15:4400
SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

   

  2014 Yılsonu Dolar Beklentisi 2,32 TL Oldu

  2014 Yılsonu Dolar Beklentisi 2,32 TL Oldu

  Merkez Bankası beklenti anketinde, 2014 yılı Aralık ayı TÜFE beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 0,41 iken, bu anket döneminde yüzde 0,31 oldu. (Bugün 15:37)

   

  Tcmb Beklenti Anketi

  Tcmb Beklenti Anketi

  Cari yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 9,02'ye geriledi Aralık ayı için TÜFE beklentisi yüzde 0,31 oldu Yıl sonu dolar/TL beklentisi 2,32'ye yükseldi. (Bugün 15:34)

   

  Ekonomi Bakanlığı'ndan Açıklama

  Ekonomi Bakanlığı, 2010/8 sayılı Uluslararası Rekabetçiliğin Geliştirilmesinin Desteklenmesi hakkındaki tebliğin yenilendiğini bildirdi. (Bugün 15:08)

   

  Koca Seyit Havalimanı Yolcu Sayısını İkiye Katladı

  Koca Seyit Havalimanı Yolcu Sayısını İkiye Katladı

  Balıkesir'in Edremit ilçesinde hizmet veren Koca Seyit Havalimanında yolcu sayısı bir önceki yıla göre 2 kat arttı. (Bugün 15:06)

   

  TBMM'nin Enerjisi Eskişehir'den

  Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Sekreterliği İşletme ve Yapım Başkanlığı tarafından elektrik enerjisi alım işi hususunda yapılan ihaleyi, Osmangazi Elektrik Perakende Satış A.Ş.’nin (OEPSAŞ) kazandığı bildirildi. (Bugün 15:05)

   

  Emtia Fonları %1,23 Değer Kaybetti

  Emtia yatırım fonları yüzde 1,23, fon sepeti yatırım fonları yüzde 0,38 değer kaybetti. (Bugün 14:52)

   

  Ur-Ge Projelerine Destek

  Ekonomi Bakanlığı: "Daha çok kuruluşun UR GE desteğinden faydalanmasının önü açıldı" (Bugün 14:21)

   

  Fitch'ten Gelişen Asya Ülkelerine Uyarı

  "Gelişmekte olan Asya ülkelerinin para birimleri ve tahvillerinde gözlenen volatilite (oynaklığın), bölgenin başka gelişmelerin kötü etkisine maruz kalmaya devam ettiğini gösteriyor" "Gelişmekte olan Asya piyasalarındaki hareketler, 2015 yılında volatilite riskini vurguluyor" (Bugün 14:14)

   

  Serbest Piyasada Altın Fiyatları

  Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 89,70 lira oldu. (Bugün 14:14)

   

  Borsa, 2. Seansa Yatay Başladı

  Borsa İstanbul 100 endeksi ikinci seansa, ilk seans kapanışına göre 40,11 puanlık düşüşle 83.115,11 puandan başladı. (Bugün 14:13)

   

  Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması

  Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması İmza Töreni'nde konuştu. (Bugün 14:05)

   

  Tav' Havalimanı İnşaatında Dünya Birincisi

  Tav' Havalimanı İnşaatında Dünya Birincisi

  Ortadoğu ve Körfez Bölgesi’nde üstlendiği havalimanı projeleriyle öne çıkan TAV İnşaat, 1 milyar 245 milyon Dolar ciroyla alanında dünyanın en büyük şirketi oldu. (Bugün 13:50)

   

  Altın Fiyatları

  24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 89,70 lira,Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 601 lira oldu. (Bugün 13:33)

   

  BTSO Başkanı Burkay: Aile Şirketlerinin Ortalama Ömrü 10 Yıl

  BTSO Başkanı Burkay: Aile Şirketlerinin Ortalama Ömrü 10 Yıl

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'de aile şirketlerinin yüzde 80'inin 5 yıl, yüzde 96'sının 10 yıla kadar ayakta kaldığını söyledi. (Bugün 13:18)

   

  Maliye Bakanlığı'ndan 'Borsaya Vergi Geliyor'a Yalanlama

  Maliye Bakanlığı bugün bir gazetede yer alan habere ilişkin basın açıklaması yaptı. (Bugün 13:08)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "(Rusya kaynaklı gelişmeler) Kurda bir etkisi oluyor ama temeller sağlamsa bundan da korkmamak lazım" "(Enerji KİT'lerinin döviz ihtiyacını artık Merkez Bankası karşılasın) dedik. (Bugün 13:04)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "Sermaye piyasalarımız, Borsa İstanbul, bunlar kesinlikle teşvik edilmesi gereken alanlarımız" "Bu sektör (inşaat) büyürken bunda adaleti sağlayalım, haksız kazancı önleyelim ve orada eğer bir değer oluşuyorsa, rant oluşuyorsa belediyemiz, devletimiz hak ettiği payı da alsın" "Vekaleten atadığımız bir Hazine Müsteşarımız ve vekaleten atadığımız bir BDDK Başkanımız var. Her ikisi de çok güvendiğimiz, sevdiğimiz arkadaşlarımız. (Bugün 13:04)

   

  Kazakistan Merkez Bankası, Döviz Sıkıntısı İddialarını Reddetti

  Banka, ülkede döviz piyasasının izlendiğini, bankalar adına işlem yapan büroların yeterli oranda dövize sahip olduğunu açıkladı. (Bugün 13:04)

   

  İstanbul ve Ankara'da Döviz Kurları

  İstanbul ve Ankara'da dolar, avro ve sterlinin alış satış fiyatları belli oldu. (Bugün 13:04)

   

 

  Adana Entegre Sağlık Kampüsü Finansal Kapanış Anlaşması

  Sağlık Bakanı Müezzinoğlu: "500 milyon avronun üzerindeki projelere 18 yıl vade gibi sürelere imza atılabilen bir süreci gerçekleştiriyoruz" "2017 yıl sonu veya 2018'e gelindiğinde 95 bin yatak kapasiteli dünyanın tek, modern, ileri teknolojiyle donatılmış hastaneleri olan bir ülke olacağız" (Bugün 13:02)

   

  Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,3302, Avro 2,8586 TL

  Serbest piyasada gün ortası itibarıyla 2,3291 TL'den alınan dolar 2,3302 TL'den satılırken, 2,8564 TL'den alınan avronun satış fiyatı ise 2,8586 TL olarak gerçekleşiyor. (Bugün 12:59)

   

  Borsa, İlk Seansı Düşüşle Tamamladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, ilk seansı önceki kapanışa göre 70,98 puanlık düşüşle 83.155,22 puandan tamamladı. (Bugün 12:58)

   

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugünkü birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: (Bugün 12:57)

   

  Borsada Birinci Seans Kapanış

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında bugün yapılan birinci seansta işlem gören hisse senetlerinin TL olarak önceki seans kapanış fiyatları, bugün birinci seanstaki en yüksek, en düşük ve kapanış fiyatları ile değişim oranları şöyle: (Bugün 12:57)

   

  Birinci Seansta Şehir Endekslerinin Değişimi

  Borsa İstanbul şehir endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri belli oldu. (Bugün 12:56)

   

  Birinci Seansta Endekslerin Değişimi

  Borsa İstanbul endekslerinin önceki ikinci seans kapanış, bugün birinci seanstaki en düşük, en yüksek ve kapanış değerleri, birinci seanstaki değişim oranları ile adet ve hacimleri şöyle: (Bugün 12:55)

   

  Birinci Seansta İşlem Hacmi Sıralaması

  Borsa İstanbul'da birinci seansta işlem gören hisse senetleri arasında, işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: (Bugün 12:55)

   

  Maliye Bakanlığı Açıklaması

  "Hisse senetlerinin mevcut vergilendirme rejiminde herhangi bir değişiklik yapılması kesinlikle söz konusu değildir" (Bugün 12:54)

   

  Birinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün yapılan birinci seansta, en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Bugün 12:53)

   

  Piyasalarda Gün Ortası

  BIST 100 endeksi birinci seansta 70,98 puan azalarak 83.155,22 puandan kapandı. (Bugün 12:53)

   

  Türkiye'nin İsrail ile Ticaret Hacmi 11 Yılda 5 Kat Arttı

  Türkiye’nin İsrail ile olan ticaret hacmi 11 yılda 5 kat arttı. (Bugün 12:39)

   

  Giresun Ticaret Borsasında Ürün Fiyatları

  Giresun Ticaret Borsasında kabuklu tombul fındığın kilogramı ortalama 14,33 liradan işlem gördü. (Bugün 12:39)

   

  Borsa İlk Seansta Yatay

  Borsa, günün ilk seansını yüzde 0,09 düşüşle tamamladı. (Bugün 12:39)

   

  Başbakan Yardımcısı Babacan Açıklaması

  "Vergi oranlarıyla ilgili genel anlamda herhangi bir değişiklik planımız yok" "(Dönüşüm programları) Muhtemelen gelecek hafta 7 tane daha açıklanacak" (Bugün 12:34)

   

  BDDK'dan Yeni Varlık Şirketi Kurulmasına Onay

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, Gelişim Varlık Yönetim AŞ unvanlı varlık yönetim şirketi kurulmasına izin verilmesini kararlaştırdı. (Bugün 12:34)

   

  Tzd Başkanı Yetkin Açıklaması

  "Rusya'da krizin devam etmesi, Türk Lirasının dolar karşısındaki değer kaybını hızlandırırken Rusya'ya yapılması planlanan gıda ve tarım ürünleri ihracatını da olumsuz yönde etkileyebilir" (Bugün 12:33)

   

  Tcmb, 26 Aralık Vadeli Repo İhalesiyle Piyasaya 24 Milyar Lira Verdi

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün miktar yöntemiyle düzenlediği 26 Aralık vadeli repo ihalesi ile piyasaya 24 milyar lira verdi. (Bugün 12:31)

   

  Turizmci, 'Rusya'da Kriz Var' Diyerek Fiyat Düşürmesin"

  Türkiye'ye en fazla turist gönderen Rusya'da yaşanan ekonomik kriz, turizm sektörünü endişelendirdi Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı İşler: "Gelen bilgilere göre Rusya'daki bu durum bizi etkileyeceği gibi görünüyor. (Bugün 12:27)

   

  TÜBİSAD, Yüzde 11-15 Arası Büyüme Bekliyor

  TÜBİSAD, bilgi ve iletişim teknolojileri sektörünün 2013 yılında 61,6 milyar olan hacminin 2014 yılında TL bazında yüzde 11-15 büyümesini bekliyor. (Bugün 12:10)

   

  Muğla'da Zeytin Rekoltesi Düştü

  Muğla'da Zeytin Rekoltesi Düştü

  Muğla'da bu yıl iklim şartarının elverişsizliği ve çiçeklenme dönemindeki yoğun yağışlar sebebiyle zeytin rekoltesinde düşüş yaşandı. (Bugün 12:08)

   

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Genç TÜMSİAD'ın Konuğu Oldu

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı Burkay, Genç TÜMSİAD'ın Konuğu Oldu

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye'de aile şirketlerinin yüzde 80'inin 5 yıl, yüzde 96'sının 10 yıla kadar ayakta kaldığını söyledi. (Bugün 12:06)

   

  Hukuk ve İktisat İlişkisi: Özgürlüğün Toplumsal Refah Boyutu" Konferansı

  MIT Öğretim Üyesi Prof. Dr. Acemoğlu: "Demokrasi ve çoğulcu değerlerin ekonomik büyüme üzerinde olumlu bir etkisi var. Daha zengin ülkelerin daha özgür ve demokratik olmaları bir tesadüf değil" "Türkiye kendini daha modern ve zengin bir topluma ancak sürekli ve hızlı ekonomik büyüme yolu ile dönüştürebilir" (Bugün 11:57)

   

  Dosu Maya Fransız Firmasına Satıldı

  Rekabet Kurulu, Yıldız Holding bünyesinde bulunan Dosu Maya Mayacılık şirketinin Fransız Lesaffre et Compaigne’ne satılmasına izin verdi. (Bugün 11:48)

   

  Hediyelik Eşyada 'Yerli Malı' Modası

  Hediyelik Eşyada "Yerli Malı" Modası

  - İzmir'de açılan Hediyelik Eşya Günleri'nde Uzak Doğu ülkelerinden gelen hediyelik ürünlerin payındaki azalma dikkat çekiyor. (Bugün 11:25)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
19.12.2014 15:44:29. #1.12#