıbbı Üniversitesi'nde uygulanan tedavi yöntemlerinin Türkiye'de de kullanılmasına yönelik ortak çalışma grubu oluşturulmasından memnuniyet duyacağını bildirdi.
 • 14:50AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "23 Temmuz'da bütün güvenlik birimlerini toplayıp bir Güvenlik Zirvesi yapma ihtiyacı hasıl olduğunda şunu gördük, birileri piyonları sahneye sürüyor.
 • 14:49AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Dün, Rabbimize seslenerek TBMM kürsüsünden konuşan HDP sözcüsüne de hatırlatırım. Biz, o seslenişleri bütün bir milletle yapa yapa buraya geldik ama sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil Dağı'na yükselmemeli. Önce onu öğreneceksiniz" dedi.
 • 14:47Bahçeli: Bahçeli: "Türk Milleti Terörü Yerle Bir Edecektir"Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, son olarak Şırnak’ta yaşanan terör olayında 3 askerin şehit edilmesi olayı ile ilgili üzüntülerini dile getirerek, “Üzüntümüz büyüktür ama Türk milleti güçlüdür.
 • 14:44AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Türkiye de bu örgütü (DAEŞ) en başından itibaren tehdit olarak telakki etmiş, görmüş ve hiç kimsenin ilan etmediği günlerde, 10 Ekim 2013'te bu örgütü, terör örgütü olarak ilan ettik. Çünkü yaklaşan tehlikeyi görüyorduk" dedi.
 • 14:36AK Parti'li Albayrak'ın "Şeref Salonunu Kapattığı" İddiasıTBMM Başkanlığından, AK Parti İstanbul Milletvekili Berat Albayrak'ın, "Cumhurbaşkanı, Başbakan ve TBMM başkanlarının özel görüşme ve dinlenme amaçlı kullandığı Esenboğa Havalimanı'ndaki Büyük Şeref Salonu'nu kapattığı" iddiasının doğru olmadığını bildirildi.
 • 14:28Davutoğlu'dan Hdp'li Baydemir'in Açıklamalarına EleştiriBaşbakan Ahmet Davutoğlu, HDP Şanlıurfa milletvekili Osman Baydemir’in ’Ceylanpınar’da uykusunda katledilen polisler kardeşimizdir’ açıklamasını eleştirerek, "Dün, TBMM kürsüsünden konuşan HDP Sözcüsüne de hatırlatırım, Biz o seslenişi bütün bir milletle yapa yapa bugünlere geldik ama sizlerin eli semaya yükselmeli, Kandil Dağı’na yükselmemeli. Önce onu öğrenin" dedi.
 • 14:24AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türk demokrasi tarihinin, bir sarkacı, iki uç arasında gidiş gelişi temsil ettiğini, iki ucun çıkardıkları krizlerle uğraşmak zorunda kaldığını belirterek, "Bütün bu sarkacı bitiren, AK Partinin 13 yıllık istikrarlı, özgürlük ve güvenlik temeline dayalı dönemidir.
 • 14:02AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Anayasal düzen içinde Cumhurbaşkanlığı makamının yönlendirici rolü, öncülüğü olmaksızın herhangi bir hükümet kurmak, hatta hükümet kurma görevini almak dahi mümkün değildir" dedi.
 • 13:423. AKP - CHP Koalisyon Görüşmeleri BaşladıAK Parti-CHP koalisyon görüşmelerinin 3’üncü görüşmesi saat 13.20’de başladı.
 • 13:41Genişletilmiş İl Başkanları ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "MHP, şu anda hükümet ortaklığı görüşmesi yapmak istemediğini ifade ettiler ama temas halinde olmaya da karar verdik ve MHP ile de Sayın Faruk Çelik koordinasyonunda yürütülen çalışmalar da sürüyor.
 • 13:36Bakan Bozkır: "Öncelikli Hedefimiz Ülkeyi Hükümetsiz Bırakmamaktır"Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Volkan Bozkır, "Bizim öncelikli hedefimiz ülkeyi hükümetsiz bırakmamaktır" dedi.