07:2700
SON DAKİKA AVUSTRALYA HABERLERİ

Son Dakika Avustralya Haberleri

  15. Müsiad Uluslararası Fuarı

  MÜSİAD Genel Başkanı Olpak: "İnsanın ve toplumun daha müreffeh seviyeye ulaşması için bir araç olması gerekirken, onları yöneterek bir amaç haline gelen ve bunu acımasızca yapan finansal sistem doğru bir bakışla değerlendirilmelidir. (Dün 18:44)

   

  Dolar Günü 2,2112 Tl, Euro 2,7667 TL'den Kapattı

  Dolar Günü 2,2112 Tl, Euro 2,7667 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2102 TL’den alınan dolar 2,2112 TL’den satılırken, 2,7662 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7667 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 18:09)

   

  Merkel: Hiçbir Gerekçe Kırım'ın İşgalini Meşru Kılamaz

  Almanya Başbakanı Angela Merkel, Kırım’ın işgalini bir kez daha sert bir dille eleştirerek Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’e göndermelerde bulundu. (Dün 18:04)

   

  Ukrayna'da Düşen Yolcu Uçağı

  Yolculara ait yeni kalıntılar cuma günü Hollanda’ya getirilecek Eindhoven Havaalanı’nda düzenlenecek törene Hollanda Başbakanı katılacak. (Dün 17:07)

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (Dün 16:58)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (1) "Çözüm Süreci'ni kararlılıkla sürdüreceğiz ama Hakkari'den Edirne'ye, Muğla'dan Artvin'e kadar Türkiye'nin her bir köşesinde, kamu düzenini kesinlikle zaafa uğratmayacak her türlü tedbiri de almaya kararlıyız" "Bazı çevreler Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da, ayrıca büyükşehirlerimizde Türkiye'nin demokratik atmosferini istismar ederek vandalizme, şiddete yönelmeye kalktılar. (Dün 16:04)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Davutoğlu: (3) "MİT Müsteşarımızı hesaba çekemeyenler, MİT Müsteşarımız üzerinden milli iradeyi hesaba çekemeyenler, şimdi anlaşılan o paralel çete, Kılıçdaroğlu'na yeni bir tüyo veya yeni bir malzeme vererek MİT Müsteşarına saldırtmaya çalışıyorlar" "Bunun arkasında başkaları da var. Bunun arkasında Milli İstihbarat Teşkilatımızın son 4 5 yıl içinde çok köklü bir yeniden yapılanmayla dış istihbaratta kazandığı kapasiteyi kıskanan dış çevreler de var" "Artık (Dün 15:42)

   

  AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (4) "Kılıçdaroğlu'nun ne hikmetse hiç terk etmediği bir ilke var; Esad'la olan dostluğu. Çünkü Esad, Arap Baası'dır, CHP de Türk Baası'dır maalesef. İşte aramızdaki farkın en önemli ölçülerinden birisi bu." ''Kim zalimse kimliğine bakmadan karşı çıkarız, kim mazlumsa yine kimliğine bakmadan bağrımıza basarız. Bundan sonra da dış siyasetteki bu yaklaşımımız devam edecek. (Dün 14:59)

   

  Başbakan Davutoğlu: 'Kılıçdaroğlu'nun Önce Kendisi CHP'yi Terk Etsin'

  Başbakan Davutoğlu: "Kılıçdaroğlu'nun Önce Kendisi CHP'yi Terk Etsin"

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu partisinin Erzincan kongresinden sonra ilk kez eleştirerek, “Partisinin iktidar olacağına kendisi de inanmayan Kılıçdaroğlu, önce kendisi CHP’yi terk etsin” dedi. (Dün 14:43)

   

  Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,2254, Avro 2,773 TL

  Serbest piyasada gün ortası itibarıyla 2,225 TL'den alınan dolar 2,2254 TL'den satılırken, 2,772 TL'den alınan avronun satış fiyatı ise 2,773 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 13:09)

   

  AK Parti'li Tunç'tan Açıklamalar

  AK Parti'li Tunç'tan Açıklamalar

  TBMM Adalet Komisyonu Sözcüsü ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç, TBMM Başkanlığı’na sunulan iç güvenlik ve özgürlükler reformunun hayata geçtiğinde, vatandaşların günlük hayatıyla ilgili devrim mahiyetinde değişimler yaşanacağını belirterek, “Ayrıca toplantı ve gösteri özgürlüğünü yok etmeye çalışan vandallara karşın etkin tedbirlerin alınması sağlanacak” dedi. (Dün 12:07)

   

  Avustralya Tarlalarında Elmayı Robot Yardımcılar Topluyor

  Avustralya Tarlalarında Elmayı Robot Yardımcılar Topluyor

  Robot teknolojisindeki son gelişmeler, Avustralya'da meyve tarlalarında çeşitli işleri üstlenecek otomatik araçların yapımı için kullanılıyor. (Dün 11:37)

   

  Jolla Tablet Planlarında Değişiklik Var

  Jolla Tablet Planlarında Değişiklik Var

  Finlandiyalı firma satışlar konusunda bir adım daha ileri gidecek. (Dün 10:41)

   

  Rusya'daki Devalüasyon İhracatçıyı Zor Durumda Bıraktı

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Rusya'da yaşanan ekonomik sorunların ihracatçıyı zor durumda bıraktığını söyledi. (Dün 09:47)

   

  Dolar Güne 2,2217, Avro 2,7698 TL'den Başladı

  Dolar Güne 2,2217, Avro 2,7698 TL'den Başladı

  Serbest piyasada bu sabah itibarıyla 2,2208 TL'den alınan dolar 2,2217 TL'den satılırken, 2,7694 TL'den alınan avronun satış fiyatı ise 2,7698 TL olarak gerçekleşiyor. (Dün 09:21)

   

  "Rusya'daki Devalüasyon İhracatçıyı Zor Durumda Bıraktı"

  BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Rusya'da yaşanan ekonomik sorunların ve devalüasyonun ihracatçıyı zor durumda bıraktığını söyledi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Btso Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Açıklaması

  Btso Yönetim Kurulu Başkanı Burkay Açıklaması

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Rusya’da yaşanan ekonomik sorunların ihracatçıyı zor durumda bıraktığını açıkladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Başbakanlık'ta Kritik Güvenlik Zirvesi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında, iç ve dış gelişmelerin değerlendirileceği "Güvenlik Zirvesi" toplandı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Müsiad Dünya Genel İdare Kurulu Toplantısı

  MÜSİAD Başkanı Olpak: "Paylaşımcı, istişareci bir yapıyla hareket etmeyi seviyoruz. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Dolar Günü 2,2228 Tl, Euro 2,7721 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2226 TL’den alınan dolar 2,2228 TL’den satılırken, 2,7707 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7721 TL olarak gerçekleşiyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Tüsiad'dan G-20 Öncesi Anket Çalışması

  20 ve B-20 öncesi, iş dünyasının önceliklerini belirlemek amacıyla 6 ülkede yaptığı web tabanlı anket çalışması yaptı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

 

  Tüsiad'dan G-20 Öncesi Anket Çalışması

  Tüsiad'dan G-20 Öncesi Anket Çalışması

  Tüsiad, Türkiye'nin 2015'te Dönem Başkanlığı'nı yapacağı G-20 ve B-20 öncesi, iş dünyasının önceliklerini belirlemek amacıyla 6 ülkede yaptığı web tabanlı anket çalışması yaptı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) "Bir Alevi dedesi elime kapandı, öpmek istedi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Kadına Yönelik Şiddette Uluslararası Mücadele Günü

  Kadına Yönelik Şiddette Uluslararası Mücadele Günü

  Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker, Kadına Yönelik Şiddette Uluslararası Mücadele Günü dolayısıyla yaptığı değerlendirmede, “Dünya Sağlık Örgütü raporuna göre dünyada her 3 kadından birisinin şiddet gördüğü tespiti; kadına yönelik şiddetin sadece Türkiye’nin değil dünyanın sorunu olduğunu gözler önüne sermektedir” tespitinde bulundu. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Mit' İddiasına Yanıt: MİT'i Böyle Bir İşbirliğine Kurban Etmeyiz

  Davutoğlu'dan Kılıçdaroğlu'nun 'Mit' İddiasına Yanıt: MİT'i Böyle Bir İşbirliğine Kurban Etmeyiz

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, CHP Genel Başbanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "MİT, CHP'yi izliyor" yönündeki açıklamasına yanıt vererek, "MİT doğrudan bana bağlıdır ama milletin hizmetindedir. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  AK Parti Grup Toplantısı

  AK Parti Grup Toplantısı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, dünyanın en büyük ekonomisine sahip ülkelerin başkanlığını yaparken, dünyanın en az gelişmiş ülkelerin temsilciliğini de üstleneceklerini söyledi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  AK Parti TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu (1): "İç güvenlik ve özgürlükler reformu hayata geçtiğinde hem vatandaşlarımızın günlük hayatıyla ilgili devrim mahiyetinde değişimler yaşayacağız hem de toplantı ve gösteri özgürlüğünü yok etmeye çalışan vandallara karşı en etkin tedbirlerin alınması sağlanacak" "İnsani. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Başkan Büyükerşen 'Şehircilik Oscar'ı İçin Çin'e Gitti

  Başkan Büyükerşen 'Şehircilik Oscar'ı İçin Çin'e Gitti

  Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, bu yılki teması 'Kentsel Yenilik' olan, 2. Guangzhou Uluslararası Ödül törenine katılmak için Çin'e gitti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  MHP Grup Toplantısı

  MHP Grup Toplantısı

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Geçmişin acılarını ve hatta varsa hatalarını kışkırtarak ulaşacağımız bir sonuç yoktur. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Kafasına Top Çarpan Kriketçinin Durumu Ağır

  Maç esnasında başına top isabet etmesinin ardından yere yığılan Avustralyalı Phil Hughes, ameliyata alındı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Noel Baba'dan Dünya Liderlerine Davet Var

  Noel Baba'dan Dünya Liderlerine Davet Var

  Noel Baba Barış Konseyi Yönetim Kurulu Başkanı Karabulut kurulması planlanan Noel Baba Barış Köyü'ne, Barack Obama'dan Vladimir Putin'e dünya liderlerini davet etti. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Dolar Güne 2,2305, Avro 2,7733 TL'den Başladı

  Dolar Güne 2,2305, Avro 2,7733 TL'den Başladı

  Serbest piyasada bu sabah itibarıyla 2,2295 TL'den alınan dolar 2,2305 TL'den satılırken, 2,7718 TL'den alınan avronun satış fiyatı ise 2,7733 TL olarak gerçekleşiyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Peşmerge, Şengal'i Kurtarmaya Hazırlanıyor

  Peşmerge, Şengal'i Kurtarmaya Hazırlanıyor

  Peşmerge, Musul'da Yezidi nüfusun çoğunlukta olduğu Şengal ilçesini kurtarmak için hazırlık yapıyor. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Antarktika Buzulu Sanılandan Daha Kalın

  Antarktika Buzulu Sanılandan Daha Kalın

  Bilim dünyasında ilk kez yapılan araştırmada, robotik denizaltıyla Antarktika'nın buzullarını analiz edildi. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Yen Toparlanıyor

  Yen Toparlanıyor

  Japon Yeni 7 yılın en düşüğüne yakın seviyeden toparlanmaya başladı. (25 Kasım 2014 Salı )

   

  BM Filistin Halkı ile Dayanışma Günü

  BM Filistin Halkı ile Dayanışma Günü

  Filistin Devlet Başkanı Abbas: "Devletimizi, tarihi Filistin topraklarının sadece yüzde 22'si üzerine kurmaya hazırız" (25 Kasım 2014 Salı )

   

  Arınç: 'Siz Kimin Sözcülüğünü Yapıyorsunuz'

  Arınç: "Siz Kimin Sözcülüğünü Yapıyorsunuz"

  Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1)"(Edirne'deki Sinagog'un restore edilmesi) Sinagog'u restore ederken bugüne kadar ibadet yapılmış bir yerden ibadet yapma imkanını, fonksiyonunu düşünmedik. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (1) "(Edirne'deki Sinagog'un restore edilmesi) Sinagog'u restore ederken bugüne kadar ibadet yapılmış bir yerden ibadet yapma imkanını, fonksiyonunu düşünmedik. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  "HDP İçerisinde Geçmişte Kötü Bedeller Ödeyenler Var"

  Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, HDP'ye seslenerek, "Siz kimin sözcülüğünü yapıyorsunuz da Öcalan'ı itibarsız hale getirmek istiyorsunuz." dedi. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Dolar Günü 2,2294 Tl, Euro 2,7734 TL'den Kapattı

  Dolar Günü 2,2294 Tl, Euro 2,7734 TL'den Kapattı

  Serbest piyasada gün sonu itibarıyla 2,2285 TL’den alınan dolar 2,2294 TL’den satılırken, 2,7722 TL’den alınan Euro’nun satış fiyatı ise 2,7734 TL olarak gerçekleşiyor. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  2013'te Terörden Öldürülenlen Arttı

  2013'te Terörden Öldürülenlen Arttı

  Avustralya Ekonomi ve Barış Enstitüsü'nün yayımlanan yıllık raporunda 2012 yılına kıyasla 2013 yılında dünyada terörden öldürülenlerin sayısının yüzde 62 oranında arttığı açıklandı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Kosova Terör Tehditi Sıralamasında 54. Sırada

  Kosova Terör Tehditi Sıralamasında 54. Sırada

  Avustralya Ekonomi ve Barış Enstitüsü'nün yayımlanan yıllık raporunda 2012 yılına kıyasla 2013 yılında dünyada terörden öldürülenlerin sayısının yüzde 62 oranında arttığı açıklandı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Tcmb Döviz Kurları

  Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) İdare Merkezi tarafından saat 15.30'da belirlenen gösterge niteliğindeki döviz kurları şöyle: (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye?de Kivinin Kalbi; Yalova

  Türkiye?de Kivinin Kalbi; Yalova

  Yalova, ülke genelindeki kivi üretiminin bu yıl yüzde 75'ini karşıladı. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Glorıa Golf Club, Avrupa'nın En Büyük Golf Turnuvasına Ev Sahipliği Yapıyor

  Glorıa Golf Club, Avrupa'nın En Büyük Golf Turnuvasına Ev Sahipliği Yapıyor

  Uluslararası Profesyonel Golf Federasyonu’nun bu yılki takviminde yer alan en eski ve en geniş kapsamlı EuropeanPro turnuvası olan Beko Classic, bu yıl 18. kez düzenleniyor. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

  Gün Ortasında Döviz Piyasası: Dolar 2,2287 TL, Avro 2,7657 TL

  Serbest piyasada gün ortası itibarıyla 2,2285 TL'den alınan dolar 2,2287 TL'den satılırken, 2,7644 TL'den alınan avronun satış fiyatı ise 2,7657 TL olarak gerçekleşiyor. (24 Kasım 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
27.11.2014 07:27:51. #1.13#