13:0400
SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

   

  Küresel Finansın Kalbi 2 Gün Boyunca İstanbul'da Attı

  Küresel finansın kalbi "Yenilikçi Finans" ana temasıyla 15 16 Eylül tarihlerinde düzenlenen 5. İstanbul Finans Zirvesi'nde (IFS) iki gün boyunca İstanbul'da attı. (Bugün 12:25)

   

  G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Babacan, Avustralya'da düzenlenen toplantının ikinci günündeki oturumlara katıldı G 20 toplantı bildirgesi: "Küresel ekonomideki büyüme, düzensiz bir şekilde sürüyor ve yeterince istihdam oluşturulmasında gereken hızın altında kalıyor" "Merkez bankaları görevleriyle tutarlı bir şekilde. (Bugün 12:24)

   

  Spk, Veri Depolama Merkezi İçin Çalışıyor

  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) milli verilerin tamamının tek bir çatı altında yayımlanması için kurulacak olan Veri Depolama Merkezi'ni hayata geçirmek için çalışmalara başladı. (Bugün 12:08)

   

  Hazine Yarın İhale Düzenleyecek

  Hazine, yarın 2 devlet tahvili ihalesi düzenleyecek. (Bugün 11:11)

   

  Türkiye E-Oyuna En Çok Zaman Ayıran 3'üncü Ülke

  Türkiye E-Oyuna En Çok Zaman Ayıran 3'üncü Ülke

  Türkiye, günde toplam 39 milyon saat e-oyun için zaman harcıyor. (Bugün 10:43)

   

  Kayısıya Alternatif Ürün Oluşturulabilir Mi?

  Kayısıya Alternatif Ürün Oluşturulabilir Mi?

  Ziraat Mühendisleri Odası Malatya Şube Başkanı Fevzi Çiçek, Malatya’da kayısının yanı sıra farklı ürün desenlerinin de denenmesi gerektiğini ifade ederek, "Yeni ürünler denenmek zorunda ama bu bugün için kayısıya alternatif düşüncesiyle değil, çiftçinin dar boğaz yaşadığı böyle olumsuz yıllarda yerine ikame edebileceği ürünler olarak düşünmek gerekiyor" dedi. (Bugün 10:18)

   

  Karayollarında Durum

  Karayollarının bazı kesimlerindeki yapım ve bakım çalışmaları nedeniyle sürücülerin trafik işaret ve işaretçilerine dikkat etmeleri gerekiyor. (Bugün 09:21)

   

  Mısıra Acı Kattı, İngiltere'ye Sattı

  Mısıra Acı Kattı, İngiltere'ye Sattı

  Bursalı girişimci Kadir Yılmaz, ürettiği acılı mısırı dünyaya satıyor. (Bugün 08:41)

   

  Romen Gazete: Bank Asya'yı Linç Girişimi, Ekonomiye Zincirleme Darbe Vurur

  Romen Gazete: Bank Asya'yı Linç Girişimi, Ekonomiye Zincirleme Darbe Vurur

  Ekonomi ağırlıklı yayın yapan Romanya’nın önemli gazetesi Ziarul Financiar (ZF), Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Bank Asya'ya yönelik baskıcı tavrı sebebiyle Türkiye’de banka batma olaylarının tekrar yaşanabileceğine dikkat çekti. (Bugün 00:47)

   

 

  TEFAS, 9 Ocak'ta başlıyor

  TEFAS, 9 Ocak'ta başlıyor

  Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Dr. Vahdettin Ertaş, Türkiye Elektronik Fon Dağıtım Platformu'nun (TEFAS) bazı yatırımcı kuruluşların teknik altyapılarını tamamlayamamaları nedeniyle 9 Ocak'ta uygulamaya geçeceğini belirterek, "Bu, artık son tarihtir. (Dün 16:16)

   

  Btso Uhs Kümelenmesi Çok Amaçlı Özgün Helikoptere Talip

  Btso Uhs Kümelenmesi Çok Amaçlı Özgün Helikoptere Talip

  Uzay Havacılık Savunma Sanayi (UHS) Kümelenmesi üyeleri, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii TUSAŞ-TAI tarafından geliştirme çalışmaları devam eden çok amaçlı özgün helikopterde kullanılacak parçaların üretimi için harekete geçti. (Dün 16:08)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "Başından beri büyük hassasiyetle yürütülen bu çalışmaların mimarları olan Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milli İstihbarat Teşkilatımıza ve sağduyulu yayınlarından dolayı medya mensuplarına teşekkürlerimizi sunuyor, burada alıkonulan rehineleri sabırla bekleyen yakınlarına. (Dün 15:32)

   

  Maliye Bakanlığı Açıklaması

  "Gelir İdaresi Başkanlığı sanal pos uygulaması kapsamında yapılan vergi ödemelerinde, güvenlik tedbirleri en üst seviyede oluşturulmuş bulunmaktadır" (Dün 15:06)

   

  Odakule'nin İhale Süreci Başlıyor

  Odakule'nin İhale Süreci Başlıyor

  İstanbul Sanayi Odası'nın (İSO) 33 sene için üst hakkını devredeceği Odakule ihalesinde süreç başlıyor. (Dün 14:45)

   

  Bimeks Batman'da Yeni Yerine Taşındı

  Bimeks Batman'da Yeni Yerine Taşındı

  Türkiye genelinde 140 mağazası bulunan Bimeks, Batman’da yeni yerine taşındı. (Dün 14:38)

   

  Tefas, 9 Ocak'ta Başlıyor

  SPK Başkanı Ertaş: "TEFAS, bazı yatırımcı kuruluşlarımızın teknik altyapılarını tamamlayamamaları nedeniyle 9 Ocak'ta uygulamaya geçilecek. (Dün 14:26)

   

  Meyve Sebze Mamulleri Sektörünün Gözü Rusya Pazarında

  UMSMİB Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Güçlü: "Rusya'daki pazar payımızı artırmayı hedefliyoruz" (Dün 14:23)

   

  Yerli Palamut El Yakıyor

  Yerli Palamut El Yakıyor

  Balık av mevsimi başlamasına rağmen palamut fiyatları el yakıyor. (Dün 14:08)

   

  Üreticiye Ertelenen Borç Şoku

  Üreticiye Ertelenen Borç Şoku

  Giresun Ziraat Odası Başkanı Musa Keskin, zirai dondan zarar gören üreticilerin sigortadan alacakları paraların ertelenen borçlarına kesilmesinin fındık üreticisini mağdur ettiğini söyledi. (Dün 14:08)

   

  21 Ton Atığı Geri Dönüşüme Kazandırdı

  Adrese ürün teslimatı sırasında kullanılmayan eski ürünleri, talep doğrultusunda alarak geri dönüşüme kazandıran teknoloji marketi Media Markt, e-atık adını verdiği proje ile geçen yıl 21 ton elektronik atık topladı. (Dün 13:37)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, Denizli'de

  Zeybekci: "Türkiye, kuzeyindeki Rusya Ukrayna krizi, güneyindeki gerek Irak, gerekse Suriye'deki bütün olumsuzluklara rağmen ekonomisini ve ticaretini gelişme seviyesinde tutabilme başarısını göstermiştir" (Dün 13:36)

   

  Etsiz Çiğ Köfteci Komagene İşadamları ve Girişimcilerle Buluştu

  Etsiz Çiğ Köfteci Komagene İşadamları ve Girişimcilerle Buluştu

  İzmir İş Dünyasını Geliştirme Derneği (İZGE), etsiz çifte sektörünün önemli firmalarından Komagene’nin sahipleri Kamil Sivrikaya ve Murat Sivrikaya’yı, şehrin girişimci ve girişimci adaylarıyla buluşturdu. (Dün 13:03)

   

  'Küçükbaş Kurbanlıkları Şimdiden Alın, Son Gün Bulamayabilirsiniz'

  "Küçükbaş Kurbanlıkları Şimdiden Alın, Son Gün Bulamayabilirsiniz"

  Kurban Bayramına sayılı günler kala sektör temsilcilerinden küçükbaş kurbanlık almayı düşünen vatandaşlara önemli bir uyarı geldi. (Dün 12:59)

   

  New York Borsası'nda Alibaba Günü

  New York Borsası'nda Alibaba Günü

  Aylardır halka arzı tartışılan Çinli e-ticaret şirketi Alibaba, New York Borsası'ndaki ilk gününde rekor kırdı. (Dün 12:53)

   

  Borç Yapılandırması İçin Düşük Kredi Talebi

  TESK Genel Başkanı Palandöken "Bankalar, borç yapılandırmasını yapacaklar için düşük faizli kredi vermelidir." dedi. (Dün 12:43)

   

  Odakule'nin İhale Süreci Başlıyor

  Odakule'nin İhale Süreci Başlıyor

  İstanbul Sanayi Odası'nın 33 yıl süre ile üst hakkını devredeceği 40 yıllık tarihi Odakule'nin ihalesinde süreç başlıyor. (Dün 12:37)

   

  İhracatçı Rusya'da Gıda ve İçecek Fuarına Katıldı

  İhracatçı Rusya'da Gıda ve İçecek Fuarına Katıldı

  Uludağ Meyve Sebze Mamulleri İhracatçıları Birliği (UMSMİB) Rusya’da 15-18 Eylül 2014 tarihlerinde yapılan Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı'na (World Food Moscow 2014-WFM ) katıldı. (Dün 12:37)

   

  Tzd Genel Başkanı Yetkin Açıklaması

  "Türkiye Gümrük Birliği'nden çıkmalıdır" (Dün 12:36)

   

  Deik'in Çalışma Usul ve Esaslarının Belirlenmesi

  İTO Başkanı Çağlar: "DEİK'in yeniden yapılanmasının iş dünyamız ve ülkemize hayırlı olmasını dilerim" "İstanbul Ticaret Odası, donanımlı kadrosuyla DEİK'in yeni yapılanmasında gerek teşkilatlanma aşamasında gerekse de sunacağı hizmetlerde görev almaya hazırdır" (Dün 12:36)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  TESK Genel Başkanı Palandöken "Hiç kimsenin burnu kanamadan, çatışma çıkmadan 49 insanımızın kurtarılması büyük bir başarıdır." dedi. (Dün 12:28)

   

  G-20 Bakanlar ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı Babacan: "Merkez bankalarının genişlemeci ya da sıkılaştırıcı politikaları bir ülkenin ne kalıcı olarak iyiye gitmesini ne de kalıcı olarak kötüye gitmesini sağlar. (Dün 12:26)

   

  Şehit Pilotun Oğlu, THK'nın Kampanya Yüzü Oldu

  Kullandığı F-16'nın düşürülmesiyle şehit olan pilot Nail Erdoğan'ın pilotaj bölümünü kazanan oğlu, Türk Hava Kurumunun bu yılki Kurban Bayramı kampanyasının yüzü oldu. (Dün 12:14)

   

  Yatırımcı Rehberi

  Bankalar ve bazı aracı kurumlarca oluşturulan emtia, esnek, fon sepeti, hisse senedi yoğun ve karma yatırım fonlarına katılma belgeleri TL olarak bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları ile haftalık ve yılbaşına göre değişim oranları (%) fonmarket.com'dan alındığı şekliyle şöyle: (Dün 12:01)

   

  Yatırımcı Rehberi

  Bankalar ve bazı aracı kurumlarca oluşturulan para piyasası, tahvil bono, uluslararası ve borsa yatırım fonlarına katılma belgelerinin TL olarak bir önceki ve geçen hafta sonu fiyatları ile haftalık değişim oranları şöyle: (Dün 12:00)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.09.2014 13:04:08. #1.11#