07:5700
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

  Ukrayna Başbakanı Yatsenyuk'un İstifa Etmesi

  Devlet Başkanı Poroşenko, Yatsenyuk başkanlığındaki hükümetin çalışmalarına devam etmesini istedi Poroşenko: "Parlamentodaki koalisyonun dağılması hükümetin istifası için yasal bir temel değildir" (Dün 23:57)

   

  Torba Tasarı" TBMM Genel Kurulu'nda

  Tasarının, 51 74 maddelerini içeren 3. bölümü kabul edildi Kabul edilen maddelere göre, özelleştirme uygulamaları nedeniyle iş akitleri, kamu ya da özel sektör işverenlerince feshedilen ve diğer kamu ve kuruluşlarına nakil hakkı bulunmayan personel de yaşlılık ya da malullük aylığı almaya hak kazanıncaya kadar istihdam edilebilecek Bazı kamu alacaklarında faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı Yİ ÜFE oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak. (Dün 23:33)

   

  İzmir Ekonomi Zirvesi - Nihat Zeybekci

  İzmir Ekonomi Zirvesi - Nihat Zeybekci

  Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, İsrail'in protesto edilmesi konusunda "boykotla" ilgili söylemlere dikkat edilmesi gerektiğini belirterek, "Bizim kınadığımız, vahşetle, katliamla suçladığımız İsrail hükümetinin yanlış uygulamalarıdır. (Dün 23:12)

   

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Gümüşhane'de

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik Gümüşhane'de

  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, torba yasayla birlikte taşeron işçilik sisteminin disipline edileceğini, taşeron işçilere toplu sözleşme, üç yıl ihale süreci, iş güvencesi, yıllık izin kullanma hakkı ve bunun gibi birçok düzenleme getireceklerini söyledi. (Dün 22:58)

   

  İzmir Ekonomi Zirvesi

  İzmir Ekonomi Zirvesi

  Ekonomi Bakanı Zeybekci: "Boykotla ilgili söylemlere ekonomi dünyası olarak dikkat etmemiz gerekiyor. (Dün 21:44)

   

  Maden İşçilerinin Grevi Ertelendi

  Bakanlar Kurulu, Çöllolar Kömür Sahası işyeri ile Çayırhan Kömür İşletmesinde Türkiye Maden İşçileri Sendikası tarafından alınan grev kararını, "genel sağlığı ve milli güvenliği bozucu nitelikte görüldüğünden" 60 gün süreyle ertelenmesini kararlaştırdı. (Dün 20:00)

   

  Bahçeli: ''Türk polisi de AKP komplosuna feda edilmiştir'' -

  Bahçeli: ''Türk polisi de AKP komplosuna feda edilmiştir'' -

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İsrail, adeta çıldırmış, adeta delirmiş, adeta ölüm makinesine dönmüştür. (Dün 18:36)

   

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "İsrail, adeta çıldırmış, adeta delirmiş, adeta ölüm makinesine dönmüştür. (Dün 18:08)

   

  4-C'lilerle İlgili Yeni Düzenleme

  TBMM Genel Kurulu'nda, Torba Kanun Tasarısı görüşmelerende kabul edilen önergeyle Devlet Memurları Kanunu'nun 4 C maddesine yeni bir fıkra eklendi. (Dün 18:02)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
25.07.2014 07:57:47. #1.11#