SON DAKİKA BAKANLAR KURULU HABERLERİ

Son Dakika Bakanlar Kurulu Haberleri

 • 13:39Yırca'ya Termik Santralin Çed Raporunun İptali İçin İlk DuruşmaYırca'ya Termik Santralin Çed Raporunun İptali İçin İlk DuruşmaManisa'nın Soma İlçesi Yırca Mahallesi'nde yapılması planlanan termik santral projesi mahkeme kararlarıyla iptal olsa da çevre örgütü Greenpeace ve Yırcalılar'ın Manisa Bölge İdare Mahkemesi'nde açtığı Çevresel Etki Değerlendirme (ÇED) olumlu raporunun iptali davasında ilk duruşma görüldü.
 • 12:00Haftanın Tarihine BakışTürkiye Cumhuriyeti'nin demokratikleşme hedefi, 27 Mayıs 1960'ta Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke yönetimine el koymasıyla sekteye uğradı.
 • 10:27AK Parti İzmir İl Başkanı: Vatandaş Sorununu Başbakanlık Ofisine GetirsinAK Parti İzmir İl Başkanı: Vatandaş Sorununu Başbakanlık Ofisine Getirsinİzmir'de Başbakanlık Ofisi, her biri bin 500 metrekare genişliğindeki üç katta hizmet vermeye başladı.
 • 09:59Kırıkkale'ye Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı, Ekili Alanlar Zarara Uğradı.Kırıkkale'ye Ceviz Büyüklüğünde Dolu Yağdı, Ekili Alanlar Zarara Uğradı.Kırıkkale’nin Balışeyh ilçesinde yaklaşık 15 dakika kadar süren şiddetli dolu yağışı sonrası pek çok ekli alanda büyük hasar meydana geldiCeviz büyüklüğünde yağan dolu, Balışeyh İlçesine bağlı Kösedurak, Battalobası, Bıyıkaydın, Selamlı, Ulaklı, Beşbıçak ve Kulaksız köylerindeki ekili alanlarda zarara neden oldu.
 • 09:31Kırıkkale'de Dolu Yağışı Ekili Alanlara Zarar VerdiKırıkkale'de Dolu Yağışı Ekili Alanlara Zarar VerdiKırıkkale’nin Balışeyh ilçesi Battalobası, Kösedurak, Bıyıkaydın, Ulaklı, Selamlı, Beşbıçak, Yenili ve Kulaksız köylerimize yağan dolu yaklaşık 15 bin dekar ekili alanda yüzde 30-70 oranında zarar meydana getirdi.
 • 20:00Sultanbeyli'de Tapu Devir TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sultanbeyli'deki tapuların önemli bölümünün Sultanbeyli Belediye Başkanlığı'na saat 16.30 itibarıyla devredildiğini belirterek, "Bu tapular, inşallah şimdi hak sahiplerine aktarılacak.
 • 17:42Rize'de Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin Temeli AtıldıRize'de 64 derslikli Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin temeli törenle atıldı.
 • 15:24Mısır'da Bir İhvan Lideri Daha Hapiste ÖldüMısır'da askeri müdahalenin ardından tutuklanıp hapse konulan İhvan-ı Müslimin (Müslüman Kardeşler) Hareketi'nin yöneticileri arasında olan eğitimci Muhammed Fellahcı, karaciğer yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.
 • 14:06Yırca'da Zafer Ağaçları DikildiYırca'da Zafer Ağaçları DikildiSoma’nın Yırca köyünde Kolin firması tarafından termik santral yapmak için sökülüp, kesilen 6 bin zeytin ağacının yerine Yırca Köylüleri ve Greenpeace tarafından düzenlenen şenlikle yenileri dikildi.
 • 12:26Boğaz'da İlk Kentsel Dönüşüm Başvurusu YapıldıÜsküdar’da kentsel dönüşüm yapılmasına ilişkin Nazım İmar Planı tadilatı teklifinin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde kabul edilmesinin ardından ilk kentsel dönüşüm müraacatı Burhaniye Mahallesi’nden geldi.
 • 16:39Yırca'da Kesilen Zeytin Ağaçlarının Yerine Şenlikle Yenileri DikiliyorYırca'da Kesilen Zeytin Ağaçlarının Yerine Şenlikle Yenileri DikiliyorManisa'nın Soma İlçesi'ne bağlı Yırca Mahallesi'nde, Kolin firması tarafından termik santral yapmak için sökülüp, kesilen 6 bin 666 zeytin ağacının yerine Yırca Köylüleri ve Greenpeace tarafından düzenlenen şenlikle yenileri dikildi.
 • 15:40Milletvekili Özel: AKP Hükümeti, Vatandaşa Değil Ama Alp Gürkan'a Kaynağı BulduCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, AK Parti hükümetinin, vatandaşa değil ama 301 madencinin şehit olduğu Soma Kömür İşletmeleri AŞ’nin Yönetim Kurulu Başkanı Alp Gürkan'a kaynağı bulduğunu bildirdi.
 • 15:14Bakan Işık ve Bakan Yıldız, İş Adamlarıyla BuluştuBakan Işık ve Bakan Yıldız, İş Adamlarıyla BuluştuBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Anadolu’nun ortasına kuracağı cazibe merkezi bir şehirle sağlayacağı “Merkez Türkiye” projesini eleştirerek, “Bu hayali kurması yerine Adana’yı, Ceyhan’ı, bu bölgeyi bir lojistik merkezi, üretim merkezi haline getirmesi çok daha ayağa yere basan bir proje olmuş olacaktı” diye konuştu.
 • 15:05Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunda Sakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunda " Yeni Türkiye ve Başkanlık Sistemi" KonuşulduSakarya Düşünce ve Dayanışma Platformunun düzenlediği toplantıya Prof. Dr. Birol Akgün, Dr. Murat Yılmaz ve Doç. Dr. Mehmet Şahin katıldı.
 • 13:44Başbakanlık İzmir Ofisi AçıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık İzmir Ofisi'nin açılmasına ilişkin, "Siyasi irademiz, İzmir'i hükümetimizin karar merkezlerinden biri haline getirmektir.
 • 13:00Davutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi AçtıDavutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi AçtıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de, Merkez Bankası İzmir Şubesi'nin bulunduğu binada hazırlanan Başbakanlık Ofisi'nin açılışını yaptı, fırsat buldukça kente geleceğini söyledi.
 • 12:48Davutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni AçtıDavutoğlu, İzmir'de Başbakanlık Ofisi'ni AçtıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de, Merkez Bankası İzmir Şubesi'nin bulunduğu binada hazırlanan Başbakanlık Ofisi'nin açılışını yaptı, fırsat buldukça kente geleceğini söyledi.
 • 12:33Başbakan Davutoğlu İzmir'deBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık İzmir Ofisi'nin açılışının ardından İzmir Büyükşehir Belediyesi'ni ziyaret etti.
 • 11:47CHP'li Özel: Vatandaşa Değil Ama Alp Gürkan'a Kaynağı BuldularCHP'li Özel: Vatandaşa Değil Ama Alp Gürkan'a Kaynağı BuldularChp Manisa Milletvekili ve milletvekili adayı Özgür Özel, dün Resmi Gazete'de yayımlanan rödovans sözleşmelerinde, yer altındaki maden işlerinde meydana gelen maliyet artışları için fiyat farkının ödenmesine ilişkin kararı değerlendirip, AK Parti Hükümeti'ni eleştirdi.
 • 09:51Doğum Yardımı Uygulaması Hayata GeçtiDoğum Yardımı Uygulaması Hayata GeçtiTürk vatandaşı olan herkese, canlı doğan çocuk için doğum yardımı ödemeleri fiilen başladı. 15 Mayıs'tan sonra doğan çocuklar için devlet en az 300 lira ödeme yapacak.
 • 23:11Hdp Şırnak Milletvekili Kaplan AçıklamasıHDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, "Değişim, Halkların Demokratik Partisi ile olacak" dedi.
 • 22:40Yalova - Hasip Kaplan: Yalova - Hasip Kaplan: "Antik Kentleri Bombalayan Zihniyetten Farkınız Ne?"Hasip Kaplan: "Antik kentleri bombalayan zihniyetten farkınız ne?" Yalova'ya gelen HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Ak Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi.
 • 22:31Hasip Kaplan: Antik Kentleri Bombalayan Zihniyetten Farkınız Ne?Hasip Kaplan: Antik Kentleri Bombalayan Zihniyetten Farkınız Ne?Yalova'ya gelen HDP Şırnak Milletvekili Hasip Kaplan, Ak Parti'yi ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı sert bir dille eleştirdi.
 • 13:22CHP'li Özgür Özel: Bize Kaynak Soranlar Alp Gürkan'a Kaynak BuldularCHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, yürürlüğe giren rödövans sözleşmelerinde, yer altındaki maden işlerinde meydana gelen maliyet artışları için fiyat farkı ödenmesine ilişkin karara tepki gösterdi.
 • 11:50Yalnızçam Turistik Otelinin Açılışı YapıldıYalnızçam Turistik Otelinin Açılışı YapıldıArdahan İl Özel İdaresi tarafından Yalnızçam Uğurludağ Kayak Merkezi’nde yaptırılan “Yalnızçam Oteli” düzenlenen törenle hizmete açıldı.
 • 11:46Maden Kanunu'nda Uygulanacak Fiyat Farkı YürürlükteMaden Kanunu'nda yer alan redevans sözleşmeleri kapsamında, yer altındaki maden işlerinde meydana gelen maliyet artışlarından dolayı fiyat farkı ödenmesine ilişkin karar, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.
 • 10:00Mobilya İthalatına Yüzde 25-50 İlave Gümrük Vergisi GetirildiMobilya İthalatına Yüzde 25-50 İlave Gümrük Vergisi GetirildiBazı ülkelerden yapılan mobilya ithalatı için yüzde 25-50 ilave gümrük vergisi uygulanacak.
 • 22:10Bakan Işık, Bir Tekstil Firmasını Ziyaret EttiBakan Işık, Bir Tekstil Firmasını Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık'ın konuşması- Tekstil atölyelerini ziyaretinden görüntüler Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Zonguldak'ta: - "(Otomotiv sektöründeki iş bırakma eylemleri) Buradaki her bir günlük duraksama ve her bir günlük üretim kaybı bizim sektörümüzü, ihracatımızı olumsuz etkiliyor.
 • 21:54Erdoğan: Erdoğan: "Gücümü Halktan Alıyorum"- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta- Erdoğan toplu açılış töreninde konuştu (3)- "Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi'ne girdin, kararını aldık.
 • 21:28Erdoğan: Erdoğan: "Benim İndimde Mısır'ın Cumhurbaşkanı Mursi'dir" - K.GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplu açılış töreni- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta- Erdoğan toplu açılış töreninde konuştu (3)- "Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi'ne girdin, kararını aldık.
 • 20:58Bakan Işık Grevdeki İşçilere SeslendiBakan Işık Grevdeki İşçilere SeslendiBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, otomotiv sektöründe grev nedeniyle Türkiye’ye yönelik güveninin kaybolması riskiyle karşı karşıya kaldıklarını belirterek, "İşçi kardeşlerime buradan bir kez daha sesleniyorum; hemen üretime başlamak durumundayız. Üretime başlayalım. Sorunumuzu yine müzakere ederek çözelim” dedi.
 • 20:42Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta KonuştuCumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'ta KonuştuCumhurbaşkanı Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez’e Cumhurbaşkanlığına ait zırhlı bir Mercedes otomobil tahsis edildiğini açıkladı.
 • 20:34Cumhurbaşkanı Erdoğan Kahramanmaraş'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Ey Paralel Yapı, paralel devlet, artık Milli Siyaset Belgesi'ne girdin, kararını aldık.
 • 19:55Hollanda'da Burka Yasağı HazırlığıHollanda'da Liberal Parti (VVD) ile İşçi Partisi'nden (PvdA) oluşan koalisyon hükümetinin, yüzü tamamen örten giysilere (burka) yönelik öngördüğü yasağın sadece "bazı alanlarla sınırlı olacağı" bildirildi.
 • 18:26Zeybekci: Zeybekci: "Serbest Bölgelerle İlgili Tasarı Devasa Bir Adım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bakan Zeybekci'nin salona girmesi - Protokolün imzalanması - Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'in konuşması - Antalya Valisi Muammer Türker'in konuşması - Bakan Zeybekci'nin konuşması"Serbest bölgelerle ilgili tasarı devasa bir adım"- Bakan Zeybekci: -"Serbest bölgeler, yaklaşık 6-7 milyar dolar ihracat fazlası verdiğimiz, 62 bin civarında istihdamın sağlandığı yerdir"- "Serbest bölgelerle ilgili yasa tasarısı, Türkiye'nin çağı yakalaması için atacağı devasa bir adımdır" Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, serbest bölgelerin yaklaşık 6-7 milyar dolar ihracat fazlası veren, 62 bin civarında istihdam sağlanan yerler olduğunu söyledi.
 • 18:00Denizli'de Öğrenciler Yararına KermesFakir ve Muhtaçlara Yardım Derneği tarafından Merkezefendi ilçesi Yenişehir Mahallesinde öğrenciler yararına kermes düzenlendi.
 • 18:00Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık Zonguldak'ta AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, otomotiv sektöründeki iş bırakma eylemlerine ilişkin, "Buradaki her bir günlük duraksama ve her bir günlük üretim kaybı bizim sektörümüzü, ihracatımızı olumsuz etkiliyor.
 • 16:41İstanbul Sultanbeyli'de Mülkiyet Reformu Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce'nin talimatıyla çalışmalarına hız verilen Sultanbeyli ilçesinde yaklaşık 200 bin kişiyi ilgilendiren mülkiyet problemi çözüme kavuşturuldu.
 • 16:24Serbest Bölgelerle İlgili Tasarı Devasa Bir Adım"Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, serbest bölgelerin yaklaşık 6-7 milyar dolar ihracat fazlası veren, 62 bin civarında istihdam sağlanan yerler olduğunu söyledi.
 • 16:02Işık: "Chp'nin Projesini Dünya Terk Edeli Yıllar Oldu"Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Filyos projesiyle ilgili mahkeme iptallerinin artık yaşanmaması için yeni bir Bakanlar Kurulu kararı aldıklarını belirterek, "Bu kararı özellikle mahkemenin bir daha iptal etmemesiyle ilgili her türlü önlemi alarak çıkarttık. Umuyoruz ki, Filyos Projesi önümüzdeki dönem artık hayata geçmiş olacak.
 • 15:22Sultanbeyli'nin Mülkiyet Sorunu ÇözülüyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığından, İstanbul'un Sultanbeyli ilçesindeki mülkiyet sorununun yıl sonuna kadar çözüme kavuşturulacağı açıklandı.
 • 12:08Mahallenin Türgev'e Verileceği İddiası TBMM'ye TaşındıMahallenin Türgev'e Verileceği İddiası TBMM'ye TaşındıCHP Grup Başkanvekili Levent Gök, Türkiye Cumhuriyeti'nin ilk toplu konut tasarısı olan Ankara Merkez'deki Saraçoğlu Mahallesi'nin TÜRGEV'e verileceği iddialarını Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) gündemine taşıdı.
 • 12:01Kırsal Yatırıma Yüzde 50 HibeKırsal Yatırıma Yüzde 50 HibeKırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı kapsamında gerçekleştirilen tarıma dayalı ekonomik yatırımların 10. etap müracaatları başladı.
 • 10:35Erdoğan, Türkiye Jokey Kulübü'nün Bahis Yetkisini UzattıErdoğan, Türkiye Jokey Kulübü'nün Bahis Yetkisini UzattıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, at yarışları üzerine yurt içinden ve yurt dışından müşterek bahis kabul etme hak ve yetkisinin Türkiye Jokey Kulübü’ne devredilmesine ilişkin sürenin uzatılması kararını onayladı.
 • 08:46At Yarışlarında Tjk'nın Yetki Süresi UzatıldıTürkiye Jokey Kulübünün (TJK), at yarışları düzenleme, düzenlenen yarışlar üzerinden müşterek bahis kabul etme hak ve yetkisi 2016 sonuna kadar uzatıldı.
 • 00:37Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik, Siverek'teÇalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik, Siverek'teGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik'in Siverek Belediyesini ziyaret etmesi- Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik'in esnaf ziyareti Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfa'da Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 22:45Çalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Çelik Şanlıurfa'daÇalışma ve Soysal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 19:30Tosun, Başbakanın Mitingini DeğerlendirdiTosun, Başbakanın Mitingini DeğerlendirdiAK Parti Zonguldak İl Başkanı Zeki Tosun, Başbakanın gerekli mesajları verdiğini söyledi.
 • 17:14Ukrayna'da Moratoryum TartışmalarıUkrayna Parlamentosu'nun Bakanlar Kurulu'na moratoryum yetkisi vermesi, ülkenin toplam 42 milyar dolarlık dış borcunu ödeyip ödemeyeceğine ilişkin tartışmaları gündeme getirdi.
 • 12:42AK Parti İzmir Milletvekili Adayı Cemil Şeboy AçıklamasıAK Parti İzmir Milletvekili Adayı Cemil Şeboy AçıklamasıBalkan Anadolu Derneği, AK Parti İzmir Milletvekili adayı Cemil Şeboy şerefine yemek düzenledi.