14:1700
SON DAKİKA BEŞŞAR ESAD HABERLERİ

Son Dakika Beşşar Esad Haberleri

   

  Rusya, "Esed'e Silah Verme Kararı Aldı

  Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, terörle mücadele için Suriye ve Irak yönetimlerine destek vermeye devam edeceklerini, buna geniş çaplı askeri mühimmat sevkiyatının da dahil olduğunu ifade etti. (Bugün 13:09)

   

  Davutoğlu: Şehirlerimizi Koruyacağız

  Davutoğlu: Şehirlerimizi Koruyacağız

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Şehirlerimizi koruyacağız, ama bunu koruyacak olan şey polisiye tedbirler ya da devlet gücü değildir. (Dün 01:25)

   

  Davutoğlu: 'Şehirleri Koruyacak Olan, Halkın Şehirlere Sahip Çıkmasıdır'

  Davutoğlu: "Şehirleri Koruyacak Olan, Halkın Şehirlere Sahip Çıkmasıdır"

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da- Başbakan Davutoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi: (3)"Halep'i bombalayan birisi, insanlıktan nasibini almış olamaz. Şam'ı bombalayan birisi insanlıktan nasibini alamaz. Bırakın kendi ülkesi olmasını, düşman ordusu dahi bunu yapamaz. İnsanlığı yok eder"- "Hangi ideolojiye sahip olursanız olun. Bizi eleştirin, hükümetimizi eleştirin. (Dün 00:07)

   

  Davutoğlu: 'Bulunduğu Şehirden Kopuk Bir Üniversite Düşünülemez'

  Davutoğlu: "Bulunduğu Şehirden Kopuk Bir Üniversite Düşünülemez"

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da- Başbakan Davutoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi: (3)"Halep'i bombalayan birisi, insanlıktan nasibini almış olamaz. Şam'ı bombalayan birisi insanlıktan nasibini alamaz. Bırakın kendi ülkesi olmasını, düşman ordusu dahi bunu yapamaz. İnsanlığı yok eder"- "Hangi ideolojiye sahip olursanız olun. Bizi eleştirin, hükümetimizi eleştirin. (Dün 00:04)

   

  Davutoğlu: 'Kadim Kültürün Örneğini Görmek İsteyen Amasya'ya Selam Versin'

  Davutoğlu: "Kadim Kültürün Örneğini Görmek İsteyen Amasya'ya Selam Versin"

  Başbakan Davutoğlu, Amasya'da- Başbakan Davutoğlu, belediye başkanları ve STK temsilcileriyle bir araya geldi: (3)"Halep'i bombalayan birisi, insanlıktan nasibini almış olamaz. Şam'ı bombalayan birisi insanlıktan nasibini alamaz. Bırakın kendi ülkesi olmasını, düşman ordusu dahi bunu yapamaz. İnsanlığı yok eder"- "Hangi ideolojiye sahip olursanız olun. Bizi eleştirin, hükümetimizi eleştirin. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Halep'i Bombalayan Birisi, İnsanlıktan Nasibini Almış Olamaz"

  Başbakan Davutoğlu, "Halep'i bombalayan birisi, insanlıktan nasibini almış olamaz." dedi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Perinçek: 'Türkiye'nin Kapısında Hacizciler Var'

  Perinçek: "Türkiye'nin Kapısında Hacizciler Var"

  İşçi Partisi Balıkesir İl Örgütü'nün düzenlediği 'Türkiye'nin Çözümü' Konferansı'na katılan Genel Başkan Doğu Perinçek, Ak Parti Hükümeti programlarının iflas ettiğini, en geç 2 yıl içinde devrileceğini söyledi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Davutoğlu: Bu Ülkede Fetret Yaşatmak İstediler

  Davutoğlu: Bu Ülkede Fetret Yaşatmak İstediler

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Amasya'da yaptığı konuşmada Türkiye'de fetret devrinin sona erdiğini belirterek, "Ferhat'ın Şirin'e aşkı gibi bu ülke için aşkla yola çıkmışken, herkesin mutlu olacağı gelişmeler yaşanırken, rehinelerimizin kurtarılması gibi Kurban BayramıNnda bayram sevincini zehir etmek istercesine eşkıyalar, teröristler, vandallar şehirlerimizde fetret yaşatmak istediler. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  ABD: PYD ile İstihbarat Paylaşıyoruz

  ABD: PYD ile İstihbarat Paylaşıyoruz

  PYD ile Perşembe günü doğrudan görüşmeye başladıklarını açıklayan ABD Dışişleri Bakanlığı, dün de PYD ile istihbarat bilgilerini paylaştıklarını bildirdi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Duhok'ta ABD ile PYD Arasında Gizli Zirve

  Duhok'ta ABD ile PYD Arasında Gizli Zirve

  Paris'te ABD'nin Suriye Özel Temsilcisi Daniel Rubinstein ile görüşen Salih Müslim, Duhok'ta da ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Tony Blinken ile bir araya geldi. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  "Kılıçdaroğlu'nun o sözü tarihe geçecek bir sözdür. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  Başbakan Davutoğlu Açıklaması

  ''Türkiye'de yeteri kadar toprak var. Biz herhangi bir toprak peşinde değiliz ama güvenli bölge peşindeyiz. (18 Ekim 2014 Cumartesi )

   

 

  İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond Açıklaması

  İngiltere Dışişleri Bakanı Hammond Açıklaması

  "IŞİD'e yönelik mücadele aylar ya da yıllar sürebilir" (15 Ekim 2014 Çarşamba )

   

  Türkiye'nin Suriye Politikası Yakın Takipte

  Türkiye'nin Suriye Politikası Yakın Takipte

  ABD, IŞİD'le mücadele kapsamında Türkiye'nin İncirlik Hava Üssü'nü açtığını açıklamıştı. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Bahçeli: "Erdoğan Sınırını Bilmeli"

  MHP TBMM Grup Toplantısı- Genel Başkan Bahçeli: (2)- "Suriye'de Esad ile savaşan muhalif unsurlara ülkemizde askeri eğitim vermek, tamı tamına Suriye ile adı konulmamış bir savaşa girmek anlamına gelecektir"- "Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünü tartışmaya açacak her siyasi önerme ve tekliften sakınmak lazımdır. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  MHP TBMM Grup Toplantısı

  Genel Başkan Bahçeli: (2) "Suriye'de Esad ile savaşan muhalif unsurlara ülkemizde askeri eğitim vermek, tamı tamına Suriye ile adı konulmamış bir savaşa girmek anlamına gelecektir" "Suriye ve Irak'ın toprak bütünlüğünü tartışmaya açacak her siyasi önerme ve tekliften sakınmak lazımdır. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  IŞİD Sonunda Türk Topraklarına Ayak Bastı

  IŞİD Sonunda Türk Topraklarına Ayak Bastı

  IŞİD militanları sonunda Türkiye'ye ayak bastı. IŞİD'liler mayınlı bölgeye giren bir sivili ele geçirmek için Türkiye topraklarına kadar girdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  IŞİD, Türkiye Topraklarında!

  IŞİD, Türkiye Topraklarında!

  Kobani'yi üç haftadır kuşatma altında tutan IŞİD militanları, bir sivil vatandaşı almak için Türkiye topraklarına kadar girdi. (14 Ekim 2014 Salı )

   

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Suudi Arabistan'da

  Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, Suudi Arabistan'da

  Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal, Yemen'e, "bölgedeki yabancıarın çıkarlarına hizmet etmeme" çağrısı yaptı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Steinmeier: Türkiye'ye Kobani Tavsiyeleri Vermek Doğru Değil

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, Kobani konusunda “Türkiye’ye uzaklardan, doğru hareket etme konusunda akıl vermeyi yararlı bulmuyorum. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  ABD'den Irak İçin 'Kara Birliği' Sinyali

  ABD'den Irak İçin 'Kara Birliği' Sinyali

  ABD Genelkurmay Başkanı Martin Dempsey, Obama yönetiminin "Masada yok" demesine rağmen, IŞİD'e karşı kara birliği seçeneğinin ipuçlarını verdi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Rusya: IŞİD'e Karşı Mücadelede Başarı İçin Esad'la İşbirliği Zorunlu

  Rusya: IŞİD'e Karşı Mücadelede Başarı İçin Esad'la İşbirliği Zorunlu

  IŞİD'e karşı müdahale konusunda izleyeceği yol merak edilen Rusya, mücadelenin başarıya ulaşabilmesi için Suriye Devlet Bakanı Esad'dan yana tavır aldı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  Türkiye Kabul Etti'

  Türkiye Kabul Etti'

  Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Susan Rice, Türkiye'nin bazı üslerini IŞİD'e karşı kurulan uluslararası koalisyona açmayı kabul ettiğini açıkladı. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  SMDK'dan İran'ın Suriye Değerlendirmesine Tepki

  Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu, İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Hüseyin Abdullahiyan'ın İsrail güvenliğine ilişkin açıklamalarını eleştirdi. (13 Ekim 2014 Pazartesi )

   

  İran'ın Suriye Değerlendirmesi

  İran Dışişleri Bakan Yardımcısı Abdullahiyan, IŞİD eliyle Esad rejiminin düşmesi durumunda İsrail'in güvenliğinin kalmayacağını söyledi Abdullahiyan: "Eğer IŞİD karşıtı koalisyon güçleri, Suriye'deki yönetimi ve rejimi IŞİD eliyle değiştirmek isterlerse, bunun sonucunda İsrail'in dahi güvenliği kalmayacaktır" "Türkiye bölgede 'Yeni Osmanlıcılık' peşinde. (12 Ekim 2014 Pazar )

   

  Suriye'deki İç Savaş

  Halep'te 20 rejim askeri öldürüldü. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Almanya, Işid'le Savaş İçin Türkiye ve İran'ı İkna Etmeye Çalışıyor

  Almanya Dışişleri Bakanı Frank-Walter Steinmeier, IŞİD'le ortak mücadele için Arap ülkeleri ve Türkiye'nin yanı sıra İran'ı da ikna etmeye çalıştıklarını söyledi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Guardian: Esad, Erdoğan'ı Cezalandırmak İçin Kürtlere Göz Yumdu

  Guardian: Esad, Erdoğan'ı Cezalandırmak İçin Kürtlere Göz Yumdu

  İngiliz gazetesi Guardian, Beşar Esad'ın bilerek Suriyeli Kürtlerin özerklik kurmasına izin verdiğini ve böylece Erdoğan'ı cezalandırmak istediğini yazdı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Rize'de

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Rize Valiliği önünde düzenlenen toplu açılış törenine katıldı. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Erdoğan, Rize'de Toplu Açılış Töreninde Konuştu

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (3) "Devletin içinde paralel devlet. Böyle bir şey olabilir mi? Artık bu paralel yapı ve bunun uzantıları bundan sonra inşallah çok farklı bir yere oturtulacak ve bu da inşallah hemen bu ay sonundaki Milli Güvenlik Kurulumuzun yine gündeminde yer almak suretiyle geleceğe, onlarla ilgili çok daha farklı bir adımı atacağız" "Türkiye'de devlete alternatif bir adım atılamaz. Buna müsaade etmeyeceğiz" "Kürt kardeşlerimize anne babalara diyorum ki huzuru bozan, karanlık (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Erdoğan: 'Kobani Olaylarının Arkasında Pensilvanya da Var'

  Erdoğan: 'Kobani Olaylarının Arkasında Pensilvanya da Var'

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kobani olaylarının arkasında sadece PKK olmadığını, Pensilvanya da olduğunu söyledi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Rusya, ABD'nin Suriye'de Yeniden Diyalog Başlatmamasına Tepkili

  Rusya, ABD'nin Suriye'de Yeniden Diyalog Başlatmamasına Tepkili

  Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Gennadi Gatilov, Suriye'de diyalog sürecinin yeniden başlatılması ile ilgili önerilerine ABD'nin şimdiye kadar olumlu cevap vermediğini belirtti. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  "Biz sokaklardan uzak duracağız ve asla provokasyonlara gelmeyeceğiz" (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  Akdoğan: Olaylar Hdp'nin Açıklamaları ile İvme Kazandı ve Kesildi

  Başbakan yardımcısı Yalçın Akdoğan, Kobani'ye IŞİD saldırılarını protesto eden grupların yurt genelinde başlattığı gösterilerle ilgil, olayların HDP'nin açıklamasıyla ivme kazandığını, partiden gelen ikinci bir açıklamayla tansiyonun düştüğünü savundu. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  ABD: Suriyeli Muhalifleri Türkiye Eğitecek

  ABD Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'nin Beşar Esad yönetimi karşıtı ılımlı muhalif güçlere eğittim ve silah donanımı vermeyi kabul ettiğini söyledi. (11 Ekim 2014 Cumartesi )

   

  "Türkiye, Eğitim ve Ekipman Desteği Vermeyi Kabul Etti"

  ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Harf, "Türkiye, Suriyeli ılımlı muhaliflere eğitim ve ekipman desteği vermeyi kabul etti." dedi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

  Çavuşoğlu, Fransa Dışişleri Bakanı Fabius ile Bir Araya Geldi

  Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Paris'te Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius ile bir araya geldi. (10 Ekim 2014 Cuma )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
20.10.2014 14:17:13. #1.13#