SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

 • 17:51Tübisad: Bilişimde Vergileri Artırmak Yerine Yerli Üretim Teşvik EdilmeliBilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD), cep telefonu ve tablet bilgisayar gibi ürünlere ek vergi getirilmesinden ekonominin olumsuz etkileneceğini açıkladı.
 • 17:43Faber Mermer, Bunnıngs Warehouse'nin Marketler İçinde SergilenecekFaber Mermer, Bunnıngs Warehouse'nin Marketler İçinde SergilenecekAvusturalya’da Bunnıngs yapı marketler zinciri market, depo, format mağaza ve ticaret merkezlerinde Denizli'de traverten ve doğaltaş alanında Faber ürünlerine yer vereceği bildirdi.
 • 16:47Fitch Rusya'nın Kredi Notunu Sabit TuttuUluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Rusya’nın kredi notu ve görünümünde değişiklik yapmadı.
 • 16:45Yunanistan'da Referanduma DoğruYunanistan Maliye Bakanı Yanis Varoufakis, "Yunanistan'ın batmasına izin verilmesi durumunda, 1 trilyon avro kaybedilecek.
 • 16:25Alışverişte Sms OyunuAlışverişte Sms OyunuTüketiciyi Koruma Derneği Eskişehir Şube Başkanı Sülahi Özalp tüketicilere ’SMS’ uyarısında bulundu.
 • 16:00Mecidiyeköy İstasyonu İçin Yapım Çalışmaları BaşlıyorMecidiyeköy İstasyonu İçin Yapım Çalışmaları BaşlıyorKabataş-Beşiktaş ve Halkalı-Bahçeşehir uzantıları ile birlikte İstanbul Metrosu'nun en önemli akslarından biri olan Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı'nın Mecidiyeköy İstasyonu için yapım aşamasına gelindi.
 • 15:42Turizmde 5 Milyar Kayıp EndişesiTurizmde 5 Milyar Kayıp EndişesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Afişteki TÜROFED yazısı - Toplantıya katılanlar - TÜROFED Başkanı Osman Ayık'ın konuşması - Basın mensuplarının görüntüleri. Turizmde "5 milyar dolar kayıp" endişesi- TÜROFED Başkanı Ayık: - "Yılın ilk 6 ayında rakamlar ürkütücü boyutlara ulaştı.
 • 15:38Yunanistan'da 'Evet' ya da 'Hayır'a Göre Muhtemel SenaryolarYunanistan'da yarın yapılacak kritik referandumda 'evet' ya da 'hayır' sonucu, ülkenin geleceğine ilişkin muhtemel senaryoları da beraberinde getiriyor.
 • 15:36Yunanistan'da Referanduma DoğruYunanistan'da Türk azınlıktan, Radikal Sol İttifak (Syriza) Rodop Milletvekili Mustafa Mustafa, ülkedeki Türk toplumu olarak yarın yapılacak referandumda güçlü bir "hayır" oyu ile Yunan hükümetine destek vermek istediklerini söyledi.
 • 15:34Türk Seramiğine Londra'da Prestijli TanıtımTürk Seramiğine Londra'da Prestijli TanıtımTürk Seramik Tanıtım Grubu, İngiltere'de önemli bir tanıtım hamlesi yaptı.
 • 15:25Cnr Expo, "Bayram Alışverişi"Ne Kapılarını AçtıKıyafetten kozmetiğe, hediyelik eşyadan şekerlemeye kadar vatandaşların tüm ihtiyaçlarını özel indirimli fiyatla karşılama imkanı bulacağı "Bayram Alışveriş Günleri" CNR Expo Yeşilköy'de başladı.
 • 15:12Azerbaycan Petrolünün Varil Fiyatı 63,61 Dolara DüştüAzerbaycan'ın milli petrol markası olan "AzeriLight" petrolünün fiyatı Londra Borsası'nda varil başına 0,12 dolar değer kaybederek 63,61 dolardan işlem gördü.
 • 15:03Kabataş Metro'sunun Mecidiyeköy İstasyonunun Yapımı Pazartesi BaşlıyorKabataş Metro'sunun Mecidiyeköy İstasyonunun Yapımı Pazartesi Başlıyorİstanbul Metrosu'nun en önemli akslarından Mecidiyeköy-Mahmutbey Hattı'nın Mecidiyeköy istasyonunun yapımı 6 Temmuz'da başlıyor. Bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • 14:57Türofed Başkanı Ayık'tan Turizm DeğerlendirmesiTürofed Başkanı Ayık'tan Turizm DeğerlendirmesiTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, kıyı bölgelerinin hepsinde yıl sonunda kayıplar yaşanacağını belirterek, Rusya pazarında yüzde 30’luk kayıp olduğunu söyledi.
 • 14:48İmmib'den Güney Afrika'ya "Yapı" Çıkarmasıİstanbul Maden ve Metaller İhracatçı Birlikleri (İMMİB) Yapı Malzemeleri Komitesi, 3,4 milyar dolarlık Güney Afrika pazarından daha fazla pay almak amacıyla bölgenin önde gelen fuarlarından Bauma Conexpo'ya katılacak.
 • 14:38Yunanistan'ın 6 Aylık Yakıtı, 4 Aylık İlacı KaldıYunanistan'ın 6 Aylık Yakıtı, 4 Aylık İlacı KaldıYunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis, Yunanistan'daki nakit sıkıntısına rağmen ülkenin daha 6 aylık yakıtı ve dört aylık ilaç stoku bulunduğunu kaydetti.
 • 13:49Yunanistan'ın Avrodan Çıkışı Kur Riskini Artıracak"Ekonomistler Portekiz, İspanya ve İrlanda gibi Avrupa ekonomisinin sınırlarında bulunan ülkelerin Yunan ekonomik krizinin yayılması tehlikesiyle karşı karşıya olduğunu belirtiyor.
 • 13:35Aşut: Aşut: "Yapısal Reformlar Acı Reçetelerdir Ama Şifa Oradadır"Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Şerafettin Aşut, yapısal reformların önemli bir bölümünün siyasal iktidarın oy kaybıyla sonuçlanabilecek kararlara bağlı olduğu için kolay kolay uygulamaya konulamadığını belirterek, “Yapısal reformlar acı reçetelerdir ama şifa oradadır” dedi.
 • 13:33Yunan Siyasetçiler ve Ekonomistler, Ekonomik Krizin Sebebini AnlattıYunan Siyasetçiler ve Ekonomistler, Ekonomik Krizin Sebebini AnlattıYunanlı siyasetçiler ve ekonomistler, devletçi yapı ile israfın ülkede ekonomik krizin çıkmasına neden olduğu görüşünde hemfikir. Beş neden krizi ateşledi.
 • 13:13Türk Girişim İş Dünyası Konfederasyonu'nun Gürcistan GezisiTürk Girişim İş Dünyası Konfederasyonu'nun Gürcistan GezisiTürk Girişim İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) üyeleri Gürcistan’da temaslarda bulundular.
 • 13:11Bankalardaki Birikimlerden Yüzde 30 Kesinti Söz Konusu Değil"Yunanistan Bankalar Birliği Başkanı Louka Katseli, ülkedeki bankacılık sisteminin batmaması için, bankalarda bulunan sekiz bin avro üzerindeki halkın birikimlerinden en az yüzde 30 kesinti yapılmasının söz konusu olmadığını söyledi.
 • 12:51Gıdada "Sıkı" DenetimGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca, gıda üretim, satış ve tüketim noktalarında bu yılın ilk 6 ayında 335 bin denetim yapıldı.
 • 12:44Türk Gıda Ürünleri, ABD'de Görücüye ÇıktıTürk Gıda Ürünleri, ABD'de Görücüye ÇıktıTürk gıda ürünleri, dünyanın en büyük gıda ithalatçısı ABD’de görücüye çıktı.
 • 12:44Bakandan Taşeron İşçilere: Zamanla Anlarsınız Ama Helalliği Nasıl Alacaksınız?Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, "Taşeron işçisi, asıl işte çalıştırılamayacak, bu kadar net" açıklamasına tepki gösteren taşeron işçilere sitem etti.
 • 12:38Öğretmenler İçin Rotasyon Süresi 15 Yıla ÇıkarıldıÖğretmenler İçin Rotasyon Süresi 15 Yıla ÇıkarıldıMEB, öğretmenlerin rotasyonuna ilişkin 2014-2015 öğretim yılı için daha önce 12 yıl olarak belirlenen aynı eğitim kurumunda çalışma süresini 15 yıla çıkardı.
 • 12:29İzmir İtalyan Ticaret Odası, Ege'deki İtalyan Restoranlarını Belgelendirecekİzmir İtalyan Ticaret Odası, Ege'deki İtalyan Restoranlarını BelgelendirecekTürkiye ile İtalya arasında eko-köprü vazifesi gören İzmir İtalyan Ticaret Odası’na İtalyan Hükümeti tarafından bölge turizmi adına önemli bir görev daha verildi.
 • 12:16İzmir'de Limon Arttı, Domates UcuzladıTÜFE’de 2015 yılı Haziran ayında bir önceki aya göre yüzde 0,51 düşüş, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 4,76, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 7,20 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 8,28 artış gerçekleşti.
 • 12:16Trafikte Zikzak Çizen 'Akıl Raporu' AlacakTrafikte Zikzak Çizen 'Akıl Raporu' AlacakEmniyet'ten trafik magandalarını 'delirtecek' karar. Artık trafiği tehlikeye düşürenler "Akli dengesi yerindedir" raporu almak zorunda...
 • 12:12Sapanca'nın Göl Manzaralı Orman İçi Köyleri Arap Zenginlerinin OlduSapanca'nın Göl Manzaralı Orman İçi Köyleri Arap Zenginlerinin OlduPeş peşe 5 yıldızlı oteller inşa edilen, hafta sonları özellikle İstanbulluların stres atmak için akın ettiği Sapanca'ya, son birkaç yılda Araplar akın ediyor.
 • 12:06Yatırımcı Rehberi (6)Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin piyasa değerleri, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna göre değişim oranları şöyle: Hisse Adı Piyasa Değeri Haftalık Düşük Haftalık Yüksek Son Haftalık Değişim (Yüzde) ACISELSAN ACIPAYAM SELULOZ SANAYI VE TICARET A.
 • 12:05Yatırımcı Rehberi (7)Borsa İstanbul'da geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinin, piyasa değerleri, TL olarak en düşük fiyatları, en yüksek fiyatları ve kapanış fiyatlarıyla önceki hafta sonuna göre değişim oranları şöyle: Hisse Adı Piyasa Değeri Haftalık Düşük Haftalık Yüksek Son Haftalık Değişim (Yüzde) IZOCAM 742.
 • 12:04Yatırımcı Rehberi (8)Borsa İstanbul bünyesindeki pazarlarda geçen hafta içinde işlem gören hisse senetlerinden en fazla değer kazanan ve kaybeden ilk 10 hisse senedi ile piyasa değeri en yüksek 10 hisse senedi şöyle sıralandı: DEĞER KAZANANLAR Haftalık Değişim Hisse Adı (Yüzde) 1 AFYON CIMENTO 127,02 2 ARTOG 70,97 3 EMINIS.
 • 11:57Mahkeme Petrol Ofisi'nin İhale Yasağını KaldırdıMahkeme Petrol Ofisi'nin İhale Yasağını KaldırdıPetrol Ofisi AŞ ve bağlı ortaklıklarına 2009'da verilen 1 yıl kamu ihalelerine katılma yasağından kalan 237 günün "Bakan oluru" ile kaldırılmasına karar verildi.
 • 11:53Yatırımcı Rehberi (2)Kapalıçarşı'da işlem gören altın türleri ile serbest piyasada alınıp satılan bazı yabancı para birimlerinin TL olarak 2014 sonu, bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları, haftalık değişim miktar ve oranları (%) şöyle: (TL) Yatırım Aracı Adı 2014 Sonu Fiyatı Geçen Hafta Sonu Fiyatı Bu Hafta Sonu Fiyatı.
 • 11:52Yatırımcı Rehberi (3)Bankalar ve bazı aracı kurumlarca oluşturulan emtia, esnek, fon sepeti, hisse senedi yoğun ve karma yatırım fonlarına katılma belgeleri TL olarak bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları ile haftalık ve yılbaşına göre değişim oranları (%) fonmarket.com'dan alındığı şekliyle şöyle: Fon Önceki Hafta Sonu.
 • 11:49Varufakis İddiaları YalanladıVarufakis İddiaları YalanladıYunanistan Maliye Bakanı Yanis Varufakis Yunan bankalarını desteklemek için mevduat sahiplerinden zorunlu kesinti yapılabileceği yönündeki iddiaları yalanladı.
 • 11:48Uluslararası Şirketin 3. Havalimanı İçin Kuş KorkusuUluslararası Şirketin 3. Havalimanı İçin Kuş KorkusuCumhuriyet Gazetesi yazarı Çiğdem Toker bugünkü yazısında Lufthansa'nın 3. Havalimanındaki kuş kovucu sistemlerle ilgili çekinceli olduğunu yazdı.
 • 11:47Yatırımcı Rehberi (4)Bankalar ve bazı aracı kurumlarca oluşturulan para piyasası, tahvil bono, uluslararası ve borsa yatırım fonlarına katılma belgelerinin TL olarak bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: PARA PİYASASI Önceki Hafta Sonu Fiyatı (TL) Geçen Hafta Sonu Fiyatı (TL) Haftalık.
 • 11:28Hisse Senedi Yoğun Fon Endeksi Yüzde 1,77 Değer KaybettiBankalar ve bazı aracı kurumlar tarafından oluşturulan yatırım fonlarına katılma belgelerinden hisse senedi yoğun fon endeksi yüzde 1,77 değer kaybetti.
 • 11:26Gümrük Bakanı Canikli'den '4 Temmuz 2015 Uluslararası Kooperatifler Günü' MesajıGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Küreselleşen dünyada artan gelir adaletsizliklerinin yanı sıra etnik, bölgesel veya yerel farklılıklar ile cinsiyet ya da yaş farklılıklarından kaynaklanan eşitsizlik sorunları ele alınmakta ve bu sorunlara ilişkin kalıcı çözüm önerilerine, demokratik bir yönetim anlayışına sahip, sürdürülebilir kalkınmayı hedef alan, sorumluluk, eşitlik, adalet, yardımlaşma ve dayanışma gibi değerlerin öne çıktığı kooperatifler yoluyla ulaşılmaya çalışılmaktadır" dedi.
 • 11:25TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Türkiye'nin dünya turizm sektöründe önemli bir yere sahip olduğunu belirterek, "Turist sayısındaki dönemsel düşüş esnafımızı kısa süreli olumsuz etkileyebilir ama Ramazan Bayramı'ndan sonra iç turizmin pik yapmasıyla her şey düzelecektir" ifadelerini kullandı.
 • 11:25Palandöken: Palandöken: "Turizmdeki Düşüş Esnafı Zorluyor"Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken “Türkiye turizm açısından dünya üzerinde en önemli ülkeler arasındadır.
 • 11:24Yatırımcı Rehberi (1)Yatırım araçlarından borsa ve avro bu hafta yatırımcısına kaybettirirken, dolar ve altın kazandırdı.
 • 11:20Yapı Sektörünün Yeni Hedefi 3,4 Milyar Dolarlık Afrika PazarıYapı Sektörünün Yeni Hedefi 3,4 Milyar Dolarlık Afrika PazarıTürk yapı sektörü 3,4 milyar dolarlık Güney Afrika pazarından pay almak için atağa kalktı.
 • 11:19Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan Rekor DenetimGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı gıda üretim, satış ve tüketim noktalarında bu yılın ilk 6 ayında 335 bin denetim yaptı.
 • 11:17Uluslararası Kooperatifler GünüGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Küresel düzeyde herkesin kaliteli mal ve hizmetlere erişimini sağlayan kooperatif işletme modeli, eşitsizliği azaltmaya çalışmakta ve her kesimden bireyin sürdürülebilir bir yaşam sürmesini hedeflemektedir" ifadesini kullandı.
 • 11:12Türkiye'nin Görünümü Değişmedi, Yatırımlar Sürecek"Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Erdem, "Küresel ekonomide ve iç etkenlerde son dönemde yaşanan gelişmeler finansal piyasalar üzerinde dönemsel olumsuz ve volatil etkilere neden olsa dahi, biz bu sürecin ülkemizin geleceğine yönelik genel görünümünü değiştirmediğine inanıyoruz, bu doğrultuda ülkemize yatırımlar devam edecektir" dedi.
 • 11:09İnternetten Yurtdışı Alışveriş Siteleri Aracılığıyla Vurgunİnternetten Yurtdışı Alışveriş Siteleri Aracılığıyla Vurgunİnternetten alınıp 75 euro'yu geçmeyen eşyaya vergi muafiyeti tanınmasını fırsat bilen uyanıklar, bu malları piyasaya sürerek milyonlarca liralık vurgun yapıyor.
 • 11:05Somalı Betül'ün Hayali Thk ile Gerçek OluyorTürk Hava Kurumu (THK) Başkanı Vacit Öktem, Soma'daki maden faciasında hayatını kaybeden 301 madenciden birinin kızı olan Betül Yüksek'in pilot olması için gerekli imkanların THK tarafından sağlanacağını belirtti.
 • 11:03Kırık Kiremitleri, Klima Tarlasına Dönen Çatısıyla KapalıçarşıKırık Kiremitleri, Klima Tarlasına Dönen Çatısıyla KapalıçarşıFatih Sultan Mehmet döneminde yapımına başlanan ve 4 bin dükkanın bulunduğu tarihi mekanda şimdilerde çatının adeta klima tarlasına dönmesi dikkat çekiyor.