01:2400
SON DAKİKA AHMET DAVUTOĞLU HABERLERİ

Son Dakika Ahmet Davutoğlu Haberleri


AHMET DAVUTOĞLU

26 Şubat 1959'da Konya'da doğdu. Ortaöğrenimini İstanbul Erkek Lisesinde tamamladı. 1983–84 eğitim öğretim yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Ekonomi bölümlerinden mezun oldu. Boğaziçi Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde yüksek lisans, Siyaset... Devamı

  Haluk Koç: 'Kurultayın tarihi ve yapılacağı yer bellidir' -

  Haluk Koç: "Kurultayın tarihi ve yapılacağı yer bellidir" -

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 28 Ağustos'taki yemin törenine ilişkin, "Sayın Genel Başkanımız, yemin törenine katılmayacak. (Dün 19:24)

   

  Haluk Koç - Alman istihbaratının Türkiye'yi dinlediği iddiası -

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, görevlerinin gereklerini yerine getirmek durumundalar. (Dün 19:02)

   

  Bahçeli: ''PKK heykelini dikenler kadar, dikilemesini seyredenler de suçludur'' -

  Bahçeli: ''PKK heykelini dikenler kadar, dikilemesini seyredenler de suçludur'' -

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Ağustos'tan itibaren Anayasa'nın 101. maddesince, taşıdığı milletvekilliği görevinin kendiliğinden düştüğünü, parti genel başkanlığıyla ilişiğinin otomatikman kesildiğini ileri sürerek, "Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse, şayet herkes kanun önünde eşitse, şayet şeriatın kestiği parmak acımayacaksa Erdoğan, 15 Ağustos'tan itibaren milletvekilliğini kaybettiğinden Başbakan da sayılmayacaktır" dedi. (Dün 19:01)

   

  Almanya'nın IKBY'ye Yardımda Bulunması

  Almanya Hükumet Sözcüsü, ''Kilise, havra veya cami olsun, ibadethanelere yapılan her saldırıyı Alman Hükumeti olarak kınıyoruz ve bunu yapan karşısında bizi bulur." dedi. (Dün 19:01)

   

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Haluk Koç, Alman istihbaratının Türkiye’yi dinlemesine ilişkin, “Dışişleri Bakanı ve Sayın Recep Tayyip Erdoğan neden bu konuda hiçbir şey söylemiyorlar. (Dün 18:32)

   

  Haluk Koç: 'Beş gündür Resmi Gazete susmuş, susturulmuş durumda' -

  Haluk Koç: "Beş gündür Resmi Gazete susmuş, susturulmuş durumda" -

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, "Beş gündür Resmi Gazete susmuş, susturulmuş durumda. (Dün 18:31)

   

  CHP'li Koç: Anayasal Kurumlar Görevlerini Yapamaz Hale Getirildi (2)

  'gül, PARTİYE KAZANDIRDIĞI DAVUTOĞLU'NA RAKİP OLACAK' Abdullah Gül için bundan sonraki sürecin nasıl olacağına dair yorumda bulunan Haluk Koç, Gül'ün oyun dışı bırakıldığını iddia etti. (Dün 18:19)

   

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: (2) "(Erdoğan'ın yemin töreni) Sayın Genel Başkanımız, yemin törenine katılmayacak. (Dün 18:18)

   

  Bahçeli: 'Maksat Gül'ün partiye dönüşünü engellemek' -

  Bahçeli: "Maksat Gül'ün partiye dönüşünü engellemek" -

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 15 Ağustos'tan itibaren Anayasa'nın 101. maddesince, taşıdığı milletvekilliği görevinin kendiliğinden düştüğünü, parti genel başkanlığıyla ilişiğinin otomatikman kesildiğini ileri sürerek, "Şayet Türkiye bir hukuk devletiyse, şayet herkes kanun önünde eşitse, şayet şeriatın kestiği parmak acımayacaksa Erdoğan, 15 Ağustos'tan itibaren milletvekilliğini kaybettiğinden Başbakan da sayılmayacaktır" dedi. (Dün 18:12)

   

  CHP'li Oran, BM'nin Işid Kararını Davutoğlu'na Sordu

  CHP'li Oran, BM'nin Işid Kararını Davutoğlu'na Sordu

  Chp İstanbul Milletvekili Umut Oran, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) IŞİD ve Nusra Cephesi ile ilgili aldığı kararı hatırlatarak bu konudaki hükümetin yaptığı çalışmaları sordu. (Dün 18:07)

   

  CHP Myk Toplantısı

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: (1) "Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Başbakanlık, görevlerinin gereklerini yerine getirmek durumundalar. (Dün 17:17)

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Recep Tayyip Erdoğan, 12. Cumhurbaşkanı olduğundan dolayı Anayasa'nın 101. maddesince, taşıdığı milletvekilliği görevi kendiliğinden düşmüş, parti genel başkanlığıyla ilişiği otomatikman kesilmiştir. (Dün 17:16)

   

  CHP'den AK Parti'ye: Alman İstihbaratına Neden Sesiniz Çıkmıyor?

  Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Alman istihbarat servisinin Türkiye’yi dinlemesine ilişkin hükümetin tavrını eleştirdi. (Dün 17:16)

   

  Derleme<br/>geceden Bu Yana "İsrail'in Gazze'ye Saldırıları" ve "Filistinli Gruplarla İsrail...

  İsrail ordusunun, Gazze'den roket atıldığı iddiası üzerine ateşkesi bozarak yeniden başlattığı saldırılarda dünden bu yana 19 kişinin hayatını kaybettiği, 120 kişinin yaralandığı bildirildi Filistin Heyeti Başkanı Ahmed, müzakerelerden çekilmediklerini belirterek, ateşkes görüşmelerinin başarısız olmasından İsrail'i sorumlu tuttu İsrail mahkemesinin, Filistin Halk Kurtuluş Cephesi (FHKC) üst düzey yöneticilerinden milletvekili Halide Cerrar hakkında "sürgün kararı" aldığı bildirildi Askeri (Dün 17:03)

   

  Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Güney Afrika Cumhuriyeti'nin Filistin Özel Temsilcilerini Kabul Etti

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Güney Afrika Cumhuriyeti’nin Filistin Özel Temsilcilerini kabul etti. (Dün 17:02)

   

  Bahçeli: Gül, Artık Biraz Dik Durmalı

  Bahçeli: Gül, Artık Biraz Dik Durmalı

  Mhp lideri Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açıklamalarını değerlendirerek, "Erdoğan'ın lehine kalemşörlük ve müfterilik yapan yeni yetmelerin hücum ve hakaretlerine muhatap kalan Sayın Gül, artık biraz dik durmalı; giderayak Türkiye'ye sahip çıkmalıdır. (Dün 16:59)

   

  CHP'li Koç: Türkiye Cuma Akşamından İtibaren Buharlaşmış Ülke Konumunda

  CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Haluk Koç, Cumhurbaşkanı seçilen Başkan Erdoğan'ın durumuna işaret ederek, "Devlet tüm kurumları, tek kişinin siyasi çıkarları üzerinde buharlaştırılmış durumda. (Dün 16:58)

   

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Açıklamaları

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Açıklamaları

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Erdoğan, dış politikayı çıkmaza sürükleyen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nu zorlamayla halef olarak belirledi" dedi. (Dün 16:56)

   

  Bahçeli(2/son): PKK Heykelini Dikenler Kadar, Dikilmesini Seyredenler de Suça Ortaktır

  Bahçeli(2/son): PKK Heykelini Dikenler Kadar, Dikilmesini Seyredenler de Suça Ortaktır

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Lice'deki heykel olayına ilişkin, "PKK heykelini dikenler kadar, dikilmesini seyredenler de işlenen suça ortaktır. (Dün 16:28)

   

  CHP'li Oran: Işid ve El Nusra'ya Karşı Hangi Önlemleri Uygulayacaksınız?

  CHP'li Oran: Işid ve El Nusra'ya Karşı Hangi Önlemleri Uygulayacaksınız?

  CHP İstanbul Milletvekili Umut Oran, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'na "Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin IŞİD ve El Nusra'ya yönelik karşı yaptırım uygulanması kararı alındığını hatırlatarak, "IŞİD ve El Nusra'ya karşı hangi yaptırım ve önlemleri uygulayacaksınız?" diye sordu. (Dün 15:57)

   

  Konyalılar Başbakanlık İçin Davutoğlu'nu Bekliyor

  Konyalılar Başbakanlık İçin Davutoğlu'nu Bekliyor

  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün Çankaya Köşkü’nde verdiği veda resepsiyonunda başbakanlık görevini devralacak kişinin Ahmet Davutoğlu’nun olabileceğini açıklamasının ardından Konya’da vatandaşlar, Ahmet Davutoğlu’nun başbakan olmasının memnuniyetle karşılanacağını söyledi. (Dün 15:23)

   

  Loğoğlu: Davutoğlu Liyakat, Performans ve Sağduyuda Sicili Sıfır Olan Biridir

  Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu’nun dış politikasını yazılı olarak değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Faruk Loğoğlu, "Başbakanlık makamı için düşünülen Davutoğlu ülkemizi itibarsızlaştıran, yalnızlaştıran, savaşın eşiğine getiren ve bölgemizi ateş çemberine çeviren, liyakat, performans ve sağduyu ölçütlerinde sicili sıfır olan biridir. (Dün 13:53)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
21.08.2014 01:24:07. #1.12#