SON DAKİKA HASANKEYF HABERLERİ

Son Dakika Hasankeyf Haberleri

 • 00:28 Gazetecilerden Hasankeyf'e Ziyaret Gazetecilerden Hasankeyf'e Ziyaret GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Gazetecilerden Hasankeyf'e ziyaret Gazetecilerin gezi yaptığı yerlerden detaylar TGK Genel Başkanı Mehmet Nuri Kolaylı'nın açıklamaları Gazetecilerden Hasankeyf'e ziyaret Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu üyeleri Batman'ın Hasankeyf ilçesini ziyaret etti TGK Genel Başkanı Kolaylı: "Bölgeye gelmekten kimsenin korkmasına gerek yok. Biz bunu gittiğimiz illerimizde çok geniş bir şekilde yansıtacağız" Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna (TGK) üye 81 ilden gazeteciler Batman'ın Hasankeyf ilçesini ziyaret ederek tarihi ve turistik yerleri ile ilgili bilgi aldı.
 • 17:49 Batmanda Kaza: 2 Ölü 2 Yaralı Batmanda Kaza: 2 Ölü 2 Yaralı Batmanda yaşanan iki ayrı trafik kazasında 2 kişi ölürken, 2 kişi de yaralandı.
 • 17:28 Gazetciler Hasankeyfi Gezdi Gazetciler Hasankeyfi Gezdi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Başkanı ve 81 ilin cemiyet başkanları Batman'ın Hasankeyf ilçesini gezdi.
 • 16:46 Tgk Heyeti Hasankeyfi Gezdi Tgk Heyeti Hasankeyfi Gezdi Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu (TGK) Genel Başkanı Nuri Kolaylı ve 81 ilin cemiyet başkanları, Batman’ın Hasankeyf ilçesini gezdi.
 • 16:43 Gazetecilerden Hasankeyf'e Ziyaret Türkiye Gazeteciler Konfederasyonuna (TGK) üye 81 ilden gazeteciler Batman'ın Hasankeyf ilçesini ziyaret ederek tarihi ve turistik yerleri ile ilgili bilgi aldı.
 • 16:55 Antikkent'te TÜBİTAK Bilim Fuarı Antikkent'te TÜBİTAK Bilim Fuarı Batmanın Hasankeyf ilçesinde TÜBİTAK Bilim Fuarı gerçekleşti.
 • 16:31 Hasankeyf'te Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açıldı Hasankeyf'te Halk Eğitim Merkezi Sergisi Açıldı Batmanın Hasankeyf ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi tarafından el sanatları sergisi açıldı.
 • 16:18 GAP Dairesinin Çiftçilere Destekleri Sürüyor GAP Dairesinin Çiftçilere Destekleri Sürüyor Batmanın Hasankeyf ilçesinde çiftçilere yönelik destekleme çalışmaları devam ediyor.
 • 19:07 Hasankeyf'te Bal Üreticilerine Kovan Dağıtıldı Batman'ın Hasankeyf ilçesinde bal üreticilerine arı kovanı dağıtıldı.
 • 12:41 Batmanda Balık Avı Yasağına Uyan Yok Batmanda Balık Avı Yasağına Uyan Yok Balık neslinin devamı için uygulanan balık avına Batmanda uyan yok.
 • 12:35 Motosikletler Tehlike Oluşturdu Motosikletler Tehlike Oluşturdu Batman-Hasankeyf karayolunda son süratle ilerleyen ve yarışan motosikletler tehlike oluşturdu.
 • 11:06 Tarihi Hasankeyf, Aşklarını Ölümsüzleştirmek İsteyenlerin Gözde Mekanı Batman'da yeni evlenen çiftler, 12 bin yıllık tarihi Hasankeyf'te fotoğraf çektirerek, aşklarını ölümsüzleştiriyor.
 • 21:24 Hasankeyf'e Jetski Keyfi Hasankeyf'e Jetski Keyfi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : -Dicle Nehri'nde detaylar -Turizmci Şehmus Yıldız ile röportaj -Vatandaşlardan Mustafa Kavak ile röportaj -Şehmus Yıldız'ın jetski ile Dicle Nehri'nde görüntüleri Hasankeyf'e jetski keyfi Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'e gelen ziyaretçiler, Dicle Nehri'nde jetski yapıyor Ilısu Barajı'nın tamamlanması ile su altında kalacak Batman'ın Hasankeyf ilçesinde, bir işletmecinin getirdiği jetski yoğun ilgi görüyor.
 • 17:18 Hasankeyf'e Jetski Keyfi Ilısu Barajı'nın tamamlanması ile su altında kalacak Batman'ın Hasankeyf ilçesinde, bir işletmecinin getirdiği jetski yoğun ilgi görüyor.
 • 13:41 Dicle Nehrin'de Jet Ski Keyfi Dicle Nehrin'de Jet Ski Keyfi Batman’ın Hasankeyf ilçesinde Dicle Nehri’nde jet ski keyfi başladı.
 • 11:14 Usta Çırak İlişkisini 29 Yıldır Yaşatıyorlar Usta Çırak İlişkisini 29 Yıldır Yaşatıyorlar GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Terzi Zeki Durğun çalışırken Zeki Durğun ile röpoprtaj Çırak Adnan Aydınalp ile röportaj MUHYEDDİN BEYCA - Batman'ın Hasankeyf ilçesinde 58 yıldır terzilik yapan 72 yaşındaki Zeki Durğun, 29 yıldır çırağı olan Adnan Aydınalp ile kıyafet dikiyor.
 • 11:09 Usta Çırak İlişkisini 29 Yıldır Yaşatıyorlar Batman'ın Hasankeyf ilçesinde 58 yıldır terzilik yapan 72 yaşındaki Zeki Durğun, 29 yıldır çırağı olan Adnan Aydınalp ile kıyafet dikiyor.
 • 10:24 Batman Hasankeyf'te Dicle Nehri'nde Jet Ski Keyfi Batman'a gelen yerli ve yabancı turistler antik kent Hasankeyf'in eşsiz doğa manzarasını, Dicle Nehri'nde jet ski turu atarak seyrediyor.
 • 16:10 Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Açıklandı Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu Sonuç Bildirgesi Açıklandı Batmanda, 7-8 Mayıs 2016 tarihinde yapılan 'Hasankeyf ve Dicle Vadisi Sempozyumu'nun sonuç bildirgesi açıklandı.
 • 16:46 Halfeti Katledildi, Hasankeyf Katledilmesin Halfeti Katledildi, Hasankeyf Katledilmesin Halfeti Belediye Eş Başkanı Mustafa Bayram, tarihi katledilen Halfeti'ye yaşatılanların Hasankeyf yaşatılmaması için dayanışma içerisinde olunması gerektiğini söyledi.
 • 14:03 Hizan'da "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" Projesi Gençlik Merkezi tarafından "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" projesi kapsamında Hizanlı gençler Hasankeyf'i gezi düzenlendi.
 • 11:11 Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" Projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından düzenlenecek "Şehirler ve Kültürler-Yörelerimiz" projesi kapsamında olan günübirlik geziler için kayıtlar devam ediyor.
 • 17:51 Tarihi Semboller Maketlerle Yaşatılıyor Tarihi Semboller Maketlerle Yaşatılıyor Batmanda ikamete eden TPAO emeklisi Selahattin Cihan, antik kent Hasankeyf ve tarihi alanların maketlerini yaparak onları yaşatmaya çalışıyor.
 • 17:47 Batmanda Yeni Bir Mezra Kuruldu Batmanda Yeni Bir Mezra Kuruldu Batman merkeze bağlı Binatlı köyüne bağlı yeni bir mezra kuruldu.
 • 17:42 Hasankeyf Belediye Başkanından İstimlak Tepkisi Hasankeyf Belediye Başkanından İstimlak Tepkisi Batmanın Hasankeyf ilçesinde kamulaştırma ücretlerinin düşük olduğunu belirten Belediye Başkanı A.Vahap Kusen, "bu ayrımcılıktır" dedi.
 • 10:05 Sağlık-sen Üyeleri Kahvaltıda Buluştu Sağlık-sen Üyeleri Kahvaltıda Buluştu Memur Sendikaları Konfederasyonu’na bağlı Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) Batman Şubesi, sağlık çalışanları ile kahvaltıda bir araya geldi.
 • 18:20 Hasankeyf Buluşması ve Söyleşi" Etkinliği Batman Kent Konseyi, baraj inşaatının tamamlanmasıyla sular altında kalacak Hasankeyf için bir söyleşi düzenledi.
 • 14:57 Dünya Hemşireler Günü Sağlık-Sen Batman Şubesince, "12 Mayıs Dünya Hemşireler Günü", "Ebeler Haftası" ve "Anneler Günü" dolayısıyla, hemşire, ebe ve diğer sağlık çalışanlarına kahvaltı verildi.
 • 13:41 Başkan Şahin, Batman Heyetini Kabul Etti Başkan Şahin, Batman Heyetini Kabul Etti Gaziantep Büyük Şehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Batman'dan gelen belediye başkanları ve partilileri makamında kabul etti.
 • 17:33 Batman Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Batman Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Ertuğrul Günay: Bütün tarihi restorasyonları yapsak bile, ülkede barış yoksa kimse gelmezESKİ Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Batman'da 'Hasankeyf ve UNESCO' konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, "Bütün tarihi restorasyonun hepsini yapsak bile bu ülkede barış yoksa kimse gelmez. Ama insanlar esenliğe, doğaya, tarihe geliyor, ama esenliğe güvenlikli bir ortamda olursa geliyor" dedi.
 • 16:32 Eski Bakan Günay Batman'da Eski Bakan Günay Batman'da Eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakan Ahmet Davutoğlu arasında başkanlık sistemi konusunda görüş ayrılığının olduğunu belirterek, “Dışarıdaki benzer telaffuza rağmen içeride bir görüş ayrılığı var” dedi.
 • 16:08 Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Ertuğrul Günay: Bütün Tarihi Restorasyonları Yapsak Bile, Ülkede Barış Yoksa Kimse Gelmez Eski kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Batman'da 'Hasankeyf ve UNESCO' konulu sempozyumda yaptığı konuşmada, "Bütün tarihi restorasyonun hepsini yapsak bile bu ülkede barış yoksa kimse gelmez. Ama insanlar esenliğe, doğaya, tarihe geliyor, ama esenliğe güvenlikli bir ortamda olursa geliyor" dedi.
 • 14:00 AK Parti'li Hamidi, Batmana Sağlık Yatırımlarının Artacağını Söyledi AK Parti'li Hamidi, Batmana Sağlık Yatırımlarının Artacağını Söyledi AK Parti Batman Milletvekili Ataullah Hamidi, Batmanın ihtiyacı olan sağlık yatırımlarının takipçisi olduklarını söyledi.
 • 13:46 Hasankeyf İçin 2 Günlük Sempozyum Düzenlenecek Hasankeyf İçin 2 Günlük Sempozyum Düzenlenecek Ilısu Barajı altında kalacak olan Batmanın Hasankeyf ilçesi için 2 günlük sempozyum düzenlenecek.
 • 15:10 Bölgenin Kadastro Sorununu Meclise Taşındı Bölgenin Kadastro Sorununu Meclise Taşındı HDP Batman Milletvekili Mehmet Ali Aslan, kadastro çalışmalarının yapıldığı köylerde binlerce ailenin arazilerini kaybettiğini söyledi.
 • 20:04 Batman'da Piknikte Suya Giren İki Kişi Boğuldu Batman'da Piknikte Suya Giren İki Kişi Boğuldu Batman'da pikniğe giden iki gençten biri Batman Çayı'nda, diğeri de Hasankeyf ilçesinde girdikleri suda boğuldu.
 • 18:14 Hasankeyf'te "Kutlu Doğum Haftası" Etkinliği Hasankeyf ilçesinde, "Peygamber Sevdalıları Platformu", Kutlu Doğum Haftası nedeniyle "Vahdet ve Kardeşlik Rehberi Hz. Muhammed" temalı bir etkinlik düzenledi.
 • 17:50 Bilim Heyeti Antikkent Hasankeyf İlçesindeydi Bilim Heyeti Antikkent Hasankeyf İlçesindeydi Aralarında emekli müsteşarların ve üst düzey bürokratların da yer aldığı "Bilim Komitesi" Batmanın Hasankeyf ilçesine geldi.
 • 18:59 TBMM Genel Kurulu CHP'nin, Aydın'daki hava kirliliğinin araştırılmasına ilişkin önergesinin gündeme alınması önerisi kabul edilmedi.
 • 17:55 Tarihi İlçede Kurtarma Tatbikatı Tarihi İlçede Kurtarma Tatbikatı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Hasankeyf'ten görüntüler Göçük alıntaki arkeologların kurtarılması Yamaçta asılı kalan arkeoloğun kurtarılması Yaralıların botlarla karşı kıyıya getirilmesi Yaralıların ambulanslara alınması Vali Yardımcısı Serap Özmen Çetin konuşma Tarihi ilçede kurtarma tatbikatı Batman'ın Hasankeyf ilçesinde 112 Acil Sağlık, UMKE ve AFAD ekiplerince gerçekleştirilen tatbikatta, 65 metre yükseklikteki yamaçta asılı kalan arkeolog kurtarıldı Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde Dicle Nehri kıyısında kurtarma tatbikatı yapıldı.
 • 16:42 Tarihi Hasankeyf'te Kurtarma Tatbikatı Tarihi Hasankeyf'te Kurtarma Tatbikatı Sağlık Bakanlığı'nın acil olaylara müdahale için kurduğu Ulusal Medikal Kurtarma (UMKE), 112 Acil Sağlık ve AFAD ekipleri tarafından Batman'ın tarihi ilçesi Hasankeyf'te geniş çaplı bir tatbikat gerçekleştirdi.
 • 15:57 Batman Dicle'de Umke'nin Nefes Kesen Kurtarma Tatbikatı Batman Dicle'de Umke'nin Nefes Kesen Kurtarma Tatbikatı Dicle'de UMKE'nin nefes kesen kurtarma tatbikatıBATMAN'ın tarihi Hasankeyf İlçesi'nden geçen Dicle Nehri ve vadisinde, Ulusal Medikal Kurtarma Ekipleri'nin (UMKE) yaptığı kurtarma tatbikatı, gerçeğini aratmadı.
 • 15:47 Tarihin Gölgesinde Gerçeği Aratmayan Tatbikat Tarihin Gölgesinde Gerçeği Aratmayan Tatbikat Batman’ın tarihi Hasankeyf ilçesinde, UMKE tarafından gerçekleştirilen kurtarma tatbikatı gerçeğini aratmadı.
 • 15:06 Tarihi İlçede Kurtarma Tatbikatı Batman'ın tarihi Hasankeyf ilçesinde Dicle Nehri kıyısında kurtarma tatbikatı yapıldı.
 • 13:13 Tarihi İlçe İçin Tarihi Bir Toplantı Yapılacak Tarihi İlçe İçin Tarihi Bir Toplantı Yapılacak Kent Konseyi, 7–8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştireceği sempozyumda Hasankeyf ve UNECSO konularını masaya yatıracak.
 • 12:52 Köprü Ayakları Köprü'den Zor Geçti Köprü Ayakları Köprü'den Zor Geçti Batmanın Hasankeyf ilçesinde yeni yerleşim biriminde yapılacak devasa köprünün ayakları eski köprünün üzerinden zor bir şekilde geçti.
 • 12:38 Batman'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Batman'da Trafik Kazası: 2 Yaralı Batman’ın Hasankeyf ilçesinde meydana gelen trafik kazasında 2 kişi yaralandı.
 • 18:06 Hasankeyf'e Bahar Geldi Baharın gelişiyle birlikte Batman’ın tarihi ilçesi Hasankeyf yerli ve yabancı turistlerin akınına uğradı.
 • 17:38 Batmanda Kutlu Doğum Etkinliği Batmanda Kutlu Doğum Etkinliği Araştırmacı-Yazar Mehmet Paksu, Batmanda düzenlenen etkinliğe katıldı.
 • 12:07 Hasankeyf'te Kutlu Doğum Etkinliği Hasankeyf'te Kutlu Doğum Etkinliği Batman'ın Hasankeyf ilçesinde "Tevhid ve Vahdet-Gelin Birlik Olalım" konulu Kutlu Doğum etkinliği gerçekleşti.