15:0800
SON DAKİKA AHMET DAVUTOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Davutoğlu Haberleri


AHMET DAVUTOĞLU

26 Şubat 1959'da Konya'da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset... Devamı

 

  IŞİD'in En Küçük Rehinesi Ela, 101 Gün Sonra Evinde

  IŞİD'in En Küçük Rehinesi Ela, 101 Gün Sonra Evinde

  IŞİD tarafından Musul'da rehin alınanlar arasında bulunan 11 aylık Ela artık evinde. Ela, gelecek hafta ilk doğum gününe ülkesinde girecek. (Dün 21:39)

   

  Kılıçdaroğlu: Vatanınıza Hoş Geldiniz

  Kılıçdaroğlu: Vatanınıza Hoş Geldiniz

  CHP lideri, IŞİD'in serbest bıraktığı konsolosluk görevlilerine mesaj gönderdi, "Vatanımızın özgür topraklarına, ailelerine ve özgürlüklerine kavuşan vatandaşlarımıza geçmiş olsun" dedi. (Dün 20:16)

   

  Kürtler Uluslararası Destek İstiyor

  Kürtler Uluslararası Destek İstiyor

  Al Jazeera Türk'e konuşan Kobani Kantonu Dış İlişkiler Sorumlusu İbrahim Kurdo, IŞİD'in Kobani'de katliam yaptığını söyledi. (Dün 20:15)

   

  46 Rehine Türkiye'de

  46 Rehine Türkiye'de

  IŞİD’in alıkoyduğu Musul Başkonsolosluğu personeli ve ailerinin yer aldığı 46 rehine Türkiye’de. Urfa'ya getirilen rehineler, Bakü programını yarıda kesip yine bu kente gelen Başbakan Davutoğlu ile aynı uçakta Ankara'ya giderek yakınlarıyla buluştu. (Dün 20:14)

   

  Avrupa'ya Azeri Gazı İçin İlk Adım

  Avrupa'ya Azeri Gazı İçin İlk Adım

  Avrupa'nın Azerbaycan'dan gaz almasını sağlayacak Güney Gaz Koridoru projesinin temeli atıldı. (Dün 20:13)

   

  Davutoğlu: Bugün Bayram Günü

  Davutoğlu: Bugün Bayram Günü

  Urfa'dan 46 rehine ile birlikte geldiği Ankara Esenboğa Havaalanı'nda konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, muhalefete seslendi; "Bugün Bugün bir bayram günüdür. (Dün 20:13)

   

  Başbakan Davutoğlu, Uçakta Konsolosluk Çalışanları ile Sohbet Etti

  Başbakan Davutoğlu, Uçakta Konsolosluk Çalışanları ile Sohbet Etti

  Görüntü Dökümü ---------------- -Uçaktan görüntü -Konsolosluk çalışanlarından görüntü -Davutoğlu'nun sohbet etmesi -detaylar Haber: ANKARA (DHA) (Tür: Ankara) (Dün 20:02)

   

  Başbakan Davutoğlu'nu Hiç Bu Kadar Mutlu Görmediniz

  Başbakan Davutoğlu'nu Hiç Bu Kadar Mutlu Görmediniz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun bugün serbest kalan konsolosluk personeli ve çocuklarına gösterdiği yoğun ilgi, objektiflere yansıdı. (Dün 19:58)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  İTO Başkanı Çağlar: "Vatandaşlarımızın serbest bırakılması ülkemizde adeta bir bayram havası estirirken, diğer taraftan da bölgemizde Türkiye Cumhuriyeti devletinin gücünü ortaya koymaktadır" (Dün 19:18)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  TÜSİAD: "Türk iş dünyası adına kurtarılan tüm vatandaşlarımıza ve yakınlarına geçmiş olsun diliyor, sürecin başarıyla sonuçlandırılmasından dolayı, Başbakan Davutoğlu'na ve süreçte görev almış tüm kurum ve kişilere gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyoruz" (Dün 18:12)

   

  Tüsiad'dan '49 Personelin Serbest Kalması' ile İlgili Açıklama

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TÜSİAD), IŞİD tarafından alıkonulan 49 personelin serbest kalmasında gösterdikleri çabadan dolayı Başbakan Ahmet Davutoğlu ile ilgili kurum ve kişilere teşekkür etti. (Dün 18:10)

   

  TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu'ndan Musul Açıklaması

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, IŞİD tarafından Musul’da uzun bir süredir rehin tutulan 49 kişinin kurtarılarak Türkiye’ye dönmesine ilişkin olarak, “Hiçbir can kaybı olmadan ve kimseye bir zarar gelmeden kurtarılması büyük bir başarıdır ve Türk iş dünyası olarak bizleri son derece sevindirmiştir” dedi. (Dün 18:02)

   

  Konya İl Başkanı Sorgun, TYB Konferansına Katıldı

  Konya İl Başkanı Sorgun, TYB Konferansına Katıldı

  AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, TYB Konya Şubesi tarafından düzenlenen, 'Başbakan Davutoğlu ve Yeni Türkiye Vizyonu' konulu konferansa katıldı. (Dün 17:48)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  IŞİD tarafından Irak'ın Musul kentinde rehin alınan ve Türkiye'ye getirilen konsolosluk görevlilerinden Ercan: "Aileme kavuştum çok mutluyum şu an. İnşallah bundan sonra eşimle birlikte güzel günler yaşamak istiyoruz" Başbakan Davutoğlu'ndan uçakta düğüne gelmesi için söz aldığını belirten konsolosluk görevlisi Taşkıran: "Düğün ne zaman olursa Başbakanımız gelecek. (Dün 17:46)

   

  Derleme<br/>sabah Saatlerinden Bu Yana Geçtiğimiz "Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de"...

  IŞİD'ın alıkoyduğu Musul konsolosluk görevlileri, 101 günlük esaretin ardından Türkiye'ye getirildi Başbakan Davutoğlu, konsolosluk görevlilerinin bu gece sabaha karşı Türkiye'ye getirildiğini, ziyarette bulunduğu Bakü'de yaptığı açıklamayla duyurdu Şanlıurfa'ya getirilen konsolosluk görevlileri, Bakü temaslarını yarıda keserek yurda dönen Davutoğlu'nun uçağıyla Ankara'ya getirildi Konsolosluk çalışanlarının sabahın erken saatlerinde başlayan yolculukları, Esenboğa Havalimanında aileleriyle (Dün 17:27)

   

  Tüsiad Kurtarılan Rehinelerle İlgili Açıklama Yaptı

  Tüsiad: " Türk iş dünyası adına kurtarılan tüm vatandaşlarımıza ve yakınlarına geçmiş olsun diliyor, sürecin başarıyla sonuçlandırılmasından dolayı, Sayın Başbakan Davutoğlu'na ve süreçte görev almış tüm kurum ve kişilere gösterdikleri çabadan dolayı teşekkür ediyoruz" - İstanbul. (Dün 17:20)

   

  Taner Yıldız Temel Atarken Elim Kürekte Zihnim, Kalbim Oradaydı

  Taner Yıldız Temel Atarken Elim Kürekte Zihnim, Kalbim Oradaydı

  Güney Gaz Koridoru projesinin temel atma töreni için Azerbaycan'ın başkenti Bakü'de bulunan Bakan Yıldız, kaldığı otelde temel atma törenin ardından basına yaptığı açıklamada, Gece saatlerinde Başbakan Davutoğlu'nun acil toplantıya çağırdığını belirterek, Bugünkü temel atmalardan önce gece sayın Başbakanımız bakanlarımızı toplantıya çağırdı. (Dün 17:09)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  Azerbaycan basını, Musul'da rehin tutulan Türk vatandaşlarının kurtarılmasını son dakika haberi olarak duyurdu. (Dün 17:04)

   

  'Temel Atarken Elim Kürekte, Zihnim Rehinelerdeydi'

  "Temel Atarken Elim Kürekte, Zihnim Rehinelerdeydi"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, 49 rehinenin serbest kalması dolayısıyla yaptığı açıklamada, "Temel atarken gönlüm oradaydı." dedi. (Dün 17:03)

   

  Rehinelerin Kurtarılması ABD Medyasında Geniş Yankı Uyandırdı

  Radikal selefi IŞİD terör örgütünün 101 gün önce Musul Başkonsolosluğundan rehin aldığı 49 personelin serbest bırakılması, ABD medyasında geniş yankı buldu. (Dün 16:59)

   

  Türk Rehine : Kafasına Silah Dayatılan Başkonsolos 'Türkiye'nin Gururuyla Oynatmam' Dedi

  Türk Rehine : Kafasına Silah Dayatılan Başkonsolos 'Türkiye'nin Gururuyla Oynatmam' Dedi

  "devamlı YALAN SÖYLEDİLER" Kurtarılan bir rehine, "Yerin altı. (Dün 16:59)

   

  Yurda Böyle Giriş Yaptılar

  Yurda Böyle Giriş Yaptılar

  Serbest kalan 46 konsolosluk çalışanı, 101 günlük esaretin ardından Türkiye’ye böyle giriş yaptı. (Dün 16:56)

   

  Kurtarılan Rehine Bünyamin Uludağ Bebeğini İlk Kez Gördü

  Kurtarılan Rehine Bünyamin Uludağ Bebeğini İlk Kez Gördü

  Kurtarılan 49 rehineden biri olan Bünyamin Uludağ, rehin tutulduğu sırada doğan bebeğini ilk kez gördü. (Dün 16:53)

   

  Musul'da Rehin Alınanlar Türkiye'de

  AK Parti Konya İl Başkanı Sorgun: "Musul'da kaçırılan konsolosluk görevlilerimiz ve vatandaşlarımız, 101 günlük esaretin ardından özgürlüğüne kavuştu. (Dün 16:49)

   

  11. Cumhurbaşkanı Gül'den, Erdoğan ve Davutoğlu'na Tebrik

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Musul'da rehin alınan Konsolosluk görevlilerinin Türkiye'ye getirilmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu kutladı. (Dün 16:48)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.09.2014 15:08:09. #1.13#