03:2500
SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

   

  ABD Başkanı Obama Açıklaması

  ABD Başkanı Obama Açıklaması

  ''Cumhuriyetçiler, ekonomiyi destekleyecek planların önünü kesiyor" (Bugün 00:01)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Açıklaması

  "İhracatın büyümenin motoru olmayı bu çeyrekte de sürdüreceğine ve 2014 yılı için öngördüğümüz orta vadeli ihracat hedefine ulaşacağımıza inanıyorum" "Küresel ekonomide 2013 sonunda gözlenen toparlanma ve özellikle ABD ve AB piyasalarında ortaya çıkan olumlu havanın global ticarete olduğu gibi ülkemiz. (Dün 22:09)

   

  ABD'de Ism İmalat Sanayi Endeksi Beklentileri Aştı

  ABD'de Ism İmalat Sanayi Endeksi Beklentileri Aştı

  Temmuz ayında 57,1 olarak açıklanan ISM imalat sanayi endeksi, Nisan 2011'den bu yana en yüksek seviyeye ulaştı. (Dün 22:01)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci -

  Ekonomi Bakanı Zeybekci -

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, ihracat rakamlarının açıklandığını, temmuz ayı rakamlarının geçen senenin aynı dönemindeki rakamlarla hemen hemen aynı olduğunu bildirdi. (Dün 21:30)

   

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

  Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Açıklaması

  "Biz siyaset kurumunu millete hizmet etmenin bir aracı olarak gören kadrolarız. Bizler insan odaklı çalışıyoruz" "Bizden önceki hükümetler paraya sıfırları vagon vagon dizmişlerdi. (Dün 20:50)

   

  ABD'de İnşaat Harcamaları Son 3,5 Yılın En Düşük Seviyesinde

  Yüzde 0,5 artması beklenen haziran ayı inşaat harcamaları, yüzde 1,8'lik sert düşüşle şaşırttı İnşaat sektörü haziran ayında Ocak 2011'den bu yana kaydedilen en kötü performansı gösterdi. (Dün 20:32)

   

  Bakan Işık: ''Dış satım, geçen yılla aynı düzeyde -

  Bakan Işık: ''Dış satım, geçen yılla aynı düzeyde -

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bölgemizde bu kadar sıkıntılı bir durum varken Türkiye'nin yine ihracatını koruyor olması da bir başarıdır" dedi. (Dün 20:06)

   

  Bakan Yazıcı, Üsküdar ve Ümraniye'yi Ziyaret Etti

  Bakan Yazıcı, Üsküdar ve Ümraniye'yi Ziyaret Etti

  Bakan Yazıcı: "10 Ağustos günü hiçbir lüksümüz yok. Çevremize mutlaka demokratik hakkını, Türkiye’nin geleceğini düşünmek suretiyle kullanması konusunda, bir anlamda oyuna sahip çıkarak oy hakkını kullanması için hatırlatmalar yapalım" "Çözüm Süreci, Milli Birlik ve Kardeşlik Projesi ismi altında inşallah. (Dün 19:55)

   

  Bu Hafta Altın ve Döviz Kazandırdı, Borsa Kaybettirdi

  Bu Hafta Altın ve Döviz Kazandırdı, Borsa Kaybettirdi

  Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri haftalık bazda yüzde 2,52 değer kaybetti 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı haftalık olarak yüzde 1,83 değer kazandı Amerikan dolarının satış fiyatı yüzde 1,96 arttı. (Dün 18:43)

   

  Temmuz Ayı İhracat Rakamları

  TİM Başkan Vekili ve DENİB Başkanı Kocasert: "Temmuz ayında DENİB tarafından kayda alınan ihracat, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5'lik artış oranı ile 197 milyon dolar olarak gerçekleşti" "AB'ye olan ihracatımızdaki yüzde 14’lük artış Irak'taki kaybı telafi eder nitelikte" "Dış ticaret dengemizdeki. (Dün 18:42)

   

  Piyasalarda Gün Sonu

  Borsa günlük bazda yüzde 0,08 değer kaybetti Borsa İstanbul Altın Piyasası endeksi yüzde 0,14 geriledi, altının kilogram fiyatı 88 bin 700 lira oldu. (Dün 18:34)

   

  Borsa Günü Yatay Tamamladı

  Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, günü önceki kapanışa göre 62,93 puanlık azalışla 82.093,94 puandan kapattı. (Dün 18:25)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:25)

   

  Borsada Günlük İşlemler

  Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:24)

   

  Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi

  Borsa İstanbul şehir endekslerinin, bugün birinci ve ikinci seans kapanışları, en düşük ve en yüksek değerleri ile günlük değişim oranları şöyle: (Dün 18:24)

   

  Borsada Endekslerin Değişimi

  Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve ikinci seans kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:24)

   

  Borsada İşlem Hacmi Sıralaması

  Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında ikinci seansta ve günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle: (Dün 18:24)

   

  İkinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün yapılan ikinci seansta, en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:23)

   

  Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler

  Borsa İstanbul'da bugün günlük bazda en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle: (Dün 18:23)

   

  ABD'de Tüketici Harcamaları Beklentilerle Paralel Arttı

  Tüketici harcamaları haziran ayında beklentilerle paralel yüzde 0,4 arttı Fed'in enflasyonu hesaplamak için kullandığı kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi haziranda yıllık yüzde 1,6 oldu. (Dün 18:21)

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Açıklaması

  "Allah'a şükürler olsun, Türkiye'nin, her alanında 12 yılda gerçekleştirdiği değişim ve gelişim, sadece Türkiye'de yaşayan insanların takdir ettiği değişim ve gelişim olmadı. (Dün 18:20)

   

  Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri

  Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 593 milyar lira oldu. (Dün 18:18)

   

  Gaziantepli İş Adamları Gelecekten Umutlu

  GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu: "Bölge ülkelerinde yaşanan riskleri azaltmak için yeni pazarlara gireceğiz" GTO Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Bartık: "İş dünyasının özverili çalışmalarıyla ihracatımız yeniden yükselecektir" (Dün 18:17)

   

  Borsa Günü Yatay Kapattı

  Borsa Günü Yatay Kapattı

  Borsa günü yüzde 0,08'lık sınırlı düşüşle kapattı. (Dün 18:12)

   

  Erzurum Ticaret Borsası

  Borsada kaşar peynir ortalama 12,56 liradan işlem gördü. (Dün 18:03)

   

 

  Kapalıçarşı'da Altın

  İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibariyle kapanış fiyatları (TL) şöyle: (Dün 18:02)

   

  Dolar Günü 2,128 Tl, Euro 2,8603 TL'den Kapattı

  Dolar Günü 2,128 Tl, Euro 2,8603 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,1275 TL’den alınan dolar 2,128 TL’den satılırken, 2,8591 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,8603 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 17:55)

   

  İspanya'da Ekonomik Kriz

  İspanya Başbakanı Rajoy, 2014'ün ekonomide toparlanma yılı olacağına dair verilerin çok daha sağlam olduğunu kaydetti. (Dün 17:48)

   

  Serbest Piyasda Altın Fiyatları

  Serbest piyasada 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 88,85 lira oldu. (Dün 17:42)

   

  Kirazlıyayla Sanatoryumu Eğitim Üssü Oluyor

  Kirazlıyayla Sanatoryumu Eğitim Üssü Oluyor

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın Uludağ’da Kirazlıyayla Sanatoryum Tesisleri için açtığı ihaleyi kazandı. (Dün 17:39)

   

  Altının Kilogramı 88 Bin 700 Liraya Geriledi

  BIST Altın Piyasası Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,14 değer kaybetti. (Dün 17:32)

   

  New York Borsası Düşüşle Açıldı

  New York Borsası Düşüşle Açıldı

  New York borsasında endeksler, ABD tarım dışı istihdam ve işsizlik verilerinin beklentileri karşılamaması nedeniyle haftanın son işlem gününe düşüşle başladı. (Dün 17:28)

   

  Vw'den Soma İçin 20 Bin Euro

  Vw'den Soma İçin 20 Bin Euro

  Volkswagen (VW) Pazarlama Müdürü Jörn Hartig, Soma maden faciası kurbanlarına 20 bin Euro’luk bağışı işçi temsilciliği koordinatörü Heinz-Joachim Thust ve işçi temsilcisi Ömer Köskeroğlu’na teslim etti. (Dün 17:28)

   

  Döviz Kurları

  İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, önceki ve bugün itibariyle alış, satış fiyatları şöyle: (Dün 17:27)

   

  Bursa Ticaret Borsası

  Bursa Ticaret Borsası

  Siyah zeytinin kilogramı ortalama 4,15 liradan işlem gördü. (Dün 17:25)

   

  Toryum Nanoteknoloji ile Yakıt Tasarrufu

  Toryum rezervinin Hindistin'dan sonra en çok bulunduğu ülke olan Türkiye, nanoteknoloji ile her gün yeniliklere imza atıyor. (Dün 17:20)

   

  Tekrar) Toryum Nanoteknoloji ile Yüzde 30 Yakıt Tasarrufu

  Toryum rezervinin Hindistin'dan sonra en çok bulunduğu ülke olan Türkiye, nanoteknoloji ile her gün yeniliklere imza atıyor. (Dün 17:20)

   

  Doğu Karadeniz İhracatında Artış

  Doğu Karadeniz İhracatında Artış

  Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği (DKİB) Genel Sekreterliği yetki alanında bulunan Doğu Karadeniz Bölgesi Trabzon, Rize, Artvin ve Gümüşhane illerinden 2014 yılının Ocak-Temmuz aylarını kapsayan ilk 7 ayında 919 milyon 656 bin dolarlık ihracat gerçekleşirken, ihracatta bir önceki yılın aynı dönemine (2013 yılı Ocak-Temmuz dönemi ihracatı 831.907.091 $ olarak gerçekleşmiştir) göre yüzde 10,5 oranında bir artış yaşandığı belirtildi. (Dün 17:19)

   

  Türkiye'nin Gazze Yardımları 8 Milyon Doları Aştı

  Türkiye; Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Türk Kızılayı, Başbakanlık Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) aracılığıyla saldırıların başladığı günden bugüne Gazze’ye toplam 8 milyon 53 bin 893 dolar tutarında yardımda bulundu. (Dün 17:18)

   

  ABD'de İşsizlik Oranı Yüzde 6,2

  ABD’de tarım dışı istihdam temmuz ayında 209 bin arttı, işsizlik oranı yüzde 6,2 oldu. (Dün 16:56)

   

  TCMB Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankasının İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları belli oldu. (Dün 16:26)

   

  Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle: (Dün 16:26)

   

  Toyota Corolla, İç Pazarda Perakende Satış Liderliğini Sürdürüyor

  Toyota Corolla, yılın ilk 6 ayında 5 bin 913 adetlik satışla perakende satışta liderliğini sürdürdü. (Dün 16:25)

   

  Çiftçinin Yüzde 87.6'sı 'Para Kalmıyor' Diyor

  Çiftçinin Yüzde 87.6'sı 'Para Kalmıyor' Diyor

  'Zorunlu harcamalardan sonra elinizde para kalıyor mu' sorusuna çiftçilerin yüzde 87.60’ı 'hayır' cevabını verdi. (Dün 16:11)

   

  İngiliz Bankası Rusya'ya Kredi Musluğunu Kıstı

  Royal Bank of Scotland, yılın ilk yarısında Rusya'ya verdiği kredi miktarını 100 milyon sterlin azaltarak 1,8 milyar sterline çekti. (Dün 16:08)

   

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, Yalova'da

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Bölgemizde bu kadar sıkıntılı bir durum varken Türkiye'nin yine ihracatını koruyor olması da bir başarıdır." dedi. (Dün 16:06)

   

  Mevsimlik İşçilerin Çileli Yolculuğu Başladı

  Mevsimlik İşçilerin Çileli Yolculuğu Başladı

  Güneydoğu'nun kanayan yarası 'işsizlik' sebebiyle binlerce ailenin Batı'ya göçü başladı. Güneydoğu illerinden yola çıkan binlerce 'mevsimlik göçün' ilk seferi yapıldı. (Dün 16:05)

   

  Merkel'e Birlik Partilerin Ekonomi ve İşçi Temsilcileri Kanadından Baskı

  Merkel'e Birlik Partilerin Ekonomi ve İşçi Temsilcileri Kanadından Baskı

  Hıristiyan Birlik Partililerden (CDU/CSU) Başbakan Angela Merkel’in (CDU) vergi politikalarına yönelik eleştiri sesleri yükselmeye başladı. (Dün 16:05)

   

  Türkiye'nin Fındık İhracatı

  Dünya fındık üretim ve ihracatının büyük kısmını elinde bulunduran Türkiye, 2013 2014 fındık ihraç sezonunun 11 aylık döneminde 1 milyar 846 milyon dolar gelir elde etti. (Dün 16:04)

   

  ABD, 41 Yıl Sonra İlk Kez Petrol İhraç Etti

  ABD, 41 Yıl Sonra İlk Kez Petrol İhraç Etti

  ABD, son yıllarda artan petrol ve doğal gaz üretiminin ardından 41 yıl sonra bir ilke imza atarak ham petrol ihracatı yaptı. (Dün 15:48)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
02.08.2014 03:25:33. #1.13#