00:1200
SON DAKİKA AHMET DAVUTOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Davutoğlu Haberleri


AHMET DAVUTOĞLU

26 Şubat 1959'da Konya'da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset... Devamı

 

  Davutoğlu: Bilgi Hiyerarşisi Sarsıldı, Tekrar İnşa Etmek Lazım

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye'de bilgi hiyerarşisinin biraz sarsıldığını ve bunun tekrar inşa edilmesi gerektiğini söyledi. (Dün 15:24)

   

  Ortadoğu Barış Konferansı' Düzenlenecek

  Ortadoğu Barış Konferansı' Düzenlenecek

  Halkların Demokratik Kongresi (HDK) haftasonu Ankara’da düzenlenen 2. Demokrasi ve Barış Konferansı Sonuç Bildirgesi’ni yayınladı. (Dün 15:15)

   

  Davutoğlu - Öğretim Üyelerinin Özlük Hakları

  Davutoğlu - Öğretim Üyelerinin Özlük Hakları

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu (5): -"Üniversitelerimiz tek tipe, tek düşünceye, tek ekole, tek gruba ait üniversiteler olarak görülemez"-"Bazen ıstırap duyuyorum, 'O üniversitemiz, şu gruba yakın', 'Şu üniversite mi, bu düşünceye yakın'... Üniversite dediğiniz şey farklının olduğu yerdir. (Dün 15:06)

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı Başladı

  Bakanlar Kurulu toplandı. (Dün 14:51)

   

  Davutoğlu: 'Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı'

  Davutoğlu: "Üniversiteler Siyasilere Kapanmamalı"

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu: (4)-"Öğretim üyelerimiz, hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil, ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir"-"Her yere bürokrasi girer, bir idari düzen olur ama üniversiteler kesinlikle bürokratikleşmemelidir. (Dün 14:41)

   

  Büyükşehir Belediyesi 140 Personeliyle Suruç'ta

  Büyükşehir Belediyesi 140 Personeliyle Suruç'ta

  Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi'nin Kobani'den gelen Kürtler e yardım için bölgede 140 personel ve 40 aracı bulunuyor. (Dün 14:36)

   

  Başbakan Davutoğlu Tunus Dışişleri Bakanı Hamdi'yi Kabul Etti

  Başbakan Davutoğlu Tunus Dışişleri Bakanı Hamdi'yi Kabul Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Münci Hamdi'yi kabul etti. (Dün 14:30)

   

  YÖK Başkanı: 20 Bini Doktoralı, 45 Bin Öğretim Elemanına İhtiyaç Var

  Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Gökhan Çetinsaya, yükseköğretim sistemde 140 bin öğretim elemanı bulunduğunu belirterek 20 bini doktoralı 45 bin öğretim elemanı ihtiyacı olduğunu açıkladı. (Dün 14:30)

   

  Nazlıaka: Koluna 700 Bin TL'lik Kol Saati Takanlar Zam Hakkında Ne Düşünüyor?

  CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, milletvekillerine yapılan zammın gereksiz olduğunu belirterek "Milletvekillerine zam yapılarak, kendi grubuna sus payı mı vermek istiyor acaba? Koluna 700 bin TL'lik kol saati takanlar, çocuklarının odasında ayakkabı kutuları ile para sayma makinesi bulunanlar bu zam hakkında ne düşünüyor acaba?" diye sordu. (Dün 14:29)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu (5): "Üniversitelerimiz tek tipe, tek düşünceye, tek ekole, tek gruba ait üniversiteler olarak görülemez" "Bazen ıstırap duyuyorum, 'O üniversitemiz, şu gruba yakın', 'Şu üniversite mi, bu düşünceye yakın'... Üniversite dediğiniz şey farklının olduğu yerdir. (Dün 14:26)

   

  Başbakan Davutoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Monghi Hamdi'yi Kabul Etti

  Başbakan Davutoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Monghi Hamdi'yi Kabul Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Tunus Dışişleri Bakanı Monghi Hamdi’yi kabul etti. (Dün 14:16)

   

  Davutoğlu: 'Bilgi Hiyerarşisi Sarsıldı, Tekrar İnşa Etmek Lazım'

  Davutoğlu: "Bilgi Hiyerarşisi Sarsıldı, Tekrar İnşa Etmek Lazım"

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi tanıtımı-Başbakan Davutoğlu: (3)-"Önümüzdeki dönemde bilelim ki insanoğlunun dördüncü büyük bilgi harmanlanması yaşanıyor. (Dün 14:14)

   

  Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Toplantısı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba: "Bunlar AK Parti politikalarını halka anlatmak ve yanlış uygulamalarda halkı ikna etmek için çalışıyor. (Dün 14:01)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu: (4) "Öğretim üyelerimiz, hiç kimsenin tahkir edilmediği, dışlanmadığı, herkesin kendi fikrini, ideolojileştirmeden, dogmatik bir hale dönüştürmeden savunabildiği, üniversite amfilerini propaganda mekanı değil, ama her türlü fikrin serbestçe tartışılabildiği mekanlar haline getirme sorumluluğuna sahiptir" "Her yere bürokrasi girer, bir idari düzen olur ama üniversiteler kesinlikle bürokratikleşmemelidir. (Dün 13:59)

   

  Akil İnsanlar "Buluşma"Yı Değerlendirdi

  Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Oğan: "Bundan sonraki süreçte Türk siyasetçilerinin önünde büyük bir siyasi baskı bulunuyor. (Dün 13:58)

   

  Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu'nun Akil İnsanlar Heyeti ile Toplantısı

  Akil İnsanlar Heyeti Akdeniz Bölgesi Grubu Genel Sekreteri Çelenk: "Sayın Başbakan, gerek Türk dış politikası gerekse çözüm süreci ile ilgili gerçeklerin bir kısmını kamuoyuyla paylaşmamızı rica etti" Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Üyesi Teker: "Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan ve toplantıya katılan herkes söz alma imkanı buldu. (Dün 13:48)

   

  YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya - "Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtım Toplantısı"

  "Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi" Tanıtım Toplantısı-YÖK Başkanı Prof. Dr. Çetinsaya: -"(Yükseköğretim sisteminde) Bir sıçramaya ihtiyaç var. Bu kaçınılmaz. Bu konuda da 30 yıl önce oluşturulmuş mevcut yapının değiştirilmesi yönünde de büyük bir beklenti var"-"Neden önemli bu yeniden yapılandırma? 2547 sayılı düzenin en büyük açmazı aşağı yukarı herkese aynı elbiseyi giydirmesi, sistem içinde çeşitliliğe izin tanımaması"-"Hangi boy ve kiloda olursa olsun herkese aynı kıyafeti giydirmesi (Dün 13:47)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu (2) "Bana en az haz veren makaleler açık söyleyeyim, özgün kişilik hakkı yapmadan düğmeye basarak ulaşılmış, 'kes yapıştır' yöntemiyle bir yere yapıştırarak şu şunu dedi, bu bunu dedi, o da onu dedi. (Dün 13:39)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu: (3) "Önümüzdeki dönemde bilelim ki insanoğlunun dördüncü büyük bilgi harmanlanması yaşanıyor. (Dün 13:37)

   

  Gündoğdu'dan, Başbakan Davutoğlu'na Çözüm Raporu

  Akil İnsanlar Heyeti toplantısına katılan Memur-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, kendisine ayrılan sürede önemli konu başlıklarını Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Akil İnsanlar Heyetiyle paylaştı. (Dün 13:33)

   

  Engin Altay: Yürütme Cuntası Yargıyı Tekeline Geçirmiştir

  CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, bir yerde adliye olmasının, orada adalet olduğu anlamına gelmedi·ği·ni· söyledi·. Altay, "17 Ekim bu sözün de tescillendiği tarih olmuştur. (Dün 13:30)

   

  Davutoğlu: Bakan Arkadaşlarım ve Ben Üniversite Açılış Derslerine Giderken Kaygı Duymamalıyız

  Davutoğlu: Bakan Arkadaşlarım ve Ben Üniversite Açılış Derslerine Giderken Kaygı Duymamalıyız

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Yüksek Öğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtım Toplantısı'na katıldı. (Dün 13:28)

   

  CHP'li Altay : Silahlar Umarım Türkiye'ye Yönelmez

  Chp Grup Başkanvekili Engin Altay, ABD'nin Kobani'ye silah yardımı yapması ile ilgili olarak, "Silahlar umarım Türkiye'ye yönelmez. Ama bunu derken PYD'ye yapılan silah yardımını direk eleştiriyor değilim. Çünkü orada, o insanlar kendi bulundukları bölgeyi savunma noktasındalar" dedi. (Dün 13:19)

   

  CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması

  CHP Grup Başkanvekili Altay Açıklaması

  "Soruşturma Komisyon sürecinin devam etmesi gerekir. Meclis'te soruşturma komisyonu kurulması için mahkemede bir davanın görülmesine gerek yoktur" "Öcalan için çok istisnai ve özel muamelelerin yapılması kamu vicdanında nasıl karşılık görür, onu da kamuoyunun vicdanına bırakmak lazım" (Dün 13:13)

   

  Yükseköğretim Akademik Arşiv Projesi Tanıtımı

  Başbakan Davutoğlu: (1) "Bizim üniversitelerimiz modern üniversite geleneği itibarıyla yenidir, aynı Cumhuriyetimizin yeni olması gibi, devlet olarak cumhuriyet sistemi itibarıyla, ama ne Cumhuriyetimiz nevzuhur bir devlettir ne de üniversitelerimiz nevzuhur, şartların, konjonktürün içinde çıkmış kurumlardır. (Dün 13:11)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.10.2014 00:12:12. #1.11#