SON DAKİKA AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Haberleri

 • 14:3923. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas FuarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Fuardan detay görüntüler Vali Türker'in konuşması Büyükşehir Belediye Başkanı Türel'in konuşması Fuar açılışı ve stantların gezilmesi görüntüleri. - 23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı, Antalya EXPO Center'da kapılarını açtı Antalya Valisi Türker: "Hem üretenin ve pazarlayanın hem de tüketenin mutlu olacağı bir sistemi inşa etmek durumundayız" 23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (ANFAŞ Food Product), Antalya Expo Center'da kapılarını açtı.
 • 14:16Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Usulsüzlük İddiasıMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde Usulsüzlük İddiasıMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi (MSKÜ) Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü yüksek lisans mezunu Eren Akdeniz, Fethiye Ali Sıtkı-Mefharet Koçman Meslek Yüksekokulu okutman kadrosunun 22 Ocak 2016 tarihli ön değerlendirme sonuçlarında usulsüzlük yapıldığını iddia etti.
 • 14:0823. Uluslararası Gıda ve İçecek Fuarı23. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı (ANFAŞ Food Product), Antalya Expo Center'da kapılarını açtı.
 • 14:07Enerji ve Teknolojileri Çalıştayı" Adana'da YapılacakFosil yakıtlı elektrik santrallerinde daha verimli ve çevreye duyarlı enerji üretimi ve teknolojilerinin ele alınacağı “Enerji ve Teknolojileri Çalıştayı”, 12-13 Şubat tarihlerinde Adana’da gerçekleştirilecek.
 • 14:05İngiliz Bakan: İnsan Kaçakçılığına Karşı NATO'ya Yapılan Talep Memnuniyet Vericiİngiltere Savunma Bakanı Michael Fallon, Doğu Akdeniz'de hayat kurtaracak ve insan kaçakçılığını engelleyecek her türlü teklifi memnuniyetle karşıladıklarını söyledi.
 • 13:54Türkmendağı'nda Türkmendağı'nda "Abd-Rus Anlaşması" İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün ile röportaj Türkmendağı'nda "ABD-Rus anlaşması" iddiası Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, "Suriye'deki belirli bölgeler, paylaşılmış gibi görünüyor.
 • 13:52Erdef, Danışma Kurulu OluşturduErdef, Danışma Kurulu OluşturduErzurum Dernekler Federasyonu(ERDEF), Ankara’da Erzurum adına faaliyet gösteren vakıf,dernek ve diğer kuruluşlar arasında birlik ve beraberliği sağlamak, aktivitelerde katılımın geniş çapta olmasını temin etmek amacıyla Ocak ayı içerisinde Danışma Kurulu oluşturdu.
 • 13:08Acele Kamulaştırma Kararına Danıştay 'Dur' DediAcele Kamulaştırma Kararına Danıştay 'Dur' DediDanıştay İdari Dava Daireleri Kurulu, Akdeniz ilçesindeki Çay, Çilek ve Özgürlük mahalleleri için Toplu Konut İdaresi'nin (TOKİ) Bakanlar Kurulu aracılığıyla aldırdığı 'acele kamulaştırma' kararını gerektirecek koşulların oluşmadığına hükmetti.
 • 13:00Meteoroloji'den UyarıMeteoroloji, başta İstanbul ve İzmir olmak üzere yurdun Batı bölgeleri için sağanak yağış ve fırtına uyarısı yaptı.
 • 12:01Rus Savaş Gemileri Akdeniz'e İniyorRus Savaş Gemileri Akdeniz'e İniyorRus savaş gemileri 'Azov' ve 'Minsk', sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e inmek için Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
 • 11:58Akdeniz İçin Birlik Parlamenter AsamblesiAkdeniz İçin Birlik Parlamanter Asamblesi (AİBPA) Türk Delegasyonu Başkanı Ali Ercoşkun, bugünün hakim güçlerinin çıkar kavramı ile tüm politikalarını meşru hale getirmeye çalıştığını belirterek, "Halbuki bu zulmün ta kendisidir.
 • 11:50Çanakkale Rus Savaş Gemileri Akdeniz'e İniyorÇanakkale Rus Savaş Gemileri Akdeniz'e İniyorRus savaş gemileri Akdeniz'e iniyor RUS savaş gemileri "Azov" ve "Minsk", sıcak gelişmelerin yaşandığı Suriye'nin de bulunduğu Akdeniz'e inmek için Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
 • 11:46Çanakkale Boğazı'ndan İki Rus Savaş Gemisi GeçtiÇanakkale Boğazı'ndan İki Rus Savaş Gemisi GeçtiRusya Donanması'na ait iki savaş gemisi, Çanakkale Boğazı'ndan geçti.
 • 11:23Aylan Kurdi Davası" Sanıkları Hakim Karşısına ÇıkıyorDURMUŞ GENÇ - Muğla'nın Bodrum ilçesinde geçen yıl kıyıya vurmuş cansız bedeniyle dünya gündemine oturan Aylan bebeğin de aralarında bulunduğu 5 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili tutuklanan 2 Suriyeli, yarın hakim karşısına çıkacak.
 • 11:20Türkmendağı'nda "Abd-Rus Anlaşması" İddiasıStratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün, "Suriye'deki belirli bölgeler, paylaşılmış gibi görünüyor.
 • 11:12Bayırbucak Türkmenlerine YardımlarEsed rejiminin Rusya'nın desteğiyle Türkmendağı'nda sürdürdüğü saldırılardan kaçan Bayırbucak Türkmenlerine, Türkiye'nin farklı illerinden gelen yardımlar ulaştırılıyor.
 • 11:07Güreşemeyen Deve Sucuk OluyorEge Bölgesi'nde kış aylarının geleneksel organizasyonlarından güreşler için yetiştirilen devler, güreşten kaçması veya yaşlanması halinde sucuk üretiminde değerlendiriliyor.
 • 10:40Akdeniz'de Yasa Dışı GeçişlerAntalya'nın Kaş ilçesinde fiber tekneyle Yunanistan'ın Meis Adası'na geçmeye çalıştıkları belirlenen 17 kişi yakalandı.
 • 10:34D- Marin World ile Rotanızı Siz Belirleyin!D- Marin World ile Rotanızı Siz Belirleyin!D-Marin marinalarından biri ile yıllık sözleşme yapan tüm tekne sahipleri, diğer D-Marin marinalarından 4 aya kadar% 40 indirim avantajı ile yararlanabiliyor.
 • 10:31Gündoğdu'da Bir Lezzet Durağı: BadeGündoğdu'da Bir Lezzet Durağı: BadeGündoğdu Meydanı'nda açılan BADE Restoran, klasik balık restoranlarından farklı olarak zengin mezeleri ve balık ara sıcağı alternatifleri ile yepyeni lezzetleri müşterileriyle buluşturuyor.
 • 10:31Taş Ocağı Firması Çevreciye Açtığı Davayı KaybettiTaş Ocağı Firması Çevreciye Açtığı Davayı KaybettiAntalya'nın Finike İlçesi Kızılcık Yaylası'nda faaliyet gösteren bir taş ocağı firmasının ağaçları kestiği yönünde açıklama yapan ve ağaçların kesildiği alanın fotoğraf ve görüntülerini paylaşan bölge sakini, 'iftira' suçlaması ve 4 yıla kadar hapis cezası istemiyle açılan davadan beraat etti.
 • 10:29Marmaris Kıyılarında Balon Balığı TehlikesiMarmaris Kıyılarında Balon Balığı TehlikesiMarmaris kıyılarında balon balığı tehlikesi MUĞLA'nın Marmaris ilçesi açıklarında sıklıkla ağlara ve oltalara balon balığının takılması, tedirginlik yarattı.
 • 10:25Marmaris Kıyılarında Balon Balığı TehlikesiMarmaris Kıyılarında Balon Balığı TehlikesiMarmaris açıklarında sıklıkla ağlara ve oltalara takılan balon balığı tedirginlik yarattı. Yavru balıklarla beslenen tür ekolojik dengeyi bozuyor.
 • 10:11Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Akdeniz, Mezitli, Silifke ve Tarsus ilçelerinde cuma günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 08:58Yurt Genelinde Yağmurlu Hava Etkili OlacakYurt Genelinde Yağmurlu Hava Etkili OlacakYapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde çok sayıda bölgede havanın aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olması bekleniyor.
 • 08:57Yurtta Hava DurumuAkşam saatlerinde Edirne, Çanakkale ve İzmir’in Çeşme ilçesi ile Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Bolu ve Düzce çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
 • 06:33Türkiye Üzerinden Uçan Astronotun Çektiği Görüntüler BüyülediTürkiye Üzerinden Uçan Astronotun Çektiği Görüntüler BüyülediUluslararası Uzay İstasyonu'ndaki İngiliz astronot Tim Peake, Türkiye'nin de içinde yer aldığı uzaydan çekilmiş muhteşem güzellikteki görüntüleri paylaştı.
 • 21:12Albayrak: Albayrak: "(İran Tahkimi) Bu Yıl İçerisinde Doğalgaza İndirim Olarak Yansıtmak İçin Gereği...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: 2016 Bütçe Görüşmeleri Plan ve Bütçe Komisyonu - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak komisyonda soruları cevapladı 2016 Bütçe Görüşmeleri Plan ve Bütçe Komisyonunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Türkiye 2009'da (bin metreküp) doğalgazı 500 dolar küsur ortalamayla alırken, bu miktar 200-300 dolar seviyesine kadar indi" "Önceki dönemlerde oluşan zararları BOTAŞ sübvanse etmişti.
 • 20:50Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Akkuyu'da Üretilecek Elektrik Türkiye'nin Yıllık 8,5...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak'ın Plan Bütçe Komisyonunda soruları yanıtlaması 2016 Bütçe Görüşmeleri Plan ve Bütçe Komisyonunda Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Albayrak: "Türkiye 2009'da (bin metreküp) doğalgazı 500 dolar küsur ortalamayla alırken, bu miktar 200-300 dolar seviyesine kadar indi" "Önceki dönemlerde oluşan zararları BOTAŞ sübvanse etmişti.
 • 19:012016 Bütçe Görüşmeleri Plan ve Bütçe KomisyonundaEnerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, son dönemde enerji fiyatlarının düşmesinin doğalgaz fiyatlarına da yansıdığını belirterek, "Türkiye 2009'da (bin metreküp) doğalgazı 500 küsur ortalamayla alırken, bu miktar 200-300 seviyesine kadar indi.
 • 18:34Aden Körfezi Tezkeresi TBMM Genel Kurulu'ndaMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Süveyş Kanalı, Kızıldeniz ve Aden Körfezi ile Arap Denizi'nden yıllık ortalama 22 bin ticaret gemisinin geçtiğini, Türkiye'nin dış ticaret hacminin yüzde 20'sini (80 milyar dolar) bu bölgeden geçen ticaret gemileriyle gerçekleştirdiğini belirterek, "Alınan önlemler neticesinde, bu bölgelerde son bir yıl içerisinde, Türk bayraklı, bağlantılı ticari gemi saldırıya uğramadı, Mart 2010'dan bu yana da kaçırılmadı" dedi.
 • 18:00Antalya ve Isparta'da Elektrik Kesintisi UyarısıAkdeniz EDAŞ tarafından yapılan açımlamada tesis ve bakım onarım çalışmaları sebebiyle 11 Şubat tarihinde Antalya ve Isparta’da planlı elektrik kesintisi uygulanacağını bildirildi.
 • 17:50NATO ve AB, Moskova'ya Tepki GösterdiNATO ve AB, Moskova'ya Tepki GösterdiNATO, Rusya'nın Suriye'deki saldırılarının siyasi çözüm bulunması yönündeki çabaları baltaladığını söyledi. AB de Moskova'nın ülkede zaten kötü olan durumu daha da kötüleştirdiğini belirtti.
 • 17:24Kaçak Kazı Yapanlar Suçüstü YakalandıKaçak Kazı Yapanlar Suçüstü YakalandıMersin’in merkez Akdeniz ve Mut ilçelerinde kaçak kazı yaptıkları belirlenen 12 kişi, kazı malzemeleriyle birlikte suçüstü yakalandı.
 • 17:07Kemer'de Elektrik KesintisiAntalya'nın Kemer ilçesinde trafoların bakımı nedeniyle yarın elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 17:06500 Yıllık Tarih Uyanıyor 'Geçmişten Günümüze Piyalepaşa'İstanbul'un en eski ve değerli semtlerinden Piyalepaşa, 500 yıllık köklü geçmişiyle günümüze konuk oluyor.
 • 17:00Kanada Türkiye'den Yaklaşık Bin Suriyeli AldıUluslararası Göç Örgütü (IOM), Türkiye'deki bine yakın Suriyeli sığınmacının Kanada'ya gönderildiğini açıkladı.
 • 16:58Yaş Meyve ve Sebzede Fiyatlandırma Politikaları Atb'de KonuşulduYaş Meyve ve Sebzede Fiyatlandırma Politikaları Atb'de KonuşulduYaş ve meyve sebzenin tarladan sofraya fiyat yolculuğu Antalya Ticaret Borsası (ATB) Sektörel Analiz Toplantısı’nda konuşuldu.
 • 16:08NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: (2)NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Rusya'nın Suriye'deki saldırılarının siyasi çözüm bulunması yönündeki çabaları baltaladığını ve krizi daha da kötüleştirdiğini söyledi.
 • 15:14Alanya Belediyesi 'Mutfak Mirası'nı TanıtacakAlanya Belediyesi bu yıl 10-13 Şubat tarihleri arasında Antalya Expo Center’de düzenlenecek olan 23’ncü Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı’nda tanıtım standı ile yerini alacak.
 • 15:05Yorum: Merkel'in Türk ÇözümüYorum: Merkel'in Türk ÇözümüAlmanya Başbakanı Merkel'in Türkiye gezisini yorumlayan DW Editörü Marcel Fürstenau, Merkel'in demokrasi açıkları olan bir ülke ile mülteci krizini çözmeye çalıştığı ve inandırıcılığında kuşku yarattığı görüşünde.
 • 15:05AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Muhatabımız genç yaşlarında beyinleri şartlandırılarak barikat arkasına çıkarılan gençleri kurtarmak için bize yalvaran analardır.
 • 14:53Yaş Meyve Sebze Sektöründe Fiyatlandırma PolitikalarıAntalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp, şu anda üreticinin kar edemediğini belirterek, "Çiftçimiz 3-4 yılda bir para kazanıyor, onunla da ya borçlarını ödüyor ya da serasını büyütüyor" dedi.
 • 14:13AK Parti TBMM Grup ToplantısıAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, Suriye'de adil ve kalıcı barışın gerçekleşmesi için fazla zaman kalmadığını belirterek, "Çözüm için bölgede bulunduğunu söyleyenler, maalesef bugüne kadar çözümü sağlamak yerine, meselenin daha da düğümlenmesine sebep oldular.
 • 13:42TBMM Başkanvekili Aydın AçıklamasıTBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, "Göç krizi, Türkiye-AB ilişkilerinin geliştirilmesinin ve birlikte hareket edilmesinin önemini bir kez daha göstermiştir" dedi.
 • 13:23AK Parti Grup Toplantısı (1)Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mardin’de açıkladığı eylem planına işaret ederek, "Hazırlanan eylem planını bundan sonra birlik, huzur ve demokrasi eylem planı olarak ilan ediyorum.
 • 12:54İlhan Telli Vefat Ettiİlhan Telli Vefat EttiAnadolu pop müziğinin kilometre taşlarından TPAO Batman Orkestrası'nın solisti İlhan Telli (77) İzmir'de hayatını kaybetti.
 • 12:18Akdeniz'de Yasa Dışı GeçişlerAntalya'nın bazı ilçelerinde son 10 günde yapılan çalışmalarda yasa dışı yollardan Avrupa ülkelerine geçmeye çalışan 218'i Suriyeli 222 yabancı uyruklu kaçağın yakalandığı bildirildi.
 • 11:57The Galliard'la Davetlerinizi Unutulmaz Kılın Etiler'in fark yaratan mekanı The Galliard, özel günler, kutlamalar, doğum günü organizasyonları ya da iş toplantıları için tasarlanan VIP odaları ile sizleri bekliyor.
 • 11:52Orman Yangını Başına Zarar Gören Alan 1,5 Hektara DüştüANKARA(AA) - Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, orman yangınları ile mücadelede son 80 yılın en başarılı senesini geride bıraktıklarını, geçen yıl yangın başına zarar gören alanın 1,5 hektara gerilediğini bildirdi.