08:1000
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

  DSP'li Çakmak: Manavgat Doğal Afet Kapsamına Alınmalı

  DSP'li Çakmak: Manavgat Doğal Afet Kapsamına Alınmalı

  Demokratik Sol Parti(DSP) Manavgat İlçe Başkanı Ahmet Çakmak, sağanak yağışa bağlı sel felaketinde mağdur olan hane, işyeri, işletme ve tarım arazisi sahiplerinin maddi hasarlarının giderilmesi için Bakanlar Kurulu Kararı ile afet kapsamına alınması gerektiğini söyledi. (Dün 17:45)

   

  AK Parti'nin Afyon Kampı Başlıyor

  AK Parti'nin Afyon Kampı Başlıyor

  Ak Parti'nin Afyonkarahisar'da Davutoğlu başkanlığında 23'üncü İstişare ve Değerlendirme Toplantısının yapılacağı otelde yoğun güvenlik önlemleri alındı. (Dün 16:09)

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Çin'de

  Çavuşoğlu: "Afganistan'da oluşan pozitif atmosferin devam etmesini arzu ediyoruz" "Her yönden Afganistan'a vereceğimiz desteği Türkiye olarak artırarak devam ettireceğiz" (Dün 15:24)

   

  Rumlar, Silah Sistemlerini Korumak İçin Milyonlarca Euro Harcıyor

  Rum Milli Muhafız Ordusu’nun (RMMO) silah sistemlerinin korunmasına milyonlarca Euro harcandığı bildirildi. (Dün 14:58)

   

  Katalanların Yüzde 49,4'ü Bağımsızlık İstiyor

  İspanya'nın doğusundaki Katalonya özerk yönetiminde, 9 Kasım'da yapılmak istenen ancak İspanyol hükümetinin Anayasa Mahkemesi'ne başvurarak engellemeye çalışacağı bağımsızlık yanlısı gayri resmi halk oylaması ile ilgili son ankete göre, Katalanların yüzde 49,4'ü bağımsızlıktan yana oy kullanacak. (Dün 14:27)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Aa Finans Masası'nda Açıklaması

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Aa Finans Masası'nda Açıklaması

  "Bir kaç hafta içerisinde Japonya'da Türk tavuk sektörü için çok güçlü bir pazar açılmış olacak" "Büyümenin 2014 yılı için yüzde 3,5 seviyesinde olacağını tahmin ediyorum" "Bundan sonra biz demir çelik sektörü ile ilgili Ekonomi Bakanlığı olarak verebileceğimiz en üst düzeyde teşvikler vermeye. (Dün 13:31)

   

  Türköne: 'Paralel Yapı' Kırmızı Kitap'a Giremedi

  Türköne: 'Paralel Yapı' Kırmızı Kitap'a Giremedi

  Gazeteci yazar Mümtazer Türköne, MGK Toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın iddia ettiğinin aksine "paralel yapı"nın Kırmızı Kitap'a giremediğini yazdı. (Dün 13:13)

   

  Plastik Pet İthalinden Korunma Önlemi Uygulamada

  Plastik Pet İthalinden Korunma Önlemi Uygulamada

  Meşrubat, yiyecek ve içecek kapları, sentetik fiber gibi kullanım alanları olan tamamen geri dönüşebilir olan Polietilen Tereftalat (PET) ithalatında korunma önlemi uygulanmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı yürürlüğe konuldu. (Dün 11:09)

   

  Rusya ile 100 Milyar Dolarlık Ticaret Hacmi Hedefinde Strateji Yok"

  Rusya ve Türkiye arasında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Moskova’da Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’le görüşmesinde belirledikleri iki ülke arasında 100 milyar dolarlık toplam ticaret hacmi hedefinde ilerleme sağlanamıyor. (Dün 10:41)

   

 

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.11.2014 08:10:44. #1.12#