SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ

Son Dakika Ekonomi Haberleri

23:42
New York Borsası Sert Düşüşle Kapandı New York Borsası, bugün açıklanan finansallar ve ekonomik verilerin piyasa beklentilerini karşılamamasının ardından sert düşüşle kapandı.
23:14
ABD Senatosunda Tpp Protestosu Trans Pasifik Ortaklığı, ABD Ticaret Temsilcisi Michael Froman'nın Senato Finans Komitesi'ndeki sunumu sırasında aktivistlerce protesto edildi.
21:14
İnşaat Sektörü Zirvesi GYODER Başkanı Torun: "Adil olmak kaydıyla bir imar artışı varsa bunun adil bir şekilde vergilendirilmesinden yanayız"
20:57
Tüsiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ünlütürk TÜSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ünlütürk: - "(BORGİP) Özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu'daki istihdamın sağlanmasında bu yöntemin bir çarpan etkisiyle büyüyeceğini düşünüyoruz"- "Sistemin kurulması, örneklerin yaratılması bu çarpan etkisinin ortaya çıkması zaman alacaktır ama bugün başlarsak yol alıyoruz, başlamazsak hiçbir şey yapılmamış oluyor.
Tüsiad Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Ünlütürk
19:27
Bakan Zeybekci Polonya'ya Gidecek Ekonomi Bakanı Zeybekci, Başbakan Yardımcısı Piechocinski ile bir araya gelecek, Türk firmasının konsorsiyum ortağı olarak yapımını üstlendiği Varşova Metrosu'nun ikinci etabının açılışına katılacak.
18:37
Tellioğlu: Kentsel Dönüşümü Fırsatçılar Zenginleşme Alanı Olarak Görüyor İnşaat Müteahhitler Konfederasyonu (İMKON) ve Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu(TİMFED) Genel Başkanı Tahir Tellioğlu, Türkiye’de kentsel dönüşümün durduğunu, bir kısım fırsatçı kesimin bunu bir zenginleşme alanı olarak görmeye başladığını söyledi.
18:25
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması "(Elektrik fiyatları) Gizli veya açık bir zam söz konusu değil" "Petrol fiyatlarının düşmesine tek üzülen kurumumuz TPAO diyebiliriz. TPAO'nun 500 milyon dolar civarında geliri düştü" "Kendini artık 'Türk Akımı' ismine bırakan yeni projeyle Karadeniz'i doğrudan geçecek 4 boru hattıyla toplam 63 milyar.
18:25
İsrail'in, Filistin'in Vergi Gelirini Dondurması Filistin yönetimin konuyla ilgili uluslararası kuruluşlara başvuracak ayrıca "İsrail'le ekonomik ilişkilerini yeniden düzenleyecek"
18:24
ABD'de Yeni Konut Satışları Beklentiyi Aştı ABD’de yeni konut satışları geçen yılın aralık ayında beklentileri aşarak 481 bine yükseldi.
18:21
Borsa Günü Düşüşle Tamamladı Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi günü önceki kapanışa göre 262,89 puanlık düşüşle 91.150,05 puandan tamamladı.
18:20
Borsada Günlük İşlemler Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
18:20
Borsada Günlük İşlemler Borsa İstanbul hisse senetleri piyasasında işlem gören hisse senetlerinin, TL olarak bugünkü birinci ve ikinci seans kapanış, en düşük ve en yüksek fiyatları ile günlük değişim oranları şöyle:
18:19
Borsada Şehir Endekslerinin Değişimi Borsa İstanbul şehir endekslerinin, bugün birinci ve ikinci seans kapanışları, en düşük ve en yüksek değerleri ile günlük değişim oranları şöyle:
18:19
Borsada Endekslerin Değişimi Borsa İstanbul fiyat endekslerinin önceki ve ikinci seans kapanış, en düşük, en yüksek değerleri, günlük adet ve hacimleri ile değişim oranları şöyle:
18:18
Borsada İşlem Hacmi Sıralaması Borsa İstanbul'da işlem gören hisse senetleri arasında ikinci seansta ve günlük bazda işlem hacmine göre ilk on hisse senedi şöyle:
18:18
İkinci Seansta En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da bugün yapılan ikinci seansta, en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle:
18:17
Borsada En Çok Değer Kazanan ve Kaybeden Hisseler Borsa İstanbul'da bugün günlük bazda en çok değer kazanan ve en çok değer yitiren on hisse senedi ile değişim oranları şöyle:
18:17
Borsa Şirketlerinin Piyasa Değeri Borsa İstanbul'da işlem gören şirketlerin piyasa değeri yaklaşık 663 milyar lira oldu.
18:17
ABD'de Tüketici Güveni Son 7,5 Yılın Zirvesinde ABD'de Tüketici Güven Endeksi ocak ayında 102,9'a çıkarak son 7,5 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
18:16
Piyasalarda Gün Sonu Borsa günlük bazda yüzde 0,29 değer kaybetti Borsa İstanbul Altın Piyasası endeksi yüzde 0,29 yükseldi, altının kilogram fiyatı 97 bin 800 lira oldu.
17:59
Türkiye 2015 Yılında Yüzde 2 Büyüyecek' Türkiye ekonomisinin 2015 yılınu düşük enflasyon, düşük cari açık ve düşük büyümeyle geçireceğini dile getiren uzmanlar, ekonominin 2015'de yüzde 2 büyürken, işsizlik oranının da yüksek ve çift haneli seviyelerde devam edeceğini kaydetti.
17:58
Altında Kasko Dönemi Özellikle araç kullanıcılarını yakından ilgilendiren 'kasko' uygulaması şimdi de kuyumculuk sektöründe kullanılmaya başlandı.
17:58
Dolar Günü 2,36 Tl, Euro 2,6911 TL'den Kapattı Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,3595 TL’den alınan dolar 2,36 TL’den satılırken, 2,6896 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,6911 TL olarak gerçekleşiyor.
17:47
Erzurum Ticaret Borsası Borsada büyükbaş hayvan etinin kilogramı 16,00 ila 33,29 liradan işlem gördü.
17:47
Teknokent Teknoloji Yatırımcıları Derneği Melek Yatırımcı Ağı Olarak Akredite Edildi Teknokent Teknoloji Yatırımcıları Derneği, bireysel katılım yatırımcısı ağı olarak akredite edildi.
17:42
Merkez Bankasının Enflasyon Tahmini KSO Başkanı Zeytinoğlu: "Yaptığımız hesaplamaya göre, baz etkisiyle enflasyonun 1 ile 2,5 puan aralığında düşeceği gözükmektedir.
17:41
Chrome'daki Açığı Bulup Parayı Cebe Attılar Google Chrome'un son sürümü için yapılan incelemede 62 yeni açık bulan hata avcıları,Google'un ödül programından toplam 88.500 dolar ödül kazandı.
Chrome'daki Açığı Bulup Parayı Cebe Attılar
17:39
Uşak Ticaret Borsası Uşak Ticaret Borsası'nda (UTB) buğdayın kilogramı 0,88 0,98 lira arasında işlem gördü.
17:29
Altının Kilogramı 97 Bin 800 Liraya Yükseldi BIST Altın Piyasası Endeksi önceki kapanışa göre yüzde 0,29 değer kazandı.
17:29
Döviz Kurları İstanbul ve Ankara serbest piyasalarında alınıp satılan döviz türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla alış, satış fiyatları şöyle:
17:28
New York Borsası Sert Düşüşte New York borsasında endeksler, ABD'de dayanıklı tüketim malı siparişlerindeki beklenmedik düşüşün ardından güne sert düşüşle başladı.
17:27
Osmaniye Ticaret Borsası İç yer fıstığı, kilogramı en yüksek 8 liradan satıldı.
17:26
Kapalıçarşı'da Altın İstanbul Kapalıçarşı'da alınıp satılan altın türlerinin, önceki ve bugün itibarıyla kapanış fiyatları (TL) şöyle:
17:21
Merkez Bankası'ndan Hükümete Enflasyon Mektubu Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), 2014 enflasyon hedefinde yaşanan belirgin sapmanın ardından kanununun 42. maddesine dayanarak hükümete ‘Açık Mektup’ yazdı.
17:08
Merkez Bankası Para Politikası Kurulu Toplantı Özeti Özetten: "Kurul, önümüzdeki dönemde büyüme kompozisyonunun iç talep lehine değişebileceğini tahmin etmektedir" "2015 yılında gelişmekte olan ülkelere olan sermaye akımlarındaki oynaklığın devam edebileceği değerlendirilmektedir" "Açıklanan yapısal reformların uygulamaya geçirilmesinin büyüme potansiyelini.
17:08
Ulusal Turunçgil Konseyi Başkanı Kaçmaz Açıklaması "İhracat yaptığımız ülkelere ulaşmada bir takım sıkıntılar var. Bu sıkıntılar aşıldığından ben inanıyorum ki 2023 hedeflerine ulaşacağız" "Şu anki sıkıntılı ortamda ihracat böyle olduğuna göre bu sıkıntılar kalkınca daha da artacaktır"
17:07
Irak, Bütçede Öngörülen Petrol Fiyatını 55 Dolara Çekti Irak Bakanlar Kurulu, 2015 bütçesinde öngörülen petrolün satış fiyatını varil başına 55 dolara düşürdü.
17:07
Seçimlerin Ardından Atina Borsası Yine Değer Kaybetti Yunanistan seçimlerinden Syriza'nın zaferle çıkmasının ardından Yunan Borsası art arda kayıplar yaşadı. Dünü yüzde 3,5 kayıpla kapatan borsa bugün yüzde 5,5 değer kaybetti.
Seçimlerin Ardından Atina Borsası Yine Değer Kaybetti
17:06
Manisa Ticaret Borsası Çekirdeksiz kuru üzümün kilogramı 2,80 3,70 liradan işlem gördü.
16:51
İlan Sitelerini Dolandırıcılar Bastı Ev ve otomobil arayanların büyük çoğunluğu günümüzde artık ilk baktığı yer olan online ilan ve satış sitelerinde dolandırıcılar cirit atmaya başladı.
İlan Sitelerini Dolandırıcılar Bastı
16:50
Babacan, G20 Üyesi Ülkelerin Büyükelçileriyle Buluşacak Başbakan Yardımcısı Babacan "Dünyada ilk defa KOBİ'ler için küresel bir ses oluşacak." dedi.
16:50
Doğalgaz İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği'nin Adı Değişti Doğalgaz İthalatçıları ve İhracatçıları Derneği’nin (DİVİD) adı, Doğalgaz Tedarikçileri Derneği (GAZTED) olarak değiştirildi.
16:48
İmkon Genel Başkanı Tellioğlu Açıklaması "Başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşme talebinde bulunan bazı sivil toplum kuruluşları, Anadolu'nun inşaat sektörünü temsil etmiyor"
16:45
Tcmb Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle:
16:44
Tcmb Alım Satıma Konu Olmayan Döviz Kurları Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) alım satıma konu olmayan dövizlere ilişkin bilgi amaçlı kur tablosu şöyle:
16:42
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup "Geçen yıl enflasyonun hedefin üzerinde gerçekleşmesinde döviz kuru ve gıda fiyatlarındaki gelişmeler ile yönetilen fiyatlardaki ayarlamalar belirleyici olmuştur" "2014 yılının ikinci yarısından başlayarak petrol fiyatlarının aşağı yönlü bir eğilim sergilemesi 2015 yılında enflasyonda öngörülen düşüş sürecini destekleyecek önemli bir gelişme olmuştur" "Bu yıl enflasyonun kayda değer bir düşüş sergileyerek, yüzde 5’lik hedefle uyumlu düzeylerde gerçekleşmesi beklenmektedir.
Merkez Bankası'ndan Hükümete Açık Mektup
16:42
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları Onuncu Kalkınma Planı'nda belirlenen öncelikli dönüşüm programlarına ilişkin son paket yarın açıklanacak.
Öncelikli Dönüşüm Programları Eylem Planları
16:39
Yunanistan'ı Yine AB Kurtaracak" Nişantaşı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Alkin: "Yunanistan'ın borçlarının silinmesi zor. Bence SYRIZA ve Çipras, AB'nin çok fazla baskıda bulunabilecek bir alanı olmadığı düşüncesiyle ölümü gösterip sıtmaya ikna edecek" DEİK Türkiye Yunanistan İş Konseyi Başkanı Bilgen: "Yunanistan'a Avrupa'dan başka yardım edebilecek yok. Bu bir AB projesidir ve Yunanistan'ı kurtaracaklar.
16:35
2015 Teknoloji Öngörüleri Giyilebilir teknoloji, 3D baskı çözümleri, nesnelerin interneti (IoT), insansız hava araçları gibi teknolojiler tüketicilerden çok işletmelerden talep görecek, akıllı telefonlarını yenileyenlerin sayısı 1 milyarı aşacak.
2015 Teknoloji Öngörüleri
16:32
ABD'de Dayanıklı Tüketim Malı Siparişleri Sert Düşüş Gösterdi ABD'de dayanıklı tüketim malı siparişleri 2014 Aralık ayında yüzde 0,3 artış beklentisinin aksine yüzde 3,4 düştü.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 28.01.2015 03:21:30. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA EKONOMİ HABERLERİ
[Hata Bildir]