SON DAKİKA KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Bölgesel Yönetimi Haberleri

 • 12:26Kürt Lideri Barzani'nin 49 Yıl Önce Ortaya Çıkan MektubuKürt Lideri Barzani'nin 49 Yıl Önce Ortaya Çıkan MektubuKürt lideri Mustafa Barzani'nin 22 Ağustos 1966'da İslam tarihinin önemli düşünce adamı Seyyid Kutub'un idam edilmemesi için Mısır Cumhurbaşkanı'na yazdığı mektup ortaya çıktı.
 • 21:28Ucm Savcısı Ocampo Irak'taUluslararası Ceza Mahkemesi Savcısı Luis Moreno-Ocampo, Irak temasları çerçevesinde Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü.
 • 19:51Ikby'deki "Başkanlık Krizi"Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, bölgedeki başkanlık tartışmalarına ilişkin, "Herkesin içi rahat olsun, bu demokratik rekabette yanlış hiç bir şey olmayacak.
 • 16:21Irak'taki OlaylarKerkük'te DAEŞ'in elindeki Havice ilçesinden kaçan halk, Peşmergenin kontrolündeki güvenli bölgelere sığınıyor.
 • 16:01Hakkari Yüksekdağ: Eş Başkanlar, Haksız ve Hukuksuz Bir Şekilde Tutuklandı 1-Hakkari Yüksekdağ: Eş Başkanlar, Haksız ve Hukuksuz Bir Şekilde Tutuklandı 1-Yüksekdağ: Eş başkanlar, haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuklandı Behçet DALMAZ/ HAKKARİ, (DHA)- HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, belediye eş başkanlarının, haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuklandığını iddia etti.
 • 15:57MHP Grup Başkanvekili Vural AçıklamasıMHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, yeni Hükümet'in, AK Parti ve HDP'nin Dolmabahçe mutabakatıyla oluştuğunu iddia ederek, "Bu Hükümet seçim Hükümeti değildir, AK Parti'nin seçim kampanyası hükümetidir" dedi.
 • 15:54Yüksekdağ: Eş Başkanlar, Haksız ve Hukuksuz Bir Şekilde TutuklandıYüksekdağ: Eş Başkanlar, Haksız ve Hukuksuz Bir Şekilde TutuklandıHdp Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, belediye eş başkanlarının, haksız ve hukuksuz bir şekilde tutuklandığını iddia etti.
 • 15:50Vural: Vural: "Kandil'e Operasyonlar Neden Durdu"MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, Kandil’e yapılan operasyonların neden durduğunu sorarak, ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsünün, ’koalisyonla birlikte operasyon yapılırken başka bir operasyon yapılmayacağına ilişkin bir mutabakat olduğu yönünde açıklama yaptığını’ iddia etti.
 • 21:11Ikby'deki Başkanlık KriziIkby'deki Başkanlık KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Basın mensuplarından detay planlar- IKBY Başkanlık Divanı Başkanı Fuat Hüseyin'in basın toplantısı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) "başkanlık krizi"nin ele alındığı ve beş büyük partinin temsilcilerinin katıldığı altıncı toplantıda başkanlık seçimlerine ilişkin 3 maddenin değerlendirilmesi kararı alındı.
 • 20:01Ikby'deki Başkanlık KriziIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) "başkanlık krizi"nin ele alındığı ve beş büyük partinin temsilcilerinin katıldığı altıncı toplantıda başkanlık seçimlerine ilişkin 3 maddenin değerlendirilmesi kararı alındı.
 • 19:33Kürt Partileri, Barzani'nin Başkanlığı Üzerine AnlaşamadıIrak Kürdistan Bölgesi'nde faaliyet gösteren Kürt partileri, geçtiğimiz 19 Ağustos tarihinde başkanlık süresi sona eren Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani’nin yeniden başkanlığı konusunda anlaşamadı.
 • 16:13Ikby'deki Başkanlık KriziIkby'deki Başkanlık KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Partililerin toplantı salonuna gelmesi- IKBY Başkanlık Divanı Başkanı Fuat Hüseyin'in toplantıya gelişi- IKBY Başbakan yardımcısı Kubat Talabani'n toplantıya gelişi- Toplantı salonundan detay planlar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY), "başkanlık krizi"nin ele alındığı görüşme, 5 büyük parti Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Goran Hareketi, İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) ve İslami Toplum Partisi'nin (Komel) katılımıyla başladı.
 • 14:13Ikby'deki Başkanlık KriziIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY), "başkanlık krizi"nin ele alındığı görüşme, 5 büyük parti Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Goran Hareketi, İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) ve İslami Toplum Partisi'nin (Komel) katılımıyla başladı.
 • 13:57Bağdat ile Erbil Arasındaki Bütçe AnlaşmazlığıBağdat ile Erbil arasında yaşanan petrol sorunu nedeniyle, 2016 bütçe tasarısında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) yüzde 17'lik payının ve diğer harcamalarının yer almayacağı belirtiliyor.
 • 12:37Daeş'ten Kaçan Musullu Sığınmacılarının Eğitim SorunuMusul İl Meclisi Başkanı Beşar Kiki, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) kalan sığınmacı 3 bin öğrencinin eğitim sorununun çözüldüğünü belirtti.
 • 17:45Irak'taki OlaylarIrak'ın Musul vilayetine bağlı Şengal ilçesinde, Ağustos 2014'ten bu yana Peşmerge güçleri ile terör örgütü DAEŞ arasındaki çatışmalarda bin militanın öldürüldüğü bildirildi.
 • 15:57Ikby'deki Başkanlık KriziIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY), "başkanlık krizi" için siyasi partiler arasında yapılacak görüşmelere yarın devam edilecek.
 • 11:19Hdp'li Heyet Cizre'deki Olayları Yerinde İncelediHdp'li Heyet Cizre'deki Olayları Yerinde İncelediŞIRNAK (İHA) – Şırnak’ın Cizre ilçesinde ikisi çocuk 4 sivilin öldüğü, 3’ü asker 8 kişinin de yaralandığı olayı yerinde incelemek için ilçeye gelen HDP Siirt Milletvekili Kadri Yıldırım, “Bu kanın durması için gerekirse Kandil’e, gerekirse Erdoğan’a, gerekirse de Davutoğlu’na da gideriz” dedi.
 • 07:27Terör Örgütü Daeş'in Musul'daki UygulamalarıNİNOVA (AA ) - Irak'ın Kuzeyindeki Musul'dan Hacca giden halkın, evlerini ve ailelerini DAEŞ'e rehin bırakmak zorunda kaldıkları bildirildi.
 • 16:09Konya'da Adres Soran Pilot Üsteğmen Saldırıya UğradıKonya'da Adres Soran Pilot Üsteğmen Saldırıya UğradıKonya'da adres soran pilot üsteğmen saldırıya uğradı Hasan DÖNMEZ/KONYA, (DHA) - KONYA'da 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli hava pilot üsteğmen F.K., adres sorduğu büfeci ve yanındaki arkadaşının çıkan tartışma sonucu saldırısına uğradı.
 • 15:31Konya'da Adres Soran Pilot Üsteğmen Saldırıya UğradıKonya'da Adres Soran Pilot Üsteğmen Saldırıya UğradıKonya'da 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı'nda görevli hava pilot üsteğmen F.K., adres sorduğu büfeci ve yanındaki arkadaşının çıkan tartışma sonucu saldırısına uğradı.
 • 02:46Cizre'de Hayatını Kaybeden Gencin Yakınından Polise: Siz Kiminle SavaşıyorsunuzCizre'de Hayatını Kaybeden Gencin Yakınından Polise: Siz Kiminle SavaşıyorsunuzCizre'de çıkan olaylarda hayatını kaybeden 16 yaşındaki Adem İrtegün'ün yakınları, polisle kavga etti: Siz kiminle savaşıyorsunuz? Burası sizin ülkeniz değil mi?
 • 01:03KCK: HDP'nin Hükümette Yer Alması Tutumumuzu DeğiştirmezKCK: HDP'nin Hükümette Yer Alması Tutumumuzu DeğiştirmezPKK'nın çatı örgütü KCK, HDP'li vekillerin kabineye girmesinin kendileri açısından durumu değiştirmeyeceğini açıkladı.
 • 15:49Ikby'deki Başkanlık KriziIkby'deki Başkanlık KriziGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Kürdistan Sosyalist Partisi (KSP) ofisinden detay plan- KDP heyetinin karşılanması- Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ve Kürdistan Sosyalist Partisi (KSP) heyetlerin görüşmesi- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı Müsteşarı ve Kürdistan Demokrat Partisi yöneticisi Mesrur Barzani ve Kürdistan Sosyalist Partisi (KSP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmut'un basın açıklamaları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı Müsteşarı ve Kürdistan Demokrat Partisi yöneticisi Mesrur Barzani ve beraberindeki KDP heyeti, bölgedeki "başkanlık krizini" aşmak amacıyla yürütülen temaslar çerçevesinde Kürdistan Sosyalist Partisi (KSP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmut'u ziyaret etti.
 • 14:58Terör Örgütü PKK'nın En Büyük Kazancı Uyuşturucudanİçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Aziz Yıldırım, 1984'ten beri gerek Türkiye gerekse Avrupa ve ABD'de yapılan incelemelerde bölücü terör örgütü PKK'nın uyuşturucudan çok para kazandığının ifade edildiğini söyledi.
 • 14:40Ikby'deki Başkanlık KriziIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Güvenlik Ajansı Müsteşarı ve Kürdistan Demokrat Partisi yöneticisi Mesrur Barzani, "başkanlık krizi"nin partiler arasındaki bir mesele olarak kaldığını belirterek "Peşmerge ve diğer güvenlik güçleri, bu siyasi çekişmeye hiçbir şekilde müdahil olmadı" dedi Barzani ve beraberindeki KDP heyeti, bölgedeki "başkanlık krizini" aşmak amacıyla yürütülen temaslar çerçevesinde Erbil'de Kürdistan Sosyalist Partisi (KSP) Genel Sekreteri Muhammed Hacı Mahmut'u ziyaret etti.
 • 01:33Işid Bombalı Tuzaklarla DireniyorIşid Bombalı Tuzaklarla DireniyorIrak'ta IŞİD'e karşı mücadele başlatan ordu ve Şii militanlar, Ramadi yolunda ilerleme sağladı.
 • 22:16Kuzey Irak'taki Kuzey Irak'taki "Başkanlık Krizi"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - IKBY Başkanlık Divanı Başkanı Fuat Hüseyin'in basın toplantısı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) 5 büyük siyasi parti Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Goran (Değişim) Hareketi, Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) ve İslam Toplum Partisi'nin (Komela) bölgedeki "başkanlık krizini" çözmek için yaptıkları toplantıda 13 madde üzerinde prensipte anlaştıkları bildirildi.
 • 21:16Kuzey Irak'taki "Başkanlık Krizi"Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) 5 büyük siyasi parti Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB), Goran (Değişim) Hareketi, Kürdistan İslami Birlik Partisi (Yekgirtu) ve İslam Toplum Partisi'nin (Komela) bölgedeki "başkanlık krizini" çözmek için prensipte anlaştıkları bildirildi.
 • 17:04Dhkp-C'ye Yönelik Yürütülen Soruşturma TamamlandıOkmeydanı’nda DHKP-C terör örgütüne yönelik yapılan operasyonda gözaltına alınan ve aralarında İngiliz Stephen Shah Kaczynski’nin de bulunduğu 20 şüpheli hakkında iddianame hazırlandı.
 • 13:54Daeş'in Alıkoyduğu Yezidi KadınlarIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Kadın Konseyi Başkanı Pahşan Zengene, terör örgütü DAEŞ'in alıkoyduğu Yezidi kadınlardan bir kısmının hala kurtarılamadığını belirtti.
 • 10:46IŞİD'den Haraç Vermeyi Reddeden Zenginlere Kulak Kesme CezasıIŞİD'den Haraç Vermeyi Reddeden Zenginlere Kulak Kesme CezasıIŞİD, Musul'da örgüte haraç vermeyi reddeden 23 zengin vatandaşa sözde şeriat mahkemesi kararıyla kulak kesme cezası verdi. Örgüt ayrıca 10 kişiyi de kurşuna dizdi.
 • 23:00Diyarbakır - Hdp'li Irmak,: Bu Ülkeyi Bölme Noktasına GetirmeyinDiyarbakır - Hdp'li Irmak,: Bu Ülkeyi Bölme Noktasına GetirmeyinHdp'li Irmak,: Bu ülkeyi bölme noktasına getirmeyin HDP Hakkari Milletvekili ve DTK Eşbaşkanı Selma Irmak, öz yönetim açıklaması yapan siyasilerin tutuklandığını ve bu duruma müsaade etmeyeceklerini belirterek, "Söz konusu talep halktan gelince bu talep kriminalize ediliyor, terörize ediliyor ve bu talep katliamla bastırılıyor.
 • 17:00HDP'li Irmak: Gözaltılar Sürerse Belediyelerin Önüne Hendek KazacağızHDP'li Irmak: Gözaltılar Sürerse Belediyelerin Önüne Hendek KazacağızHDP Hakkari Milletvekili Selma Irmak, belediye başkanlarının tutuklanmasını eleştirerek, "Gözaltılara devam ederlerse belediyelerin önüne hendek kazacağız." dedi.
 • 15:50Dtk Eş Başkanı Irmak'tan 'Öz Yönetim' AçıklamasıDtk Eş Başkanı Irmak'tan 'Öz Yönetim' AçıklamasıDemokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Selma Irmak, pek çok yerde öz yönetim taleplerinin ortaya konulduğunu belirterek, bunun devleti inkar etmek anlamına gelmediğini ve meşru bir talep olduğunu ifade etti.
 • 15:46Dindar Zebari: Kerkük'ün Demografik Yapısını DeğiştirmedikIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Dışişleri Sorumlusu Yardımcısı Dindar Zebari, IŞİD saldırılarından sonra Kerkük’ün demografisini değiştirmediklerini savundu.
 • 15:08Günay: Günay: "Öz Yönetimle Devlet Reddedilmiyor"Diyarbakır’da 87 sivil toplum kuruluşu, meslek odası ve siyasi partiler tarafından yapılan ortak açıklamada, sorunların şiddet ya da silahla değil, müzakere edilerek çözülmesi dışında doğru ve geçerli bir yöntemin olmadığına dikkat çekildi.
 • 14:53Mazlumder: Diyalog Kanalları AçılmalıMazlumder: Diyalog Kanalları AçılmalıMazlumder, "Çözüm sürecinde bir an önce diyalog kanallarını tekrar açılarak çözüm sürecini kaldığı yerden devam ettirmeli" çağrısında bulundu.
 • 11:35Bahreynli Gazeteciler Türkiye'deBaşbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) ve Kamu Diplomasisi Koordinatörlüğü iş birliğinde 24-30 Ağustos tarihleri arasında "Bahreyn Gazeteci Heyeti" programı düzenleniyor.
 • 11:08Duran Kalkan'dan Demirtaş'a Ağır Cevap, PKK'ya UyarıDuran Kalkan'dan Demirtaş'a Ağır Cevap, PKK'ya UyarıDuran Kalkan, Demirtaş'ın çağrısı için "HDP siyasette başarılı olamadı. Kendileri neyi başardılar da çağrı yapıyorlar" dedi. PKK'yı da saldırılar konusunda uyardı.
 • 18:47Neçirvan Barzani-Borge Brende GörüşmesiNeçirvan Barzani-Borge Brende GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi heyetinin Norveç heyetinin kapıda karşılanması.- Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende ve Savunma Bakanı Ine Marie Eriksen Söreide kabulünden detay planlar.
 • 18:40Barzani-Brende GörüşmesiBarzani-Brende GörüşmesiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende ve Savunma Bakanı Ine Marie Eriksen Söreide kabulünden detay planlar.
 • 16:59Ağrı Hdp ve Dbp'li Kadınlardan Ağrı Valisi'ne TepkiAğrı Hdp ve Dbp'li Kadınlardan Ağrı Valisi'ne TepkiHdp Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Ağrı Valisi Musa Işın'ın "Bir ilimizde 40'a yakın kız dağa kaçırılıp iğfal edildi" açıklamasına teapki gösterdi.
 • 16:30Molla Ahmet Derneği'nden AK Parti'ye DestekMolla Ahmet Derneği'nden AK Parti'ye DestekMolla Ahmet Derneği Başkanı ve Belediyesi Meclis Üyesi Abdurrahman Gürbüzcan, Türkiye üzerine kirli oyunlar oynandığını belirterek, oyunu bozacaklarını dile getirdi.
 • 16:25Norveç Dışişleri ve Savunma Bakanları, Erbil'deIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Norveç Dışişleri Bakanı Borge Brende ve Savunma Bakanı Ine Marie Eriksen Söreide'yle görüştü.
 • 16:25Ikby'deki Ekonomik KrizIkby'deki Ekonomik KrizGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Bulma Kurumu Sorumlusu Nazmi Musa ile röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Bulma Kurumu Sorumlusu Nazmi Musa, ekonomik kriz nedeniyle 78 bin kişinin işsiz kaldığını belirtti.
 • 15:54Hdp ve Dbp'li Kadınlardan Ağrı Valisi'ne TepkiHdp ve Dbp'li Kadınlardan Ağrı Valisi'ne TepkiHdp Ağrı Milletvekili Dilan Dirayet Taşdemir, Ağrı Valisi Musa Işın'ın "Bir ilimizde 40'a yakın kız dağa kaçırılıp iğfal edildi" açıklamasına teapki gösterdi.
 • 15:45Ikby'deki Ekonomik KrizIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı İş Bulma Kurumu Sorumlusu Nazmi Musa, ekonomik kriz nedeniyle bölgede son 1 yılda, 78 bin kişinin işsiz kaldığını belirtti.
 • 15:09Ft: İsrail, Petrol İhtiyacının Yüzde 77'sini Ceyhan'dan Karşılıyorİngiliz Financial Times gazetesi, İsrail'in son aylarda petrolünün yaklaşık yüzde 77'sini Irak Kürtlerinden aldığını yazdı.
 • 14:59FT: İsrail, Petrolünün Yüzde 77'sini Kürtlerden AlıyorFT: İsrail, Petrolünün Yüzde 77'sini Kürtlerden Alıyorİngiliz Financial Times gazetesi, İsrail'in son aylarda petrolünün yaklaşık yüzde 77'sini Irak Kürtlerinden aldığını yazdı.