SON DAKİKA AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Haberleri

 • 20:59 Mazisini Özleyen Şehir Mazisini Özleyen Şehir" Defilesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Trabzon'da "Mazisini Özleyen Şehir" defilesi Defileden detaylar Trabzon'da "Mazisini Özleyen Şehir" defilesi Defiledeki kıyafetlerde, hat sanatı, taş ve ahşap oymacılığının örnekleri sergilendi Trabzon'da kent mimarisindeki sanatın ölümsüzleştirilmesi amacıyla "Mazisini Özleyen Şehir" defilesi düzenlendi.
 • 16:47 Türkiye ve AB Arasındaki Müzakereler Sonuç Verdi Türkiye ve AB Arasındaki Müzakereler Sonuç Verdi Maiziere, Potsdam kentinde Avusturya İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, "Türkiye ve AB arasındaki görüşmelerin sonuçları etkisini göstermeye başladı.
 • 15:02 Yaz Günlerine Morluklar Olmadan Yepyeni Bir Burunla Girmek Mümkün! Op. Dr. Önder Akdeniz, ultrasonik (Piezo) kemik şekillendirme yönteminin modern tıp açısından bireylere ciddi avantajlar sağladığını vurguladı.
 • 12:20 Kuraklıkla Yaşamaya Alışmamız Gerekiyor Kuraklıkla Yaşamaya Alışmamız Gerekiyor" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Tarlalardan görüntü Harran Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Ali Çullu'nun açıklamaları "Kuraklıkla yaşamaya alışmamız gerekiyor" HRÜ Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çullu: "Kuraklığı durdurmak mümkün olmadığına göre uygun tarım politikalarının belirlenmesi ve tarımsal üretimde kuraklığa uyum tedbirlerinin alınması en doğru yol olacaktır" "Hangi ürün nerede, nasıl olmalı bu önemli. Mesela GAP alanında ana ürünlerimiz buğday ve mısır çok su tüketiyor.
 • 08:52 Bakan Albayrak: Elektrik Kesintileri 20 Dakika Bile Sürmeyecek Bakan Albayrak: Elektrik Kesintileri 20 Dakika Bile Sürmeyecek Enerji Bakanı Berat Albayrak, "Trakya'da, Marmara'da üretim kapasitesi olsa elektrik kesintileri İstanbul'a uzanmayacak, bölgesel, lokal kalacak. 20 dakika bile sürmeyecek" dedi.
 • 01:46 İtalya ile Avusturya'nın Sınır Anlaşmazlığı İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano ile Avusturyalı mevkidaşı Wolfgang Sobotka, Roma'da, iki ülke arasında sığınmacı geçişleri nedeniyle yaşanan krizi ele aldı.
 • 22:07 Mersin Tanıtım Günleri Ankara'da Başladı Mersin Tanıtım Günleri Ankara'da Başladı Mersin Valiliği himayesinde Büyükşehir Belediyesi’nin organizasyonuyla bu yıl Ankara’da ikinci kez düzenlenen ‘Mersin Tanıtım Günleri’, Atatürk Kültür Merkezi’nde kapılarını ziyaretçilere açtı.
 • 21:57 SPK Haftalık Bülteni Şekerbank, 300 milyon dolarlık borçlanma aracı ihracı için Sermaye Piyasası Kuruluna (SPK) başvurdu.
 • 18:32 Elvan: Elvan: "Bizim Dayanışmamız Güçlendiği, Arttığı Müddetçe Bizi Kimse Yıkamaz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Atatürk Kültür Merkezi 2. Mersin Tanıtım Günleri Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın alana gelişi MHP Milletvekili Oktay Vural'dan detay İstiklal Marşı'nın okunması Silifke Halk Oyunu grubunun gösterisi Elvan'ın konuşması Kurdele kesimi Elvan'ın stantları gezmesi Başbakan Yardımcısı Elvan: "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım" Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 18:08 Başbakan Yardımcısı Elvan Açıklaması Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, "Bizim birlikteliğimiz, bizim dayanışmamız güçlendiği, arttığı müddetçe bizi kimse yıkamaz. Onun için bu birlikteliğimize önem verelim. Hepimiz kaynaşalım, bir bütün olalım." dedi.
 • 17:15 Expo'da İlk "Milli Gün" Kutlaması EXPO 2016 Antalya'nın ilk "milli gün" etkinliğini, resmi katılımcılardan Güney Kore gerçekleştirdi.
 • 17:02 Adanaspor Şampiyonluk Kupasına Kavuşuyor PTT 1. Lig'i şampiyon olarak bitirmeyi garantileyen Adanaspor, 1 Mayıs Pazar günü sahasında oynayacağı Multigroup Alanyaspor maçının ardından şampiyonluk kupasını kaldıracak.
 • 16:20 Salcano Antalya - Kemer Etabının Kazananı Jakub Mareczko Bu yıl 52.'si düzenlenen Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 189.3 kilometrelik Salcano Alanya - Kemer etabı tamamlandı.
 • 14:59 Kozbeyli Köyümüzün Çocukları Foça'da Kozbeyli Köyümüzün Çocukları Foça'da Foça Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, Kozbeyli İlkokulu öğrencilerini ağırladı.
 • 14:54 Türkiye'de 2 Bebekten 1'i Sezaryen ile Dünyaya Geliyor Sağlık Bakanlığı verilerine göre ülkemizde sezaryen ile doğum oranı yüzde 51'lere ulaştı.
 • 14:23 Tüneller Şehrinde Şehitlere Saygı Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, ilk kez Osmanlı döneminde 2. Abdülhamit tarafından projesi çizdirilen yaklaşık 600 kilometrelik Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun Ordu etabında bulunan 25 tünele Ordulu şehitlerin isimlerinin verileceğini söyledi.
 • 12:55 Türkmendağı'ndaki Birlikler, Köylerini Terk Etmemek İçin Direniyor Türkmendağı'ndaki Birlikler, Köylerini Terk Etmemek İçin Direniyor Türkmendağı'ndaki birlikler, Rusya'nın dahil olmasından sonra topraklarının yüzde 80'ine yakınını kaybetse de "ata yadigarı" dedikleri köylerini terk etmemek için direniyor.
 • 12:38 Ordu - Karadeniz- Akdeniz Yoluna Şehit İsimleri Ordu - Karadeniz- Akdeniz Yoluna Şehit İsimleri Karadeniz- Akdeniz yoluna şehit isimleriORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, ilk kez Osmanlı döneminde 1880 yılında gündeme getirilen yaklaşık 600 kilometrelik Karadeniz ? Akdeniz Yolu'nun 2017 yılı sonu itibariyle tamamlanacağını, Ordu etabında bulunan 22 tünele Ordulu şehitlerin isimlerinin verilmesi için karayollarına teklifte bulunacaklarını söyledi.
 • 12:34 Bursa'nın "Ekoturizm Haritası" Çıkarılıyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdür Yardımcısı Hayrettin Yıldırım, Bursa'nın doğal güzelliklerinin koruma ve kullanma dengesi gözetilerek yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılması konusunda hassas olduklarını belirtti.
 • 12:05 Sarayönü İlçesinde Talasemi Farkındalık Çalışmaları Sarayönü Toplum Sağlığı Merkezi, "Akdeniz anemisi" adıyla da bilinen "talasemi" hastalığıyla ilgili farkındalık çalışması başlattı.
 • 11:51 Hatay İş Dünyası 4. Çözüm Buluşması Toplantısı Hatay İş Dünyası 4. Çözüm Buluşması Toplantısı Dörtyol ilçesinde gerçekleştirildi.
 • 11:45 Sezaryenle Doğum En Fazla Ege, Akdeniz ve Batı Marmara'da Sezaryenle doğum en fazla Ege, Akdeniz ve Batı Marmara bölgelerinde yapıldı.
 • 10:32 Kop Tamamlandığında 11 Milyon Dekar Alan Suya Kavuşacak Kop Tamamlandığında 11 Milyon Dekar Alan Suya Kavuşacak Konya Kapalı Havzası ülkemizin en az yağış alan yerleri arasında bulunuyor.
 • 10:11 Kop Tamamlandığında 11 Milyon Dekar Alan Suya Kavuşacak Kop Tamamlandığında 11 Milyon Dekar Alan Suya Kavuşacak Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ve ülkemizin en büyük ikinci sulama yatırımı olan Konya Ovası Projesi'nde (KOP) çalışmalar bütün hızıyla devam ediyor.
 • 09:51 Karadeniz- Akdeniz Yoluna Şehit İsimleri Karadeniz- Akdeniz Yoluna Şehit İsimleri Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Ak Partili Enver Yılmaz, ilk kez Osmanlı döneminde 1880 yılında gündeme getirilen yaklaşık 600 kilometrelik Karadeniz – Akdeniz Yolu'nun 2017 yılı sonu itibariyle tamamlanacağını, Ordu etabında bulunan 22 tünele Ordulu şehitlerin isimlerinin verilmesi için karayollarına teklifte bulunacaklarını söyledi.
 • 07:35 PKK'da Amanos Şoku! PKK'da Amanos Şoku! "Keklik Gibi Avlandılar" PKK'nın Türkiye'ye sızma güzergâhı olan Hatay'da, örgütün elebaşıları öldürüldü. Kandil, Amanos sorumlusunu "Beceriksizler, keklik gibi avlandılar" diye fırçaladı.
 • 07:03 Erdoğan: Anayasada İslami Vurguya Gerek Yok Erdoğan: Anayasada İslami Vurguya Gerek Yok Cumhurbaşkanı Erdoğan "Bunların hepsi boş şeyler. Anayasada tüm dini grupların inançları güvence altına alınıyorsa, özellikle İslam'a vurgu yapmaya ne diye ihtiyaç olsun?" yorumunu yaptı.
 • 19:56 İtalya'dan Avusturya'ya Sınır Tepkisi İtalya Başbakanı Matteo Renzi, kuzeydeki komşuları Avusturya'nın Brennero sınır kapısını sığınmacı geçişi dolayısıyla kapatma fikrinin Avrupa Birliği (AB) kuralları ve değerlerine aykırı olduğunu söyledi.
 • 19:12 İç Anadolu Denize Kavuşuyor İç Anadolu Denize Kavuşuyor Osmanlı padişahı 2. Abdülhamit Han'ın 1890 yılında Fransızlara çizdirdiği ve bugün Karadeniz-Akdeniz yolunun birinci etabı olan Ordu-Sivas bağlantısı, Karadeniz'in dik dağ ve yamaçlarında bütün zor şartlara rağmen Türk mühendis ve işçiler tarafından tamamlanma aşamasına getirildi.
 • 17:31 Gevaş Belediyesi Yeni Hizmet Binasının Temeli Atıldı Van’ın Gevaş Belediyesinin yeni hizmet binasının temel atma töreni görkemli bir şekilde gerçekleşti.
 • 16:46 Sodes Kurslarına Katılan Kadınlara Sertifika Sodes Kurslarına Katılan Kadınlara Sertifika Mersin Valiliği Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında, özellikle Mersin’in kırsal kesimlerinde yaşayan kadınların istihdama kazandırılması amacıyla gerçekleştirilen ve Akdeniz Girişimcileri Proje Derneği (AGİP) tarafından yürütülen kurslara katılarak belge almaya hak kazanan kursiyerlere sertifikaları, Vali Özdemir Çakacak’ın eşi Kevser Çakacak tarafından verildi.
 • 15:53 Enez'de 1 Ton 825 Kilo Kaçak Midye Ele Geçirildi Enez'de 1 Ton 825 Kilo Kaçak Midye Ele Geçirildi Edirne'nin Enez İlçesi'ne bağlı Sultaniçe Köyü'nde, jandarma tarafından durdurulan araçta yasa dışı yollarla yurt dışına çıkarılmak istenen 1 ton 825 kilo kaçak midye ele geçirildi.
 • 15:17 Termik Santralin Bacasında "Gri ve Pis" Pankartı Açtılar Soma ilçesinde Greenpeace üyeleri, 280 metre yüksekliğindeki termik santralinin bacasına tırmanarak, "Gri ve pis" yazılı bir pankart açtı.
 • 14:52 Sumbas'ta Mera Açılışı Osmaniye'nin Sumbas ilçesinde mera açılışı yapıldı.
 • 14:40 Silifke'de "Tarım Günleri" Etkinliği Silifke ilçesinde yetişen tarım ürünlerinin tanıtımı amacıyla düzenlenen "Tarım Günleri" etkinliği başladı.
 • 13:59 Suriyeli Çocuklar İçin Eğitim Merkezi Açıldı Suriyeli Çocuklar İçin Eğitim Merkezi Açıldı Hatay'da Türk Kızılayı Akdeniz Afet Yönetim Merkezi Müdürlüğü'nce Suriyeli çocuklar için yaptırılan 6 derslikli, 1 anasınıfı ve idari hizmet odalarından oluşan geçici eğitim merkezi törenle açıldı.
 • 13:50 Greenpeace A Greenpeace A "Gri ve Pis" Enerji Gerçeğini Ortaya Koydu Manisa, 27 April, 2016 – S​oma Termik Santrali'nde bugün 11 Greenpeace eylemcisi sabah 05.00 itibariyle santralin 280 metre uzunluğundaki bacasına tırmandı.
 • 13:37 Abdülhamit'in Hayali Gerçek Oluyor! İç Anadolu Denize Kavuşuyor Abdülhamit'in Hayali Gerçek Oluyor! İç Anadolu Denize Kavuşuyor Padişah 2. Abdülhamit Han'ın Fransızlara çizdirdiği ve bugün Karadeniz-Akdeniz yolunun birinci etabı olan Ordu-Sivas bağlantısı tamamlanma aşamasına geldi.
 • 13:22 Soma'da 280 Metrelik Santral Bacasında Eylem Soma'da 280 Metrelik Santral Bacasında Eylem Soma’da yapılacak yeni termik santral için zeytinliklerin kesilecek olması nedeniyle Yırca’da günlerce eylem yapan Çevre Örgütü Greenpeace aktivistleri, bu defa Soma Termik Santrali bacasında eylem gerçekleştirdi.
 • 12:59 Clk Akdeniz'den Yazın 'Serinletecek' Kampanya Clk Akdeniz'den Yazın 'Serinletecek' Kampanya CLK Akdeniz Elektrik Perakende ve Satış A.Ş, ’Tarifeni Seç, Tasarrufa Geç’ sloganı ile yeni bir dönem başlatarak ’Enerjim Sigortalıyor, Enerjim Zamsız, Enerjim Akıllı ve Enerjim İndirimli’ tarifelerini içeren kampanyasına start verdi.
 • 11:53 Büyükataman: Ülkücüler, Oynanan Derin Oyuna Tek Yürek Olarak Cevap Verecek MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Milliyetçi Hareket Partililerin, Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin ülkenin üzerinde oynanan derin ve büyük oyuna tek bir yürek halinde cevap vereceklerini söyledi.
 • 11:46 Greenpeace Üyeleri, Soma Termik Santrali'nin 280 Metrelik Bacasına Tırmandı Greenpeace Üyeleri, Soma Termik Santrali'nin 280 Metrelik Bacasına Tırmandı Greenpeace'nin 11 üyesi, Soma'da, termik santralin yarattığı hava kirliliğine dikkat çekmek için 280 metre yüksekliğindeki bacaya tırmandı.
 • 11:34 Break Dansla Başlayan Şampiyonluk Öyküsü Break dans (sokak dansı) yaptığı dönemde bileklerini kuvvetlendirmek için gittiği spor salonunda halterle tanışan ve elde ettiği başarılarla milli takıma seçilen Gökhan Kılıç, ulusal ve uluslararası alanda birçok başarı elde etti.
 • 11:31 Çocuklarda Farklı Şikayetler Apandisit Habercisi Olabilir Apandisit acil müdahale gerektirmesi ve diğer birçok karın içi hastalıkla karışabilmesi nedeni ile ailelerin korkulu rüyalarından biridir.
 • 11:16 Nazilli'de Geliştirilen 2 Yeni Pamuk Çeşidi Tescillendi Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsü tarafından geliştirilen "ES 1" ve "ES 2" isimli 2 yeni pamuk çeşidinin tescillendiği belirtildi.
 • 11:15 Aya Tekla Kilisesi İnanç Turizminde İddialı Doğu Akdeniz'in incisi Mersin'in önemli turizm merkezlerinden Silifke ilçesindeki Aya Tekla Kilisesi, inanç turizminde de iddialı.Hazreti İsa'nın 12 havarisinden St. Paul'un Tarsuslu olması nedeniyle inanç turizminde öne çıkan Aya Tekla Kilisesi, turistlerin uğrak yerleri arasında yer alıyor.
 • 11:10 Gaü Akademisyenleri Uluslararası Turizm Sempozyumuna Katıldı Gaü Akademisyenleri Uluslararası Turizm Sempozyumuna Katıldı Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) Turizm ve İletişim Fakültesi akademisyenleri, Gazi Mağusa’da gerçekleştirilen 5. Uluslararası Doğu Akdeniz Turizm Sempozyumuna 3 makaleyle katıldı.
 • 11:07 Rus Savaş Gemisi 'Caesar Kunikov' Çanakkale Boğazı'ndan Geçti Rus Savaş Gemisi 'Caesar Kunikov' Çanakkale Boğazı'ndan Geçti Rusya Donanması'na ait savaş gemisi 'Caesar Kunikov', Çanakkale Boğazı'ndan geçerek Ege Denizi'ne açıldı.
 • 10:58 Greenpeace Soma Termik Santrali'nin 280 Metrelik Bacasına Tırmandı Greenpeace Soma Termik Santrali'nin 280 Metrelik Bacasına Tırmandı Uluslararası çevre örgütü Greenpeace'nin 11 üyesi, 301 madencinin yaşamını yitirdiği Soma'da, termik santralin yarattığı hava kirliliğine dikkat çekmek için gizlilik içerisinde girdikleri yasak alanda, 280 metre yüksekliğindeki bacaya tırmandı.
 • 08:54 Meteoroloji: Ülke Genelinde Yağmurlu Hava Hakim Olacak Meteoroloji: Ülke Genelinde Yağmurlu Hava Hakim Olacak Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmeye göre, ülke genelinde çok sayıda il ve bölgede yağışlı havanın hakim olması bekleniyor.