SON DAKİKA KÜRDİSTAN BÖLGESEL YÖNETİMİ HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Bölgesel Yönetimi Haberleri

 • 20:27Hakkari'de Dbp ve Hdp'liler, PKK'ya Operasyonu Protesto EttiHakkari'de Dbp ve Hdp'liler, PKK'ya Operasyonu Protesto EttiHakkari'de DBP ve HDP'liler, PKK'ya operasyonu protesto etti PKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarının Türk savaş uçakları tarafından bombalanması ve bir çok ilde sürdürülen operasyonlar, Hakkari'de yapılan yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 19:40Sinirlioğlu'nun Irak ZiyaretiSinirlioğlu'nun Irak ZiyaretiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Görüşmeden genel ve detay görüntüler Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Süleymaniye kentinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri ve eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi ziyaret etti.
 • 19:30Hakkari'de Dbp ve Hdp'liler, PKK'ya Operasyonu Protesto EttiHakkari'de Dbp ve Hdp'liler, PKK'ya Operasyonu Protesto EttiPkk'nın Kuzey Irak'taki kamplarının Türk savaş uçakları tarafından bombalanması ve bir çok ilde sürdürülen operasyonlar, Hakkari'de yapılan yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 19:20Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Başkanlık TartışmasıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Başkanlık TartışmasıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Muhyiddin Ali Karadaği'nin gelişi- Toplantı sırasındaki detaylar- Muhyiddin Ali Karadaği'nin açıklaması Dünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhyiddin Ali Karadaği, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile diğer siyasi partiler arasında bölgesel başkanlık sistemi ve seçiminde yaşanan anlaşmazlığı gidermek için "arabulucu" olduğunu bildirdi.
 • 17:16Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki Başkanlık TartışmasıDünya Müslüman Alimler Birliği Genel Sekreteri Prof. Dr. Muhyiddin Ali Karadaği, Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) ile diğer siyasi partiler arasında bölgesel başkanlık sistemi ve seçiminde yaşanan anlaşmazlığı gidermek için "arabulucu" olduğunu bildirdi.
 • 17:09Sinirlioğlu'nun Irak ZiyaretiDışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Süleymaniye kentinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Genel Sekreteri ve eski Irak Cumhurbaşkanı Celal Talabani'yi ziyaret etti.
 • 16:56Türkiye'nin PKK'ya Yönelik OperasyonlarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin cevaplaması için "Türk Hava Kuvvetleri'nin terör örgütü PKK hedeflerine yönelik operasyonlarına göz yumduğu" gerekçesiyle Irak Meclisi tarafından soru önergesi kararı alındı.
 • 16:37Demirel: Demirel: "Erdoğan Erken Seçim Hesaplarıyla Ülkeyi Savaşa Sürükledi"HDP Diyarbakır Milletvekili Çağlar Demirel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve kurmaylarının erken seçim hesapları ile Türkiye'yi savaşa sürüklediğini iddia etti.
 • 15:5730 F-16 ile Operasyon! Türk Jetleri PKK Kamplarına Bomba Yağdırdı30 F-16 ile Operasyon! Türk Jetleri PKK Kamplarına Bomba YağdırdıPKK'nın Şırnak'ta 3 askeri şehit etmesi üzerine Türk savaş uçakların Irak'ın kuzeyinde yer alan PKK kamplarına 30 F-16'yla bomba yağdırdı.
 • 15:56Şırnak'ta 3 Askerin Şehit EdilmesiBBP Genel Başkanı Mustafa Destici, Şırnak’ın Akçay bölgesinde meydana gelen çatışmada biri subay 3 askerin şehit edilmesiyle ilgili, “Bunlar bizim milletimizin insanı olamaz” dedi.
 • 14:02Sinirlioğlu'nun Irak ZiyaretiDışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, Irak'ın Süleymaniye kentinde Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) politbüro üyeleri ile bir araya geldi.
 • 12:42Musul'un Daeş'in Eline GeçmesiIrak Meclisi'ndeki "Musul'un Düşme Nedenlerini Araştırma Komisyonu"nu tarafından hazırlanan raporun tamamlandığı belirtildi.
 • 11:03Türk Müsteşar Erbil'e Gitti, Barzani'ye Operasyonlarla İlgili Bilgi VerdiTürk Müsteşar Erbil'e Gitti, Barzani'ye Operasyonlarla İlgili Bilgi VerdiTürk Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Sinirlioğlu, Erbil'de Barzani ile yaptığı görüşmede, IŞİD ve PKK'ya yönelik operasyonlarla ilgili bilgi verdi.
 • 18:36Barzani-Sinirlioğlu GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Türkiye'nin DAEŞ karşıtı koalisyona katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Türkiye'nin koalisyona dahil olmasıyla DAEŞ'e karşı yürütülen mücadele daha etkin olacak ve hedefine ulaşacaktır" dedi.
 • 17:14Başkale'de Operasyonlar Protesto EdildiBaşkale'de Operasyonlar Protesto EdildiBaşkale'de operasyonlar protesto edildi Van'ın Başkale ilçesi'nde, Irak'taki PKK kamplarına yönelik yapılan bombardıman, bölgede son dönemde gelişen operasyon ve tutuklamalar yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 16:24Başkale'de Operasyonlar Protesto EdildiBaşkale'de Operasyonlar Protesto EdildiVan'ın Başkale ilçesi'nde, Irak'taki PKK kamplarına yönelik yapılan bombardıman, bölgede son dönemde gelişen operasyon ve tutuklamalar yürüyüş ve basın açıklamasıyla protesto edildi.
 • 16:24Almanya Kürt Devleti Kurulmasından Yana DeğilAlmanya Dışişleri Bakanlığı Sözcü Yardımcısı Sawsan Chebli, Alman hükümetinin "bağımsız bir Kürt devleti kurulmasından yana olmadığını" belirtti.
 • 16:04Sinirlioğlu, Barzani ile GörüştüIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu'nu kabul etti.
 • 13:31Antalya'daki Terör Operasyonunda 3 TutuklamaAntalya'da terör örgütü mensuplarına yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 şüpheliden 3'ü, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.
 • 11:25Irak Güçlerinin Daeş'e Yönelik OperasyonlarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) Komutanı General Lloyd Austin ve beraberindeki askeri heyeti kabul etti.
 • 10:55Haritada Kürdistan'ın Yerini Bulmak...Haritada Kürdistan'ın Yerini Bulmak...Atatürk Üniversitesi, Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Savaş Eğilmez, “Tarihi süreç içerisinde, Kürtlerin ikâmet ettiği bölgeyi tanımlamaya çalışırsak Kürdistan adına dayanamayız. Çünkü Kürtler tarihi periyotta mekân olarak değişken bir yapıya sahip olmuşlardır.
 • 10:46İran-Ikby İlişkileriIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, İran Ulusal Güvenlik Meclisi Genel Sekreter Yardımcısı Ahmet Emir başkanlığındaki heyeti kabul etti.
 • 09:192 Polisin Şehit Olduğu Saldırıyı Üstlenen PKK: Polisleri Biz Vurmadık2 Polisin Şehit Olduğu Saldırıyı Üstlenen PKK: Polisleri Biz VurmadıkKCK'dan Demhat Agit, 'Polislere saldırıyı PKK gerçekleştirmedi' dedi. "Çözüm süreci yeniden başlatılabilir" diyen Agit, hava saldırılarının Kandil'i ne kadar etkilediğini de anlattı.
 • 08:57Antalya'daki Terör Örgütü OperasyonuAntalya'da terör örgütü MLKP'nin alt yapılanmasına yönelik operasyonda adliyeye sevk edilen 13 zanlıdan 3'ü tutuklandı.
 • 02:19Irak Güçlerinin Daeş'e Yönelik OperasyonlarıIrak'ta terör örgütü DAEŞ'e yönelik operasyonlarda 117 militanın öldüğü bildirildi.
 • 21:45Kürdistan Demokrat Partisi'nden İran'a TepkiIrak'ta, Mesut Barzani'nin lideri olduğu Kürdistan Demokrat Partisi (KDP), İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin "İran olmasaydı Erbil ve diğer kentler DAEŞ'in eline geçmiş olacaktı" sözlerine tepki gösterdi.
 • 14:59İran'dan Gelen Peşmergeler Daeş ile Savaşıyorİran'dan Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne göç etmek zorunda kalan Peşmergeler, Irak'ta terör örgütü DAEŞ'e karşı çatışmalara giriyor.
 • 14:41Yavuz: Türkiye'nin Geleceği Operasyonlara BırakılmamalıYavuz: Türkiye'nin Geleceği Operasyonlara BırakılmamalıUrfa Demokrasi ve Barış Bloğu Bileşenleri hükümetin başlattığı operasyon dalgası ile Türkiye'nin barışa ve huzura ihtiyacı olduğu ifade etti.
 • 12:26Barzani'nin Görev Süresinin Uzatılması TartışmalarıBarzani'nin Görev Süresinin Uzatılması TartışmalarıGörüntü dökümü: - IKBY Parlamentosundan detaylar- KYB Parlamento Grubu Başkanı Begerd Dilşad'ın AA'ya açıklaması- IKBY Parlamentosu KDP Grubu Başkanı Ümit Hoşnav'ın AA'ya açıklaması Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKBY) Mesut Barzani'nin, 20 Ağustos'ta sona erecek görev süresinin uzatılmasına ilişkin partiler arasındaki uzlaşma görüşmeleri devam ediyor.
 • 11:46Barzani'nin Görev Süresinin Uzatılması TartışmalarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı (IKBY) Mesut Barzani'nin, 20 Ağustos'ta sona erecek görev süresinin uzatılmasına ilişkin partiler arasındaki uzlaşma görüşmeleri devam ediyor.
 • 11:33Independent: Kürtler İhanete Uğramak İçin YaratıldıIndependent: Kürtler İhanete Uğramak İçin YaratıldıIndependent'ın Ortadoğu muhabiri Robert Fisk 'Bölgedeki tüm güçler Kürtlere ihanet etti, bu yüzden Ankara'nın bombardımanı da sürpriz değil.' başlıklı bir yazı kaleme aldı.
 • 11:28Antalya'daki Terör Örgütü OperasyonuAntalya'da terör örgütü MLKP'nin alt yapılanmasına yönelik operasyonda gözaltına alınan 14 zanlıdan biri savcılık talimatıyla serbest bırakıldı, 13'ü adliyeye sevk edildi.
 • 11:20HDP'li Özdemir Suç Duyurusunda BulunduHDP'li Özdemir Suç Duyurusunda BulunduBatman Belediyesi Eşbaşkanı Sabri Özdemir sosyal medya üzerinden kendisini hedef alarak linç kampanyası yürüten kişiler hakkında suç duyurusunda bulundu.
 • 09:46İran, YPG'ye Silah Yardımı Yapmaya Başladıİran, YPG'ye Silah Yardımı Yapmaya BaşladıSuriye'nin kuzeyinde IŞİD'e karşı savaşan en etkili güç olarak değerlendirilen YPG'ye İran'dan silah yardımı yapılmaya başlandı.
 • 19:19Hakkari'de Bir Grup Stk'dan Basın AçıklamasıHakkari'de Bir Grup Stk'dan Basın AçıklamasıHakkari’de bir grup Sivil Toplum Kuruluşu (STK), belediye binasının önünde bir araya gelerek, yurt içi ve yut dışı terör operasyonlarına ilişkin basın açıklaması yaptı.
 • 18:40Gaziantep'te PKK Operasyonu - 2Gaziantep'te PKK Operasyonu - 2"Gaziantep'te PKK operasyonu" haberine ek 3) VALİLİK: 21 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya yönelik sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla ilgili Valilik tarafından açıklama yapıldı.
 • 17:46Gaziantep'te PKK Operasyonu (2)Gaziantep'te PKK Operasyonu (2)Valilik: 21 ŞÜPHELİ GÖZALTINDA Gaziantep'te terör örgütü PKK'ya yönelik sabah saatlerinde düzenlenen operasyonla ilgili Valilik tarafından açıklama yapıldı.
 • 17:35Ruhani'den Kürt AçılımıRuhani'den Kürt AçılımıDha DIŞ HABER - İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, Kürdistan eyaletindeki üniversitelere yeni akademik yılın başlamasıyla Kürt Dili ve Edebiyatının okutulacağını bildirdi.
 • 16:58Mazlum-Der: Savaş, CinayettirMAZLUMDER Diyarbakır Şubesi, yaşanan son gelişmelere ilişkin yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, "Savaş her koşulda cinayettir" denildi.
 • 16:48Gaziantep'te Pkk/kck Operasyonu: 21 GözaltıGaziantep'te Pkk/kck Operasyonu: 21 GözaltıGaziantep'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik 35 ayrı adrese eş zamanlı olarak düzenlenen operasyon kapsamında 21 kişi gözaltına alındı.
 • 15:55Hdp'li Vekilden 'Skandal' SözlerHdp'li Vekilden 'Skandal' SözlerHakkari’nin Yüksekova ilçesinde son günlerde yapılan hava operasyonlarıyla ülke genelinde gerçekleştirilen gözaltı operasyonlarına karşı yapılan yürüyüşte konuşan HDP Hakkâri Milletvekili Abdullah Zeydan, “PKK’nin ve Kürt halkının gücünü test etmeye çalışanlara buradan bir çağrı yapmak istiyoruz.
 • 15:02İran'da Tarihi İran'da Tarihi "Kürt Açılımı"İran'da, üniversitede "Kürt Dili ve Edebiyatı" programı açılacak, resmi haber ajansı IRNA Kürtçe yayına başlayacak.
 • 14:33Bursa Gemlik?te Avukatlardan Öcalan Eylemi-1Bursa Gemlik?te Avukatlardan Öcalan Eylemi-1Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde, aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu 200'e yakın avukat, İmralı Adası'nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan için eylem yaptı.
 • 13:58Gemlik'te Avukatlardan Öcalan EylemiGemlik'te Avukatlardan Öcalan EylemiBursa'nın Gemlik İlçesi'nde, aralarında HDP milletvekillerinin de bulunduğu 200'e yakın avukat, İmralı Adası'nda çarptırıldığı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasını çeken Abdullah Öcalan için eylem yaptı.
 • 13:39'Duvarla Terörün Önüne Geçilmez!''Duvarla Terörün Önüne Geçilmez!'Urfa'nın Suriye ile olan sınırına 140 kilometrelik duvar örülmesi iddiasına kent halkının yorumu "Duvarlı terörün önüne geçilmez" yönünde oldu.
 • 11:44Antalya'da PKK'ya Yönelik OperasyonAntalya Emniyeti Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından terör örgütü PKK'ya yönelik düzenlenen şafak operasyonunda, 20 kişi gözaltına alındı.
 • 08:33Ankara'da IŞİD Operasyonu: 15 Kişi GözaltındaAnkara'da IŞİD Operasyonu: 15 Kişi GözaltındaAnkara'da, IŞİD'e yönelik düzenlenen operasyonda 15 kişi gözaltına alındı.
 • 01:13Barzani: PKK, İmkanları DeğerlendiremediBarzani: PKK, İmkanları DeğerlendiremediIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani, Türkiye'nin PKK'ya yönelik sınır ötesi harekatına ilişkin PKK'yı suçladı, "İmkanları değerlendiremediler, gurura kapıldılar" dedi.
 • 23:50Zeydan Bu Halk, Savaştaki Israrınızı Boşa ÇıkaracaktırZeydan Bu Halk, Savaştaki Israrınızı Boşa ÇıkaracaktırPKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarının savaş uçakları tarafından bombalanması Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde protesto edildi.
 • 23:13HDP'li Vekil Abdullah Zeydan'dan Skandal SözlerHDP'li Vekil Abdullah Zeydan'dan Skandal SözlerPKK'nın Kuzey Irak'taki kamplarının savaş uçakları tarafından bombalanmasına tepki gösteren HDP'li vekil Zeydan haddini aştı, "PKK sizi tükürüğüyle boğar." dedi.