SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

 • 02:22Kış Saati Uygulamasına Seçim Nedeniyle 8 Kasım'da GeçilecekKış Saati Uygulamasına Seçim Nedeniyle 8 Kasım'da GeçilecekTürkiye'de 1 Kasım'da yapılacak genel seçim nedeniyle kış saati uygulamasına 8 Kasım tarihinde geçilecek. Bakanlar Kurulu'nun aldığı karar Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 21:51Bayburt MHP İl Teşkilatı'ndan AK Parti İl Teşkilatı'na Sert TepkiBayburt MHP İl Teşkilatı'ndan AK Parti İl Teşkilatı'na Sert TepkiMHP Bayburt İl Başkanı Süleyman Burç, MHP'nin seçim çalışmaları kapsamında Türkiye'nin sözde bölündüğünü belirten haritalar dağıttığını, milli duyguları suistimal ettiğini iddia eden AK Parti İl Başkanlığı'na sert tepki gösterdi.
 • 17:32Kentsel Dönüşüm Mesaisi YoğunlaşıyorKentsel Dönüşüm Mesaisi YoğunlaşıyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan kentsel dönüşüm yetkisini alan Adıyaman Belediyesi, Mara ve Musalla Mahallelerindeki kentsel dönüşüm çalışmalarını hızlandırmak için kolları sıvadı.
 • 15:35CHP Sinop Milletvekili Karadeniz AçıklamasıCHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Bakanlar Kurulu Kararı ile kapatılan Sinop Orman Bölge Müdürlüğünü yeniden kente kazandıracaklarını söyledi.
 • 14:58Altınok - Okul Boykotu ÇağrısıAltınok - Okul Boykotu ÇağrısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İçişleri Bakanı Selami Altınok'un açıklamaları-AA Editör Masası detayı Altınok, AA Editör Masası'na konuk oldu- İçişleri Bakanı Altınok: (3)- "Okul boykotu çağrısına rağmen bölgedeki vatandaşlarımızın hiçbiri bu çağrıya uymamıştır.
 • 14:16Altınok, Aa Editör Masası'na Konuk Olduİçişleri Bakanı Selami Altınok, "Okul boykotu çağrısına rağmen bölgedeki vatandaşlarımızın hiçbiri bu çağrıya uymamıştır.
 • 13:49Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik - Asgari ÜcretEski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik - Asgari ÜcretGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonu genel görüntü - Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik'in açıklamaları - Gazeteciler Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik: - "Asgari ücret, aralıktaki komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek" Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik," Asgari ücret, aralıktaki komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek" dedi.
 • 12:57Eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik AçıklamasıEski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik," Asgari ücret, aralıktaki komisyonda kamu kesimi tarafından bin 300 lira olarak teklif edilecek" dedi.
 • 12:39Almanya Başbakanı Merkel Hindistan'a GidiyorAlmanya Başbakanı Merkel Hindistan'a GidiyorAlmanya Başbakanı Angela Merkel, ortak bakanlar kurulu toplantısına katılmak üzere bugün Hindistan'a gidiyor.
 • 01:20Batı Şeria ve Kudüs'teki OlaylarHamas, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun son kararlarını "ırkçı ve uluslararası kanunun ihlali" olarak nitelendirdi.
 • 20:30Batı Şeria ve Kudüs'teki Olaylarİsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, "Batı Şeria ve Kudüs'teki saldırıların" ele alındığı olağanüstü toplantı düzenlediği bildirildi.
 • 14:34Mustafa Kamalak: Neyin İstikrarı, Akan Kanların ve Soygunun İstikrarı Mı?Mustafa Kamalak: Neyin İstikrarı, Akan Kanların ve Soygunun İstikrarı Mı?Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, “İstikrara bir diyeceğimiz yok ama hangi istikrardan bahsediyorsunuz? Neyin istikrarı? Akan kanların istikrarı mı? Soygunun istikrarı mı? Yalanın, talanın istikrarı mı? Hangisi?" diye sordu.
 • 14:20Yıldız: Son Gelişmeler Piyasayı Olumsuz EtkilediYıldız: Son Gelişmeler Piyasayı Olumsuz EtkilediŞanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Yıldız, dünya çapındaki krizin pamuk piyasasını olumsuz etkilediğini söyledi.
 • 11:39Bakanlar Kurulu Kararıİşsizlik Sigortası Fonu bir önceki yıl prim gelirleri oranının 2015 ve 2016 yılları için yüzde 50'ye çıkarılmasına ilişkin Bakanlar Kurulu kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 10:028 Kasım'a Ertelenen Saatlerin Geri Alınma Kararı Resmi Gazete'deGün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla bütün yurtta saatlerin yeniden düzenlenmesi hakkındaki 09 Mart 2015 tarihli Bakanlar Kurulu kararında yer alan 25 Ekim 2015 tarihi 8 Kasım olarak değiştirildi.
 • 01:40Bae'de Parlamento SeçimleriABU Birleşik Arap Emirlikleri'nde (BAE) 79 bin seçmen, parlamento seçimi için oy kullandı.
 • 14:27GSS Prim Borcu Olanlara Müjde, Sağlık Hizmeti AlabileceklerGSS Prim Borcu Olanlara Müjde, Sağlık Hizmeti AlabileceklerPrim borcu olan Bağ-Kurlu ve gelir testi yaptırmış ya da yaptırmamış vatandaşlar, devlet hastanelerinde ücretsiz sağlık hizmeti alabilecek.
 • 14:15Yıldız: Yıldız: "Son Gelişmeler Piyasayı Olumsuz Etkiledi"Şanlıurfa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Cemal Yıldız, yaşanan son gelişmelerin pamuk piyasasını olumsuz etkilediğini söyledi.
 • 10:35TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AçıklamasıTESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, prim borçlusu Bağ-Kur’lunun yılbaşına kadar sağlık hizmeti alabileceğini söyledi.
 • 09:43TESK Genel Başkanı Palandöken AçıklamasıTürkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, 60 günden fazla sağlık sigortası primi borcu olan esnaf ve sanatkarların 31 Aralık'a kadar sağlık hizmetlerinden yararlanmasına yönelik kararının esnaf tarafından memnuniyetle karşılandığını bildirdi.
 • 08:44Berdimuhamedov, Özbekistan'ı Ziyaret EdecekBerdimuhamedov, Özbekistan'ı Ziyaret EdecekTürkmenistan Devlet Başkanı Gurbanguli Berdimuhamedov'un 7 - 8 Ekim tarihlerinde Özbekistan'a resmi bir ziyaret gerçekleştireceği kaydedildi.
 • 08:06Tarım Bakanlığı'nda Yerli Makam Aracı Diye İthal Oto OlmışlarTarım Bakanlığı'nda Yerli Makam Aracı Diye İthal Oto OlmışlarSayıştay, hükümetin tasarruf önlemi olarak getirdiği 'yerli makam aracı şartının, Tarım Bakanlığı'nda delindiğini ortaya çıkardı. 'Yerli otomobil' için açılan ihalede ithal otomobil alınmış.
 • 00:27Kamalak: Herkes Köpeğine Sahip ÇıksınKamalak: Herkes Köpeğine Sahip ÇıksınSaadet Partisi (SP) Genel Başkanı Mustafa Kamalak, gazeteci Ahmet Hakan'a yapılan saldırıyı kınadı.
 • 19:22İsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlalleri Ürdün'de Protesto Edildiİsrail'in Mescid-i Aksa'ya Yönelik İhlalleri Ürdün'de Protesto EdildiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Göstericilerin müzik eşliğinde yürüyüşü- Göstericilerin slogan atarak ve bayrak sallayarak yürüyüşü- Ürdün'deki İhvan üyelerinden Salim el-Fellahat ile röportaj Ürdün'ün başkenti Amman'da toplanan çok sayıda gösterici, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarını protesto ederek bakanlar kurulu binasına doğru yürüyüş düzenledi.
 • 16:34Kars'ta "Geçici Askeri Güvenlik Bölgesi" KararlarıKars'ta, bölücü terör örgütüne karşı yürütülen askeri operasyonlar nedeniyle Kağızman ve Sarıkamış ilçelerindeki bazı bölgeler Bakanlar Kurulunca "geçici askeri güvenlik bölgesi" ilan edildi.
 • 15:57Kars'ta Güvenlik Bölgeleri Süreleri UzatıldıKars Valiliği, Kağızman Çemçe-Madur Bölgesi ve Sarıkamış Boyalı Ormanlarını kapsayan bölgedeki 'geçici askeri güvenlik bölgesi' kararı uzatıldı.
 • 13:10Yılmaz, Aa Editör Masasına Konuk OlduTBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Yasama Yılı açılışında yaptığı konuşma ve bazı milletvekillerinin Erdoğan'ın konuşması sırasında salondan çıkmalarına ilişkin, "Cumhurbaşkanımızın bütün eleştirilerini bir devlet başkanı olarak görmek lazım. Yasama, yürütme, yargıdan oluşan bu devletin millete olan sorumluluğunun gereği olarak da gerek muhalefeti gerek de iktidar partisini eleştirme hakkının olduğunu kabul edebilmek lazım. Dünkü olan hususta da dinleseler çok daha iyi olurdu, doğru olurdu" dedi.
 • 11:10Dürüst Vatandaşa Ceza, Borcunu Ödemeyene ÖdülDürüst Vatandaşa Ceza, Borcunu Ödemeyene ÖdülGSS borcunu ödemek için SGK bürolarına akın eden milyonlarca vatandaşın çabası boşa gitti. Devlet, dün yaptığı düzenlemeyle kararından vazgeçti. Borcunu ödemeyen kârlı çıktı.
 • 10:26Halaçoğlu'nun Paylaştığı Belge Yeni Bir Tartışmanın Filitini AteşleyecekHalaçoğlu'nun Paylaştığı Belge Yeni Bir Tartışmanın Filitini AteşleyecekMHP'li Yusuf Halaçoğlu, Türkiye'de idam cezasının kaldırılmasına ilişkin yapılan kanun düzenlemesiyle ilgili belge paylaştı ve Erdoğan'ın imzasına dikkat çekti.
 • 02:59Burkina Faso'daki Askeri DarbeBurkina Faso'da yönetime el koyan darbecilerin kurduğu "Ulusal Demokrasi Konseyi" (CND) Başkanı General Gilbert Diendere'nin mahkemeye sevk edildiği bildirildi.
 • 21:18MHP'li Vekillerin Erdoğan'ı Sinirlendiren Sözleri Meclis TutanaklarındaMHP'li Vekillerin Erdoğan'ı Sinirlendiren Sözleri Meclis TutanaklarındaCumhurbaşkanı Erdoğan'ın Meclis açılış konuşması sırasında MHP sıralarından yapılan ve gerginlik çıkaran sataşmalar Meclis tutanaklarına yansıdı.
 • 19:02Hdp'li Bakanların İstifa Etmelerinden Sonra Yerlerine Atanan İki Bakan Yemin EttiHdp'li Bakanların İstifa Etmelerinden Sonra Yerlerine Atanan İki Bakan Yemin EttiSeçim hükümetinde bulunan HDP'li bakanların istifa etmelerinden sonra yerlerine atanan Avrupa Birliği Bakanı Prof. Dr. Beril Dedeoğlu ve Kalkınma Bakanı Cüneyd Düzyol, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.
 • 18:09Hdp'li Bakanların İstifa Etmelerinden Sonra Yerlerine Atanan İki Bakan Yemin EttiHdp'li Bakanların İstifa Etmelerinden Sonra Yerlerine Atanan İki Bakan Yemin EttiDha ANKARA- HDP'li bakanların istifa etmelerinden sonra yerlerine atanan iki bakan yemin etti Seçim hükümetinde bulunan HDP'li bakanların istifa etmelerinden sonra yerlerine atanan Avrupa Birliği Bakanı Prof. Dr. Beril Dedeoğlu ve Kalkınma Bakanı Cüneyd Düzyol, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.
 • 17:17Bakanlar Kurulundan "Gss" KararıKendi nam ve hesabına bağımsız çalışanlar ile Genel Sağlık Sigortalılarından (GSS) sağlık hizmetlerinden faydalanamayan Türk vatandaşları ile bunların bakmakla yükümlü olduğu kişilere, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ile devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerindeki sağlık hizmetlerinden 31 Aralık'a kadar yararlanma imkanı getirildi.
 • 17:14Kars'ta Şeker Pancarı Alım Kampanyası BaşladıKars'ta Şeker Pancarı Alım Kampanyası BaşladıKars’ta 2015-2016 yılı 22. Dönem pancar alım kampanyası dualar eşliğinde kurban kesilmesiyle başladı.
 • 16:51Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM'den AyrıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden ayrıldı.
 • 16:27Cumhurbaşkanı Erdoğan: Siz Bu Kürsülerin AcemisisinizCumhurbaşkanı Erdoğan: Siz Bu Kürsülerin AcemisisinizTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu, 25. Dönem 2. Yasama Yılı açılışı için 1 Ekim'de toplandı.
 • 15:34TBMM'nin 25. Dönem 2. Yasama Yılı AçılışıTBMM'nin 25. Dönem 2. Yasama Yılı AçılışıTBMM’nin 25. Dönem 2. Yasama Yılı açılışı için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan TBMM Genel Kuruluna geldi.
 • 15:26Hırvatistan'da "İslam'ın 100. Yılı" Kutlanacakİslam'ın Hırvatistan'daki resmi dinlerden biri olarak kabul edilmesinin 100. yıl dönümü vesilesiyle, 27 Nisan 2016'da program olarak düzenlenmesini Hırvatistan hükümeti bakanlar kurulu toplantısında kabul etti.
 • 13:45Başkan Yılmaz İş Adamları ile Bir Araya GeldiBaşkan Yılmaz İş Adamları ile Bir Araya GeldiBüyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, iş adamlarına Tomruk Cafe’de kahvaltı düzenledi.
 • 12:20Bağcılar İstanbul'a Değer KatıyorTürkiye nüfusunun yüzde 1’inin yaşadığı Bağcılar, ilçe statüsü kazandığı 1992 yılından bu yana mimari, sosyal ve kültürel anlamda önemli değişimler yaşadı.
 • 11:14Grafikli - Bütçenin Yol Haritası NetleşiyorİBRAHİM YILMAZ/MELDA ÇETİNER KARAGÖZ - Maliye Bakanlığı, 2016 bütçesini, Anayasa gereği 17 Ekim'e kadar TBMM Başkanlığına sunacak ancak 1 Kasım seçimleri nedeniyle bütçe tasarısı, Mecliste görüşülemeyecek ve kadük kalacak.
 • 10:51Şehit Aileleri: Çözüm Sürecinde Tüm Oyunları Oynayan Cumhurbaşkanı'dırŞehit Aileleri: Çözüm Sürecinde Tüm Oyunları Oynayan Cumhurbaşkanı'dırÇankırı’da yaşayan şehit aileleri ve gazileri, çözüm sürecinde hükümetin uyutulduğunu, bu süreçte tüm oyunları oynayanın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu açıkladı.
 • 09:43Bakan Eroğlu, Neler Oluyor'a Konuk OlduBakan Eroğlu, Neler Oluyor'a Konuk OlduOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Doğu ve Güneydoğu’daki vatandaşların terörle mücadele konusunda yürütülen operasyonların devam etmesi yönünde görüş bildirdiklerini söyledi.
 • 21:13Bakan Erdem: 'Prim Borcu Olanlar Sağlık Hizmeti Alabilecek'Bakan Erdem: 'Prim Borcu Olanlar Sağlık Hizmeti Alabilecek'GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem'in açıklamaları Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Erdem: - "Bakanlar Kurulu kararı ile Bağ-Kur'lu ve sosyal güvencesi olmadığı için Genel Sağlık Sigortalısı (GSS) olan vatandaşların prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ve devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler" ZAFER FATİH BEYAZ - Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, "Bakanlar Kurulu Kararı ile Bağ-Kur'lu ve sosyal güvencesi olmadığı için Genel Sağlık Sigortalısı (?GSS) olan vatandaşların prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, Sağlık Bakanlığı ve bağlı kuruluşlarına ait sağlık tesisleri ve devlet üniversitelerinin sağlık uygulama ve araştırma merkezlerinden sağlık hizmeti alabilecekler" dedi.
 • 20:03Sağlık Bakanı: Prim Borcu Olanlar Bile Sigortadan YararlanabilecekSağlık Bakanı: Prim Borcu Olanlar Bile Sigortadan YararlanabilecekÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ahmet Erdem, "Vatandaşların prim borcu olup olmadığına bakılmaksızın, vatandaşlar sağlık hizmeti alabilecekler" dedi.
 • 17:39Erzincan Valiliği'nden, 'Sandık Birleştirme' AçıklamasıErzincan Valiliği, oy kullanılacak sandıkların taşınması ile ilgili bazı ulusal ve yerel internet haber sitelerinde yapılan haberlere istinaden yazılı açıklamada bulundu.
 • 13:16Sgk'da Olağanüstü YoğunlukBakanlar Kurulu kararıyla 6 ay uzatılan Genel Sağlık Sigortası prim borcu başvuru süresi bu gün bitiyor.
 • 12:59Bakan Alaboyun: "Yakın Zamanda Elektrik ve Doğalgaza Bir Zam Ön Görmüyoruz"Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Ali Rıza Alaboyun, havaların soğumasıyla merak konusu olan doğalgaz ve elektriğe zam yapılıp yapılmayacağı hakkında, “Serbest piyasa ekonomisi şartları içinde fiyatlar yükselebilecekte, alçalabilecekte.
 • 11:29Burkina Faso'daki Askeri DarbeAfrika Birliği, Burkina Faso'nun üyeliğini askıya alma kararından vazgeçti.