SON DAKİKA CUMHURİYET HALK PARTİSİ HABERLERİ

Son Dakika Cumhuriyet Halk Partisi Haberleri

 • 16:46Kılıçdaroğlu'ndan Aa Genel Müdürü'ne Başsağlığı TelgrafıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Müdür Şenol Kazancı’ya bir telgraf göndererek Anadolu Ajansı (AA) Suriye Muhabiri Salih Mahmud Leyla’nın hayatını kaybetmesinden duyduğu üzüntüyü belirtti.
 • 16:44CHP'den Digitürk Aboneliğini Sonlandırma KararıChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine Genel Sekreter Gürsel Tekin, CHP'nin Digitürk aboneliğini kapatma sürecini başlattı.
 • 16:39Chp, Milletvekillerinin Emekliliklerini Meclis Gündemine TaşıdıChp İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda milletvekillerine özel olarak çıkartılan ve ne kadar süre milletvekilliği yaparsa yapsın verilen emeklilik hakkına ilişkin düzenlemenin kaldırılması ve 2 yıl vekillik yapsa dahi bu haktan yararlanamaması için TBMM Başkanlığı'na kanun teklifi verdi.
 • 16:39Chp, Digitürk Aboneliğini Kapatma Süreci BaşlattıCHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin'in, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine CHP'nin Digitürk aboneliğini kapatma sürecini başlattığı bildirildi.
 • 16:34Chp, Digiturk Aboneliğini Kapatma Sürecini BaşlattıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine CHP Genel Sekreteri Gürsel Tekin, Cumhuriyet Halk Partisi'nin Digiturk aboneliğini kapatma sürecini başlattı.
 • 16:30Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Chp'nin Peşine Takılmamız Mümkün Değil"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un açıklamaları, Kurtulmuş AA Editör Masası'na konuk oldu- Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (4)- "Fırat'ın batısındaki bölge Hama'nın, Humus'un, Halep'in Suriye nüfusunun ağırlıklı yaşadığı bölgedir.
 • 16:20CHP, Digiturk Aboneliğini SonlandırdıCHP, Digiturk Aboneliğini SonlandırdıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine Genel Sekreter Gürsel Tekin, partinin Digiturk aboneliğini sonlandırdı.
 • 16:02CHP'nin Bütün Örgütleri Digiturk Aboneliklerini SonlandırıyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun talimatı üzerine Genel Sekreter Gürsel Tekin, partinin Digiturk aboneliğini kapatma sürecini başlattı.
 • 15:49CHP Adayı Özdemir: Sadece Basın Değil Bizi de Baskı Altına Almaya ÇalışıyorlarCHP Adayı Özdemir: Sadece Basın Değil Bizi de Baskı Altına Almaya ÇalışıyorlarCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars milletvekili adayı Saffet Özdemir, "Sayın valimiz ve kaymakamlarımızla ilgili seçim sürecine müdahil olmamaları yönünde düşüncelerimi beyan etmiştim. Hemen sabah erken vali ve kaymakamlarımızı tehdit ettiğime dair bir telefon aldım. Yani sadece sizler değil, bizler de baskı altına alınmaya çalışılıyoruz.
 • 15:40Baykal'dan Digiturk'un Sansürüne Tepki: Türkiye'ye YakışmıyorBaykal'dan Digiturk'un Sansürüne Tepki: Türkiye'ye YakışmıyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, 7 televizyon kanalının dijital yayın platformu Digiturk’ten çıkarılmasına “Hala böyle işlerin peşinden koşanların olduğunu görmek üzüntü verici. Türkiye’ye hiç yakışmıyor.
 • 15:35Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Terörü Biz Bitiririz, Barışı Biz Getiririz"CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “7 Haziran’dan sonra niye terör fırladı, şehitler gelmeye başladı bunu sorun. Birileri 400 vekil istiyorlardı, acıyı ortaya koydular.
 • 15:34Hdp Malatya Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan AçıklamasıHdp Malatya Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan AçıklamasıSeçim gezisini sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) adayları Malatya Milletvekili Adayı Aydın Erdoğan, 7 Haziran seçimlerinde oyları CHP’nin desteği değil, HDP’nin çalışması arttırdığını ifade etti.
 • 15:30Genel Seçime DoğruMuş'ta, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) milletvekili adayları tanıtıldı.
 • 15:12Gaziantep'te Hayvancılık Bitme Noktasına Geldi"Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Gaziantep milletvekili adayı Ali Peri, uygulanan yanlış politikalar sonucu Gaziantep’te hayvancılığın bitme noktasına geldiğini söyledi.
 • 15:10Baykal'dan Nobel Ödülü DeğerlendirmesiBaykal'dan Nobel Ödülü DeğerlendirmesiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya Milletvekili Deniz Baykal, "Nobel ödülü alanlar arasında bir Türk var. Son dönemde bir ruhsal sıkışma içine girmiş olan Türkiye’de hepimizin yüzünü güldüren umutlandıran muhteşem bir olay, büyük bir başarı. Bilim alanında Türkiye’mizden bir bilim adamının böyle bir Nobel ödülü almış olması gerçekten çok önemli" dedi.
 • 14:47Denizli'de Üç Partiden Centilmenlik AnlaşmasıDenizli'de Üç Partiden Centilmenlik AnlaşmasıDenizli’de AK Parti, CHP ve MHP il başkanları bir araya gelerek, seçim döneminde ses ve çevre kirliliğinin olmaması için protokol imzaladılar.
 • 14:37Kadir Topbaş, Karadan ve Raydan Giden Kadir Topbaş, Karadan ve Raydan Giden "Kararay"ı Test Ettiİstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hem karada hem rayda gidebilen "Kararay" isimli itfaiye aracını sürüp denedi.
 • 14:26CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu İzmir'deCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hepimize düşen ortak görev çocuklarımıza güzel bir gelecek bırakmak için ortak çaba harcamak.
 • 14:05Kılıçdaroğlu İzmir'de KonuştuKılıçdaroğlu İzmir'de Konuştuİzmir’de Buca Belediyesi tarafından yaptırılan Kozağaç Pırlanta Merkezi’nin açılışında konuşan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Bizim kavgaya değil barışa ihtiyacımız var. Bizim gerginliğe değili bir arada yaşamaya ihtiyacımız var. Umuyorum 2 Kasım’da aydınlık bir Türkiye’de hep birlikte uyanacağız” dedi.
 • 14:05Milletvekillerine 'Kıyak Emekliliğin Kaldırılması' İçin Kanun TeklifiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu’nda milletvekillerine özel olarak çıkartılan, 'ne kadar süre milletvekilliği yaparsa yapsın verilen emeklilik hakkı'na ilişkin düzenlemenin kaldırılması ve yine ayrıca 2 yıl yapsa dahi bu haktan yararlanamaması için Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanlığı’na kanun teklifi verdi.
 • 14:01CHP'li Karabıyık: Güven Azaldığında Vatandaş Tüketimden KaçınırCHP'li Karabıyık: Güven Azaldığında Vatandaş Tüketimden KaçınırCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa Milletvekili Lale Karabıyık, Ekonomi Güven Endeksi'nin ülke ekonomilerindeki bozulma ve normalleşme ya da iyileşmelerin takibinde önemli bir veri olduğunu belirterek, "Ağustos’tan Eylül ayına olan düşüş, 10 Ağustos’tan sonra koalisyon sürecinin sıkıntıya girmesiyle oluşan belirsizlik sürecinin ekonomiye getirdiği risk ve maliyeti çok net olarak göz önüne serebiliyor.
 • 13:56Elvan: Elvan: "Hdp Gençler Üzerinden Kirli Siyaset Yapıyor"Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Eski Bakanı ve AK Parti Mersin Milletvekili Adayı Lütfi Elvan, HDP’nin yoğun bir şekilde gençler üzerinden kirli bir siyaset yapmaya çalıştığını belirterek, “Vatanını, milletini seven çocukları kandırmaya çalışıyor.
 • 13:52CHP'li Çakırözer: Sansürle Demokrasimiz ve Dünyadaki İtibarımız ZedeleniyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, Digitürk’ün 7 televizyon kanalını platformdan çıkarmasına tepki gösterdi.
 • 13:49Bilal Erdoğan'ın Kaçtığı' İddiası TBMM'ye TaşındıCumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Eren Erdem, 'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın İtalya’ya kaçtığı' iddiasını Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne (TBMM) taşıdı.
 • 13:35Kılıçdaroğlu Balkan Göçmenleri Federasyonu'nu Ziyaret EttiKılıçdaroğlu Balkan Göçmenleri Federasyonu'nu Ziyaret Ettiİzmir’de göçmen derneklerinin başkanlarıyla buluşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Balkanlardan gelen, Anadolu’ya yerleşen ama daha önce Balkanlara giden, oraya damgasını vuran, oradaki pek çok kültürü kaybetmeyen ama şimdi o kültürü Anadolu’ya getiren siz değerli arkadaşlarımı kutluyorum.
 • 13:27İşkur'a İşçi Alımında İlçe Başkanları Devlet Memuru Gibi Çalışıyor'İşkur'a İşçi Alımında İlçe Başkanları Devlet Memuru Gibi Çalışıyor'Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars İl Başkanı Özfer Koçak, "Şu an en büyük rahatsızlığımız ilçe başkanlarının İŞKUR'a iş alımında devlet memuru gibi çalışmaları, bizler diyoruz ki bu konu devletin yetkisindedir.
 • 13:09CHP'li Vekil Adayları Akçakoca'da Seçmenle Bir Araya GeldiCHP'li Vekil Adayları Akçakoca'da Seçmenle Bir Araya GeldiCHP Düzce Milletvekili adayları Zafer Teber ve Zekeriya Yanmaz Akçakoca’da seçmen ile bir araya geldi.
 • 12:29Kılıçdaroğlu; 'Yetkiyi Saray'dan Değil Halktan Alacağız'Kılıçdaroğlu; 'Yetkiyi Saray'dan Değil Halktan Alacağız'Chp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu seçim bölgesi İzmir'de otobüsle kent turu, mini mitinglere dönüştü.
 • 12:27Kılıçdaroğlu'na İzmir'de Sevgi SeliKılıçdaroğlu'na İzmir'de Sevgi SeliCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve İzmir milletvekili adayı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmaları kapsamında geldiği İzmir’de yoğun ilgiyle karşılaştı.
 • 12:26CHP Kars Milletvekili Adayları Basın ile BuluştuCHP Kars Milletvekili Adayları Basın ile BuluştuCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kars Milletvekili adayları sabah kahvaltısında kentte görev yapan ulusal ve yerel basının temsilcileriyle bir araya geldi.
 • 12:17CHP Adayları Kayseri Sanayi Odası'nı Ziyaret EttiCHP Adayları Kayseri Sanayi Odası'nı Ziyaret EttiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Kayseri İl Başkanı Mustafa Ayan başkanlığında Kayseri milletvekili adaylarından oluşan heyet, Kayseri Sanayi Odası (KAYSO) Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak’ı makamında ziyaret etti.
 • 11:40Çakırözer, İnönü'de Pazar ve Esnafı Ziyaret EttiÇakırözer, İnönü'de Pazar ve Esnafı Ziyaret EttiCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, İnönü ilçesinde kurulan pazar esnafı ve vatandaşları ziyaret ederek CHP’nin seçim programını anlattı.
 • 11:36Chp, Bismil Olaylarını Araştırmak Üzere Komisyon KurduChp, Bismil Olaylarını Araştırmak Üzere Komisyon KurduChp Diyarbakır il örgütü, 2 hafta içerisinde 7 kişinin öldüğü, 5 kişinin de yaralandığı Bismil İlçesi'ndeki olayları araştırmak üzere bir komiyon kurdu.
 • 11:30CHP'li Vekile Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Hakaretten FezlekeAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Konya Milletvekili Mustafa Hüsnü Bozkurt hakkında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesi ile fezleke hazırladı.
 • 10:58Tüik Hükümet Lehine Veri Değiştirdi' İddiası TBMM GündemindeCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkan Yardımcısı Sezgin Tanrıkulu, Başbakan Ahmet Davutoğlu’na, “Türkiye İstatistik Kurumu’nun gelir dağılımı, açlık ve yoksulluk sınırı verilerinin hükümet lehine değiştirildiği iddiası doğru mudur?
 • 09:38Görme Engelli Aday Emekli Maaşıyla Seçim Kampanyası YürütüyorGörme Engelli Aday Emekli Maaşıyla Seçim Kampanyası YürütüyorCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Denizli Milletvekili Adayı, görme engelli Azmi Ermiş, seçim çalışmaları için emekli maaşını ayırdığını belirtirken, Meclise girmesi halinde engellilerin sesi olacağını söyledi.
 • 09:35Cihan Haber Ajansı Gündemi- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş'ta düzenlediği mitingde halka hitap edecek, Mehmet Akif Ersoy Konferans Salonu’nda gençlerle buluşacak.
 • 09:24CHP'li Tezcan'dan Esnaf Odaları Birliği'ne ZiyaretCHP'li Tezcan'dan Esnaf Odaları Birliği'ne ZiyaretCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Aydın İl Teşkilatı 1 Kasım seçim çalışmaları kapsamında Aydın Esnaf Odaları Birliği’ne ziyaret etti.
 • 02:06Cihan Haber Ajansı Ön GündemiAK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu, partisinin Kahramanmaraş'ta düzenleyeceği mitingde halka hitap edecek.
 • 01:51Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ElvanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Lütfi Elvan'ın toplantının yapılacağı salona gelişi - Elvan ve eşi Zeliha Elvan'dan görüntü - Lütfi Elvan'ın konuşması - Salondakilerden detaylar Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan: - "Bize şunu söylüyorlar, 'Buralar bizim kurtarılmış bölgelerimiz. Buralara bunlar giremez' diyorlar.
 • 22:44Eski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Elvan AçıklamasıEski Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı ve AK Parti Mersin milletvekili adayı Lütfi Elvan, "HDP, yoğun bir şekilde gençlik teşkilatlarıyla birlikte, temiz, pırıl pırıl gençlerimizin üzerinden siyaset yapmaya çalışıyor.
 • 19:15İstanbul Valiliği'nde Seçim Toplantısıİstanbul Valiliği'nde, Vali Vasip Şahin başkanlığında 1 Kasım 2015 tarihinde yapılacak Milletvekili Genel Seçimlerine katılacak partilerin temsilcilerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirildi.
 • 19:14İstanbul'da Siyasi Partilerden 1 Kasım İçin Centilmenlik Anlaşmasıİstanbul Valisi Vasip Şahin başkanlığında parti temsilcileriyle yapılan toplantıda, parti binaları ve seçim bürolarının çevresi ile İlçe Seçim Kurullarınca gösterilecek yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart gibi materyallerin asılmaması, ayrıca ibadethaneler, hastaneler ile okul, yurt ve pansiyonların etrafında hoparlörlerle anons, duyuru ve propaganda yapılmaması konusunda oy birliği ile mutabakata varılarak centilmenlik kararı alındı.
 • 18:40İstanbul'da Partilerden Centilmenlik Anlaşması...İstanbul valiliği'nde parti temsilcileriyle yapılan toplantıda, parti binaları ve seçim bürolarının çevresi ile İlçe Seçim Kurullarınca gösterilecek yerler dışında parti bayrağı, afiş, pankart gibi materyallerin asılmaması, ayrıca ibadethaneler, hastaneler ile okul, yurt ve pansiyonların etrafında hoparlörlerle anons, duyuru ve propaganda yapılmaması konusunda oy birliği ile mutabakata varılarak centilmenlik kararı alındı.
 • 18:38İstanbul'da Partiler, Bayrak Asıp Anons Yapamayacakİstanbul'da Partiler, Bayrak Asıp Anons Yapamayacakİstanbul Valiliği, siyasi parti temsilcilerinin de katıldığı toplantıda il genelinde bayrak asılmaması ve anons yapılmaması konularında mutabakata varıldığını açıkladı.
 • 18:34CHP Bursa Milletvekillerinden Digiturk'e TepkiCHP Bursa Milletvekillerinden Digiturk'e TepkiDigiturk yayın platformundan Samanyolu, Bugün, Samanyolu Haber, Kanaltürk, Irmak, Mehtap ve Yumurcak televizyonlarının çıkarılmasına Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bursa milletvekillerinden tepki geldi.
 • 18:32Kılıçdaroğlu İzmir'deKılıçdaroğlu İzmir'deCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak mitinginin ardından hava yolu ile genel seçimlerde aday olduğu İzmir’e geldi.
 • 18:22Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi09 Ekim 2015 Cuma- İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi, şike davasında kararını açıklayacak.
 • 17:41CHP Milletvekili Pekşen: Digitürk'ün Yaptığı Anayasal Hak İhlalidirCHP Milletvekili Pekşen: Digitürk'ün Yaptığı Anayasal Hak İhlalidirCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Avukat Haluk Pekşen, Digitürk’ün sözleşmeye aykırı olarak bazı televizyon kanallarını platformdan çıkartmasının anayasal hak ihlali olduğunu belirtti.
 • 17:15Kılıçdaroğlu'ndan Kadınlara: Eşinizi Alıp Oylarınızı Kullanın, 1 Oy Altın DeğerindeKılıçdaroğlu'ndan Kadınlara: Eşinizi Alıp Oylarınızı Kullanın, 1 Oy Altın DeğerindeChp Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Uşak gezisinde ilk olarak CHP'li Kızılcasöğüt Belde Belediyesi'ni ziyaret etti, halkla kahvede çay içip sohbet etti.