SON DAKİKA AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Haberleri

 • 18:54Semt Pazarı Sebze ve Meyvelerle ŞenlendiSemt Pazarı Sebze ve Meyvelerle ŞenlendiDiyarbakır'da ekonominin kalbinin altığı semt pazarları, Akdeniz ve Ege Bölgeleri'nden gelen mevsim meyve ve sebzeleriyle dolmaya başladı.
 • 18:37Bakan Zeybekçi Köyceğiz Devlet Hastanesini AçtıBakan Zeybekçi Köyceğiz Devlet Hastanesini AçtıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekçi Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde TOKİ tarafından yaptırılan 30 yataklı Devlet Hastanesi’nin açılışını yaptı.
 • 18:27Asyalı Kaçak Göçmenler Kimin Kapısını Çalsın?Asyalı Kaçak Göçmenler Kimin Kapısını Çalsın?Asya'daki kaçak göçmen trafiği Akdeniz'i aratmıyor.
 • 18:27Talip Olunan Hizmetin Önemi Nispetinde Bedeli de Ağır Oluyor'Talip Olunan Hizmetin Önemi Nispetinde Bedeli de Ağır Oluyor'Antalya Rasanet Gençlik Vakfı tarafından organize edilen 8. Geleneksel Rasanetli Günleri buluşması Toros Akdeniz Anadolu ve Fen Lisesi Konferans Salonu'nda gerçekleşti.
 • 17:12Genel Seçime Doğru"Milli İttifak"ın İzmir milletvekili adaylarından Ahmet Gürhan, Emin Göktaş, Cavit Babur ve Zemzem Yıldız, Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği'ni ziyaret etti.
 • 16:41Deniz Elçileri Plajı TemizlediDeniz Elçileri Plajı TemizlediTURMEPA’ nın 21 Akdeniz ülkesi ile eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği ‘Clean Up the Med/Akdeniz’i Temiz Tutalım’ etkinliği, Gökçeada’da da destek gördü.
 • 16:32Şişmanlık Kader Değil"SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Başar Aksoy, yaşam kalitesini artırma ve yaşam süresini uzatma açısından obezite cerrahisinin önem taşıdığını bildirdi.
 • 16:26Şişmanlık Kader DeğilŞişmanlık Kader DeğilGaziantep SANKO Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Başar Aksoy, yaşam kalitesini artırma ve yaşam süresini uzatma açısından obezite cerrahisinin önem taşıdığını söyledi.
 • 16:18Kızkalesi Plajına Turist AkınıKızkalesi Plajına Turist AkınıMersin'in Erdemli İlçesi'nin tarihi turistik Kızkalesi plajı, havaların ısınması ile birlikte tatilcilerin ve turistlerin akınına uğradı.
 • 15:30Gediz Deltası Yoksa Balıkçılık da YokGediz Deltası Yoksa Balıkçılık da YokGediz Deltası'nın hem İzmir hem de geleneksel kıyı balıkçılığı için önemine dikkat çekmek için İzmir'de Geleneksel Balıkçılık Festivali düzenledi.
 • 15:29Antalya Akdeniz'i TemizledilerAntalya Akdeniz'i TemizledilerAkdeniz'i temizlediler AKDENİZ'e kıyısı olan 21 ülkede gerçekleştirilen 'Akdeniz'i Temiz Tutalım- Clean Up The MED' kampanyasının Türkiye ayağını Deniz Temiz Derneği (TURMEPA) yaptı.
 • 14:58Didim Ziraat Odasından Markalaşma Konulu KonferansDidim Ziraat Odasından Markalaşma Konulu KonferansDidim Ziraat Odas ilçede zeytincilikle uğraşan küçük üreticileri markalaşmaya teşvik etmek amacıyla ’Markalaşma’ konulu konferans düzenledi.
 • 14:20Son Başvurusu 29 Mayıs Olan Dosyalara Haziran Randevusu İddiasıSon Başvurusu 29 Mayıs Olan Dosyalara Haziran Randevusu İddiasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Araç üstündeki sürücü kursu yazısı- Sürücü kursu arabası - Akdeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu Genel Başkan Yardımcısı Seyfi Moroğlu ile röportaj- Kurtuluş Özdöşemeci'nin açıklamaları Son başvurusu 29 Mayıs olan dosyalara haziran randevusu iddiası- ASKEF Genel Başkan Yardımcısı Moroğlu: - "29 Mayıs'a kadar sürücü belgesine dönüştürülmemesi durumunda iptal olacak olan dosya sahiplerine haziran ayında randevu veriliyor" Akdeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (ASKEF) Genel Başkan Yardımcısı Seyfi Moroğlu, "29 Mayıs'a kadar sürücü belgesine dönüştürülmemesi durumunda iptal olacak olan dosya sahiplerine Haziran ayında randevu veriliyor" dedi.
 • 13:39Erdoğan, Antalya'da Yüzde 7'si Biten Tesisi de AçacakErdoğan, Antalya'da Yüzde 7'si Biten Tesisi de AçacakCumhurbaşkanı Erdoğan'ın bugün Antalya'da toplu açılış töreninde açılışını yapacağı yerlerden birinin inşaat halinde olduğu ve yüzde 7'sinin bittiği ortaya çıktı.
 • 13:31Erdoğan, Cumhurbaşkanı Olarak İlk Kez Denizkurdu 2015 Tatbikatı'ndaErdoğan, Cumhurbaşkanı Olarak İlk Kez Denizkurdu 2015 Tatbikatı'ndaRecep Tayyip Erdoğan, Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı'na ilk kez Cumhurbaşkanı sıfatıyla katıldı.
 • 12:59Dürüst Siyaseti Bilmeyenlerin Vereceği Bir Şey YokDürüst Siyaseti Bilmeyenlerin Vereceği Bir Şey Yok"AK Parti Milletvekili Adayı Mehmet Özhaseki, Yeşilhisar’da önce Kadın Kolları’nın programına, ardından da Büyükşehir Belediyesi’nin açılış törenine katıldı.
 • 12:39Uluslararası Kıyı Temizliği KampanyasıUluslararası Kıyı Temizliği Kampanyası kapsamında Antalya'da, deniz dibi ve kıyı temizliği yapıldı.
 • 12:39Son Başvurusu 29 Mayıs Olan Dosyalara Haziran Randevusu İddiasıAkdeniz Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Federasyonu (ASKEF) Genel Başkan Yardımcısı Seyfi Moroğlu, "29 Mayıs'a kadar sürücü belgesine dönüştürülmemesi durumunda iptal olacak olan dosya sahiplerine Haziran ayında randevu veriliyor" dedi.
 • 12:36Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Sat ve Sas Timlerinin HarekatlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Komutanların geminin üst güvertesinde yerlerini almaları ve harekatı izlemeleri- SAT ve SAS timlerinin harekatları - Denizde sürüklenen mayınlar SAS timlerince, kıyıdaki hedefler ise SAT timleri tarafından imha edilmesi- SAT timlerince havadan ve denizden yapılan harekat Denizkurdu 2015 Tatbikatı-"Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi-Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Akar ile komutanlar, timlerin harekatlarını ilgiyle takip ettiTCG SALİHREİS Denizkurdu 2015 Tatbikatı kapsamında düzenlenen "Seçkin Gözlemci Günü"nün ilk bölümünde, SAT ve SAS timlerinin harekatları gerçekleştirildi.
 • 12:28Konya'daki Operasyonda Gözaltındaki 43 Kişiden 20'si SerbestKonya’da düzenlenen operasyonda gözaltına alınan, aralarında hayırsever işadamlarının da bulunduğu 43 kişiden 20'si, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı.
 • 11:29Balıkçılar Orkinos Avı İçin Dümeni Akdeniz'e KıracakOrkinos avı sezonunun 25 Mayıs Pazartesi günü başlamasıyla 20 balıkçı teknesi Akdeniz'de bir ay boyunca orkinos avlayacak.
 • 11:08Denizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihDenizkurdu 2015 Tatbikatı - Tcg SalihGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TCG Salih Reis Fırkateyni- Aksaz Deniz Üs Komutanlığı rıhtımı- Denizcilere özgü "silistire" adı verilen selamlama düdüğü çalınması- Donanma Komutanı Koramiral Kösele'nin gemiye çıkışı- Genelkurmay Başkanı Vekili ve Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hulusi Akar'ın gemi güvertesinde karşılanması Denizkurdu 2015 Tatbikatı- Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı "seçkin gözlemci günü" başladı- Erdoğan, tatbikatın sancak gemisi TCG Salih Reis'e, öğle saatlerinde helikopterle inecekTCG SALİH Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı Deniz Kuvvetleri Komutanlığı Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nın "seçkin gözlemci günü" başladı.
 • 10:56Aladağ'da Kariyer Günleri EtkinliğiMaden Tetkik ve Arama (MTA) Doğu Akdeniz Bölge Müdürü Hasan Yıldız, Aladağ'da kariyer günleri etkinliği kapsamında öğrencilerle buluştu.
 • 10:51Genelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda YokGenelkurmay Başkanı Necdet Özel, Denizkurdu 2015 Tatbikatı'nda Yok"Denizkurdu 2015" tatbikatının en önemli bölümü olan ve bugün başlayan "Seçkin Gözlemci Günü"ne Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel katılmayacak.
 • 10:36Baib Azerbaycan'daBaib Azerbaycan'daBAİB, Batı Akdeniz’in yaş sebze meyve, gıda ve tarım makineleri ürünlerini tanıtmak için Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de düzenlenen fuara katıldı.
 • 10:24Akdeniz'de 3.6'lık DepremAkdeniz Doğu Baseni'nde Richter ölçeğine göre, 3.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 10:13Çocuğunu İyileştirmek İçin Ürettiği Şalgam Suyuna Patent AldıMersin'in Anamur İlçesi'nde yaşayan Zeynel Abidin Kara, Akdeniz ateşi hastalığına yakalanan iki çocuğunu iyileştirmek için ürettiği organik şalgamın patentini aldı.
 • 09:48Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Dalyan'da YapıldıDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Dalyan'da YapıldıAlmanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Muğla'nın Ortaca ilçesinde yapıldı.
 • 09:24Mersin'de Elektrik KesintisiMersin’in Yenişehir, Mut, Akdeniz, Tarsus, Mezitli ve Anamur ilçelerinde pazartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 03:14Ekonomi Bakanı ZeybekciEkonomi Bakanı ZeybekciGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Detay- Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'nin konuşması Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da: - "Muğla dünyanın en güzel şehirlerinden ve en güzel özelliklerinin olduğu bir yer. 3 ay turizm yaparak Muğla'nın zenginliklerini değerlendirirseniz Muğla'ya çok büyük haksızlık yapmış olursunuz"- "12 senede serbest bölgelerde istihdam edilen insan sayısı 20 bin kişiden 63 bin kişiye çıkarıldı.
 • 03:03Muğla'ya Özel Serbest BölgeMuğla'ya Özel Serbest BölgeEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Muğla Odaları aylık istişare toplantısına katıldı.
 • 01:58Ekonomi Bakanı Zeybekci Muğla'da AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Muğla'nın turizmdeki farklılıklarıyla dünyaca bilinen bir kent olduğunu belirterek, "Muğla dünyanın en güzel şehirlerinden ve en güzel özelliklerinin olduğu bir yer. 3 ay turizm yaparak Muğla'nın zenginliklerini değerlendirirseniz Muğla'ya çok büyük haksızlık yapmış olursunuz" dedi.
 • 00:22Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Zeybek OynadıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Zeybek OynadıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi'nin Köyceğiz Belediyesi'ni ziyareti- Bakan Zeybekçi'nin zeybek oynama görüntüsü- Bakan Zeybekçi'nin konuşması- hastane açılışı- Bakan Zeybekçi'nin Hasta ziyareti Ekonomi Bakanı Zeybekci, Muğla'da: - "Sağlık Bakanlığının kayıtlı rakamlarına göre geçen yıl 496 bin yabancı Türkiye'ye tedavi olmak için geldi.
 • 23:59Çocuğunu İyileştirmek İçin Ürettiği Şalgam Suyuna Patent AldıÇocuğunu İyileştirmek İçin Ürettiği Şalgam Suyuna Patent AldıMersin'in Anamur İlçesi'nde yaşayan Zeynel Abidin Kara, Akdeniz ateşi hastalığına yakalanan iki çocuğunu iyileştirmek için ürettiği organik şalgamın patentini aldı.
 • 23:13Demirtaş, 'Halkların Demokratik Festivali'ne KatıldıHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “AK Parti’deki panik sadece ‘HDP barajı aşacak, bizim AK Parti olarak milletvekili sayımızı düşürecek’ paniği değil, ortada ciddi bir ideolojik yarış var. İdeolojik çatışma, ideolojik mücadele var” dedi.
 • 23:10CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1)CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Biz Suriye ile barışı sağlayacağız ve 2 milyon Suriyeliyi de kendi ülkesine göndereceğiz.
 • 23:05Erdoğan: Erdoğan: "12 Eylül Dönemini Özlüyoruz Diyorlar"- Toplu açılış töreni- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta-Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4)- "İstedikleri kadar medyaları olsun, İstedikleri kadar paralel medyaları olsun, istedikleri kadar Doğan medyası olsun, istedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti?
 • 22:40Ekonomi Bakanı Zeybekci, Muğla'da AçıklamasıEkonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Sağlık Bakanlığının rakamlarına göre, Türkiye'ye geçen yıl tedavi amacıyla 496 bin yabancının geldiğini belirtti.
 • 21:38Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "İstedikleri kadar medyaları olsun, istedikleri kadar paralel medyaları olsun, istedikleri kadar Doğan medyası olsun, istedikleri kadar onların yandaşları olsun. Bunlar ne demişti?
 • 19:53Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Dalyan'daDoğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi Dalyan'daAlmanya'da 10 Mayıs'ta başlayan ve 28 Mayıs'ta Ürdün'de sona erecek Allgaeu-Orient Doğu-Batı Dostluk ve Barış Rallisi'nin Muğla'nın Ortaca ilçesinde Dalyan Mahallesi'ndeki 18 ülkeden 90 takım ve 252 aracın katılımıyla yapıldı.
 • 19:31Ücretsiz Cağ Kebabı, Uzun Kuyruklar OluşturduGaziosmanpaşa Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Erzurum Günleri’nde yerel tatlar ve el sanatları ürünleri Gaziosmanpaşalıların beğenisine sunuldu.
 • 19:12Çocuğunu İyileştirmek İçin Ürettiği Şalgam Suyuna Patent AldıÇocuğunu İyileştirmek İçin Ürettiği Şalgam Suyuna Patent AldıMersin'in Anamur İlçesi'nde yaşayan Zeynel Abidin Kara, Akdeniz ateşi hastalığına yakalanan iki çocuğunu iyileştirmek için ürettiği organik şalgamın patentini aldı.
 • 18:51Davutoğlu: Davutoğlu: "Onlar Hayalleriyle, Biz Dünyayla Yarışıyoruz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ordu-Giresun Havalimanı açılışı- Başbakan Ahmet Davutoğlu Ordu-Giresun Havalimanı açıldı- Başbakan Davutoğlu: (1)- "Bugün burada bir aşkın, bir sevdanın tarihini yazıyoruz.
 • 18:26Zeybekci: Zeybekci: "Serbest Bölgelerle İlgili Tasarı Devasa Bir Adım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Zeybekci'nin salona girmesi - Protokolün imzalanması - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in konuşması - Antalya Valisi Muammer Türker'in konuşması - Bakan Zeybekci'nin konuşması"Serbest bölgelerle ilgili tasarı devasa bir adım"- Bakan Zeybekci: -"Serbest bölgeler, yaklaşık 6-7 milyar dolar ihracat fazlası verdiğimiz, 62 bin civarında istihdamın sağlandığı yerdir"- "Serbest bölgelerle ilgili yasa tasarısı, Türkiye'nin çağı yakalaması için atacağı devasa bir adımdır" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, serbest bölgelerin yaklaşık 6-7 milyar dolar ihracat fazlası veren, 62 bin civarında istihdam sağlanan yerler olduğunu söyledi.
 • 18:09Davutoğlu: Davutoğlu: "Dünyanın Heryerine Albayrağı Götürmek Davamız Bu"Ordu-Giresun Havalimanı açılışında konuşmada Başbakan Ahmet Davutoğlu; "Bugün burada bir aşkın, bir sevdanın tarihini yazıyoruz" dedi.
 • 18:02Davutoğlu: "Biz Siyaseti Koltuk Meselesi Olarak Görmeyiz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ordu-Giresun Havalimanı açılışı- Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konuşması Ordu-Giresun Havalimanı açıldı- Başbakan Davutoğlu: (1)- "Bugün burada bir aşkın, bir sevdanın tarihini yazıyoruz.
 • 17:36Yol Ortasındaki Akdeniz Foku ŞaşırttıYol Ortasındaki Akdeniz Foku ŞaşırttıBodrum'da, denizden bir anda önce sahile ardından, yola çıkan Akdeniz foku, görenleri şaşırttı.
 • 17:33Clk Akdeniz'den Eğitime DestekClk Akdeniz'den Eğitime DestekHizmet verdiği bölgelerde, topluma ve kent yaşamına yönelik sosyal sorumluluk projelerini destekleyen CLK Akdeniz Elektrik, eğitime ve sanata olan desteğini sürdürüyor.
 • 17:31Ordu-Giresun Havalimanı AçıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Bugün burada bir aşkın, bir sevdanın tarihini yazıyoruz.
 • 16:24Serbest Bölgelerle İlgili Tasarı Devasa Bir Adım"Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, serbest bölgelerin yaklaşık 6-7 milyar dolar ihracat fazlası veren, 62 bin civarında istihdam sağlanan yerler olduğunu söyledi.