SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

 • 17:06Votorantim Cimentos Ceo'su Dissinger: Votorantim Cimentos Ceo'su Dissinger: "Türkiye'de En Az 90 Yıl Daha"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Fabrikadan detay görüntüler- Votorantim Cimentos şirketi CEO'su Walter Dissinger'in röportajı "Türkiye'de en az 90 yıl daha"- Votorantim Cimentos CEO'su Dissinger: - "Yakın gelecekte Türkiye'de daha çok büyüyeceğiz.
 • 16:21Rusya'ya 1 Milyar 160 Milyon Dolarlık Otomotiv İhracatı 800 Milyon Dolara DüştüRusya'ya 1 Milyar 160 Milyon Dolarlık Otomotiv İhracatı 800 Milyon Dolara DüştüUludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği’nin (OİB) Başkanı Orhan Sabuncu, yaşanan sıkıntılara rağmen Türk firmalarının Rusya’daki potansiyelin farkında olduğunu belirterek, “2013 yılında 1 milyar 160 milyon dolarlık ihracatımızın geçen yıl 800 milyon dolar seviyesine gerilemesine rağmen, küresel otomotiv markalarına sahip olmak istiyorsak, firmalarımız böyle ülkelerde yatırımlardan yola çıkarak bu hedefe ulaşacağız.” dedi.
 • 15:31IMF'nin Çifte StandardıIMF'nin Çifte StandardıAsya ve Latin Amerika ülkeleri yardım istemek zorunda olmadıklarına şükrediyor.
 • 14:19Büyük Zafer'in 93. Yıl DönümüTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 93. yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.
 • 12:00Okul Sütü ProgramıTürkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı İbrahim Yetkin, okul sütü programının yalnız çocuklara değil, üreticilere de yarar sağlayacağını belirtti.
 • 11:59Özel Halk Otobüsçüleri Yönetmeliği BekliyorÖzel halk otobüsü işletmecileri, toplu ulaşımda 65 yaş ve üstündekilerin özel sektör tarafından ücretsiz taşınmasına devletin katkı vermesine ilişkin düzenlemenin hayata geçmesini bekliyor.
 • 11:53Et Fiyatları Et Fiyatları "Embriyo Transferi ile Düşecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 1- Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sağırkaya'nın konuşması2-çiftlikten hayvan görüntüleri Uludağ Üniversitesi (UÜ) Veteriner Fakültesi Dölerme ve Suni Tohumlama Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Sağırkaya, hayvancılıkta "embriyo transferi" yönteminin yaygınlaşmasıyla et fiyatlarının düşebileceğini savundu.
 • 11:52Altın Fiyatları Yükseldi, Vatandaş Altın Fiyatları Yükseldi, Vatandaş "Hediyelik Çeyrek"e YöneldiAltın fiyatlarının artmasıyla beraber vatandaş alternatif yöntemlere başvurmaya başladı. Düğünde takı takacak vatandaşlar çeyrek altının yüksek olması sebebiyle "hediyelik çeyrek"e yöneldi.
 • 11:52Btso'dan Bir Rekor DahaBtso'dan Bir Rekor DahaTürkiye’de oda ve borsalara rol model olan Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında 1,5 yılda 2 bine yakın firma 44 fuarı ziyaret ederek, 275 bin kilometre yol kat etti.
 • 11:40Fındık Rekoltesi Beklenenden DüşükTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hasadı ve kurutması devam eden fındıkta bu sezon iklim ve hastalıkların etkili olduğunu, bazı bölgelerde boş oranının yüksek görüldüğünü bildirdi.
 • 11:21Palandöken: "Yıkılan Mahalleyi En Son Esnaf Terk Ediyor"TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, depreme karşı dayanıksız evlerden vatandaşı kurtarmak, kentin sağlıksız alanlarını modernleştirerek mekân ve yaşam kalitesini yaygınlaştırmak için 35 ilde kentsel dönüşüm programı çerçevesinde projelerin hayata geçirildiğini söyledi.
 • 11:12Otomobile Eylülden İtibaren Kademeli Zam Gelecek"Nissan Türkiye Genel Müdür Yardımcısı İbrahim Anaç, kurdaki artışların ağustos ve eylül aylarında fiyatlara tam yansımayacağını belirterek, "Eylülden itibaren fiyat artışları ufak ufak başlar, ekim sonrası daha da artar. Bu doğrultuda otomobil fiyatlarında yüzde 5-6 civarında artış beklemek doğru olur" dedi.
 • 11:06Hangi Telefonlar 4.5G ile Uyumlu! İşte Tam ListeHangi Telefonlar 4.5G ile Uyumlu! İşte Tam Liste1 Nisan 2016'da hayatımıza yeni girecek olan 4.5G ile mobilden internet kullanımı daha da keyiflenecek. Peki kullandığınız akıllı telefon ve tablet 4.5G'ye uygun mu?
 • 10:57Fındık Rekoltesi Beklenenden DüşükFındık Rekoltesi Beklenenden DüşükTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, hasadı ve kurutması devam eden fındıkta bu sezon iklim ve hastalıkların etkili olduğunu, bazı bölgelerde boş oranının yüksek görüldüğünü bildirerek, “Fındıkta bu yıl boş oranı bazı bölgelerimizde yüzde 25-30’a kadar çıkıyor.
 • 10:32Sığınmacılar, İzmir Esnafına 'Can Simidi' OlduSığınmacılar, İzmir Esnafına 'Can Simidi' OlduSuriye'deki iç savaştan kaçarak İzmir'e gelen ve Yunan adalarına geçmeye hazırlanan sığınmacılar yüzünden İzmir esnafı sadece 'can simidi' satar hale geldi.
 • 10:24Fındık Rekoltesi Beklenenden DüşükTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, iklim koşulları ve hastalıkların etkisiyle fındık rekoltesinin beklentilerin altında kalacağını açıkladı.
 • 10:03TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, kentsel dönüşüm projelerinde esnafın unutulduğunu savundu.
 • 09:43Türkiye, Brezilya'dan Sığır AlacakTürkiye, Brezilya'dan Sığır AlacakBrezilya ile anlaşma sağlayan Türkiye, bu ülkeden yapılacak besilik sığır ithalatına yeşil ışık yaktı.
 • 09:19Karayollarında DurumKarayollarında üst yapı onarım ve yenileme ile yol yapım çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 19:48Kalkınma Bakanı Doğan AçıklamasıKalkınma Bakanı Müslüm Doğan, "Ülkemizin bir an önce 7 Haziran öncesi şartlara dönmesi, hiçbir insanımızın burnunun kanamaması gerekiyor" dedi.
 • 19:27Ali Babacan En Büyük Hayalini GerçekleştiremediAli Babacan En Büyük Hayalini GerçekleştiremediAli Babacan, bakanlıktan ayrılmasıyla en büyük hayalleri arasında yer alan G-20 zirvesine ev sahipliği yapma şansını kaçırdı.
 • 18:35Memur-sen'den Zam DeğerlendirmesiMemur-sen'den Zam DeğerlendirmesiMemur-Sen Bursa İl Temsilcisi Numan Şeker, toplu sözleşmeyle 2016 yılı için memur maaşlarına toplam 11,3 zam yapıldığını söyledi.
 • 18:30Ikea İsveç'teki Restoranlarında Alkol Satışını Durdurduİsveç’in mobilya devi IKEA, İsveç’teki mağazalarında bulunan restoranlarda alkollü içecek satışını durdurdu.
 • 18:25Volvo'nun Kar Oranında Büyük ArtışVolvo’nun (Volvo Car Group) 2015 yılının ilk yarısındaki kârında büyük artış sağlandığı bildirildi.
 • 17:29Sendika Şube Başkanı Zor: Toplu Sözleşme Öğretmenler İçin Başarısız GeçtiSendika Şube Başkanı Zor: Toplu Sözleşme Öğretmenler İçin Başarısız GeçtiAktif Eğitim-Sen Samsun Şube Başkanı Sefa Zor, hükümetle kamu görevlileri sendikaları heyeti arasındaki toplu sözleşme görüşmelerinin öğretmenler için başarısızlıkla sonuçlandığını, yetkili sendika Eğitim Bir-Sen´inse bunu büyük bir başarı gibi göstermeye çalıştığını söyledi.
 • 16:53Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığında Devir-teslimBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıkladığı Geçici Bakanlar Kurulu'nda, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na atanan Kutbettin Arzu görevini Mehdi Eker'den devraldı.
 • 16:2230 Ağustos Zafer BayramıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, güçlü Türkiye idealinin ilham kaynağı olmaya devam edeceğini belirterek, "Kimse bizi bu idealden döndüremeyecek, sanayisi, bilim ve teknolojisiyle daha güçlü ve kalkınmış bir Türkiye hedefinden alıkoyamayacaktır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 15:49Altın Yüklü Efsane Nazi Treninin Yeri Tespit EdildiAltın Yüklü Efsane Nazi Treninin Yeri Tespit EdildiPolonyalı yetkililer, İkinci Dünya Savaşı sırasında kaybolduğuna inanılan altın, mücevher ve silah yüklü efsane Nazi treninin yerini tespit ettiklerini söylediler.
 • 15:08Babacan'dan Boşalan Görevi Yılmaz ÜstlenecekBabacan'dan Boşalan Görevi Yılmaz ÜstlenecekAK Parti'de görevli bir yetkili Başbakan Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın Babacan'dan boşalacak görevleri üstleneceğini bildirdi.
 • 15:05Babacan'a Hazine Müsteşarlığı Çalışanlarından Sürpriz MektupBabacan'a Hazine Müsteşarlığı Çalışanlarından Sürpriz MektupAK Parti hükümetlerinde kesintisiz bakanlık ve Başbakan Yardımcılığı görevlerini üstlenen Ali Babacan'a, veda resepsiyonunda Hazine Müsteşarlığı çalışanlarınca mektup verildi.
 • 15:02Sudan Ticaret Bakanı Ali: Sudan Ticaret Bakanı Ali: "Sudan Halkı Türk Mallarını Çok Seviyor"İzmir Ticaret Odası’nı ziyaret eden Sudan Ticaret Bakanı Elsadig Mohammed Ali, Sudan’da Türkiye’nin adının ve şöhretinin çok büyük olduğunu belirterek, “Sudan halkı Türk mallarını çok seviyor.
 • 14:46İşsiz Gençler Bu İlçeye Koşuyorİşsiz Gençler Bu İlçeye KoşuyorTarımı ve fabrikaları ile dikkat çeken 150 bin nüfuslu İzmir'in Torbalı ilçesi, yüzde 3 oranındaki düşük işsizlik oranıyla özelikle gençlerin tercih ettiği bir kent oldu.
 • 14:23CHP, Polislere CHP, Polislere "Fazla Mesai Ücreti" Ödenmesi İçin Kanun Teklifi VerdiCHP Milletvekilleri Veli Ağbaba ve Özgür Özel, Meclis'e polis Emniyet Teşkilat Kanunu'nda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi sundu.
 • 14:16Müsiad'dan "30 Ağustos Zafer Bayramı" MesajıMüstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Nail Olpak, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.
 • 14:1330 Ağustos Zafer BayramıTürkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) Genel Başkanı Nail Sanlı, "Bugün bizlere düşen, bütün imkansızlıklara, bütün yokluklara rağmen türlü zorlukları aşarak kurduğumuz Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberlik içinde, bin yıldan bu yana sürdürdüğümüz kardeşlik ruhu içinde daha da yüceltmek, daha da güçlendirmek olmalıdır" değerlendirmesinde bulundu.
 • 14:08Tendence 2015" Fuarı Frankfurt'ta BaşladıUluslararası Tüketici Ürünleri ve Hediyelik Eşya Fuarı "Tendence 2015", Almanya'nın Frankurt kentinde kapılarını açtı.
 • 13:41Babacan Görevini Yılmaz'a DevrettiAli Babacan, Başbakan Yardımcılığı görevini Cevdet Yılmaz'a devretti.
 • 13:13Hurdalıktan Aldığıyla, Küçük Otomobilini Tatil Cennetine ÇevirdiHurdalıktan Aldığıyla, Küçük Otomobilini Tatil Cennetine Çevirdiİzmirli Ömer Er, 1972 model Volkswagen'inin arkasına yarısını kestiği başka bir Volkswagen'den karavan taktı. Er karavanı ile tatil keyfini daimi hale getirdi.
 • 13:00Saha İstanbul ÇalıştayıSAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Büyükdede, derneğin kuruluş amacının İstanbul'da bulunan savunma sanayisi, uçak endüstrisi ve uzay endüstrisi alanında hizmet verebilecek firmaların bir araya toplanmasını sağlamak olduğunu bildirdi.
 • 12:52Çukurova'da Biberler Salçaya DönüşüyorÇukurova'da Biberler Salçaya DönüşüyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kırmızı biberin salçaya uzanan yolculuğundan detay görüntü, - Biberin toplanması, hazırlanması, makinede çekilmesi, - Aziz Karadede adlı vatandaşın konuşması, - Salçanın kurutulması, Çukurova'da biberler salçaya dönüşüyor- Yöre halkı, Türk mutfağında önemli yeri olan biber salçası yapımına başladı- Kadirli Ziraat Odası Başkanı İspir: - "Yöremizde ağustos sonları başlayıp eylül ortalarına kadar yapılan biber salçası, yılın 365 günü sofralarımızdaki yemeklere ayrı lezzet veriyor" Türk mutfağında önemli yere sahip biber salçası, Çukurova yöresinde yöre halkı tarafından yapılmaya başlandı.
 • 12:48Sudan Halkı Türk Mallarını Çok Seviyor'Sudan Halkı Türk Mallarını Çok Seviyor'İzmir Ticaret Odası (İZTO)'nı ziyaret eden Sudan Ticaret Bakanı Elsadig Mohammed Ali, Türk mallarının ülkesinde çok sevildiğini belirterek, “Sudan halkı, Türk mallarını çok seviyor.
 • 12:48Büyüteç ve Dedektörle Bulunamayan 285 Bin Lirayı 'Cinci Hoca' ile AradılarBüyüteç ve Dedektörle Bulunamayan 285 Bin Lirayı 'Cinci Hoca' ile AradılarBursa Heykel PTT ATM'lerinde kaybolan 285 bin lirayı arama çalışmaları sürüyor. Haber-Sen Bursa şubesi üyeleride olayı protesto için ilginç bir eyleme imza attı.
 • 12:44CHP, Villa ile Küçücük Evden Aynı Oranda Vergi Alınmasını Meclis'e TaşındıCHP, Villa ile Küçücük Evden Aynı Oranda Vergi Alınmasını Meclis'e TaşındıKonut vergisindeki adaletsizlik meclise taşındı. CHP Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, TBMM'de bir soru önergesi verdi.
 • 12:37Başkan Kocaoğlu İEF'nin Yabancı Misafirleriyle Biraraya GeldiBaşkan Kocaoğlu İEF'nin Yabancı Misafirleriyle Biraraya Geldi84. İzmir Enternasyonal Fuarı (İEF)’nın açılış töreninin ardından, yabancı ülkelerin bakan ve temsileriyle diplomatik temaslar başladı.
 • 12:26Şerbetçi Otunun Hasadına BaşlandıŞerbetçi Otunun Hasadına BaşlandıŞerbetçi otunun hasadından detaylar Şerbetçi otunun hasadına başlandı- Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde 3 bin dekar alanda üretilen ve kentin en önemli gelir kaynağı olan şerbetçi otu hasadına başlandı- Ot-Gül Kooperatifi Başkanı Kozpınar: - "Şerbetçi otu, Türkiye'de sadece ilçemizde üretilmektedir" Türkiye'de sadece Bilecik'in Pazaryeri ilçesinde 3 bin dekar alanda üretilen ve genellikle ilaç ve unlu mamuller gibi endüstriyel alanlarda kullanılan şerbetçi otunun hasadına başlandı.
 • 12:18Yatırımcı Rehberi (3)Bankalar ve bazı aracı kurumlarca oluşturulan emtia, esnek, fon sepeti, hisse senedi yoğun ve karma yatırım fonlarına katılma belgeleri TL olarak bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları ile haftalık ve yıl başına göre değişim oranları (%) fonmarket.com'dan alındığı şekliyle şöyle: Fon Önceki Hafta.
 • 12:15Yatırımcı Rehberi (4)Bankalar ve bazı aracı kurumlarca oluşturulan para piyasası, tahvil bono, uluslararası ve borsa yatırım fonlarına katılma belgelerinin TL olarak bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: PARA PİYASASI Önceki Hafta Sonu Fiyatı (TL) Geçen Hafta Sonu Fiyatı (TL) Haftalık.
 • 12:00Merkez, Bankaların Döviz ve Efektif Piyasadaki İşlem Limitini ArttırdıMerkez Bankası, bankaların TCMB nezdindeki döviz ve efektif piyasalarında işlem yapma limitlerin yaklaşık yüzde 130 artırılarak 50 milyar dolara yükseltildiğini bildirdi.
 • 11:54Btso'nun Genç Girişimcileri G20 Yea Zirvesi'ne KatılıyorBtso'nun Genç Girişimcileri G20 Yea Zirvesi'ne KatılıyorBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) bünyesinde faaliyetlerini sürdüren TOBB Bursa Genç Girişimciler Kurulu, Türkiye Genç İşadamları Derneği’nin (TÜGİAD) ev sahipliğinde İstanbul’da gerçekleşecek G20 YEA (Genç Girişimciler İttifakı) Zirvesi’ne katılacak.
 • 11:53Yatırımcı Rehberi (1)Yatırım araçlarından bu hafta borsa ve dolar yatırımcısına kazandırırken; altın ve avro kaybettirdi.