SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

 • 23:29 İsmmmo Seçimini Yaptı 23'üncü Olağan Genel Kurul ardından dün Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı'nda seçim vardı.
 • 21:21 Tavuk Pisliğine Bulanmış Yumurtayı 'Köy Yumurtası' Diye Satıyorlar" Yumurta Üreticileri Merkez Birliği (YUM-BİR) Başkanı Hasan Konya, yumurtanın çiftlikten markete tanesinin 15 kuruştan satıldığını, bunun dışında markete gitme imkanı olmayan "kirli" olarak tanımladıkları yumurtaların 7 kuruştan bu firmalara satıldığını, bu firmaların da köy yumurtası adı altında hiçbir denetime uğramadan haksız kazanç sağladıklarını söyledi.
 • 20:14 Türk Çelik Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri Türk Çelik Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri" Paneli GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katılanlardan görüntü KARDEMİR Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz'ın konuşması Türkiye Çelik Üreticileri Derneği Genel Sekreteri Veysel Yayan'ın konuşması Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, "Vizyonumuz, Türkiye'de üretilmeyen ürünleri üretmek, küreselleşmek ve yıllık üretimde 3 milyon tona ulaşmak.
 • 20:05 Foxconn İnsanların Yerine Robotları Koyuyor Foxconn İnsanların Yerine Robotları Koyuyor iPhone modelleri üreten ana üretici olmasıyla ünlenen ve şu anda dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olan Foxconn, 60.000 çalışanını robotlarla değiştirdi.
 • 19:57 Santek 2016" Fuarı Sona Erdi TÜYAP Fuarcılık Grubu tarafından Kocaeli Sanayi Odası (KSO) ve Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) iş birliğiyle düzenlenen 3. Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK 2016) sona erdi.
 • 19:30 Maliye Bakan Yardımcısı Yavilioğlu Açıklaması Maliye Bakan Yardımcısı Cengiz Yavilioğlu, mevcut Anayasa'nın istikrarlı yönetimin önünde engel oluşturduğunu savunarak, "Başkanlığı istiyoruz ki kriz olmasın, hükümetlerin tek başlarına iktidar olamamaları nedeniyle krizler ortaya çıkmasın, ekonomide krizler ortaya çıkmasın, daha fazla insan istihdam edilsin, daha fazla aş, daha fazla iş olsun. Bu kadar açık. Yani başkanlığı istemekle biz rejime yönelik bir tehdidin ortaya çıkmasına asla izin vermeyiz" dedi.
 • 17:50 Ödemişli Patates Üreticilerine Can Suyu Türkiye'nin önemli patates üretim merkezlerinden Ödemiş'te fiyatların düşük seyrettiği günlerde Karşıyaka Belediyesi ile Gereli Tarımsal Kalkınma Kooperatifi arasında imzalanan 100 tonluk patates alım protokolü, üreticinin yüzünü güldürdü.
 • 17:29 Türk Çelik Sektörü Sorunları ve Çözüm Önerileri" Paneli Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) AŞ Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, "Vizyonumuz, Türkiye'de üretilmeyen ürünleri üretmek, küreselleşmek ve yıllık üretimde 3 milyon tona ulaşmak.
 • 17:09 Dağı Tıraşlayıp Osb Kurdular Dağı Tıraşlayıp Osb Kurdular Yeni Akdağlar Gıda Tesisi'nin açılışında konuşan Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) ve Şinik OSB Mütevelli Heyeti Başkanı Suat Hacısalihoğlu, Şinik OSB'nin dağ ve tepenin iş makinesiyle tıraşlanarak kurulduğunu ifade ederek, OSB'nin ilk tesisinin hizmete girmesinden dolayı mutluluk duyduğunu dile getirdi.
 • 17:09 Fındık Üreticilerinin Gözü Kulağı Destek Ödemesinde Fındık Üreticilerinin Gözü Kulağı Destek Ödemesinde Soydan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2009 yılında ilk defa fındık üreticilerine ödenmeye başlanan desteğin, bu yıl da devam edeceğini anımsattı.
 • 16:03 Dağı Tıraşlayıp Osb Kurdular Sarp ve engebeli araziye sahip Trabzon'un Akçaabat ilçesinde, dağ ve tepe iş makinesiyle tıraşlanarak oluşturulan alanda kurulan Şinik Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) ilk tesisi Yeni Akdağlar Gıda, törenle hizmete girdi.
 • 15:44 Türkiye'nin Genetik Çeşitliliğine Dair Veri Tabanı Oluşturuldu Bi·li·şi·m ve Bi·lgi· Güvenli·ği İleri· Teknoloji·ler Araştırma Merkezi· (TÜBİTAK BİLGEM ) öncülüğünde Türkiye'de ilk defa bir canlının genom dizisini çıkartacak laboratuvar ve verileri analiz edecek hesaplama altyapısı kuruldu.
 • 15:33 Fındık Üreticilerinin Gözü Kulağı Destek Ödemesinde Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Ordu Ziraat Odaları İl Koordinasyon Kurulu Başkanı Arslan Soydan, yaklaşık 400 bin fındık üreticisinin sabırsızlıkla haziranda yapılması planlanan "Alan Bazlı Gelir Desteği" ödemesini beklediğini söyledi.
 • 15:10 Çin Hakimiyeti Dünya Ekonomisine Hakim Oluyor Çin Hakimiyeti Dünya Ekonomisine Hakim Oluyor" Mimar Sinan Mühendisler Birliği tarafından düzenlenen panelle Tük demir çelik sektörü sorunları ve çözüm önerileri ele alındı.
 • 14:53 Türkiye'nin Filistin Piyasasındaki Varlığı Filistin, İsrail ve Çin'den sonra üçüncü sırada yer alan Türkiye'nin ülkedeki ithalat hacmini artırmayı hedefliyor.
 • 14:34 Denizbank Ödenmiş Sermayesini 1,5 Milyar TL Artırıyor Denizbank Ödenmiş Sermayesini 1,5 Milyar TL Artırıyor DenizBank açıklamasına göre, Tarım ve KOBİ sektörleri başta olmak üzere 3. köprü, 3. Havalimanı ve Kıbrıs Barış Suyu gibi Türkiye'nin kalkınmasında kritik öneme sahip projelerine sağlanan finansmanda önemli bir rol üstlenen DenizBank, söz konusu alanlarda desteğini artırmak amacıyla toplamda 1,5 milyar lira tutarında sermaye artırımına gdiyor.
 • 14:34 Ermenekte 75 Madenci Ücretlerini Alamayınca İş Bıraktı Ermenekte 75 Madenci Ücretlerini Alamayınca İş Bıraktı Ermenek'e bağlı Pamuklu Köyü yakınlarında 2014 yılı Ekim ayında 18 işçinin yaşamını yitirdiği maden faciasının meydana geldiği ocağın ruhsat sahibi Ermenek Cenne Linyit Kömürü Şirketi'ne ait 3 numaralı kömür ocağında 3 vardiya olarak çalışan 75 işçi, 4 aydan bu yana ücret alamadıklarını öne sürerek iş bıraktı.
 • 14:31 Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Siyasette veya memleket, millet hizmetlerinde makamların, mevkilerin sahibi olmaz. Hiç kimsenin hakkı değildir.
 • 14:22 Spot Piyasada Elektrik Fiyatları Gün öncesi spot elektrik piyasasında bir megavatsaat elektriğin piyasa takas fiyatı, yarın için en yüksek 210,14 lira, en düşük 0,25 lira olarak açıklandı.
 • 13:50 Konya'da Müsiad Heyetinden Fuar Ziyareti Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Konya Şube Başkanı Lütfi Şimşek ve yönetim kurulu üyeleri, "Kent Mobilya Dekorasyon ve İdeal Ev Fuarı"nı ziyaret etti.
 • 13:39 Ramazan Kolileri Raflarda Yerini Aldı Ramazan Kolileri Raflarda Yerini Aldı Ramazan ayında gelenek haline gelen ve hayırseverlerin ihtiyaç sahibi kişilere bağış yapmak için tercih ettiği gıda paketleri, tüketicilerin ramazanda en çok ihtiyaç duyduğu ürünlerden oluşuyor.
 • 13:14 Çalışan 100 Lira Koyacak, 100 Milyar Lira Tasarruf Sağlanacak Çalışan 100 Lira Koyacak, 100 Milyar Lira Tasarruf Sağlanacak Şimşek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yurt içi tasarruflarının artırılması amacıyla BES'in kapsayıcılığına önem verdiklerini söyledi.
 • 13:09 Ergani'nin 40 Köyünü Dolu Vurdu Üretici Perişan Ergani'nin 40 Köyünü Dolu Vurdu Üretici Perişan Ergani ve köylerinde üretim yapan yüzlerce aile, yaşadıkları doğal afet konusunda ilgili bakanlığın yardım etmesini istiyor.
 • 12:49 Uganda'dan Yatırım Çağrısı Uganda Parlamento Sözcüsü Rebecca Kadaga, Türkiye'de tarım sektöründe faaliyet gösteren yatırımcıları ülkesine davet ederek, "Karşılıklı ortaklıklar kurmak istiyoruz.
 • 12:06 Ttk'dan Kömür Satışı Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK), ocak-nisan döneminde KDV hariç 54 milyon 585 bin 751 lira tutarında 292 bin 128 ton kömür satışı gerçekleştirdi.
 • 11:53 Türkiye'de Çocuk İşçi Sayısı 133 Bini Aştı Türkiye'de Çocuk İşçi Sayısı 133 Bini Aştı Pozitif Yaklaşım İş Hayatını Geliştirme Derneği Başkanı Özlem Pekduraner, Türkiye genelinde 18 yaş altında çalışan çocuk işçi sayısının 133 bin 33 kişiyi bulduğunu belirterek, çocuk işçiliği ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi.
 • 11:48 Türkiye'nin Dijitalleşme Endeksi Vodafone'un Desteğiyle Belirleniyor Türkiye'nin Dijitalleşme Endeksi Vodafone'un Desteğiyle Belirleniyor Accenture Dijitalleşme Endeksi, bu yıl bir kez daha Vodafone Türkiye’nin desteğiyle hayata geçiriliyor.
 • 11:24 Tavuğu Güney Amerika'dan Getirdi, Yumurtasını 10 Liraya Satıyor Tavuğu Güney Amerika'dan Getirdi, Yumurtasını 10 Liraya Satıyor İlçede 10 yıldır tavukçuluk ve yumurtacılıkla uğraşan Mehmet Karaaslan, yaptığı açıklamada, "ameraucana" cinsi tavuklardan bir yabancı turist sayesinde haberdar olduğunu söyledi.
 • 11:11 Türk Şirketten İran'a 700 Milyon Dolarlık Dev Yatırım Sıla Grup Yöneti·m Kurulu Başkanı Dr. İhsan Şahi·n, ambargonun kaldırılmasının ardından İran'daki iş olanaklarını yakından izlediklerini belirterek, "İran'da kamu-özel sektör işbirliğiyle gerçekleştirilecek 13 bin yataklı 13 dev hastane ihalesinde, toplam bin 750 yataklı ve yaklaşık 700 milyon dolar yatırım bedeli olan 2 hastanenin ihalesini kazandık.
 • 11:07 Ceviz Üreticisine "Cep"Ten Kolaylık Ahi Evran Üniversitesi (AEÜ) Ziraat Fakültesince akıllı telefonlar için geliştirilen android uygulama, ceviz üreticisine, çeşit seçiminden dikimine, budamadan ilaçlamaya kadar birçok konuda bilgiler vererek kolaylık sağlıyor.
 • 11:03 Zeytinyağı İhracatındaki Düşüşün Sebebi Yüksek Fiyat" Balıkesir Zeytin ve Zeytinyağı Tanıtım Grubu Başkanı Mehmet Hakkı Semerci, zeytinyağı ihracatında yaşanan yüzde 50 civarındaki düşüşün yüksek fiyattan kaynaklandığını belirterek, "Avrupa'daki 26 avroluk bir zeytinyağıyla Türkiye'de 40 avroluk aynı ürünü kıyas ettiğiniz zaman ihracat pek mümkün görünmüyor.
 • 10:54 Temmuz Ayında Memur Maaşları Artıyor! İşte Yeni Maaşlar Temmuz Ayında Memur Maaşları Artıyor! İşte Yeni Maaşlar Ocak'ta yüzde 6 zam alan memurlar Temmuz'da da yüzde 5 artış görecek. 6 aylık enflasyon yüzde 6'nın üzerinde çıkarsa fark da var.
 • 10:49 Yeni Memur Maaşları Belli Oldu Yeni Memur Maaşları Belli Oldu Ocak'ta yüzde 6 zam alan memurlar Temmuz'da da yüzde 5 artış görecek. 6 aylık enflasyon yüzde 6'nın üzerinde çıkarsa fark da var. İşte kuruşu kuruşuna maaş hesabı.
 • 10:44 Doğu Karadenizli İş Adamlarının İran Ziyareti Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Hamdi Gürdoğan, İran'ın Meşhed şehrine düzenledikleri ticaret heyeti programına ilişkin, "İş adamlarımız inşaat malzemeleri, yapı sektörü ürünleri, tüketim maddeleri, gıda ürünleri, lojistik ve turizm konularında yaptıkları iş görüşmelerinde önemli iş birliklerine imza atmıştır.
 • 10:41 TESK Genel Başkanı Palandöken Açıklaması Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, ramazan ayında et ve et ürünlerinde zam beklemediklerini belirterek, Et ve Süt Kurumunun bu konuda gereken tedbiri aldığını kaydetti.
 • 10:33 Mavi Yeşil Yumurtalar Görenleri Şaşırtıyor Mavi Yeşil Yumurtalar Görenleri Şaşırtıyor Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir üretici tarafından yetiştirilen 'Ameraucana' cinsi tavukların mavi ile yeşil renk tonlarındaki yumurtaları görenleri şaşırtıyor.
 • 10:22 Hazine'den Finansal Raporlama Düzenlemesi Si·gorta ve reasürans şirketleri· ile emeklilik şirketlerinin fi·nansal raporlarında düzenlemeye gidildi.
 • 10:03 Kütahya'da Mavi Yeşil Yumurta Üretimi Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde bir üretici tarafından yetiştirilen Güney Amerika kökenli "ameraucana" cinsi tavukların mavi ile yeşil renk tonlarındaki yumurtaları ilgi görüyor.
 • 09:59 Tekirdağ'da Balık Fiyatları Tekirdağ'da barbunyanın kilogramı 50 liradan satıldı.
 • 09:55 Kipa Gidiyor Yerine Migros Geliyor Kipa Gidiyor Yerine Migros Geliyor Anadolu Grubu'nun Tesco'ya ait Kipa marketlerini satın alarak, tabelayı Migros olarak değiştireceği konuşuluyor.
 • 09:09 Tesco Gidiyor Kipalar Migros Oluyor Tesco Gidiyor Kipalar Migros Oluyor İzmirli'nin hayatında iki market markası çok önemlidir: Tansaş ve Kipa. İzmir, yıllar boyunca bu iki yerel markasından vazgeçmemiştir.
 • 08:58 Karayollarında Durum Karayollarının yapım, bakım, onarım ve üst yapı çalışmaları sürdürülen kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 19:23 İran'a İlk Ticaret Merkezini Türkler Açıyor İran'a İlk Ticaret Merkezini Türkler Açıyor Global Turkish Trade Centers Global Fuarcılık AŞ, İran'daki ilk ticaret merkezi GTTC İran Türk Ticaret Merkezi'ni 26 Ağustos'ta Tahran'da açmayı planlıyor.
 • 19:08 Mısır Ordusu Gıda Fiyatlarına Müdahale Edecek Mısır Ordusu Gıda Fiyatlarına Müdahale Edecek Mısır ordusu, halktan gelen şikayetler üzerine gıda maddelerinin uygun fiyata tedarik edilmesi için müdahalede bulunacak.
 • 17:54 Aselsan, Yerli Silahlara Sivas'ta Dürbün Üretecek Aselsan, Yerli Silahlara Sivas'ta Dürbün Üretecek ASELSAN Hassas Optik Araştırma ve Üretim Tesisi'nin açılışı törenle yapıldı.
 • 17:27 Türkonfed 38. Girişim ve İş Dünyası Konseyi Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Bu milletin, sanayicinin, üreticinin, ihracatçının ayağına bağ olan devlet değil, onların önünü açan, yatırımcının ayağına turkuvaz halı seren bir anlayışa ihtiyaç var. Hızlı hareket eden bir devlete ihtiyaç var." dedi.
 • 17:18 Ekonomi Bakanı Zeybekci - Ekonomi Bakanı Zeybekci - "Makamların Esas Sahibi Millettir" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Programdan detaylar Ekonomi Bakanı Zeybekci'nin konuşması TÜRKONFED 38. Girişim ve İş Dünyası Konseyi (1): "Bu milletin, sanayicinin, üreticinin, ihracatçının ayağına bağ olan devlet değil, onların önünü açan, yatırımcının ayağına turkuvaz halı seren bir anlayışa ihtiyaç var. Hızlı hareket eden bir devlete ihtiyaç var" "Öyle bir sistem var ki Türkiye'de, bu sistem 'olmaz' üzerine kurulmuş" " Bu ülkede siyasetin ürettiği tüm makamlar da öyledir.
 • 17:13 Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediyesini Ziyaret Etti Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, memleketi Denizli’de Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ı makamında ziyaret etti.
 • 17:07 Şekerli Ürünler İhracatında Hedef Ülke Abd İstanbul Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Zekeriya Mete, çevre ülkelerde yaşanan sorunlar nedeniyle ihracatın gerilediğini ancak 2 yıl evvelki rakamlar yakalanırsa tekrarbaşarıyı yakalayabileceklerini söyledi.
 • 17:07 Maliye Bakanı Ağbal (2) Maliye Bakanı Ağbal (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : - Maliye Bakanı Naci Ağbal'ın açıklamaları Maliye Bakanı Ağbal, Afyonkarahisar'da: (2) "İnsan kalitesi ne kadar artarsa, gelir hizmetleri de o kadar artıyor.