Son Dakika Haberleri: Türközü'ne Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor

Türközü'ne Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor

Mamak Belediyesi tarafından Türközü Mahallesi'nde yapımı devam eden Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin peyzaj duvarları, hizmet binası ve taş duvarlarının yapım çalışması sürüyor.

20.01.2012 19:29
Türközü'ne Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor,
Mamak Belediyesi tarafından Türközü Mahallesi'nde yapımı devam eden Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin peyzaj duvarları, hizmet binası ve taş duvarlarının yapım çalışması sürüyor. Projelerin yapım sürecini yakından takip eden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül, Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksinin tamamlanmasıyla Mamaklıların Spor Merkezine kavuşacağını belirtti.

Türközü Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi'nin yapımının hızla devam ettiğini belirten Başkan Akgül, spor kompleksi ile Mamaklıların birçok branşta spor yapma imkanı bulabileceğini belirtti. Başkan Akgül Mamak'ı eğitim, bilişim- teknoloji, sosyo- ekonomik ve kültürel alanda layık olduğu düzeye taşımak için uğraş verdiklerine dikkat çekerek, "Mamak'ı cazibe merkezi haline getirmek için hazırladığımız mega projelerimizi birer birer hayata geçiriyoruz. Sosyal sorumluluk projelerimizi de hayata geçirerek vatandaşlarımızla hep yan yanayız. Türközü Mahallesi'nde yarı olimpik yüzme havuzunu da içinde barındıran ve vatandaşlarımıza birçok dalda spor yapma imkanı sağlayan Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksimizin yapımı yüzde 30 seviyelerine ulaştı. Mamak'ın adeta Spor Merkezi olacak Spor Okulumuz ile Mamaklılar bu tesiste her şeyi bulabilecek. Çok büyük potansiyeli barındıran ilçemizde bu tür merkezlerle spor daha da gelişecek. Mamaklıların yıllarca beklediği bir projeyi hayata geçirmenin mutluluğunu ve heyecanını yaşıyoruz." dedi.

15 bin metrekarelik alanda yapılan Türközü Spor Okulu, yarı olimpik yüzme havuzunu da içinde barındırıyor. Spor okulunda bir adet kapalı spor salonu, biri açık biri kapalı olmak üzere iki adet halı saha, koşu yolu, 3 adet basketbol sahası, çocuk oyun alanı, fitness alanı, koşu yolu, yürüyüş yolları, otopark ve daha birçok branşta spor yapmak üzere oluşturulan alanlar ile kafeteryalar yer alacak. Yüzme Havuzu ve Spor Kompleksi, Mamaklıların ve çocukların aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir tesis olacak.

  SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
  24 saat kesintisiz haber yayını
  Hakkımızda | Reklam | İletişim
  SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 27.03.2015 17:41:00. #.232#
  ŞUAN BURADASINIZ: Son Dakika Haberleri: Türközü'ne Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Yapılıyor
  [Hata Bildir]