SON DAKİKA BEŞŞAR ESAD HABERLERİ

Son Dakika Beşşar Esad Haberleri

 • 23 Ağustos 2016 17:33Suriye'nin Haseke İlindeki Rejim-Pyd ÇatışmasıHASEKE/ Suriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke ilinde, Beşşar Esed rejimi ile terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD, bir haftadır devam eden çatışmaları durdurduklarını duyurdu.
 • 23 Ağustos 2016 11:14Suriye'deki İç SavaşSuriyeli yönetmen ve yazar Fuad Hamira, ülkesindeki Nusayrilere Beşşar Esed rejiminden uzaklaşma çağrısında bulunarak devrimin, vatandaşların haklarını iade etmeyi amaçladığını, Nusayri karşıtı olmadığını bilakis onlara hizmeti hedeflediğini belirtti.
 • 22 Ağustos 2016 17:03Kimyasal Saldırıda Aile Fertlerinin Çoğunu Kaybeden Suriyeli Hatip (1)Kimyasal Saldırıda Aile Fertlerinin Çoğunu Kaybeden Suriyeli Hatip (1)AA Suriye'de Şam'ın Doğu Guta bölgesinde Beşşar Esed rejimi tarafından düzenlenen ve bin 400'ün üzerinde sivilin öldüğü kimyasal silahlı saldırıda aile fertlerinin çoğunu kaybeden Suriyeli Abdülkadir Salih el-Hatip, saldırının 3'üncü yıl dönümünde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
 • 22 Ağustos 2016 16:26Kimyasal Saldırıda Aile Fertlerinin Çoğunu Kaybeden Suriyeli Hatip (2)Kimyasal Saldırıda Aile Fertlerinin Çoğunu Kaybeden Suriyeli Hatip (2)AA Suriye'de Şam'ın Doğu Guta bölgesinde Beşşar Esed rejimi tarafından düzenlenen ve bin 400'ün üzerinde sivilin öldüğü kimyasal silahlı saldırıda aile fertlerinin çoğunu kaybeden Suriyeli Abdülkadir Salih el-Hatip, saldırının 3'üncü yıl dönümünde AA muhabirine açıklamalarda bulundu.
 • 22 Ağustos 2016 14:56Doğu Guta Katliamının Yıl DönümüDoğu Guta Katliamının Yıl DönümüSuriye'de Şam'ın Doğu Guta bölgesinde Beşşar Esed rejimi tarafından düzenlenen ve bin 400'ün üzerinde sivilin öldüğü kimyasal silah saldırısında aile fertlerinin çoğunu kaybeden Suriyeli Abdülkadir Salih el-Hatip "O gece olağanüstü bir bombardıman söz konusuydu.
 • 20 Ağustos 2016 19:18Suriye'deki İç SavaşSuriye'de rejim güçlerinin, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad bölgesine hava destekli saldırı düzenlediği bildirildi.
 • 20 Ağustos 2016 16:04Grafikli - Suriye Rejiminden 136 Kez Grafikli - Suriye Rejiminden 136 Kez "Kimyasal" İhlaliSuriye İnsan Hakları Ağı (SNHR), Esed rejiminin, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin (BMGK) kimyasal silah kullanımını yasaklayan kararını üç yıl içinde 136 kez ihlal ettiğini açıkladı.
 • 20 Ağustos 2016 15:56Muhalifler 40 Esad Askerini Öldürdüğü Anların Videosunu YayınladıMuhalifler 40 Esad Askerini Öldürdüğü Anların Videosunu YayınladıSuriye'nin Halep ilinde Esad karşıtı muhalif bir grup Esad'a bağlı en az 40 askeri öldürdüğünü görüntü yayınlayarak açıkladı.
 • 20 Ağustos 2016 15:45Geniş Haber) Başbakan Binali Yıldırım Yabancı Medya Temsilcilerini Kabul EttiGeniş Haber) Başbakan Binali Yıldırım Yabancı Medya Temsilcilerini Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, yabancı basınla yaptığı görüşmede Türkiye'nin Suriye'de 6 ay içinde daha aktif rol üstleneceğini belirtti.
 • 20 Ağustos 2016 13:56Analiz - Rus Savaş Uçaklarının İran'a Girmesi Ne Anlama GeliyorAnaliz - Rus Savaş Uçaklarının İran'a Girmesi Ne Anlama GeliyorRus savaş uçaklarının İran'daki askeri üslerde fotoğraflanması, bölgeyi yakından izleyen gözlemciler için bile oldukça şaşırtıcı bir gelişmeydi.
 • 20 Ağustos 2016 13:52Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın AçıklamasıCumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, DAEŞ terörüne karşı verilen savaşı destekleyen Türkiye'nin PKK ve Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) karşı mücadelesinde dostlarından ve müttefiklerinden destek beklemekte haklı olduğunu belirtti.
 • 20 Ağustos 2016 10:48Ankara, Moskova ve Tahran Ortaklığında Suriye'de Tampon Bölge Kurulacak!Ankara, Moskova ve Tahran Ortaklığında Suriye'de Tampon Bölge Kurulacak!ABD'nin ayak diremesi nedeniyle Suriye'nin Azez-Cerablus hattında kurulamayan tampon bölge Rusya-Türkiye-İran diyaloğuyla hayata geçirilecek. Böylece mülteci dramı da son bulacak.
 • 19 Ağustos 2016 22:47Abd: Koalisyon Uçakları HavalandıAbd: Koalisyon Uçakları HavalandıPentagon Sözcüsü Binbaşı Adrian Rankine-Galloway, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Suriye rejiminin Haseke civarında dün hava saldırısı düzenlediğini hatırlattı.
 • 19 Ağustos 2016 21:46ABD, Suriye'de Kürtlere Yardım İçin Uçak GönderdiABD, Suriye'de Kürtlere Yardım İçin Uçak GönderdiABD Savunma Bakanlığı, Esad'ın hava saldırıları sonrası YPG için Haseke'ye uçak gönderdiğini açıkladı.
 • 19 Ağustos 2016 18:41Suriye'nin Haseke İlindeki Rejim-Pyd ÇatışmasıSuriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke ilinde, Beşşar Esed rejimi ile terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD arasındaki çatışmalarda onlarca militan ve 16 sivil öldü.
 • 19 Ağustos 2016 15:01Suriye'nin Haseke İlindeki Rejim-Pyd ÇatışmasıSuriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke ilinde terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD ile Beşşar Esed rejimi arasındaki çatışmalar devam ederken siviller güvenli yerlere sığınmaya çalışıyor.
 • 19 Ağustos 2016 12:41Halep Savaşı Zor ve Uzun OlacakHalep Savaşı Zor ve Uzun Olacak"Suriye'deki muhalif grupların liderleri, ülkenin kuzeyindeki Halep kentine egemen olmak ve rejim güçlerini buradan tümüyle temizlemek için verilecek savaşın zor ve uzun olacağını ancak her şeye rağmen kentin kontrolünü ele geçirme konusunda ısrarlı olduklarını belirtti.
 • 19 Ağustos 2016 03:34ABD İtiraf Etti: İran'a Fidye VerdikABD İtiraf Etti: İran'a Fidye VerdikABD, bu yılın başında İran ile imzalanan nükleer anlaşmadan birkaç gün önce bu ülkeye yolladığı 400 milyon doların rehin tutulan 4 ABD'li asker için 'fidye parası' olduğunu sonunda 'kabul etti'
 • 18 Ağustos 2016 22:125 Yaşındaki Ümran Dakneş Suriye'deki Savaşın Sembolü5 Yaşındaki Ümran Dakneş Suriye'deki Savaşın Sembolüİç savaşın yaşandığı Suriye'nin Halep kentinde düzenlenen hava saldırısında yaralanan 5 yaşındaki Ümran Dakneş ülkedeki yıkımın sembollerinden biri oldu.
 • 18 Ağustos 2016 15:52Suriye'nin Haseke İlinde Rejim-Pyd ÇatışmasıSuriye'nin kuzeyindeki Haseke ilinde terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD ile Beşşar Esed rejimi arasında çatışmalar tırmanıyor.
 • 17 Ağustos 2016 14:34PYD Muhalif Sesleri SusturuyorPYD Muhalif Sesleri SusturuyorPYD'nin kendine muhalif parti ve gruplara yönelik sürdürdüğü baskı politikası giderek büyüyor. Örgütün gerçekleştirdiği insan hakları ihlalleri de dikkat çekiyor.
 • 16 Ağustos 2016 14:08Halep'te Pazar Yerine Saldırı: 20 Ölü, 25 YaralıHalep'te Pazar Yerine Saldırı: 20 Ölü, 25 YaralıBeşşar Esad rejimi ve Rusya'ya ait savaş uçakları Halep'te muhaliflerin kontrolünde bulunan Tarik el Bab semtindeki pazar yerine üç hava saldırısı gerçekleştirdi. 20 kişi hayatını kaybetti.
 • 16 Ağustos 2016 10:22Almanya'dan Rusya'ya Çağrı: Esad'ın Üzerindeki Gücünüzü KullanınAlmanya'dan Rusya'ya Çağrı: Esad'ın Üzerindeki Gücünüzü KullanınAlmanya, Rusya'ya çağrıda bulunarak, Halep'te geçici bir ateşkesin sağlanması ve kente insani yardımların ulaştırılabilmesi amacıyla Esad üzerindeki etkisini kullanmasını istedi.
 • 15 Ağustos 2016 19:18Amerikalılar Daeş ile Mücadeleyi Destekliyor Ancak Esed'e Karışmak İstemiyorABD'de yapılan bir araştırmaya göre, Amerikan halkının büyük bölümü Suriye'de DAEŞ'e karşı yapılan hava saldırılarını destekliyor fakat Beşşar Esed rejimi ile muhalifler arasındaki savaşa dahil olunmaması gerektiğini düşünüyor.
 • 15 Ağustos 2016 17:53Almanya'dan Halep'e İnsani Yardım İçin Rusya'ya ÇağrıAlmanya, Rusya'ya çağrıda bulunarak, Halep'te geçici bir ateşkesin sağlanması ve kente insani yardımların ulaştırılabilmesi amacıyla Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed üzerinde etkisini kullanmasını istedi.
 • 13 Ağustos 2016 16:07Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Çavuşoğlu AçıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) elebaşı Fetullah Gülen'in Türkiye'ye iade talebine ilişkin, "FETÖ elebaşı Gülen'in iade talebine, ikamet ettiği ABD'den yanıt gelmezse, bu durumun iki ülke ilişkilerine etkisi kaçınılmaz olacaktır.
 • 13 Ağustos 2016 13:48Suriye'deki İç Savaşİran'ın dini lideri Ali Hamaney'in Başdanışmanı Ali Ekber Velayeti, ülkesinin Suriye ve Beşşar Esed'e yaklaşımında bir değişiklik olmadığını, rejimi desteklemeye devam edeceklerini belirtti.
 • 13 Ağustos 2016 07:09Çavuşoğlu: İran ile Suriye'nin Toprak Bütünlüğü Konusunda HemfikirizÇavuşoğlu: İran ile Suriye'nin Toprak Bütünlüğü Konusunda HemfikirizDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara'yı ziyaret eden İran Dışişleri Bakanı Cevad Zarif ile görüştü.
 • 12 Ağustos 2016 04:39Halep'te Klor Gazlı SaldırıHalep'te Klor Gazlı SaldırıSuriye ordusuna ait askeri helikopter Halep'te klor gazı içerikli varil bombasıyla saldırı düzenledi.
 • 11 Ağustos 2016 15:29Halep'teki Klor Gazlı SaldırıHalep'teki Klor Gazlı SaldırıSuriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu (SMDK) üyesi ve Halep sorumlusu Usame Telcu, Beşşar Esed rejiminin, askeri cephelerde büyük darbe aldığı zaman Halep'in Zibdiye semtinde olduğu gibi sivillere karşı kimyasal silah ve zehirli gaz kullanarak intikam aldığını söyledi.
 • 11 Ağustos 2016 14:45Bakan Çavuşoğlu Gündemi Değerlendirdi (2)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya ile Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esed konusunda hemfikir olunmadığını belirterek, "Esed konusunda farklı düşünüyoruz diye tüm Suriye konusunda diyaloğu sona erdirmek ya da başka tutumlar içine girmek doğru olmaz." dedi.
 • 11 Ağustos 2016 10:47Amerikan Wall Street Journal: Türkiye Güvenilir Bir Müttefik DeğilAmerikan Wall Street Journal: Türkiye Güvenilir Bir Müttefik DeğilAmerikan Wall Street Journal gazetesinde, "Türkiye'nin ABD için artık güvenilir bir müttefik olmadığını" öne süren bir analiz yayınlandı.
 • 10 Ağustos 2016 15:04Eski CIA Yetkilisi: Rusları ve İranlıları ÖldürelimEski CIA Yetkilisi: Rusları ve İranlıları ÖldürelimCIA'in eski Direktör Yardımcısı Michael Morrell, Suriye'deki Rusların ve İranlıların öldürülmesi gerektiğini söyledi.
 • 09 Ağustos 2016 15:53Tarihi Görüşme Rus Basınında: Putin, Erdoğan'ın Her Yaptığına Olumlu BakıyorTarihi Görüşme Rus Basınında: Putin, Erdoğan'ın Her Yaptığına Olumlu BakıyorRusya lideri Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan 268 gün sonra bir araya gelerek sıcak mesajlar verdi. Rus basını iki liderin buluşmasını, "Putin, Erdoğan'ın her yaptığına olumlu bakıyor" şeklinde yorumladı.
 • 09 Ağustos 2016 15:43Esed'in Halep'te Düşen Kalesi: Esed'in Halep'te Düşen Kalesi: "Topçu Okulu"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: "Topçu Okulu" detaylar Suriyeli muhalifler, Halep kuşatmasını kırma operasyonu sırasında, kentin güneyinde Beşşar Esed rejimine ait çok sayıda karargahı ve mevziyi ele geçirdi.
 • 09 Ağustos 2016 14:37Rus Basını: Rus Basını: "Putin Erdoğan'ın Her Yaptığına Olumlu Bakıyor"Vedomosti (ekonomi gazetesi) -Pavel Aptekar tarafından yazılan başyazı: "Putin salı günü Türk mevkidaşı Tayyip Erdoğan ile görüşme yapacak.
 • 09 Ağustos 2016 13:32Suriye'deki İç SavaşSuriye'deki İç SavaşSuriye'de rejim güçlerinin, Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde Şillif Kalesi ve Künsübbe kasabasını ele geçirdiği bildirildi.
 • 09 Ağustos 2016 12:48Fetö'nün Darbe GirişimiTürkiye'nin Paris Büyükelçisi Hakkı Akil, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz'daki darbe girişimi karşısında bazı müttefik ülkelerin Türk halkının kahramanlığını desteklemek yerine Türkiye'yi yalnız bıraktığını söyledi.
 • 08 Ağustos 2016 13:22Lübnan'da Cumhurbaşkanlığı KriziLübnan parlamentosunda cumhurbaşkanlığı seçimi için yapılan oturumda yeterli çoğunluk sağlanamadığı için seçim, 7 Eylül'e ertelendi.
 • 08 Ağustos 2016 11:12Suriye'deki İç SavaşSuriye'de muhalif birlikler, Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde gece kaybettikleri Şillif Kalesi'ni yeniden aldı.
 • 08 Ağustos 2016 09:07Financial Times: Ankara-Moskova Yakınlaşması Batı'yı Tedirgin EdiyorFinancial Times: Ankara-Moskova Yakınlaşması Batı'yı Tedirgin EdiyorFinancial Times, Erdoğan'ın darbe girişimi ardından ilk yurt dışı ziyaretini Rusya'ya yapacak olmasına dikkat çekti ve Ankara-Moskova yakınlaşmasının Batı'yı tedirgin ettiğini belirtti.
 • 07 Ağustos 2016 15:09Suriye'deki İç SavaşBeşşar Esed'e bağlı birlikler, Suriye'nin Lazkiye kırsalındaki Cebel Ekrad bölgesinde yer alan Şillif Kalesi'ne top ve füzelerle saldırıyor.
 • 06 Ağustos 2016 20:11Halep'teki Kuşatmanın KırılmasıBeşşar Esed rejiminin Halep kuşatmasını kıran Suriyeli muhaliflerin, operasyonlarda rejime ait birçok askeri aracı ele geçirdiği ve 150 rejim askerini öldürdüğü bildirildi.
 • 06 Ağustos 2016 17:27Muhalifler, Suriye Rejiminin Muhalifler, Suriye Rejiminin "Halep Kuşatmasını" KırdıSuriyeli muhalifler, günlerdir Esad rejimi tarafından kuşatma altında bulunan Halep'te muhalifler Esad'ın kuşatmasını kırdı.
 • 05 Ağustos 2016 19:05Halep Kuşatmasını Kırma" OperasyonuSuriyeli muhaliflerin, Beşşar Esed rejiminin kuşatmasını kırmak için Halep'in güneyinde başlattığı operasyonun altıncı gününde stratejik önemdeki topçu okulu ile 2 külliyenin kontrolünü ele geçirdiği bildirildi.
 • 05 Ağustos 2016 14:33Grafikli - "Halep Kuşatmasını Kırma" OperasyonuSuriyeli muhalifler, Halep'te bir aydır Beşşar Esed rejiminin kuşatması altındaki bölgelere ulaşmak için kentin güneybatısından, hafta başında başlattıkları operasyonda ciddi ilerleme kaydetti.
 • 03 Ağustos 2016 14:43Suriye'deki İç SavaşSuriye'de Beşşar Esed rejimine ait birliklerin, Lazkiye kırsalındaki Türkmendağı ve Cebel Ekrad'ı vurduğu bildirildi.
 • 03 Ağustos 2016 12:12Suriyeli Muhalifler, Esad'ın Karargahını Havaya UçurduSuriye’de muhalifler, kuşatma altında olan Halep’in Ramuseh bölgesinde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’ın karargah olarak kullandığı binayı kazdıkları tünel yardımıyla döşedikleri bombalarla havaya uçurdu.
 • 01 Ağustos 2016 11:28Rejim Yanlısı Şiiler Ele Geçirdikleri Suriyeli Muhaliflerin Kafalarını Böyle KestiRejim Yanlısı Şiiler Ele Geçirdikleri Suriyeli Muhaliflerin Kafalarını Böyle KestiDha DIŞ HABER – Rejim yanlısı Şiiler ele geçirdikleri Suriyeli muhaliflerin kafalarını böyle kesti Dünya IŞİD'in işlediği vahşi cinayet ve katliamlara odaklanırken, Beşşar Esad yanlısı Şii militanların da vahşette onlardan aşağı kalmadığı ortaya çıktı.
 • 01 Ağustos 2016 11:07IŞİD, Rus Lider Putin'i Tehdit Ederek, IŞİD, Rus Lider Putin'i Tehdit Ederek, "Seni Evinde Öldüreceğiz" DediTerör örgütü IŞİD, YouTube üzerinden yayınladığı 9 dakikalık videoda, Rusya lideri Putin'e "Dinle Putin, Rusya'ya gelip sizi evlerinizde öldüreceğiz" diyerek tehdit etti.