SON DAKİKA İNSAN HAKLARI DERNEĞİ HABERLERİ

Son Dakika İnsan Hakları Derneği Haberleri

 • 02:32Köln Katedrali Önünde Can Dündar'a Destek İçin ToplandılarKöln Katedrali önünde Can Dündar'a destek için toplandılar Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmaları Almanya'nın Köln kentinde protesto edildi.
 • 23:15Köln Katedrali Önünde Can Dündar'a Destek İçin ToplandılarKöln Katedrali Önünde Can Dündar'a Destek İçin ToplandılarDha DIŞ HABER- Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmaları Almanya'nın Köln kentinde protesto edildi.
 • 20:19Cumhuriyet Gazetesi'ne Okurlardan Destek...Cumhuriyet Gazetesi'ne Okurlardan Destek...Cumhuriyet gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve gazetenin Ankara Temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasının ardından, bir grup Cumhuriyet Gazetesi okuru destek amacıyla gazetenin Şişli'deki binası önüne geldi.
 • 19:17İHD'den Dündar ile Gül'e Destek...İHD'den Dündar ile Gül'e Destek...Haber Murat DELİKLİTAŞ - Kamera Özgür EREN İstanbul DHA Can Dündar ile Erdem Gül'ün dün gece tutuklanarak cezaevine gönderilmesine tepki gösteren İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi üyeleri, gazete önünde basın açıklaması yaptı.
 • 18:10İnsan Hakları Derneği: Tutuklu Gazeteciler Serbest Bırakılmalı!İnsan Hakları Derneği: Tutuklu Gazeteciler Serbest Bırakılmalı!İnsan Hakları Derneği (İHD) İstanbul Subesi Genel Sekreteri Hulusi Zeybel, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ile gazetenin Ankara temsilcisi Erdem Gül'ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 13:51Cezaevlerinde 29 Gazeteci BulunuyorCezaevlerinde 29 Gazeteci Bulunuyorİnsan Hakları Derneği, Özgür Hukukçular Derneği ve Çağdaş Hukukçular Derneği, Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilcisi Erdem Gül’ün tutuklanmasına tepki gösterdi.
 • 13:29Can Dündar ve Erdem Gül'ün TutuklanmasıTürkiye Barolar Birliğinin (TBB), Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar ve Ankara Temsilci Erdem Gül hakkında verilen tutuklama kararı ile ilgili Hakimler ve Savcılar Yüksek Kuruluna (HSYK) başvurulacağı bildirildi.
 • 11:12İnsan Hakları Derneği: Hukuki Güvenlikten Söz Etmek Mümkün Değilİnsan Hakları Derneği (İHD) yönetimi, gazeteciler Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutuklanmalarını kınadı ve protesto etti.
 • 20:49Özel: Özel: "Anne, Baba, Evlat Olma Bilinciyle Yaklaşacağız"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel'in konuşması- İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan'ın konuşması- MAZLUMDER Genel Başkanı Faruk Ünsal'ın konuşması CHP Grup Başkanvekili Özel: -"Başbakan Davutoğlu hükümet programını okurken, 'Bu unsurlarıyla başkanlık sisteminin Türkiye'nin siyasal tecrübesine ve gelecek vizyonuna daha uygun olduğuna inanıyoruz' cümlesini atlamasını anlamlı ve önemli buluyorum" CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hükümet programını okurken, "Bu unsurlarıyla başkanlık sisteminin Türkiye'nin siyasal tecrübesine ve gelecek vizyonuna daha uygun olduğuna inanıyoruz" cümlesini atlamasını anlamlı ve önemli bulduğunu söyledi.
 • 18:35CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Can Dündar’ın tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilmesine ilişkin olarak, “Cumhuriyetin, basın özgürlüğünün yanındayız, her türlü hak ihlali ve anti demokratik uygulamanın karşısındayız” dedi.
 • 18:19Kaçırılan Polis ve Asker Aileleri, Hdp Grubu'nu Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in kaçırılan polis ve asker ailelerini selamlaması- MAZLUMDER Genel Başkanı Faruk Ünsal'ın konuşması- PKK'nın kaçırdığı Semih Özbey'in babası Gürsel Özbey'in konuşması- Asker Müslüm Altıntaş'ın babası Şevket Altıntaş ve annesi Songül Altıntaş'ın konuşması- Polis memuru Sedat Yabalak'ın eşi Burcu Yabalak'ın konuşması- HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken'in konuşması Kaçırılan polis ve asker aileleri Mecliste- Çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan polis ve askerlerin aileleri, HDP Grubu'nu ziyaret etti- HDP Grup Başkanvekili Baluken: - "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" dedi.
 • 17:30CHP Grup Başkanvekili Özel AçıklamasıCHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun hükümet programını okurken, "Bu unsurlarıyla başkanlık sisteminin Türkiye'nin siyasal tecrübesine ve gelecek vizyonuna daha uygun olduğuna inanıyoruz" cümlesini atlamasını anlamlı ve önemli bulduğunu söyledi.
 • 16:32Kaçırılan Polis ve Asker Aileleri MeclisteHDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, "Her iki tarafa çağrı yapıyoruz: Bir an önce kentlerde, dağlarda sürdürülen operasyonlar durdurulmalı. PKK da iyi niyet göstergesi olarak, alıkoyduğu polis ve askerlerin ailelerine kavuşması için gerekirse tek taraflı inisiyatif kullanmalı" dedi.
 • 16:21PKK'nın Kaçırdığı Polisin Eşi: Gece Sabahlara Kadar Ağlıyorum, Eşimi ArıyorumPKK'nın Kaçırdığı Polisin Eşi: Gece Sabahlara Kadar Ağlıyorum, Eşimi ArıyorumPKK tarafından kaçırılan asker ve polis aileleri, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken ve Şanlıurfa Milletvekili Osman Baydemir’i TBMM’de ziyaret etti.
 • 14:13Yakınlarımızı Serbest BırakınYakınlarımızı Serbest Bırakın"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplantı salonundan detaylar- İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan'ın konuşması- Kaçırılan asker ve polis yakınlarının konuşmaları "Yakınlarımızı serbest bırakın"- Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan polis ve askerlerin aileleri, yakınlarının serbest bırakılmasını istedi- Polis Memuru Yabalak'ın eşi Burcu Yabalak: -"Bugün kızımın TEOG sınavı var ve ben onun yanında değilim, eşim için burdayım. Ben sadece eşimin sağ salim geri getirilmesini istiyorum.
 • 12:59Yakınlarımızı Serbest Bırakın"Terör örgütü PKK tarafından kaçırılan 4 güvenlik görevlisinin aileleri, yakınlarının serbest bırakılmasını istedi İnsan Hakları Derneği (İHD) ile İnsan Hakları ve Mazlumlar için Dayanışma Derneği (MAZLUMDER) tarafından, İHD Genel Merkezi'nde düzenlenen basın toplantısına, temmuz, ağustos ve eylül aylarında Diyarbakır-Bingöl, Diyarbakır-Lice ve Tunceli-Erzincan karayolunda kaçırılan polis memurları Vedat Kaya, Sedat Yabalak, er Sedat Sorgun ve astsubay Semih Özbey'in yakınları katıldı.
 • 12:49Türkdoğan: Ey Devlet Polislerinizle ve Askerlerinizle Biraz İlgileninTürkdoğan: Ey Devlet Polislerinizle ve Askerlerinizle Biraz İlgileninİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, çeşitli tarihlerde PKK tarafından kaçırılan polis ve askerler ile ilgili açıklamalarda bulundu.
 • 17:28İhd: Bölgede 2015 Yılının İlk 10 Ayında 70 Kadın Öldüİhd: Bölgede 2015 Yılının İlk 10 Ayında 70 Kadın Öldüİnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde 2015 yılının ilk 10 ayında 70 kadının öldüğünü açıkladı.
 • 15:15Ka-der Başkanı Nedime Köşgeroğlu: Ka-der Başkanı Nedime Köşgeroğlu: "Türkiye'de Kadının Değeri Yok"Kadın Adayları Destekleme Derneği (KA-DER) Başkanı Nedime Köşgeroğlu, Türkiye’nin Küresel Cinsiyet Uçurumu Raporu’nda 145 ülke içinde 130’uncu sıraya gerilediğini söyledi.
 • 14:43İHD'nin Nusaybin ve Silvan Raporu: Olaylarda 8 Yurttaş Yaşamını Yitirmiştirİnsan Hakları Derneği (İHD), Nusaybin ve Silvan'da sokağa çıkma yasağı ilan edilen günlerde yaşanan insan hakları ihlallerine ilişkin raporu paylaştı.
 • 14:09Paralel Devlet Yapılanmasıyla Etkin Mücadele EttiAK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, 64. Hükümette İçişleri Bakanlığı görevine getirildi.
 • 14:03İhd: Bölgede 2015 Yılının İlk 10 Ayında 70 Kadın Öldüİhd: Bölgede 2015 Yılının İlk 10 Ayında 70 Kadın Öldüİnsan Hakları Derneği (İHD) Diyarbakır Şubesi, Doğu ve Güneydoğu Bölgesi'nde 2015 yılının ilk 10 ayında 70 kadının öldüğünü açıkladı.
 • 13:20İhd, Demirtaş'a Saldırıyı Kınadı ve Etkili Soruşturma İstediİnsan Hakları Derneği (İHD) yönetimi, HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’a yönelik suikast girişimini kınadı ve etkili soruşturma istedi.
 • 11:10Kayıp Yakınları 354'üncü Kez OturduKayıp Yakınları 354'üncü Kez OturduİHD ve Kayıp yakınların "Kayıplar Bulunsun Failler Yargılansın" sloganı ile her hafta düzenlediği oturma eylemlerinin 354'üncüsü gerçekleştirildi.
 • 15:17İHD Batman Şube Başkanı: 617 Çocuk KatledildiİHD Batman Şube Başkanı: 617 Çocuk KatledildiİHD Batman Şube Başkanı Mehmet Bağadır, 2015'in 11 ayında 3 bin 861 çocuk hakkı ihlali yaşandığını ve 617 çocuğun katledildiğini belirtti.
 • 13:49Hdp'nin Yürüyüşü Polis Engeline TakıldıHdp'nin Yürüyüşü Polis Engeline TakıldıHDP ve DBP tarafından yapılacak Demokratik Halk Yürüyüşüne polis izin vermedi.
 • 13:18Köy Öğretmeniydi, Mücadele Azmiyle Avukat OlduKöy Öğretmeniydi, Mücadele Azmiyle Avukat Olduİzmirli Ali Aydın, 40 yıl önce öğretmenlik yapıp, 12 Eylül darbesinde 3 yıl cezaevinde kalınca yapılan haksızlıklara karşı mücadele edebilmek için avukat oldu.
 • 12:00Köy Öğretmeniydi, Mücadele Azmiyle Avukat OlduKöy Öğretmeniydi, Mücadele Azmiyle Avukat Olduİzmir'de yaşayan 58 yaşındaki Ali Aydın, 40 yıl önce öğretmenliğe başlayıp köy çocuklarını yetiştirirken, 12 Eylül askeri darbesinde çeşitli gerekçelerle toplam 3 yıl cezaevinde kalınca, hem kendisi hem de çevresindekilere yapılan haksızlıklarla mücadele edebilmek için hukuk fakültesini bitirip avukat oldu.
 • 15:38Kayıp Yakınları: Bizimle Bir Anlık Empati KurunKayıp Yakınları: Bizimle Bir Anlık Empati KurunKaybedilen aile üyelerinin bulunması için 354 haftadır eylem yapan aileler, tüm çabalarına rağmen yargının kendilerine kayıtsız kaldığını söyleyerek, tepki gösterdi.
 • 18:24İHD'den "Çocuk Hakları Konusunda Hassasiyet" Çağrısıİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Türkiye'nin de taraf olduğu Birleşmiş Milletler Çocuk Hakları Sözleşmesi'nden kaynaklanan yükümlülüklerin yerine getirilmesi gerektiğini söyledi.
 • 16:53Kayıp Yakınları 354'üncü Kez Oturacakİnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınlarınca Diyarbakır'da her hafta düzenlenen oturma eyleminin 354'üncüsü gerçekleştirilecek.
 • 14:06Sivil Toplum Örgütleri Çocuk Cezaevlerinin Kapatılmasını İstediSivil Toplum Örgütleri Çocuk Cezaevlerinin Kapatılmasını İstediSivil toplum örgütleri, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yaptıkları eylemde çocuk cezaevlerinin kapatılmasını istedi.
 • 13:37İhd: Yılbaşından Bu Yana 3 Bin 861 Çocuk Haksızlığa Uğradıİhd: Yılbaşından Bu Yana 3 Bin 861 Çocuk Haksızlığa Uğradıİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, İnsan Hakları Derneği’nin Çocuk Hakları Komisyonu, 1 Ocak-20 Kasım 2015 tarihleri arasındaki çocuk hak ihlalleri raporunu yayınladı.
 • 09:31Cihan Haber Ajansı Gündemi- Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 64. Hükümet üyelerini açıklaması bekleniyor.
 • 01:01Cihan Haber Ajansı Ön GündemiTBMM Başkanı ve Başkanlık Divanı adaylık başvuruları 21 Kasım akşamına kadar devam edecek.
 • 18:22Cihan Haber Ajansı Haftalık Gündemi20 Kasım 2015 Cuma- Abdullah Cömert'in, Hatay'daki Gezi Parkı protestoları sırasında ölmesiyle ilgili davaya Balıkesir'de devam edilecek.
 • 16:57Çukurca'da Bölgedeki Çatışmalara ve Paris Saldırısına TepkiÇukurca'da Bölgedeki Çatışmalara ve Paris Saldırısına TepkiHakkari'nin Çukurca İlçesi'nde KESK Bileşenleri Platformu, bölgede yaşanan çatışmalar ile Fransa'nın başkenti Paris'te yaşanan ölümleri protesto etmek amacıyla basın açıklaması yaptı Çukurca Belediye binası önünde yapılan basın açıklamasına, HDP İlçe Eş Başkanı Halime Şimşek, İHD Çukurca Temsilcisi Naif Kara, KESK Dönem Sözcüsü Celal Şimşek ve KESK'e bağlı sendikaların üyeleri katıldı.
 • 12:56Kadın Avukatlardan Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Hakkında Suç DuyurusuKadın Avukatlardan Trabzonspor Başkanı Hacıosmanoğlu Hakkında Suç DuyurusuBir grup kadın avukat, Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu hakkında, kadınlara yönelik sözlerinden dolayı suç duyurusunda bulundu.
 • 09:27Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM’nin 26. Dönem Milletvekili Ant İçme Töreni’ni izleyecek.
 • 14:13Selamet Yeşilmen'in Otopsi Raporu: Vücuttan 6 Metal Parçası ÇıkarıldıSelamet Yeşilmen'in Otopsi Raporu: Vücuttan 6 Metal Parçası ÇıkarıldıMardin Nusaybin'de evinin kapısı önünde hayatını kaybeden Selamet Yeşilmen'in otopsi raporunda çenesi ve uyluğundan "metal parçaları" çıkarıldığı bilgisine yer verildi.
 • 09:19Kayıp Yakınlarından 353. EylemKayıp Yakınlarından 353. EylemBatmanda İHD öncülüğünde bir araya gelen kayıp yakınları, faili meçhul cinayetlerin araştırılması istedi.
 • 14:55"Silvan'da Yaşanalar Hukuka Aykırıdır"Batmanda bir araya gelen Demokrasi Platformu Üyeleri, Silvan'da devam eden olayların hukuk dışı olduğunu belirttiler.
 • 11:38İhd: Hdp Milletvekillerine Yapılan Saldırıyı Kınıyoruzİnsan Hakları Derneği (İHD), Silvan'da "HDP milletvekillerine yönelik gerçekleştirilen saldırıları" kınadığını duyurdu.
 • 19:35Diyarbakır - Tihv Şube Başkanı Yavuz: Silvan'da 14 Sivil Hayatını KaybettiDiyarbakır - Tihv Şube Başkanı Yavuz: Silvan'da 14 Sivil Hayatını KaybettiTihv Şube Başkanı Yavuz: Silvan'da 14 sivil hayatını kaybetti Türkiye İnsan Hakları Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Barış Yavuz, Silvan'da, sokağa çıkma yasağının sürdüğü son 11 gün içerisinde 14 sivilin, çatışmalarda hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 19:01Silvan'da Neler Oluyor?Silvan'da Neler Oluyor?Türk Hükümeti'nin Silvan'da yürüttüğü güvenlik operasyonları, ağır hukuk ihlallerine yol açarak sivil halkın yaşama hakkına gölge düşürdüğü gerekçesiyle tepkiye yol açıyor.
 • 16:53Tihv Şube Başkanı Yavuz: Silvan'da 14 Sivil Hayatını KaybettiTihv Şube Başkanı Yavuz: Silvan'da 14 Sivil Hayatını KaybettiTürkiye İnsan Hakları Vakfı Diyarbakır Şube Başkanı Barış Yavuz, Silvan'da, sokağa çıkma yasağının sürdüğü son 11 gün içerisinde 14 sivilin, çatışmalarda hayatını kaybettiğini söyledi.
 • 15:19Sivan'daki Sokağa Çıkma Yasağı Batman'da Protesto EdildiSivan'daki Sokağa Çıkma Yasağı Batman'da Protesto EdildiBatman'da Demokrasi Platformu üyeleri, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde yaşanan olaylar ve sokağa çıkma yasağını protesto etti.
 • 14:54Sivan'daki Sokağa Çıkma Yasağı Batman'da Protesto EdildiSivan'daki Sokağa Çıkma Yasağı Batman'da Protesto EdildiDiyarbakır’ın Silvan ilçesinde yaşanan olaylar ve sokağa çıkma yasağı Batman’da Demokrasi Platformu üeyleri tarafından protesto edildi.
 • 13:29İnsan Hakları Derneği'nden Zaman Gazetesi'ne Baskı ve Gözdağına Tepkiİnsan Hakları Derneği'nden Zaman Gazetesi'ne Baskı ve Gözdağına Tepkiİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Zaman Gazetesi’ne karşı uygulanan baskı ve gözdağına tepki gösterdi.
 • 13:237 Haziran Seçimleri Adil Olmadı, 1 Kasım Seçimleri Şiddet Ortamında Yapıldı7 Haziran Seçimleri Adil Olmadı, 1 Kasım Seçimleri Şiddet Ortamında Yapıldı"İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, 7 Haziran seçimlerinin adil bir ortamda yapılmadığını, 1 Kasım seçimlerinin de şiddet ortamı içinde geçtiğine dikkat çekti.