SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

 • 00:48Başbakan Yardımcısı Babacan, Afyonkarahisar'daBaşbakan Yardımcısı Babacan, Afyonkarahisar'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan kürsü konuşması- Dinleyici detayları - "Dünya ticaretinin büyüme hızı kriz öncesi yıllara göre yarı yarıya düşmüş durumda.
 • 23:20Fikri Işık: Fikri Işık: "Üretime Çok Ciddi Ağırlık Verdik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Fikri Işık'ın gelişi ve çocuk sevmesi- Bakan Işık'ın konuşması- Sertifika dağıtım töreni- Bakan Işık'ın KOSGEB il müdürlüğü binası açılışı Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Türkiye 2002-2008 yılları arasında üretime, yatırıma ve istihdama gereken desteği vermeseydi, gereken önemi vermeseydi,bilesiniz ki 2008 krizi Türkiye'yi teğet geçmez, Türkiye'yi adete kalbinden vururdu"- "7 Haziran'da bir seçim var. Allah muhafaza Türkiye koalisyon dönemine dönerse, bir ekonomik kriz daha Türkiye'ye gelebilir" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin 2002-2008 yılları arasında üretime, yatırıma ve istihdama gereken desteği ve önemi vermemesi durumunda 2008 krizinin Türkiye'yi teğet geçmeyeceğini, "adete kalbinden vuracağını" söyledi.
 • 22:53Tofaş'tan AçıklamaTofaş, üretimin durmasına neden olan eylemlerin, uzlaşma ile sonuçlanması ve fabrikada üretimin başlamasının sevindirici bir gelişme olduğunu açıkladı.
 • 22:39Eker: Eker: "(Çözüm Süreci) Ak Parti, Sürecin Yegane Taşıyıcı Siyasi Gücü"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in derneğe gelişi. - Bakan Eker'in konuşması- Dernekte incelemeler Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Sistem değişikliğini de Çözüm Süreciyle ilgili olan meseleyi de kalıcı bir barışa dönüştürmek için bir tasavvur gerekiyor.
 • 20:58Bakan Eker'den Çiftçilere 1.5 Milyar Destek MüjdesiBakan Eker'den Çiftçilere 1.5 Milyar Destek MüjdesiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, 2015 yılında çiftçiye 5 milyar lira destek verildiğini, bir hafta içinde ise 1.5 milyar lira daha destek verileceğini söyledi.
 • 20:11Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi Açıldı - Beşir AtalayNecip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi Açıldı - Beşir AtalayGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay'ın konuşması- Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi açılış töreni- Kurdele kesimi- Uğur Işılak konseri Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi açıldı- Başbakan Yardımcısı Babacan: "Hem enflasyonun hem de faizlerin önümüzdeki dönemde basamak basamak daha aşağıya gideceğini inşallah göreceğiz"- "Türkiye'nin üzerinde de hesaplar var. Türkiye'nin kendi iç huzurundan rahatsız olan, Türkiye'nin geldiği noktayı çekemeyenler var. Dışarıdan bu ülkeyi yıkamadık, içeriden nasıl yıkarız diyenler var. Fitne fesat çok, bizi bölmeye, parçalamaya çalışanlar, kafaları karıştırmaya çalışanlar çok. Bunların hepsine 'dur' dememiz lazım"- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay: "Birbiriyle kanlı bıçaklı olan partiler seçim ortamında AK Parti'ye karşı birleşti.
 • 20:07Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi Açıldı - BabacanNecip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi Açıldı - BabacanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi açılışı- Başbakan Yardımcısı Ali Babacan- Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Beşir Atalay- Babacan'ın konuşması Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi açıldı- Başbakan Yardımcısı Babacan: "Hem enflasyonun hem de faizlerin önümüzdeki dönemde basamak basamak daha aşağıya gideceğini inşallah göreceğiz"- "Türkiye'nin üzerinde de hesaplar var. Türkiye'nin kendi iç huzurundan rahatsız olan, Türkiye'nin geldiği noktayı çekemeyenler var. Dışarıdan bu ülkeyi yıkamadık, içeriden nasıl yıkarız diyenler var. Fitne fesat çok, bizi bölmeye, parçalamaya çalışanlar, kafaları karıştırmaya çalışanlar çok. Bunların hepsine 'dur' dememiz lazım"- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Atalay: "Birbiriyle kanlı bıçaklı olan partiler seçim ortamında AK Parti'ye karşı birleşti.
 • 18:22Necip Fazıl Aile ve Kültür Merkezi AçıldıBaşbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Hem enflasyonun hem de faizlerin önümüzdeki dönemde basamak basamak daha aşağıya gideceğini inşallah göreceğiz" dedi.
 • 18:11Mehdi Eker: Mehdi Eker: "Türkiye'nin Bir Maceraya Tahammülü Yok"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AKİB Konferans Salonu binası- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in gelişi- Eker'in konuşması Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker: - "Türkiye'nin 2014 yılında hayvansal ürün ve hayvan ihracatı 2 milyar 100 milyon dolar.
 • 17:44Bakanlar Işık ve YıldızGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakanların toplantıya gelişi- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın konuşması- AK Parti Adana Milletvekili Necdet Ünüvar'ın konuşması Bakanlar Işık ve Yıldız, Adana'da- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: "Sayın Kılıçdaroğlu, 'Anadolu'nun ortasına şehir kuracağım' hayali kurmak yerine 'Adana'yı, Ceyhan'ı, bu bölgeyi bir lojistik, üretim merkezi haline getireceğim' deseydi zannediyorum çok daha ayağı yere basan bir proje olacaktı"- Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: "Bütün siyasi istikrara yapılan vurguyla beraber yatırımcıların önünü daha açacak, daha fazla fayda sağlayacak bir yapılanmayı inşallah burada kuruyoruz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, "Anadolu'nun ortasına şehir kuracağım" sözüyle ilgili, "Bunun yerine 'Adana'yı, Ceyhan'ı, bu bölgeyi bir lojistik, üretim merkezi haline getireceğim' deseydi zannediyorum çok daha ayağı yere basan bir proje olacaktı" dedi.
 • 17:04Ford İşçilerinin Eylemi Devam EdiyorFord İşçilerinin Eylemi Devam EdiyorKocaeli’nin Gölcük ilçesinde Ford işçileri, Türk Metal Sendikası’na karşı başlattıkları ve 5. gününe giren eylem devam ediyor.
 • 17:00Bakan Eker: Bakan Eker: "Tarım Hasılasını 23 Milyar Dolardan 61 Milyar Dolara Çıkardık"Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, hükümeti devraldıklarında Türkiye’nin 23 milyar dolar tarım hasılasına sahip olduğunu belirterek, “Türkiye, dünyanın 190 ülkesi içinde 12. sıradaydı, Avrupa’nın 28 ülkesi içinde de 4. sıradaydı.
 • 16:12Sasa'da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıSasa'da Toplu İş Sözleşmesi İmzalandıTürk-İş’e bağlı Petrol-İş Sendikası, yetkili olduğu SASA’da toplu iş sözleşmesini imzaladı.
 • 15:58Sigortacılık HaftasıTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sigortacılık sektörünün kara değil, tamamen riske ortak olduğunu hatırlatarak, "Sigortacılık sektörü olmadığı takdirde insanlar daha az risk alır, daha az alır, daha az satar, o zaman da ekonomi tıkanır" ifadesini kullandı.
 • 15:41Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 34'üncü Dünya Kabuklu Yemiş ve Kuru Meyve Kongresi'ne KatıldıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, 34'üncü Dünya Kabuklu Yemiş ve Kuru Meyve Kongresi'ne KatıldıAntalya’da düzenlenen 34. Dünya Kabuklu Yemiş ve Kuru Meyve Kongresi’nin onur konuşmacısı Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu oldu.
 • 15:41Hilmi Güler ICBC Yönetim Kurulu Üyeliğine SeçildiHilmi Güler ICBC Yönetim Kurulu Üyeliğine SeçildiTurkcell Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji ve Tabii Kaynaklar eski Bakanı Hilmi Güler, dünyanın en büyük bankası olan Çinli ICBC'nin yönetim kurulu üyeliğine seçildi.
 • 15:03Hisarcıklıoğlu: Sigorta Kara Değil, Riske OrtakTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, her yıl Mayıs ayının son haftasında, sigorta bilincinin artırılması amacıyla çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği Sigorta Haftası'nı kutladı.
 • 14:27TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Sigorta Kâra Değil, Riske Ortak"Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, her yıl Mayıs ayının son haftasında, ülke genelinde sigorta bilincinin artırılması amacıyla çeşitli etkinliklerin gerçekleştirildiği “Sigorta Haftası”nı kutladı.
 • 14:06Ankara Uluslararası Fuar Alanı'nın Temeli Salı Günü AtılıyorAnkara’yı dünya fuarcılık merkezleri arasında sokacak çalışmalarda önemli bir aşamaya gelindi.
 • 14:06Butgem Vites YükselttiButgem Vites YükselttiBursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Eğitim Vakfı çatısı altında faaliyet gösteren BUTGEM, alt yapısını güçlendirdi.
 • 13:40İşçilerin Eylemi Sürerken Renault Genel Müdürü, Mesai Çağrısı YaptıAldıkları maaşlarının iyileştirilmesi talebiyle 10 gündür iş bırakma eylemi yapan Renault çalışanlarının fabrika önünde bekleyişi sürüyor.
 • 13:35Sanayiciden Milli Eğitim Bakanına: Mesleği Olan Kalifiye Eleman BulamıyoruzSanayiciden Milli Eğitim Bakanına: Mesleği Olan Kalifiye Eleman BulamıyoruzEskişehir Sanayi Odası (ESO) Başkanı Savaş Özaydemir, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’ya yetişmiş insan gücünün olmamasından dert yandı.
 • 13:27Çukurova'da Buğday Rekoltesinde Beklenti YüksekÇukurova'da Buğday Rekoltesinde Beklenti YüksekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Hasattan detaylar Çukurova'da buğday rekoltesinde beklenti yüksek- Bölgede, geçen yıla göre verimin yüzde 30 artacağı ve 800 bin ton civarında ürün alınacağı tahmin ediliyor Türkiye'de yılın ilk buğday hasadının yapıldığı Adana ve çevresinde, geçen yıla göre verimin yüzde 30 artması ve 800 bin ton civarında ürün alınması bekleniyor.
 • 12:41İstanbul, Dünyanın Son 5 yılda En Çok Gelişen Şehri Olduİstanbul, Dünyanın Son 5 yılda En Çok Gelişen Şehri Oldu"The Business of Cities 2015" araştırmasına göre İstanbul, 2010'dan beri kaydettiği performans ile dünyada en çok gelişen şehirler arasında ilk sıraya yerleşti.
 • 12:306. Dünya Enerji Düzenleme Forumu Yarın BaşlıyorAnadolu Ajansının (AA) Global İletişim Ortağı olduğu ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) ev sahipliğinde İstanbul'da gerçekleştirilecek 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu (WFER) yarın başlıyor.
 • 12:24Mehmet Şimşek'in Mehmet Şimşek'in "Çerez" Sözüne Bakanlıktan Açıklama: Amacından SaptırıldıMaliye Bakanlığı, Bakan Mehmet Şimşek'in makam araçları için yaptığı "Çerez" benzetmesinin zorlama bir şekilde amacından saptırıldığını bildirdi.
 • 12:16Batmanlı Çiftçi Tarlasında Su Ararken Petrol BulduBatmanlı Çiftçi Tarlasında Su Ararken Petrol BulduBatman’ın Gercüş ilçesine bağlı Güzelöz köyünde bir çiftçi tarlasında, su sondajı yaparken petrol buldu.
 • 11:51Maliye Bakanlığı'ndan 'Çerez' AçıklamasıMaliye Bakanlığı, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in kamudaki makam aracı kiralama, bakım, onarım, yakıta ilişkin yaptığı ‘Çerez’ benzetmesinin harcamanın küçüklüğünü ifade eden yani yük getirmeyen benzetme olarak kullanıldığını açıkladı.
 • 11:51Zeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Gaziantep'te BuluştuZeytin ve Zeytinyağı Üreticileri Gaziantep'te BuluştuGaziantep Ticaret Borsası (GTB) ve Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçıları Birliği (EZZİB) işbirliğiyle, "Zeytin ve Zeytinyağı Sektöründe Güç Birliği Toplantısı" düzenlendi.
 • 11:32İstanbul Barajlarında Eskiden Otomobil Dolaşıyordu, Şimdi Sandal Geziyorİstanbul Barajlarında Eskiden Otomobil Dolaşıyordu, Şimdi Sandal Geziyor2014'ün ağustosunda doluluk oranı yüzde 17,23'e kadar düşen İstanbul barajlarında kötü günler bitti. Alibeyköy'de araçların dolaştığı bölümlerde şimdi sandallar geziyor.
 • 11:29Domotex Turkey Halı Sektöründe Yeni Bir SolukDomotex Turkey Halı Sektöründe Yeni Bir Soluk180’in üzerinde halı firmasının bulunduğu Gaziantep’te 1400 adet yüksek teknolojiye sahip halı makinası bulunduğunu ifade eden Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Salahattin Kaplan, “Mevcut potansiyelle 350 milyon metrekare halı üretiliyor ve 25000 kişinin direk 25000 kişinin de yan sanayici olmak kaydıyla toplamda 50000 kişi sektörümüze istihdam sağlıyor” dedi.
 • 11:18İnternet Reklamcılığı Avrupa'da Birinciliğe OynuyorDünyada interaktif reklamcılığın gelişmesi için faaliyet gösteren Interactive Advertising Bureau'nun (IAB) Türkiye'deki faaliyetlerini yürüten IAB Türkiye Başkanı Dr. Mahmut Kurşun, internet'in Avrupa toplamında televizyondan sonra ikinci büyük mecra konumuna geldiğini vurguladı.
 • 11:16Tzob Genel Başkanı Bayraktar AçıklamasıTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da kayısının dondan etkilendiğini, bazı bölgelerde yüzde 60'lara varan ürün kaybı beklendiğini bildirdi.
 • 11:14Kayısıyı Bu Yıl da Don VurduKayısıyı Bu Yıl da Don VurduTürkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 4-6 Nisan ve 22-23 Nisan 2014 tarihlerinde kayısı üretiminin belkemiği olan Malatya’da yaşanan don olayının kayısıyı çok kötü etkilediğini bildirerek, “Malatya’nın yanı sıra diğer üretim merkezlerinde de don gerçekleşti.
 • 11:07Renault'ta Eylem Devam Ederken, Ototrim'de Yarın Mesai BaşlıyorTürkiye'nin Detroit'i olarak anılan otomotiv üssü Bursa'da geçen hafta Renault ve Tofaş ile başlayan Coşkunöz, Mako ve Ototrim fabrikaları ile devam eden iş bırakma eylemleri, bir bir sona eriyor.
 • 10:46Yeni Trafik Sigortası Uygulaması 1 Haziran'da BaşlıyorYeni Trafik Sigortası Uygulaması 1 Haziran'da BaşlıyorTŞOF Başkanı Apaydın, yeni değiştirilen trafik sigortası uygulamasının 1 Haziran'da başlayacağını söyleyip "Sigorta şirketlerinden fiyat indirimi bekliyoruz." dedi.
 • 10:42Su Ürünleri Yetiştiricilerine Yapılacak DesteklemelerSu ürünleri desteklerinden yararlanmak isteyenler, 30 Kasım'a kadar, yetiştiricilik tesisinin bulunduğu il veya ilçenin müdürlüğüne müracaat etmesi gerekiyor.
 • 10:33Yargıtay: Fazla Çalışmayı İşçi, Parasını Ödediğini İşveren İspatlamalıİşçi ve işveren arasındaki fazla mesai ücretinin ödenmesi konusunda Yargıtay'dan emsal bir karar daha geldi.
 • 10:30Antalya'ya Dubai Modeli Dev YatırımAntalya'ya Dubai Modeli Dev YatırımUlaştırma, Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı Lütfi Elvan, Antalya’ya dev bir proje kazandırmaya hazırlanıyor.
 • 10:23Ziraat Odaları Başkanı Kayısıda Bu Yıl Büyük Kayıp BekliyorZiraat Odaları Başkanı Kayısıda Bu Yıl Büyük Kayıp BekliyorTürkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, bu yıl, bazı bölgelerde kayısıda yüzde 60'a varan ürün kaybı beklediklerini söyledi.
 • 10:03Milli Tren Projesinde Çalışacak Mühendisler Sınavla AlınacakMilli Tren projesinde istihdam edilecek sözleşmeli mühendisler hakkındaki sınav ve atama kriterleri belirlendi.
 • 09:53Banka, Mahkeme Kararını Tanımadı; Tüketici Banka Kasasını Açtırıp Parayı AldıYıllardır hayalini kurduğu daireyi alabilmek için bankadan çektiği kredi sebebiyle kendisinden çeşitli adlar altında kesilen 4 bin 488 lirayı iade almak isteyen tüketici, icra ve mahkeme kararını tanımayan bankanın kasasını polis ve icra memuru nezaretinde açtırarak parasını teslim aldı.
 • 09:50Enerjinin Kalbi Antalya'da AtacakEnerjinin Kalbi Antalya'da AtacakAntalya’da düzenlenecek 38. Dünya Enerji Ekonomisi Konferansı, enerji kaynaklarının tüm boyutlarıyla el alınacağı 74 oturum ve 2 çalıştaya ev sahipliği yapacakTürkiye, son dönemlerde attığı adımlarla yeni bir enerji hub’u olma yolunda hızla ilerlerken, ev sahipliği yaptığı organizasyonlarda da enerji piyasasının marka değerlerini bir araya getirmeye devam ediyor.
 • 09:47Çin'de Biriktirdiği Parayla Muş'ta İş KurduÇin'de Biriktirdiği Parayla Muş'ta İş KurduMuşlu iş adamı, 10 yıldan bu yana çalıştığı Çin'de biriktirdiği parayla 4 yıl önce memleketinde çanta ve bavul üretim atölyesi açtı. Atölyede 45 işçi çalışıyor.
 • 09:26Karayollarında DurumKarayollarının yol yapım ve genişletme çalışmaları yapılan kesimlerinde ulaşım kontrollü sağlanıyor.
 • 06:52OYAK Renault'da Anlaşma Yok! İşçilerin Eylemi Devam EdiyorOYAK Renault'da Anlaşma Yok! İşçilerin Eylemi Devam EdiyorBursa'daki OYAK Renault fabrikasının yetkilileri ile işçilerin seçtiği sözcüler ve tarafların avukatları arasında gerçekleştirilen toplantı olumsuz sonuçlandı.
 • 00:10Rusya Bankalarının Ukrayna Bağlantılı Riski 25 Milyar DolarRusya’nın en büyük bankası Sberbank’ın CEO Yardımcısı Maksim Poletayev, Ukrayna bağlantılı Rus bankalarının riskinin 25 milyar doları bulduğunu söyledi.
 • 20:41Ekonomi Bakanı Zeybekci: Ben 'Asgari Ücret Yeterlidir' DemiyorumEkonomi Bakanı Zeybekci: Ben 'Asgari Ücret Yeterlidir' DemiyorumEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, kendisinin 'Asgari ücretin yeterlidir' demediğini, artması gerektiğini söyledi.
 • 20:15Isparta'da Yılın İlk Gül HasadıIsparta'da Yılın İlk Gül HasadıIsparta Valisi Vahdettin Özkan, 2015 yılının ilk gül hasadını çiftçilerle birlikte yaptı.
 • 19:183. Havalimanı İnşaatını Yapan Firmalara "Ucuz Mazot" İddiasına Yalanlama3. Havalimanı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, devletin 3. Havalimanının inşaatını yapan firmalara mazotu 1 lira 21 kuruştan verdiği iddiasını yalanladı.