19:2000
SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

  Serbest Piyasada Döviz Fiyatları

  Serbest Piyasada Döviz Fiyatları

  Serbest piyasada dolar 2,2130, euro ise 2,7680 liradan günü kapattı. (Bugün 19:05)

   

  Turizm Sektörü Vodafone Crm ile Yarına Hazır

  Turizm Sektörü Vodafone Crm ile Yarına Hazır

  Vodafone İş Ortağım’ın geliştirdiği Vodafone CRM uygulaması, Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık ve Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy’un katılımıyla Antalya’da düzenlenen basın toplantısında tanıtıldı. (Bugün 19:04)

   

  Borsa 84 Binin Üzerinden Kapandı

  Borsa günü yüzde 0,85 yükselişle kapandı. (Bugün 19:03)

   

  Tamamlandığında Türkiye'nin En Büyüğü Olacak

  Tamamlandığında Türkiye'nin En Büyüğü Olacak

  Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük kapasiteli otomasyonlu otoparkının temelini attı. (Bugün 19:01)

   

  Müsiad Genel Başkanı Nail Olpak'tan Önemli Açıklamalar

  MÜSİAD Genel Başkanı Olpak, 15. MÜSİAD Uluslararası Fuarı’nın açılış töreninde, MÜSİAD’ın hedeflerinden, genel ekonomik değerlendirmelere, ’Yeni Türkiye’ kavramından, Çözüm Süreci’ne kadar bir çok konuda önemli açıklamarda bulundu. (Bugün 19:00)

   

  Kapalıçarşı'da Altın

  İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibariyle kapanış fiyatları (TL) şöyle: (Bugün 18:54)

   

  Koza Altın''dan KAP'a Açıklama

  Koza Altın KAP'a yaptığı açıklamada; Kaymaz madeni için gerekli geçici faaliyet belgesinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca sebepsiz yere verilmediği belirtildi. (Bugün 18:53)

   

  Adana Ticaret Borsası

  Susam, kilogramı en düşük 6,85 liradan işlem gördü. (Bugün 18:52)

   

  15. Müsiad Uluslararası Fuarı

  MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "İnsanın ve toplumun daha müreffeh seviyeye ulaşması için bir araç olması gerekirken, onları yöneterek bir amaç haline gelen ve bunu acımasızca yapan finansal sistem doğru bir bakışla değerlendirilmelidir. (Bugün 18:44)

   

 

  Turizm Sektörüne İşbaşı Eğitim Modeli

  Turizm Sektörüne İşbaşı Eğitim Modeli

  Türkiye İş Kurumu Genel Müdürü Dr. Nusret Yazıcı, kalifiye eleman sıkıntısının çözümü için işbaşı eğitim modelini turizm sektöründe hayata geçireceklerini açıkladı. (Bugün 17:24)

   

  THY'den Erasmus Öğrencilerine İndirim

  THY'den Erasmus Öğrencilerine İndirim

  Türk Hava Yolları (THY) ile Türkiye Ulusal Ajansı arasında imzalanan protokolle Erasmus programı öğrencilerine, projeleri kapsamında gerçekleştirecekleri yurt dışı seyahatlerinde yüzde 20 bilet indirimi ve 10 kilogram ek bagaj hakkı tanınacak. (Bugün 17:22)

   

  Bakan Zeybekci: Türkiye, Dünyanın 17. Büyük Ekonomisi Oldu

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Türkiye'nin dış ticaret hacminin yaklaşık 100 kat arttığını belirterek, "2014 yılında Türkiye dünyanın 17. büyük ekonomisi olmuştur." dedi. (Bugün 17:20)

   

  Koza Altın'dan Kap'a 'Kaymaz Madeni' Açıklaması

  Koza Altın, Kaymaz Altın Madeni İşletmesi ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yaptı. (Bugün 17:15)

   

  5 Büyük Kente Ait Veriler Konut Konferansı'nda Açıklandı

  Bu yıl "Önemli olan büyüklük mü?" sorusuna yanıt arayan 5. Konut Konferansı 'Gelişen Kentlerde Büyümeyi Okumak' oturumuyla başladı. (Bugün 17:14)

   

  Onet ve Lely'den Büyük Ortaklık

  Onet ve Lely'den Büyük Ortaklık

  Lely tarafından tamamen robot teknolojisi ile kurulan Türkiye’nin ilk süt sığırcılığı işletmesi, Balıkesir’de Onet bünyesinde açıldı. (Bugün 17:13)

   

  Emtia Fonları Yüzde 0,23 Değer Kazandı

  Emtia yatırım fonları yüzde 0,23, esnek yatırım fonları yüzde 0,14, hisse senedi yoğun yatırım fonları yüzde 0,43 değer kazandı, fon sepeti yatırım fonları yüzde 0,09 değer kaybetti. (Bugün 17:08)

   

  Karma Yatırım Fonlar Yüzde 0,28 Değer Kazandı

  Bankalar ve bazı aracı kurumlar tarafından oluşturulan yatırım fonlarına katılma belgelerinden karma yatırım fonlar yüzde 0,28, para piyasası yatırım fonları 0,02 değer kazandı. (Bugün 17:07)

   

  Borsa Yatırım Fonları Yatay Seyretti

  Bankalar ve bazı aracı kurumlar tarafından oluşturulan yatırım fonlarına katılma belgelerinden borsa yatırım fonları yüzde yatay seyretti, tahvil bono yatırım fonları yüzde 0,04, uluslararası yatırım fonları yüzde 0,19 değer kazandı. (Bugün 17:07)

   

  BES Emeklilik Fonları Değer Kazandı

  Bireysel Emeklilik Sistemine dahil şirketler tarafından oluşturulan bireysel emeklilik fonları yüzde 0,16, gruplara yönelik emeklilik fonları yüzde 0,15 değer kazandı. (Bugün 17:07)

   

  Turizm Sektörü ''Vodafone CRM'' ile Yarına Hazır

  İşletmeleri yarına hazırlama vizyonu çerçevesinde maliyet avantajı ve verimlilik artışı sağlayan çözümler geliştiren Vodafone İş Ortağım, KOBİ'lere desteğini sürdürüyor. (Bugün 17:06)

   

  Yatırım Fonlarının Performansı

  Bankalar ve bazı aracı kurumlar tarafından oluşturulan yatırım fonlarına katılma belgeleri içinde en fazla değer kazanan ve kaybeden 10 katılma belgesi ile değişim oranları fonmarket.com'dan alındığı şekliyle şöyle gerçekleşti: (Bugün 17:06)

   

  Yatırım Fonları Endeksleri

  Hisse senedi yoğun fon endeksi yüzde 0,37 değer kazandı. (Bugün 17:05)

   

  ABD'de Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri Yükseldi

  ABD'de dayanıklı tüketim malı siparişleri Ekim ayında yüzde 0,6 düşüş beklentisinin aksine yüzde 0,4 arttı. (Bugün 17:00)

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (Bugün 16:58)

   

  ABD'de İşsizlik Maaşı Başvuruları Beklentinin Üstünde

  ABD'de ilk kez işsizlik maaşına başvuranların sayısı geçen hafta beklentilerin üzerine çıkarak 313 bin oldu. (Bugün 16:58)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Bugün 16:57)

   

  18. Uluslararası İş Forumu - İslam Ülkelerinde Fon Kaynaklarının Tahsisi

  18. Uluslararası İş Forumu - İslam Ülkelerinde Fon Kaynaklarının Tahsisi

  Anadolu Ajansı'nın "Global İletişim Ortağı" olduğu 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) kapsamında, "İslam Ülkelerinde Fon Kaynaklarının Tahsisi: Etkinlik ve Verimlilik Bakışı" oturumu gerçekleştirildi. (Bugün 16:56)

   

  Aydın Ticaret Borsası

  Aydın Ticaret Borsası'nda kuru incirin kilogramı 4,50 13,00 liradan işlem gördü. (Bugün 16:46)

   

  18. Uluslararası İş Forumu - Yeni Finansal Yönelimler

  Anadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortaklığı'nda "Paradigma Kayması: Yeni Finansal Yönelimler" temasıyla düzenlenen 18. Uluslararası İş Forumu (IBF) kapsamında, Hazine Müsteşar Yardımcısı Burhanettin Aktaş'ın moderatörlüğünde "Yeni Nesil Finansman Modelleri" başlıklı panel gerçekleştirildi. (Bugün 16:45)

   

  New York Borsası Hafif Yükselişle Açıldı

  New York borsası, ABD'de bugün açıklanan yoğun verilerin ardından güne hafif yükselişle başladı. (Bugün 16:43)

   

  Üçüncü Çeyrekte Şirketlerin Kredi Riski Arttı

  CRIF, 12 bölgede 81 ilde 90 binden fazla şirketin kredi riskini değerlendirdiği Türkiye Kredi Risk Haritası'nın 2014 yılı üçüncü çeyrek verilerini açıkladı. (Bugün 16:26)

   

  Mobil Operatör ile El Ele Veren Turizmci Müşteri Adedini Yüzde 35 Arttıracak

  Mobil Operatör ile El Ele Veren Turizmci Müşteri Adedini Yüzde 35 Arttıracak

  Mobil operatör Vodafone‘un uygulamalarından CRM ile turizmciler müşterilerinin adedini yüzde 35, gelirlerini yüzde 28 arttıracak. (Bugün 16:12)

   

  5. Denizcilik Forumu

  Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Yıldırım: "Türk denizcilik sektörü küresel krizi, yurtiçi ve yurtdışından gelen tamir talebiyle atlattı" "Tecrübeleri dikkate alarak daha emin adımlarla ilerlememiz lazım. Bunun için de gerekli tedbirleri hükümetimiz alıyor" (Bugün 15:48)

   

  AB Komisyonu Başkanı Juncker Yatırım Paketini Açıkladı

  AB Komisyonu Başkanı Juncker Yatırım Paketini Açıkladı

  Yatırım paketinin 1,3 milyon istihdam sağlaması bekleniyor. (Bugün 15:38)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
26.11.2014 19:20:14. #1.13#