SON DAKİKA AFYONKARAHİSAR HABERLERİ

Son Dakika Afyonkarahisar Haberleri

 • 10:11Anayasa Komisyonu Üyesi Parsak: AKP'nin Başkanlık Sistemi Tek Adam RejimidirAnayasa Komisyonu Üyesi Parsak: AKP'nin Başkanlık Sistemi Tek Adam RejimidirMHP Afyonkarahisar Milletvekili Anayasa Komisyonu Üyesi Mehmet Parsak, AK Parti’nin önerdiği başkanlık sisteminin dünyada hiçbir yerinde örneği olmayan, yasama, yürütme ve yargının tek elde birleştiği 'tek adam rejimi' olduğunu söyledi.
 • 02:54Esed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıEsed ve Rus Güçlerinin Türkmenlere SaldırılarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Osmanoğlu'nun ziyaretlerinden detaylar- Konferanstan detaylar- Osmanoğlu'nun konuşması Esed ve Rus güçlerinin Türkmenlere saldırıları- Sultan İkinci Abdülhamid'in torunu Osmanoğlu: - "Gerek Ruslar, gerek Amerikalılar gerekse batılılar, onlara bir sözüm var. Eğer biz geriye dönersek siz deliye dönersiniz.
 • 16:35Afyonkarahisar Baro Başkanı Şahin'den Tahir Elçi AçıklamasıAfyonkarahisar Baro Başkanı Şahin'den Tahir Elçi AçıklamasıAfyonkarahisar Baro Başkanı Av. Turgay Şahin, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’nin hayatını kaybettiği silahlı çatışma ile ilgili olarak, “Bu millet milletimizin birliğine kast etmek isteyen mihrakların işidir, olağan şüpheli de bence PKK’dır” dedi.
 • 15:433 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne Doğru3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne DoğruGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Engelli vatandaşların ok atması- Afyonkarahisar Sakatlar Derneği Başkanı Nilgün Akgün'ün açıklaması- Engelli vatandaş ile röportaj- Okçuluk Federasyonu Afyonkarahisar İl Temsilcisi Rıfat Okumuş'un açıklaması 3 Aralık Dünya Engelliler Günü'ne doğru- Afyonkarahisar'da engelliler ok atarak stres attı Afyonkarahisar'daki engelliler, yaklaşan 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla ok atarak stres attı.
 • 14:54Türkiye'de 2 Milyon Suriyeli VarAfyonkarahisar Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, Kasım ayı itibariyle Türkiye’de toplam 2 milyon 200 binden fazla Suriyelinin bulunduğu bildirilerek, Türkiye’nin Suriye krizinin başladığı 2011 yılından itibaren, din, dil ve mezhep ayrımı gözetmeksizin Suriyelilere yönelik insani yardım faaliyetleri yürüttüğü belirtildi.
 • 13:29Afyonkarahisar'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 YaralıAfyonkarahisar'da Trafik Kazası: 1 Ölü, 3 YaralıAfyonkarahisar’da meydana gelen trafik kazasında 1 kişi öldü, 3 kişi de yaralandı.
 • 09:11Mermeriyle Ünlü İscehisar'da Günde 1 Milyon Şişe Maden Suyu ÜretilecekMermeriyle Ünlü İscehisar'da Günde 1 Milyon Şişe Maden Suyu ÜretilecekAfyonkarahisar’ın İscehisar ilçesi Acısu mevkiinde Demireller Şirketler Grubu tarafından yeni kurulan Avşar Madensuyu fabrikasında günde 1 milyon şişe maden suyu üretilecek.
 • 15:22Afad Bölgesel Saha TatbikatıAfad Bölgesel Saha TatbikatıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tatbikattan görüntüler- AFAD İl Müdürü Fevzi Timur'un konuşması AFAD Bölgesel Saha Tatbikatı- Antalya'da, Burdur, Isparta ve Afyonkarahisar AFAD ekiplerinin de katılımıyla düzenlenen tatbikatta gerçeğini aratmayan görüntüler ortaya çıktı- 6,5 büyüklüğündeki deprem senaryosuyla yürütülen tatbikatta ekipler, enkaz altından temsili yaralıları kurtardı Antalya'da Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Bölgesel Saha Tatbikatı yapıldı.
 • 15:17Afad Tatbikatı Gerçeği AratmadıAfad Tatbikatı Gerçeği AratmadıAntalya'da, Türkiye Afet Müdahale Planı (TAMP) kapsamında yapılan arama- kurtarma ve deprem tatbikatı gerçeği aratmadı.
 • 14:56Şuhutlu Patates Üreticisini Bu Yıl 'Mantar' Hastalığı VurduŞuhutlu Patates Üreticisini Bu Yıl 'Mantar' Hastalığı VurduTürkiye’nin önemli patates üretim merkezlerinden birisi olan Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinde bu yıl baş gösteren ’mantar’ hastalığını nedeniyle patates üretimi yaklaşık yüzde 60 oranında düşüş gösterirken, buna birde alım fiyatlarındaki düşüş eklenince çiftçinin bu yıl ürettiği patatesler satılamadan depolarda kaldı.
 • 13:25Frigya OrkidesiFrigya Orkidesi" Taşınarak KorunacakGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Baraj ve çevresinden detay, - Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hüseyin Fakir'in konuşması, "Frigya orkidesi" taşınarak korunacak- Afyonkarahisar'da yapımı devam eden Çay Barajı'nın çevresinde sular altında kalacak endemik bitkilerden Frigya orkidesi, bölgede uygun bir yere taşınacak- Süleyman Demirel Üniversitesi Orman Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Fakir: - "Ekonomik değeri olduğunu da düşündüğümüz orkideler, baraj tamamlanmadan önce toprak özelliği benzerlik gösteren başka bir bölgeye taşınacak" MUSTAFA BAYER - Afyonkarahisar'ın Çay ilçesinde yapımı devam eden Çay Barajı'nın çevresinde su altında kalacak endemik bitkilerden Frigya orkidesinin (Ophyrs phrygi) korunması için proje hazırlandı.
 • 11:38CHP Milletvekili Köksal: Rusya Doğalgazı Keserse Ne Yapacaksınız?CHP Milletvekili Köksal: Rusya Doğalgazı Keserse Ne Yapacaksınız?CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal, Türkiye'nin Rus uçağını düşürmesinin ardından Türkiye'nin endişe verici bir durumun eşiğine geldiğini söyledi.
 • 14:16Temad Genel Başkanı Ahmet Keser AçıklamasıTemad Genel Başkanı Ahmet Keser AçıklamasıTürkiye Emekli Astsubaylar Derneği Genel (TEMAD) Başkanı Ahmet Keser, sınır ihlali yaptığı gerekçesiyle Türkiye’nin Rus savaş uçağını düşürmesinin doğru olduğunu belirterek, “Türkiye bu konuda doğru bir hamle yaptı, ancak bu olay diplomatik yollarla çözülmezse bu işin finali savaş olabilir” dedi.
 • 13:46MHP'li Demirel: Mısır'a Gözyaşı Dökenler Türkmenlere Niye Ses Çıkarmıyor?MHP'li Demirel: Mısır'a Gözyaşı Dökenler Türkmenlere Niye Ses Çıkarmıyor?MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, Mısır’a gözyaşı döküp 4 parmak Rabia işareti yapanların bugün Türkmenler için kıllarını bile kıpırdatmadığını ileri sürdü.
 • 13:31Anadolu Yaban Koyunu İçin Yeni Üretim İstasyonuAnadolu Yaban Koyunu İçin Yeni Üretim İstasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Afyonkarahisar Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü genel görüntüsü- Üretim istasyonundan genel ve detay görüntüler- Doğa Koruma ve Milli Parklar 5. Bölge Müdürlüğü Avcılık ve Yaban Hayatı Şube Müdürü Turgut Civri ile röportaj- Araziden görüntüler Anadolu yaban koyunu için yeni üretim istasyonu- Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce Anadolu'nun endemik ırkları arasında yer alan yaban koyununa yeni yaşam alanı kazandırmak üzere, Konya'nın ardından Afyonkarahisar'da üretim istasyonu kuruldu- Şuhut ilçesinde 280 dekar alana kurulan Anadolu Yaban Koyunu Üretim İstasyonuna, ilk etapta 30-40 damızlık yaban koyunu getirilmesi planlanıyor Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğünce, Afyonkarahisar'ın Şuhut ilçesinde 280 dekar alana Anadolu Yaban Koyunu Üretim İstasyonu kuruldu.
 • 12:585 İlin Alevi Dedelerinden Tunceli Üniversitesi'ne Ziyaret5 İlin Alevi Dedelerinden Tunceli Üniversitesi'ne ZiyaretHamza Şeyh Dede Ocağı mensubu olan ve Afyonkarahisar, Kütahya, Eskişehir, Manisa ve İzmir’den Tunceli’ye gelen Alevi dedeleri, Tunceli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ubeyde İpek’i makamında ziyaret etti.
 • 17:08Tersine Göç İçin Köylerini GüzelleştiriyorlarTersine Göç İçin Köylerini GüzelleştiriyorlarAfyonkarahisar'ın Sandıklı İlçesi'nde nüfusu giderek azalan Alacami Köyü sakinleri, tersine göçü sağlamak amacıyla köydeki evleri güzelleştirmeye başladı.
 • 15:4324 Kasım Öğretmenler Günü24 Kasım Öğretmenler Günü, Konya, Karaman, Aksaray ve Afyonkarahisar'da törenlerle kutlandı.
 • 13:2124 Kasım'da Afyonkarahisar'dan Acı Haber24 Kasım Öğretmenler Günü’nde, günü en acı haberi Afyonkarahisar’ın Şuhut ilçesinden geldi.
 • 09:57Kişisel Verilerden Menfaat Sağlayan Şebeke YakalandıKişisel Verilerden Menfaat Sağlayan Şebeke YakalandıAfyonkarahisar’da kişisel verileri hukuka aykırı ele geçirme, nitelikli dolandırıcılık ve kredi kartlarını kötüye kullanarak menfaat elden bir şebeke yakalandı.
 • 13:40Türkmenler Üzerinden Sınırda Pkk/pyd Hattı Kurulmak İsteniyor'Türkmenler Üzerinden Sınırda Pkk/pyd Hattı Kurulmak İsteniyor'Türkiye Kamu-Sen Afyonkarahisar İl Temsilcisi Nizamettin Şenol, Suriye sınırının Türkmen kontrolünden çıkarılıp bir PKK/PYD hattı kurularak sınırın terör örgütünün hâkimiyetine sokulmak istendiğini söyledi.
 • 12:53Ülkücüler, Türkmenlere Saldırıları Protesto EttiÜlkücüler, Türkmenlere Saldırıları Protesto EttiRus savaş uçaklarının bombardımanı ve Esed ordusunun saldırısı sonucu Türkmen Dağı’nda çok sayıda Türkmen'in şehit olmasına Afyonkarahisar Ülkü Ocakları tepki gösterdi.
 • 11:45Afyonkarahisar'da Faciadan DönüldüAfyonkarahisar'da Faciadan DönüldüAfyonkarahisar’da 2 öğrenci servisinin çarpışması sonucu faciadan dönülürken, kazada biri servis şoförü 6’sı öğrenci olmak üzere toplamda 7 kişi yaralandı.
 • 15:44Aşırı Hız ve Dikkatsizlik Kazaya Neden Oldu: 3 YaralıAşırı Hız ve Dikkatsizlik Kazaya Neden Oldu: 3 YaralıAfyonkarahisar’da bir kamyonet ile iki otomobilin karıştığı trafik kazasında, 3 kişi yaralandı.
 • 16:35Trenle Otomobil Çarpıştı: 2 ÖlüTrenle Otomobil Çarpıştı: 2 ÖlüAfyonkarahisar’da yük treni ile otomobilin çarpıştığı trafik kazasında 2 kişi hayatını kaybetti.
 • 12:42Romatizmaya Romatizmaya "Termalin Başkenti"Nde Çare ArıyorlarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Üniversitenin havadan görüntüsü, - Rehabilitasyon ünitelerinden görüntüler, - Termal havuzdan görüntüler, - Doç. Dr. Ümit Dündar'ın açıklaması, Romatizmaya "termalin başkenti"nde çare arıyorlar- Afyon Kocatepe Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen romatizma hastalarına termal su ile tedavi imkanı sunuyor- Fizik Tedavi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Dündar: - "Afyonkarahisar, Türkiye'nin termal tedavi merkezi konumuna gelmiş durumdadır" ÖZKAN BEYER - Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Araştırma ve Uygulama Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen romatizma hastalarına termal su ile tedavi imkanı sunuyor.
 • 13:09Burdur Pancardaki Şeker Oranını Çiftçiyi VurduBurdur Pancardaki Şeker Oranını Çiftçiyi VurduBurdur Ziraat Odası Başkanı İbrahim Demir, pancardaki ödemelerin yüzde 16 şeker oranı (polar) üzerinden yapıldığını belirterek üreticiyi mağdur eden bu oranın yüzde 12-13'ler seviyesine düşürülmesini istedi.
 • 17:291 Yaşındaki Çocuk Üzerine Düşen Televizyonun Altında Kalarak Ağır YaralandıAfyonkarahisar’da üzerine televizyon düşen 1 yaşındaki çocuk ağır yaralandı.
 • 16:14Çuval İçinde Bulunan Yaralı Akbaba Tedavi Altına AlındıÇuval İçinde Bulunan Yaralı Akbaba Tedavi Altına AlındıAfyonkarahisar'da ölmek üzere bulunan yaralı kara akbaba, Afyon Kocatepe Üniversitesi (AKÜ) Veteriner Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde tedavi altına alındı.
 • 15:50Uşak'ta Uyuşturucu OperasyonuUşak'ta Uyuşturucu OperasyonuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Polis köpeğinin arama yapması - Polisin, ayakkabı kutuları arasına gizlenmiş uyuşturucuyu bulması- Zanlılar adliyeye sevki Uşak'ta arıza yapan uyuşturucu yüklü otomobillerini çekiciyle İzmir'e götürmeye çalışan 2 kişi 48 kilo 540 gram esrarla yakalandı.
 • 16:00Afyonkarahisar'da Trafik Kazası: 2 YaralıAfyonkarahisar'da Trafik Kazası: 2 YaralıAfyonkarahisar’da meydana gelen trafik kazasında, bir otomobilin çarpıp kaçtığı elektrikli bisikletteki karı-koca yaralandı.
 • 14:52Akaryakıt İstasyonunda Faciayı Bariyer ÖnlediAkaryakıt İstasyonunda Faciayı Bariyer ÖnlediAfyonkarahisar'da, sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybeden kamyon akaryakıt istasyonuna girdi. Kamyonun, akaryakıt pompasına çarpmasını demir bariyer önledi.
 • 14:48Afyonkarahisar'da Kontrolden Çıkan Kamyon Akaryakıt İstasyonuna GirdiAfyonkarahisar'da Kontrolden Çıkan Kamyon Akaryakıt İstasyonuna GirdiAfyonkarahisar'da kontrolden çıkan kamyon, akaryakıt istasyonundaki pompaya çarpmaktan son anda kurtarıldı.
 • 13:20Kamyonun Benzin İstasyonuna Uçtuğu Kaza Güvenlik KamerasındaKamyonun Benzin İstasyonuna Uçtuğu Kaza Güvenlik KamerasındaAfyonkarahisar’da virajı alamayan un yüklü bir kamyon kontrolden çıkarak bir benzinliğe uçtu.
 • 12:41Dinar'da Domates Yüklü Kamyon Devrildi: 1 ÖlüAfyonkarahisar’ın Dinar ilçesinde, domates yüklü kamyonun devrilmesi sonucu 1 kişi hayatını kaybetti.
 • 10:31Afyonkarahisar'ın Kirazı İçin İmzalar AtıldıAfyonkarahisar'ın Kirazı İçin İmzalar AtıldıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Türkiye’deki kiraz ihracatının yaklaşık yüzde 30’unu karşılayan Afyonkarahisar’ın dünyanın ikinci büyük ekonomisi olan Çin’e kiraz ihraç etmesi hususunda imzaların atıldığını belirtti.
 • 19:47Epilepsi Hastası Genç, Kaplıca Havuzunda Ölü BulunduEpilepsi Hastası Genç, Kaplıca Havuzunda Ölü BulunduAfyonkarahisar'ın Sandıklı ilçesinde epilepsi hastası 22 yaşındaki İdris Aydoğan, kaplıcadaki odasının havuzunda ölü bulundu.
 • 17:09Afyonkarahisar'da Uyuşturucu OperasyonuAfyonkarahisar’da, polis ekipleri tarafından yapılan operasyonda bir miktar uyuşturucu madde ele geçirilirken, olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.
 • 15:10KOAH Hastası Sigara İçenlerin Kendisinden İbret Almalarını İstediAfyonkarahisar'da, KOAH hastalığına yakalanan ve 3 yıldır oksijen tüpüyle yaşayan Ali Çetin, sigara içenlere, "Bana baksınlar, benden ibret alsınlar." dedi
 • 12:39Türkiye'nin İlk Beton Yolu 11 Yıldır BozulmadıTürkiye'nin İlk Beton Yolu 11 Yıldır BozulmadıAfyonkarahisar'da 2004 yılında deneme amacıyla yapılan Türkiye'nin ilk beton yolu, onarım ve bozulma olmaksızın 11'inci yılını tamamladı.
 • 13:03Proje Değişilikleri Tarihi Eserlerin Restorasyon Süresini UzatıyorProje Değişilikleri Tarihi Eserlerin Restorasyon Süresini UzatıyorAfyonkarahisar’da tarihi yapı ve camilerin restorasyonları ihaledeki bitiş süresinde tamamlanamayor.
 • 12:03Kütahya - Tır'a Arkadan Çarpan Otomobilin Sürücüsü ÖldüKütahya - Tır'a Arkadan Çarpan Otomobilin Sürücüsü ÖldüTır'a arkadan çarpan otomobilin sürücüsü öldü KÜTAHYA'da otomobil önünde giden TIR'a arkadan çarptı.
 • 11:25Tır'a Arkadan Çarpan Otomobilin Sürücüsü ÖldüTır'a Arkadan Çarpan Otomobilin Sürücüsü ÖldüKütahya'da TIR'a arkadan çarparak altına giren otomobilin sürücüsü 42 yaşındaki Emin Karanlık öldü.
 • 11:24İstanbul Polisinin Elinden Kaçan Şahıs Afyonkarahisar'da YakalandıAfyonkarahisar’da polis, 5 suçtan aranması olduğu belirtilen bir şahsı yakaladı.
 • 05:17Otomobil Tıra Çarptı: 1 ÖlüOtomobil Tıra Çarptı: 1 ÖlüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Tıra arkadan çarpan otomobilde sıkışan sürücü Kütahya'da otomobil tıra çarptı: 1 ölü Kütahya'da otomobilin ağaç yüklü tıra çarpması sonucu, 1 kişi öldü.
 • 15:23Bakan Eroğlu: Ormancı Orman Köylüsünün Hasmı Değil Hısmı OlacakBakan Eroğlu: Ormancı Orman Köylüsünün Hasmı Değil Hısmı OlacakOrman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, ormancıların orman köylüsünün hasmı değil, hısmı olacağını söyledi.
 • 15:03Eroğlu: Eroğlu: "Orman Teşkilatını Bütün Türkiye'ye Hizmet Eder Hale Getirdik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantının olduğu salondan genel ve detay görüntüler- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'ndan detaylar- Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu'nun konuşması- Eroğlu'nun ayrılışı Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu: - "Orman teşkilatını bütün Türkiye'ye hizmet eder hale getirdik.
 • 13:25Bakan Eroğlu'ndan 'Orman Köylüsüne Sahip Çıkın' TalimatıOrman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü çalışanlarına seslendiği konuşmasında, “Ülkemizde çok gözler var arkadaşlar.
 • 11:50Belediye 1,5 Milyon Liralık Zarar Var Dedi, Afet İşleri Cevap VermediBelediye 1,5 Milyon Liralık Zarar Var Dedi, Afet İşleri Cevap VermediAfyonkarahisar'da 4 ay önce meydana gelen selin oluşturduğu 1,5 milyon liralık zararın karşılanması için gönderilen yazıya hala cevap verilmediği belirtildi.
 • 10:53Küçük Hırsız Polise YakalandıAntalya’da çeşitli mağazalardan giyim eşyası çalan ve Afyonkarahisar ilinde hakkında kayıp başvurusu bulunan 15 yaşındaki çocuk yunus timleri tarafından yakalanarak ailesine teslim edildi.