SON DAKİKA AŞIK VEYSEL HABERLERİ

Son Dakika Aşık Veysel Haberleri


AŞIK VEYSEL

Veysel Şatıroğlu veya bilinen adıyla Âşık Veysel Türk halk ozanıdır.Sivas ili Şarkışla ilçesinin Sivrialan köyünde çiftçi bir ailenin çocuğu olarak doğan Âşık Veysel, 7 yaşında geçirdiği çiçek hastalığı sonucunda sol gözünü, bir talihsizlik sonucuyla da sağ gözünü kaybetti. Babasının, Âşık Veysel'e... Devamı

15:01
Aşık Lenger, Karacaoğlan Gibi Şehir Şehir Dolaşarak Türküler Yakıyor Aşık Mahsun'i Şerif'in öğrencisi ozan Hasan Hüseyin Lenger, Karacaoğlan gibi şehir şehir dolaşarak bağlamasıyla türküler yakıyor.
Aşık Lenger, Karacaoğlan Gibi Şehir Şehir Dolaşarak Türküler Yakıyor
14:07
Selçuk Üniversitesi Öğrencilerinden Polonya'da Konser Polonya'da eğitim gören SÜ Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencileri, "Polonya ve Türkiye Çok Sesli Müziğin Olağanüstü Konseri" isimli etkinlik gerçekleştirdi.
10:51
Selçuk'tan Polonya'da Türk Gecesi Erasmus+ Programı çerçevesinde Polonya’da eğitim gören Selçuk Üniversitesi (SÜ) Dilek Sabancı Devlet Konservatuvarı öğrencileri, ‘Polonya ve Türkiye Çok Sesli Müziğin Olağanüstü Konseri’ isimli bir etkinlik gerçekleştirdi.
Selçuk'tan Polonya'da Türk Gecesi
10:21
Aşık Veysel Türküleriyle Anılıyor Kepez Belediyesi ile Antalya Sivaslılar Sosyal Yardımlaşma Derneği tarafından ölümsüz Türk halk ozanı Aşık Veysel, unutulmaz bir gecede anılacak.
Aşık Veysel Türküleriyle Anılıyor
09:28
Minik Picasso'lar Sergi Açtı Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde eğitim veren Yıldızkent Ortaokulu öğrencileri 2014-2015 eğitim-öğretim yılının başından beri yaptıkları resimleri sergiledi.
Minik Picasso'lar Sergi Açtı
17:11
Küçük Müzisyenler, Türküler ve Vivaldi'nin Dört Mevsim'ini Seslendirdi Küçük müzisyenler, piyano, kemane, yan flüt ve bağlama eşliğinde dünyaca ünlü müzik adamlarının eserlerini seslendirdi.
Küçük Müzisyenler, Türküler ve Vivaldi'nin Dört Mevsim'ini Seslendirdi
16:36
Msb Yılmaz: "Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da Paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı" Milli Savunma Bakanı Yılmaz: -"Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı. Dolayısıyla bu devlette süreklilik vardır.
Msb Yılmaz: 'Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da Paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı'
16:28
Milli Savunma Bakanı Yılmaz Açıklaması "Mustafa Kemal, Osmanlı'nın da paşası, Türkiye Cumhuriyeti'nin de Cumhurbaşkanı. Dolayısıyla bu devlette süreklilik vardır.
11:03
Halk Müziği Korosu, İlk Konserinde Türkü Severlerden Tam Not Aldı Doktor, eczacı, esnaf, hemşire, öğretmen, sağlık çalışanı ve turizmcilerden oluşan Manavgat Belediyesi Türk Halk Müziği Korosu ilk konserini verdi.
Halk Müziği Korosu, İlk Konserinde Türkü Severlerden Tam Not Aldı
16:45
İzmirli Hokeyciler Gol Olup Yağdı Geçtiğimiz yıl Süper Lig şampiyonluğunu kazanan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni sezonda da fırtına gibi esiyor.
İzmirli Hokeyciler Gol Olup Yağdı
13:07
Buz Hokeyinde İzmir Büyükşehir Belediyespor Fırtınası Buz Hokeyi Süper Ligi'nde geçen sezon şampiyon olan İzmir Büyükşehir Belediyespor, yeni sezonda da fırtına gibi esiyor.
Buz Hokeyinde İzmir Büyükşehir Belediyespor Fırtınası
10:09
Başkentte Kültür Sanat Dünyaca tanınan İngiliz yazar Shakespeare'in en güçlü tragedyalarından "Macbeth", yarın, 11 ve 13 Ocak'ta sahnelenecek CerModern'de açılan, Nuri Bilge Ceylan'ın 2003'ten bugüne çektiği 49 fotoğraftan oluşan "Panoramik Bakış" sergisi, 26 Mart'a kadar gezilebilecek.
Başkentte Kültür Sanat
09:28
İzmirli Hokeyciler "GOL Olup" Yağdı Geçtiğimiz yıl Süper Lig şampiyonluğunu kazan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni sezonda da fırtına gibi esiyor.
13:44
Görmeyenler Ses Duymayanlar Göz Olacak Yaşar Üniversitesi ile İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle hayata geçen Sinema terapi projesi kapsamında, görme engelli öğrenciler ile işitme engelli öğrenciler, öğretmenleriyle birlikte aldıkları eğitimin ardından kısa film çekmeye başladı.
Görmeyenler Ses Duymayanlar Göz Olacak
11:37
Görme ve İşitme Engellilerin Sinema Terapi Projesi İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yaşar Üniversitesi işbirliğinde başlatılan kısa film projesinde görme engelliler ses kaydediyor, işitme engelliler de görüntü çekiyor.
11:02
Görmeyenler Ses, Duymayanlar Göz Olacak Avrupa Birliği Bakanlığı AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı’nın desteklediği Hayat Boyu Öğrenme Programı Comenius kapsamında sürdürülen “Sinema Terapi” projesi kapsamında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Yaşar Üniversitesi, engelli olmanın başarıya engel olmadığını göstermek için yeni bir projeyi hayata geçirdi.
Görmeyenler Ses, Duymayanlar Göz Olacak
22:20
Beşiktaş Belediyesi'nden Çalışanlarına Yılbaşı Partisi Beşiktaş Belediyesi bünyesinde çalışan personel için yılbaşı partisi düzenlendi.
Beşiktaş Belediyesi'nden Çalışanlarına Yılbaşı Partisi
16:30
Aşık Sefil Selimi, Mezarı Başında Anıldı "Aşık Sefil Selimi" olarak bilinen merhum halk ozanı Ahmet Günbulut için Sivas'ın Şarkışla ilçesinde anma programı düzenlendi.
Aşık Sefil Selimi, Mezarı Başında Anıldı
16:18
Aşık Sefil Selimi, Mezarı Başında Anıldı "Aşık Sefil Selimi" olarak bilinen merhum halk ozanı Ahmet Günbulut için Sivas'ın Şarkışla ilçesinde anma programı düzenlendi.
12:05
Sarıkaya'da İhtiyaç Sahipleri İçin Tiyatro Oyunu Sahnelendi Yozgat'ın Sarıkaya ilçesinde ihtiyaç sahiplerine yardım amacıyla tiyatro oyunu sahnelendi.
21:11
MHP Grup Başkanvekili Vural, Vatani Görevini Yapan Oğlunu Ziyaret Etti MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan oğlu Oğuz Vural'ı ziyaret etti.
MHP Grup Başkanvekili Vural, Vatani Görevini Yapan Oğlunu Ziyaret Etti
20:09
MHP'li Vural, Şarkışla'da Vatani Görevini Yapan Oğlunu Ziyaret Etti MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Sivas'ın Şarkışla ilçesi Jandarma Komutanlığında vatani görevini yapan oğlu Oğuz Vural'ı ziyaret etti.
16:08
Cihat Aşkın'ın Küçük Arkadaşları" Konser Verdi AKÜ'de gerçekleştirilen "Aşık Veysel" temalı konserde, Afyon CAKA kapsamında eğitim alan öğrenciler, ünlü bestecilerin eserleri seslendirdi.
Cihat Aşkın'ın Küçük Arkadaşları' Konser Verdi
13:31
Neü Caka Korosu Konser Verdi Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (KONSEM) bünyesinde ulusal ve uluslararası çevrede Türkiye’nin en idealist müzik eğitimi projeleri arasında gösterilen Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) müzik kurslarının güz dönemi konseri ve sertifika töreni gerçekleştirildi.
Neü Caka Korosu Konser Verdi
13:17
Şarkışla'dan Kısa Kısa Şarkışla'da SYDV mütevelli heyeti seçimi yapıldı.
17:50
CHP Genel Başkan Yardımcısı Tezcan Açıklaması "Türkçe en karmaşık felsefe sorunlarını bile bilimsel bakımdan eksiksiz olarak anlatma yeterliliğini taşımaktadır.
11:51
Başkentte Kültür Sanat Devlet Opera ve Balesi, 30 Aralık'ta ATO Congresium'da vereceği Yeni Yıl Konseri ile sanatseverlerin karşısına çıkacak.
Başkentte Kültür Sanat
15:55
Genç Yetenekten Beylikdüzü'nde Gitar Resitali Evrensel müziğin genç temsilcilerinden Begül Erhan, Beylikdüzü’nde düzenlenen konserde sahne aldı.
15:10
Aşık Veysel Ölümünün 42. Yılında Anıldı Türk halk ozanı Aşık Veysel, ölümünün 42. yılında Başakşehir Belediyesi tarafından düzenlenen özel bir programla anıldı.
Aşık Veysel Ölümünün 42. Yılında Anıldı
23:45
Başakşehir'de Aşık Veysel'e Saygı Gecesi Başakşehir Belediyesi, ünlü ozan Aşık Veysel Şatıroğlu için saygı gecesi düzenledi.
Başakşehir'de Aşık Veysel'e Saygı Gecesi
23:08
Başakşehir'de Aşık Veysel'e Saygı Gecesi Başakşehir Belediyesi tarafından ünlü ozan Aşık Veysel Şatıroğlu için saygı gecesi düzenlendi.
Başakşehir'de Aşık Veysel'e Saygı Gecesi
12:17
İzmir'in 'Buz Adamları' Yine Şampiyonluk Peşinde Üç yıl önce kurulmasına rağmen başarı basamaklarını hızla çıkarak 2013-2014 sezonunda Süper Lig şampiyonu olan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni sezona da şampiyonluk parolasıyla başlıyor.
İzmir'in 'Buz Adamları' Yine Şampiyonluk Peşinde
09:47
İzmir'in Buz Adamları Sezona Hazır Türk sporculardan oluşan İzmir Büyükşehir Belediyesi Buz Hokeyi Takımı, yeni sezon hazırlıklarını tamamladı.
İzmir'in Buz Adamları Sezona Hazır
09:24
"Yüzde Yüz" Yerli İzmir'in buz adamları yine şampiyonluk kovalayacak.
23:19
Soru Çalarak Belli Kurumlara Sızdılar' Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ’’paralel yapı’’yı eleştirdiği konuşmasında, ’’Milletten ümmet adı altında topladıkları paralarla okudular.
Soru Çalarak Belli Kurumlara Sızdılar'
23:03
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Hedef Yeni Türkiye'dir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Hedef şahsım değildir, hükumet ya da bir parti, o da değildir, hedef yeni Türkiye'dir." dedi.
20:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Teknik Üniversitesi'nde Konuştu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cumhurbaşkanı olduktan sonra kuruluşuna onay verdiği ilk üniversite olan Gebze Teknik Üniversitesi'ni(GTÜ) ziyaret etti.
20:35
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Teknik Üniversitesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ekonomide ve siyasette olduğu gibi bilim alanındaki bu gelişmeler de dünyada bazılarını rahatsız ediyor." dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Gebze Teknik Üniversitesinde
10:54
Üniversiteliler Türkülerle Moral Depoladı Amasya Üniversitesinde yaklaşan final sınavları öncesi öğrencilerin motivasyonunu artırmak amacıyla "Baharda Kışa İçimizi Isıtan Türküler" temalı bir konser düzenlendi.
Üniversiteliler Türkülerle Moral Depoladı
15:38
Doktorlardan Unutulmaz Halk Müziği Konseri Türkiye'nin dört bir yöresinden birbirinden anlamlı türkülerin lisanımız olacağı "Memleketim Konseri" sanatseverleri bir araya getirdi.
13:37
Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu 23 Aralık'ta İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Asteğmen Mustafa Fehmi Kubilay anısına düzenlenen ’Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu’ bu yıl da Türkiye’nin en başarılı atletlerini bir araya getirecek.
Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu 23 Aralık'ta
12:21
Şehit Asteğmen Kubilay Anısına Koşacaklar İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehit Asteğmen Kubilay anısına düzenlenen Cumhuriyet Şehitleri Ulusal Koşusu, bu yıl da Türkiye’nin en başarılı atletlerini biraraya getirecek.
Şehit Asteğmen Kubilay Anısına Koşacaklar
12:05
Azeri Aşık Dede Şemşir Türkiye'de de Tanınacak Azerbaycan’ın ünlü halk ozanlarından Aşık Dede Şemşir’i anlatan ‘Aşık Şemşir’ adlı kitap, Gaziantep Üniversitesi Türk Musikisi Devlet Konservatuvarı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Babek Osmanoğlu Kurbanov tarafından çevirisi yapılarak Türkçe’ye kazandırıldı.
Azeri Aşık Dede Şemşir Türkiye'de de Tanınacak
15:35
Halı Portre Sanatçısı Aksakalvefat Etti Türkiye'nin tek halı portre sanatçısı 82 yaşındaki Ahmet Aksakal, Isparta'da tedavi gördüğü hastanede vefat etti.
Halı Portre Sanatçısı Aksakalvefat Etti
17:22
Engellilerden, Sakatlar Derneği Başkanı Kılıç'a Tepki Engelsiz Sanatlar Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Ersin Çimen, 'Engelin Allah'ın bir cezası' olduğunu söylediği iddia edilen Anadolu Sakatlar Derneği Başkanı Osman Kılıç'ı kınadı.
Engellilerden, Sakatlar Derneği Başkanı Kılıç'a Tepki
15:44
İzmir'de Parkta Bulunan Cesetin Sırrı Çözüldü Bir parkta ölü bulunan 32 yaşındaki Erkan Ünal'ın kendisini ağaca astığı ancak ağırlığına dayanamayıp yırtılması üzerine yere düşüp yuvarlandığı ortaya çıktı.
İzmir'de Parkta Bulunan Cesetin Sırrı Çözüldü
21:31
2 Gündür Kayıp Olan Gencin Parkta Cesedi Bulundu İzmir'in Bornova ilçesinde, 2 gündür kayıp olan Erkan Ünal'ın cesedi bir parkta bulundu.
2 Gündür Kayıp Olan Gencin Parkta Cesedi Bulundu
08:56
Bingöl: Erdoğan, Annesine Küfredildiği İçin Berkin'in Annesini Yuhalattı Ünlü türkücü Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Berkin Elvan'ın annesini yuhalatmasını sokaklarda annesine küfredilmesine bağladı.
11:52
Türk Müziği Yarışması Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenen yarışmada, gruplar aşaması tamamlandı.
10:16
Görme Engelli Olunca Küstüğü Hayatla Şiir Sayesinde Barıştı Azmiyle engelleri aşanlardan biri de 22 yaşındaki Hasan Avcı. İzmir'de Gediz Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü 1. sınıf öğrencisi Hasan, görme engelli. 11 yaşına kadar sağlıklı biriydi.
Görme Engelli Olunca Küstüğü Hayatla Şiir Sayesinde Barıştı
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 30.01.2015 00:25:52. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA AŞIK VEYSEL HABERLERİ
[Hata Bildir]