SON DAKİKA DENGİR MİR MEHMET FIRAT HABERLERİ

Son Dakika Dengir Mir Mehmet Fırat Haberleri

 • 16 Mart 2016 21:26Barzani, Hdp Mersin Milletvekili Fırat ile GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ı, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 13 Mart 2016 17:37Dengir Mir Mehmet Fırat: Müzakere Masası Tekrar KurulacakDengir Mir Mehmet Fırat: Müzakere Masası Tekrar KurulacakHDP'li vekil Dengir Mir Mehmet Fırat, "Bu çatışma döneminde ölenlere yazık. Müzakere masası tekrar kurulacak. Taraflar tekrar masaya oturacaklar." dedi.
 • 13 Mart 2016 15:10Yüksekdağ: Yüksekdağ: "550 Milletvekilinin Dokunulmazlığı Kaldırılsın"Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, vekaleti halktan aldıklarını ve kendilerinden bu vekaleti alacak tek gücün de halk olduğunu belirterek, "Eğer bugün bir dokunulmazlık tartışması yapılacaksa, 550 milletvekilinin dokunulmazlığını kaldırırsınız ve kimler hırsızlıktan, rüşvetten yargılanacak, kimler sözlerinden, düşüncelerinden ötürü yargılanacak, bütün Türkiye, bütün dünya görsün" dedi.
 • 12 Mart 2016 12:27HDP'li Fırat'tan 'Özyönetim' İtirazı: Özyönetim Yasama Meclisi'nde OlurHDP'li Fırat'tan 'Özyönetim' İtirazı: Özyönetim Yasama Meclisi'nde OlurHDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'tan 'Özyönetim' eleştirisi geldi: Özyönetim ilanlarla olmaz. Özyönetim merkezi hükümetle yetki paylaşımıdır bu da yasama Meclisi'nde olur.
 • 04 Mart 2016 19:30Cumhuriyet, Kurulduğundan Bugüne Böylesine Bir Ortam, Bir Süreç Yaşamadı"AK Parti'nin kurucularından olan HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, yaşanılanların çok üzücü olduğunu belirterek "Artık o hale geldi ki, bu ülkede yaşamak arzusu, insanlarda kalmadı.
 • 07 Şubat 2016 17:48Mardin Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp-Dbp Heyetine İzin VerilmediMardin Cizre'ye Gitmek İsteyen Hdp-Dbp Heyetine İzin VerilmediCizre'ye gitmek isteyen HDP-DBP heyetine izin verilmedi HDP ve DBP'lilerden oluşan bir heyet, Şırnak'ın Cizre İlçesi'ndeki bir evin bodrum katında oldukleri belirtilen hayatını kaybetmiş kişileri ve yaralıları almak üzere yola çıktı.
 • 21 Aralık 2015 10:00Fırat: Türkiye AKP Hükümetiyle, Geleceği Tehdit Altında Bir Ülke Haline GeldiFırat: Türkiye AKP Hükümetiyle, Geleceği Tehdit Altında Bir Ülke Haline GeldiAK Parti'nin kurucularından da olan HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, gazetecilerin içeri atıldığını, bankalara, kişilerin mal varlıklarına hukuksuz olarak el konulduğunu belirterek, "Hukuksuz olarak da operasyon üstüne operasyon yapılıyor.
 • 19 Aralık 2015 10:09HDP'li Vekil: Erdoğan'ın Telefonundaki Açılış Mesajı Artık YokturHDP'li Vekil: Erdoğan'ın Telefonundaki Açılış Mesajı Artık YokturHDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, Erdoğan'ın telefonunun açılış mesajında bir dönem 'Baba, böbürlenme; senden büyük Allah var' yazdığını, o açılış mesajının artık olmadığını söyledi.
 • 17 Aralık 2015 22:29Erdoğan'ın Telefonunda 'Baba, Böbürlenme; Senden Büyük Allah Var' Yazıyordu'Erdoğan'ın Telefonunda 'Baba, Böbürlenme; Senden Büyük Allah Var' Yazıyordu'HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti'nin kurucularından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın telefonunu açtığında açılış mesajında evladının yazmış olduğu bir mesaj bulunduğunu belirterek "Bunu bize onurla gösterirdi: 'Baba, böbürlenme; senden büyük Allah var.' Tahmin ediyorum şimdi yok, o açılış mesajı yoktur.
 • 12 Aralık 2015 08:16HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Mercedes'ine El KonulduHDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat'ın Mercedes'ine El KonulduAnkara Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen yurda getirilişlerinde usulsüzlük yapıldığı belirlenen lüks otomobillere yönelik operasyon kapsamında HDP'li Fırat'ın aracına da el konuldu.
 • 10 Aralık 2015 18:22Barzani, Hdp Heyeti ile Görüştü - Dengir Mir Mehmet FıratBarzani, Hdp Heyeti ile Görüştü - Dengir Mir Mehmet FıratGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın açıklamaları ANKARA - Kuzey Irak Bölgesel Kürt Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, HDP heyeti ile bir araya geldi.
 • 08 Aralık 2015 19:27Elvan, CHP ve Hdp Mersin Milletvekilleri ve Stk'larla Bir Araya GeldiElvan, CHP ve Hdp Mersin Milletvekilleri ve Stk'larla Bir Araya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan'ın gelişi ve konuşması- CHP Mersin Milletvekili Fikri Sağlar'ın konuşması- HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın konuşması- Aile fotoğrafının çekinilmesi Başbakan Yardımcısı Elvan'ın kabulü- Elvan, CHP ve HDP'nin Mersin milletvekilleri ile bazı sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini kabul etti- Elvan: - "Milletvekillerimiz, hangi partiden olursa olsunlar, büyük bir nezaket gösterdiler.
 • 08 Aralık 2015 18:33Başbakan Yardımcısı Elvan'ın KabulüBaşbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, CHP ve HDP'nin Mersin milletvekilleri ile kentteki sivil toplum kuruluşlarının başkan ve yöneticilerini kabul etti.
 • 22 Kasım 2015 17:5526. Dönem Meclis Başkanlığı Seçimleri İkinci Turu Tamamlandı26. Dönem Meclis Başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda 523 milletvekili oy kullandı, İsmail Kahraman 318 oy, Gülsün Bilgehan 126 oy, Yusuf Halaçoğlu 39 oy, Dengir Mir Mehmet Fırat 40 oy aldı.
 • 22 Kasım 2015 16:4126. Dönem Meclis Başkanlığı Seçimleri Birinci Turu Tamamlandı26. Dönem Meclis Başkanlığı seçimlerinin birinci turunda 525 milletvekili oy kullandı.
 • 22 Kasım 2015 11:35TBMM Başkanlığı Seçimi Bugün YapılacakTBMM Başkanlığı Seçimi Bugün YapılacakAK Parti'den Kahraman, CHP'den Bilgehan, MHP'den Halaçoğlu ve HDP'den Fırat'ın aday olduğu Meclis Başkanlığı seçimi bugün yapılacak.
 • 21 Kasım 2015 15:39Hdp'nin Meclis Başkanı Adayı Belli OlduHdp Meclis Başkanı olarak Dengir Mir Mehmet Fırat'ı aday göstereceğini açıkladı.
 • 21 Kasım 2015 14:15TBMM Başkanı SeçimiHDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Meclis Başkanlığına aday oldu.
 • 21 Kasım 2015 13:20TBMM Başkanı SeçimiHDP İstanbul Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Meclis Başkanlığına aday olacağını bildirdi.
 • 21 Kasım 2015 12:31Hdp 'Nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir FıratHDP’nin 26. dönem Meclis başkanı adayı Dengir Mir Mehmet Fırat oldu.
 • 21 Kasım 2015 12:29HDP'nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat OlduHDP'nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Mehmet Fırat OlduHDP'nin Meclis Başkan adayı, tıpkı 7 Haziran seçimlerinden sonra olduğu gibi Dengir Mir Mehmet Fırat oldu.
 • 21 Kasım 2015 12:18Hdp'nin Meclis Başkanı Adayı Dengir Mir Mehmet FıratHalkların Demokratik Partisi (HDP)'nin meclis başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat oldu.
 • 14 Kasım 2015 21:37Fırat: Fırat: "Hiç Bir İdeal Silahla Elde Edilemez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kayıt işlemleri, - Dengir Mir Mehmet Fırat'ın açıklamaları, Milletvekilleri kayıt yaptırıyor- HDP'li Fırat: - "Hiç bir ideal ve varılmak istenen nokta, artık 21. yüzyılda silahla elde edilemez. Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde müzakereye dönülecektir" HDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, hiç bir ideal ve varılmak istenen noktanın, artık 21. yüzyılda silahla elde edilemeyeceğini belirterek, "Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde müzakereye dönülecektir" dedi.
 • 14 Kasım 2015 17:28Milletvekilleri Kayıt YaptırıyorHDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, hiç bir ideal ve varılmak istenen noktanın, artık 21. yüzyılda silahla elde edilemeyeceğini belirterek, "Eninde sonunda mutlak surette bir şekilde müzakereye dönülecektir" dedi.
 • 14 Kasım 2015 16:40Dengir Mir Fırat: Hukuk Kuralları Onu Çiğneyenlere Dahi Bir Gün Gerekli OlurDengir Mir Fırat: Hukuk Kuralları Onu Çiğneyenlere Dahi Bir Gün Gerekli OlurHalkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Samanyolu Yayın Grubu'nun TÜRKSAT’tan indirilmesi ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.
 • 14 Kasım 2015 16:10Hdp'li Fırat: Hdp'li Fırat: "Terörün Her Türlüsünü Lanetliyorum"HDP Mersin Dengir Mir Mehmet Fırat, Fransa’da yaşanan terör saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, terörün her türlüsünü lanetlediğini belirterek, silahlı olan bütün mücadelelerin müzakere yoluyla çözülebileceğini söyledi.
 • 12 Kasım 2015 10:32Demirtaş, 1 Kasım Seçimleri Sonrası İstifa Teklif EtmişDemirtaş, 1 Kasım Seçimleri Sonrası İstifa Teklif EtmişHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın hafta sonu yapılan PM ve MYK toplantılarında "İstifa edeyim" restine, PM üyelerinin "Seni bırakmayız" diyerek karşı çıktığı öne sürüldü.
 • 02 Kasım 2015 18:22Fırat: Başkanlık Sisteminin Referanduma Sunulması Süreci BaşlayacaktırFırat: Başkanlık Sisteminin Referanduma Sunulması Süreci BaşlayacaktırSeçim sonuçlarını değerlendiren HDP'li Fırat, "Türkiye sonu belli olmayan tünele girdi, anayasa değişikliğiyle başkanlık sisteminin referanduma sunulması süreci başlayacak" dedi.
 • 02 Kasım 2015 18:16Fırat: Türkiye Sonu Belli Olmayan Tünele GirdiSeçim sonuçlarını değerlendiren HDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, "Türkiye sonu belli olmayan tünele girdi, anayasa değişikliğiyle başkanlık sisteminin referanduma sunulması süreci başlayacaktır" dedi.
 • 29 Ekim 2015 18:25Dengir Mir Mehmet Fırat: 450 Milletvekili Alsalar da Huzur OlmayacakDengir Mir Mehmet Fırat: 450 Milletvekili Alsalar da Huzur OlmayacakHalkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mehmet Mir Fırat, “2011’den beri ülkede huzursuzluk var. 1 Kasım’da AKP 450 milletvekili alsa da (oluşturdukları kutuplaşma nedeniyle) ülkede huzur olmayacak.
 • 27 Ekim 2015 15:36Dengir Mir Fırat: Yapılan Değil Hukuka, Ahlaka da AykırıHalkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Koza-İpek Grubu'na yapılanların değil hukuka, ahlaka da aykırı olduğunu belirtti.
 • 08 Ekim 2015 16:12Hdp Mersin Adaylarını TanıttıHdp Mersin Adaylarını TanıttıHalkların Demokratik Partisi (HDP), 1 Kasım’da Mersin’den seçime girecek 11 milletvekili adayını kamuoyuna tanıttı.
 • 08 Ekim 2015 11:54Dengir Mir Fırat: Sarayın İktidarı İçin Estirilen Devlet Terörü VarDengir Mir Fırat: Sarayın İktidarı İçin Estirilen Devlet Terörü VarHalkların Demokrasi Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Türkiye'de savaşın olduğu kanısında olmadığını, sarayın iktidarını devam ettirebilmek için estirilen bir devlet terörü olduğunu ifade etti.
 • 07 Ekim 2015 21:23Mersin - 'Mafyatik Bir Devlete Dönüşme Çabası Var'Mersin - 'Mafyatik Bir Devlete Dönüşme Çabası Var'Mersin'de HDP'nin kadın milletvekili adayı gözaltına alındı (ek) 'MAFYATİK BİR DEVLETE DÖNÜŞME ÇABASI VAR' HDP Mersin Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş, İl Başkanı Selman Günbat ile milletvekili adayları ve partililer, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili adayı İkram Vural'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin terör örgütü propagandası yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
 • 07 Ekim 2015 18:59Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı- Ek 1Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı- Ek 1Mersin'de HDP'nin kadın milletvekili adayı gözaltına alındı (ek) 'MAFYATİK BİR DEVLETE DÖNÜŞME ÇABASI VAR' HDP Mersin Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş, İl Başkanı Selman Günbat ile milletvekili adayları ve partililer, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili adayı İkram Vural'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin terör örgütü propagandası yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
 • 07 Ekim 2015 17:57Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı (2)Mersin'de Hdp'nin Kadın Milletvekili Adayı Gözaltına Alındı (2)'mafyatik BİR DEVLETE DÖNÜŞME ÇABASI VAR' HDP Mersin Milletvekilleri Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Küçükkeleş, İl Başkanı Selman Günbat ile milletvekili adayları ve partililer, parti binasında bir açıklama yaparak milletvekili adayı İkram Vural'ın da aralarında bulunduğu 7 kişinin terör örgütü propagandası yaptıkları suçlamasıyla gözaltına alınmasına tepki gösterdi.
 • 07 Ekim 2015 15:56Mersin'de Hdp 4. Sıra Adayının Gözaltına Alınması Protesto EdildiMersin'de Hdp 4. Sıra Adayının Gözaltına Alınması Protesto EdildiHDP’liler, Mersin’de düzenlenen şafak operasyonunda, aralarında HDP Mersin 4. sıra milletvekili adayı İkram Vuran’ın da bulunduğu 7 kişinin gözaltına alınmasını protesto ettiler.
 • 07 Ekim 2015 15:33Dengir Mir Fırat: Seni Mutlaka Ama Mutlaka Yargının Karşısına ÇıkaracağızDengir Mir Fırat: Seni Mutlaka Ama Mutlaka Yargının Karşısına ÇıkaracağızHalkların Demokrasi Partisi (HDP) Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, 'Seni başkan yaptırmayacağız' sloganının 'Seni diktatör yaptırmayacağız' şeklinde değiştirdiklerini hatırlatarak, "Seni mutlaka ama mutlaka yargının karşısına çıkaracağız ve gereği orada mutlaka yapılacak.
 • 05 Ekim 2015 16:32Dengir Mir Mehmet Fırat: Erdoğan, Hasan Cemal'e 'Hasan Abi' DerdiT24'e konuşan Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti'nin kurulduğu dönemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, bugün 'Cumhurbaşkanı'na hakaret'ten yargılanan Hasan Cemal'e 'Hasan abi' diye hitap ettiğini söyledi.
 • 17 Ağustos 2015 12:41Demirtaş'ın Deniz Yatağındaki Fotoğrafıyla İlgili, HDP'li Fırat'tan AçıklamaDemirtaş'ın Deniz Yatağındaki Fotoğrafıyla İlgili, HDP'li Fırat'tan AçıklamaHDP'li Fırat, Demirtaş'ın fotoğrafla ilgili "Ben kötü bir şey mi yapıyorum? Ailemle, dinleniyordum. Suruç oldu. Ailemi Diyarbakır'a bıraktım. Ben Suruç'a gittim." dediğini aktardı.
 • 14 Ağustos 2015 13:07HDP'li Fırat: Koalisyon Seçimden SonraHDP'li Fırat: Koalisyon Seçimden SonraHDP'li Dengir Mir Mehmet Fırat, AK Parti ile CHP arasında yürütülen koalisyon görüşmelerinin sonucunun erken seçimden hemen sonra alınacağını söyledi.
 • 31 Temmuz 2015 12:37MHP Genel Başkan Yardımcısı Yalçın AçıklamasıMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, "Demirtaş ve Fırat, HDP'nin pisliklerini ayaza çıkardığımız için MHP'ye saldırmaktadır.
 • 20 Temmuz 2015 17:02HDP'li Fırat: Saldırının Hedefi TürkiyeHDP'li Fırat: Saldırının Hedefi TürkiyeHDP Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat, Suruç ilçesinde Amara Gençlik ve Kültür Merkezi'nde yapılan bombalı saldırının Türkiye'ye yönelik olduğunu söyledi.
 • 01 Temmuz 2015 16:33Murat Yetkin'in Meclis Başkanlığı Hesabı ŞaşırttıMurat Yetkin'in Meclis Başkanlığı Hesabı ŞaşırttıKonuk olduğu canlı yayında 129 ila 80'i toplayıp 307 rakamını bulan Radikal yazarı Murat Yetkin, Deniz Baykal'ın Meclis Başkanı olabileceğini belirtti.
 • 01 Temmuz 2015 16:06Meclis'te 3. Tur Oylamadan da Sonuç Çıkmadı, 4. Tura GeçildiMeclis'te 3. Tur Oylamadan da Sonuç Çıkmadı, 4. Tura GeçildiMeclis Başkanı seçimlerinin 3. tur oylamasında Yılmaz 259, Baykal 129, İhsanoğlu 80 ve Fırat 78 oy aldı. Gerekli oya ulaşılamadığı için 4. tur oylamaya geçildi.
 • 01 Temmuz 2015 15:08Meclis Başkanlığı İçin Son Tur OylamalarıMeclis Başkanlığı İçin Son Tur OylamalarıTBMM Başkanı seçiminde bugün 3. tur oylaması yapıldı ve sayıma geçildi. Bu turda da sonuç alınamazsa yeni Meclis Başkanını 4. tur oylama belirleyecek.
 • 01 Temmuz 2015 12:09Demirtaş: Ülke Sorunlarının Çözümü İçin MHP ile Aynı Masaya OtururuzDemirtaş: Ülke Sorunlarının Çözümü İçin MHP ile Aynı Masaya OtururuzHalkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, MHP’nin HDP hakkında yaptığı Meclis Başkanlığı açıklamasına, “Ülkenin sorunlarını çözümü için, biz MHP ile ülkenin her sorununu aynı masada oturmaya hazırız. Bizim siyasetimiz budur.
 • 30 Haziran 2015 20:17HDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat: Son Turda ÇekilebilirimHDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat: Son Turda ÇekilebilirimHDP'nin Meclis Başkan adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, seçim yarışında "çekilip başka bir adayın desteklenmesi gibi olasılıklar var mı?" sorusuna "Olabilir, çekilebilirim" dedi.
 • 30 Haziran 2015 15:2925. Tönem Parlamentosu Başkanını Seçecek25. Tönem Parlamentosu Başkanını Seçecek7 Haziran Milletvekili Genel Seçimlerinin ardından oluşan 25. Dönem parlamentosunun Meclis Başkanı seçilecek.
 • 30 Haziran 2015 13:39Gökçek'ten Kılıçdaroğlu'na Sert Gönderme: Söylersem Ortalık KarışırGökçek'ten Kılıçdaroğlu'na Sert Gönderme: Söylersem Ortalık KarışırGökçek, HDP'nin Meclis Başkan Adayı Fırat'ın Kılıçdaroğlu ile görüşmesiyle ilgili "Niye el pençe divan durdun?" sorusunu yöneltip, "söylersem ortalık karışır" yorumunu yaptı.