SON DAKİKA BOGAZİCİ HABERLERİ

Son Dakika Bogazici Haberleri

 • 15:18Limak'ın Sosyal Sorumluluk Projesi Kosovalı Öğrencileri İş Sahibi YapacakLimak'ın Sosyal Sorumluluk Projesi Kosovalı Öğrencileri İş Sahibi YapacakDha DIŞ HABER - Limak'ın sosyal sorumluluk projesi Kosovalı öğrencileri iş sahibi yapacak Kosovalı öğrenciler geleceğin havalimanı işletmecisi olacak Gençler arasında işsizlik oranın yüzde 50'lerin üzerinde olduğu Kosova'da gençlere iş bulmakta bilgi ve donanımlarını artırmak için kurulan LimakASI (Limak Airport Services Institute), Bogaziçi Üniversitesi'nin ardından dünyanın önde gelen sivil havacılık okullarından Fransa Ulusal Sivil Havacılık Okulu (ENAC) ile de işbirliği için bir mutabakat zaptı imzaladı.
 • 14:49Limak'ın Sosyal Sorumluluk Projesi Kosovalı Öğrencileri İş Sahibi YapacakLimak'ın Sosyal Sorumluluk Projesi Kosovalı Öğrencileri İş Sahibi YapacakMurat ÇAKIR-TOULOUSE-DHA - Gençler arasında işsizlik oranın yüzde 50'lerin üzerinde olduğu Kosova'da gençlere iş bulmakta bilgi ve donanımlarını artırmak için kurulan LimakASI (Limak Airport Services Institute), Bogaziçi Üniversitesi'nin ardından dünyanın önde gelen sivil havacılık okullarından Fransa Ulusal Sivil Havacılık Okulu (ENAC) ile de işbirliği için bir mutabakat zaptı imzaladı.
 • 18:21Kürekte Fenerbahçe-galatasar ÇekişmesiKürekte Fenerbahçe-galatasar ÇekişmesiTürkiye Kürek Federasyonu tarafından düzenlenen Büyükler Türkiye Şampiyonasının ilk ayağı Muğla’nın Köyceğiz Gölünde tamamlandı.
 • 11:14"İideal Üniversite" Boğaziçi'nde TartışılacakIğdır'dan İzmir'e, Sinop'tan Hatay'a Türkiye'nin dört bir yanından 153 öğrenci temsilcisi, "İdeal Üniversite Nasıl Olmalı" sorusuna 1. Boğaziçi Zirvesi'nde cevap arayacak.
 • 11:14"İideal Üniversite" Boğaziçi'nde TartışılacakIğdır'dan İzmir'e, Sinop'tan Hatay'a Türkiye'nin dört bir yanından 153 öğrenci temsilcisi, "İdeal Üniversite Nasıl Olmalı" sorusuna 1. Boğaziçi Zirvesi'nde cevap arayacak.
 • 11:15Davutoğlu Ekonomiyi Ona DanışacakDavutoğlu Ekonomiyi Ona DanışacakYeni danışman belli oldu
 • 10:23Davutoğlu, Ekonomiyi Emine Nur Günay'a DanışıyorDavutoğlu, Ekonomiyi Emine Nur Günay'a DanışıyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Boğaziçi Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Emine Nur Günay'ı ekonomi başdanışmanı yaptı.
 • 14:2036. İstanbul MaratonuOrganizasyon kapsamında düzenlenen Halk Yürüyüşü, 10 binlerce kişinin katılımıyla yapıldı Halk Yürüyüşü'nün startı, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş tarafından verildi Katılımcıların Altunizade'den Dolmabahçe'ye kadar 8 kilometre yürüdüğü etkinlik, özellikle Boğaziçi Köprüsü üzerinde renkli görüntülere sahne oldu.
 • 14:1736. İstanbul Maratonu36. İstanbul MaratonuOrganizasyon kapsamında düzenlenen Halk Yürüyüşü, 10 binlerce kişinin katılımıyla yapıldı Halk Yürüyüşü'nün startı, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç ile İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş tarafından verildi Katılımcıların Altunizade'den Dolmabahçe'ye kadar 8 kilometre yürüdüğü etkinlik, özellikle Boğaziçi Köprüsü üzerinde renkli görüntülere sahne oldu.
 • 04:10Bogaziçi Köprüsünde İntihar Girişimi Trafiği Felç EttiBogaziçi Köprüsünde İntihar Girişimi Trafiği Felç EttiBogaziçi Köprüsünde eli silahlı kişinin intihar girişiminde bulunması, trafiği felç etti.
 • 08:4820 Milyon Kişiyi İlgilendiren Yasa Meclis'ten Geçti20 Milyon Kişiyi İlgilendiren Yasa Meclis'ten GeçtiHerkese müjde var!
 • 19:09Torba Kanun Tasarısı", TBMM Genel Kurulu'ndaTasarının 75 ve 101. maddelerini kapsayan 4. bölümü kabul edildi Kabul edilen düzenlemelere göre, bazı kamu alacaklarında faiz, cezai faiz, gecikme faizi, gecikme zammı Yİ ÜFE oranları esas alınarak yeniden hesaplanacak, vergi asıllarının tamamı, cezaların tamamı yeniden yapılandırma kapsamında tahsil edilecek Yasak yerlerde tütün mamulleri tüketenlere verilen idari para cezaları hariç olmak üzere, ilgilisine tebliğ edilmemiş 120 TL'nin altındaki idari para cezaları tahsil edilmeyecek Mahkemelerin üst düzey kamu görevlileri hakkında verdiği atama, görevden alma, göreve son verme yer değiştirme, görev ve unvan değişikliğiyle ilgili iptal ve yürütmenin durdurulmasına ilişkin kararların gereği 2 yıl içinde yerine getirilecek; 2 yıl sonunda da başka bir kadroya atanacak Kurumlar vergisi mükellefleri, bilançolarında görülen, ortaklarından alacaklı olduğu tutarlar ile ortaklara borçlu bulunduğu tutarlar arasındaki net alacak tutarlarını vergi dairelerine beyan ederek kayıtlarını düzeltebilecek.
 • 04:57"Torba Tasarı" Plan ve Bütçe Komisyonu'nda Kabul EdildiTBMM Plan ve Bütçe Komisyonu, Somalı madenciler, taşeron sistemi ve birçok vergi cezasının yeniden yapılandırılmasıyla ilgili "torba tasarıyı" kabul etti.
 • 22:59Torba KanunTorba Kanun" Tasarısı Plan ve Bütçe Komisyonu'ndaTasarıya, 10 madde daha ihdas edildi TÜRMOB üyelerinin borçlarının ödenmesi konusunda kolaylık getiriliyor Taşınmaz kültür varlıkları ile arkeolojik ve doğal sit alanı olmaları nedeniyle üzerlerinde kesin yapılanma yasağı getirilen büyükşehir belediyesi sınırları içerisindeki taşınmaz kültür ve tabiat varlıklarından emlak vergisinin yarısı, çevre temizlik vergisinin de tamamı alınacak Bakanlar Kurulu kararıyla memleket kültürü için önemi haiz görülen eserler üzerindeki haklar, eser, sahibinin ölümünden sonra koruma süresinin bitiminden önce kamuya mal edilebilecek İş yoğunluğu diğer mahkemelere göre fazla olan mahkemelerde çalışan memurlar ile sözleşmeli personele fazla çalışma ücreti ödenebilecek.
 • 19:50Lys'de Dört Puan Türünün Birincisi Ordu'danLys'de Dört Puan Türünün Birincisi Ordu'danOrdu Fen Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Safa Can Medin'in, LYS sonuçlarına göre MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olması ailesiyle birlikte öğretmenlerini de sevinçe boğdu.
 • 17:58Lys'de Dört Puan Türünün Birincisi Ordu'danOrdu Fen Lisesi öğrencisi 17 yaşındaki Safa Can Medin'in, LYS sonuçlarına göre MF-1, MF-2, MF-3 ve MF-4 puan türlerinde Türkiye birincisi olması ailesiyle birlikte öğretmenlerini de sevinçe boğdu.
 • 19:06Kimse Yok mu Derneği İslahiye'de Gıda Paketi DağıttıGaziantep’in İslahiye ilçesinde Kaymakamlık öncülüğüyle Kimse Yok Mu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından Fakir ailelere 650 adet gıda paketi dağıtıldı.
 • 21:04Yeni Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonu'nda Kabul EdildiYeni Yargı Paketi TBMM Adalet Komisyonu'nda Kabul EdildiTBMM Adalet Komisyonu, 99 maddelik Türk Ceza Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Tasarısı'nın 62 maddesini kabul etti.
 • 19:28Yeni Yargı Paketi Adalet Komisyonu'ndaTBMM Adalet Komisyonu, 99 maddelik tasarının 62 maddesini kabul etti Kabul edilen maddelere göre, esrar elde etmek amacıyla kenevir ekimi yapanlara verilen 1 yıldan 7 yıla kadar hapis cezası, 4 yıldan 12 yıla çıkarılacak İhale, özelleştirme, acele kamulaştırma gibi işlemlerden doğan uyuşmazlıklar hakkında ivedi yargılama usulü uygulanacak Danıştay, temyiz incelemesi sonunda, görev ve yetki dışında bir işe bakılmış olması, hukuka aykırı karar verilmesi, usul hükümlerinin uygulanmasında kararı etkileyebilecek nitelikte hata veya eksikliklerin bulunması sebeplerinden dolayı kararı bozacak Bölge idare mahkemesi, Danıştay'ca verilen bozma kararını uyabileceği gibi kararında ısrar da edebilecek.
 • 16:32Çigdem Yorgancıoğlu Bogaziçi UniversitesindeÇigdem Yorgancıoğlu Bogaziçi UniversitesindeBoğaziçi Üniversitesinde 26 Aralık tarihinde "Başarılı Çatışma Çözümü Müzakere Stratejileri-Sucessfull Conflict Resolution and Negotiation Strategies" ile başlıyor.
 • 09:39Genç Türk Bilim Adamı ABD'nin En İyileri ArasındaGenç Türk Bilim Adamı ABD'nin En İyileri ArasındaABD’nin California eyaletindeki Berkeley Üniversitesi’nde fizik ve moleküler hücre biyolojisi alanında çalışmalar yapan Türk biliminsanı Prof. Dr. Ahmet Yıldız, Beyaz Saray tarafından verilen 'Genç Bilim Insanları ve Mühendisler Başkanlık Kariyer Ödülü'ne layık görüldü.
 • 08:51Vali Doğan: Müfettişlerin Kararını BekliyoruzVali Doğan: Müfettişlerin Kararını BekliyoruzVali Doğan, ildeki beş vali yardımcısının yer değişikliği talebiyle ilgili, "Müfettişler gelip olayı inceledi. Şimdi onların kararını bekliyoruz" dedi
 • 11:08Atatürk, Ölümünün 75. Yılında Boğaziçi Köprüsü'nde Anıldı (2)Atatürk, Ölümünün 75. Yılında Boğaziçi Köprüsü'nde Anıldı (2)Ulu ÖNDER Mustafa Kemal Atatürk, vefatının 75'inci yılında anıldı.
 • 16:54Uğur Polat: Uğur Polat: "Proje Koordınasyon Birimi Kuracağız"AK Parti Malatya merkez ilçe Yeşilyurt Belediye Başkanlığı aday adayı Hacı Uğur Polat, "Proje koordinasyon burumu kuracağız" dedi.
 • 11:585. İzmir İktisat Kongresi5. İzmir İktisat KongresiDünya Bankası Ankara Temsilcisi Wiseman: "Kişi başına tüketime baktığımız zaman Türkiye, son 5 yılda yüzde 5'lik artışla gerçekten ortalama üzerinde bir artış gösterdi ve büyüme oranları nüfusun...
 • 21:4829 Ekim Cumhuriyet Bayramı29 Ekim Cumhuriyet BayramıKutlamalar kapsamında İstanbul Boğazı'nda havai fişek, ışık ve ses gösterileri düzenlendi
 • 20:42Cumhuriyetin 90. Yılına Boğazda Görkemli KutlamaCumhuriyetin 90. Yılına Boğazda Görkemli Kutlama29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında İstanbul Boğazı'nda havai fişek, ışık ve ses gösterileri düzenlendi.
 • 16:59Sarıgül İstanbul'dan Trakya' ya GidiyorSarıgül İstanbul'dan Trakya' ya GidiyorŞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül büyük bir araç konvoyuyla Trakya turuna çıktı.
 • 12:52Mustafa Sarıgül Trakya Turuna ÇıktıMustafa Sarıgül Trakya Turuna ÇıktıŞişli Belediye Başkanı Sarıgül, yüzlerce araçlık konvoyla Edirne istikametine doğru yol aldı.
 • 12:31Sarıgül İstanbul'dan Trakya' ya GidiyorSarıgül İstanbul'dan Trakya' ya GidiyorHaber-kamera.Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül büyük bir araç konvoyuyla Trakya turuna çıktı.
 • 12:11Başkan Sarıgül Konvoy Eşliğinde İstanbul'dan Trakya'ya GittiBaşkan Sarıgül Konvoy Eşliğinde İstanbul'dan Trakya'ya GittiŞişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, büyük bir araç konvoyuyla Trakya turuna çıktı.
 • 11:52İstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları Adaylığıİstanbul'un 2020 Yaz Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları AdaylığıOyunlar için İstanbul'da 4 ayrı bölgeyi kapsayan alanda 7 farklı küme ve 5 tesis alanı içerisinde 36 ayrı tesisin kullanımı planlanıyor Olimpik Şehir Bölgesi, Sahil Bölgesi, Boğaziçi Bölgesi ve Orman Bölgesi adlarıyla planlanan alanların, mevcut ve yeni yapılacak tesislerle oyunlara hazır hale getirileceği taahhüt edildi
 • 14:44Binali Yıldırım: 2014'te Bogaziçi Köprüsü Bakıma GirecekBinali Yıldırım: 2014'te Bogaziçi Köprüsü Bakıma GirecekUlaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, 2014 yılının Haziran ayında Boğaziçi Köprüsü'nün bakıma gireceğini söyledi.
 • 12:18İslahiye'de Kavga: 7 Yaralıİslahiye'de Kavga: 7 YaralıGaziantep'in İslahiye ilçesinde, iki kardeş arasında başlayan kavgada 7 kişi yaralanırken, olayla ilgili 3 kişi gözaltına alındı.
 • 19:08Manisa Fen Lisesi'nin Lys BaşarısıManisa Fen Lisesi'nin Lys BaşarısıManisa Fen Lisesi Müdürü Tayif Çekim bu yıl 52 öğrencinin mezun olduğunu belirterek LYS'de ise 5 öğrencinin ilk bine girdiğini söyledi.
 • 23:51Adana'da 3.7 Büyüklüğünde DepremAdana'da 3.7 Büyüklüğünde DepremAdana'da 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
 • 23:48İstanbul'da Dolunay Güzelliğiİstanbul'da Dolunay GüzelliğiAkşam saatlerinde çıkan dolunay İstanbul'da kartpostallık görüntüler oluşturdu.
 • 09:10Boğaziçi Köprüsünden Barbaros Bulvarına YürüdülerBoğaziçi Köprüsünden Barbaros Bulvarına YürüdülerAcıbadem'den yola çıkan grup, Boğaziçi Köprüsü'nden geçerek Taksim'e doğru yürüdü.
 • 08:15Kadıköy'den Taksim'e Yürüyorlar İstanbul DhaKadıköy'den Taksim'e Yürüyorlar İstanbul DhaTaksim Meydanı ve çevresinde çıkan olayları protesto eden bir grup D-100 Karayolu Acıbadem Mevkiinden yürüyüşe geçti.
 • 05:46Kadıköy'den Taksim'e Yürüyorlar (2)Taksim Meydanı ve çevresinde çıkan olayları protesto eden bir grup D-100 Karayolu Acıbadem Mevkiinden yürüyüşe geçti.
 • 12:11Tacirler Yatırım'ın Forex Markası Fxtcr, Kuruluş Yıldönümünü, Ünlü Analist Bollinger'le KutluyorBanka ve yabancı sermayeden bağımsız aracı kurumlar arasında en yüksek özsermayeye sahip olan Tacirler Yatırım, geçtiğimiz yıl FXTCR markası ile başlattığı forex hizmetlerinin 1.yılını, dünyaca ünlü teknik analist John Bollinger He birlikte...
 • 07:12Muğla'da 4.4 Şiddetinde DepremMuğla'da 4.4 Şiddetinde Deprem4,4 büyüklüğündeki deprem meydana geldi.
 • 09:14Muğla'da DepremMuğla'da DepremMuğla'da sabah saatlerinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depremde, ilk belirlemelere göre can ve mal kaybının olmadığı açıklandı.
 • 12:30BadmintonMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde (MSKÜ) 10 üniversite takımının katılımıyla düzenlenen Türkiye Üniversitelerarası Badminton Şampiyonası'nda, Anadolu Üniversitesi birinciliği kazandı.
 • 12:50Boğaziçi Köprüsü'nde TadilatBoğaziçi Köprüsü'nde TadilatBoğaziçi köprüsündeki bakım çalışmaları bu yıl içinde başlıyor.
 • 15:04Köprüden Sessiz Sedasız 4.6 Milyar GeçtiKöprüden Sessiz Sedasız 4.6 Milyar GeçtiKGM Bogaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve otoyallardan 2001-2011 yılları arasında elde edilen geliri açıkladı.
 • 13:10Köprü ve Otoyollardan 10 Yılda 4,6 Milyar TL Gelir Elde EdildiKarayolları Genel Müdürlüğü (KGM) verilerine göre Bogaziçi ve Fatih Sultan Mehmet Köprüleri ve otoyallardan 2001-2011 yılları arasında elde edilen gelir 4,6 milyar TL'ye ulaştı.
 • 18:49Düzce Adliyesinin 2012-2013 Adli Yılı Düzenlenen Törenle AçıldıDüzce Adliyesinin 2012-2013 Adli Yılı Düzenlenen Törenle AçıldıDüzce Adliyesinin 2012-2013 adli yılı düzenlenen törenle açıldı.
 • 14:57Boğaziçi Köprüsü'nde 2'nci KazaGişelerde bir minibüsün devrilmesinin ardından iki otomobil çarpıştı.
 • 13:43Boğaziçi Köprüsü'nde 2'nci KazaBoğaziçi Köprüsü'nde 2'nci KazaBogaziçi Köprüsü'ndeki ikinci kaza saat 11.00 sıralarında meydana geldi.