18:2500
SON DAKİKA CUMHURBAŞKANI HABERLERİ

Son Dakika Cumhurbaşkanı Haberleri

   

  Bahçeli'den Mgk Eleştirisi

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısına yönelik, "PKK’nın hain ve hunhar saldırıları MGK’nın sonuç bildirisine yansımamış, Ortadoğu’da ABD’nin müdahalesiyle meşrulaşma yoluna giren Kürdistan meselesi kayda değer bulunmamıştır" dedi. (Bugün 18:14)

   

  Bahçeli: Mgk, Erdoğan'ın Kişisel Hesaplarını Göğüslemeye Odaklandı

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Milli Güvenlik Kurulu’nun (MGK), Türkiye’nin güvenliği yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kişisel hesaplarına ve kapanması ahlaken mümkün olmayan 17-25 Aralık sürecini göğüslemeye odaklandığını açıkladı. (Bugün 18:12)

   

  Erdoğan: 'Amerika'nın Verdiği Silahlar Tamamiyle Deaş (Işid)'ın Eline Geçti'

  Erdoğan: "Amerika'nın Verdiği Silahlar Tamamiyle Deaş (Işid)'ın Eline Geçti"

  -Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (1)-"Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım. Bunun toplanmasını sağlayabilirsiniz, teşvik edebilirsiniz o ayrı mesele. Ama konvansiyonel silahı da kullanıyorsanız, oradaki devlet terörünü estiren kişi ki bana göre bir teröristtir, ortada bir devlet terörü vardır. (Bugün 18:02)

   

  Mısır'da Darbe Karşıtı Gösteriler

  Sabah başlayan darbe karşıtı gösteriler, cuma namazının ardından da devam etti Eylemciler, Mısır'ın Kuzey Sina ilindeki kararları ile İsrail'in Mescid i Aksa'ya yönelik ihlallerini protesto etti. (Bugün 18:01)

   

  Fransa'dan Işid ile Mücadelede Türkiye'nin Şartlarına Destek

  Fransa Cumhurbaşkanı Hollande: "Türkiye ile yapacağımız işbirliği çerçevesinde uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve gerekli malzeme desteğinin sağlanması konusuna destek verilmesi gerektiğini düşünüyoruz" "Bölgede tek bir düşmanımız olmadığının bilincindeyiz. (Bugün 17:59)

   

  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Gül, Hatay'da

  Gül: "Buradan bir kez daha ifade etmek gerekir ki AK Parti olarak biz Esed rejimini de IŞİD'in anlayışını da her ikisini de lanetliyoruz. (Bugün 17:57)

   

  Erdoğan: 'Dünyanın Konvansiyonel-kimyasal Silah Ayrımını Çok Dikkatli Yapması Lazım'

  Erdoğan: "Dünyanın Konvansiyonel-kimyasal Silah Ayrımını Çok Dikkatli Yapması Lazım"

  -Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te-Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (1)-"Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım. Bunun toplanmasını sağlayabilirsiniz, teşvik edebilirsiniz o ayrı mesele. Ama konvansiyonel silahı da kullanıyorsanız, oradaki devlet terörünü estiren kişi ki bana göre bir teröristtir, ortada bir devlet terörü vardır. (Bugün 17:53)

   

  Başakpınar'da Başkan Özhaseki'li Temel Atma

  Başakpınar'da Başkan Özhaseki'li Temel Atma

  Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Talas’ın Başakpınar Mahallesi’nde arsası belediyeye ait, yapımı hayırseverler tarafından gerçekleştirilecek Yıldızevler Kooperatif Camii temel atma törenine katıldı. (Bugün 17:51)

   

  Bahçeli: Yabancı Güçle Peşmergeyi Bir Tutmak Bağımsız Kürdistan'ı Kabullenmektir

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tezkereye MHP olarak destek verdiklerini, Türkiye’nin geleceği için Türk Silahlı Kuvvetleri’nin gücünü artırıcı bir faktör olarak TBMM’de çıkmasını kabullendiklerini ifade etti. (Bugün 17:47)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Erdoğan, Fransız Uluslararası İlişkiler Enstitüsü'nde konuştu: (1) "Bu katliama karşı dünyanın bir defa konvansiyonel, kimyasal silah ayrımını çok dikkatli yapması lazım. Bunun toplanmasını sağlayabilirsiniz, teşvik edebilirsiniz o ayrı mesele. Ama konvansiyonel silahı da kullanıyorsanız, oradaki devlet terörünü estiren kişi ki bana göre bir teröristtir, ortada bir devlet terörü vardır. (Bugün 17:46)

   

  "Irak ve Suriye Konusunda Düşüncelerimiz Örtüşüyor"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Suriye'de operasyonlar yapan koalisyon güçlerinin sadece IŞİD'e karşı mücadele etmesini eleştirerek, "Maalesef buralarda yalnız kaldık." dedi. (Bugün 17:46)

   

  Makedonya Cumhurbaşkanı İvanov, Sırbistan'da

  Makedonya Cumhurbaşkanı Gyorge İvanov, "Bölge olarak birçok şey yaşadık, dolayısıyla arkamızda bırakmamız gereken çok şey var." dedi. (Bugün 17:08)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Oğuz

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 17:06)

   

  Erdoğan IŞİD Yerine DAESH Dedi

  Erdoğan IŞİD Yerine DAESH Dedi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'e düzenlediği resmi ziyaretinde yaptığı açıklamalarda, IŞİD'e ilk kez "DAESH" diye hitap etti. (Bugün 17:02)

   

  Erdoğan: "Terör Örgütü Var, Ama Bir de Devlet Terörü Estiren Esed Var"

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Burada bir defa devlet terörü estiren Esed vardır ve Esed'in rejimi var. Terör örgütü var, ama bir de devlet terörü estiren Esed var. Esed rejimini karşısına almayan 'acaba Esed giderse ne olacak' diye düşünen bir anlayışın IŞİD ile mücadele etmesi mümkün değil"-"Türkiye olarak biz hazırız, tüm müttefiklerimizin, dostlarımızla da bu konuda müşterek hareket etmemiz halinde her an bu adımları atabiliriz. Üç şey; uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve eğit-donat. Bunları (Bugün 16:47)

   

  Doğu Perinçek: Dolmabahçe Görüşmelerinin Kayıtları ile Kimseyle Anlaşma Yapmış Değiliz

  Doğu Perinçek: Dolmabahçe Görüşmelerinin Kayıtları ile Kimseyle Anlaşma Yapmış Değiliz

  İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek, Fuat Avni adlı kullanıcının dün Twitter'dan attığı tweetlerdeki iddiaları yalanladı. (Bugün 16:41)

   

  Erdoğan ve Hollande Çalışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

  Erdoğan ve Hollande Çalışma Yemeğinde Bir Araya Geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Fransız mevkidaşı Hollande ortak basın toplantısının ardından çalışma yemeğinde bir araya geldi. (Bugün 16:26)

   

  Erdoğan - Hollande Ortak Basın Toplantısı

  Erdoğan - Hollande Ortak Basın Toplantısı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: -"Burada bir defa devlet terörü estiren Esed vardır ve Esed'in rejimi var. Terör örgütü var, ama bir de devlet terörü estiren Esed var. Esed rejimini karşısına almayan 'acaba Esed giderse ne olacak' diye düşünen bir anlayışın IŞİD ile mücadele etmesi mümkün değil"-"Türkiye olarak biz hazırız, tüm müttefiklerimizin, dostlarımızla da bu konuda müşterek hareket etmemiz halinde her an bu adımları atabiliriz. Üç şey; uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve eğit-donat. Bunları (Bugün 16:24)

   

  Erdoğan - Hollande Ortak Basın Toplantısı - Detaylar

  Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Elysee Sarayı'nda gerçekleştirdiği baş başa ve heyetlerarası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. (Bugün 16:18)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklaması

  “Burada bir defa devlet terörü estiren Esed vardır ve Esed’in rejimi var. Terör örgütü var, ama bir de devlet terörü estiren Esed var. Esed rejimini karşısına almayan ‘acaba Esed giderse ne olacak’ diye düşünen bir anlayışın IŞİD ile mücadele etmesi mümkün değil” “Türkiye olarak biz hazırız, tüm müttefiklerimizin, dostlarımızla da bu konuda müşterek hareket etmemiz halinde her an bu adımları atabiliriz. Üç şey; uçuşa yasak bölge, güvenli bölge ve eğit donat. Bunları uygulamaya koyduğumuz (Bugün 16:10)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - 2

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 16:09)

   

  Putin, Poroşenko, Hollande ve Merkel, Ukrayna'yı Görüştü

  Putin, Poroşenko, Hollande ve Merkel, Ukrayna'yı Görüştü

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna Devlet Başkanı Petro Poroşenko, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Almanya Başbakanı Merkel'in telefonda görüştüğü bildirildi. (Bugün 16:05)

   

  Eski Bakan Günay: Erdoğan Anayasa İlkelerini Çiğniyor

  Kültür ve Turizm eski Bakanı, İzmir Bağımsız Milletvekili Ertuğrul Günay, Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçildikten sonra söylediği, "Yeni bir sayfa açalım." sözünün havada kaldığını belirtti. (Bugün 15:58)

   

  Erdoğan, Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Görüştü

  Erdoğan, Elysee Sarayı'nda Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, çalışma ziyareti için bulunduğu Paris'te, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande tarafından Elysee Sarayı'nda resmi törenle karşılandı. (Bugün 15:50)

   

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Almanya'nın Filistin'i devlet olarak tanımaya yönelik herhangi bir hazırlığı ya da düşüncesinin olmadığı bildirildi. (Bugün 15:45)

   

 

  TMMOB'dan İşçi Ölümlerine Tepki

  TMMOB'dan İşçi Ölümlerine Tepki

  TMOBB Bursa Şubesi, geçtiğimiz aylarda Soma faciası, şimdi ise Ermenek'te maden ocağında yaşanan denetimsizliğe tepki gösterdi. (Bugün 15:39)

   

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Almanya, Filistin'i Devlet Olarak Tanımayı Düşünmüyor

  Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Chebli: "Almanya'nın Filistin'i devlet olarak tanıma konusunda böyle bir hazırlığı ya da düşüncesi yok'' Hükümet Sözcü Yardımcısı Streiter: ''Almanya hükümeti Ukrayna'nın doğusunda hafta sonu yapılacak seçimleri tanımayacak'' (Bugün 15:24)

   

  İtalya'nın Yeni Dışişleri Bakanı, Paolo Gentiloni Oldu

  İtalya'da, Federica Mogherini'nin AB Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi olmasının ardından boşalan Dışişleri Bakanlığı görevine, Paolo Gentiloni getirildi. (Bugün 15:20)

   

  Madenci Yakını Güzel: İhmale Bile Kaza Dediler

  Madenci Yakını Güzel: İhmale Bile Kaza Dediler

  Karaman Ermenek Has Şekerler Maden Ocağı'nda 3. gün bitmek üzere. Ailelerin sabırları tükenme noktasına geldi. (Bugün 15:19)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile Görüştü

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, çalışma ziyareti gerçekleştirmek ve temaslarda bulunmak üzere gittiği Fransa'nın başkenti Paris'te Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ile görüştü. (Bugün 15:08)

   

  İtalya'ya Yeni Dışişleri Bakanı

  İtalya'ya Yeni Dışişleri Bakanı

  Avrupa Birliği (AB) Dış Politika ve Güvenlik Yüksek Temsilciliği'ne seçilen Federica Mogherini, İtalya Dışişleri Bakanlığı görevinden istifa etti. (Bugün 15:07)

   

  Ak Partili İçten'den Mgk Değerlendirmesi

  AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten, "Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmiş bir cumhurbaşkanı olarak paralel yapıyla ilgili bir duruş sergilemesini anlamlı buluyoruz. (Bugün 15:03)

   

  Ermenek'te Patron Kıskacı

  Ermenek'te Patron Kıskacı

  Maden kazasının yaşandığı Ermenek'te anlatılanlar ilçe genelinde maden işvereninin işçileri adeta bir "kıskaca" aldıklarını ortaya koyuyor. (Bugün 15:01)

   

  O Bakanlar Orada Nasıl Salına Salına Geziyor; İnsanda Biraz Ar Olur, Haya Olur'

  Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Karaman Ermenek maden kazası ile ilgili, “Üç gün olmuş, içeriden çöküntüleri çıkarma adına ikinci ray sistemi yeni kuruluyor. (Bugün 15:01)

   

  Yer Değiştirelim Ülkeyi Biz Yönetelim, Şikayet Etmeyeceğimize Söz Veriyoruz'

  TMMOB Makine Mühendisleri Odası Bursa Şube Başkanı İbrahim Mart, Karaman Ermenek’te maden ocağında su baskını nedeniyle 18 işçisinin mahsur kaldığı olayla ilgili Cumhurbaşkanı'ndan Başbakan'a ve bakanlara kadar herkesin şikayetçi makamı gibi davranmasını eleştirdi. (Bugün 15:01)

   

  Mısır'daki Saldırılar

  Mısır'daki Saldırılar

  Ümmet Üniversitesi Siyasal Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Ebu Amir: "Gazze'de radikal fikirleri tesis eden bir yol izlenmiyor. (Bugün 15:00)

   

  Unesco Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması - Avcı

  UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Büyük Buluşması-Milli Eğitim Bakanı Avcı: -"UNESCO Türkiye Milli Komisyonu, pek çok başka üyesi olduğumuz uluslararası kuruluşlardan fazla UNESCO içinde Türkiye'yi, Türk kültürünü ve Türkiye'nin önceliklerini, beklentilerini yüksek düzeyde temsil etme imkanı buldu"-UNESCO Genel Direktörü Bokova'nın videolu mesajından: -"UTMK'yı UNESCO'nun değerlerinin ve önceliklerinin gelişmesinde önemli bir aktör, ortaklıkları güçlendirmede, bilgi paylaşımı ve deneyim (Bugün 14:51)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Esenler'de

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı seçildikten sonra ilk kez Esenler'e geliyor. (Bugün 14:36)

   

  Gül'den Mgk Değerlendirmesi: Demek Ki Konuşulacak Çok Şey Var

  Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 10,5 saat süren Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısını değerlendirdi. (Bugün 14:34)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'da Resmi Törenle Karşılandı

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Elysee Sarayında resmi törenle karşıladı. (Bugün 14:28)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Fransa'da

  Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı Elysee Sarayında resmi törenle karşıladı. (Bugün 14:27)

   

  Tunus'ta Cumhurbaşkanlığı Seçimlerine Doğru

  Genel seçimlerin ardından ülkenin yeni gündemi, 23 Kasım'da yapılacak cumhurbaşkanlığı seçimi. (Bugün 14:22)

   

  Ekonomi Bakanı Zeybekci Aa Finans Masası'nda Açıklaması

  "Herkes şundan emin olsun ki Mısır'la Ro Ro hatlarının iptal edilmesi kaynaklı olarak ihracatımız ve taşımacılığımız bir zorluk yaşamayacak" "Türkiye ile Rusya arasındaki taşımacılık alanındaki tüm sınırlamalar ve kotalar ile akreditasyon, sertifikasyon ve laboratuvarlarla ilgili önümüzdeki tüm engelleri. (Bugün 13:58)

   

  Abdullah Gül'den 'En Uzun Mgk' Değerlendirmesi : Demek Ki Konuşulacak Çok Şey Var Gündemimizde

  Abdullah Gül'den "En Uzun Mgk" Değerlendirmesi : Demek Ki Konuşulacak Çok Şey Var Gündemimizde

  Cuma namazını Yeniköy Çarşı Merkez Camii'nde kılan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çıkışta basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı. (Bugün 13:54)

   

  Abdullah Gül: 'Şimdilik Seyrediyorum'

  Abdullah Gül: 'Şimdilik Seyrediyorum'

  11’nci Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Peşmergelerin Türkiye üzerinden Kobani’ye geçişiyle ilgili, “Seyrediyorum, bakıyorum hepsine şimdilik” dedi. (Bugün 13:49)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'e Geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Paris'e Geldi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Charles De Gaulle Havalanı'na TSİ ile 12.25'te indi. (Bugün 13:39)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'ya Gitti

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa'ya Gitti

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir çalışma ziyareti gerçekleştirmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın Başkenti Paris'e gitti. (Bugün 13:38)

   

  Gül'den Peşmerge Yorumu: Şimdilik Seyrediyorum

  Gül'den Peşmerge Yorumu: Şimdilik Seyrediyorum

  11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Peşmergelerin Türkiye üzerinden Kobani'ye geçişiyle ilgili, "Seyrediyorum, bakıyorum hepsine şimdilik." dedi. (Bugün 13:38)

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Cumhurbaşkanı Erdoğan Paris'te

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir çalışma ziyareti gerçekleştirmek ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere Fransa'nın başkenti Paris'e geldi. (Bugün 13:29)

   

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  ''Derhal bu bu çözüm sürecini durdurun, bir bir askerlerimizin polislerimizin şehit edilmesine göz yumulmasına müsaade etmeyin" "(Ermenek'te kömür ocağında işçilerin mahsur kalması) Bu tür kazalara karşı maden ocaklarının bulunduğu havzalarda ortak arama kurtarma istasyonları kurularak anında müdahale. (Bugün 13:17)

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
31.10.2014 18:25:27. #1.11#