SON DAKİKA HASSA HABERLERİ

Son Dakika Hassa Haberleri

 • 13:26Hassa'da Satranç TurnuvasıHassa İlçesi'nde 'Satrancın şahı Hassa' adı altında satranç turnuvası düzenlendi .
 • 11:09Hassa'da Satranç Turnuvası DüzenlendiHassa'da Satranç Turnuvası DüzenlendiHatay’ın Hassa ilçesinde Kaymakamlık ve Türkiye Satranç Federasyonu Hatay İl Temsilciliği tarafından satranç turnuvası düzenlendi.
 • 12:04Başarılı Öğrenciler Çanakkale Gezisiyle ÖdüllendirildiBaşarılı Öğrenciler Çanakkale Gezisiyle ÖdüllendirildiHatay’ın Hassa ilçesinde başarılı 50 ortaokul öğrencisi Çanakkale ve İstanbul gezisiyle ödüllendirildi.
 • 16:02Işık: "Chp'nin Projesini Dünya Terk Edeli Yıllar Oldu"Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Filyos projesiyle ilgili mahkeme iptallerinin artık yaşanmaması için yeni bir Bakanlar Kurulu kararı aldıklarını belirterek, "Bu kararı özellikle mahkemenin bir daha iptal etmemesiyle ilgili her türlü önlemi alarak çıkarttık. Umuyoruz ki, Filyos Projesi önümüzdeki dönem artık hayata geçmiş olacak.
 • 11:53Genel Seçimlere DoğruAK Parti Hatay Milletvekili ve 25. dönem milletvekili adayı Mehmet Öntürk, seçim çalışmaları kapsamında Hassa ilçesinde vatandaşlarla bir araya geldi.
 • 11:38Işık: Işık: "Bu Çağda 'Yeni Şehir Kuracağım' Demek Ancak CHP'nin Projesi Olabilir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık ile ropörtaj "Bu çağda 'Yeni şehir kuracağım' demek ancak CHP'nin projesi olabilir"- Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık: - "Türkiye'nin ihtiyacı, yeni şehir kurmak değildir.
 • 11:11Bu Çağda 'Yeni Şehir Kuracağım' Demek Ancak CHP'nin Projesi Olabilir"Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıkladığı "Türkiye Ekonomik Yükseliş Projesi"ne ilişkin, "Bu çağda var olan şehirleri güçlendirmek yerine 'Yeni şehir kuracağım' demek ancak CHP'nin projesi olabilir" değerlendirmesinde bulundu.
 • 14:06Tkdk 14. Proje Çağrı Dönemini TanıttıTkdk 14. Proje Çağrı Dönemini TanıttıTarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Hatay İl Koordinatörlüğü; tarım sektöründe ve kırsal alanda faaliyet gösteren üreticilere, özel sektöre ve potansiyel yatırımcılara destek vermek amacıyla 17 Nisan 2015 tarihinde, Kırsal Kalkınma ve Hayvancılık Hibe Programı (IPARD) kapsamında çıkmış olduğu 14. Proje kabul döneminin tanıtım ve bilgilendirme toplantılarını tamamladı.
 • 16:07İmralı Heyeti'nden Çözüm Süreci Açıklamasıİmralı Heyeti'nden Çözüm Süreci AçıklamasıDün Kandil’de KCK yetkilileri ile yaptıkları görüşmenin ardından bugün Diyarbakır’da İmralı heyeti adına açıklamalarda bulunan HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, KCK yetkililerinin kendilerine, kongre hazırlıkları yaparken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve hükümetin ortaya koyduğu yaklaşımları nedeniyle bunu dondurduklarını ancak hükümetin süreç ile ilgili adım atması durumunda kongreyi bir gün içerisinde toplamaya hazır olduklarını söylediklerini vurguladı.
 • 15:1919 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Hassa ilçesinde düzenlenen tören düzenlendi.
 • 17:10Çorlu Tso'dan Gaziantep Sanayi Odası'na ZiyaretÇorlu Tso'dan Gaziantep Sanayi Odası'na ZiyaretÇorlu Ticaret ve Sanayi Odası (ÇTSO) Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Engin Adıgüzeloğlu, İsmail Köroğlu ve yönetim kurulu üyeleri Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti.
 • 16:07Yunusemre'den Okullara Top DesteğiYunusemre'den Okullara Top DesteğiYunusemre Belediyesi, ilçe sınırları içerisinde bulunan ilk ve orta öğretim okullarına ikişer adet futbol, voleybol, basketbol ve hentbol topu desteğinde bulundu.
 • 11:36Hassa'da Kadınlara Yönelik Mikro Kredi Uygulaması Hayata GeçirildiHassa'da Kadınlara Yönelik Mikro Kredi Uygulaması Hayata GeçirildiHatay'ın Hassa ilçesi Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı (SYDV) ve Türkiye İsrafı Önleme Vakfı (TİSVA) arasında imzalanan protokolle Hassalı kadınlara yönelik Mikro Kredi uygulaması hayata geçirildi.
 • 13:28Doğu Akdeniz'de Kuvvetli Yağış UyarısıDoğu Akdeniz için kuvvetli yağış uyarısında bulunuldu.
 • 12:18Mhp, Dörtyol'da 4 Seçim Bürosu Birden AçtıMhp, Dörtyol'da 4 Seçim Bürosu Birden AçtıMiliyetçi Hareket Partisi (MHP) Dörtyol ilçesinde 4 seçim bürosunu birden açtı.
 • 15:45TOBB Türkçe Konuşan Girişimcilerden Gso'ya ZiyaretTOBB Türkçe Konuşan Girişimcilerden Gso'ya ZiyaretTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) 18. Türkçe Konuşan Girişimciler Gaziantep Sanayi Odası’nı (GSO) ziyaret etti.
 • 16:29Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na: Şahsında Kuran'ın Yerinin Ne Olduğu MalumErdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na: Şahsında Kuran'ın Yerinin Ne Olduğu MalumCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Siirt'te toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında sert eleştirilerde bulundu.
 • 15:30Ergin: Ergin: "İskenderun Hızla Gelişecek"Eski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, yapılacak yatırımlarla İskenderun’un hızla gelişeceğini söyledi.
 • 11:05Analiz -Yeni Suudi Arabistan Kralı Selman'ın Tahttaki 100 GünüSuudi Arabistan'da ağabeyi Abdullah bin Abdulaziz'in vefatı üzerine Kraliyet tahtına geçen Selman bin Abdulaziz, yönetimde 100'üncü gününü geride bıraktı.
 • 16:17Genel Seçimlere DoğruEski Adalet Bakanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Sadullah Ergin, Dörtyol ilçesinde AK Parti seçim bürosunun açılışını yaptı.
 • 11:56Genel Seçimlere DoğruAK Parti Hatay Milletvekili ve 25. Dönem Milletvekili Adayı Mehmet Öntürk, Kırıkhan ve Hassa bölgelerinde başlatılan arazi toplulaştırma projesinin uygulama başlamasıyla büyük bir sorunun çözüme kavuşacağını belirtti.
 • 11:44Suudi Arabistan'da Kabine DeğişikliğiSUUDİ Kral Selman'ın Suudi Arabistan'da tahta oturmasından sonra kabine reformları kapsamında, çok sayıda bakan görevden alınırken, 1975 yılından bu yana Dışişleri Bakanlığı koltuğunda oturan 75 yaşındaki Suud bin Faysal da koltuğu devretti.
 • 11:30Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Kumlu, Samandağ, Reyhanlı, Belen, Kırıkhan ve Hassa ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:05Suudi Arabistan'da "Şafak Fırtınası" OperasyonuSuudi Arabistan Kralı Selman bin Abdulaziz'in ani bir kararla Veliaht Prens Mukrin bin Abdulaziz'i görevden alarak, yerine İkinci Veliaht ve İçişleri Bakanı Prens Muhammed bin Nayif bin Abdulaziz'i veliaht olarak ataması, "Sudayrilerin iktidardaki varlığını perçinlenmesi" şeklinde değerlendiriliyor.
 • 16:50Suudi Arabistan Yönetiminde Değişim SürüyorSuudi Arabistan Kralı Selman, yönetimi yeniden yapılandırarak ülkedeki gücünü pekiştiriyor.
 • 13:19Bozkurt: Bozkurt: "Dingil'in Sözleri Vaat Olarak Kaldı"Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) İskenderun ilçe yöneticileri ve belediye meclis üyeleri basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
 • 11:40Aym'nin 53. Kuruluş Yıl DönümüAym'nin 53. Kuruluş Yıl DönümüAnayasa Mahkemesi Başkanı Zühtü Arslan, “Yargı bağımsızlığı, yargının bir yandan kurumsal düzeyde hiçbir kişiden ve organdan emir, talimat ve telkine maruz kalmamasını, diğer yandan da bireysel düzeyde yargı mensuplarının hiçbir vesayete tabi olamadan akıllarını ve iradelerini serbestçe kullanabilmelerini gerektirir. Unutmayalım ki fikri ve vicdanı hür olmayandan hakim olmaz. Aklı ve vicdanını başkalarına kiralayan veya iradesine ipotek konulmasına izin veren kişiden hakim olmaz. Hukuk devletinde, uzaktan kumandalı yargı da yargıç da düşünülemez" dedi.
 • 15:46Manisa Baro Başkanı: Tahliye Edilenleri Savcının Tutmaya Yetkisi YokSilivri Cezaevi'nde tutuklu bulunan polisler ve Samanyolu Yayın Grubu Başkanı Hidayet Karaca'nın, haklarında verilen tahliye kararına rağmen serbest bırakılmamalarına Manisa Baro Başkanı Ali Arslan tepki gösterdi.
 • 16:32Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Defne, Hassa ve İskenderun ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 10:31Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Arsuz, Dörtyol, Hassa ve Payas ilçelerinde cumartesi günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 13:56Yabani Zeytinler Ekonomiye KazandırılıyorYabani Zeytinler Ekonomiye KazandırılıyorOrman Bölge Müdürü Mehmet Sabuncu ve Antakya Orman İşletme Müdürü Cevdet Çiçek’in katılımıyla yabani zeytin aşılama çalışmaları başladı.
 • 13:13Öğrenciler Yararına Hassa'da Kermes DüzenlendiÖğrenciler Yararına Hassa'da Kermes DüzenlendiHassa'da ihtiyaç sahibi öğrenciler yararına kermes açıldı.
 • 12:48Medeniyetler Korosu Tkb Toplantısına Renk KattıMedeniyetler Korosu Tkb Toplantısına Renk KattıHatay Büyükşehir Belediyesi(HBB) ev sahipliğinde düzenlenen Tarihi Kentler Birliği’nin(TKB) Hatay ve Çevresi Bölge Toplantısı öncesinde Antakya Medeniyetler Korosu konser verdi.
 • 14:32Hassa'da Kutlu Doğum EtkinliğiHassa'da Kutlu Doğum EtkinliğiHatay’ın Hassa ilçesinde 15 Kasım Parkı’nda “Kutlu Doğum Haftası” çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 11:41Hassa'da Kutlu Doğum CoşkusuHassa'da Kutlu Doğum CoşkusuHatay'ın Hassa ilçesinde Kutlu Doğum Haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı.
 • 15:10Ermeni Kilisesi, Mimar Sinan'ı Ermeni Olarak TanıtıyorErmeni Kilisesi, Mimar Sinan'ı Ermeni Olarak TanıtıyorErmeni Kilesisi Vakfı, kilise adına açılan internet sayfasında dünyaca tanınmış Osmanlı döneminde yetişmiş Mimar Sinan'ı Kayserili Ermeni olarak tanıttı.
 • 14:26Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi Açıldı! Mimarlık tarihimizin en önemli simgesi olan Mimar Sinan, ölümünün 427. yılında "Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri" sergisiyle anılıyor.
 • 12:51Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi" AçıldıMimarlık tarihinin en önemli simgesi Mimar Sinan'ın, ölümünün 427. yılına özel hazırlanan "Sinan ve Mimari Dehanın Şaheserleri Sergisi", Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi (MSGSÜ) Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi'nde açıldı.
 • 13:14Reyhanlı'da Vatandaşlara Fidan DağıtıldıReyhanlı'da Vatandaşlara Fidan DağıtıldıHatay Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanlığı, ‘Yeşilin Gölgesinde Daha Yeşil Hatay İçin Sizin de Bir Fidanınız Olsun’ projesi kapsamında Reyhanlı’da fidan dağıttı.
 • 14:08Gümüşhane'de 51. Kütüphaneler Haftası KutlandıGümüşhane'de 51. Kütüphaneler Haftası KutlandıGümüşhane’de 51.kütüphaneler haftası ‘Kültürlerarası Diyalog ve Kütüphaneler’ temasıyla kutlandı.
 • 12:26Hassa'da Kızılaydan Kan Bağışı KampanyasıHassa'da Kızılaydan Kan Bağışı KampanyasıHatay’ın Hassa ilçesinde Kızılay tarafından kan bağışı kampanyası başlatıldı.
 • 14:37Soma 301' Filmine İzin Verilmemesi Yargıya TaşınacakSoma 301' Filmine İzin Verilmemesi Yargıya TaşınacakYönetmen Faik Ahmet Akıncı, Manisa'nın Soma İlçesi'nde, 13 Mayıs 2014 tarihinde meydana gelen 301 madencinin yaşamını yitirdği faciayı anlatacağı 'Soma 301' isimli filminin çekimlerine Manisa Valiliği tarafından izin verilmemesiyle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunacağını, uğradıkları zarar nedeniyle tazminat davası açacaklarını bildirdi.
 • 13:05Hatay'da Elektrik KesintisiHatay’ın Antakya, Dörtyol, Reyhanlı, Hassa, İskenderun, Arsuz ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.
 • 15:55Hassa'da Açılan Bağ Budama Kursu TamamlandıHassa'da Açılan Bağ Budama Kursu TamamlandıHassa'da Tarımsal Nüfus Gençleşiyor Projesi kapsamında açılan bağ budama kursu sona erdi.
 • 14:13Ankara'nın Almanya Büyükelçisi, Gso'yu Ziyaret EttiAlmanya'nın Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Christoph Hallier, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu'nu ziyaret ederek, Gaziantep ile ekonomik işbirliğini geliştirme ve yatırım fırsatlarını görüştü.
 • 12:47Almanya Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Gso'daAlmanya Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Gso'daAlmanya Ankara Büyükelçiliği Ekonomi ve Ticaret Müsteşarı Christoph Hallier, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu’nu ziyaret ederek, ekonomik işbirliğini geliştirme ve yatırım fırsatlarını görüştü.
 • 18:15Baharın Müjdecisi 'Nevruz Bayramı' Coşkuyla KutlandıBaharın Müjdecisi 'Nevruz Bayramı' Coşkuyla KutlandıBaharın müjdesi olarak kabul edilen ‘Nevruz Bayramı’ Ardahan Üniversitesi’nde coşkuyla kutlandı.
 • 15:08Zabıtaya Savunma Sporu Eğitimi VerilecekZabıtaya Savunma Sporu Eğitimi VerilecekŞehzadeler Belediyesi Zabıta ekipleri savunma sporu eğitimi alacak.
 • 12:41Haliliye'deki Parklar Yemyeşil OlacakHaliliye'deki Parklar Yemyeşil OlacakHaliliye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından ilçede bulunan parklarda çimleme ve düzenleme çalışmaları başladı.
 • 11:15Hatay'da Elektrik Kesintisi UygulanacakHatay'ın Antakya, Belen, Defne, Samandağ, Reyhanlı ve Hassa, ilçelerinde pazar günü elektrik kesintisi uygulanacak.