SON DAKİKA İNSAN HAKLARI DERNEĞİ HABERLERİ

Son Dakika İnsan Hakları Derneği Haberleri

 • 10:39 İhd Yoluna Yeniden Yazar'la Devam Etme Kararı Aldı İhd Yoluna Yeniden Yazar'la Devam Etme Kararı Aldı İnsan Hakları Derneği (İHD) Şanlıurfa Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu'nda tek liste ile gidilen kongrede mevcut başkan Atilla Yazar güven tazeledi.
 • 07:39 İHD Ve Kayıp Yakınları Faili Meçhul Olayların Aydınlatılmasını İstedi İHD Ve Kayıp Yakınları Faili Meçhul Olayların Aydınlatılmasını İstedi Batmanda bir araya gelen İnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınları, yaptıkları eylemde faili meçhul cinayetlerin unutturulmaya çalışıldığını söylediler.
 • 17:31 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Kars'ta sivil toplum kuruluşları, siyasi partiler ve sendikalar, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla ortak basın açıklaması yaptı.
 • 14:28 Tarsus'ta 1 Mayıs Kutlamaları İptal Edildi Tarsus'ta 1 Mayıs Kutlamaları İptal Edildi Tarsus'ta 1 Mayıs kutlamaları iptal edildiMersin'in Tarsus İlçesi'nde Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Mayıs Tertip komitesi tarafından daha saat 15.00'da Atatürk Caddesi üzerinde eski Adliye önünde kutlanacağı duyurulan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları güvenlik gerekçesi ile Tertip Komitesi tarafından alınan kararla iptal edildi.
 • 12:52 Tarsus'ta 1 Mayıs Kutlamaları İptal Edildi Tarsus'ta 1 Mayıs Kutlamaları İptal Edildi MERSİN'in Tarsus İlçesi'nde Emek ve Demokrasi Güçleri 1 Mayıs Tertip komitesi tarafından daha saat 15.00'da Atatürk Caddesi üzerinde eski Adliye önünde kutlanacağı duyurulan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü kutlamaları güvenlik gerekçesi ile Tertip Komitesi tarafından alınan kararla iptal edildi.
 • 15:05 Kanlı 1 Mayıs'ta Hayatını Kaybedenler Taksim'de Anıldı Kanlı 1 Mayıs'ta Hayatını Kaybedenler Taksim'de Anıldı Taksim'de, 1 Mayıs İşçi Bayramı öncesi bazı parti, sivil toplum kuruluşu ve örgütler, 1977 yılındaki kutlamalarda hayatını kaybedenleri andı.
 • 00:54 Gebze'de Türkün Kanayan Yarası Konulu Panel Düzenlendi Kocaeli’nin Gebze ilçesinde Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TURKAV) Gebze Şubesi tarafından, “Türkün Kanayan Yarası” konulu panel düzenlendi.
 • 08:18 Kayıp Yakınlarının Eyleminde Bölgede Yaşanan Olaylara Dikkat Çekildi Kayıp Yakınlarının Eyleminde Bölgede Yaşanan Olaylara Dikkat Çekildi Batmanda bir araya gelen İHD yöneticileri ve kayıp yakınları 376. Eylemlerini gerçekleştirerek bölgede yaşanan olaylara dikkat çektiler.
 • 15:20 Türk Dünyası Gebze'de Konuşulacak Türk Dünyası Gebze'de Konuşulacak Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı (TURKAV) Gebze Şubesi tarafından, ’Türkün Kanayan Yarası’ konulu panel düzenlenecek.
 • 13:54 CHP Heyetinden Diyarbakır Raporu CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında 14-15 Nisan'da Diyarbakır'da incelemelerde bulunan heyet, izlenim ve incelemelerini raporlaştırarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na sundu.
 • 15:47 Mısır'da Akrep Cezaevi'ndeki Tutuklular Mısır'da çok sayıda darbe karşıtının tutulduğu başkent Kahire'nin güneyindeki Akrep Cezaevi'ne ziyaretlerin ertelenmesine tepki gösteren tutuklu yakınları gösteri düzenledi.
 • 19:36 Mısır'daki Akrep Cezaevi'ndeki Tutuklular Mısır'daki Akrep Cezaevi'nde ziyaretlerin geçici bir süre yasaklanması, cezaevinde zehirlenme vakalarının olduğuna ilişkin duyumlar alan tutuklu yakınları arasında infiale neden oldu.
 • 17:44 STÖ'lerden Dokunulmazlık Açıklaması Diyarbakır'da bir araya gelen bazı sivil toplum örgütü temsilcisi, "Çözümün adresi Meclis'tir. Çözümün yolu da siyaset ve müzakeredir" dedi.
 • 15:24 11 STK: Dokunulmazlıkların Kaldırılması Ülke Barışına Engeldir 11 STK: Dokunulmazlıkların Kaldırılması Ülke Barışına Engeldir Diyarbakır'da, 11 sivil toplum örgütü, 'dokunulmazlıkların kalkması ülkenin barışa engeldir' temalı bir açıklama yayınlayarak Meclis'e çağrıda bulundu.
 • 14:48 Stk'lardan 'Dokunulmazlıkların Kaldırılması' ile İlgili Açıklama Diyarbakır’da bir araya gelen bazı sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, HDP’li milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılmasına yönelik TBMM’ye sunulan yasa tasarısının gündeme alınmadan geri çekilmesi gerektiğini bildirdi.
 • 14:43 Irak İnsan Hakları Derneği Başkanı Hamid Murad Irak İnsan Hakları Derneği Başkanı Hamid Murad GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Irak İnsan Hakları Derneği Başkanı Hamid Murad ile röportaj ABD merkezli Irak İnsan Hakları Derneği Başkanı Hamid Murad, Irak'taki Hristiyanlara terör örgütü DAEŞ kadar hiçbir tarafın zarar vermediğini belirterek, "Musul ovasında Hristiyanlara ait toplu mezarlarının olmasından şüpheleniyoruz.
 • 14:22 Diyarbakır'daki 11 Stk: Dokunulmazlıkların Kaldırılması Ülke Barışına Engeldir Diyarbakır'daki 11 Stk: Dokunulmazlıkların Kaldırılması Ülke Barışına Engeldir Diyarbakır'da, aralarında Baro, İHD, Tabipler odası Ticaret ve Sanayi Odası'nın da bulunduğu 11 sivil toplum örgütü üyeleri, 'Milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılması, ülke barışına engeldir' başlıklı ortak basın açıklaması yaptı.
 • 10:56 Muharrem Büyüktürk kimdir ? Büyüktürk ne kadar ceza aldı ? Muharrem Büyüktürk kimdir ? Büyüktürk ne kadar ceza aldı ? Muharrem Büyüktürk kimdir ? Büyüktürk ne kadar ceza aldı ? Karaman'da 10 çocuğa cinsel istismar davasında sanık Muharrem Büyüktürk, 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Türkiye'yi ayağa kaldıran davada rekor ceza, 9 saat içinde verildi. Büyüktürk'ün aldığı ceza kimilerine göre yerinde, kimileri ise kararın Ensar Vakfı'nın yıpranmaması için acele verildiğini söylüyor.
 • 17:58 Karaman'daki Cinsel İstismar Davasında Tecavüzcü Sanığa Rekor Hapis Cezası Karaman'daki Cinsel İstismar Davasında Tecavüzcü Sanığa Rekor Hapis Cezası Karaman'da 10 çocuğa cinsel istismar davasında sanık Muharrem Büyüktürk, 508 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Türkiye'yi ayağa kaldıran davada rekor ceza, 9 saat içinde verildi.
 • 10:17 Karaman'da 'Cinsel İstismar' Davası Nedeniyle Yoğun Önlem(3) Karaman'da 'Cinsel İstismar' Davası Nedeniyle Yoğun Önlem(3) Duruşma SALONU HINCA HIÇ DOLUDavanın görüldüğü 40- 50 kişi kapasiteli salonda, yoğun katılım nedeniyle yaklaşık 100 kişi bulunuyor.
 • 21:07 Şehit Polis Recep Tümen'in Ailesine Acı Haber Verildi Şehit Polis Recep Tümen'in Ailesine Acı Haber Verildi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Şehit polis Recep Tümen'in ailesi Nusaybin'deki terör operasyonu Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlere yönelik operasyonda şehit olan polis memuru Recep Tümen'in Bingöl'deki babaevine acı haber ulaştı Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Recep Tümen'in, baba ocağında yas var. Genç İlçesi Şehittepe köyünde yaşayan şehidin babası Faik ve annesi Fatma Tümen'e, oğullarının şehadet haberi Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf İzzettin Saçıkara, Genç İlçe Emniyet Müdürü Rıfat Mural Demir ile Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan tarafından verildi.
 • 20:28 Nusaybin'deki Terör Operasyonu Mardin'in Nusaybin ilçesinde PKK'lı teröristlerce döşenen el yapımı patlayıcının infilak ettirilmesi sonucu şehit olan Recep Tümen'in, baba ocağında yas var.Genç İlçesi Şehittepe köyünde yaşayan şehidin babası Faik ve annesi Fatma Tümen'e, oğullarının şehadet haberi Bingöl Emniyet Müdür Yardımcısı Yusuf İzzettin Saçıkara, Genç İlçe Emniyet Müdürü Rıfat Mural Demir ile Bingöl Şehit Aileleri ve İnsan Hakları Derneği Başkanı Naim Tan tarafından verildi.
 • 14:30 Türkdoğan'dan Kesk'e Geçmiş Olsun Ziyareti İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, SES Genel Merkezi çalışanı Fikret Çağlan ile birlikte temas ve incelemelerde bulunmak üzere Hakkâri’ye gelerek KESK üyelerini ziyaret etti.
 • 13:29 Cumartesi Anneleri" 577. Kez Buluştu Kayıp yakınlarının oluşturduğu "Cumartesi Anneleri"nin, 27 Mayıs 1995'ten bu yana her cumartesi yaptığı oturma eyleminin 577. hafta etkinliği İstiklal Caddesi'nde gerçekleştirildi.
 • 00:43 İHD Genel Başkanı Türkdoğan, Hakkari'de İHD Genel Başkanı Türkdoğan, Hakkari'de GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan'ın gelişi ve açıklamaları Ziyaretlerinden görüntüler İHD Genel Başkanı Türkdoğan, Hakkari'de Türkdoğan: "Sayın valimiz ilçedeki operasyonların yüzde 90'lık ısmının tamamlandığını belirtti.
 • 21:22 Hakkari - İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan Hakkari'de Hakkari - İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan Hakkari'de İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan Hakkari'deİnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Yüksekova İlçesi ile ilgili Hakkari Valisi Yakup Canbolat ile görüştü.
 • 20:52 İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan Hakkari'de İHD Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan Hakkari'de İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, sokağa çıkma yasağı ve operasyonların sürdüğü Yüksekova İlçesi ile ilgili Hakkari Valisi Yakup Canbolat ile görüştü.
 • 20:25 İHD Genel Başkanı Türkdoğan, Hakkari'de İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Yüksekova'daki terör örgütüne yönelik operasyona ilişkin, "Sayın valimiz ilçedeki operasyonların yüzde 90'lık kısmının tamamlandığını, operasyonlar bittikten sonra da güvenlik nedeniyle bir süre faaliyetlerin devam edeceğini iletti" dedi.
 • 20:21 İHD Genel Başkanı Türkdoğan Hakkari'de İHD Genel Başkanı Türkdoğan Hakkari'de İnsan Hakları Derneği (İHD) Genel Başkanı Öztürk Türkdoğan, Hakkari’de çeşitli ziyaretlerde bulundu.
 • 13:38 Cenazelerini Almak İçin İHD'ye Başvurdular Cenazelerini Almak İçin İHD'ye Başvurdular Batmanlı aileler, Nusaybin'de çatışmada ölen çocuklarının cenazeleri için İHD Mardin Şubesine başvurdu.
 • 23:48 Hollande'ın Mısır'a Yapacağı Ziyaret Fransa'da faaliyet gösteren dört büyük insan hakları derneği, Mısır'a yapacağı resmi ziyaret öncesi bu ülkedeki insan hakları ihlallerine sessiz kaldığı gerekçesiyle Cumhurbaşkanı François Hollande'ı eleştirdi.
 • 17:14 Osman Gazi'yi Anma ve Bursa'nın Fethi Şenlikleri Suriye Türkmen Milli Hareket Partisi Başkan Vekili Tarık Sulo Cevizci, "DAEŞ geri çekilirken mayınlar döşemiş.
 • 16:38 Türkmenlerin Sıkıntıları Masaya Yatırıldı Türkmenlerin Sıkıntıları Masaya Yatırıldı Yörük Türkmen Buluşması Paneli’nde Suriye, Irak ve Azerbaycan’da yaşayan Türkmenlerin sıkıntıları ve çözümleri masaya yatırıldı.
 • 14:29 Çocuklara Taciz Kınandı Çocuklara Taciz Kınandı Şanlıurfa'da İHD Şube Eşbaşkanı Nalân Durdu, "Türkiye'de çocukların her tür ihmal, istismar ve şiddetten korunması çocuk hakları yasası yapılmalıdır" dedi.
 • 16:42 Şanlıurfa'da Çocuk İstismarına Tepki Eylemi Şanlıurfa'da Çocuk İstismarına Tepki Eylemi Şanlıurfa'da çocuk istismarına tepki eylemiŞANLIURFA'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyesi bir grup, çocuk istismarlarına dikkat çekmek amacıyla eylem yaptı.
 • 16:11 Şanlıurfa'da Çocuk İstismarına Tepki Eylemi Şanlıurfa'da Çocuk İstismarına Tepki Eylemi Şanlıurfa'da, İnsan Hakları Derneği (İHD) üyesi bir grup, çocuk istismarlarına dikkat çekmek amacıyla eylem yaptı.
 • 14:31 Atilla: Adı Konmamış Bir Savaş Var! Atilla: Adı Konmamış Bir Savaş Var! Şanlıurfa'da İHD Şube Eşbaşkanı Başkanı Atilla Yazar, hem devletin hem PKK'nin tekrar müzakere masasını dönmesi gerektiğini söyledi.
 • 08:20 Kayıp Yakınlarının Eyleminde, Sur'un Özelleştirilmesine Tepki Kayıp Yakınlarının Eyleminde, Sur'un Özelleştirilmesine Tepki Batman merkez Gülistan Caddesinde bir araya gelen kayıp yakınları ve İHD yöneticileri, gerçekleştirdikleri eylemde, kamulaştırma kararına tepki gösterdi.
 • 15:41 İdil'de Kontrollü Patlatma Korkuya Neden Oldu İdil'de Kontrollü Patlatma Korkuya Neden Oldu Şırnak'ın İdil İlçesi'nde operasyonların tamamlanması ile kısmi olarak kaldırılan sokağa çıkma yasağının ardından, bugün ilçede İHD heyeti inceleme yaptı.
 • 14:47 İdil'de Heyetin İncelemesi Sırasında Yaşanan Kontrollü Patlatma Korkuya Neden Oldu İdil'de Heyetin İncelemesi Sırasında Yaşanan Kontrollü Patlatma Korkuya Neden Oldu İdil'de heyetin incelemesi sırasında yaşanan kontrollü patlatma korkuya neden olduŞIRNAK'ın İdil ilçesinde operasyonların tamamlanması ile kısmı olarak kaldırılan sokağa çıkma yasağından sonra bugün ilçede bulunan İHD heyetinin incelemeleri sırasında yapılan kontrollü patlatma korkuya neden oldu.
 • 14:40 İHD Heyeti İdil'de İncelemelerde Bulundu İHD Heyeti İdil'de İncelemelerde Bulundu Sokağa çıkma yasağının uygulamalı olarak sürdüğü Şırnak’ın İdil ilçesinde çatışmaların ve binaların en çok zarar gördüğü Turgut Özal Mahallesi’nde İnsan Hakları Derneği (İHD) heyeti tarafından incelemeler yapıldı.
 • 18:21 Kayıp Yakınları 373'üncü Kez Oturacak İnsan Hakları Derneği (İHD) ve kayıp yakınlarınca Diyarbakır'da her hafta düzenlenen oturma eyleminin 373'üncüsü gerçekleştirilecek.
 • 12:35 Mısır'da Cezaevlerindeki İhlaller Mısır'da Akrep Tutukluları Aileleri ile Dayanışma Derneği, yetkilileri tutuklu ailelerine ziyaret izni vermemekle suçladı.
 • 15:37 Diyarbakır'da 310 STK'dan Sur'un Kamulaştırılmasına Tepki Diyarbakır'da 310 STK'dan Sur'un Kamulaştırılmasına Tepki Diyarbakır'da 310 sivil toplum örgütününü temsilcisi, merkez Sur ilçesinde Bakanlar Kurulunun acele kamulaştırılma kararı çıkarmasına tepki gösterdi.
 • 15:06 Diyarbakır'da 310 Stk'dan Sur'un Kamulaştırılmasına Tepki Diyarbakır'da 310 Stk'dan Sur'un Kamulaştırılmasına Tepki Diyarbakır'da 310 sivil toplum örgütü merkez Sur İlçesi'nin Bakanlar Kurulu kararıyla acele kamulaştırılmasına tepki gösterdi.
 • 23:12 Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kuruluyor TBMM Genel Kurulunda, Türkiye İnsan Hakları ve Eşitlik Kurumu Kanunu Tasarısı'nın tümü üzerinde, partiler adına görüşmeler tamamlandı.
 • 15:53 Hdp Grup Toplantısı Hdp Grup Toplantısı Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Başkanı Figen Yüksekdağ, "Çocuklara tacizin, çocuklara dönük istismarın üstünün siyasi kaygılarla örtülmesine izin vermeyeceğiz" dedi.
 • 15:39 Altınköprü Katliamı'nın 25'inci Yılı Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şube Başkanı Dr. Eşref Kamil, Irak'ın Kerkük kentinde 100'den fazla Türkmen'in hayatını kaybettiği Altınköprü Katliamı'nın 25'inci yılı dolayısıyla açıklamalarda bulundu.
 • 15:37 Irak Türkmeneli Derneği Başkanı Kamil, Altınköprü Katliamını Kınadı Irak Türkmeneli Derneği Başkanı Kamil, Altınköprü Katliamını Kınadı Irak Türkmeneli İnsan Hakları Derneği Sakarya Şube Başkanı Eşref Kamil, Irak'ta 1991 yılında Altınköprü kasabasında gerçekleşen katliamı kınadı.
 • 08:48 Türkiye'de 2015 Yılında 244 Kadın Taciz ve Tecavüze Uğradı Türkiye'de 2015 Yılında 244 Kadın Taciz ve Tecavüze Uğradı 2015 Yılı Hak İhlalleri Raporuna göre, Türkiye'de 244 kadın taciz ve tecavüze uğradı. Raporda son bir yılda meydana gelen şiddet olaylarındaki artış da dikkat çekti.