SON DAKİKA BELÇİKA HABERLERİ

Son Dakika Belçika Haberleri

 • 16:39 Dünya Helal Zirvesi 15 Aralık'ta İstanbul'da Başlayacak GİMDES, Helal Expo 2016, 15-18 Aralıkta İstanbul Kongre Merkezi’nde gerçekleştirileceğini açıkladı.
 • 15:48 Avrupa Otomotiv Pazarı, Ocak-nisan Döneminde Artış Gösterdi Avrupa Otomotiv Pazarı 2016 yılı Ocak-Nisan döneminde yüzde 8,8 arttı.
 • 15:08 11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali "11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali" kapsamında, İsviçre ekibi, "Profesör Vakarnov'un Sihirli Odası" adlı oyununu beğeniye sundu.
 • 14:22 Lizt Alfonso Dance Cuba 27 Mayıs'ta İş Sanat'ta Lizt Alfonso Dance Cuba 27 Mayıs'ta İş Sanat'ta Henüz çocukken kendi topluluğunu kurmanın ve onu dünya sahnelerine taşımanın hayalini taşıyan List Alfonso’nun 23 yaşında hayata geçirdiği Lizt Alfonso Dance Cuba bugün dünyanın en seçkin dans ve müzik toplulukları arasında yer alıyor.
 • 12:28 Fehriye Erdal Belçika'da Yargılanacak İş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden, terör örgütü DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanmasına karar verildi.
 • 12:02 Sabancı Suikastı Faili DHKP-C'li Fehriye Erdal Belçika'da Yargılanacak Sabancı Suikastı Faili DHKP-C'li Fehriye Erdal Belçika'da Yargılanacak Belçika, iş adamı Özdemir Sabancı suikastı faillerinden, DHKP-C üyesi Fehriye Erdal'ın Türkiye'de işlediği suçlardan dolayı Belçika'da yargılanmasına karar verdi.
 • 10:50 Başkent İsimleri Yurt Odalarına Verildi Başkent İsimleri Yurt Odalarına Verildi Yıllarca Fransa'da kalan Nilgün Kalıpçı ve Osman Kalıpçı çiftinin 4 yıl önce kurduğu Özel Osman Kalıpçı Kız Yurdu, Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu kızları Nilsen Kalıpçı Hepduman tarafından işletilmeye başlandı.
 • 10:46 Euro 2016'ya Doğru Fransa'da düzenlenecek 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2016) nedeniyle Brüksel'in merkezinde alkol satışı belirli saatlerde durdurulacak.
 • 09:50 Sınır Ötesi Bisiklet Turu'nun Teması 'Umut Yolculuğu' Sınır Ötesi Bisiklet Turu'nun Teması 'Umut Yolculuğu' 2016 yılı ‘Umut yolculuğu’ teması ile Kopenhag-Bratislava sınır ötesi Bisiklet Turu hazırlık ve koordinasyon toplantısı proje ortağı Muğla merkezli ENVERÇEVKO Ulusal NowWeMove Koordinatörlüğü katılımı ile Kopenhag’da tamamlandı.
 • 22:44 Avrupa Okçuluk Şampiyonası Avrupa Okçuluk Şampiyonası'nın ilk günü tamamlandı.
 • 22:34 Galatasaray Daikin, Charlotte Leys'in Sözleşmesini Uzattı Galatasaray Daikin, 2015-2016 sezonunda transfer ettiği Belçikalı smaçör Charlotte Leys ile anlaşmaya vardı ve Leys'in sözleşmesi 1 yıl süre ile uzatıldı.
 • 22:02 Protesto Gösterilerine Polis Müdahalesi - Brüksel Protesto Gösterilerine Polis Müdahalesi - Brüksel GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Brüksel'de 60 bin kişi, merkez sağ hükümetin kemer sıkma önlemlerini protesto etti Açılan pankart ve dövizlerden görüntüler Protestoculardan görüntüler Polise taş ve sopalarla saldıran bazı göstericiler gözaltına alınması Polis göz yaşatıcı gaz ve tazyikli su da kullanması Polis şiddeti Gözaltı işlemi Plastik kelepçe takılan kadın gösterici Yerde sürüklenen gösterici Brüksel'de gösteri Belçika'nın başkenti Brüksel'de on binlerce kişi, merkez sağ hükümetin kemer sıkma önlemlerini içeren düzenlemelerini protesto etti.
 • 20:15 Brüksel'de Yine Onbinler Hükümeti Protesto Etti Brüksel'de Yine Onbinler Hükümeti Protesto Etti Belçika'da 60 bin kişi hükümetin iş piyasası reformunu protesto etti.
 • 17:01 İngiltere'de Yaklaşan AB Referandumu İngiltere'de yapılacak AB referandumunda, 15 yıldan uzun süre yurt dışında yaşadıkları için oy kullanamayacak seçmenlerin itirazı yüksek mahkeme tarafından reddedildi.
 • 16:58 Brüksel'de Gösteri Belçika'nın başkenti Brüksel'de on binlerce kişi, merkez sağ hükümetin kemer sıkma önlemlerini içeren düzenlemelerini protesto etti.
 • 16:20 Türkiye'de En Sevilen Ev Hayvanı: Kuş Türkiye'de En Sevilen Ev Hayvanı: Kuş Yapılan bir anket, Türkiye'de ev hayvanı olarak en çok kuş beslendiğini ortaya koydu.
 • 15:58 11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali "11. Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali" kapsamında, Letonya ekibi "Gölgeler" oyununu beğeniye sundu.
 • 15:54 Deik İle Ecowas Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı Deik İle Ecowas Arasında İşbirliği Anlaşması İmzalandı DEİK ile Batı Afrika Devletleri Ekonomik Topluluğu (ECOWAS) arasında işbirliği anlaşması imzalandı.
 • 15:32 Deik ile Ecowas Arasında İş Birliği Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Cihad Vardan, "ECOWAS ülkelerinde genel olarak enerji ve hizmet sektörlerinde açık bulunuyor.
 • 15:10 Belçika?da Genel Grev Hayatı Felç Etti Belçika?da Genel Grev Hayatı Felç Etti Belçika'da genel grev hayatı felç ettiEnder Duruel Belçika, 24 Mayıs, (DHA)- Belçika genelinde hükümetin aldığı kemer sıkma politikaları ve alınan diğer kararlar karşısında sendikalar anlaşarak genel greve gitti.
 • 15:01 Belçika'da Genel Grev Hayatı Felç Etti Belçika genelinde hükümetin aldığı kemer sıkma politikaları ve alınan diğer kararlar karşısında sendikalar anlaşarak genel greve gitti.
 • 14:20 Tombak Miğfer 1 Milyon 200 Bin Liradan Satışa Çıkacak Osmanlı dönemine ait 16. yüzyıldan kalma sade işçilikli tombak miğfer, Nişantaşı Müzayedenin gerçekleştireceği 60. müzayedede, 1 milyon 200 bin lira açılış fiyatıyla satışa sunulacak.
 • 11:59 Dünya İnsani Zirvesi Belçika Kalkınma ve İşbirliği Bakanı Alexander de Croo, uluslararası toplumun 2. Dünya Savaşı'ndan sonra insanlık için hedef olarak belirlediği amaçlara ulaşmaktan çok uzak olduğunu söyledi.
 • 10:44 Analiz - Türkiye'nin Daeş ile Çok Boyutlu Mücadelesi Türkiye yaklaşık iki yıldan bu yana DAEŞ ile mücadelede çok-boyutlu bir politika izliyor.
 • 00:59 Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Fuar merkezi bina girişi Fuar açılışını yapılması Fuardan görüntüler Gaziantep Valisi Ali Yerlikaya'nın konuşması AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer'in konuşması Deutche Messe Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Wolfgang Lenarz'ın konuşması Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Selahattin Kaplan'ın konuşması Gaziantep Ticaret Odası Başkanı (GTO) Eyüp Bartık'ın konuşması Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı açıldı Fuarda, 122 Gaziantep firmasının yanı sıra İran, Çin, İtalya, Belçika, Almanya ve Hindistan'ın da aralarında bulunduğu 32 ülkeden gelen katılımcılar stant açtı Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçıları Birliği Başkanı Kaplan: "Olumsuzluklara rağmen ihracatımız çok iyi devam ediyor" Gaziantep'ten 122 firmanın yanı sıra İran, Çin, İtalya, Belçika, Almanya ve Hindistan'ın da aralarında bulunduğu 32 ülkeden gelen katılımcıların stant kurduğu Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı açıldı.
 • 00:50 İsveç'te Euro 2016 Hazırlıkları İsveç'te Euro 2016 Hazırlıkları GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Zlatan İbrahimoviç'le, Erkan Zengin'in şakalaşması İsveç Milli Takım antrenmanından genel görüntü Kasımpaşasporun kalecisi Andreas Isaksson'un açıklamaları İsveç Milli Takım Teknik Direktörü Erik Hamren'in açıklamaları İsveç'te EURO 2016 hazırlıkları İsveç Milli Takımı, başkent Stockholm'de ilk antrenmanını yaptı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Belçika, İrlanda Cumhuriyeti ve İtalya ile birlikte F Grubu'nda yer alan İsveç Milli Takımı, Slovenya ve Galler ile oynayacağı hazırlık maçları için kampa girdi.
 • 19:34 İsveç'te Euro 2016 Hazırlıkları 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda (EURO 2016) Belçika, İrlanda Cumhuriyeti ve İtalya ile birlikte F Grubu'nda yer alan İsveç Milli Takımı, Slovenya ve Galler ile oynayacağı hazırlık maçları için kampa girdi.
 • 17:27 Gto Yönetim Kurulu Başkanı Bartık Açıklaması Gto Yönetim Kurulu Başkanı Bartık Açıklaması Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde açıldı.
 • 17:13 Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı Gaziantep'ten 122 firmanın yanı sıra İran, Çin, İtalya, Belçika, Almanya ve Hindistan'ın da aralarında bulunduğu 32 ülkeden gelen katılımcıların stant kurduğu Domotex Turkey Gaziantep Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı açıldı.
 • 16:54 Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı Açıldı Domotex Turkey Halı ve Zemin Kaplamaları Fuarı, 161’i yerli, 34’ü yabancı olmak üzere 195 firmanın katılımıyla kapılarını ziyaretçilerine açtı.
 • 16:08 Paris Saldırılarında Ölenlerin Yakınları, Belçika Aleyhine Dava Açacak Paris Saldırılarında Ölenlerin Yakınları, Belçika Aleyhine Dava Açacak Paris'i kana bulayan terör saldırılarında ölenlerin yakınları, "saldırıların önüne geçilememesinde ihmali olduğu ve etkisiz kaldığı" gerekçesiyle Belçika aleyhine dava açacak.
 • 12:18 Galatasaray'ın Listesindeki Engin Bekdemir, Sözleşmesini Feshetti Galatasaray'ın Listesindeki Engin Bekdemir, Sözleşmesini Feshetti Galatasaray'ın istediği Engin Bekdemir, alacaklarının ödenmediğini gerekçe göstererek Eskişehirspor'la olan sözleşmesini tek taraflı olarak feshetti.
 • 09:59 Haftanın Tarihine Bakış Türkiye Cumhuriyeti'nin demokratikleşme hedefi, 27 Mayıs 1960'ta Türk Silahlı Kuvvetlerinin ülke yönetimine el koymasıyla sekteye uğradı.
 • 17:40 Alkol Testinden Kurtulmak İçin Antifriz İçti, Hastaneye Kaldırıldı Alkol Testinden Kurtulmak İçin Antifriz İçti, Hastaneye Kaldırıldı Polis sözcüsü, Thomas Detavernier adı açıklanmayan sürücünün yapılan müdahale sonucu hayati tehlikeyi anlattığını açıkladı.
 • 22:24 Eskişehir'de Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Eskişehir'de Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Eskişehir'de Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları FestivaliBüyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın bu yıl 11'incisini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başladı.
 • 20:00 Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum - Ali Osman Öztürk Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum - Ali Osman Öztürk GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Forumdan genel ve detay görüntüler Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Ali Osman Öztürk'ün konuşması Stratejik Düşünce Enstitüsü Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün'ün konuşması Avrupa Komisyonu'ndan Prof. Dr. Rainer Münz'ün konuşması Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Öztürk: "Hemen sınırımızın ötesindeki Suriye'den binlerce, milyonlarca mülteci geliyor Türkiye'ye. Bir insan trajedisi yaşandığında Avrupa'daki ülkeler, bunu bizim kadar iyi görmüyor" "Bir problemle karşılaşıp, buna yardım sağlamaktan ziyade, bu problemin ana nedenleri nedir?
 • 17:04 Bebeğini Dondurucuda Öldüren Anneye 7 Yıl Hapis Yeni doğan bebeğini dondurucuda ölüme terk eden anne, çıkarıldığı mahkemede 7 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
 • 17:00 Egyptair Uçağının Enkazından İlk Fotoğraflar Egyptair Uçağının Enkazından İlk Fotoğraflar Yayımlanan fotoğraflar arasında Mısır Hava Yolları'na (EgyptAir) ait uçağın koltuk parçaları, yolculara ait bagajlar ve bazı can yelekleri de var.Enkaz parçalarında Egyptair yazısı net bir şekilde görülüyor.
 • 16:40 Dünya İnsani Zirvesi Akademik Forum Başbakanlık Kamu Diplomasisi Koordinatörü Ali Osman Öztürk, sınır ötesindeki Suriye'den binlerce, milyonlarca mültecinin Türkiye'ye geldiğini belirterek, "Bir insan trajedisi yaşandığında Avrupa'daki ülkeler, bunu bizim kadar iyi görmüyor.
 • 16:26 Eskişehir'de Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Eskişehir'de Uluslararası Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın bu yıl 11'incisini düzenlediği Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali başladı.
 • 14:49 Avrupa'nın Hayal Kırıklıkları Avrupa'nın önde gelen liglerinde son yıllarda birçok ekip muhteşem geçirdiği sezonun ardından çöküş yaşıyor.
 • 13:12 Kaleci Ferhat Göztepe Yolunda Ptt 1'inci Lig'de yeni sezon öncesi Teknik Direktör Okan Buruk'la anlaşma sağlayıp, Bolusporlu Anco Jansen, Balıkesirsporlu Kerim Avcı, Altınordulu Murat Yılmaz, Adana Demirsporlu Burak Çalık ve Samsunsporlu Taha Yalçıner'i gündemine alan Göztepe, Gençlerbirliği'nden kaleci Ferhat Kaplan'a da transfer teklifi yaptı.
 • 12:13 Belçika'da Göğüs Kanserinde Erken Teşhisin Önemi Konuşuldu Belçika'da Göğüs Kanserinde Erken Teşhisin Önemi Konuşuldu Belçika'nın Başkenti Brüksel'de UETD Kadın kolları tarafından düzenlenen "Meme Kanserinde Erken Tanının Önemi ve Tedavi Yöntemleri" konulu konferans da konuşan Prof. Dr. Sevilay Altıntaş erken teşhissin çok önemli olduğuna dikkat çekti.
 • 12:04 Türkiye'de aile şirketlerini veraset yoluyla devretmek daha kârlı Türkiye'de aile şirketlerini veraset yoluyla devretmek daha kârlı KPMG Türkiye Vergi Bölüm Başkanı Abdulkadir Kahraman şu bilgiyi verdi:
 • 11:38 Sakin Kent"İn Rüzgarı Avrupa ile Yarışıyor Uluslararası Yavaş Kentler Birliği Genel Sekreterliğince 2010 yılında "sakin kent" ilan edilen Muğla'nın Ula ilçesine bağlı Akyaka Mahallesi'ndeki Akçapınar sahili, sürekli esen rüzgarı nedeniyle Türkiye'nin yanı sıra Avrupa'nın pek çok ülkesinden gelen rüzgar ve uçurtma sörfü tutkunlarını ağırlıyor.
 • 11:24 Kıck And Slıde Yarışları Sona Erdi Kıck And Slıde Yarışları Sona Erdi Urla’da düzenlenen dünyadaki en iyi Kiteboard sporcularının katıldığı Kick and Slide yarışları sona ererken, erkekler kategorisinde Avustralyalı Ewan Jaspan, kadınlarda ise Polonyalı Karolina Winkowska birinci oldu.
 • 03:46 Beşiktaşlı Futbolcuya Belçika Ekibi Talip Oldu Beşiktaşlı Futbolcuya Belçika Ekibi Talip Oldu Belçika'nın Anderlecht kulübü sol bek sıkıntısını çözmek için Beşiktaş'lı İsmail Köybaşı'ya teklifte bulundu.
 • 23:15 Gaziantepspor Kulübü'nden Hırsızlık İddiası Gaziantepspor Kulübü'nden Hırsızlık İddiası Gaziantepspor Kulübü'nden hırsızlık iddiasıİSTANBUL, (DHA)Gaziantepspor Kulübü, futbolcu Erdem Şen'in hırsızlık yaptığını iddia ederek, bir görüntü yayınladı.
 • 23:07 Gaziantepspor Kulübü'nden Hırsızlık İddiası Gaziantepspor Kulübü, futbolcu Erdem Şen'in hırsızlık yaptığını iddia ederek, bir görüntü yayınladı.
 • 22:15 Güney Afrika'da Uber Protestosu Güney Afrika'nın Johannesburg kentinde, mobil uygulamalar üzerinden taksicilere rakip olan Uber protesto edildi.