SON DAKİKA KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Bölgesel Yönetimi Haberleri

 • 20:47Neçirvan Barzani, Türkmen Partileri Ziyaret EttiNeçirvan Barzani, Türkmen Partileri Ziyaret EttiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Türkmen heyetin IKBY Başbakanı ve KDP Genel Başkan Yardımcısı Barzani'yi karşılaması- IKBY Başbakanı ve KDP Genel Başkan Yardımcısı Barzani'nin Türkmen heyeti ile bir araya gelmesi- IKBY Başbakanı ve KDP Genel Başkan Yardımcısı Barzani'nin açıklaması- Irak Türkmen Cephesi (ITC) Milletvekili Aydın Maruf'un açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani, Erbil'de Türkmence hutbe okunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 • 17:08Barzani: Türkmenleri Azınlık Olarak GörmüyoruzIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Türkmenleri hiçbir zaman azınlık olarak görmediklerini ifade etti.
 • 17:02Erbil ile Tahran Arasında Mahkum DeğişimiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile İran arasında mahkum değişimini öngören anlaşma imzalandı.
 • 16:47Neçirvan Barzani, Türkmen Partileri Ziyaret EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı ve Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Genel Başkan Yardımcısı Neçirvan Barzani, Erbil'de Türkmence hutbe okunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
 • 16:08Aa Günün1- Yunanistan'da yapılan referandumda sandıktan "Hayır" kararı çıktı Yunan İçişleri Bakanlığı'nın açıkladığı sonuçlara göre, halkın kararı yüzde 61,31 "Hayır", yüzde 38,69 "Evet" olarak yansıdı.
 • 15:30Diyarbakır'da 'Kürdistan Tiyatro Meclisi' KurulduDiyarbakır'da 'Kürdistan Tiyatro Meclisi' KurulduDiyarbakır'da Kürdistani kültürel ve sanatsal değerleri tiyatro sahnesine taşımak amacıyla Kürdistan Tiyatro Meclisi kuruldu.
 • 15:05Suriye Türkmenleri Kendi Ordusunu KuruyorSuriye Türkmenleri Kendi Ordusunu Kuruyor"Kaybedecek tek bir dakikalarının bile kalmadığını" savunan Türkmenler, kendi ordularını kuracaklarını duyurdu.
 • 14:00Belediye Çalışanları İftarda Bir Araya GeldiBelediye Çalışanları İftarda Bir Araya GeldiVan’ın İpekyolu Belediyesi çalışanlar, Ramazan ayı vesilesiyle iftar yemeğinde bir araya getirdi.
 • 11:40Irak Güçlerinin Daeş'e Yönelik OperasyonlarıIrak'ın Kerkük kentinde DAEŞ ile çıkan çatışmalarda 3 Peşmergenin hayatını kaybettiği, 10'dan fazla Peşmergenin yaralandığı bildirildi.
 • 09:19Cihan Haber Ajansı Gündemi- Bakanlar Kurulu, son toplantısını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda gerçekleştirecek.
 • 03:32Nusaybin'de Hendek Protestosu Olaylı BittiNusaybin'de Hendek Protestosu Olaylı BittiMardin'de Suriye sınırında askerler tarafından kazılan hendeği protesto etmek için düzenlenen yürüyüşün ardından olaylar çıktı.
 • 02:17Nusaybin'de Olaylı GeceNusaybin'de Olaylı GeceMardin'in Nusaybin İlçesi'nde Suriye sınırında askerler tarafından kazılan hendeği protesto etmek için düzenlenen yürüyüşünün ardından olaylar çıktı.
 • 23:23Erbil ile Bağdat Arasındaki Bütçe AnlaşmazlığıErbil ile Bağdat Arasındaki Bütçe AnlaşmazlığıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani basın toplantısı- Kürdistan İslami Hareket Partisi Lideri İrfan Abdulaziz basın toplantısı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, bütçe paylarını eksik ödeyen merkezi Irak hükümetiyle yola devam edemeyeceklerini, farklı çözüm arayışlarına gideceklerini belirtti.
 • 22:29Erbil ile Bağdat Arasındaki Bütçe AnlaşmazlığıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, bütçe paylarını eksik ödeyen merkezi Irak hükümetiyle yola devam edemeyeceklerini, farklı çözüm arayışlarına gideceklerini belirtti.
 • 20:02Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde Başkanlık TartışmasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde Başkanlık TartışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KDP, IKBY ve KYB yöneticilerin görüşmesinden detaylar- KYB 2'inci Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Berhem Salih'nin açıkalamsı- IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'nin açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin iddia edildiği gibi geniş yetkilere sahip olmadığını, önemli kararların Parlamento'da alındığını bildirdi.
 • 18:01Faik Bucak Mezarı Başında AnıldıFaik Bucak Mezarı Başında AnıldıKürdistan Demokrat Partisinin (TKDP) kurucusu Faik Bucak ölümünün 49. yılında Şanlıurfa’nın Siverek Belediyesi Asri Mezarlığında mezarı başında anıldı.
 • 17:42Mesrur Barzani: PKK Kandil'i BoşaltmalıMesrur Barzani: PKK Kandil'i BoşaltmalıIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani'nin oğlu Mesrur Barzani, PKK'nin Kandil'i boşaltmasının gerektiğini ifade etti.
 • 16:56Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde Başkanlık TartışmasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin iddia edildiği gibi geniş yetkilere sahip olmadığını, önemli kararların Parlamento'da alındığını bildirdi.
 • 16:45Neçirvan Barzani: Kdp Olarak Parlamenter Sisteme Karşı DeğilizIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) olarak parlamenter sisteme karşı olmadıklarını ifade etti.
 • 11:32Ikby Hükümet Sözcüsü Dizayi AçıklamasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümet Sözcüsü Sefin Dizayi, Türkiye'de koalisyon hükümetinin kurulmasından sonra da Ankara ile Erbil arasındaki iyi ilişkilerin devam edeceğini bildirdi.
 • 10:39Ikby Parlamentosu'nda "Azınlık Kotası" TartışmasıIrak'ın Erbil kentinde bir araya gelen azınlık topluluklarının temsilcileri, bazı partilerin azınlıklara uygulanan kotanın kaldırılması için Parlamento'ya yasa tasarısı sunma girişimlerine tepki gösterdi.
 • 09:47Tutuklu Polislere Destek Verdi Diye Ağır Cezada YargılanacakTutuklu Polislere Destek Verdi Diye Ağır Cezada YargılanacakBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Kaptan Kartal, Mersin'de polislere yönelik düzenlenen operasyonu protesto etmek amacıyla yürüyüşe katıldığı ve terör örgütü ile mücadele edenleri hedef gösterdiği gerekçesiyle Mersin 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde hakkında dava açıldığını söyledi.
 • 23:21Canikli: Canikli: "Sadece Koalisyon Kurmak İçin Koalisyon Kurulmaz"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - AK Parti İl Divan Kurulu Toplantısı'ndan detaylar, - Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli'nin konuşması, Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli: - "Kurulacak koalisyon mantıklı, adil, gerçekçi, ülkenin problemlerine çözüm üretebilir bir koalisyon olması gerekir. Yani sadece koalisyon kurmak için de koalisyon kurulmaz"- "Bu devlet, bu millet, bu coğrafya, bu medeniyet kesinlikle bu topraklarda böyle bir fitne devletinin kurulmasına müsaade etmez ve etmeyecektir" Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Kurulacak koalisyon mantıklı, adil, gerçekçi, ülkenin problemlerine çözüm üretebilir bir koalisyon olması gerekir. Yani sadece koalisyon kurmak için de koalisyon kurulmaz" dedi.
 • 22:31Gümrük ve Ticaret Bakanı Canikli AçıklamasıGümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, "Kurulacak koalisyon mantıklı, adil, gerçekçi, ülkenin problemlerine çözüm üretebilir bir koalisyon olması gerekir. Yani sadece koalisyon kurmak için de koalisyon kurulmaz" dedi.
 • 16:47Barzani: Anayasa Bir Kişi İçin YazılmazIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani, anayasanın bir kişi için yazılamayacağını söyledi.
 • 16:36Bingöl Hdp'li Baluken: Akp, Suriye'de Çetelere Destek VeriyorBingöl Hdp'li Baluken: Akp, Suriye'de Çetelere Destek VeriyorHdp'li Baluken: AKP, Suriye'de çetelere destek veriyor HDP Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde Suriye'de IŞİD'le çıkan çatışmada ölen YPG'li Muhammet Borak'ın cenaze törenine katıldı.
 • 16:19Hdp'li Baluken: Türkiye, Suriye'de Çetelere Destek VeriyorHdp'li Baluken: Türkiye, Suriye'de Çetelere Destek VeriyorHdp Grup Başkan Vekili İdris Baluken, Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde Suriye'de IŞİD'le çıkan çatışmada ölen YPG'li Muhammet Borak'ın cenazesine katıldı.
 • 14:05Musul Operasyonu HazırlığıIrak Hava Kuvvetleri'ne bağlı uçaklar, "Musul'u Kurtarma Operasyonu" bildirileri dağıttı.
 • 13:54Diyarbakır Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Türkiye'nin Savaşa Değil, Barışa İhtiyacı VarDiyarbakır Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Türkiye'nin Savaşa Değil, Barışa İhtiyacı VarDbp Eş Genel Başkanı Yüksek: Türkiye'nin savaşa değil, barışa ihtiyacı var Diyarbakır'da partisinin meclis toplantısında konuşan Demokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, "Erdoğan ve AKP hükümeti maalesef Türkiye'yi bir savaşa sürükleme eğiliminde.
 • 13:18DBP'li Yüksek: Türkiye'nin Savaşa Değil, Barışa İhtiyacı VarDBP'li Yüksek: Türkiye'nin Savaşa Değil, Barışa İhtiyacı VarDBP Eş Genel Başkanı Kamuran Yüksek, Diyarbakır'da partisi toplantısında yaptığı konuşmada, "Erdoğan ve AKP hükümeti maalesef Türkiye'yi bir savaşa sürükleme eğiliminde.
 • 11:59Erbil, Bağdat'a Verdiği Petrolü DüşürdüErbil, Bağdat'a Verdiği Petrolü DüşürdüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi, Haziran ayında Irak Milli Petrol Şirketine verdiği petrol miktarını düşürdü.
 • 18:08Irak'ta İlk Türkçe Hutbe OkunduIrak'ta İlk Türkçe Hutbe OkunduGÖRÜNTÜ GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Erbil'deki Küreci Camisi- Cuma namazı kılanlar- Irak Türkmen Cephesi (ITC) Milletvekili Aydın Maruf ile röportaj- Cami cemaatinden Eşref Taha ile röportaj- Küreci Camisi İmamı Haydar Osman ile röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yıllar sonra ilk defa Türkçe'nin Türkmence lehçesinde hutbe okunması olumlu karşılandı.
 • 17:43MHP'li Büyükataman: Kendilerine Tayyip Erdoğan İcazetli Deniz Baykal'ı Aday Yapanlar KaybetmişlerdirMhp Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, TBMM Başkanlık seçimleri sonrasında partisine yönelik eleştirilere ilişkin yazılı açıklama yaptı.
 • 16:23Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- Beştepe Millet Camii açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Bizim medeniyetimizin en önemli maddi unsurları camilerimizdir.
 • 15:45MHP Genel Sekreteri Büyükataman'dan Meclis Başkanlığı Seçimlerine İlişkin AçıklamaMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, TBMM Başkanlık seçimlerine ilişkin olarak, "Madem AKP’nin kaybetmesini istiyorlardı, yabancı olmadıkları bir isim olan Ekmeleddin İhsanoğlu Beyefendi’yi destekleyebilirlerdi.
 • 15:36Irak'ta İlk Türkçe Hutbe OkunduIrak'ta İlk Türkçe Hutbe OkunduGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kerkük Haci Behiye Camisi- Irak Türkmen Cephesi Milletvekili Aydın Maruf ile röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Türkçe hutbe verilmesinin yasalaşmasının ardından Türkçe'nin Türkmence lehçesinde hazırlanan ilk hutbe Erbil'de okundu.
 • 15:30Irak'ta İlk Türkçe Hutbe OkunduIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yıllar sonra ilk defa Türkçe'nin Türkmence lehçesinde hutbe okunması olumlu karşılandı.
 • 14:21Irak'ta İlk Türkçe Hutbe OkunduIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) Türkçe hutbe verilmesinin yasalaşmasının ardından Türkçe'nin Türkmence lehçesinde hazırlanan ilk hutbe Erbil'de okundu.
 • 22:20Kanatlı Sektörü Geçen Yılın İhracat Rakamlarını Korumayı HedefliyorKanatlı Sektörü Geçen Yılın İhracat Rakamlarını Korumayı HedefliyorKanatlı sektörü geçen yılın ihracat rakamlarını korumayı hedefliyor BELMA BAĞRIK/ MERSİN Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY), mayıs ayında durdurduğu Türkiye'den tavuk ithalatına yeniden başlamasıyla ihracatçılar rahat bir nefes aldı.
 • 18:17Ikby Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid KadirIkby Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid KadirGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir ile röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, Peşmerge güçlerinin operasyonları ve koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında son bir yılda 14 binin üzerinde DAEŞ militanının öldürüldüğünü belirtti.
 • 17:23DTK: Sivas'taki Katliamcı Zihniyet IŞİD'i YarattıDTK: Sivas'taki Katliamcı Zihniyet IŞİD'i YarattıDemokratik Toplum Kongresi (DTK), Sivas Katliamı'nın tekçi zihniyetin dayatmaları sonucu gerçekleştiğine dikkati çekti.
 • 17:22Diyarbakır'da 'İklim Adaleti' PaneliDiyarbakır'da yaşam savunucuları tarafından "İklim adaleti ve ekoloji mücadeleleri" başlıklı panel düzenlendi.
 • 15:54Belediye Eş Başkanından Rojava'ya Destek AçıklamasıBelediye Eş Başkanından Rojava'ya Destek AçıklamasıBatman Belediye Eş Başkanı Gülistan Akel, DAİŞ çetelerinin saldırılarına maruz kalan Rojava'ya destek çağrısı yaptı.
 • 15:34Irak'ta 14 Binden Fazla Daeş Militanı Öldürüldü"MUHAMMET KURŞUN - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, Peşmerge güçlerinin operasyonları ve koalisyon güçlerinin düzenlediği hava saldırılarında son bir yılda 14 binin üzerinde DAEŞ militanının öldürüldüğünü belirtti.
 • 14:30Peşmergenin Kobani'ye Gitmesi Gündemde Değil"Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanı Mustafa Seyid Kadir, Suriye'nin Kobani (Ayn el-Arap) ilçesine birlik gönderme konusunun şimdilik gündemlerinde olmadığını bildirdi.
 • 13:20İpekyolu Belediyesinden Konser, Tiyatro ve Film Gösterimiİpekyolu Belediyesinden Konser, Tiyatro ve Film GösterimiVan merkez İpekyolu Belediyesi, Ramazan etkinlikleri kapsamında tiyatro, konser ve film gösterimi düzenledi.
 • 22:43Suriyeli Baba, Oğlunu Kaçıran PKK'yı Protesto İçin Kendini YaktıSuriyeli Baba, Oğlunu Kaçıran PKK'yı Protesto İçin Kendini YaktıIKBY'de yaşayan Suriyeli sığınmacı Velid Abdurrahman, 15 yaşındaki oğlunun PKK tarafından kaçırılmasını protesto etmek için kendini yaktı.
 • 17:58Diyarbakır'da 95 Stk: Rojava'ya Müdahale Türkiye'yi Büyük Bir Bataklığa SürüklerDiyarbakır'da 95 Stk: Rojava'ya Müdahale Türkiye'yi Büyük Bir Bataklığa SürüklerDiyarbakır'da 95 sivil toplum örgütü Türkiye'nin Suriye'ye müdahale edeceği yönündeki iddialar üzerine yaptıkları ortak açıklamada, Suriye'de Kürtlerin yaşadığı Rojava bölgesine bir müdahaleden Türkiye'yi büyük bir bataklığa sürükleyeceğini belirtti.
 • 16:34Irak Güçlerinin Daeş'e Yönelik OperasyonlarıIrak'ta haziran ayında 700'den fazla DAEŞ militanının öldürüldüğü iddia edildi.
 • 14:52Diyarbakır'da 95 Stk: Rojava'ya Müdahale Türkiye'yi Büyük Bir Bataklığa SürüklerDiyarbakır'da 95 Stk: Rojava'ya Müdahale Türkiye'yi Büyük Bir Bataklığa SürüklerDiyarbakır'da 95 sivil toplum kuruluşu Türkiye'nin Suriye'ye müdahale edeceği yönündeki iddialar üzerine ortak açıklama yaptı.