SON DAKİKA BULDAN HABERLERİ

Son Dakika Buldan Haberleri

 • 14:46CHP Denizli Milletvekili Basmacı'nın Uyarısı Üzerine Çalışmalar DurduCHP Denizli Milletvekili Basmacı'nın Uyarısı Üzerine Çalışmalar DurduCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Melike Basmacı, gölete dolgu malzemesi olarak kullanılan kumun verimli arazilerden alınmaması ile ilgili yaptığı çağrının ardından verimli arazilerden kum taşınması yapılmamaya başlandı.
 • 15:40Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu AçıklamasıOrman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, “1994 yılında Ramsar Sözleşmesine üye olan ülkemiz, bugüne kadar 14 sulak alanı Ramsar Listesine ekletmiştir” dedi.
 • 13:56PKK Marşıyla Başlayan HDP Kongresinde Öcalan ve Atatürk Posteri Yan YanaPKK Marşıyla Başlayan HDP Kongresinde Öcalan ve Atatürk Posteri Yan YanaHDP Kongresi, Ankara'nın ayazına rağmen, halaylarla başladı. Ölen PKK'lılar için yapılan saygı duruşunun ardından PKK marşının okunduğu salonda Atatürk ve Öcalan posteri yan yana duruyor.
 • 23:26Denizli'de H1n1 Şüphesiyle Tedavi Gören Kişi ÖldüDenizli'nin Buldan ilçesinde H1N1 virüsü taşıdığı şüphesiyle tedavi altına alınan kadın hayatını kaybetti.
 • 16:54Denizli'de 85 Yaşındaki Kadın Domuz Gribinden ÖldüDenizli'nin Buldan İlçesi'nde, soğuk algınlığı ve üşütme şikayetleriyle tedaviye alındığı hastanede geçen perşembe günü ölen 85 yaşındaki Cennet E.'den alınan numune sonuçlarında domuz gribi olarak bilinen H1N1 virüsü taşıdığı belirlendi.
 • 20:16Doğum Yapan Memur ve İşçilere Yeni HaklarDoğum yapan memur ve işçi kadınlara yeni haklar getiren düzenlemeleri de içeren Gelir Vergisi Kanunu ve Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı'nın dört maddesi daha kabul edildi.
 • 15:20Eşini Öldürüp, İki Kişi Yaralayan Şüpheli 1.5 Yıl Sonra YakalandıEşini Öldürüp, İki Kişi Yaralayan Şüpheli 1.5 Yıl Sonra YakalandıDenizli'nin Buldan İlçesi'nde, eşi Aylin Yayla'yı öldürüp, kayınvalidesi ve kayınbiraderini yaralamak suçundan aranan 49 yaşındaki Turan Yayla polis tarafından 1.5 yıl sonra yakalandı.
 • 01:19İş Kuran Gençlere Vergi Muafiyeti, Memurlara Doğum Sonrası Yarım Çalışmaİş Kuran Gençlere Vergi Muafiyeti, Memurlara Doğum Sonrası Yarım Çalışmaİş kuran gençlere vergi muafiyeti, kamu çalışanlarının doğum sonrası yarı çalışma biçimi, evlat edinmelerini düzenleyen kanun tasarısı Meclis'te kabul edildi.
 • 17:24Meclis'te 'Cizre' GerginliğiTbmm Genel Kurulunda HDP'li milletvekillerinin Cizre'de aralarında Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın da bulunduğu gruba ateş açıldığı ve yaralılara ambulans gönderilmediği yönündeki iddiaları tartışma yarattı.
 • 16:22TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, CHP ve HDP grupları, Cizre'de HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız'ın da bulunduğu gruba ateş açıldığı iddialarına ilişkin hükümetin bilgi vermesini talep etti.
 • 16:12Meclis Genel Kurulu'nda Faysal Sarıyıldız GerginliğiMeclis Genel Kurulu'nda Faysal Sarıyıldız GerginliğiHDP ve CHP Grup Başkanvekillerinin HDP Şırnak Milletvekili Faysal Sarıyıldız’ın Cizre’de üzerine güvenlik güçleri tarafından ateş açıldığı iddiası, TBMM Genel Kurulu’nu karıştırdı.
 • 15:40Cizre Gerginliği Genel Kurul Görüşmelerine Bir Saat Ara VerdirdiCizre Gerginliği Genel Kurul Görüşmelerine Bir Saat Ara VerdirdiGenel Kurul'da oturumu yöneten HDP'li Pervin Buldan'ın Cizre'de yaşananlardan dolayı CHP'li Engin Altay'ın isteğiyle oturuma ara vermesi TBMM'de kavga çıkardı.
 • 18:14TBMM Genel Kurulu'nda TBMM Genel Kurulu'nda "Diktatör" Tartışması -1TBMM Genel Kurulu'nda "diktatör" tartışması "Diktatör bozuntusu deyince neden aklınıza Tayyip Erdoğan geliyor?
 • 18:14TBMM Genel Kurulu'nda TBMM Genel Kurulu'nda "Diktatör" Tartışması -2TBMM Genel Kurulu'nda "diktatör" tartışması "Diktatör bozuntusu deyince neden aklınıza Tayyip Erdoğan geliyor?
 • 18:10TBMM Genel Kurulu'nda "Diktatör" TartışmasıTbmm Genel Kurulu'nda iktidar ile muhalefet milletvekilleri arasında diktatör tartışması yaşandı.
 • 17:03TBMM Genel Kurulu ToplandıTBMM Başkanvekili Pervin Buldan, "Nefret dilinin ve söylemlerinin terk edilmesi, barışın dilinin egemen kılınması elzemdir" dedi.
 • 17:02TBMM Başkanvekili Buldan: Kan, Kanla Yıkanmaz; Kin Gütmek Kimseye Fayda SağlamazTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili Pervin Buldan, acıları yaşamış bir kadın ve bir anne olarak seslendiğini ifade ederek, "Acılı geçmişimize ve acılı yaşantımıza rağmen hiçbir zaman öfkeyi ve acıyı beslemenin taraftarı olmadım. Çünkü kanın kanla yıkanmayacağına, kin gütmenin kimseye fayda sağlamayacağına inanıyorum.
 • 16:58Yöresel Kıyafetlere Üniversite EliDenizli'de üniversitenin moda tasarım öğrencileri, bölgenin kadın yöresel günlük ve özel gün kıyafetlerini yaşatmak için çalışma başlattı.
 • 11:26Denizli Yöresel Kıyafetleri Buldan'da DikilecekDenizli Yöresel Kıyafetleri Buldan'da DikilecekPamukkale Üniversitesi Buldan Meslek Yüksekokulu Moda Tasarımı ve Giyim Üretim Teknolojisi Programı öğrencileri, Denizli’nin 19 farklı ilçesine ait kadın yöresel günlük ve özel gün kıyafetlerini revize etmeye hazırlanıyor.
 • 16:03Büyükşehir Belediyesi'nden Karla MücadeleBüyükşehir Belediyesi'nden Karla MücadeleDenizli Büyükşehir Belediyesi, olumsuz hava şartlarıyla mücadele etmek için sorumluluk alanında ihtiyaç duyulan tüm tedbirleri aldı.
 • 12:41Buldan: Cezaevleri 4 Aydır Hdp'li Milletvekillerine KapalıBuldan: Cezaevleri 4 Aydır Hdp'li Milletvekillerine KapalıHdp İstanbul Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, İmralı Cezaevi'nden Silivri Cezaevi'ne nakledilen 2 PKK'lı hükümlü ile görüşmek için HDP İmralı heyeti olarak Adalet Bakanlığı'na yaptıkları başvurudan bir yanıt alamadıklarını söyledi.
 • 11:21Ata Sporu Güreş"Ten Dev Proje..."ata sporu güreş"ten dev proje... Türkiye Güreş Gederasyonu "YİBO"ları başlatıyor Güreş Federasyonu Başkanı Musa Aydın: "2024 Olimpiyat Kadromuzu Hazırlıyoruz" ERCAN ATA-ANKARA/ DHA Türkiye Güreş Federasyonu, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında hazırlanan protokol sonucu 35 ilde Yatılı İlk Öğretim Bölge Okulları (YİBO) Güreş Projesi 2016-2017 eğitim yılında hayata geçiriliyor.
 • 13:33Hdp Heyeti, İmralı'dan Silivri'ye Nakledilen PKK'lılarla Görüşmek İçin Bakanlığa BaşvurduHdp İmralı heyeti, İmralı Cezaevi'nde Abdullah Öcalan'ın yanında kalan ve bir süre önce Silivri Cezaevi'ne nakledilen 2 PKK'lı mahkum ile görüşmek için Adalet Bakanlığı'na başvurdu.
 • 17:17Esenyurt'ta Polis Müdahalesi(2)Paris'te öldürülen PKK'lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez'in ölüm yıldönümünde Esenyurt meydanında toplanan gruba polis müdahale etti.
 • 13:59Buldan Kaymakamı Uzkuç'a "Yılın Kaymakamı" SeçildiBuldan Kaymakamı Hacı Uzkuç, "yılın kaymakamı" seçildi.
 • 10:29Denizli'den 240,5 Milyon Liralık Tütün ÜretimiDenizli'de 2015 yılında 227 bin dekar araziden üretilen tütününün il ekonomisine 240,5 milyon lira katkı sağlamasının beklendiği bildirildi.
 • 13:33Hdp Grup Başkanvekili Demirel AçıklamasıHDP Grup Başkanvekili Çağlar Demirel, kadınların hedef seçildiğini iddia ederek, "Paris katliamının faillerinin tam olarak açığa çıkarılmaması gündemdeyken, Silopi'de 3 kadın arkadaşımız katledilmiştir" dedi.
 • 16:09Büyükşehir Belediyesi Karla Mücadele EdiyorBüyükşehir Belediyesi Karla Mücadele EdiyorDenizli Büyükşehir Belediyesi, sabah erken saatlerden itibaren birçok ilçede karla mücadeleye başladı.
 • 16:24CHP'li Basmacı'dan Referandum AçıklamasıCHP'li Basmacı'dan Referandum AçıklamasıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili ve CHP Grubu Yönetim Kurulu üyesi Melike Basmacı, Buldan’ın Doğanköy mahallesinde yapılan referandumdan çıkan hayır kararına rağmen mera arazilerinden kum alma çalışmalarının devam ettiğini belirterek, ‘’ En erkenci üzümün yetiştirildiği o verimli toprakların talan edilmesine biran önce son verilmelidir” dedi.
 • 14:35Yaşlı Adam, Minibüsünü Yıkarken Hayatını KaybettiYaşlı Adam, Minibüsünü Yıkarken Hayatını KaybettiBuldan ilçesinde bir kişi, minibüsünü temizlerken el freninin boşalması sonucu araç ile duvar arasına sıkışarak yaşamını yitirdi.
 • 13:45Minibüsü ile Duvar Arasına Sıkışıp Can VerdiMinibüsü ile Duvar Arasına Sıkışıp Can VerdiDenizli'nin Buldan İlçesi'nde 60 yaşındaki Ramazan Erdoğan, temizlik yaptığı sırada el freni boşalarak hareket eden minibüsü ile duvar arasına sıkışarak, eşinin gözü önünde yaşamını yitirdi.
 • 12:45Denizli'de Feci ÖlümDenizli’nin Buldan ilçesinde bir kişi, minibüsünü temizlerken el freninin boşalması sonucu araç ile duvar arasına sıkışarak hayatını kaybetti.
 • 12:52Pervin Buldan: Başbakan'ın Hdp ile Görüşmeyi İptal Etmesi Yanlış Bir TutumPervin Buldan: Başbakan'ın Hdp ile Görüşmeyi İptal Etmesi Yanlış Bir TutumHdp İstanbil Milletvekili ve TBMM Başkanvekili Pervin Buldan, "Sayın Başbakan'ın tüm siyasi partilerden randevu talep etmesi umutları bir kez daha yeşertmişti.
 • 20:26TBMM Genel KuruluGümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, "Operasyonlar bittiğinde ya da kısa zaman içinde yol emniyeti sağlandığında yeniden Habur'a giriş, çıkışlar olur diye düşünüyoruz" dedi.
 • 15:45TBMM Genel KuruluHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, TBMM Genel Kurulu'nda yemin etti.
 • 20:43TBMM Genel KuruluTBMM Genel Kurulu'nda, MHP'nin, 17-25 Aralık operasyonlarının "darbe", "montaj," "kumpas", "tezgah", "algı operasyonu" şeklinde karşı savı olarak ortaya atılan iddiaların araştırılması için verdiği önergenin gündeme alınması önerisi reddedildi.
 • 16:07Vural: 'Mhp Önergesine Görüş Verdi' Diye Başkan Görev AlındıVural: 'Mhp Önergesine Görüş Verdi' Diye Başkan Görev AlındıMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 'MHP’nin önergesinin geri gönderilmesi, içtüzük ve anayasa çerçevesinde uygun değildir' diyerek objektif görüşünü dile getirdiği için Kanunlar ve Kararlar Başkanı'nın görevinden alındığını söyledi.
 • 17:5611. Çalışma Meclisi ToplantısıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, "Umut, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’da da parlayan bir güneş gibi yükselecek.
 • 16:50Baluken, Bakan Tüfenkci ile Görüşebilmek İçin Buldan'dan Yardım İstediHDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, bir haftadır Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin kendilerinin telefonlarına çıkmadığını ifade ederek TBMM Başkanvekili Pervin Buldan’dan yardım talep etti.
 • 16:32TBMM Genel KuruluTBMM Başkanvekili Pervin Buldan, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in talebi doğrultusunda Başbakan Ahmlet Davutoğlu, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci ile görüşmek üzere TBMM Genel Kurulunun birleşimine iki kere ara verdi.
 • 16:08TBMM Genel KuruluTBMM Başkanvekili Pervin Buldan, "Milletvekili görev ve yetki alanına ilişkin bir kısıtlama var. Buna açıklık getirmek durumundayız" dedi.
 • 11:35Buldan Bezi Filmlerin Gözdesi OlduDokuma kültürü antik çağlara dek uzanan Denizli'de kendisine özgü kumaşlarıyla ön plana çıkan Buldan ilçesi, film ve dizi yapımcılarının da gözdesi oldu.
 • 21:37TBMM Kürsüsünde 'Ben Kürt'üm; Sen Kimsin?' TartışmasıTBMM Kürsüsünde 'Ben Kürt'üm; Sen Kimsin?' TartışmasıHDP Şanlıurfa Milletvekili İbrahim Ayhan ile AK Parti Malatya Milletvekili Nurettin Yaşar arasında "Ben Kürt'üm, sen kimsin" tartışması yaşandı.
 • 20:04Yılmaz: Yılmaz: "Komşularımızın Güvenliği Bizim Güvenliğimizdir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM Genel Kurulu - Meclis Başkanvekili Pervin Buldan - Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz TBMM Genel Kurulu- Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Irak üzerinde tehdit oluşturan tüm yasa dışı terör örgütlerinin bertaraf edilmesi için gereken adımları atacağız"-"Komşularımızın güvenliği bizim güvenliğimizdir, komşularımızın huzuru bizim huzurumuzdur.
 • 19:26Yılmaz: Yılmaz: "Irak'ın Barış İçinde Yaşayan Müreffeh Bir Ülke Haline Gelmesi, Ulusal Çıkarlarımızın...GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM Genel Kurulu- Meclis Başkanvekili Pervin Buldan- Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz TBMM Genel Kurulu- Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "Bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Irak üzerinde tehdit oluşturan tüm yasa dışı terör örgütlerinin bertaraf edilmesi için gereken adımları atacağız"-"Komşularımızın güvenliği bizim güvenliğimizdir, komşularımızın huzuru bizim huzurumuzdur.
 • 17:44TBMM Genel KuruluMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, bugüne kadar olduğu gibi önümüzdeki dönemde de Irak üzerinde tehdit oluşturan tüm yasa dışı terör örgütlerinin bertaraf edilmesi için gereken adımları atacaklarını belirterek, "Komşularımızın güvenliği bizim güvenliğimizdir, komşularımızın huzuru bizim huzurumuzdur.
 • 17:10Mecliste Bir İlkMecliste Bir İlkTBMM Genel Kurulu ilk defa HDP’li bir Meclis Başkanvekili tarafından yönetiliyor.
 • 17:01TBMM Başkanvekili Buldan: Hukuk Dışılık Tamamen NormalleştirildiTBMM Başkanvekili Pervin Buldan, aylardır ülkenin bir yarısında hukuk dışılığın tamamen normalleştirildiğini söyledi.
 • 16:37Dbp, Yüksekova 3. Olağan Kongresi'ni GerçekleştirdiDbp, Yüksekova 3. Olağan Kongresi'ni GerçekleştirdiHakkari'nin Yüksekova ilçesinde Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) İlçe Teşkilatı, 3. Olağanüstü Kongresi'ni yaptı.
 • 11:42Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı YapıldıKent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı YapıldıDenizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi yeni yönetim ile ilk yürütme kurulu toplantısını gerçekleştirdi.