SON DAKİKA AHMET DAVUTOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Davutoğlu Haberleri

 • 27 Ağustos 2016 02:08Gözaltına Alınan 3 Eski Büyükelçi FETÖ'den TutuklandıGözaltına Alınan 3 Eski Büyükelçi FETÖ'den TutuklandıDavutoğlu'nun bakanlığı döneminde özel kalem müdürü olan ve Gül'ün dış politika başdanışmanlığını yapan eski büyükelçi Gürcan Balık ile büyükelçiler Ali Fındık ve Tuncay Babalı tutuklandı.
 • 27 Ağustos 2016 01:55Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Yürütülen Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin Soruşturma Kapsamında...Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında Ahmet Davutoğlu'nun dışişleri bakanlığı döneminde özel kalem müdürü olan ve 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün dış politika başdanışmanlığını yapan eski büyükelçi Gürcan Balık ile görevden alınan büyükelçiler Ali Fındık ve Tuncay Babalı tutuklandı.
 • 26 Ağustos 2016 19:27Yavuz Sultan Selim Köprüsü Açılış Töreni - Eski Başbakan Ahmet DavutoğluYavuz Sultan Selim Köprüsü Açılış Töreni - Eski Başbakan Ahmet DavutoğluEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile Kuzey Çevre Otoyolu'nun hizmete açılış töreninde konuştu.
 • 26 Ağustos 2016 18:26Yavuz Sultan Selim Köprüsü Açılış TöreniEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Allah bu köprüyü, Asya ile Avrupa'yı, insanlığı birbirine bağlayan bu köprüyü hep güzellikleri bağlayan bir köprü kılsın.
 • 25 Ağustos 2016 16:46Davutoğlu ile Bereket Duası Yaptıran Emekli Öğretmen TutuklandıDavutoğlu ile Bereket Duası Yaptıran Emekli Öğretmen TutuklandıEDİRNE Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince gözaltına alınan ve aralarında 2014 yılında dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu'nun ziyaret ettiği Selimiye Camii altındaki arastada bereket duasını yaptıran emekli Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Bekir Canatan'ın da bulunduğu 4 şüpheli FETÖ/PDY örgütüne üye oldukları gerekçesiyle tutuklandı.
 • 24 Ağustos 2016 18:28Ahmet Davutoğlu: Allah Silahlı Kuvvetlerimize Yardım Eylesin, Gazaları Mübarek OlsunAhmet Davutoğlu: Allah Silahlı Kuvvetlerimize Yardım Eylesin, Gazaları Mübarek OlsunHaber-Kamera: İbrahim AKTÜRK/ İstanbul DHAEski Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatih'te Camii'nde katıldığı cenaze töreninin ardından, Suriye'nin IŞİD denetimindeki Cerablus kentine başlatılan askeri harekat ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 24 Ağustos 2016 17:43Davutoğlu'ndan Topbaş'a Taziye ZiyaretiEski Başbakanlardan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişiminde Saraçhane'de şehit olan vatandaşlar nedeniyle İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş'a taziye ziyaretinde bulundu.
 • 24 Ağustos 2016 17:40Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı Operasyonu - Ahmet DavutoğluDaeş'e Yönelik Fırat Kalkanı Operasyonu - Ahmet DavutoğluEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü DAEŞ'e yönelik "Fırat Kalkanı" operasyonuna ilişkin, "Türkiye bu operasyonla kendi güvenliği konusunda hiçbir tereddüt göstermeyeceğini ortaya koymuştur.
 • 24 Ağustos 2016 16:56Darbe Girişiminin 241'inci Şehidi Gözyaşları Arasında UğurlandıDarbe Girişiminin 241'inci Şehidi Gözyaşları Arasında UğurlandıHaber Süleyman KAYA - Kamera: İbrahim AKTÜRK/ İstanbul DHA15 Temmuz darbe girişişimi sırasında askerlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 4 çocuk babası Ramazan Sarıkaya için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.
 • 24 Ağustos 2016 16:39Daeş'e Yönelik "Fırat Kalkanı" OperasyonuEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, terör örgütü DAEŞ'e yönelik "Fırat Kalkanı" operasyonuna ilişkin, "Türkiye bu operasyonla kendi güvenliği konusunda hiçbir tereddüt göstermeyeceğini ortaya koymuştur.
 • 24 Ağustos 2016 16:36Darbe Girişiminin 241'inci Şehidi Gözyaşları Arasında UğurlandıDarbe Girişiminin 241'inci Şehidi Gözyaşları Arasında Uğurlandı15 Temmuz darbe girişişimi sırasında askerlerin açtığı ateş sonucu ağır yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden 4 çocuk babası Ramazan Sarıkaya için Fatih Camii'nde cenaze töreni düzenlendi.
 • 24 Ağustos 2016 16:32Eski Başbakan Davutoğlu'ndan İbb Başkanı Topbaş'a ZiyaretEski Başbakan Davutoğlu'ndan İbb Başkanı Topbaş'a ZiyaretEzgi ÇAPA/ İstanbul DHAEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde yaralanan ve tedavisinin devam ettiği Haseki Hastanesi'nde dün hayatını kaybeden Ramazan Sarıkaya'nın Fatih Cami'nde düzenlenen cenaze katıldı.
 • 24 Ağustos 2016 16:18Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan, İbb'ye Taziye ZiyaretiEski Başbakan Ahmet Davutoğlu'ndan, İbb'ye Taziye ZiyaretiEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Saraçhane’deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne taziye ziyareti gerçekleştirdi.
 • 24 Ağustos 2016 16:11Eski Başbakan Davutoğlu'ndan İbb Başkanı Topbaş'a ZiyaretEski Başbakan Davutoğlu'ndan İbb Başkanı Topbaş'a ZiyaretESKİ Başbakan Ahmet Davutoğlu, darbe girişimi sırasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) binası önünde yaralanan ve tedavisinin devam ettiği Haseki Hastanesinde dün hayatını kaybeden Ramazan Sarıkaya'nın Fatih Cami'nde düzenlenen cenaze katıldı.
 • 24 Ağustos 2016 16:02Ahmet Davutoğlu'ndan 'Fırat Kalkanı Operasyonu' AçıklamasıEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, TSK’nın Cerablus’a gerçekleştirdiği operasyonun zamanlamasının çok doğru olduğunu belirterek, "Kimse Türkiye’nin içeride bir zaaf içinde olduğunu düşünüp sınırlarımızı tehdit etme, terörist faaliyetler yapma cüreti gösteremez. Operasyon Gaziantep’te yapılan barbarca saldırıya da bir cevap niteliği taşımaktadır" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 15:39Ahmet Davutoğlu: Allah, Silahlı Kuvvetlerimize Yardım Eylesin, Gazaları Mübarek Olsun (1)Ahmet Davutoğlu: Allah, Silahlı Kuvvetlerimize Yardım Eylesin, Gazaları Mübarek Olsun (1)ESKİ Başbakan Ahmet Davutoğlu Fatih'te Camii'nde katıldığı cenaze töreninin ardından, Suriye'nin IŞİD denetimindeki Cerablus kentine başlatılan askeri harekat ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 24 Ağustos 2016 15:23Ahmet Davutoğlu: Allah Silahlı Kuvvetlerimize Yardım Eylesin, Gazaları Mübarek OlsunAhmet Davutoğlu: Allah Silahlı Kuvvetlerimize Yardım Eylesin, Gazaları Mübarek OlsunEski Başbakan Davutoğlu Suriye'nin IŞİD denetimindeki Cerablus kentine başlatılan askeri harekatla ilgili "Bu karar son derece doğru zamanda doğru mesaj içermektedir" dedi.
 • 23 Ağustos 2016 16:54Uluslararası Gençlik Buluşması Sona ErdiUluslararası Gençlik Buluşması Sona ErdiKonya Büyükşehir Belediyesi’nin Ankara ile birlikte ev sahipliği yaptığı 13. Uluslararası Gençlik Buluşması sona erdi.
 • 23 Ağustos 2016 15:01Çipras, Büyükelçi Uras'ı Kabul EttiYunanistan Başbakanı Aleksis Çipras, Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Kerim Uras'ı makamında kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 11:41Demirtaş Hakkında Fezleke ve İddianameHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında "Cumhurbaşkanına alenen hakaret" suçundan 4 yıl 8 ay hapis cezası istemiyle fezleke, eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği gerekçesiyle de 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle iddianame düzenledi.
 • 23 Ağustos 2016 11:28Demirtaş İçin Hem Fezleke, Hem İddianame DüzenlendiDemirtaş İçin Hem Fezleke, Hem İddianame DüzenlendiHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş hakkında, Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten fezleke, eski Başbakan Davutoğlu'na hakaretten ise iddianame düzenlendi.
 • 23 Ağustos 2016 07:34Taksim'e Girişler Paralı Olacak!Taksim'e Girişler Paralı Olacak!Bakanlığın, hazırladığı yeni taslakta, "Kentin trafik yoğunluğu olan merkezlerine araç giriş ve geçişlerinin meclis kararı ile ücretlendirilmesi" maddesi yer alıyor. Buna göre Taksim de ücretli olacak.
 • 22 Ağustos 2016 22:20Konya Davutoğlu: Türkiye Darbe Teşebbüslerine, Terör Örgütlerine Teslim OlmayacaktırKonya Davutoğlu: Türkiye Darbe Teşebbüslerine, Terör Örgütlerine Teslim OlmayacaktırDavutoğlu: Türkiye darbe teşebbüslerine, terör örgütlerine teslim olmayacaktırEski Başbakan Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin hiçbir zaman darbe teşebbüslerine ve terör örgütlerine teslim olmayacağını söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 20:25Davutoğlu: Davutoğlu: "Umarım Bu Çağrı Hak Ettiği Cevabı Bulur"Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 63 dünya liderine ve kanaat önderine gönderdiği mektuba ilişkin, "Umarım bu çağrı hak ettiği cevabı bulur ve Türkiye hak ettiği desteği bundan sonra görür.
 • 22 Ağustos 2016 19:57Eski Başbakan Davutoğlu AçıklamasıEski Başbakan Davutoğlu AçıklamasıEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 63 dünya liderine ve kanaat önderine gönderdiği mektuba ilişkin, "Umarım bu çağrı hak ettiği cevabı bulur ve Türkiye hak ettiği desteği bundan sonra görür.
 • 22 Ağustos 2016 19:50Davutoğlu: Türkiye Darbe Teşebbüslerine, Terör Örgütlerine Teslim OlmayacaktırDavutoğlu: Türkiye Darbe Teşebbüslerine, Terör Örgütlerine Teslim OlmayacaktırESKİ Başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Türkiye'nin hiçbir zaman darbe teşebbüslerine ve terör örgütlerine teslim olmayacağını söyledi.
 • 22 Ağustos 2016 19:34Davutoğlu: Davutoğlu: "15 Temmuz Gecesi Uyanan Birlik Şuuru ve Bilinci Sonuna Kadar Korunacaktır"Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 15 Temmuz gecesi uyanan birlik şuuru ve bilincinin sonuna kadar korunacağını belirterek, “Türkiye’nin seçilmiş Cumhurbaşkanına, parlamentosuna, hükümetine karşı kim harekete geçerse omuz omuza hep beraber bunlara karşı mücadele etmeye kararlıyız” dedi.
 • 22 Ağustos 2016 15:37Davutoğlu, Beyşehir Belediyesini Ziyaret EttiDavutoğlu, Beyşehir Belediyesini Ziyaret EttiEski Başbakan AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Beyşehir ilçesini ziyaret etti.
 • 22 Ağustos 2016 15:25Davutoğlu'dan Beyşehir Belediyesi'ne ZiyaretDavutoğlu'dan Beyşehir Belediyesi'ne ZiyaretEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Konya’nın Beyşehir İlçe Belediyesi’ni ziyaret etti.
 • 22 Ağustos 2016 03:05AK Parti Konya Milletvekili DavutoğluAK Parti Konya Milletvekili DavutoğluEski Başbakan, AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Dün Gaziantep'te bir düğün gecesini kana bulayan DAEŞ terör örgütü.
 • 22 Ağustos 2016 01:53Davutoğlu: Türkiye, 15 Temmuz'dan Sonra Eskisinden Daha Güçlü ve Beraberdir (2)Davutoğlu: Türkiye, 15 Temmuz'dan Sonra Eskisinden Daha Güçlü ve Beraberdir (2)'BU GÜNLER, OMUZ OMUZA VERME GÜNLERİ' Eski Başbakan Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu Beyşehir İlçesi'nde 'Demokrasi Şöleni'ne katıldı.
 • 22 Ağustos 2016 01:29Eski Başbakan Davutoğlu AçıklamasıEski Başbakan Davutoğlu AçıklamasıEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Dün Gaziantep'te bir düğün gecesini kana bulayan DAEŞ terör örgütü.
 • 22 Ağustos 2016 01:04Davutoğlu: Davutoğlu: "Bu Günler Omuz Omuza Verme Günü"Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Beyşehir’de katıldığı demokrasi şöleninde konuştu.
 • 22 Ağustos 2016 00:56Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili DavutoğluEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili DavutoğluEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Bakın hepsi bize saldırıyor FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C. Bu ülkeye kim tuzak kurarsa karşılarında dimdik dururuz.
 • 21 Ağustos 2016 23:24Eski Başbakan Davutoğlu AçıklamasıEski Başbakan Davutoğlu AçıklamasıEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Bakın hepsi bize saldırıyor FETÖ, PKK, DEAŞ, DHKP-C. Bu ülkeye kim tuzak kurarsa karşılarında dimdik dururuz.
 • 21 Ağustos 2016 17:06Davutoğlu, Şehit Muhsin Kiremitci'nin Baba Evini Ziyaret EttiDavutoğlu, Şehit Muhsin Kiremitci'nin Baba Evini Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ: Şehit evinden genel görüntü Davutoğlu, eşi ve beraberindeki heyetin evden ayrılması Davutoğlu'nun vatandaşlarla selamlaşması ve fotoğraf çekilmesi Davutoğlu eşi ve beraberindeki heyetin gidişi AK Parti Konya Milletvekili Davutoğlu'nun taziye ziyaretiEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Ankara Gölbaşı'ndaki Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit düşen Komiser Yardımcısı Muhsin Kiremitçi'nin babaevinde, şehidin eşi ve ailesine taziyede bulundu.
 • 21 Ağustos 2016 16:59Davutoğlu: Davutoğlu: "Terörün Hedefi Bütün Milletimizdir"Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Gaziantep’te 50 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırısını değerlendirerek, "Bütün bu gelişmeler gösteriyor ki içeride ve dışarıda bazı güçler Türkiye’nin huzurunu, istikrarını, kalkınmasını istemiyor" dedi.
 • 21 Ağustos 2016 15:55Davutoğlu: Davutoğlu: "Türkiye, 15 Temmuz'dan Sonra Eskisinden Daha Güçlü ve Daha Bir ve Beraberdir" - KonyaEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Gaziantep'teki terör saldırısına ilişkin, "Türkiye, 15 Temmuz'dan sonra eskisinden daha güçlü ve daha bir ve beraberdir.
 • 21 Ağustos 2016 15:14Davutoğlu: Türkiye 15 Temmuz'dan Sonra Eskisinden Daha Güçlü ve BeraberdirDavutoğlu: Türkiye 15 Temmuz'dan Sonra Eskisinden Daha Güçlü ve BeraberdirESKİ Başbakan ve Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Gaziantep'te 50 kişinin hayatını kaybettiği 'canlı bomba' saldırısını değerlendirirken, "Türkiye 15 Temmuz'dan sonra eskisinden daha güçlü, eskisinden daha bir ve beraberdir.
 • 21 Ağustos 2016 13:42Gaziantep'teki Terör SaldırısıEski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Gaziantep'teki terör saldırısına ilişkin, "Türkiye, 15 Temmuz'dan sonra eskisinden daha güçlü ve daha bir ve beraberdir.
 • 21 Ağustos 2016 09:32FETÖ'nün 'Diplomasi' Ayağı Mercek AltındaFETÖ'nün 'Diplomasi' Ayağı Mercek AltındaDarbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmada, örgütün dış politika ayağı incelemeye alındı. Dış misyonlarda görevli yaklaşık 300 diplomatı Türkiye'ye çağırdı.
 • 20 Ağustos 2016 22:27Ahmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım Nikah Şahitliği YaptıAhmet Davutoğlu ve Binali Yıldırım Nikah Şahitliği YaptıBaşbakan Yıldırım ile selefi AK Parti Konya Milletvekili ve eski Başbakan Davutoğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun'un oğlunun nikah şahitliğini yaptı.
 • 20 Ağustos 2016 13:35Tunceli Üniversitesi'nin İsminin Munzur Olarak Değiştirilmesi Olumlu KarşılandıTunceli Üniversitesi'nin İsminin Munzur Olarak Değiştirilmesi Olumlu KarşılandıTunceli Üniversitesi’nin isminin "Munzur Üniversitesi" olarak değiştirilmesi kentte olumlu karşılandı.
 • 19 Ağustos 2016 18:43Davutoğlu'nun Özel Kalem Müdürü FETÖ Soruşturmasında Gözaltına AlındıDavutoğlu'nun Özel Kalem Müdürü FETÖ Soruşturmasında Gözaltına AlındıEski başbakan Ahmet Davutoğlu'nun dışişleri bakanlığı döneminde özel kalem müdürlüğünü yapan eski büyükelçi Gürcan Balık, FETÖ soruşturmasında gözaltına alındı.
 • 19 Ağustos 2016 16:45Davutoğlu'ndan Dünya Liderlerine 'FETÖ' MektubuDavutoğlu'ndan Dünya Liderlerine 'FETÖ' MektubuEski Başbakan Ahmet Davutoğlu, bazı dünya liderleri ile uluslararası kuruluşların başkanlarına FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimini anlatmak amacıyla mektup yazdı.
 • 19 Ağustos 2016 12:46Davutoğlu'nu Gülen'e Götüren Büyükelçi Balık, FETÖ'den Gözaltına AlındıDavutoğlu'nu Gülen'e Götüren Büyükelçi Balık, FETÖ'den Gözaltına Alındı2013'te dönemin Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ile Fetullah Gülen'in görüşmesinde kilit rol oynayan Büyükelçi Gürcan Balık, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.
 • 17 Ağustos 2016 16:30Kriptolu Telefon Dinleme" Sanıklarına da İhraçOlağanüstü hal kapsamında çıkarılan 670 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameyle Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) aidiyeti, iltisakı veya örgütle irtibatı olan ve memuriyetlerine son verilen kamu personelleri arasında, devlet büyüklerinin kriptolu telefonların usulsüz dinlenmesine ilişkin davanın bazı sanıkları da bulunuyor.
 • 14 Ağustos 2016 19:46AK Parti 15. Kuruluş Yıl Dönümü ProgramıAK Parti 15. Kuruluş Yıl Dönümü ProgramıEski AK Parti Genel Başkanı ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "78 milyon vatandaşımıza, kardeşimize seslenerek diyoruz ki: Merak etmeyiniz, tuzak kuranlar olduğu gibi o tuzakları bozan Rabb'imiz ve Rabb'ine hizmeti, millete hizmeti hayatın anlamı gören AK Parti kadroları var. Bundan sonra da herhangi bir tehlike söz konusu olduğunda AK Parti kadrolarının yekvücut halinde, tek bir yürek, tek bir zihin, tek bir bilek halinde bir arada olduğunun bilinmesini istiyoruz.
 • 14 Ağustos 2016 19:44AK Parti'nin 15. Kuruluş YılıBaşbakan Binali Yıldırım, “15 Temmuz’da milletle birlikte, dünyanın en şeytani, en alçak darbe girişimini bertaraf etmiş ve darbecilere diz çöktürmüş bir yönetim kadrosudur AK Parti” dedi.
 • 14 Ağustos 2016 17:55AK Parti'nin 15'inci Yılı Kutlama Töreni İlklere Sahne OlduAK Parti'nin 15'inci Yılı Kutlama Töreni İlklere Sahne OlduAK Parti'nin 15'nci yılı, nedeniyle parti genel merkezinde küçük çaplı bir tören düzenlendi. Cumhurbaşaknı Erdoğan, Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu'nun konuşmalarıyla tören ilklere sahne oldu.