SON DAKİKA DÜNYA HABERLERİ

Son Dakika Dünya Haberleri

05:16
Nadir Rastlanan 'Yalancı Güneş' Böyle Görüntülendi Avusturya Alpleri’nde ‘yalancı güneş' olarak bilinen ve havadaki küçük buz kristalleri üzerine ışığın yansımasıyla oluşan meteorolojik olay kameraya yansıdı.
Nadir Rastlanan 'Yalancı Güneş' Böyle Görüntülendi
03:16
Avrupa Konseyi, Rusya'nın Oy Hakkını Askıya Alan Kararı Uzattı Ukrayna krizi sebebiyle geçen yıl Rusya’nın oy hakkını askıya alan Avrupa Konseyi Parlamenterler Meclisi (AKPM), Ukrayna’da ağır hukuk ihlallerinin devam etmesini gerekçe göstererek Rusya ile ilgili kararı Nisan 2015’e kadar uzattı.
Avrupa Konseyi, Rusya'nın Oy Hakkını Askıya Alan Kararı Uzattı
03:06
Hollande'dan Türkiye'ye Çağrı Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Türkiye’yi "Ermeni soykırımı" iddiaları ile ilgili gerçeklerin tanınması noktasındaki çabalarını sürdürmeye davet etti.
01:28
İtalya'da Mafyaya Büyük Darbe İtalya'nın kuzeyinde Ndrangheta adı verilen mafya örgütüne karşı yapılan operasyonda yaklaşık 170 kişi yakalandı.
İtalya'da Mafyaya Büyük Darbe
00:18
BM Askerini İsrail Vurdu İddiası Birleşmiş Milletler Barış Gücü'nde görevli İspanyol askerinin İsrail'in Lübnan'a yönelik açtığı topçu ateşi sonucu yaşamını yitirdiği öne sürüldü.
BM Askerini İsrail Vurdu İddiası
23:59
ABD'de 5,7 Büyüklüğünde Deprem ABD'nin California eyaletinin kuzeyinde 5,7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
23:29
Fed, Faiz Artışında 'Sabırlı Davranmaya' Devam Dedi ABD Merkez Bankası (FED) faiz artışı politikasında bir değişikliğe gitmedi.
23:19
Haber İptali - Türkiye, Rus Turistler İçin Tedbir Paketi Hazırlıyor Sayın abonemiz, “Türkiye, Rus turistler için tedbir paketi hazırlıyor” başlıklı haberimiz iptal edilmiştir.
23:18
AB Rusya'ya Yeni Yaptırımları Görüşecek Avrupa dışişleri bakanları Rusya'ya yönelik yaptırımları masaya yatırmaya hazırlanırken Avrupa kurumları önünde toplanan onlarca Ukraynalı yaptırımların sertleştirilmesini istedi.
AB Rusya'ya Yeni Yaptırımları Görüşecek
23:18
Yunan Hükümetinden İlk İcraat Yunanistan'da bir buçuk yıldır eylem düzenleyen temizlik görevlilerinin artık yüzü gülüyor.
Yunan Hükümetinden İlk İcraat
23:03
Murat Yakın: Türkiye'ye Gitmeyi Düşünmüyorum Rusya’da Spartak Moskova takımının Türk teknik direktörü Murat Yakın, basında çıkan “Türkiye’ye gidebileceği” haberlerini yalanladı.
22:34
Yunan Başbakan Yardımcısı: Kabadayılıktan Değil, Diyalogdan Bahsediyoruz Yunanistan Başbakan Yardımcısı Yanis Dragasakis, "Yıkım politikasına devam etmeyeceğiz.
Yunan Başbakan Yardımcısı: Kabadayılıktan Değil, Diyalogdan Bahsediyoruz
21:24
Meslek Eğitiminde Türk-Alman İşbirliği Mesleki ve teknik öğretmenlerin yurtdışı eğitim programı ile Türkiye'deki meslek eğitiminin AB normlarına uyumlanması hedefleniyor.
Meslek Eğitiminde Türk-Alman İşbirliği
21:23
Obama'dan Çipras'a Telefon: Saçlarına Benim Gibi Aklar Düşer ABD Başkanı Barack Obama, Yunanistan'ın yeni Başbakanı Aleksis Çipras'ı telefonla arayarak seçim zaferini kutladı.
21:05
ABD'den Almanya'daki Vatandaşlarına 'Pegida' Uyarısı ABD tarafından yapılan seyahat uyarısında Pegida’nın eylemleri gerekçe gösterilerek ABD vatandaşlarına ‘tehlike altında oldukları’ bilgisi verildi.
20:57
Alman Milletvekiline PKK Bayraklı Fotoğraf Paylaşımından Dava Açıldı Hamburg Savcılığı, Hamburg Sol Parti Eyalet Milletvekili Cansu Özdemir hakkında Facebook’ta federal milletvekillerinin PKK bayrağı ile çektirdiği fotoğrafı paylaştığı için dava açtı.
20:38
Meghan Trainor'un İlk Albümü "Title" Ses Getirecek Çiçeği burnunda şarkıcı Meghan Trainor müzik listeleri alt üst eden çıkış parçalarından sonra ilk albümü "Title"i piyasaya sürmenin haklı gururunu taşıyor: "Albümümün ismi unvan anlamına geliyor ve aslında bu bile albümüm hakkında büyük ipucu veriyor.
Meghan Trainor'un İlk Albümü 'Title' Ses Getirecek
20:19
ABD Merkezli Düşünce Kuruluşu, 2015 Dünya Özgürlük Raporunu Açıkladı! ABD merkezli düşünce kuruluşu Freedom House, 2015 Dünya Özgürlük Raporu'nu yayınladı. 'Kısmen Özgür' ülkeler arasında yer alan Türkiye, rapora göre yine geriledi.
ABD Merkezli Düşünce Kuruluşu, 2015 Dünya Özgürlük Raporunu Açıkladı!
20:18
Pegıda'da Bir Haftada İki İstifa Almanya'da, PEGIDA adıyla bilinen 'Batı'nın İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar' hareketinin yeni başkanı Kathrin Oertel koltuğunda bir hafta dayanabildi.
Pegıda'da Bir Haftada İki İstifa
20:18
Sundance'den İki Kanlı Yapım: True Story, Partisan Amerika'nın bağımsız filmler festivali Sundance perdelerini açtı.
Sundance'den İki Kanlı Yapım: True Story, Partisan
19:58
Piyasalar Fed'e Kilitlendi Uluslararası piyasalar Amerika Birleşik Devletleri Merkez Bankası'nın (Fed) çarşamba sona erecek toplantısına kilitlendi.
Piyasalar Fed'e Kilitlendi
19:38
İsrail-Lübnan Sınırındaki Gerginliğin Perde Arkası İsrail ile Lübnan sınırındaki tehlikeli gerginlik, İsrail'in geçtiğimiz hafta Kuneytra kentindeki Hizbullah'a ait bir konvoya düzenlediği hava saldırısının ardından tırmandı.
İsrail-Lübnan Sınırındaki Gerginliğin Perde Arkası
19:21
Suriye'de Diyalog İçin Görüşmeler Devam Edecek Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye’den muhalefet ve hükümetin katılımı ile yapılan görüşmenin devamı niteliğinde yeni görüşmelerin yapılması planlanıyor.
Suriye'de Diyalog İçin Görüşmeler Devam Edecek
18:54
İsrail'in Kuzey Sınırında Gerilim Tırmanıyor İsrail ve Hizbullah arasında yaşanan çatışmalarda iki İsrail askeri ve İspanyol bir BM barışgücü askeri hayatını kaybetti.
İsrail'in Kuzey Sınırında Gerilim Tırmanıyor
18:32
Cenaze Namazı Kılınmayan Bosnalı Şarkıcı İçin Fatiha Okudular Bosna-Hersek'in en popüler şarkıcılarından ve şarkı sözü yazarlarından Kemal Monteno, bugün Saraybosna'da toprağa verildi.
Cenaze Namazı Kılınmayan Bosnalı Şarkıcı İçin Fatiha Okudular
18:20
Danimarka'da Radikalleşmeyle Mücadele Planı Yasalaştı Fransa’da gerçekleştirilen terör saldırılarının akabinde Danimarka’da tartışmalara neden olan ‘radikalleşmeyle mücadele eylem planı’ dün parlamentoda yapılan oylama ile kabul edildi.
18:18
Yunanistan'da Yeni Kabine Göreve Başladı Yunanistan'da Aleksis Çipras başbakanlığındaki yeni bakanlar kurulu bugün ilk toplantısını gerçekleştirdi.
Yunanistan'da Yeni Kabine Göreve Başladı
18:15
İspanya, İsrail Ateşinde Ölen Asker İçin BM'den Soruşturma İstedi İspanya Dışişleri Bakanlığı, Lübnan sınırında İsrail ateşi sonucu hayatını kaybeden BM Barış Gücü UNIFIL’e bağlı İspanyol askeri için BM’den “acil soruşturma” talep etti.
18:05
Suriye Cephesi Üyesi Farid Şarif: Türkiye'den Beklentimiz Yok Rusya’nın başkenti Moskova’da Suriye krizine çözüm için muhalefet ve hükümet temsilcilerinin katılımı ile yapılan toplantılar devam ediyor.
Suriye Cephesi Üyesi Farid Şarif: Türkiye'den Beklentimiz Yok
17:54
AİHM'de Perinçek Davasında Son Perde İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek tarafından Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) önünde İsviçre'ye karşı açılan ifade özgürlüğü davasının temyiz duruşması Strasbourg'da yapıldı.
AİHM'de Perinçek Davasında Son Perde
17:38
Rus Ekonomisindeki Krize Moskova'dan Müdahale Rusya'da yaşanan derin mali krize karşı hükümet devreye girdi.
Rus Ekonomisindeki Krize Moskova'dan Müdahale
17:17
Romanya'da Bir Hükumeti Oluşturacak Kadar Bakan Cezaevine Girdi Romanya'da son yıllarda yapılan yolsuzluk soruşturmaları nedeniyle hükumeti kurabilecek kadar bakan ve bir başbakan cezaevine gönderildi.
17:03
Hizbullah'ın Lübnan Sınırında Düzenlediği Saldırıda 2 İsrail Askeri Öldü Hizbullah’ın Lübnan sınırında bugün düzenlediği füze saldırısında 2 İsrail askerinin hayatını kaybettiği, 7 askerin de yaralandığı açıklandı.
16:58
BM Gazze Yardımlarını Askıya Aldı İsrail'in saldırıları ile evlerini kaybeden Filistinlililere bir kötü haber de Birleşmiş Milletler'den geldi.
BM Gazze Yardımlarını Askıya Aldı
16:56
Pegida'da İkinci Üst Düzey İstifa Almanya'da doğan İslam karşıtı Pegida hareketinin sözcüsü Kathrin Oertel ve grubun çok sayıda ileri geleni görevlerini bıraktı.
16:54
Pegida Dağılıyor Alman Stern dergisinin haberine göre, İslam ve yabancı karşıtı Pegida'nın sözcüsü ve çok sayıda üyesi grupla ilişkilerini kesti.
Pegida Dağılıyor
16:49
Nijerya Gazetesinden Türk Okulu Tepkisi: Erdoğan, Afrikalıları Moron Zannediyor Afrika’daki en büyük İslam ülkelerinden Nijerya’nın muteber gazetesi Leadership, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Afrika’daki Türk okullarını kapatma girişimini sert şekilde eleştirdi.
Nijerya Gazetesinden Türk Okulu Tepkisi: Erdoğan, Afrikalıları Moron Zannediyor
16:45
Yunanistan'da Yeni Hükümetin İlk İcraati Barikatları Kaldırmak Oldu Yunanistan'da ekonomik kriz döneminde on binlerce insanın katıldığı gösterilerde parlamentonun işgalini önlemek için konulan demir barikatlar kaldırıldı.
Yunanistan'da Yeni Hükümetin İlk İcraati Barikatları Kaldırmak Oldu
16:44
Hizbullah Saldırısında En Az 2 İsrail Askeri Öldü İsrail Ordusu, Hizbullah'ın bugün düzenlediği saldırıda 2 askerin öldüğünü açıkladı.
16:43
Ab, Rusya'ya Yönelik Yaptırımları 6 Ay Daha Uzatacak Avrupa Birliği’nin, Kırım’ın ilhak ettiği ve doğu Ukrayna’da iç savaşa müdahil olduğu gerekçesi ile Rusya’ya yönelik yaptırımları uzatacağı kaydedildi.
Ab, Rusya'ya Yönelik Yaptırımları 6 Ay Daha Uzatacak
16:42
Çin'de Şahsi Araç Sayısı 154 Milyona Ulaştı Çin’de şahsi araç sayısının 154 milyona ulaştığı açıklandı.
16:28
Kobani Kenti Harabeye Döndü Savaş uçaklarının havadan IŞİD’in ise karadan vurduğu Suriye’nin Kobani kenti harabeye döndü.
Kobani Kenti Harabeye Döndü
16:28
Lübnan Sınırında İsrail Askeri Aracına Düzenlenen Saldırıda 7 Asker Yaralandı Hizbullah militanlarının Lübnan sınırından İsrail askeri aracına tanksavar füzesi fırlatmaları sonucu 7 İsrail askerinin yaralandığı bildirildi.
16:25
Perinçek, AİHM Önüne Destek İçin Gelen Gruba Hitap Etti Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde bugün görülen Perinçek-İsviçre davası için Türkiye’den ve Avrupa’nın farklı ülkelerinden yüzlerce kişi Strasbourg’a geldi.
Perinçek, AİHM Önüne Destek İçin Gelen Gruba Hitap Etti
16:18
Atina Borsası'nda Tarihi Düşüş Atina borsası yeni hükümetin özelleştirme projelerini donduracağını açıklamasının ardından sert düştü.
Atina Borsası'nda Tarihi Düşüş
16:10
Hizbullah'tan İsrail'e Misilleme Saldırısı Hizbullah, Lübnan sınırında devriye gezen devriye araçlarını hedef aldı.
15:54
Türk Azınlığın Anel Endişesi Yunanistan'da Syriza ile ANEL koalisyonu kuruldu.
Türk Azınlığın Anel Endişesi
15:49
Kobani Hayalet Kente Döndü Suriye’nin Kobani bölgesinde IŞİD militanları ile YPG öncülüğündeki Kürt grupları arasında aylardır devam eden çatışmaların ardından YPG güçlerinin bölgede kontrolü sağlamasıyla birlikte Kobani’nin son hali gözler önüne serildi.
Kobani Hayalet Kente Döndü
15:24
Netanyahu Meydan Okudu İsrail ordusuna ait bir askeri araca Lübnan tarafından tanksavar füzesi fırlatıldı.
Netanyahu Meydan Okudu
15:19
Perinçek: " Bu Olay Türk Milletini Birleştirdi" İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, ‘Ermeni soykırımı yalandır’ dediği için kendisini mahkum eden İsviçre ile Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Büyük Daire’de görülen temyiz duruşmasının ardından açıklama yaptı.
Perinçek: ' Bu Olay Türk Milletini Birleştirdi'
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 29.01.2015 06:16:59. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA DÜNYA HABERLERİ
[Hata Bildir]