09:3300
SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

  Hamas'ın Terör Listesinden Çıkarılması Kararı

  Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Schaefer: "Almanya için bu karar herhangi bir değişklik teşkil etmiyor" Hükümet Sözcüsü Seibert: ''Biz de gelişmeleri dikkatle izliyoruz ancak Rusya'daki ekonomik krizin farklı sebepleri var'' (Dün 17:18)

   

  Ukrayna: Rusya Her An Savaş Başlatabilir

  Ukrayna: Rusya Her An Savaş Başlatabilir

  Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Turçinov, "Rusya her an geniş kapsamlı savaş başlatabilir" dedi. (Dün 17:00)

   

  Yırca'da Altı Bin Ağaç Kesen Kolin, 60 Bin Ağaç Dikecek

  Yırca'da Altı Bin Ağaç Kesen Kolin, 60 Bin Ağaç Dikecek

  Manisa’nın Soma ilçesinde, yapılması planlanan 3. Termik Santrali için Bakanlar Kurulu kararıyla alınan acele kamulaştırma sonrasında Yırca köyünde 6 bin üzerinde zeytin ağacını kesen Kolin A.Ş, Soma’da ağaçlandırma projesine hız verdi. (Dün 16:41)

   

  Almanya'dan Peşmerge'ye Askeri Eğitim Desteği

  Bakanlar Kurulu, Peşmerge'ye askeri eğitim vermesi için Irak'ın kuzeyine askeri eğitim birliği gönderme kararı aldı Dışişleri Bakanı Steinmeier: "Bu savaş görevi değil, eğitim görevidir" Savunma Bakanı Leyen: ‘’Yaklaşık 100 askeri Irak’ın kuzeyinde göndereceğiz. (Dün 15:24)

   

  Ukrayna'daki Gelişmeler

  Ukrayna Milli Güvenlik ve Savunma Kurulu Sekreteri Turçinov: "Rusya her an geniş kapsamlı savaş başlatabilir. (Dün 15:10)

   

  Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi 17 /25 Sempozyumu

  Güvenlik Stratejileri Araştırma Merkezi 17 /25 Sempozyumu

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Din ne aldatmak için vardır ne de aldanmak için vardır. (Dün 14:14)

   

 

  Davutoğlu: 'Fethullah Gülen'le İlgili Mutlaka Yargı Gereğini Yapacak'

  Davutoğlu: "Fethullah Gülen'le İlgili Mutlaka Yargı Gereğini Yapacak"

  Davutoğlu-Deubet ortak basın toplantısı-Başbakan Davutoğlu: (1)-"Fethullah Gülen'le ilgili soruşturma neyi gerektiriyorsa mutlaka yargı onun gereğini yapacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Davutoğlu ve Deubet Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çad Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet ile ortak basın toplantısı düzenledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Davutoğlu, ÇAD Başbakanı ile Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

  Davutoğlu, ÇAD Başbakanı ile Ortak Basın Toplantısı Düzenledi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, ÇAD Başbakanı Kalzeube Payimi Deubet ile ortak basın toplantısı düzenledi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Davutoğlu-Deubet Ortak Basın Toplantısı

  Davutoğlu-Deubet Ortak Basın Toplantısı

  Başbakan Davutoğlu: (1) "Fethullah Gülen'le ilgili soruşturma neyi gerektiriyorsa mutlaka yargı onun gereğini yapacak. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Başbakan, Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'nu Başkanlık Etmesini Yorumladı

  Başbakan, Cumhurbaşkanı'nın Bakanlar Kurulu'nu Başkanlık Etmesini Yorumladı

  Başbakan Davutoğlu, Cumhurbaşkanı'nın 5 Ocak'ta Bakanlar Kurulu'na başkanlık edeceği konusundaki soruya, "hangi adımlar nasıl atılacaksa birlikte istişare içinde karar veririz" dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  100. Yıl Film Afişleri Sergisi

  Kültür ve Turizm Bakanı Çelik "Yeni Türkiye vizyonu ışığında sinemamızın 2. yüzyılını devrimsel adımlarla başlattığımızı söylemek isterim." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Avusturya'daki "İslam Yasa Tasarısı"

  Avusturya'daki "İslam Yasa Tasarısı"- Sivil toplum örgütleri, Müslümanların görüşü alınmadan meclise gönderildiğini belirterek tasarıyı kabul etmeyeceklerini açıkladı Avusturya İslam Cemaati bünyesinde faaliyet gösteren 10 sivil toplum örgütü, Bakanlar Kurulu'nun geçen hafta kabul ettiği "İslam Yasa Tasarısı" adlı düzenlemenin Müslümanların görüşü alınmadan meclise gönderildiğini ve tasarıyı kabul etmeyeceklerini bildirdi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Avusturya'daki 'İslam Yasa Tasarısı'

  Avusturya'daki "İslam Yasa Tasarısı"

  Sivil toplum örgütleri, Müslümanların görüşü alınmadan meclise gönderildiğini belirterek tasarıyı kabul etmeyeceklerini açıkladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  MHP Grup Başkanvekili Vural Açıklaması

  "Başbakanlık makamı vesayet altında yürümez. Türkiye, paralel Bakanlar Kurulu ile yönetilemez" "Anlaşılıyor ki Cumhurbaşkanı, kendisine paralel bir yapılanma kurmaya çalışıyor. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Vural: Algı Oluşturmak Suçsa, Yolsuzluğu Darbeye Dönüştürenler Sorgulanacaktır

  Vural: Algı Oluşturmak Suçsa, Yolsuzluğu Darbeye Dönüştürenler Sorgulanacaktır

  MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 14 Aralık'ta gözaltına alınanlara yönelik, 'Algı oluşturma çabasında bulundunuz mu?' sorusunun yöneltilmesini eleştirerek, "Bir algı oluşturma çalışması bir suç olarak kullanılıyorsa, yolsuzluk ve rüşvet girişimi çabalarını ve bunun soruşturmasını bir darbeye dönüştüren algı çalışmasının da muhakkak sorgulanacağını herkes bilmelidir. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Gazze'de Temizlik İşçilerinin Grevi

  Gazze'de Temizlik İşçilerinin Grevi

  Gazze Şeridi'ndeki hastanelere hizmet sunan temizlik şirketlerinin 13 gün önce başlattığı grevin sürdüğü bildirildi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sırbistan'da, 'Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi' Başladı

  Sırbistan'da, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" Başladı

  Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenen "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi", Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç Karadağ Başbakanı Milo Cukanoviç görüşmesi ile başladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Cavuşoğlu: AGİT, Operasyon İçin Bana Gönderdiği Mektubu Sızdırmış

  Cavuşoğlu: AGİT, Operasyon İçin Bana Gönderdiği Mektubu Sızdırmış

  Bakan Mevlüt Çavuşoğlu, AGİT'in '14 Aralık operasyonu'yla ilgili kendisine gönderdiği mektubu sızdırdığını söyledi ve tepki gösterdi: Ne demek bunları serbest bırakın. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Bakan Çavuşoğlu'nda AB'ye Sert Cevap

  Bakan Çavuşoğlu'nda AB'ye Sert Cevap

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "AB'den gelen açıklamaya bakınca bir hukuki süreç başlatıldı." dedi. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Sırbistan'da, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" Başladı

  Sırbistan'da, "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi" başladı Sırbistan'ın başkenti Belgrad'da düzenlenen "Çin, Orta ve Doğu Avrupa Ülkeleri Hükümet Başkanları Zirvesi", Sırbistan Başbakanı Aleksandar Vuçiç-Karadağ Başbakanı Milo Cukanoviç görüşmesi ile başladı. (16 Aralık 2014 Salı )

   

  Arınç, İkinci Vip Torpil Listesini Yalanlamadı: İstisnai Kadrolar Hep Vardı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, CHP tarafından iki kez açıklanan KPSS sınavı olmaksızın kamuya atanan 'VİP torpil' listesini "İstisnasi kadro Türkiye kurulduğundan beri var" şeklinde savundu. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  2015 Yılı Bütçesi TBMM Genel Kurulu'nda

  İçişleri Bakanı Ala: "Oslo eğer sabote edilmeseydi, orada başka yabancı ülkelerin bir takım gizli örgütleri ile ya da istihbarat örgütleriyle işbirliği yapılıp deşifre edilmeseydi, Türkiye için çok daha iyi sonuçlar elde edebileceğimiz bir sürecin başlangıcıydı" Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "Bir takım "faili meçhul" turizmciler, Bakanlığımla ile ilgili bazı değerlendirmeler yapıyor. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Bakanlar Kurulu Üyeleri ve Eşlerine Yemek Verdi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bakanlar Kurulu üyeleri ve eşlerine akşam yemeği verdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bozkır, AB Komiseri Hahn ile Telefonda Görüştü

  AB Bakanı Volkan Bozkır, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komisyonu üyesi Johannes Hahn ile telefonda görüştü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bakan Bozkır, AB Komisyonu Üyesi Johannes Hahn ile Telefonla Görüştü

  AB Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır, Avrupa Komşuluk Politikası ve Genişleme Müzakerelerinden sorumlu AB Komisyonu üyesi Johannes Hahn ile telefon görüştü. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  İçişleri Bakanı: Oslo Sabote Edilmeseydi İyi Sonuçlar Elde Edecektik

  İçişleri Bakanı: Oslo Sabote Edilmeseydi İyi Sonuçlar Elde Edecektik

  İçişleri Bakanı Ala, milletvekillerinin Oslo sorusuna, "sabote edilmeseydi, istihbarat örgütleriyle deşifre edilmeseydi, Türkiye çok daha iyi sonuçlar elde edeceğimiz bir sürecin başlangıcı olacaktı." dedi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arınç: 'Suriye, Irak ve Mısır'a Karşı Tavrımız Bellidir'

  Arınç: "Suriye, Irak ve Mısır'a Karşı Tavrımız Bellidir"

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu sonrası basın toplantısı düzenledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Bakanlar Kurulu Toplantısı

  Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Arınç: (3) "(CHP Genel Başkan Yardımcısı Koç'un iddiaları) Sizin sadece çocuğu, oğlu değil, gelini de Meclis'te olanlar var. Şimdi ben bunları teşhir mi edeyim? Bunları teşhir etmemek için zamanında Önder Sav'a da Sayın Baykal'a da rica etmiştim, 'Beni mecbur etmeyin' diye. Çünkü onların bir kabahati yok varsa babalarının etik bir noksanlığı var" "1993 ile 2002 yılları arasında yani AK Parti'nin iktidar olmadığı dönemlerde istisnai kadrodan atananların (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Arınç'tan Operasyon Açıklaması: Listede 31 Kişi Var

  Başbakan Yardımcısı Arınç, gerçekleştirilen operasyonda gözaltı listesinde Fethullah Gülen'in de olduğuna ilişkin iddialara "Listede 31 kişi var" şeklinde cevap verdi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

  Listede Fethullah Gülen Var Mı' Sorusuna Cevap

  Listede Fethullah Gülen Var Mı' Sorusuna Cevap

  Bülent Arınç, Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında basın toplantısı düzenledi. (15 Aralık 2014 Pazartesi )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
18.12.2014 09:33:59. #1.12#