SON DAKİKA KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Bölgesel Yönetimi Haberleri

 • 10:58 ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Irak Ziyareti ABD Başkan Yardımcısı Biden'ın Irak Ziyareti GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : ABD Başkan Yardımcısı Biden, IKBY Başkanı Barzani ile Erbil'de bir araya gelmesi Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 21:23 Kalkınma Bakanı Yılmaz'ın Erbil Temasları Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Türkiye ve Irak arasındaki ticari ilişkilerin güçlü olduğunu ancak sadece bir sınır kapısının mevcut ticaret hacmine bakıldığı zaman yetersiz kaldığını ifade etti.
 • 18:24 Ikby Başbakanı Neçirvan Barzani Ikby Başbakanı Neçirvan Barzani GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : IKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'nin basın mensuplarına açıklama yapması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak meclisinde meydana gelen olaylara ilişkin tavırlarının net olduğunu belirterek, Bağdat'taki merkezi yönetimin yaşadığı sorunlar karşısında Başbakan Haydar el-İbadi'ye destek verdiklerini açıkladı.
 • 17:11 Kalkınma Bakanı Yılmaz'ın Erbil Temasları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz'ın Erbil'de bir araya geldiği bildirildi.
 • 15:05 Barzani, Kanada Genelkurmay Başkanı Vance'yi Kabul Etti Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kanada Genelkurmay Başkanı Jonathan Vance ve beraberindeki askeri heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 14:05 Irak'taki Siyasi Gelişmeler Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Irak meclisinde meydana gelen olaylara ilişkin tavırlarının net olduğunu belirterek, Bağdat'taki merkezi yönetimin yaşadığı sorunlar karşısında Başbakan Haydar el-İbadi'ye destek verdiklerini açıkladı.
 • 19:57 Kalkınma Bakanı Yılmaz, Irak'ta Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) güvenliğinin kendileri için önemli olduğunu belirterek, "Türkiye olarak biz şuna yürekten inanıyoruz; bu bölgenin güvenliği bizim güvenliğimizdir.
 • 19:30 Tuzhurmatu'daki Çatışmalar Irak'ın Salahaddin vilayetine bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne (KYB) bağlı Peşmerge güçleri ile Haşdi Şabi'ye bağlı Türkmen Şii milisler arasında 4 gün süren çatışmaların ardından anlaşma sağlandığı bildirildi.
 • 16:48 Hdp Grup Başkanvekili Baluken Açıklaması HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın laiklikle ilgili sözlerine ilişkin, "Açık ve nettir ki Meclis Başkanı'nın yapmış olduğu açıklama ve yarın Anayasa Komisyonunda yapılacak olan halk iradesini tasfiye etme süreciyle birlikte saray ve AKP açısından rejim değişikliğiyle ilgili macun tüpten çıkmıştır.
 • 13:15 Batmanda Tiyatro Günleri Batmanda Tiyatro Günleri Batman Belediyesi Şehir Tiyatrosu'nun bu yıl 7.'si düzenlenecek olan Tiyatro Festivali için hazırlıklar başladı.
 • 11:53 Büyükataman: Ülkücüler, Oynanan Derin Oyuna Tek Yürek Olarak Cevap Verecek MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Milliyetçi Hareket Partililerin, Türk milliyetçilerinin, ülkücülerin ülkenin üzerinde oynanan derin ve büyük oyuna tek bir yürek halinde cevap vereceklerini söyledi.
 • 17:17 Tuzhurmatu'daki Çatışmalar Irak'ın Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne (KYB) bağlı Peşmerge güçleri ile Haşdi Şabi çatısı altında yer alan Şii Türkmen milisler arasındaki çatışmaların devam ettiği belirtildi.
 • 16:37 Barzani: Çatışmalar Endişe Verici Barzani: Çatışmalar Endişe Verici Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde son birkaç gündür meydana gelen çatışma ve gerginliklerin son derece endişe verici olduğunu belirtti.
 • 15:31 Tuzhurmatu'daki Çatışmalar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde son birkaç gündür meydana gelen çatışma ve gerginliklerin son derece endişe verici olduğunu belirtti.
 • 14:39 Tuzhurmatu'daki Çatışmalar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosundaki Irak Türkmen Cephesi (ITC) Milletvekili Aydın Maruf, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde yaşananların iktidar ve hakimiyet kurma girişimi olduğunu belirterek, olayları Türkmen-Kürt çatışması olarak ele alanların yanlış hesaplar yaptığını ifade etti.
 • 03:53 Tuzhurmatu'da Türkmen-Kürt Çatışması Alevleniyor Tuzhurmatu'da Türkmen-Kürt Çatışması Alevleniyor Irak'ın Selahattin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Peşmerge güçleri ile Türkmenler arasında başlayan çatışmalarda çok sayıda kişi öldü.
 • 03:29 Tuzhurmatu'da Türkmen- Kürt Çatışması Devam Ediyor Tuzhurmatu'da Türkmen- Kürt Çatışması Devam Ediyor Irak'ın Selahettin iline Bağlı Tuzhurmatu ilçesinde geçtiğimiz 23 Nisan günü başlayan Peşmerge güçleri ile Türkmenler arasında çatışmalar devam ediyor.
 • 19:57 Irak'taki Olaylar Irak'ın Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde, Kürdistan Yurtseverler Birliği'ne (KYB) bağlı Peşmerge güçleri ile Haşdi Şabi'ye bağlı Şii Türkmen milisler arasında çatışmaların tekrar başladığı belirtildi.
 • 15:34 Irak'taki Olaylar Irak'ın Kerkük kentinde yer alan Türkmen Hilal Sağlık Derneği Başkanı İstebrak Yazaroğlu, Salahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde Peşmerge ve Türkmen Şii milisler arasında çıkan çatışmada 8 kişinin hayatını kaybettiğini, 17 kişinin ise yaralandığını duyurdu.
 • 13:17 Dünya Müslüman Alimler Birliği'nin Irak'taki İnsani Yardımı Dünya Müslüman Alimler Birliği, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentinde yer alan Arbat Sığınmacı Kampı'ndaki 400 aileye gıda ve temizlik malzemesi yardımında bulunduğu belirtildi.
 • 12:33 Tekirdağ'da Polisi Alarma Geçiren Olay Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde, 7 katlı bir inşaattan uçlarına piknik tüpü bağlanıp bomba süsü verilerek aşağıya sarkıtılan ve üzerinde bir terör örgütünün adı yazan kırmızı renkli bez polisi alarma geçirdi.
 • 11:13 Tuzhurmatu'da Çatışmalar Sürüyor 8 Ölü, 36 Yaralı Tuzhurmatu'da Çatışmalar Sürüyor 8 Ölü, 36 Yaralı Tuzhurmatu'da çatışmalar sürüyor 8 ölü, 36 yaralı (2)Ahmet HAŞİM MUHTAROĞLU, TUZHURMATU (DHA) - Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Irak'ın Selahettin iline bağlı Tuzhurmatu İlçesinde çatışmalar devam ediyor.
 • 03:19 Tuzhurmatu'da Kanlı Çatışma Devam Ediyor : 8 Kişi Ölü 36 Yaralı Tuzhurmatu'da Kanlı Çatışma Devam Ediyor : 8 Kişi Ölü 36 Yaralı Ahmet HAŞİM MUHTAROĞLU/ TUZHURMATU (IRAK)- TÜRKMENLERİN yoğun olarak yaşadığı Irak'ın Selahettin iline bağlı Tuzhurmatu şehrinde, dün akşamdan beri çatışmalar devam ediyor.
 • 00:50 Dha Dış Haber- Tuzhurmatu'da Kanlı Çatışma Devam Ediyor : 8 Kişi Ölü 36 Yaralı Dha Dış Haber- Tuzhurmatu'da Kanlı Çatışma Devam Ediyor : 8 Kişi Ölü 36 Yaralı Türkmenlerin yoğun olarak yaşadığı Irak'ın Selahettin iline bağlı Tuzhurmatu İlçesinde, dün akşamdan beri yaşanan çatışmalar devam ediyor.
 • 13:04 Peşmerge ve Haşdi Şabi Arasındaki Çatışma Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani liderliğindeki Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Tuzhurmatu Sorumlusu Faruk Ahmed, Haşdi Şabi (Şii milis güçleri) ve Peşmerge güçleri arasında, bir kişinin ölümüne ve 5 kişinin yaralanmasına neden olan çatışmaların önüne geçilmediği takdirde sokak gerginliğinin yayılması uyarısında bulundu.
 • 20:56 ABD Genelkurmay Başkanı Dunford, Irak'ta Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Genelkurmay Başkanı Joseph Dunford ve beraberindeki askeri heyeti, Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 16:35 Kızıltepe Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Kızıltepe Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı açılışına katıldıMARDİN'in Kızıltepe İlçesi'nde, Mezopotamya Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı açıldı.
 • 16:17 TBMM Genel Kurulu AK Parti Grup Başkanvekili Naci Bostancı, Yargıtayın Ergenekon davası kararına ilişkin, "Yargının kararı kamu vicdanını tatmin edecek mahiyettedir.
 • 14:47 Suriye'deki İç Savaş Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Suriye'nin Haseke iline bağlı Kamışlı'da rejim birlikleri ve PYD militanları arasındaki çatışmalarda yaralananların bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavi altına alınması yönünde talimat verdiği bildirildi.
 • 13:59 Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Iraklı Kürt Bakan, Kızıltepe'de Tarım Fuarı Açılışına Katıldı Mardin'in Kızıltepe İlçesi'nde, Mezopotamya Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı açıldı.
 • 12:43 Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği Açıklaması Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, Irak'ın belirsiz bir geleceğe ve Suriye'de olduğu gibi iç savaşa sürüklendiğini söyledi.
 • 12:17 Iuc, Erbil'de "Birlikte Yaşama Kültürü" Konulu Toplantı Düzenledi Uluslararası Üniversiteler Konseyi (IUC) Başkanı Orhan Hikmet Azizoğlu, çatışma ortamından uzak, özgür bir coğrafya için çabaladıklarını ifade ederek, “Irkı, dili ve dini ne olursa olsun bu coğrafyada herkes özgür yaşasın" dedi.
 • 18:47 Mardin'de "Tarım ve Hayvancılık Fuarı" Törenle Açıldı Mardin'de "Mezopotam?a Bölgesel Tarım Ekipmanları ve Gıda Hayvancılık Fuarı" düzenlenen tör?nl? açıldı.
 • 18:30 Ikby Başbakan Yardımcısı Talabani Açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakan Yardımcısı Kubat Talabani, "ABD'nin Peşmerge güçlerine vereceği mali yardıma çok ihtiyaç var ve önemli bir süreçte gönderiliyor.
 • 14:19 Daeş'in Kimyasal Silah Saldırıları Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı'na bağlı Mahmur-Güver Cephesi Komutanı Sirvan Barzani, terör örgütü DAEŞ'in kimyasal silah içeren 12 füzeyle cephelerine saldırması sonucu 1'i ağır 6 Peşmerge'nin yaralandığını belirtti.
 • 09:42 Türkiye'nin Enerjide Merkez Ülke Olma Arayışı Türkiye'nin enerji arz güvenliğinin Katar, Türkmenistan ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) gibi alternatif kaynaklara yönelmesiyle güçleneceği belirtildi.
 • 22:20 İzmir Kürdistan Yazılı Forma Kiraz'ı Gerdi İzmir Kürdistan Yazılı Forma Kiraz'ı Gerdi Kürdistan yazılı forma Kiraz'ı gerdiİzmir'in Kiraz İlçesi'nde yaşayan 19 yaşındaki L.D., Kürdistan yazılı formayla çektirdiği fotoğrafı sosyal medyada paylaşınca bazı vatandaşların tepkisini topladı.
 • 19:03 Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'de (IKBY) yer alan Süleymaniye kentindeki İnsani Gelişim Üniversitesi'nin 3'ünci Bilim Konferansı'ndan detaylar Dünya Müslüman Alimler Birliği ve İnsani Gelişim Üniversitesi Genel Sekreteri Ali Karadaği'nin açıklaması Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, genel sekreterliğini yürüttüğü Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'de (IKBY) yer alan Süleymaniye kentindeki İnsani Gelişim Üniversitesi'nin 3'ünci Bilim Konferansı'na katıldı.
 • 18:58 Kürdistan Yazılı Forma Kiraz'ı Gerdi - Ek Fotoğraf Kürdistan Yazılı Forma Kiraz'ı Gerdi - Ek Fotoğraf
 • 16:58 Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Karadaği Açıklaması Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Ali Karadaği, bölgedeki güvenlik ve siyasi durumun kötü bir yöne doğru gittiğini belirterek, "Hizipcilik, kendini dayatma ve mezhep çatışmasının ne kadar kötü sonuçlar doğurduğunu gördük." dedi.
 • 16:51 Kürdistan Yazılı Forma İzmir'i Karıştırdı Kürdistan Yazılı Forma İzmir'i Karıştırdı İzmir'in Kiraz ilçesinde, Kürdistan yazılı forma ile fotoğraf çektiren ve bu fotoğrafı sosyal medyada paylaşan bir kişi, ilçede gerginliğe neden oldu.
 • 15:41 Erbil'de "Birlikte Yaşam Kültürü" Toplantısı Uluslararası Üniversiteler Konseyi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) "Birlikte Yaşam Kültürü" adı altında toplantı düzenlendi.
 • 13:54 Suriye'de Rejim Güçleri ile YPG Çatıştı: 2 YPG'li Öldü Suriye'de Rejim Güçleri ile YPG Çatıştı: 2 YPG'li Öldü Suriye'nin kuzeyinde yer alan Rojava bölgesindeki Kamışlı kentinde rejim askerleri ve YPG arasında yaşanan çatışmada 2 YPG'li öldü.
 • 09:55 Kamışlı'ya Geçerken 18 PKK'lının Öldürüldüğü Operasyonda Yakalanan PKK'lı Terörist : En Son Olmadı... Mardin'in Nusaybin ilçesinde Kamışlı'ya geçmeye çalışırken 2'si üst düzey 18 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyon yakalanan PKK'lı terörist konuştu.
 • 09:54 Kamışlı'ya Geçerken 18 PKK'lının Öldürüldüğü Operasyonda Yakalanan PKK'lı Terörist : En Son Olmadı... Kamışlı'ya Geçerken 18 PKK'lının Öldürüldüğü Operasyonda Yakalanan PKK'lı Terörist : En Son Olmadı... Kamışlı'ya geçerken 18 PKK'lının öldürüldüğü operasyonda yakalanan PKK'lı terörist : En son olmadı hepsi kaçtılarMardin'in Nusaybin ilçesinde Kamışlı'ya geçmeye çalışırken 2'si üst düzey 18 PKK'lının etkisiz hale getirildiği operasyon yakalanan PKK'lı terörist konuştu.
 • 09:27 Seta'nın "Enerjide Merkez Ülke Olma Arayışı" Raporu Açıklaması Türkiye'nin enerji arz güvenliğinin Katar, Türkmenistan ve Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) gibi alternatif kaynaklara yönelmesiyle güçleneceği belirtildi.
 • 08:47 Teröristten Teröristten "Pişmanlık" İtirafı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Teröristin konuşması Teröristten "pişmanlık" itirafı Nusaybin'de yakalanan terörist, bölücü terör örgütü PKK tarafından çocuklarıyla tehdit edildiğini belirterek, örgüte katıldığı için pişman olduğunu anlattı Mardin'in Nusaybin ilçesinde etkisiz hale getirilen 18 teröristle beraber kaçmaya çalışırken yakalanan terörist, bölücü terör örgütü PKK tarafından çocuklarıyla tehdit edildiğini belirterek, örgüte katıldığı için pişman olduğunu anlattı.
 • 08:27 Teröristten "Pişmanlık" İtirafı Mardin'in Nusaybin ilçesinde etkisiz hale getirilen 18 teröristle beraber kaçmaya çalışırken yakalanan terörist, bölücü terör örgütü PKK tarafından çocuklarıyla tehdit edildiğini belirterek, örgüte katıldığı için pişman olduğunu anlattı.
 • 08:08 Nusaybin'de Yakalanan Terörist PKK'nın Amacını Anlattı Nusaybin'de Yakalanan Terörist PKK'nın Amacını Anlattı Mardin Nusaybin'de teslim olan terörist, PKK'nın amacının alanı genişletip, Türk ordusunu bölgeden çıkarmak olduğunu söyledi.
 • 21:26 Ezidiler "Kırmızı Çarşamba Bayramı"Nı Buruk Kutluyor Iraklı Ezidiler, kutsal kabul ettikleri "Kırmızı Çarşamba Bayramı'"na, terör örgütü DAEŞ'in saldırısında hayatını kaybedenler ve akıbeti belli olmayan yakınlarından dolayı buruk bir şekilde giriyor.