SON DAKİKA AŞIK VEYSEL HABERLERİ

Son Dakika Aşık Veysel Haberleri

 • 18:39Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin Açılışını YaptıBakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin Açılışını YaptıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezinden genel görüntü Bakanın gelişi Bakan Yılmaz'ın konuşması Açılışın yapılması Kültür merkezi gezisi Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'ta Bakan Yılmaz, Şarkışla ilçesinde Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı -Yılmaz: "Gençler geleceğimizdir.
 • 17:09Sivas Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ni AçtıSivas Bakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ni AçtıBakan Yılmaz, Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'ni açtı Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde yapımı tamamlanan Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi.
 • 17:04Milli Savunma Bakanı Yılmaz, Sivas'taMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, kültürün, milli kimliğin ve manevi değerlerin yaşatılması ve geleceğe aktarılması için gençlerin çok önemli olduğunu söyledi.
 • 16:49Bakan Yılmaz, Şarkışla'da Aşık Veysel Gençlik Merkezi'ni AçtıBakan Yılmaz, Şarkışla'da Aşık Veysel Gençlik Merkezi'ni AçtıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas'ın Şarkışla İlçesi'nde yapımı tamamlanan Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi'nin açılışını yaptı.
 • 16:21Milli Savunma Bakanı Yılmaz: Milli Savunma Bakanı Yılmaz: "Aşık Veysel 78 Milyonun Gönlüne Hitap Etmiştir"Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Sivas’ın Şarkışla ilçesinde yapımı tamamlanan Aşık Veysel Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmada, "Aşık Veysel bu ülkenin 78 milyon halkının her birisinin gönlüne ayrı ayrı hitap etmiş ve gönül tellerini titretmiştir" dedi.
 • 11:22Aşıklık Geleneğini Sürdürmek İçin ÇalışıyorlarErzurum'da bir grup halk ozanı, aşıklık geleneğini ve Anadolu'nun kültürel zenginliklerini yaşatmak için buluştukları kültürevinde vatandaşlara ve öğrencilere yörenin halk edebiyatının önemli şahsiyetlerini konu alan sunumlar yapıyor.
 • 16:16Sivas'ta "Aşık Veysel Korosu" KurulacakSivas'ın Şarkışla ilçesinde kaymakamlık tarafından "Aşık Veysel Korosu" kurulacak.
 • 20:52Didi Erkekler Buz Hokeyi Süper LigiDidi Erkekler Buz Hokeyi Süper Ligi'nde İzmir Büyükşehir Belediyespor, Gümüş Patenler'i 21-0 mağlup etti.
 • 10:44Şarkışla'da Mevlana AnıldıSivas'ın Şarkışla ilçesinde, Mevlana Celaleddin Rumi'nin 742. ölüm yıl dönümü dolayısıyla anma ve anlama gecesi düzenlendi.
 • 16:02Şarkışla'da Mevlana'yı Anma ve Anlama Gecesi DüzenlediŞarkışla Anadolu Lisesi öğrencileri, Mevlana'yı anma ve anlama gecesi düzenledi.
 • 11:06Öğrenciler Edebiyatı Artık Gülerek ÖğrenecekEdebiyat öğretmenlerinin en çok zorlandığı konulardan biri öğrencilerin derste çok çabuk sıkılmaları, derse ilgilerinin hemen dağılmasıdır.
 • 12:45Ozanların Türkülerini Onların Sazlarıyla SeslendirecekOzanların Türkülerini Onların Sazlarıyla SeslendirecekGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bağlama imalat ustası Şentürk İyidoğan'ın bağlama yapması - Halk ozanlarının bağlamalarından eserlerini seslendirmesi - Bağlama yapımından detay Ozanların türkülerini onların sazlarıyla seslendirecek- Sivaslı bağlama imalatçısı İyidoğan, vereceği konserde Aşık Veysel, Aşık Davut Sulari ve Müslüm Ağbaba gibi ünlü halk ozanlarına ait bağlamalarla onların eserlerini seslendirecek- İyidoğan: - "Konserde her aşığın türküsünü kedi bağlamasından okuyacağım"- "Halk ozanların sazlarıyla onların eserlerini okumak, benim en büyük hayalimdi.
 • 13:40Ereğli'de '20. Yüzyıl Ozanları' Konseri DüzenlenecekEreğli'de '20. Yüzyıl Ozanları' Konseri DüzenlenecekZonguldak’ın Ereğli ilçesinde, Aşık Veysel ve Neşat Ertaş’ın da aralarında bulunduğu 6 halk ozanının eserleriyle konser düzenleneceği bildirildi.
 • 11:24Hazar Ergüçlü ve Sinem Kobal'dan Çiğdem TürküsüHazar Ergüçlü ve Sinem Kobal'dan Çiğdem Türküsü"Analar ve Anneler"de rol alan Hazar Ergüçlü ve Sinem Kobal'ın dizinin ilk bölümünde yorumladıkları "Çiğdem Der ki" türküsü sosyal medyada çok konuşuldu.
 • 18:05Alacak-verecek Kavgasında Vurulan Genç ÖldüAlacak-verecek Kavgasında Vurulan Genç Öldüİzmir’in Bornova ilçesinde iş yerini sattığı kişilerden parasını alamadığı için kavga eden ve eve giderken yolu kesilerek tabanca ile vurulan genç, hastanede 5 gündür verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.
 • 15:03Iraklı Sığınmacının Bağlama TutkusuIraklı Sığınmacının Bağlama TutkusuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Evden detay görüntüler-Iraklı sığınmacının konuşması-Sığınmacının bağlama çalışı-Sığınmacının eşinin konuşması Iraklı sığınmacının bağlama tutkusu- Ülkesindeki terör saldırılarından kaçarak ailesiyle Manisa'ya yerleşen Iraklı gazeteci Ali İbrahim Ahmed, kendi çabasıyla öğrendiği bağlamayı çalarak sıla özlemine dayanmaya çalışıyor- Ahmed: - "Çalıştığım inşaattan çıktıktan sonra eve gelip sazımı elime alıyorum.
 • 15:12Şehitler Sebebiyle İzmir'deki Konserler İptalİzmir Büyükşehir Belediyesi, terör olaylarında kaybedilen şehitler sebebiyle 5 Ağustos ile 14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirilecek 12 konser programını iptal etti.
 • 12:55Arılara Sazlı Sözlü Arılara Sazlı Sözlü "Bal Terapisi"Sivas'ta karakovan balı üreten bağlama ustası Şentürk İyidoğan, arılarına haftanın belli günlerinde saz çalıp Aşık Veysel türküleri okuyor.
 • 22:47Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu AnıldıÜnlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu AnıldıÜnlü halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, memleketi Sivas'ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyünde adına düzenlenen festivalde anıldı.
 • 14:07Hayranı Olduğu Aşık Veysel'in Filmini ÇekiyorHayranı Olduğu Aşık Veysel'in Filmini ÇekiyorGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Filmden sahneler- Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Numan Çakır ile röportaj FAİK EREZ - Karabük Üniversitesi Edebiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Numan Çakır, büyük hayranlık duyduğu halk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu'nun hayatını anlatan film çekiyor.
 • 10:48Avcılar'da 10 Sanatçı ve Aydının Heykelleri Açıldı, Terörist Saldırı Protesto EdildiAvcılar'da 10 Sanatçı ve Aydının Heykelleri Açıldı, Terörist Saldırı Protesto Edildiİstanbul Avcılar'da yaptırılan bir süre önce kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından sazının sapı kırılan, aralarında Aşık Veysel'in de bulunduğu 10 sanatçı ve aydının heykelleri açıldı.
 • 11:31İzmir'in 8 Noktasında Belediye'den Ücretsiz İnternetİzmir'in 8 Noktasında Belediye'den Ücretsiz İnternetİzmir Büyükşehir Belediyesi'nin açık alanda ücretsiz 'WizmirNET' kablosuz internet ağı hizmeti 1 Haziran'dan itibaren kentin yoğun olarak kullanılan 8 noktasında başlıyor.
 • 11:29Yakın Dostu Aşık Veysel'i AnlattıYakın Dostu Aşık Veysel'i AnlattıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Prof. Dr. İlhan Başgöz'ün açıklamaları Yakın dostu Aşık Veysel'i anlattı- Ünlü Halk Ozanı Aşık Veysel'in Amerika'da yaşayan yakın dostu Indiana Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. İlhan Başgöz, Veysel ile anılarını AA muhabiriyle paylaştı- Başgöz: "20 sene görüşemedik.
 • 17:32Vali Barut: Aşık Veysel'i Tanımayan Sivas'ı TanıyamazVali Barut: Aşık Veysel'i Tanımayan Sivas'ı Tanıyamazİl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Dünya Ozanı Aşık Veysel Kültür ve Sanat Günleri programı düzenlendi.
 • 11:05Aşık Veysel Heykelindeki Sazın Sapı KırıldıAşık Veysel Heykelindeki Sazın Sapı KırıldıAvcılar'daki Kültürpark'ta bulunan heykelle hatıra fotoğrafı çektirenlerin sazın sapına asılması sonucu bu bölümün kırıldığı düşünülüyor.
 • 13:54Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bu Hak Gaspıdır Böyle Bir Şeye Müsaade Edemeyiz, İlk Defa Bunu Başlatan BizizCumhurbaşkanı Erdoğan: Bu Hak Gaspıdır Böyle Bir Şeye Müsaade Edemeyiz, İlk Defa Bunu Başlatan BizizCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ATO Congresium'da Türkiye Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Uygulamaları Tanıtım Programı'na katıldı.
 • 13:18Tarım ve Kırsal Kalkınma Hamlesi Proje Tanıtım ProgramıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu topraklar sadece buğday, sadece sebze, meyve vermekle, hayvanlarımızın yemini vermekle kalmıyor, aynı zamanda bize yurt oluyor, aynı zamanda bize vatan oluyor.
 • 13:29Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası'na İlgi SevindirdiDünya Buz Hokeyi Şampiyonası'na İlgi Sevindirdiİzmir'de düzenlenen Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3'üncü Klasman müsabakalarında millilerimiz birinciliği kıl payı kaçırırken İzmirli sporseverlerin yoğun ilgisi sevindirdi.
 • 19:38Türkiye - Hong Kong: 10-1Türkiye, İzmir'de devam eden Dünya Buz Hokeyi Şampiyonası 3. Klasman müsabakalarındaki 4'üncü maçında Hong Kong'u 10-1 yenerek dördüncü galibiyetine imza attı.
 • 10:14Filmlerine Göz Kulak Oldular İmkansızı BaşardılarFilmlerine Göz Kulak Oldular İmkansızı BaşardılarDördü görme engelli dördü de işitme engelli. İzmir’de, kendileri de dahil olmak üzere asla iletişim kuramayacakları düşünülen sekiz genç, birlikte çektikleri kısa filmlerle imkansızı başararak birbirlerinin gözü kulağı oldu.
 • 15:12Şiddetli Rüzgar Çatıları UçurduŞiddetli Rüzgar Çatıları UçurduSivas'ın Şarkışla ilçesinde şiddetli rüzgar nedeniyle çatılar uçtu, okular tatil edildi.
 • 16:24Dünya Şampiyonası Buz Hokeyi Maçları BaşladıDünya Şampiyonası Buz Hokeyi Maçları Başladıİzmir'in ev sahipliğinde düzenlenen Buz Hokeyi Dünya Şampiyonası 3'üncü Klasman maçları, bugün Kuzey Kore-Bosna Hersek karşılaşmasıyla başladı.
 • 08:31Erasmus Programı ile Macaristan'dan Geldi, Saz ve Ses Sanatçısı OlduErasmus Programı ile Macaristan'dan Geldi, Saz ve Ses Sanatçısı OlduMacaristan'ın Debrecen kentinde Müzik Okulu'nda okuduktan sonra Erasmus Programı kapsamında 5 yıl önce Türkiye'ye gelerek bir sömestr Mimar Sinan Üniversitesi'nde eğitim gören Majda Maria Guessous, Türk Halk Müziği'ni çok sevince saz ve sanatçısı oldu.
 • 04:50Aşık Veysel, Vefatının 42'nci Yılında Türkülerle AnıldıAşık Veysel, Vefatının 42'nci Yılında Türkülerle AnıldıHalk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, vefatının 42'nci yılında Muğla'nın Bodrum ilçesinde anıldı.
 • 11:47Gaziantep'te Aşık Veysel AnıldıGaziantep'te Aşık Veysel AnıldıGaziantep'te GAP Görme Engelliler ve Kolej Vakfı öğrencileri düzenlenen etkinlikle Aşık Veysel'i andı.
 • 12:39'Bozkırın Tezenesi'Bozkırın Tezenesi" İçin MüzikalKarabük Üniversitesi (KBÜ) Edebiyat Fakültesi 4. sınıf öğrencisi Numan Çakır, "Bozkırın tezenesi" olarak bilinen merhum halk ozanı Neşet Ertaş için "Gönül Dağı Müzikali" hazırladı.
 • 12:02Zonguldak'ta Aşık Veysel Türküleriyle AnıldıZonguldak'ta Aşık Veysel Türküleriyle AnıldıHalk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 42'nci yılında Zonguldak'ta türküleriyle anıldı.
 • 20:34Dostları Aşık Veysel'i UnutmadıDostları Aşık Veysel'i UnutmadıÜnlü Halk Ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 42’inci yıldönümünde Sivas’ın Şarkışla ilçesine bağlı Sivrialan köyündeki mezarı başında anıldı.
 • 17:25Biz Birlikte Türkiye'yiz Bahar Şöleni"AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Çevremizdeki ülkelerde büyük sıkıntılar içinde kardeş kavgası yaşanırken, Türkiye'de eğer dirlik ve birlik varsa bunda en büyük katkı, son 12 yıl içinde bütün zorluklara, bütün kumpaslara, bütün oyunlara rağmen birliğimizi ve dirliğimizi korumak için Türkiye'de milli iradeye sahip çıkan Türküyle, Kürdüyle, Sünnisiyle, Alevisiyle, her bir rengiyle bir arada olan aziz milletimizindir" dedi.
 • 16:33Aşık Veysel, Mezarı Başında AnıldıAşık Veysel, Mezarı Başında AnıldıHalk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 42'inci yıl dönümünde Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı Sivrialan Köyü'ndeki mezarı başında anıldı.
 • 15:54Aşık Veysel, Mezarı Başında AnıldıAşık Veysel, Mezarı Başında AnıldıHalk ozanı Aşık Veysel Şatıroğlu, ölümünün 42'inci yıldönümünde Sivas'ın Şarkışla İlçesi'ne bağlı Sivrialan Köyü'ndeki mezarı başında anıldı.
 • 13:08Aşık Veysel Güzel Sanatlar Lisesi'ni, Ünlü Ozanın Torunu AçtıÜnlü halk ozanı Aşık Veysel’in adı vefatının 43’üncü yılında Beylikdüzü’nde yapımı tamamlanan Güzel Sanatlar Lisesi’ne verildi.
 • 10:46Aşık Veysel Maltepe'de AnılacakAşık Veysel Maltepe'de AnılacakMaltepe Belediyesi, Aşık Veysel'i 42'nci ölüm yıl dönümünde düzenleyeceği etkinliklerle anacak.
 • 09:18Aşık Veysel'e Yazdığı Şiir 3. Kuşakta Rock Şarkısı OlduAşık Veysel'e Yazdığı Şiir 3. Kuşakta Rock Şarkısı OlduÜnlü halk ozanı Aşık Veysel ile yakın dostluğu bulunan dedesi Mehmet Özçelik’in yıllar önce Aşık Veysel’e yazdığı şiiri besteleyen İzmirli şarkıcı ve ziraat mühendisi Taylan Yeşildağ, tek şarkılık albümünü Aşık Veysel’in ölüm yıldönümü olan 21 Mart’ta piyasaya sürüyor.
 • 22:56Aşık Veysel Sancaktepe'de AnıldıAşık Veysel Sancaktepe'de AnıldıHalk ozanı Aşık Veysel, ölümünün 42. yılında Sancaktepe Belediyesi’nin düzenlediği bir programla anıldı.
 • 11:07Çukurova Deltası'nda Kışlayan Turnalar Risk Altında“Geçti bahar geldi yazın/ Turnam senin, sunam senin/ Sinemi deler avazın/ Turam senin, sunam senin/ Tara turnam tellerini/ Issız koma göllerini” der, Aşık Veysel...Türk kültüründe türkülere ilham kaynağı olan ve ‘refah, dostluk ile sadakati’ temsil eden turnaların yüzde 95’i Çukurova Deltası’nda kışlıyor.
 • 21:50Uzun İnce Yol FilmiUzun İnce Yol FilmiUzun İnce Yol filminin fragmanı, oyuncuları, resimleri ve tüm bilgileri. Uzun İnce Yol filminin oynadığı sinemalar ve seanslar.
 • 11:24Buzda Paten Yapmaya Engel YokBuzda Paten Yapmaya Engel YokBayraklı Belediyesi, ilçe sınırlarında yaşayan engelli vatandaşların yanında olmaya devam ediyor.
 • 13:00İzmir'de Meydanlarda İnternet Bedava Oluyorİzmir'de Meydanlarda İnternet Bedava Oluyorİzmir Büyükşehir Belediyesi, son yılların en önemli ihtiyacı durumundaki internet hizmetini ücretsiz olarak, ketin meydan ve belirli yerlerinde vermek için çalışma başlattı.
 • 10:00İzmirlilere Kablosuz İnternet Hizmetiİzmirlilere Kablosuz İnternet Hizmetiİzmir Büyükşehir Belediyesi, pilot uygulamasına Pasaport’ta başladığı kablosuz internet hizmetinin kapsamını genişletiyor.