SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

16:13
Sgk Borç Yapılandırma Süresi 2 Şubat'ta Sona Eriyor Kamuoyunda torba yasa olarak bilinen 6552 sayılı Kanun ile Sosyal Güvenlik Kurumuna borcu bulunan sigortalılara ve işverenlere getirilen kolaylıklar hakkında başvuru süresi 2 Şubat Pazartesi günü sona eriyor.
15:49
Disk Emekli-Sen'den Grev İptaline Tepki DİSK Emekli-Sen Eskişehir Şube Başkanı Suat Başaraner, Birleşik Metal-İş Sendikası işçilerinin grevinin hükümet tarafından ertelenmesine tepki göstererek, “Bu mesnetsiz kararın iptal edilmesine, onurlu bir grev mücadelesi sürdüren işçilere ve sendikaya saygı duyulmasını bekliyoruz” dedi.
Disk Emekli-Sen'den Grev İptaline Tepki
14:58
Gaziantep'te Metal Grevinin Yasaklanması Protesto Edildi Gaziantep'te, HDP, EMEP ve Haziran Hareketi üyeleri; Birleşmiş Metal İş'in örgütlü olduğu 22 işyerindeki grevinin Bakanlar Kurulu tarafından yasaklanması protesto edildi.
Gaziantep'te Metal Grevinin Yasaklanması Protesto Edildi
14:31
Başbakan Davutoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'na "Kokarçay" Göndermesi Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Genel Müdürlük yaptığı dönemde kurumun her yerinden kokular yükseldiğini söyleyerek, “Her yer kokuyordu akan bir tek yer vardı oda yolsuzluk kanallarıydı” dedi.
Başbakan Davutoğlu'ndan, Kılıçdaroğlu'na 'Kokarçay' Göndermesi
10:33
Gönen Ziraat Odası Başkanı Özkurt Açıklaması "Çeltikte KDV oranının yüzde 8'den, yüzde 1'e düşmesi üretimi olumlu etkileyecek.
09:39
Bakanlar Kurulu G-20 Kararı Türkiye'nin üstleneceği G 20 Dönem Başkanlığı kapsamında yapılacak mal ve hizmet alımları ile yapım işlerine ilişkin esaslar yürürlüğe konuldu.
03:28
Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Kadrolarda Düzenleme Kararı Bazı kamu kurum ve kuruluşlarına ait kadrolarda düzenleme yapılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
22:53
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak' Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Avrupa bizim asli coğrafyamızdır ve Türkler Avrupa’nın asli unsurlarıdır.
Davutoğlu: 'Avrupa'nın Geleceği Biz Olmadan Yazılamayacak'
21:39
Başbakan Davutoğlu: "Okullarımızda Süt ile Birlikte Kuru Üzüm de Dağıtılacak" Başbakan Ahmet Davutoğlu, pazartesi günü Bakanlar Kurulu kararıyla okullarda süt ile birlikte kuru üzüm dağıtımının da başlanacağını söyledi.
Başbakan Davutoğlu: 'Okullarımızda Süt ile Birlikte Kuru Üzüm de Dağıtılacak'
20:28
Başbakan Müjdeyi Verdi: Okullarda Manisa Üzümü Dağıtılacak Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ak Parti'nin Manisa İl Kongresi'nde okullarda sütle birlikte Manisa üzümü dağıtacakları müjdesini verdi.
Başbakan Müjdeyi Verdi: Okullarda Manisa Üzümü Dağıtılacak
19:24
Uludere İlçesinde Bir Askerin Yaralanması - Vali İpek Uludere ilçesinde bir askerin yaralanması- Yaralı askeri, hastanede ziyaret eden Vali İpek: "Hayati tehlikesinin henüz geçmediğini fakat doktorlardan durumumun iyiye gittiği bilgisini aldık" Şırnak Valisi Hasan İpek, dün Uludere ilçesi Ortasu köyünde kaçakçıların taşlı saldırısı sonucu ağır yaralanan askeri, tedavi gördüğü hastanede ziyaret etti.
Uludere İlçesinde Bir Askerin Yaralanması - Vali İpek
18:43
Uludere İlçesinde Bir Askerin Yaralanması Yaralı askeri, hastanede ziyaret eden Vali İpek: "Hayati tehlikesinin henüz geçmediğini fakat doktorlardan durumumun iyiye gittiği bilgisini aldık"
18:36
Davutoğlu: "Allah Manisa'ya, Soma'ya Bir Daha Böyle Acı Göstermesin" AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Bütün okullarımızda bereketli, şifalı Manisa üzümlerinin dağıtılması için talimat verdik.
Davutoğlu: 'Allah Manisa'ya, Soma'ya Bir Daha Böyle Acı Göstermesin'
18:32
Grev Yasağı AKP'nin İşçileri Değil, Patronların Çıkarını Koruduğunun Kanıtıdır' DİSK’e bağlı Birleşik Metal İş Sendikası'na üye işçilerin başlattığı grevin, Bakanlar Kurulu kararıyla yasaklanmasını Denizli’de KESK üyeleri protesto etti.
Grev Yasağı AKP'nin İşçileri Değil, Patronların Çıkarını Koruduğunun Kanıtıdır'
18:30
Mursi'nin Yargılanması Darbeyle görevinden uzaklaştırılan Cumhurbaşkanı Mursi ve 35 kişinin yargılandığı "casusluk" davasının karar duruşması 16 Mayıs’ta yapılacak.
18:14
Davutoğlu - Üzüm Üreticilerine Müjde AK Parti Manisa 5. Olağan İl Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (2)-"Bütün okullarımızda bereketli, şifalı Manisa üzümlerinin dağıtılması için talimat verdik.
Davutoğlu - Üzüm Üreticilerine Müjde
17:45
Başbakan Davutoğlu: Manisa'ya Gelip de Devlet Ahlakı Almayan Nasipsizdir Başbakan Ahmet Davutoğlu, Manisa'ya gelip de devlet ahlâkı almayanın nasipsiz olduğunu söyledi.
16:36
Davutoğlu: "İzmir'den Zafer Bekliyoruz" AK Parti İzmir 5. Olağan Kongresi-Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3)-"Bizim milliyetçilik anlayışımız şu veya bu bölge adına, şu veya bu etnik grup adına başkalarına karşı yürütülen bir mücadele değildir.
Davutoğlu: 'İzmir'den Zafer Bekliyoruz'
16:24
AK Parti İzmir 5. Olağan Kongresi Genel Başkan ve Başbakan Davutoğlu: (3) ''Bizim milliyetçilik anlayışımız şu veya bu bölge adına, şu veya bu etnik grup adına başkalarına karşı yürütülen bir mücadele değildir.
16:11
Davutoğlu: Soydaşlarımıza Bayrak, Kur'an ve Türkçe Sözlük Göndereceğiz Başbakan Ahmet Davutoğlu, AKP İzmir İl Kongresi’ne katıldı.
15:22
Adıyaman'da İşçilerden Protesto Adıyaman'da, İşçi Birliği üyeleri Birleşik Metal İş'in 22 işyerinde başlattığı grevin Bakanlar Kurulu kararıyla yasaklanmasını protesto etti.
Adıyaman'da İşçilerden Protesto
14:46
Bellerine Zincir Dolayarak Kızılay'ı Trafiğe Kapattılar: 9 Gözaltı Birleşik Metal İş Sendikası’nın 38 işyerinde başlattığı grevin Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmesine tepki için Kızılay Kavşak’ta zincirleri bellerine dolayıp, yol kapatan gruba polis müdahale etti.
13:55
Grev Erteleme Kararını Kendilerini Zincirleyerek Protesto Ettiler Ankara'da Birleşik Metal-İş Sendikasının Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmesini protesto etmek isteyen bir grup, kendilerini birbirlerine zincirleyerek Kızılay Meydanını trafiğe kapattı.
13:35
Metal İşçilerine Destek İçin Yol Kapatanlar Gözaltına Alındı Birleşik Metal İş Sendikası’nın 38 işyerinde başlattığı grevin Bakanlar Kurulu tarafından ertelenmesine tepki için Ankara Kızılay’da yol kapatan grupta bulunanlar gözaltına alındı.
Metal İşçilerine Destek İçin Yol Kapatanlar Gözaltına Alındı
13:05
İthalatta Tarife Kontenjanları Etilen glikol (etandiol) ithalatında tarife kontenjanı uygulanmasından yararlanmak isteyen sanayicilerin, 10 iş günü içinde Ekonomi Bakanlığı İthalat Genel Müdürlüğüne müracaat etmeleri gerekecek.
12:15
Birleşik Metal İş: Pazartesi Gününe Kadar İşbaşı Yok Disk'e bağlı Birleşik Metal- İş Sendikası'nın Türkiye genelinde 10 ildeki 22 fabrikada dün başlattığı grevin Bakanlar Kurulu kararı ile 60 gün ertelenmesi ve tebligatın ulaşmasına rağmen, Kocaeli bölgesindeki 10 fabrikada işçiler işbaşı yapmadı.
Birleşik Metal İş: Pazartesi Gününe Kadar İşbaşı Yok
10:46
Berdimuhamedov: Petrol ve Gaz Fiyatlarındaki Ani Düşüş Krize Neden Oldu Bakanlar Kurulu toplantısında konuşan Türkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov, petrol ve doğalgaz fiyatlarındaki ani düşüşün dünyada ekonomik krize neden olduğunu söyledi.
Berdimuhamedov: Petrol ve Gaz Fiyatlarındaki Ani Düşüş Krize Neden Oldu
08:51
Grev Kararını Yasaklayan Hükümete İşçiler Bayrak Açtı Bakanlar Kurulu'nun aldığı grev erteleme kararının ardından Birleşik Metal İş Sendikası, kararı antidemokratik bulduklarını belirterek greve devam kararı aldı.
Grev Kararını Yasaklayan Hükümete İşçiler Bayrak Açtı
00:47
Bakanar Kurulu Kararları Emniyet Genel Müdürlüğüne daire başkanlığı ile şube müdürlüğü kurulmasına ilişkin karar Resmi Gazete'de yer aldı.
21:49
Metal İşçilerinin Grevinin Ertelemesi Birleşik Metal İş: "Biz arabulucu değil, hakkımızı istiyoruz.
21:13
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: 16 Ayda Değişen Hükümetlerin Olduğu Ülkede İstikrar Olur Mu? Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye'de Ak Parti iktidarından önce ortalama hükümetlerin süresi 16 ay olduğunu söyleyerek, "16 ayda değişen hükümetlerin olduğu ülkede istikrar olur mu? Ben Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanıyım. Bir bakan 16 ayda ancak sektörü öğrenir" dedi.
Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: 16 Ayda Değişen Hükümetlerin Olduğu Ülkede İstikrar Olur Mu?
19:13
Grev Erteleme Kararına Karşı Sendika Şubeleri Beklemede (2) Sendıka ERTELEME KARARINA UYMUYOR DİSK'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası'nın, 10'u Kocaeli'de bulunan Türkiye genelinde 10 ildeki 22 fabrikada dün başlattığı grevin, bugün Bakanlık Kurulu kararı ile 60 gün ertelenmesi yönelik kararına uymayarak grevi devam ettireceği bildirildi.
19:12
Almanya'dan 100 Asker Kuzey Irak'a Gidiyor Alman hükümeti, IŞİD ile mücadele kapsamında Kuzey Irak'a 100 asker gönderiyor.
18:06
Kesk Yönetimi, AK Parti Hükümetinin Grevi Yasaklama Kararını Kınadı Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) yönetimi, Bakanlar Kurulu’nun 15 bin metal işçisinin dün başlattığı grevi yasaklayan kararını kınadı.
17:52
Metal İşçilerinin Grevine Erteleme CHP Genel Başkan Yardımcısı Akkaya: "Grevleri ertelemek grev hakkına darbedir.
17:45
Türkiye'de İhracatın İthalatı Karşılama Oranı Arttı Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Türkiye’de ihracatın ithalatı karşılama oranının yüzde 61’den yüzde 65’e çıktığını açıkladı.
Türkiye'de İhracatın İthalatı Karşılama Oranı Arttı
17:26
Grev Erteleme Kararına Karşı Sendika Şubeleri Beklemede Disk'e bağlı Birleşik Metal-İş Sendikası'nın 10'u Kocaeli'de bulunan Türkiye genelinde 10 ildeki 22 fabrikada dün başlattığı grevin, bugün Bakanlık Kurulu kararı ile 60 gün ertelenmesine ilişkin karar, sendika şubelerine ulaştı.
Grev Erteleme Kararına Karşı Sendika Şubeleri Beklemede
17:10
Grevi Durduran Karar Resmi Gazete'de Yayımlandı Bakanlar Kurulu’nun, 38 işyerinde Birleşik Metal İşçileri Sendikası tarafından uygulanmakta olan grevin durdurulduğuna ilişkin kararı Cumhurbaşkanı, Başbakan, Başbakan yardımcıları ve bakanların imzasıyla Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlandı.
16:17
Bakanlar Kurulu Metal İşçilerinin Grevini Erteledi Bakanlar Kurulu, Birleşik Metal İşçileri Sendikası tarafından 38 işyerinde uygulanmakta olan grevi, ‘millî güvenliği bozucu nitelikte olduğu’ gerekçesiyle 60 gün süreyle erteledi.
15:25
Bulgaristan'da Eski Cumhurbaşkanının Ölümü Sebebiyle Bir Günlük Yas Bulgaristan Bakanlar Kurulu, eski Cumhurbaşkanı Jeylu Jelev'in ölümü nedeniyle 1 Şubat Pazar gününü ulusal yas günü ilan etti.
15:20
GSS Prim Borçları İçin Son Uyarı, Prim Nereye Yatırılacak ? GSS prim borçları yapılandırılmaları için son uyarı. Torba Yasa ile başlatılan prim borçlarını yapılandırma başvuru süresi, işveren ve sigortalı borçları için 2 Şubat 2015 tarihinde sona erecek.
GSS Prim Borçları İçin Son Uyarı, Prim Nereye Yatırılacak ?
15:20
Metal İşçilerinin Grevine 60 Gün Erteleme Hükümet, Birleşik Metal İş grevinin "Milli Güvenliği bozucu nitelikte olduğu" gerekçesiyle 60 gün süreyle ertelenmesine karar verdi.
Metal İşçilerinin Grevine 60 Gün Erteleme
14:57
Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesi Açıldı Eğitim Bir-Sen Kayseri Şube Başkanı Aydın Kalkan, yaptığı basın toplantısında Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesinin açıldığını söyledi.
Eğitim Bir-Sen 2 Nolu Şubesi Açıldı
14:42
Yurt Dışındaki Türk Okulları İle İlgili Önemli Açıklama Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, bakanlığımız Sakıp Sabancı Basın Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, gazetecilerin sorularını yanıtladı.
Yurt Dışındaki Türk Okulları İle İlgili Önemli Açıklama
12:15
Prim Borçları Yapılandırmaları İçin Son 3 Gün Torba Yasa ile başlatılan prim borçlarını yapılandırma başvuru süresi, işveren ve sigortalı borçları için 2 Şubat 2015 tarihinde sona erecek.
Prim Borçları Yapılandırmaları İçin Son 3 Gün
12:14
Gazprom, Kırgızistan'daki Üç Yıllık Yatırım Programını Açıkladı Gazprom, Kırgızistan'daki üç yıllık yatırım programını açıkladı Kırgızistan geneline doğalgaz sağlayan KırgızGaz şirketini geçen yıl yaklaşık 40 milyon dolarlık borcuyla birlikte 1 dolara satın alan Gazprom, bu ülkedeki 3 yıllık yatırım programını açıkladı.
Gazprom, Kırgızistan'daki Üç Yıllık Yatırım Programını Açıkladı
11:11
Alacakların Yapılandırma Süresinde Son Tarih 2 Şubat MASMO Başkanı Halil Gubaş, torba yasa olarak bilinen bazı alacakların yeniden yapılandırma süresinin SGK için en son tarihin 2 Şubat olduğunu söyledi.
Alacakların Yapılandırma Süresinde Son Tarih 2 Şubat
08:01
İkinci Maaşı Almanın Şartları Belli Oldu Ailenin Paketi'nde yer alan doğum sonrası 6 aya kadar yarım gün çalışmada 961 liralık ikinci maaşı almak için son 3 yılda en az 600 gün prim ödeme şartı konuldu.
İkinci Maaşı Almanın Şartları Belli Oldu
04:39
Yeni Kral'dan Memur, Emekli ve Öğrencilere 2 Maaş İkramiye Kral Abdullah'ın vefatının ardından göreve gelen Suudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz memur, emekli ve öğrencilere 2 maaş ikramiye ödenmesini emretti.
Yeni Kral'dan Memur, Emekli ve Öğrencilere 2 Maaş İkramiye
01:00
Suudi Kralı Selman Kabineyi Değiştirdi Suudi Arabistan'ın yeni Kralı Selman bin Abdülaziz Al-Suud, birkaç bakan hariç tüm kabineyi değiştirdi.
SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 01.02.2015 16:46:13. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ
[Hata Bildir]