SON DAKİKA AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Haberleri

 • 17:21Minik Aylan ve Ailesine Hüzünlü Veda - NazlıakaMinik Aylan ve Ailesine Hüzünlü Veda - NazlıakaCHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka'nın konuşması Minik Aylan ve ailesine hüzünlü veda- Bodrum'da kıyıya vuran cansız bedeniyle dünyanın gündemine oturan 2 yaşındaki Aylan ile 3 yaşındaki Galip ve anneleri, Kobani'de (Ayn el Arap) Kürtçe ağıtlar ve gözyaşları arasında toprağa verildi- Alabora olan bottan sağ kurtulan baba Abdullah Kurdi, eşi ve çocuklarını kendi elleriyle defnetti- Abdullah Kurdi, oğlu Galip'i mezara koyarken bezi kaldırarak son kez yüzüne bakıp, feryat etti İç savaşın sürdüğü Suriye'den kaçak yollarla Avrupa'ya gitmeye çalışırken bindikleri botun alabora olması sonucu ölen 2 yaşındaki Aylan, 3 yaşındaki Galip ve anneleri, Kürtçe ağıt ve gözyaşları arasında defnedildi.
 • 17:19Minik Aylan'ın Anneannesi Fatma ŞeyhoMinik Aylan'ın Anneannesi Fatma ŞeyhoMinik Alan'ın anneannesi Fatma Şeyho'nun konuşması Bodrum sahillerine vuran cesediyle göçmen sorunun simgesi haline gelen Minik Alan'ın anneannesi Fatma Şeyho, kızı ve torunlarının dünya güzelleri olduğunu belirterek, "DAEŞ korkusuyla kaçıp gitti.
 • 16:14Minik Aylan ve Ailesine Hüzünlü Vedaİç savaşın sürdüğü Suriye'den kaçak yollarla Avrupa'ya gitmeye çalışırken bindikleri botun alabora olması sonucu ölen 2 yaşındaki Aylan, 3 yaşındaki Galip ve anneleri, Kürtçe ağıt ve gözyaşları arasında defnedildi.
 • 15:34Suriyeli Sığınmacıların Yüzde 57'si Yoksulluk, Yüzde 31'i Açlık Sınırının AltındaSuriyeli Sığınmacıların Yüzde 57'si Yoksulluk, Yüzde 31'i Açlık Sınırının AltındaAdana’da uzun süredir yürütülen “Seyhan’daki Sığınmacılar Durum Tespiti ve Acil Çözüm Önerileri” raporunu basın ile paylaşan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, bir Suriyeli mültecinin günde 3 liraya karnını doyurmaya çalıştığını söyledi.
 • 15:18Akdeniz Plaj Oyunlarıİlk kez düzenlenen Akdeniz Plaj Oyunları'nda erkekler voleybol kategorisinde Türkiye'yi temsil eden Volkan Göğtepe-Murat Giginoğlu çifti, yarı finale çıktı.
 • 15:13Avrupa'daki Göçmen KriziADDİS Afrika genelinde faaliyet gösteren Afro Arap Kültür Enstitüsü Başkanı Büyükelçi Muhammed Salem Sufi, son günlerde dünya genelinde artan mülteci hareketliliği ve yaşanan trajediye ilişkin "Avrupa'nın, artan mülteci sayısını minimize edecek herhangi bir projesinin bulunmadığı"nı belirtti.
 • 15:04Nilüfer Belediyesporlu Hentbolcuların BaşarısıNilüfer Belediyespor Erkek Hentbol Takımı oyuncuları Çetin Çelik ve Ramazan Mutlu, Plaj Hentbolu Erkek Milli Takımı ile katıldıkları Akdeniz Plaj Oyunları’nda ilçenin gururu oldu.
 • 14:59İsveç Başbakanı Löfven: Aylan'ın Acısının Eyleme Dönüşmeliİsveç Başbakanı Stefan Löfven, Avrupa Birliği’ne (AB) mülteci sorununu birlikte çözme çağrısında bulundu.
 • 14:58Yarışmanın Birincileri Belli OlduYarışmanın Birincileri Belli OlduMiss& Mr Model of Turkey 2015 Yarışmasının birincileri kızlarda Büşra Canbaz, erkeklerde Fırat Eti oldu.
 • 14:38BM Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de Kurulması" ToplantısıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık'ın "Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli"nin basın toplantısında konuşması ."BM Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de Kurulması" toplantısı- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Büyük bir memnuniyetle ifade etmek isterim ki; Yüksek Düzeyli Panel tarafından hazırlanan raporla, 'En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası Merkez Bürosu'nun Türkiye'de kurularak hayata geçirilmesi tavsiye kararı' onaylandı" -"Özellikle bilim, sanayi ve teknoloji alanında sahip olduğumuz bilgi ve tecrübeyi, tüm dost ülkelerin de istifadesine sunmayı sürdüreceğiz" Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de kurulmasına ilişkin İstanbul'da düzenlenen "Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli"nin basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin son yıllarda küresel sorunlarla daha yakından ilgilenen, bu sorunların çözümü noktasında aktif sorumluluk üstlenen bir hüviyet kazandığını söyledi.
 • 14:16Mersin Pomem'de Mezuniyet CoşkusuMersin Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) 14. dönem polis adayları yemin ederek diploma aldı.
 • 14:14Avrupa'daki Göçmen Kriziİngiltere Başbakanı David Cameron, Avrupa'daki göçmen krizine ilişkin olarak, sığınmacı kamplarındaki binlerce Suriyeli'nin ülkeye kabul edileceğini söyleyerek, "İngiltere, krize uzun dönemli çözüm bulunması çalışmalarının yanı sıra, kalbi ve aklıyla hareket ederek, ihtiyaç sahiplerine koruma sağlayacak" dedi.
 • 13:31İmkander'den Savaş Bölgelerine Kurbanlıkİnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Genel Başkanı Murat Özer, başlattıkları kampanyaya bağışlanan kurbanlıkların başta Ortadoğu, Kafkasya olmak üzere savaş ve iç çatışmaların yoğun olduğu bölgelere ulaştırılacağını bildirdi.
 • 12:53Bakan Işık Bakan Işık " O İki Yavru İnsanlık Gemisinin Karaya Oturduğunu Bir Kere Daha Göstermiş Oldu"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "'En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de Kurulması" toplantısına katıldı.
 • 12:51BM Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de Kurulması" ToplantısıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de kurulmasına ilişkin İstanbul'da düzenlenen "Yüksek Düzeyli Uzmanlar Paneli"nin basın toplantısında yaptığı açıklamada, Türkiye'nin son yıllarda küresel sorunlarla daha yakından ilgilenen, bu sorunların çözümü noktasında aktif sorumluluk üstlenen bir hüviyet kazandığını söyledi.
 • 12:47Bakan Işık: İnsanlık Gemisinin Karaya Oturduğunu Bir Kere Daha Göstermiş OlduBakan Işık: İnsanlık Gemisinin Karaya Oturduğunu Bir Kere Daha Göstermiş Oldu* Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "Daha 2 gün önce Ege'de cesetleri kıyıya vuran 2 küçük çocuk Aylan ve Galip hepimizi, tüm dünyayı bir kez daha vicdanlarımızla başbaşa bıraktı" "Can yeleksiz o kıyıya vuran o iki yavru aslında insanlık gemisinin karaya oturduğunu bir kere daha göstermiş oldular" Haber-Kamera: İdris TİFTİKCİ - İSTANBUL (DHA) Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, "'En Az Gelişmiş Ülkelere Yönelik Birleşmiş Milletler Teknoloji Bankası'nın Türkiye'de Kurulması" toplantısına katıldı.
 • 12:47Kepez'de İmar DüzenlemeleriKepez'de İmar DüzenlemeleriKepez Belediyesi, Eylül ayı Meclisi’nde iki sanayi sitesinde kat artışı gerçekleşti, Fevzi Çakmak ile Kütükçü Mahalleleri sınırındaki askeri alan üzerindeki imar revizyonuyla birçok iyileşme sağlandı, Şafak Mahallesi’ne de belediyece 2 katlı pazar alanı yapılması kararlaştırıldı.
 • 12:47Acıpayam Tarla Günü GerçekleştirildiAcıpayam Tarla Günü GerçekleştirildiGıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Acıpayam İlçe Müdürlüğü tarafından Acıpayam’a bağlı Kumafşarı Mahallesinde düzenlenen ‘Tarla günü’ yoğun katılımla gerçekleştirildi.
 • 12:40Denizde Cesedi Bulunan Mülteci Kardeşlerin Ailesinin İzlanda'ya Gitmek İstediği Ortaya ÇıktıAK Parti Şanlıurfa Milletvekili Mazhar Bağlı, Bodrum’da kıyıya cesedi vuran mülteci kardeşlerin ailesinin amacının İzlanda’ya geçmek olduğunu açıklayarak, baba Abdullah’ı Türk vatandaşlığına davet ettiklerini söyledi.
 • 12:04Clk Akdeniz Elektrik'ten 60 Yeni Hizmet NoktasıCLK Akdeniz Elektrik, 2015 yılı sonuna kadar 60 yeni hizmet noktası açmayı planlanıyor.
 • 11:58En İyi Modeller SeçildiEn İyi Modeller Seçildiİzmir'de yapılan Miss& Mr Model of Turkey 2015 Yarışması'nın birincileri Büşra Canbaz ile Fırat Eti oldu.
 • 11:46Bm, Avrupa'dan 200 Bin Mülteciyi Kabul Etmesini İstediBirleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres Avrupa Birliği içinde 200 bin mültecinin dağıtılması için çağrıda bulundu.
 • 11:30Batı Akdenizli İhracatçılardan Moskova ÇıkarmasıBatı Akdenizli İhracatçılardan Moskova ÇıkarmasıBatı Akdeniz İhracatçılar Birliği (BAİB) başkanı Mustafa Satıcı, 14-17 Eylül tarihleri arasında Moskova’da gerçekleştirilecek olan World Food Moscow 2015 fuarına katılacaklarını söyledi.
 • 11:29Akdeniz'de Göçmen Sorunu İstanbul'da Masaya YatırılacakSuriyeli Aylan’ın ölümü ile tartışmaların odağına oturan Akdeniz’de göçmen sorunu İstanbul’da ele alınacak.
 • 10:31Kemer'de Elektrik KesintisiKemer ilçesinde trafoların bakımı edeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:12Atatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez AçıklamasıAtatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez AçıklamasıAtatürk Üniversitesi Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Savaş Eğilmez, bölgedeki sıcak gelişmeleri değerlendirerek dış güçlerin kendilerine sorun olarak bölgedeki Türk-İslam varlığını gördüklerini belirtti.
 • 10:11Adana'da Elektrik KesintisiAdana’nın, Karaisalı, Seyhan, Sarıçam, Karataş, İmamoğlu, Kozan, Yüreğir ve Yumurtalık ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:11Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Çamlıyayla, Toroslar ve Yenişehir ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 08:58Yurtta Hava DurumuMeteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden alınan son değerlendirmelere göre, yurdun genelinin az bulutlu ve açık, öğle saatlerinden sonra Trakya, Marmara’nın güneyi ve İç Ege, Akdeniz’in iç ve doğu kesimleri, İç Anadolu, Orta Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun kuzeyinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
 • 06:39Erdoğan Cnn'e Konuştu; Mülteciler Konusunda Batılıları SuçladıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, CNN International'ın Bodrum açıklarında teknenin batması sonucu hayatını kaybeden Suriyeli çocukalarla ilgili sorularını yanıtladı.
 • 04:30Independent Sığınmacılar İçin İmza Kampanyası BaşlattıIndependent Sığınmacılar İçin İmza Kampanyası Başlattıİngiliz The Independent gazetesi, milyonlarca sığınmacıya yardım eli uzatılması için harekete geçti.
 • 00:17Cumhurbaşkanı Erdoğan Suriyeli Göçmenler Konusunda Batı'yı SuçladıCumhurbaşkanı Erdoğan Suriyeli Göçmenler Konusunda Batı'yı SuçladıCumhurbaşkanı Erdoğan, CNN International'a yaptığı açıklamada Suriyeli göçmenler konusunda Batı'yı suçladı.
 • 23:58Beyoğlu'nda Mültecilere Destek AçıklamasıUluslararası Mülteci Hakları Derneği Başkanı Uğur Yıldırım, mülteci sorunu konusunda Avrupa ülkeleri başta olmak üzere tüm dünyayı uyanmaya ettiklerini belirterek, "Kıyılarımıza insan bedenleri vurmaya başladığı halde hala bu gidişe 'dur' demeyecek miyiz?
 • 23:47Mültecilerin Hakları İstanbul'da SavunulduMültecilerin Hakları İstanbul'da SavunulduProtestoculardan ve dövizlerden görüntüler- Uluslararası Mülteci Hakları Derneği Başkanı Uğur Yıldırım'ın açıklaması- İHH başkan vekili Yavuz Dede'nin açıklaması Beyoğlu'nda mülteci haklarını yürüyüş yaparak savunmak isteyen, Uluslararası Mülteci Hakları Derneği ile İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı'nın (İHH) üyelerinin Taksim Tünelde toplanarak Galatasaray Lisesi önüne yürümek istemesine polis güvenlik gerekçesiyle izin vermedi.
 • 23:15Avrupa'daki Göçmen KriziBodrum'da 3 yaşındaki Suriyeli çocuğun sahile vuran cansız bedenine ilişkin fotoğrafın dün tüm dünyayı sarsmasıyla başlatılan ve daha fazla Suriyelinin İngiltere'ye alınması için İngiliz hükümetine çağrıda bulunulan imza kampanyasına destek verenlerin sayısı giderek artıyor.
 • 22:41Mültecilere 1 Metrekarelik Yer BulamadıkMültecilere 1 Metrekarelik Yer Bulamadık"Türkiye'den yunanistan'a gitmeye çalışırken iki botun alabora olması sonucu ölen ve Bodrum kıyısına vuran Suriyeli çocuk mültecilerin dramına dikkat çekmek için, İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı (İHH) ve Mülteci Hakları Derneği üyesi bir grup Galatasaray Meydanı'nda eylem düzenledi.
 • 22:32Mültecilere 1 Metrekarelik Yer BulamadıkMültecilere 1 Metrekarelik Yer BulamadıkTürkiye'den Yunanistan'a gitmeye çalışırken iki botun alabora olması sonucu ölen ve Bodrum kıyısına vuran Suriyeli çocuk mültecilerin dramına dikkat çekmek için, İHH ve Mülteci Hakları Derneği üyesi bir grup Galatasaray Meydanı'nda eylem düzenledi.
 • 22:29Akdeniz Plaj Oyunlarıİlk kez düzenlenen Akdeniz Plaj Oyunları'nda mücadele eden Türkiye Erkekler Plaj Futbolu Milli Takımı, 2. maçında Fas'a 3-2 mağlup oldu.
 • 22:03Mültecileri Ölümleri Galatasaray Meydanı'nda Protesto EdildiBodrum’da kıyıya vuran Suriyeli çocuğun ölümü ile mültecilerin Avrupa’ya geçişişi sırasında meydana gelen ölümler Galatasaray Meydanı’nda protesto edildi.
 • 21:42Beyoğlu'nda Mültecilere Destek EylemiBeyoğlu'nda Mültecilere Destek EylemiBeyoğlu’nda eylem yapan çeşitli sivil topluk kuruluşu üyeleri, mülteci haklarına sahip çıkmak ve mültecilere destek vermek amacıyla eylem yaptı.
 • 21:31Akdeniz Plaj Oyunlarıİlk kez düzenlenen Akdeniz Plaj Oyunları'nda voleybol erkekler kategorisinde yarışan Murat Giginoğlu-Volkan Göğtepe çifti, çeyrek finale çıktı.
 • 21:14Dünya Basını Yoğun İlgi GösterdiDünya Basını Yoğun İlgi Gösterdi"Dünyayı sarsan fotoğrafı çeken DHA muhabiri: O an kanım dondu" haberine ek DÜNYA BASINI YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ Ege ve Akdeniz'de yoğunlaşan ve son haftalarda Avrupa'nın bir numaralı gündem maddesi haline gelen göçmen sorununu çektiği fotoğrafla tüm dünyaya duyuran Doğan Haber Ajansı (DHA) Bodrum Muhabiri Nilüfer Demir, dünya basının da ilgi odağı oldu.
 • 21:04Avrupa'daki Göçmen Kriziİngiltere Başbakan David Cameron, Avrupa'daki göçmen krizine yönelik ülkesinin sessiz duruşunun eleştirilmesi üzerine İngiltere'nin "ahlaki sorumluluklarını yerine getireceğini" ve binlerce sığınmacıyı daha kabul edeceklerini söyledi.
 • 20:00AB Göçmen Sorununa Çare ArıyorAB Göçmen Sorununa Çare ArıyorAvrupa'ya Batı Balkan ülkeleri ve diğer transit ülkelerden gelen göçmen sayısı her geçen gün artıyor.
 • 19:24Avrupalı Gönüllüler Göçmenlerin Yaralarını Sarmaya ÇalışıyorAvrupalı Gönüllüler Göçmenlerin Yaralarını Sarmaya ÇalışıyorAvusturya'da 71 göçmenin bir kamyonda ölü bulunması Suriye, Irak ve Afrika'daki ülkelerde savaşlardan kaçan bu insanların trajedisini bir kez daha gözler önüne serdi.
 • 18:23Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızCumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızDha ANKARA- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de boğulan sadece mülteciler değil insanlığımızdır, insanlığımız (2) "Bu 3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeyecek mi?" "Avrupa ülkeleri hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır" "Erdoğan söylediği için dünya medyası tarafından kötü lanse ediliyor" "Batı Libya'da, Irak'ta petrol var işletiyor bunun kaymağını alıyor" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan B20 Konferansı açılış oturumunda konuştu.
 • 18:15Yorum: O Fotoğrafı Neden Yayınladık?Yorum: O Fotoğrafı Neden Yayınladık?Minik Suriyeli Aylan Kurdi, Avrupa yolunda can verdi.
 • 18:13Cumhurbaşkanı Erdoğan Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızCumhurbaşkanı Erdoğan Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızDha ANKARA- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de boğulan sadece mülteciler değil insanlığımızdır, insanlığımız (2) "Bu 3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeyecek mi?" "Avrupa ülkeleri hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır" "Erdoğan söylediği için dünya medyası tarafından kötü lanse ediliyor" "Batı Libya'da, Irak'ta petrol var işletiyor bunun kaymağını alıyor" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan B20 Konferansı açılış oturumunda konuştu.
 • 17:27Avrupa'daki Göçmen KriziROMA (AA) – İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Bodrum'da cesedi sahile vuran Suriyeli çocuğun fotoğrafının yürekleri burktuğunu, AB'nin göçmen krizi karşısında itibarını kaybetmemesi gerektiğini belirtti.
 • 17:20Alanya'da Aydınlatma ve Trafo ÇalışmasıAlanya geneline bu yıl yaklaşık 40 milyon TL’lik yatırım yapan ve enerji kesintilerinin önüne geçen Akdeniz Elektirk Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ), aydınlatma çalışmalarına ağırlık verdi.