SON DAKİKA CUMHURBAŞKANI HABERLERİ

Son Dakika Cumhurbaşkanı Haberleri

 • 12:39 Davutoğlu İşçilerle Bir Araya Geldi Başbakan Ahmet Davutoğlu, “İşçinin, emekçinin hak ve özgürlüklerinin engellendiği, örgütlenme, sendikalaşma haklarının sınırlandığı, emekçiye güvenilmeyen, 1 Mayıs’ın çatışma ortamı olduğu Türkiye vardı.
 • 12:32 Şanlıurfa'da "Uluslararası Öğrenci Buluşması" Şanlıurfa'da "Biz Kardeşiz, Biz Geleceğiz" sloganıyla bu yıl 9'uncusu düzenlenen "Uluslararası Öğrenci Buluşması" 21 ülkeden çok sayıda öğrencinin katılımıyla gerçekleşti.
 • 12:17 Politikacıların Kullandığı Gizli Semboller Politikacıların Kullandığı Gizli Semboller Dünya liderlerinin zirve görüşmeleri ve basın toplantılarında poz verirken arkalarında gördüğümüz sanat eserleri birçok sembolik mesaj içeriyor.
 • 12:06 Fetö/pdy Operasyonlarında Geçen Ay 671 Kişi Gözaltına Alındı Devlet içinde yapılanarak çıkarları doğrultusunda usulsüzlük, yasa dışı uygulama ve kumpas çalışmaları yürüten "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY)" yönelik geçen ay düzenlenen operasyonlarda 671 kişi gözaltına alındı, bunlardan 164'ü cezaevinde bulunuyor.
 • 12:03 Ayşe Türkmenoğlu'ndan Başkan Kale'ye Ziyaret Ayşe Türkmenoğlu'ndan Başkan Kale'ye Ziyaret Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Ayşe Türkmenoğlu, Konya’nın Cihanbeyli İlçe Belediye Başkanı Mehmet Kale’yi makamında ziyaret etti.
 • 12:00 Mardin'den Bisikletle Yola Çıkan Suriyeli Aile, Cumhurbaşkanı'na Mektup Verecek Mardin'den Bisikletle Yola Çıkan Suriyeli Aile, Cumhurbaşkanı'na Mektup Verecek Suriye'deki iç savaştan kaçarak 3 yıl önce Mardin'in Midyat İlçesi'ne yerleşen Suriyeli Said Ailesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a şükranlarını iletmek ve bir mektup vermek üzere 2 çocuğuyla birlikte bisikletle 11 Nisan'da yola çıktı.
 • 11:48 İstanbul'da 1 Mayıs DİSK Genel Başkanı Kani Beko, "Dilerim başta Bakırköy'de ve Türkiye'nin tüm alanlarında bir işçi arkadaşımızın burnu bile kanamadan 1 Mayıs Birlik Mücadele ve Dayanışma günü şiirlerle, şarkılarla, türkülerle ve çiçeklerle kutlanır." dedi.
 • 11:41 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çalışma hayatıyla ilgili sorunların emekçiler, sendikalar, işverenler ve sivil toplum örgütleri arasında karşılıklı diyalog ve uzlaşma yöntemiyle çözülebileceğine inandığını belirtti.
 • 11:28 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan 1 Mayıs Mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, '1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü' sebebiyle yazılı mesaj yayınladı.
 • 11:11 Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü Kutladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutladı.
 • 11:08 Mayıs 2016 Dünya Gündemi Tarihte ilk defa Türkiye'nin ev sahipliğinde Dünya İnsani Zirvesi'nin yapılması, Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek'in 7. Saraybosna İş Forumu'na iştirakı, İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak uluslararası Yolsuzlukla Mücadele Zirvesi, 69. Cannes Film Festivali, Avusturya'da cumhurbaşkanlığı seçiminin ikinci turu, Avrupa Birliği'nin (AB) Türk vatandaşlarına yönelik vize serbestisi ile ilgili açıklayacağı son rapor, mayıs ayının en önemli gündem maddeleri arasında yer alıyor.
 • 11:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 1 Mayıs Mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü" nedeniyle yazılı mesaj yayınladı.
 • 10:55 Düzeltme"Sağlık Bakanı Müezzinoğlu" Başlıklı Dün Yayımlanan Haberimizde 3. Paragraftan İtibaren... Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "Dünyanın gelişmiş ülkelerindeki insanlar hangi imkanlara sahipse bizim insanımızda o imkanlara layıktır, dedik.
 • 10:31 Irak'ta Sadr Yanlıları Parlamento Binasından Çıktı Irak'ta Sadr Yanlıları Parlamento Binasından Çıktı Irak'ta yolsuzluğa bulaşmamış teknokratlardan hükümet kurulmasını isteyen Sadr taraftarları, dün yeni bakanlar için yapılması öngörülen güven oylamasının yapılamamasının ardından, hükümet binalarının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'deki parlamento binasını basmıştı.
 • 10:02 Ruhani: Batı ile İlişkilerimizi Düzeltmeye Hazırız İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesinin Avrupa ve genelde Batı ile ilişkilerini düzeltmeye hazır olduğunu söyledi.
 • 09:35 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla Çankaya Köşkü'ndeki kahvaltı programında işçilerle bir araya gelecek.
 • 09:30 Ben Türkiye'de Ölmek İstiyorum Ben Türkiye'de Ölmek İstiyorum" Erzincan Valisi Süleyman Kahraman, yaklaşık 15 gün önce Ukrayna Bölgesinden Üzümlü İlçesi’ne gelen ve burada geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden 75 yaşındaki 8 Çocuk Babası Emürşah Halil’in evini ziyaret ederek eşi Cennet ve Oğlu Muhammet Halil’e taziye dileklerinde bulundu.
 • 09:25 İyi Ki Varsın Türkiye İyi Ki Varsın Türkiye" Bursa’da bir grup Suriyeli mülteci genç, Türkiye’ye teşekkür etmek için yürüdü.
 • 09:01 Gündem / 1 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüGün dolayısıyla DİSK, KESK, TTB ve TMMOB tarafından Bakırköy Pazar Yeri'nde kutlama yapılacak.
 • 06:39 İstanbul'da 1 Mayıs! Taksim ve Şişli'de Polis Müdahalesi; 38 Kişi Gözaltında İstanbul'da 1 Mayıs! Taksim ve Şişli'de Polis Müdahalesi; 38 Kişi Gözaltında 1 Mayıs'ın kutlanacağı Bakırköy Halk Pazarı Meydanı'nda hazırlıklar tamam. Taksim'e girmeye çalışanlara ise polis müdahalesi var. 38 kişi gözaltında.
 • 01:32 Irak'ta Sadr Yanlılarının Parlamento Binasına Girmesi Irak'ta Şi lider Mukteda es-Sadr yanlılarının, başkent Bağdat'ta hükümet binalarının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'deki parlamento binasını boşalttığı bildirildi.
 • 00:03 Gündem Özeti / 1 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- 1 Mayıs Emek ve Dayanışma GünüGün dolayısıyla DİSK, KESK, TTB ve TMMOB tarafından Bakırköy Pazar Yeri'nde kutlama yapılacak.
 • 23:54 Kuveyt'teki Yemen Müzakereleri Yemen'deki krize çözüm bulmak için Kuveyt'te devam eden barış görüşmelerinde siyasi anlaşmanın sağlanması için "olumlu göstergelerin" bulunduğu bildirildi.
 • 22:59 Yeni Türkiye Yolunda Kadın ve Siyaset' Konferansı Yeni Türkiye Yolunda Kadın ve Siyaset' Konferansı Canik Belediyesi tarafından düzenlenen ’Yeni Türkiye Yolunda Kadın ve Siyaset’ konulu konferansa katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza Kavakçı Kan, “Türkiye Cumhuriyeti’nde eşit bir şekilde bütün kadınlara başörtülü, başörtüsüz ayrım yapmadan seçilme ve hizmet etme hakkı 23 Haziran 2015’te verilmiştir” dedi.
 • 22:46 Davutoğlu: Davutoğlu: "Devlet İdaresini Milletimizle Birlikte Türkiye'nin Her Yerinde Omuz Omuza Yapacağız" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamaları "Yeni Türkiye Yolunda" Başbakan Davutoğlu: (1) Biz çokluk içinde birlik, birlik içinde çokluk felsefesine inanmış bir medeniyetin çocuklarıyız. Hem kültürel çoğulculuğumuzu, herkese olan hoşgörümüzü göstereceğiz, hem de ait olduğumuz kültüre, ait olduğumuz dine sadakatle bağlı kalıp bundan onur duyacağız" "Kut'ül Amare, mazlum milletlerin, Ortadoğu halklarının sömürgecilere, istilacılara karşı omuz omuza verdiği son büyük direniş. Orada Türkler vardı, Kürtler vardı, Araplar vardı, Sünniler, Şiiler, Keldaniler, Süryaniler vardı, ama hedefleri ortaktı; Bağdat'ın ruhunu korumak.
 • 22:33 Irak'ta Sadr Yanlılarının Parlamento Binasına Girmesi Irak Cumhurbaşkanı Fuat Masum, Şii lider Mukteda es-Sadr yanlılarına, başkent Bağdat'ta hükümet binalarının bulunduğu korunaklı Yeşil Bölge'deki parlamento binasını boşaltmaları çağrısı yaptı.
 • 22:23 Ömer Çelik - Çü'de Temel Atma ve Toplu Açılış Töreni - Adana GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten görüntüler Salondakilerden görüntüler Çelik'in açıklamaları Temel atma merasiminden görüntü Plaket verilmesi ÇÜ'de temel atma ve toplu açılış töreni (2) AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Çelik: "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" "Ulusal sınırlarımız Misak-ı Milli'dir ama entellektüel sınırlarımız, manevi sınırlarımıza baktığınızda, şehitlerimizin olduğu her yer bizim manevi ve entellektüel sınırımızdır" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "DAEŞ gibi lanetli bir terör örgütünün, İslamiyet'in kutsal kavramlarını istismar ederek insanlığa karşı tehdit oluşturduğu, ülkemizin PKK gibi bir terör örgütü karşısında tehditlerle karşı karşıya kaldığı bir dönemde ulusal, toplumsal barışımızı, siyasette hoşgörüyü, karşılıklı fikirlere saygıyı en yüksek düzeyde tutmak da üniversitelerin en önemli görevleri arasındadır" dedi.
 • 22:09 Giresun - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresunlu Şehit Süleyman Kul?un Ailesine Ev Yaptıracak Giresun - Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresunlu Şehit Süleyman Kul?un Ailesine Ev Yaptıracak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresunlu şehit Süleyman Kul'un ailesine ev yaptıracakAK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Nusaybin'de şehit olan Giresunlu Uzman Çavuş Süleyman Kul'un ailesinin ev ihtiyacını karşılayacağını söyledi.
 • 21:57 Sümeyye Erdoğan Sümeyye Erdoğan "Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı"Nda Konuştu Haber-Kamera: Erhan TEKTEN - İSTANBUL DHAKadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) tarafından düzenlenen Uluslararası Öğrenci Gençlik Çalıştayı'nın kapanış oturumuna Derneğin Başkan Yardımcısı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan da katıldı.
 • 21:43 Başbakan Davutoğlu'nun 'Yeni Türkiye Yolunda' Konuşması Başbakan Ahmet Davutoğlu, 2016 Nisan ayı 'Yeni Türkiye Yolunda' konuşmasını yaptı.
 • 21:33 Uluslararası Ankara Müzik Festivali Sona Erdi Her türden müziğin seçkin örneklerini sanatseverlerle buluşturan Uluslararası Ankara Müzik Festivali, şef Gürer Aykal yönetiminde Ankara Gençlik Senfoni Orkestrası konserinin ardından sona erdi.
 • 21:10 Meral Akşener: Meral Akşener: "İhraç da Etseniz, Tedbir de Koysanız Susturamayacaksınız" Eski MHP Milletvekili Meral Akşener, kongre süreciyle ilgili, “İhraç da etseniz, tedbir de koysanız, susturamayacaksınız, korkutamayacaksınız, yıldıramayacaksınız. Milli irade bizimle birliktedir.
 • 21:10 Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' açıklaması Sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun en büyük saygıyı biz göstereceğizÜLKENİN HER BİR KÖŞESİ MUTLAK EMNİYETİN VE TAM ÖZGÜRLÜĞÜN SAĞLANDIĞI TOPRAKLAR OLACAKSİYASETİ ANKARA'NIN DAR KULİSLERİNE TERK ETMEYECEĞİZO MECLİS'TE TÜRKÇE HİTAP EDERKEN İNGİLİZCE SORU SORMAYA KALKANLAR BU GURURU ANLAYAMAZSURİYELİLERİN DRAMINI ELİMİZDE BİR KART GİBİ GÖRMEDİKBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'yla ilgili açıklama yaparak, Bütün emekçilerimize buradan seslenmek istiyorum, bütün sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun; sizin emeğiniz kutsaldır, sizin emeğinize en büyük saygıyı biz göstereceğiz.
 • 21:10 Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' açıklaması Sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun en büyük saygıyı biz göstereceğizÜLKENİN HER BİR KÖŞESİ MUTLAK EMNİYETİN VE TAM ÖZGÜRLÜĞÜN SAĞLANDIĞI TOPRAKLAR OLACAKSİYASETİ ANKARA'NIN DAR KULİSLERİNE TERK ETMEYECEĞİZO MECLİS'TE TÜRKÇE HİTAP EDERKEN İNGİLİZCE SORU SORMAYA KALKANLAR BU GURURU ANLAYAMAZSURİYELİLERİN DRAMINI ELİMİZDE BİR KART GİBİ GÖRMEDİKBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'yla ilgili açıklama yaparak, Bütün emekçilerimize buradan seslenmek istiyorum, bütün sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun; sizin emeğiniz kutsaldır, sizin emeğinize en büyük saygıyı biz göstereceğiz.
 • 21:00 Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' açıklaması Sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun en büyük saygıyı biz göstereceğizÜLKENİN HER BİR KÖŞESİ MUTLAK EMNİYETİN VE TAM ÖZGÜRLÜĞÜN SAĞLANDIĞI TOPRAKLAR OLACAKSİYASETİ ANKARA'NIN DAR KULİSLERİNE TERK ETMEYECEĞİZO MECLİS'TE TÜRKÇE HİTAP EDERKEN İNGİLİZCE SORU SORMAYA KALKANLAR BU GURURU ANLAYAMAZSURİYELİLERİN DRAMINI ELİMİZDE BİR KART GİBİ GÖRMEDİKBAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı'yla ilgili açıklama yaparak, Bütün emekçilerimize buradan seslenmek istiyorum, bütün sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun; sizin emeğiniz kutsaldır, sizin emeğinize en büyük saygıyı biz göstereceğiz.
 • 20:36 Davutoğlu: Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun Önüne Çukur Kazacaklar Davutoğlu: Utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun Önüne Çukur Kazacaklar Başbakan Davutoğlu, Muş'taki konuşmasında PKK'ya yüklendi. Davutoğlu "Sokaktaki terörü Meclise taşıyorlar, utanmasalar Anayasa Komisyonu'nun önüne çukur kazacaklar" dedi.
 • 20:17 Yeni Türkiye Yolunda" Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Biz çokluk içinde birlik, birlik içinde çokluk felsefesine inanmış bir medeniyetin çocuklarıyız. Hem kültürel çoğulculuğumuzu, herkese olan hoşgörümüzü göstereceğiz.
 • 19:55 Davutoğlu'ndan '1 Mayıs' Açıklaması: Sendikalarımıza Siyasi Görüşleri Ne Olursa Olsun En Büyük... Başbakan Ahmet Davutoğlu, 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Bayramı ile ilgili açıklama yaparak, "Bütün emekçilerimize buradan seslenmek istiyorum, bütün sendikalarımıza siyasi görüşleri ne olursa olsun; sizin emeğiniz kutsaldır, sizin emeğinize en büyük saygıyı biz göstereceğiz.
 • 19:42 Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu'nun İnşa Başlangıç Töreni Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu'nun İnşa Başlangıç Töreni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Türkiye bir savunma altyapısı kurmak yerine dışa bağımlılığa adeta mecbur ve mahkum edilmiştir.
 • 18:55 Erdoğan, Sıkı Pazarlık Yapıp Gemi Projesini 4 Yıla Çekti Erdoğan, Sıkı Pazarlık Yapıp Gemi Projesini 4 Yıla Çekti Türkiye için çok önemli olan "Çok Maksatlı Amfibi Hücum Gemisi Anadolu" projesinde konuşan Erdoğan, şirket sahibi Kalkavan'la pazarlık yaptı. Proje süresini 4 yıla çekti.
 • 18:03 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresunlu Şehit Süleyman Kul'un Ailesine Ev Yaptıracak Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresunlu Şehit Süleyman Kul'un Ailesine Ev Yaptıracak Ak Parti Grup Başkanvekili Canikli, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Nusaybin'de şehit olan Giresunlu Uzman Çavuş Süleyman Kul'un ailesinin ev ihtiyacını karşılayacağını söyledi.
 • 17:08 Akşener: İki Hakimi HSYK'ya Şikayet Edeceğiz Akşener: İki Hakimi HSYK'ya Şikayet Edeceğiz MHP eski Milletvekili Meral Akşener, Gemerek ve Tosya mahkemelerinin hakimleri ile ilgili olarak, "Yok hükmündedir, iki hakimi HSYK'ya şikayet edeceğiz." dedi.
 • 16:57 Sümeyye Erdoğan, Nişanlısı Erdoğan Bayraktar'la İlk Kez Aynı Karede Sümeyye Erdoğan, Nişanlısı Erdoğan Bayraktar'la İlk Kez Aynı Karede Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan, bir etkinlikte nişanlısı Selçuk Bayraktar'la ilk kez yan yana görüntülendi. Bayraktar'ın utangaç tavırları dikkat çekti.
 • 16:31 Erdoğan Erdoğan "Hak Ne Diyorsa Odur" Dedi, Salon Dakikalarca Ayakta Alkışladı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Amerikalı şöyle yazmış, ne yazarsanız yazın. Halk ne diyor, Hakk ne diyor aslolan budur." dedi. Salon, "Dik dur eğilme" sloganlarıyla inledi.
 • 16:03 Erdoğan'dan ABD'ye PYD Resti: Bu Millet Kendi Göbeğini Kesecek Erdoğan'dan ABD'ye PYD Resti: Bu Millet Kendi Göbeğini Kesecek PYD ve YPG konusunda ABD Savunma Bakanı ve sözcünün ayrı şeyler söylediğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyleyse bu millet kendi göbeğini kendisi kesecektir" dedi.
 • 15:34 Paralarda Sürpriz Değişiklik, Yeni Banknotlarda Cumhurbaşkanının Resmi mi Olacak Paralarda Sürpriz Değişiklik, Yeni Banknotlarda Cumhurbaşkanının Resmi mi Olacak Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Murat Çetinkaya'nın göreve gelmesinin ardından Cumhurbaşkanına "jest" için, Erdoğan resimli banknot eskizleri hazırlattığı öne sürüldü.
 • 08:32 Davutoğlu: Başkanlıkla İlgili Böyle Bir İfadem Ortaya Çıksın Özür Dilerim Davutoğlu: Başkanlıkla İlgili Böyle Bir İfadem Ortaya Çıksın Özür Dilerim Başbakan Davutoğlu, "Başkanlık sistemini savunursam kendimi inkâr etmiş olurum" şeklinde bir cümle kurmadığını açıkladı. Erdoğan, "Bunu Ahmet Bey'e sorun" demişti.
 • 22:33 Erdoğan: 1919'dan Başlayan Tarih Anlayışını Reddediyorum Erdoğan: 1919'dan Başlayan Tarih Anlayışını Reddediyorum Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Medeniyetimizin binlerce yıllık tarihini, neredeyse 1919 yılından başlatan bir tarih anlayışını reddediyorum" dedi.
 • 21:08 Erdoğan: Tarihimizin Üzerine Kara Bir Örtü Örtmeye Çalışmışız Erdoğan: Tarihimizin Üzerine Kara Bir Örtü Örtmeye Çalışmışız Cumhurbaşkanı Erdoğan Kut'ül Amare programında yaptığı açıklamada, "Kendi tarihimizin üzerine kara bir örtü örtmeye çalışmışız." dedi.
 • 18:59 AK Parti'de İl ve İlçe Teşkilatlarını Atama Yetkisi MKYK'ya Geçti AK Parti'de İl ve İlçe Teşkilatlarını Atama Yetkisi MKYK'ya Geçti AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu toplantısında, parti il ve ilçe teşkilatlarını değiştirme yetkisi genel başkandan alınarak MKYK'ya devredildi.