00:3000
SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

  Borsa Günlük Bazda Yüzde 0,04 Değer Kaybetti

  Borsa İstanbul Altın Piyasası endeksi yüzde 0,75 gerilerken, altının kilogram fiyatı 85 bin 600 lira oldu. (Dün 18:37)

   

  7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı

  Türkiye Enerji Vakfı Başkanı Köktaş: "Abone olarak tanımladığımız bir dönemden müşteri konumuna geldik" Aksa Doğalgaz Dağıtım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Arslan: "Türkiye'nin arz sıkıntısı görünmektedir ve buna da bir an önce tedbir alınması gerekmektedir" (Dün 18:36)

   

  Utikad, Logitrans Fuarı'na Katıldı

  UTİKAD Yönetim Kurulu Başkanı Erkeskin: "Türkiye, dünya ticaretindeki payını artırmaya yönelik politikalar izliyor ve buradaki kilit nokta lojistik" "Doğu ve Güney Marmara'da sanayinin toplandığı noktalarda otoportlara ihtiyaç var" (Dün 18:31)

   

  Borsa Günü Sınırlı Düşüşle Tamamladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, haftanın ilk işlem gününü cuma günkü kapanışa göre 29,84 puan düşüşle 83.251,96 puandan tamamladı. (Dün 18:11)

   

  Uluslararası Doğrudan Yatırım Verileri

  Uluslararası net doğrudan yatırım girişi eylülde 750 milyon dolar olurken, ocak eylül döneminde 9 milyar 124 milyon dolar seviyesinde gerçekleşti Net doğrudan uluslararası yatırım girişi yılın 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 8,4 arttı. (Dün 18:10)

   

  7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı - Petform Başkanı Eren

  7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı - Petform Başkanı Eren

  7. Uluslararası Enerji Kongresi ve Fuarı- PETFORM Başkanı Eren: - "(Doğalgaz) Mevcut alım kontratları aynı düzeyde olsa bile gelecekteki talebi karşılamaya yetmez. Irak ve Doğu Akdeniz gibi yeni kaynaklara yönelmeli"ANKARA (AA) - Petrol Platformu Derneği (PETFORM) Başkanı Aytaç Eren, Türkiye'nin doğalgaz talebinin 2025'te 65-75 milyar metreküpe çıkmasının beklendiğini belirterek, "Mevcut alım kontratları aynı düzeyde olsa bile gelecekteki talebi karşılamaya yetmez. Bunu karşılamak için Irak (Dün 18:10)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:09)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:09)

   

  Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi

  Borsa İstanbul şehir endekslerinin, bugün birinci ve ikinci seans kapanışları, en düşük ve en yüksek değerleri ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:09)

   

  Borsada Endekslerin Değişimi

  Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve ikinci seans kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:09)

   

  Borsada İşlem Hacmi Sıralaması

  Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında ikinci seansta ve günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: (Dün 18:08)

   

  İkinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün yapılan ikinci seansta, en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:08)

   

  Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün günlük bazda en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:08)

   

 

  Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

  Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 607 milyar lira oldu. (Dün 18:08)

   

  Erzurum Ticaret Borsası

  Büyükbaş hayvan etinin kilogramı 14,10 ila 35 liradan işlem gördü. (Dün 17:42)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci, İso Meclisi Toplantısına Konuk Olacak

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, İstanbul Sanayi Odası (İSO) Meclisi olağan aylık toplantısına katılacak. (Dün 17:42)

   

  Altının Kilosu 85 Bin 600 Lira Oldu

  BIST Altın Piyasası Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,75 değer kaybetti. (Dün 17:42)

   

  İslam Kalkınma Bankası'nın Sukukları, Borsa İstanbul'da İlk Kez Alım Satıma Açılacak

  Borsa İstanbul’da ilk kez uluslararası bir finansal kuruluşun sukukları işlem görmeye başlayacak. (Dün 17:41)

   

  Tüsiad'dan "İş Dünyası Bakış Açısıyla Türkiye'de Yolsuzluk" Semineri

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), "İş Dünyası Bakış Açısıyla Türkiye'de Yolsuzluk" başlıklı bir seminer gerçekleştirecek. (Dün 17:40)

   

  New York Borsası Haftaya Yükselişle Başladı

  New York borsası, haftanın ilk işlem gününe yükselişle başladı. (Dün 17:40)

   

  Aa Finans "Dış Ticaret Beklenti Anketi" Sonuçlandı

  AA Finans "Dış Ticaret Beklenti Anketi"ne göre, ekonomistler ekim ayında 6,6 milyar dolar dış ticaret açığı bekliyor. (Dün 17:40)

   

  Döviz Kurları

  İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, önceki ve bugün itibariyle alış, satış fiyatları şöyle: (Dün 17:39)

   

  Kapalıçarşı'da Altın

  İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, cuma ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle: (Dün 17:37)

   

  Türktob Başkanı Gençer Açıklaması

  "(Köylümüzün tohum takası yapamayacağı, yaptığı takdirde 10 bin lira ceza ödeyeceği, tohumlarının yakılacağı ve 5 yıl ekip biçemeyeceği) iddiaları tamamen gerçek dışıdır" (Dün 17:37)

   

  Huzzak Yapı, Standartların ve Beklentilerin Üzerinde Proje Geliştiriyor

  Özel lokasyonlarda gerçekleştirdiği projeler ile inşaat sektöründe sağlam bir yer edinen Huzzak, start verdiği HuzzakTower Plus konsept projesi ile sektördeki standartlara yeni bir yorum kattı. (Dün 17:13)

   

  Haccp Eğitimi ile Gıda Güvenliğinin Sağlanması Eğitimi Başladı

  Haccp Eğitimi ile Gıda Güvenliğinin Sağlanması Eğitimi Başladı

  Eskişehir Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı (BEBKA) Teknik Destek Programı kapsamında onaylanan “HACCP Eğitimi ile Gıda Güvenliğinin Sağlanması“ projesi eğitimi başladı. (Dün 17:13)

   

  Btso, Hollanda Başkonsolosu Schuddeboom'u Ağırladı

  Btso, Hollanda Başkonsolosu Schuddeboom'u Ağırladı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası’nı (BTSO) ziyaret eden Hollanda Kraliyeti İstanbul Başkonsolosu Robert Schuddeboom, Bursa sanayiindeki gelişmeleri hayranlıkla takip ettiğini söyledi. (Dün 17:13)

   

  Şifa Kaynağı Nar, Antalya'da Masaya Yatırıldı

  Nar yetiştiriciliği, işleme teknolojisi ve pazarlaması konularının ele alınacağı “Nar Çalıştayı”nın açılışı Antalya Vali Yardımcısı Halil Serdar Cevheroğlu ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Mevlüt Gümüş’ün katılımlarıyla gerçekleştirildi. (Dün 17:12)

   

  Başçı, Bakanlar Kurulu'nda Sunum Yaptı

  TCMB Başkanı Başçı. "Kamudaki basiretli borçlanma sonucunda Türkiye'nin risk primi tarihinin en düşük seviyelerine yakın seyretmektedir" "Başta petrol olmak üzere düşen emtia fiyatlarının önümüzdeki yıl için enflasyonda öngörülen düşüş sürecini desteklemesi beklenmektedir" "Yapısal dönüşüm programının. (Dün 17:10)

   

  Aydın Ticaret Borsası

  Kuru incirin kilogramı 3,50 17,50 liradan işlem gördü. (Dün 16:59)

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (Dün 16:55)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Dün 16:51)

   

  "Petrol Arama Riskli Bir İş"

  PETFORM Başkanı Aytaç Eren, "Irak ve Doğu Akdeniz gibi yeni kaynaklara yönelmeli." dedi. (Dün 16:51)

   

  Katmerciler, 50 Toma Üretecek

  Katmerciler, 50 Toma Üretecek

  Katmerciler Araç Üstü Ekipman Sanayi ve Ticaret AŞ, Emniyet Genel Müdürlüğüne verilmek üzere 50 Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı üretecek. (Dün 16:49)

   

  Kocagöz, Pamuk İçin Beş Öneri Sundu

  Kocagöz, Pamuk İçin Beş Öneri Sundu

  İzmir Ticaret Borsası (İTB) Meclis Başkanı ve Ulusal Pamuk Konseyi Başkanı Barış Kocagöz, pamuk üreticisinin bu sezon hayal kırıklığına uğradığını ve önlem alınmazsa önümüzdeki sezon üretimin ciddi anlamda düşeceğini söyledi. (Dün 16:34)

   

  İmalat Sanayi Genelinde Kapasite Kullanım Oranı Azaldı

  Kasım ayında imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, bir önceki aya göre 0,4 puan azalarak yüzde 74,5 olsu. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) İstatistik Genel Müdürlüğü, Kasım ayında imalat sanayinde faaliyet gösteren 2 bin 151 işyerinin cevaplarına göre hazırladığı 'İktisadi Yönelim Anketi' sonuçlarını açıkladı. (Dün 16:33)

   

  Son TOMA İhaleside Eski Ak Partili Vekilin

  Son TOMA İhaleside Eski Ak Partili Vekilin

  AK Partili eski vekilin ortağı olduğu Katmerciler firması, geçen ay kazandığı 65 adetlik TOMA ihalesinin ardından Emniyet'in 50 TOMA' lık son ihalesini de aldı. (Dün 16:24)

   

  Alternatif Yılbaşı Önerileri

  Alternatif Yılbaşı Önerileri

  Setur Yurtçi ve Yurtdışı Turlar MüdürüYeşim ÖZALTAY, tatilcilerin yılbaşı tatili seçeneklerini değerlendirdi. (Dün 16:12)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.11.2014 00:30:49. #1.13#