SON DAKİKA BELÇİKA HABERLERİ

Son Dakika Belçika Haberleri

 • 16:05Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ÖzlüBilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı ÖzlüBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayicilere, yerli ve yabancı yatırımcılara seslenerek, "Türkiye'de her şey yolundadır, her şey normaldir, yatırımlarımıza devam edelim, aldığımız kararları asla ertelemeyelim. Göreceksiniz; Türkiye'de yeni yatırımların hızla arttığı, sanayi üretiminin hızlandığı bir döneme gireceğiz.
 • 16:01Pınar Karşıyaka'da TransferSpor Toto Basketbol Ligi ekiplerinden Pınar Karşıyaka, ABD'li oyun kurucu Kevin Dillard ile sözleşme imzaladı.
 • 15:35Türkiye'de Gıda Fiyatları Oynaklığı YüksekTürkiye'de gıda fiyatları oynaklığı AB ülkelerine kıyasla belirgin şekilde yüksek olurken, hem gıda fiyatlarının hem de oynaklığının düşürülmesinin fiyat istikrarına olumlu yansıması bekleniyor.
 • 13:04UEFA Avrupa Ligi 3. Ön Eleme Turu BaşlıyorUEFA Avrupa Ligi 3. ön eleme turu, yarın oynanacak maçlarla başlayacak.
 • 12:30Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü AçıklamasıBilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, sanayicilere, yerli ve yabancı yatırımcılara seslenerek, "Türkiye'de her şey yolundadır, her şey normaldir, yatırımlarımıza devam edelim, aldığımız kararları asla ertelemeyelim. Göreceksiniz; Türkiye'de yeni yatırımların hızla arttığı, sanayi üretiminin hızlandığı bir döneme gireceğiz.
 • 11:52Güneş Enerjisi ile İdrardan İçilebilir Suya DönüşümGüneş Enerjisi ile İdrardan İçilebilir Suya DönüşümBilim adamlarının farklı yaklaşımları ilginç geri dönüşümler ortaya koyuyor.
 • 11:03Yunanistan'a Kaçan Darbeciler Askerler Bir Aya İade EdilirYunanistan'a Kaçan Darbeciler Askerler Bir Aya İade Edilir"Hukukçular Derneği üyesi avukat Zeki Arıtürk, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Yunanistan'a kaçan 8 darbeci askerin yargılandığı davaya ilişkin, "Artık hukuki süreç hemen hemen bitti, konu iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilere kaldı.
 • 10:17Her Türlü Teröre Hayır!Her Türlü Teröre Hayır!GEÇEN haftaki bir yazımda, Fransa'nın Nice kentinde 14 Temmuz'da IŞİD veya DEAŞ kısa adıyla tanınan Irak-Şam İslam Devleti teröristi olduğu saptanan Tunus kökenli Müslüman bir Fransız vatandaşı tarafından girişilen terör saldırısında, 84 kişinin yaşamını yitirmesi ve 300'ün üzerinde kişinin yaralanmasından sonra Almanya'da da terör tedirginliğinin arttığına yer vermiştim.Almanya'nın başkenti Berlin'in Neukölln kesiminde ertesi gün düzenlenen bir etkinlikte, kızlı-erkekli Türk kökenli gençlerin Belçika'da ve Fransa'da girişilen terör saldırılarından sonra bazı çevrelerin kendilerine adeta "potansiyel terörist" gözüyle bakmaya başladıklarını ve bu yaklaşımın kendilerini çok rahatsız ettiğini de dile getirmiştim.Nice'teki terör saldırısından 4 gün sonra Almanya'nın Bavyera Eyaleti'ne bağlı Würzburg kentinde Afganistan'dan mı, yoksa Pakistan'dan mı geldiği tam olarak saptanamayan 17 yaşında bir sığınmacı, bindiği trende elindeki baltayla 5 yolcuyu yaraladı.
 • 10:17Onlarla Bir Araya Gelmeyeceğimizi, Aynı Masa Etrafında Oturmayacağımızı Beyan Ediyoruz...Onlarla Bir Araya Gelmeyeceğimizi, Aynı Masa Etrafında Oturmayacağımızı Beyan Ediyoruz...TÜRKİYE'nin Brüksel Büyükelçiliği önünde yapılan gösteri, şehit olanlar için bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.
 • 10:15Almanya'da İç Güvenlik AlarmıAlmanya'da İç Güvenlik AlarmıTerörün Fransa ve Belçika'dan sonra Almanya'yı da vurması bu ülkede iç güvenlik önlemlerinin yeniden sorgulanmasına neden oldu.
 • 23:51Futbol: UEFA Şampiyonlar LigiUEFA Şampiyonlar Ligi üçüncü ön eleme turu ilk maçlarından 9'u oynandı.
 • 21:24Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM'ye Füze Sistemli KorumaCumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM'ye Füze Sistemli KorumaCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM'nin füze sistemi ile ilgili korunması konusunda "Bu konu ve diğerleri ile ilgili bütün tedbirler alanmış durumda" dedi.
 • 19:37Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerBelçika'daki Türk sivil toplum kuruluşları (STK), FETÖ'nün darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 17:07FETÖ İmamı'nın Kızı ve Damadı Yurt Dışına Kaçmak İsterken YakalandıFETÖ İmamı'nın Kızı ve Damadı Yurt Dışına Kaçmak İsterken YakalandıFETÖ'nün Gaziantep bölge imamı olduğu iddia edilen Mehmet Kocatürk'ün kızı ve damadı yurt dışına çıkmak isterken Kayseri Havalimanı'nda yakalandı. Çiftin üzerinden 7 tane hard disk çıktı.
 • 17:04Uefa, Sezonun En İyi Kurtarışlarını Seçiyor!Uefa, Sezonun En İyi Kurtarışlarını Seçiyor!İşte adaylar;Manuel Neuer (Arsenal - Bayern Münih)Kevin Trapp (Paris Saint Germain - Chelsea)David Ospina (Barcelona - Arsenal)Remy Descamps (Paris Saint Germain - Chelsea)Igor Akınfeev (Rusya - İngiltere)Lukasz Fabianski ( İsviçre - Polonya)Gabor Kiraly ( Macaristan - Belçika)Gianluigi Buffon (Almanya.
 • 16:47Fetö'nün Darbe Girişimine İlişkin SoruşturmaFetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PYD) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında örgütün sözde Gaziantep bölge imamı olduğu öne sürülen şüphelinin kızı ve damadı, Kayseri Havalimanı'nda Belçika'ya gitmeye çalışırken yakalandı.
 • 16:29Fetö'nün Gaziantep Bölge İmamının Damadı ve Eşi Yurtdışına Kaçmak İsterken YakalandıKayseri’de FETÖ/PDY soruşturması kapsamında FETÖ’nün Gaziantep bölge imamının damadı ve eşi yurtdışına kaçmak isterken yakalandı.
 • 15:43Haftanın Tarihine BakışDünyanın sesten hızlı uçan ilk yolcu uçağı olan "Concorde"un efsanesi çeyrek asırda son buldu.
 • 14:22Profilo Ödeme SistemlerYazar Kasa Sayısını 8'e ÇıkardıProfilo Ödeme SistemlerYazar Kasa Sayısını 8'e ÇıkardıProfiloÖdeme Sistemleri, 3 yeni ürüne daha onay alarak toplamda 8 farklı yeni nesil yazar kasa modeli ile her türlü ihtiyaca ve sektöre hitap ederek Türkiye'nin tercihi olmaya devam ediyor.
 • 14:01Demokrasi Bekçileri"Nden Birlik MesajıFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından milli iradeye sahip çıkmak için Türkiye'nin dört bir yanında vatandaşların doldurduğu meydanlardan birlik ve beraberlik mesajları yükseliyor.
 • 12:34Deik'ten Fetö'ye Karşı Acil Eylem PlanıDış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine karşı acil eylem planı hazırladı.
 • 12:32Türkiye'de Tatil Yapan Türklerin Sayısı 460 Bin 586 Kişi ArttıTürkiye'de Tatil Yapan Türklerin Sayısı 460 Bin 586 Kişi ArttıYURTDIŞINDA dışında yaşayan Türk vatandaşlarının ana vatanlarına yaptıkları ziyaretler, turizmde Ramazan Bayramı tatiliyle başlayan ve Rusya ile ilişkilerin normalleşmesiyle devam eden hareketliliğe katkı sağlamaya devam ediyor.
 • 12:31Belçika'da Türk Politikacıya FETÖ KomplosuBelçika'da Türk Politikacıya FETÖ KomplosuBelçika Flaman Sosyalist PartidenLimburg Bölge Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmet Koç, darbe girişimine karşı çıkınca hedef haline geldi. Koç, 'FETÖ komplosuna hedef olduğunu' söyledi.
 • 12:02Deik'ten 11 Maddelik Acil Eylem PlanıDeik'ten 11 Maddelik Acil Eylem PlanıDEİK, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası acil eylem planı yayınladı.
 • 12:02Tmb, Küresel Kuruluşları Bilgilendirmek İçin Harekete GeçtiTürkiye Müteahhitler Birliği (TMB), Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından uluslararası düzeyde harekete geçti.
 • 12:01Dünyanın En Uzun Erkekleri Hollanda'daDünyanın en uzun erkeklerinin Hollandalı, en uzun kadınlarının da Letonyalı olduğu ortaya çıktı.
 • 12:002016 Türkçe Yaz Okulu" ProjesiYunus Emre Üniversitesi, Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı ile Trakya Üniversitesince düzenlenen "2016 Türkçe Yaz Okulu" projesi başladı.
 • 11:56Europol: Avrupa'da Yüzlerce Potansiyel Terörist VarTerörün Fransa ve Belçika'dan sonra son günlerde Almanya'yı da vurması Avrupa Polis Teşkilatı (Europol)'nı da endişelendirmeye başladı.
 • 11:22Belçika'da Darbe Karşıtı Türk Siyasetçiye Fetö KomplosuFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren Belçikalı Türk siyasetçi Ahmet Koç, bir FETÖ üyesinin iftirası nedeniyle partisinden ihraç tehlikesi ile karşı karşıya.Belçika Flaman Sosyalist Partiden (sp.a) Limburg Bölge Meclisi Başkan Yardımcısı Ahmet Koç, darbe girişimine karşı çıkınca FETÖ üyeleri tarafından hedef gösterildi.
 • 10:22Avrupalı Türkler, Demokrasi NöbetindeAvrupalı Türkler, Demokrasi NöbetindeDENİZLİ'de sivil toplum kuruluşlarının öncülüğünde kent merkezindeki Delikliçınar Meydanı'nda bir araya gelen vatandaşlar, ellerinde Türk bayraklarıyla darbe girişimine tepki gösterdi.
 • 03:00Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Ordu, Rize, Giresun, Gümüşhane ve Bayburt'ta vatandaşların başlattığı demokrasi nöbeti sürüyor.
 • 02:45Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ard'ye KonuştuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 30-35 yıldır terörle mücadele ettiğini belirterek, "Bu teröristlerin büyük birçoğu Almanya'da besleniyor, Almanya bunlara çok ciddi destek veriyor.
 • 15:45Yunus Emre Enstitüsü "Türkçe Yaz Okulu" BaşladıYunus Emre Enstitüsü'nün (YEE) bugün başlayan "Türkçe Yaz Okulu" programı kapsamında 46 ülkeden 540 yabancı öğrenci, Türkçe'yi Türkiye'de öğrenecek ve Türk kültürünü yakından tanıyacak.
 • 15:20Yakın Doğu Üniversitesi Bgd'den TransferYakın Doğu Üniversitesi Basketbolu Geliştirenler Derneği (BGD), İsveçli oyun kurucu Elin Eldebrink'i kadrosuna kattı.
 • 14:55Elin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi'ndeElin Eldebrink Yakın Doğu Üniversitesi'ndeKadın basketbolunda 2016-2017 sezonu için kadrosuna kattığı değerli isimlerle dikkat çeken Yakın Doğu Üniversitesi Kadın Basketbol Takımı, İsveçli guard Elin Eldebrink’i kadrosuna kattı.
 • 14:44Analiz - Avrupa'nın Büyük İmtihanı: Demokrasi Mi, Pragmatizm Mi?1951 yılında Fransa, Batı Almanya, İtalya, Belçika, Hollanda ve Lüksemburg arasında imzalanan Paris anlaşması ile kurulan Avrupa Kömür ve Çelik Birliği temelleri üzerine inşa edilen Avrupa Birliği, günümüzde hem ekonomik, siyasi ve sosyal alanlardaki öncü ve örnek rolü ile hem de demokrasi anlayışı, insan hak ve özgürlükleri alanındaki özgün yapısıyla tam bir 'sui generis' yani kendine has ve benzeri olmayan bir birlik olarak önümüze çıkmaktadır.
 • 15:41Nikâh Masasından Kalkıp Nöbete KoştularNikâh Masasından Kalkıp Nöbete KoştularBelçika'da yaşayan Kahramanmaraşlı 3 çocuklu bir ailenin ilk çocuğu olan Eda Bilir Engin (24), bu ülkede dünyaya geldi.
 • 12:21Taksim Meydanı CHP Mitingi İçin HazırlandıTaksim Meydanı CHP Mitingi İçin HazırlandıDarbe girişimi sonrasında CHP'nin Taksim Cumhuriyet Meydanı'nda yapacağı, "Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi" öncesinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Pankartlar hazır, cadde trafiğe kapatıldı.
 • 11:58Nikah Masasından "Demokrasi Nöbeti"Neİstanbul'da yeni evlenen bir çift, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki amacıyla birçok meslek ve yaş grubundan kişinin tuttuğu "demokrasi nöbeti"ne, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın evinin bulunduğu Kısıklı'da katıldı.
 • 10:51Turizmciler: Yılmak Yok Tanıtıma DevamTurizmciler: Yılmak Yok Tanıtıma DevamTürkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, "Güçlü devletimiz ayakta, hükümetimiz işbaşında.
 • 04:53Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz Darbe Girişimini DeğerlendirdiBaşbakan Binali Yıldırım, 15 Temmuz’da gerçekleştirilen darbe girişimi hakkında, “Bana da Sayın Cumhurbaşkanımıza da önceden bir bildirim olmadı.
 • 01:41Kısıklı'da "Demokrasi Nöbeti" SürüyorFetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini protesto eden vatandaşlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Kısıklı'daki evinin önünde "demokrasi nöbeti" tutmaya devam ediyor.
 • 01:26Başbakan Yıldırım Ntv-Star Tv Ortak Yayınında: (5)Başbakan Binali Yıldırım, "Ordu, siyasete müzahir olursa, siyasete bulaşırsa o ülke için en büyük felakettir.
 • 00:30Başbakan Yıldırım Atv-A Haber Ortak Yayınında: (7)Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'ün darbe girişimine ilişkin, "Kurdaki yükselme, bunlar da spekülatif dedikodulardan kaynaklanan kabul edilebilir sınırlardaki yükselmedir.
 • 23:29Belçika'da Süper Kupa Club Brugge'ünBelçika Süper Kupası'nı, Standard Liege'i 2-1 mağlup eden Club Brugge kazandı.
 • 20:16İstanbul'da Yarın Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacakİstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak.
 • 19:19İstanbul Emniyeti Taksim Meydanındaki Miting Nedeniyle Trafiğe Kapanacak Yolları Açıkladıİstanbul Emniyet Müdürlüğü, CHPnin Taksim meydanında organize ettiği Darbelere Karşı Cumhuriyet ve Demokrasi Mitingi nedeniyle trafiğe kapatılacak yolları açıkladı.
 • 19:03Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: (2)Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin, "Bu gözü dönmüş katillerden her şey beklenir, her şey yapabilirler.
 • 17:00Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Suikast Eylemlerine GirişebilirlerCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, FETÖ'cüleri kastederek, "Bunlardan her şey beklenir. Bu gözü dönmüşler, suikast eylemlerine de girişebilirler.
 • 16:28Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: "Karanlık Başlayan Gece Aydınlık Olarak Tarihimize Geçti"Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, karanlık başlayan ecenin aydınlık olarak tarihe geçtiğini söyledi,Kalın, NTV’de gündemi değerlendirdi.