SON DAKİKA CUMHURBAŞKANI HABERLERİ

Son Dakika Cumhurbaşkanı Haberleri

 • 09:45Economist: Sandığa Gitmek Bir Kumarİngiliz Economist dergisi Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın erken seçim kararını "kumar" olarak yorumladı.
 • 09:42Düzeltme Gündemde Yer Alan AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun Programını İçeren...Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bas¸bakan Ahmet Davutogˆlu ve MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımu¨ftu¨ogˆlu'nu ayrı ayrı kabul edecek.
 • 09:28Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımüftüoğlu ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul edecek (14.00/ 17.45 - Ankara)POLİTİKA- Başbakan Ahmet Davutoğlu, parti genel merkezinde genişletilmiş il başkanları toplantısına katılacak.
 • 09:08Karaciğer Nakli Yapılmazsa ÖlecekKaraciğer Nakli Yapılmazsa ÖlecekBartın’da yaşayan ve on yıldır karaciğer rahatsızlığı bulunan bir kadın gözyaşları içinde karaciğer nakli bekliyor.
 • 09:02Gündem/ 28 Ağustos 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Bas¸bakan Ahmet Davutogˆlu ve MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımu¨ftu¨ogˆlu'nu ayrı ayrı kabul edecek.
 • 08:48Economist'ten Erdoğan'ın Seçim Kararı Yorumu: KumarbazEconomist'ten Erdoğan'ın Seçim Kararı Yorumu: KumarbazErdoğan'la bir türlü yıldızı barışmayan İngiliz Economist dergisi, Türkiye ile ilgili analizde Erdoğan için "Kumarbaz" ifadesi kullandı, 'sandıklara dönmek bir kumar' dedi.
 • 08:06Birinci Yılını Dolduran Erdoğan'a Destek: Yüzde 53.1Birinci Yılını Dolduran Erdoğan'a Destek: Yüzde 53.1ORC Araştırma Şirketi tarafından yapılan araştırmaya göre makamında birinci yılını bugün tamamlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a destek iki puan arttı.
 • 08:00Yunanistan'ın İlk Kadın Başbakanı Vasiliki Thanou Yemin Ederek Göreve BaşladıYunanistan'ın İlk Kadın Başbakanı Vasiliki Thanou Yemin Ederek Göreve BaşladıYunanistan'da seçimler nedeniyle oluşturulan geçici hükümetin başına getirilen Yunanistan Yüksek Mahkemesi Başkanı Vasiliki Thanou yemin ederek göreve başladı.
 • 07:58İçişleri Eski Bakanı Efkan Ala'nın Açıklamaları Açıklamasıİçişleri Eski Bakanı Efkan Ala'nın Açıklamaları Açıklamasıİçişleri eski Bakanı Efkan Ala, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin “Gerekirse gövdemizi taşın altına koyarız” sözleriyle ilgili, “Daha gölgeni koymuyorsun, gövdeni nereden koyacaksın.
 • 07:45Cezanın Kaldırılması KararıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 yıl 8 ay hapis cezasına çarptırılmış hükümlünün kalan cezasını, ağır sağlık sorunları bulunması nedeniyle kaldırdı.
 • 07:38Kılıçdaroğlu: Erdoğan ile Şeref ve Namus Anlayışımız FarklıKılıçdaroğlu: Erdoğan ile Şeref ve Namus Anlayışımız FarklıKılıçdaroğlu, "Anayasa'ya sadakat konusunda yemin etmiş bir Cumhurbaşkanı kendisi. Bu yemini ben mi ettim, o mu? Onun şeref ve namustan anladığı ile benimki farklı." dedi.
 • 07:37Atama Kararı"Şeker Kurulu Üyeliğine Taner Taşpınar'ın Atanması Hakkındaki Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.
 • 07:36ABD Gazetesi: İncirlik Anlaşması Türkiye'ye Pahalıya PatlayacakABD Gazetesi: İncirlik Anlaşması Türkiye'ye Pahalıya PatlayacakABD'de yayın yapan New York Times, İncirlik'in ABD uçaklarına açılmasının uzun vadede Türkiye'nin istikrarı adına ağır maliyet getirebileceğini savundu.
 • 07:31Yunanistan Erken Seçime İlk Kadın Başbakan ile HazırlanıyorYunanistan, 20 Eylül'de yapılması beklenen erken seçimlere, ülke tarihinin ilk kadın başbakanının kuracağı hükümet ile hazırlanacak.
 • 03:43Gündem Özetine EkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde MGK Genel Sekreteri Seyfullah Hacımu¨ftu¨ogˆlu ve Bas¸bakan Ahmet Davutogˆlu'nu ayrı ayrı kabul edecek.
 • 02:07Gündem Özetine EkAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu AK Parti Genel Merkezi'nde partisinin Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısına katılacak.
 • 01:15Yunanistan'ın İlk Kadın Başbakanı Vasiliki Thanou Göreve BaşladıYunanistan'ın İlk Kadın Başbakanı Vasiliki Thanou Göreve BaşladıYunanistan'da seçimler nedeniyle oluşturulan geçici hükümetin başına getirilen Yunanistan Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos) Başkanı Vasiliki Thanu yemin ederek göreve başladı.
 • 00:42Burhan Kuzu, HDP'li İsimleri Seçim Hükümetinde İstemediBurhan Kuzu, HDP'li İsimleri Seçim Hükümetinde İstemediCumhurbaşkanı Başdanışmanı Burhan Kuzu, HDP'li vekillerin bakan olup seçim hükümetinde yer almasını "HDP'liler gelmese daha iyi olurdu" şeklinde yorumladı.
 • 00:28Güney Afrika'da Yargı ve Yürütme KavgasıGüney Afrika Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Jacob Zuma başkent Pretoria'da üst düzey yargıçlarla bir araya geldi.
 • 00:21Juncker: 'Ukrayna'da Barış ve İstikrar Minsk Anlaşmasının Uygulanmasına Bağlı'Juncker: 'Ukrayna'da Barış ve İstikrar Minsk Anlaşmasının Uygulanmasına Bağlı'Avrupa Birliği Ukrayna'ya desteğini yineledi.
 • 23:40Sümeyye Erdoğan'ı Hedef Alan İddiaAile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, "Dünya görüşü ne olursa olsun kimse genç bir bayana iftira atacak kadar alçalmamalı" dedi.
 • 23:06Margvelaşvili-Stoltenberg Ortak Basın ToplantısıMargvelaşvili-Stoltenberg Ortak Basın ToplantısıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili- NATO Genel Sekreteri Stoltenberg NATO-Gürcistan ortak askeri eğitim ve değerlendirme merkezinin açılışı- Gürcistan Cumhurbaşkanı Margvelaşvili, NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüştü- Margvelaşvili: "Ülkemizin yüzde 20'si işgal altında olmasına ve nüfusumuzun yüzde 10'u kendi ülkesinde göçmen ve mülteci olmasına rağmen biz NATO üyesi ortaklarıyla aktif bir işbirliğindeyiz ve küresel güvenlik sağlanması prosedürlerine katılmış NATO üyesi olmayan bir ülkeyiz"- Stoltenberg: "Rusya işgal ettiği bölgelerde idari sınırları taşıdığında üstlediği uluslararası yükümlülüklerini ihlal etti" Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
 • 22:03CHP Heyeti, Osmaniye'deCHP Heyeti, Osmaniye'deGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cezaevi- CHP heyetinin ceza evinden çıkışı- Özgür Özel'in konuşması- Heyetin Şehit Yüzbaşı Ali Alkan'ın baba evine geliş- Detaylar- Özgür Özel'in şehit ailesi ziyaretinde sonra açıklamaları- CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba'nın açıklaması- İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman'ı ziyaret CHP heyeti Osmaniye'de- CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, Grup Başkanvekili Özel ve Adana milletvekilleri, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 2 kişiyi ve kentteki şehit ailelerini ziyaret etti CHP Genel BaşkanıKemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Osmaniye'ye gelen CHP heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 2 kişiye ve kentteki şehit ailelerine ziyarette bulundu.
 • 21:45Nato-Gürcistan Ortak Askeri Eğitim ve Değerlendirme Merkezinin AçılışıGürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelaşvili, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ile bir araya geldi.
 • 21:07Çorumlu Hemşerimiz Türkol, Askeri Yargıtay Üyesi OlduÇorumlu Hemşerimiz Türkol, Askeri Yargıtay Üyesi OlduÇorum Osmancıklı Askeri Hakim Yarbay Cengiz Türkol Askeri Yargıtay Üyeleğine seçildi.
 • 20:51Yemen'deki ÇatışmalarYemen'in orta kesiminde bulunan Taiz kentinde Cumhurbaşkanı Abdurabbu Mansur Hadi yanlısı Halk Direnişi Güçleri ile Şii Ensarullah Hareketi (Husiler) militanları arasında çıkan çatışmada 12 kişinin hayatını kaybettiği, 28 kişinin yaralandığı bildirildi.
 • 20:49Sümeyye Erdoğan'a Hakaret İddiasına GözaltıSümeyye Erdoğan'a Hakaret İddiasına GözaltıCumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a Twitter'dan hakaret ettiği iddia edilen 30 yaşındaki inşaat mühendisi Osman Ç. gözaltına alındı.
 • 20:49Yunanistan'da Erken Seçime DoğruYunanistan'da seçimler nedeniyle oluşturulan geçici hükümetin başına Yunanistan Yüksek Mahkemesi (Arios Pagos) Başkanı Vasiliki Thanu getirildi.
 • 20:36Şehidin Kayınvalidesi, Cumhurbaşkanıyla Telefon Görüşmesini CHP Heyetine AnlattıŞehidin Kayınvalidesi, Cumhurbaşkanıyla Telefon Görüşmesini CHP Heyetine AnlattıŞehit Uzman Çavuş Hakan Aktürk'ün kız kardeşi, kendisini arayan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a "Senin Bilal'in de böyle bayrağa sarılı gelirse bizi anlarsın." diye tepki göstermiş.
 • 20:21Gürcistan Başbakanı Garibaşvili AçıklamasıGürcistan Başbakanı İrakli Garibaşvili, NATO-Gürcistan ortak askeri eğitim ve değerlendirme merkezinin bölgede barış ve istikrara hizmet edeceğini söyledi.
 • 20:13Sümeyye Erdoğan'a Hakaretten Gözaltına Alınan Şüpheli Serbest BırakıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kızı Sümeyye Erdoğan’a twitterdan hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan şüpheli, adli kontrol tedbirleri uygulanarak serbest bırakıldı.
 • 20:13Irak'ta İdam KararlarıIrak Adalet Bakanlığı, "sivilleri öldürmekle suçlanan" kişiler hakkında çıkan ve Cumhurbaşkanlığı tarafından onaylanan idam kararlarının uygulanmaya başlandığını bildirdi.
 • 19:48Ors İşçisi ile Türk Metal İş Sendikası Karşı KarşıyaOrs İşçisi ile Türk Metal İş Sendikası Karşı KarşıyaAnkara’nın Polatlı ilçesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin en önemli fabrikalarından olan Ortadoğu Rulman Sanayi (ORS) fabrikasında çalışan bin 600’e yakın işçinin gerçekleştirdiği eylem olaylı geçti.
 • 19:45Selahattin Demirtaş Benim Temsilcim Olamaz'Selahattin Demirtaş Benim Temsilcim Olamaz''Selahattin Demirtaş benim temsilcim olamaz' AK Parti Genel Merkezi'nde, AK Parti İletişim Merkezinin (AKİM) 2 Milyon Gülen Yüz Ödül Töreni'nde 2 milyonuncu kişi Siirt'ten Sevinç Karataş oldu.
 • 19:40Sümeyye Erdoğan'a Hakaret İddiasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden hakaret ettiği gerekçesiyle gözaltına alınan ve tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen inşaat mühendisi, adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.
 • 19:40Balbay: Milletvekili Aday Listesi DeğişmeyecekBalbay: Milletvekili Aday Listesi DeğişmeyecekBursa'da konuşan CHP İzmir Milletvekili Mustafa Balbay, ön seçimde ortaya çıkan milletvekili aday listesinin 1 kasım tarihindeki erken seçimde de değiştirilmeyeceğini söyledi.
 • 19:01Chpli Necati Yılmaz: Ülkenin İhtiyacı Seçim Değil Çözüm HükümetidirChpli Necati Yılmaz: Ülkenin İhtiyacı Seçim Değil Çözüm HükümetidirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ankara Milletvekili Necati Yılmaz, ülkemizin ihtiyacının seçim hükümeti olmayıp, çözüm hükümeti olduğunu ısrarla belirtmelerine karşın AKP’nin Cumhurbaşkanı’nın bu konuda verdiği talimata uygun şekilde ülkeyi seçime götürdüğünü söyledi.
 • 18:52Sümeyye Erdoğan'ı Hedef Alan İddiaCHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal'ın Sümeyye Erdoğan'ı hedef alan iddialarının yer aldığı soru önergesi, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun açıklamasının üzerinden iki saat geçtikten sonra partinin internet sitesinden kaldırıldı.
 • 18:52Chp?li Temizel: Türkiye Artık Sosyal Bir Devlet DeğilChp?li Temizel: Türkiye Artık Sosyal Bir Devlet DeğilCHP İzmir Milletvekili ve eski Maliye Bakanlarından Zekeriya Temizel, Türkiye'nin 2.2 trilyon lira borcu bulunduğunu, eğitim sisteminin çöktüğünü, dış politikada itibarsızlaştığını ve 7 milyon gencin işsiz olduğunu belirterek, "Türkiye artık sosyal bir devlet değil" iddiasında bulundu.
 • 18:45Stoltenberg: "Nato, Gürcistan'da Varlığını Daha Fazla Gösterecek"NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gürcistan’ın başkenti Tiflis’te katıldığı askeri eğitim merkezi açılışında, “NATO, Gürcistan’da varlığını daha fazla gösterecek ve Gürcistan’ın uluslararası barış ve güvenliğe bağlılığı artacak” dedi.
 • 18:37Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi28 Ağustos 2015 Cuma- 84. İzmir Enternasyonal Fuarı, 'eğitim' temasıyla kapılarını açacak.
 • 18:36CHP Heyeti Osmaniye'deCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla Osmaniye'ye gelen CHP heyeti, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla tutuklanan 2 kişiye ve kentteki şehit ailelerine ziyarette bulundu.
 • 18:25Stoltenberg'den Gürcistan'a ÖvgüTİFLİS (İHA) – NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Gürcistan’da açılan yeni askeri eğitim merkezine katılmak üzere başkent Tiflis’e geldi.
 • 18:24Afyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 93. Yıl DönümüAfyonkarahisar'ın Düşman İşgalinden Kurtuluşu'nun 93. Yıl DönümüAfyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, kentin “Düşman İşgalinden Kurtuluşu”nun 93. yıl dönümü kutlama töreninde yaptığı konuşmada, “Milli iradenin tecellisiyle, dar çevreye hapsedilmiş devlet imkanlarının, artık vatandaşın refahı için kullanılmaya başlanması ve bu dönüşüm, birçoklarının maskesini düşürmeye yetmiştir” dedi.
 • 18:13Poroşenko, Juncker ve Tusk ile Bir Araya GeldiPoroşenko, Juncker ve Tusk ile Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko- AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Juncker- Basın toplantısı- Poroşenko - AB Konseyi Başkanı Donald Tusk görüşmesi Ukrayna Cumhurbaşkanı Poroşenko: - "Ayrılıkçıların saldırı düzenlediği bölgelerde yerel seçimler yapılmayacak"- "Ateşkes için 1 Eylül beklenmemeli, ateşkes hemen şimdi yapılmalı" Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko, Ukrayna'da, Rusya yanlısı ayrılıkçıların saldırı düzenlediği bölgelerde yerel seçimlerin yapılmayacağını söyledi.
 • 18:05Sümeyye Erdoğan'a Hakaret İddiasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan'a sosyal paylaşım sitesi Twitter hesabı üzerinden hakaret ettiği iddia edilen kişi gözaltına alındı.
 • 18:04Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Kurtulmuş'un AçıklamalarıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun CHP, MHP ve HDP’deki isimlere bakanlık teklifi götürmesine ilişkin, “Bir koalisyon kurmuyoruz.
 • 18:01Özel Televizyonun Babası, Mehmet Turan AkköprülüÖzel Televizyonun Babası, Mehmet Turan Akköprülü65 yıldır süregelen hayatında inanılmaz önemli başarılara imzasını atan Mehmet Turan Akköprülü beni kırmayıp bu başarılarını bizimle paylaştı.
 • 17:55AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş AçıklamasıAK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, "Özellikle koalisyon görüşmelerinde bulunduğumuz iki partinin yaşanan süreç içindeki tavırları, sorumluluktan kaçtıklarını göstermektedir" dedi.
 • 17:45Seçim Hükümeti ŞekilleniyorBaşbakan Ahmet Davutoğlu'nun geçici Bakanlar Kurulunu kurmak üzere bakanlık teklifinde bulunduğu CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "12 Mart 1971, 12 Eylül 1980 ateş çemberinden geçmiş, 1991 Hükümeti'nde ve daha sonraki dış zorlamalara dayanan hükümet modellerinde en yukarı düzeyde yer almayı kendisi ve partisi için reddetmiş bir siyaset anlayışına muhatap olmaktasınız. Nasıl geçmişte 12 Eylül Kenan Evren hukukuna karşı rakiplerimiz olan siyasetçilerin hukukunu savunduysam, şimdi de milletin hukukunu sizlere karşı savunmak boynumun borcudur" değerlendirmesinde bulundu.