SON DAKİKA CUMHURBAŞKANI HABERLERİ

Son Dakika Cumhurbaşkanı Haberleri

 • 13:45Kırım Türkiye'den Artık Cami Yardımı İstemiyorKırım Türkiye'den Artık Cami Yardımı İstemiyorKırım'da Rusya yanlısı yönetim, düşürülen uçak nedeniyle Simferopol'de yapılması planlanan cami için Türkiye'den yardım almayacaklarını açıkladı.
 • 14:26Ruslara Yapılan Türkiye Anketinin Sonuçları Putin'i KızdıracakRuslara Yapılan Türkiye Anketinin Sonuçları Putin'i KızdıracakRusya'da bir radyoda "Türkiye cezalandırılmalı mı" anketi yapıldı. Dinleyicilerin yüzde 63'ü soruya "Hayır" yanıtını verirken, yüzde 37'sinin cevabı "Evet" oldu.
 • 15:05Erdoğan Putin'le Arasında Geçen Diyaloğu Anlattı: Davetsiz Misafirlik OlmazErdoğan Putin'le Arasında Geçen Diyaloğu Anlattı: Davetsiz Misafirlik OlmazErdoğan, Rus uçaklarının önceki ihlalleriyle ilgili olarak "G-20'de yine konuştum. 'Misafirlik olarak kabul edeceksiniz' dediler. 'Davetsiz misafirlik olmaz' dedim." dedi.
 • 15:05Putin, Erdoğan'ın Görüşme Talebini ReddettiPutin, Erdoğan'ın Görüşme Talebini ReddettiPutin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın görüşme talebini reddetti. Kremlin, "Türkiye özür dilemeyi reddettiği için görüşme talebine olumlu yanıt verilmedi" açıklamasını yaptı.
 • 17:22Aliyev: Gerginliği Azaltmak İçin Desteğe HazırızAliyev: Gerginliği Azaltmak İçin Desteğe HazırızAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya kriziyle ilgili tedirgin olduklarını belirterek, "Gerginliği azaltmak için desteğe hazırız" dedi.
 • 22:27Rus Prof. Zubov: Askerlerimiz Putin'in Hataları Yüzünden ÖlmüştürRus Prof. Zubov: Askerlerimiz Putin'in Hataları Yüzünden ÖlmüştürRusya ve Ukrayna'yla ilgili makalesi nedeniyle görevden uzaklaştırılan Rus Prof. Putin'i eleştirdi: Askerlerimizi Türklerin hataları değil, Kremlin'in hataları öldürmüştür.
 • 07:53Burhan Kuzu'dan Putin'e: Suçu Bize Atıyor P..tBurhan Kuzu'dan Putin'e: Suçu Bize Atıyor P..tCumhurbaşkanı Danışmanı ve AK Parti Milletvekili İstanbul Burhan Kuzu, Rusya devlet başkanı Putin'i sert ifadelerle eleştirdi: Suçu bize atıyor p.şt
 • 08:00Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin Ayrı Salonlarda OlacakCumhurbaşkanı Erdoğan ve Putin Ayrı Salonlarda Olacak147 liderin katılması planlanan Birleşmiş Milletler İklim Konferansı'nda uçak krizi sonrası karşı karşıya gelen Putin ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrı salonlarla olacak.
 • 08:50Bilal Erdoğan Kolej Zincirine Ortak OlduBilal Erdoğan Kolej Zincirine Ortak OlduTürkiye genelinde TÜRGEV isimli vakfı ile öğrenci yurtları açan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan şimdi de özel okul sahibi oldu.
 • 11:11Cumhurbaşkanı Erdoğan Balıkesir'e GittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bazı programlara katılmak için Balıkesir'in Burhaniye ilçesine gitti.
 • 11:03Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Unutmayın Bayburt Türkiye'dir"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt Üniversitesi’nin Akademik yılı açılış programına katılarak, “Unutmayın Bayburt Türkiye’dir” dedi.
 • 11:02Kıbrıs'ta Çözüm Türkiye'ye Yarar'Kıbrıs'ta Çözüm Türkiye'ye Yarar'Kıbrıs'ta Ada'nın yeniden birleşmesi için yürütülen müzakerelerde sağlanan ilerleme memnuniyetle karşılanıyor.
 • 10:59Hava Sahasını İhlal Eden Rus Savaş Uçağının Düşürülmesiİnsanı Müdafa ve Kardeşlik Derneği (İMKANDER) Genel Başkanı Murat Özer, Rusya'ya bağlı Çeçenistan Özerk Cumhuriyeti Devlet Başkanı Ramazan Kadirov'un, hava sahasını ihlal eden Rus savaş uçağının düşürülmesiyle ilgili Türkiye aleyhine söylediği sözleri, Kafkasyalı yetimler adına kendisine iade ettiklerini bildirdi.
 • 10:03Dereköy Sınır Kapısı'ndaki Yenileme ÇalışmalarıKırklareli Belediye Başkanı Mehmet Siyam Kesimoğlu, Dereköy Sınır Kapısı'nın tır trafiğine açılacak olmasının bölgede ve ilde çok ciddi bir canlılığa yol açacağını bildirdi.
 • 09:54Oda Başkanlarının Oda Başkanlarının "Kahramanmaraşlı Bakan" SevinciElbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Başkanı Mustafa Paksoy, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal’ın Kültür ve Turizm Bakanı olarak kabinede yer almasının gurur verici olduğunu ifade ederek, yeni görevinde başarılar diledi.
 • 09:31Ertuğrul Özkök'e Hakaret Davası AçıldıHürriyet Gazetesi yazarı Ertuğrul Özkök'e, köşe yazısında Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla dava açıldı.
 • 09:31Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu ile yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alım törenine katılacak, Burhaniye Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.
 • 09:00Gündem/ 28 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu ile yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alım törenine katılacak, Burhaniye Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.
 • 08:00Paris Saldırısında Hayatını Kaybedenler AnıldıParis Saldırısında Hayatını Kaybedenler AnıldıFransa'da 13 Kasım'daki terörist saldırıda hayatını kaybeden 130 kişi, bugün Paris'te düzenlenen resmi bir törenle anıldı.
 • 04:40Kosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediKosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediKosova Cumhurbaşkanı Kışlayı ziyaret etti, silahları inceledi Kosova Güvenlik Gücü (KGG) günü münasebetiyle, başkent Priştine'deki Adem Yaşari kışlasındaki törene katılan Cumhurbaşkanı Atifete Yayhaga, KGG komutanı General Rahman Rahma eşliğinde, KGG mensuplarının çalışmalarını yerinde izledi.
 • 04:13Yemen'deki ÇatışmalarYemen'in orta kesiminde bulunan Taiz'de, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri tarafından düzenlenen hava saldırıları ve Husiler ile Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direniş Güçleri (HDG) arasında çıkan çatışmalarda 30 kişinin öldüğü bildirildi.
 • 02:32Gazeteci Cengiz Çandar Cumhurbaşkanı'na Hakaretten İfade VerdiGazeteci Cengiz Çandar, yazdığı 7 ayrı köşe yazısında Cumhurbaşkanı'na hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında başlatılan soruşturma kapsamında ifade verdi.
 • 02:05Sükutun Sureti: Nuri Pakdil BelgeseliSükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala GecesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi - Şair ve yazar Nuri Pakdil'in konuşması - Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Haluk Dursun'un konuşması - Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç'un konuşması - Rasim Özdenören'in konuşması - Sinevizyon - Pakdil, Özdenören ve Dursun'a teşekkür belgesi verilmesi "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala Gecesi- Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi düzenlendi- Şair ve yazar Pakdil: "Kalbimin yarısı Mekke'dir yarısı da Medine'dir.
 • 00:58Yemen'deki OlaylarYemen'in Cevf kentinin Ensarullah Hareketi'nden (Husiler) kurtarılması amacıyla kente askeri takviye yapıldığı bildirildi.
 • 00:01Gündem Özeti/ 28 Kasım 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Burhaniye Pelitköy Ticaret Odası Özel Eğitim Uygulama Merkezi ve Özel Eğitim İş Okulu ile yapımı tamamlanan tesislerin hizmete alım törenine katılacak, Burhaniye Belediye Başkanlığını ziyaret edecek.
 • 23:34Özhaseki: Özhaseki: "Muhalefet, Putin Ağzıyla Konuşuyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantıdan detaylar- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki'nin görüntüleri- Dinleyicilerden detay- Özhaseki'nin konuşması AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki: - "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor"- "Ruslar gelip orada savaşmayı kendilerine hak görüyorlar, Türkiye'nin sınırlarına girmeyi kendilerine hak görüyorlar, 'Sınırlarımız namusumuzdur, kim girerse vururuz' diyen Türkiye Cumhuriyeti hükümetine karşı da ne yazık ki bizim muhalefet bizi suçluyor, Putin ağzıyla konuşuyorlar" AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor" dedi.
 • 23:26Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli" Gala GecesiKahramanmaraş Büyükşehir Belediyesince 2. Kitap ve Kültür Fuarı kapsamında "Sükutun Sureti: Nuri Pakdil Belgeseli"nin gala gecesi yapıldı.
 • 23:14Bakanlar Kurulu ToplantısıBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Numan Kurtulmuş, Başbakan Yardımcılarının görevlerinin belli olduğunu belirterek, "Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş kamu diplomasisi ile ilgili kurumların koordinasyonundan sorumlu olacak.
 • 22:59Seçmen AK Parti'ye İstikrar İçin Oy VerdiSeçmen AK Parti'ye İstikrar İçin Oy VerdiKırşehir, Aksaray, Konya ve Ankara’da 1 Kasım seçimleri sonrasında üniversite öğrencilerine istatistikçiler tarafından yaptırılan bireysel ankette AK Parti’ye seçmenin ‘istikrar’ için oy verdiği ortaya çıktı.
 • 21:48AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Özhaseki AçıklamasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, "Anayasa değişikliğinde, haliyle yanımıza bir partinin alınması, onunla anlaşılması, bir ortaklık içerisinde anayasayı milletin önüne götürmek daha doğru olarak gözüküyor" dedi.
 • 20:19Uslu: Uslu: "Bütün Siyasi Partiler Meclis Divanında Temsil Edilecek"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu'nun konuşması TBMM İdare Amiri Uslu: - " (TBMM Başkanlık Divanı üye sayısının artırılması) Böylece bütün siyasi partiler Meclis divanında temsil edilecek.
 • 20:10Margvelaşvili, AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Hahn ile Bir Araya GeldiMargvelaşvili, AB Genişlemeden Sorumlu Komiseri Hahn ile Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili ve Johannes Hahn'nın görüşmesinden detaylar- Johannes Hahn'ın konuşması Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili: - "Gürcistan kendi özgür geleceğini ve Avrupa'yı seçtiği için Rusya tarafından cezalandırmış ilk ülkelerden biridir" Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, Rusya'nın kendi özgürlüğünü ve Avrupa'yı seçen Gürcistan'ı cezalandırdığını söyledi.
 • 20:09İngiltere Dışişleri Bakanı Tunus'u Ziyaret Ettiİngiltere Dışişleri Bakanı Philip Hammond, Tunus’a resmi ziyaret gerçekleştirdi.
 • 19:41Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'a GeldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "ANA" ile 19.30'da İstanbul'a geldi.
 • 19:34Güney Sudan'da Barış SüreciGüney Sudan'da hükümet ile isyancılar arasında geçen ağustos ayında imzalanan anlaşmanın uygulamaya koyulması için çalışmalara başlandığı bildirildi.
 • 19:32Erzincan Erdoğan İstanbul'a GittiErzincan Erdoğan İstanbul'a GittiBayburt'taki temaslarını tamamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, helikopterle saat 17.40'da Erzincan'a geldi.
 • 19:28Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a GittiCumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a GittiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Uçağın görüntüsü- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'nın uçağa binişi - Uçağın hareketi - Genel görüntüler Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'taki programının ardından, helikopterle geldiği Erzincan'dan saat 18.00'de özel uçak "ANA" ile İstanbul'a gitti.
 • 19:26Rsf, Basın Özgürlüğü Ödülü'nü Alan Dündar'ın Tutuklanmasının Şokunu YaşıyorUluslararası Sınır Tanımayan Gazeteciler Örgütü (RSF), geçtiğimiz hafta 2015 Basın Özgürlüğü Ödülü’ne layık gördüğü Cumhuriyet gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar'ın tutuklanmasının şokunu yaşıyor.
 • 19:22Türkiye ve Rusya Arasındaki Kriz, Orta Asya Ülkelerini Olumsuz Etkileyecek"Türk jetleri tarafından Rus Su-24 savaş uçağının düşürülmesinin ardından Türkiye ve Rusya arasında yaşanan kriz Orta Asya ülkelerini de endişelendiriyor.
 • 18:57Gazetecilik Suç Değildir'Gazetecilik Suç Değildir'Can Dündar ve Erdem Gül hakkında alınan tutuklama kararı Türkiye genelinde protesto edildi.
 • 18:45Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'ta - DetaylarCumhurbaşkanı Erdoğan, Bayburt'ta - DetaylarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gelişi- Katılan vatandaşlardan detaylar- Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması- Erdoğan'ın Fatih Tekke'yle konuşması Bayburt - Cumhurbaşkanı Bayburt'ta detay görüntü ve "380 binin katiliyle ortaklık yapmak ateşle oynamaktır.
 • 18:25Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Medya özgürlüğü kavramı çoğu zaman yanlış, hatalı bir şekilde bu toplumu var eden, ayakta tutan milli ve manevi değerlere hakaret hakkı olarak algılanmıştır.
 • 18:24Erdoğan: Erdoğan: "Ben Ülkemiz Adına, Geleceğimiz Adına Son Derece Umutluyum"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayburt Üniversitesi - Bayburt Üniversitesi Yeni Külliye Konferans Salonu - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasıı Bayburt Üniversitesi Akademik Yıl Açılış Töreni- Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1)- "Gençlerimizden üzerilerindeki sorumluluğun bilinciyle çok büyük bir ülkenin, büyük bir milletin evlatları olmanın şuuruyla eğitim hayatlarını sürdürmelerini bekliyorum.
 • 18:16Erdoğan: Putin'le Paris'te Yüz Yüze Görüşmeyi Umuyorum (2)Erdoğan: Putin'le Paris'te Yüz Yüze Görüşmeyi Umuyorum (2)Erdoğan'a, BAYBURT ÜNİVERSİTESİ'NDEN FAHRİ DOKTORA Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, toplu açılış töreni sonrasında Bayburt Belediyesi'ni ziyaret etti, ardından Bayburt Üniversitesi'ne geçti.
 • 18:15TBMM İdare Amiri Uslu AçıklamasıTBMM İdare Amiri ve AK Parti Çorum Milletvekili Salim Uslu, TBMM Başkanlık Divanı üye sayısının artırılmasına ilişkin, " Böylece bütün siyasi partiler Meclis divanında temsil edilecek.
 • 18:08Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul'a GittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt'taki programının ardından, helikopterle geldiği Erzincan'dan saat 18.00'de özel uçak "ANA" ile İstanbul'a gitti.
 • 18:07Kosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediKosova Cumhurbaşkanı Kışlayı Ziyaret Etti, Silahları İncelediDha DIŞ HABER – Kosova Güvenlik Gücü (KGG) günü münasebetiyle, başkent Priştine'deki Adem Yaşari kışlasındaki törene katılan Cumhurbaşkanı Atifete Yayhaga, KGG komutanı General Rahman Rahma eşliğinde, KGG mensuplarının çalışmalarını yerinde izledi.
 • 18:06Erdoğan: Erdoğan: "Bu Ülkenin Medyası, Ortaya Koyduğu Tutumla Utanç Verici Bir Maziye Sahiptir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bayburt Üniversitesi - Bayburt Üniversitesi Yeni Külliye Konferans Salonu - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması Bayburt - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bayburt Üniversitesi Yeni Külliye Konferans Salonu'nda düzenlenen Akademik Yıl Açılış Töreni'ne katılarak konuşma yaptı.
 • 18:03Mısır'da GösterilerMısır'da yapılan darbe karşıtı gösterilerde Etiyopya'nın Nil nehrinde inşa ettiği Nahda barajı projesi protesto edildi.
 • 17:59Çandar, Çandar, "Cumhurbaşkanı'na Hakaret" Soruşturmasında İfade VerdiCengiz Çandar'ın açıklamaları Çandar, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" soruşturmasında ifade verdi Gazeteci Cengiz Çandar, yazılarında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında savcılığa ifade verdi.