14:2100
SON DAKİKA AKDENİZ HABERLERİ

Son Dakika Akdeniz Haberleri

  Taner Yıldız: 'Biz, Bu Konunun Tarafı Değiliz'

  Taner Yıldız: "Biz, Bu Konunun Tarafı Değiliz"

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız: - "AK Parti hükümetlerimizin Akkuyu'da Akdeniz'e kurulacak nükleer güç santrali karşısında Rusya'ya askeri bir üs vermeyle alakalı herhangi bir görüşmesi olmamıştır, müzakere söz konusu değildir" Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, "AK Parti hükümetlerimizin Akkuyu'da Akdeniz'e kurulacak nükleer güç santrali karşısında Rusya'ya askeri bir üs vermeyle alakalı herhangi bir görüşmesi olmamıştır, müzakere söz konusu değildir" dedi. (Bugün 12:59)

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “AK Parti hükümetlerimizin Akdeniz’de kurulacak nükleer güç santralı karşılığında askeri bir üs vermeyle alakalı herhangi bir görüşmesi olmamıştır” dedi. (Bugün 12:38)

   

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Yıldız Açıklaması

  "AK Parti hükümetlerimizin Akkuyu'da Akdeniz'e kurulacak nükleer güç santrali karşısında Rusya'ya askeri bir üs vermeyle alakalı herhangi bir görüşmesi olmamıştır, müzakere söz konusu değildir" (Bugün 12:32)

   

  Kadın Futbol Takımından 'Gol Sağanağı'

  Kadın Futbol Takımından "Gol Sağanağı"

  Kadınlar Futbol 3. Ligi takımlarından Yahya Mazlum Halk Eğitim Merkezi Spor, ligin ilk yarısındaki 6 maçta, gol yemeden rakip fileleri 62 kez havalandırdı Antrenör Veysel Karaca: "İnşallah bu başarımızı sezon sonuna kadar sürdürüp, şampiyon oluruz" (Bugün 11:35)

   

  Özensizlik, Deri ve Bağırsakta Fire Verdiriyor

  Özensizlik, Deri ve Bağırsakta Fire Verdiriyor

  Deri ve bağırsak ihracatında ikinci ülke konumundaki Türkiye'de, özellikle kurban bayramlarındaki özensizlik nedeniyle deride %20 25, bağırsakta %40-50 fire veriliyor. (Bugün 11:33)

   

  Görüntülü Haber) Ağaçları Kesmeyip Taşıyorlar

  8 ağacın taşınacağı projede ilk etap tamamlanırken taşınan ağaçların bakımlarının yapılmasının ardından çalışmaların Ocak ayı başında yeniden başlanacağı öğrenildi. (Bugün 11:09)

   

  Ağaçları Kesmeyip Taşıyorlar

  Ağaçları Kesmeyip Taşıyorlar

  Zekeriyaköy'de eski füze üssü olarak kullanılan 467 bin metrekarelik alanda yapılacak olan konut projesi için başlatılan Türkiye'de bugüne kadar yapılmış en büyük ağaç taşıma operasyonunun ilk etabı tamamlandı. (Bugün 10:35)

   

  Türkiye Karate Şampiyonasında Gençlerin Günü

  Türkiye Karate Şampiyonasında Gençlerin Günü

  Türkiye Karate Şampiyonasının ikinci gününde final müsabakaları nefes kesti. (Bugün 10:04)

   

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Açıklaması

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal Açıklaması

  Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, sokakta büyüyen çocuk bırakmayacaklarını söyledi. (Bugün 09:37)

   

 

  Milas?ı Gökyüzüne Taşıdı

  Milas?ı Gökyüzüne Taşıdı

  ABD'de yaşayan genç girişimci Çetin Amato, yılda 2,5 milyon yolcunun uçtuğu dünyaca ünlü havayolu şirketlerine sattığı gıda ürünleri ile Milas'ı gökyüzüne taşıdı. (Dün 10:30)

   

  Sigarayla Mücadelede Düz Paket Çözümü

  Sigara paketlerinde uygulanan düz paket tasarımının, sağlık uyarılarının etkisini arttırdığı, böylece sigara tüketiminin düştüğü belirtildi. (Dün 10:28)

   

  Turizm Sektörüne Yeni Yatırımlar İçin 3,8 Milyar Lira Teşvik

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin verilerine göre, turizm sektöründeki yeni yatırımlar 240 proje için 3,8 milyar lira teşvik aldı. (Dün 10:23)

   

  Milas'ı Gökyüzüne Taşıdı

  Milas'ı Gökyüzüne Taşıdı

  Abd'de yaşayan genç girişimci Çetin Amato, yılda 2,5 milyon yolcunun uçtuğu dünyaca ünlü havayolu şirketlerine sattığı gıda ürünleri ile Milas'ı gökyüzüne taşıdı. (Dün 10:23)

   

  Yatırımların Merkezi Antalya ve İstanbul

  AKTOB Araştırma Birimi’nin derlediği verilere göre, 62 bin yeni yatak ve 31 bin yeni istihdam üretecek olan projelerin yüzde 85’i Antalya, İstanbul, Muğla, İzmir, Konya’nın başını çektiği 15 ilde toplanıyor. (Dün 10:09)

   

  AYM Başkanlığı İçin Adı Geçen İsimler: Dr. Serdar Özgüldür Kimdir ?

  AYM Başkanlığı İçin Adı Geçen İsimler: Dr. Serdar Özgüldür Kimdir ?

  Dr. Serdar Özgüldür Kimdir ? AYM Başkanı Haşim Kılıç'ın yaş haddinden emekli olmasına 3 ay kala yerine 3 aday konuşuluyor. AK Parti'nin kapatılma davasındaki kritik kararı veren Özgüldür ismi dikkat çekiyor. (Dün 09:28)

   

  Talasemi Hastaları Aydın'da Yer İstiyor

  Talasemi Hastaları Aydın'da Yer İstiyor

  Aydın Talasemililer Derneği (AYTAD) Başkan Yardımcısı Cumhur Akgündüz, talesemi hastaları için Aydın’da bir yere ihtiyaçları olduğunu belirtti. (Dün 09:14)

   

  Yurtta Hava Durumu

  Yurtta Hava Durumu

  Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden alınan tahminlere göre, İç Anadolu’nun kuzeydoğusu, Batı ve Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Adana’nın doğusu, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Düzce, Kastamonu, Karabük, Tokat, Ardahan, Bitlis, Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Siirt ve Batman çevreleri ve bu sabah ilk saatlerde Denizli çevreleri ile Antalya’nın doğu ilçeleri ve Anamur çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (Dün 08:51)

   

  Btc Depolama Alanında Yangın Tatbikatı

  Btc Depolama Alanında Yangın Tatbikatı

  BTC depolama alanında yangın tatbikatı- BOTAŞ International Limited Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Çay: - "Bu çalışmalar, bizi geliştiren, kapasitemizi test etme imkanı sunan önemli tecrübeler. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Çin'den Doğu Avrupa Açılımı

  Çin'den Doğu Avrupa Açılımı

  Çin Başbakanı Belgrad'daki zirvede Doğu ve Güneydoğu Avrupa ülkeleriyle milyarlık kredi anlaşmalarına imza attı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Trablus'ta Osmanlı Yönetiminde Girit ve Girit Müslümanları Konferansı

  Lübnan'da yaşayan Girit Türklerinin düzenlediği, "Osmanlı Yönetiminde Girit ve Girit Müslümanları Konferansı" Trablus kentinde başladı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ünlü Sanatçılar Kisebükü İçin Kamera Karşısında

  Ünlü Sanatçılar Kisebükü İçin Kamera Karşısında

  Muğla'nın Bodrum İlçesi'nde bir araya gelen 40 sivil toplum kuruluşunun temsilcisi, ETS Holding A.Ş. tarafından Gökova'nın cennet koylarından Kisebükü Adalıyalı Mevkii'nde yapılacak 490 oda, bin yatak kapasiteli Voyage Tatil Köyü projesinin iptal edilmesi ve durdurulması için imza kampanyası başlattı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ham Petrol Boru Hattında Yangın Tatbikatı Yapıldı

  Ham Petrol Boru Hattında Yangın Tatbikatı Yapıldı

  Adana'nın Ceyhan İlçesi'ndeki Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Ceyhan Deniz Terminali'nde yangın tatbikatı yapıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Bodrum'daki STK'lardan, Kissebükü Adasına Otel Yapımına Tepki

  Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Demiröz, "Rant için Mavi Yolculuğun, Bodrum'un, Gökova'nın bizim kalbimizi de söküp atmak istiyorlar." dedi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Ünlü Sanatçılar 'Kisebükü' İçin Kamera Karşısında

  Ünlü Sanatçılar 'Kisebükü' İçin Kamera Karşısında

  Bodrum'da bir araya gelen 40 sivil toplum kuruluşunun temsilcisi, ETS Holding tarafından Gökova'nın cennet koylarından Kisebükü Adalıyalı Mevkii'nde yapılacak 490 oda, bin yatak kapasiteli Voyage Tatil Köyü projesinin iptal edilmesi ve durdurulması için imza kampanyası başlattı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  İtalya Cumhurbaşkanı Napolitano, Görevden Ayrılacak

  Napolitano yakında görevden ayrılacağını teyit etti. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Van Cezaevi, Güneş Enerjisiyle 70 Bin TL Tasarruf Yapacak

  Van Cezaevi, çatısına ve araziye kurulan 400 kollektör sayesinde yıllık 70 bin TL elektrik tasarrufu sağlanacak, doğaya 145 ton CO2 eşdeğeri salımı engellenecektir. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Btc'de Yangın Tatbikatı

  Btc'de Yangın Tatbikatı

  Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı Ceyhan Deniz Terminali’nde, 3 adet su-köpük topundan dakikada 90 ton su-köpük karışımının püskürtüldüğü yangın tatbikatı yapıldı. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  GABB Üyelerine Eğitim Semineri Başladı

  GABB Üyelerine Eğitim Semineri Başladı

  GABB'a üye belediyelerin atanmış ve seçilmiş yöneticilerine Büyükşehir Belediyesi iç denetçileri tarafından eğitim verildi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Van Cezaevi Güneş Enerjisiyle Isınacak

  Van Cezaevi Güneş Enerjisiyle Isınacak

  Van Cezaevi, çatısına ve araziye kurulan 400 kollektör ile sıcak suyunu ısıtacak. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Mersin Uluslararası Narenciye Festivali"Nin Ardından

  Mersin Valisi Çakacak: "Daha fazla üreticiyi etkinliklere dahil etmenin yollarını aramalıyız" Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Kocamaz: "Festivalin tanıtım bölümü güzel ama geriye dönüşünü biraz daha ele almamız gerekiyor" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Antalya İhracatçısı "Ruble" Krizini Görüştü

  BAİB Başkanı Satıcı: "Buna basit bir devalüasyon demek doğru değil. Rusya krizi ihracatçılarımızı önemli ölçüde etkiledi" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Cimnastik Yapacak Salon Yok

  Cimnastik Yapacak Salon Yok

  Gaziantep'te son yıllarda yapılan spor yatırımları, önümüzdeki yıllarda Gaziantep'i sporun başkenti  haline getirecek. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Vali Çakacak: 'İlin Aktörleri Festivalde Beraberlik Resmi Verdi'

  Vali Çakacak: "İlin Aktörleri Festivalde Beraberlik Resmi Verdi"

  Mersin Valisi Özdemir Çakacak, festivallerin herkesi bir noktada birleştiren etkinlikler olduğunu belirterek, 5. Uluslararası Mersin Narenciye Festivali’nin ilin aktörlerinin birlik ve beraberlik resmi verdiği çok önemli bir etkinlik olduğunu söyledi. (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

  Erdemli'de Çevresel Etki Toplantısı

  Taşeli Platformu Sözcüsü Karabulut: "Akdeniz'in en güzel koyuna yapılma aşamasına gelen nükleer santralin mutlaka yapımının durdurulması gerekiyor" (18 Aralık 2014 Perşembe )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.12.2014 14:21:03. #1.13#