SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Haberleri

 • 10:34PKK, Peşmergeye Saldırdı: 2 ÖlüPKK, Peşmergeye Saldırdı: 2 ÖlüPKK, bu sabah İran ve Irak sınırı Keleşin bölgesinde İran Kürdistan Demokrat Partisi peşmergelerine saldırdı. Çatışmada 2 peşmerge öldü.
 • 23:21Altan Tan: Bu Halk ile Kemal Atatürk Baş EdemediAltan Tan: Bu Halk ile Kemal Atatürk Baş EdemediHDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken Kuran'ı Türklere Kürtlerin öğrettiğini savunarak, "Bu halk ile Kemal Atatürk baş edemedi." dedi.
 • 06:10Adıyaman 2 Hdp'li Tan: Bu Halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk Baş EdemediAdıyaman 2 Hdp'li Tan: Bu Halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk Baş EdemediHdp Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken Kuran'ı Türklere Kürtlerin öğrettiğini savunarak, "Bu halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk baş edemedi.
 • 06:00Adıyaman 1 Hdp'li Tan: Bu Halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk Baş EdemediAdıyaman 1 Hdp'li Tan: Bu Halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk Baş EdemediHdp Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı eleştirirken Kuran'ı Türklere Kürtlerin öğrettiğini savunarak, "Bu halk ile İsmet İnönü, Kemal Atatürk baş edemedi.
 • 00:55Iraklı Kürtlerin Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" ÇıkışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Toplanan grubun slogan atması- Pankart detayları- Yazar İrfan Burulday'ın açıklması - Fatih'te, IKBY Başkanı Barzani'nin "bağımsızlık" yönündeki açıklamalarına destek gösterisi yapıldı Fatih'te bir grup, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin "bağımsızlık" yönündeki açıklamalarına destek eylemi yaptı.
 • 23:41Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(Daeş) Terör Örgütüyle Sonuç Odaklı Bir Stratejiyle Mücadele Etmemiz Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)- Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 23:22Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" ÇıkışlarıFatih'te bir grup, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin "bağımsızlık" yönündeki açıklamalarına destek eylemi yaptı.
 • 19:16Kdp Parlamento Grup Başkanı Ümit HoşnavKdp Parlamento Grup Başkanı Ümit HoşnavGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - KDP Parlamento Grup Başkanı Ümit Hoşnav ile röprotaj Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Parlamento Grup Başkanı Ümit Hoşnav ise, çatışmaların kimsenin yararına olmadığını vurgulayarak, "Kardeş kavgasını kınıyoruz.
 • 18:34İkdp Askeri Komisyon Başkanı Cihangiriİkdp Askeri Komisyon Başkanı CihangiriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - İKDP Askeri Komisyon Başkanı Rüstem Cihangiri ile röprotaj İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) Askeri Komisyon Başkanı Rüstem Cihangiri, bütün girişimlerine rağmen PKK tarafının kendilerine cevap vermediğini ve tüm diyalog yollarını da kapattığını belirtti.
 • 18:07Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 17:54PKK ile İkdp Arasındaki Çatışmaİran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) Askeri Komisyon Başkanı Rüstem Cihangiri, bütün girişimlerine rağmen PKK tarafının kendilerine cevap vermediğini ve tüm diyalog yollarını da kapattığını belirtti.
 • 16:16PKK ile İkdp Arasındaki ÇatışmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) siyasi partiler, Irak'ın dağlık kesimlerinde PKK ile İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) arasında, "mevzi kapma" sebebiyle çıkan ve 2 Peşmergenin öldüğü çatışmalara tepki gösterdi.
 • 15:51Tüm Yurtsever Güçler PKK'nın Saldırılarına Karşı Tutum Almalıdır'Hak ve Özgürlükler Partisi (HAK-PAR) Genel Başkanı Fehmi Demir, terör örgütü PKK'nın Kürt örgütlerine yönelik saldırgan tutumuna son vermesini isteyerek, "Tüm yurtsever güçler PKK'nın bu saldırılarına karşı tutum almalıdır.
 • 12:55Seçim Mitinglerinde Din, İman Kuran ve Kürt GerçeğiSeçim Mitinglerinde Din, İman Kuran ve Kürt GerçeğiCumhurbaşkanı Erdoğan'ın meydanlarda eleştirdiği isimlerden biri olan HDP Diyarbakır Milletvekili Adayı Nimetullah Edoğmuş, seçim süreci ve miting alanlarındaki söylemleri değerlendirdi.
 • 12:53PKK ile İkdp Arasında ÇatışmaIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Erbil kentine bağlı dağlık kesimlerinde PKK ile İran Kürdistan Demokrat Partisi (İKDP) arasında çatışma çıktı.
 • 12:47Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstedi(2)Çatışma ÇIKTI, 2 İRAN PEŞMERGESİNİN ÖLDÜĞÜ İDDİA EDİLDİ Dengeazad internet sitesınde yer alan habere göre, İran sınırında PKK'nın etkin olduğu Kelaşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi peşmergeleri ile kendilerine engel olan ve bölgeyi terk etmelerini isteyen PKK'lılar arasında çatışma çıktı.
 • 12:08Diyarbakır Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediDiyarbakır Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediİran sınırındaki Keleşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi'ne (İ-KDP) bağlı peşmergeleri PKK'lılar tarafından ablukaya alınınca ve faaliyet göstermelerine izin vermeyeceklerini bildirince gerginlik çıktı.
 • 11:01Pkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediPkk, İran Peşmergelerini Ablukaya Alıp Bölgeyi Terk Etmelerini İstediİran sınırındaki Keleşin bölgesinde üs kurmak isteyen İran Kürdistan Demokrat Partisi'ne (İ-KDP) bağlı peşmergeleri PKK'lılar tarafından ablukaya alınınca ve faaliyet göstermelerine izin vermeyeceklerini bildirince gerginlik çıktı.
 • 19:01Musul'un Daeş'in Eline Geçmesi"Musul'un Düşme Nedenlerini Araştırma Komisyonu", sonuç raporunu kentin düştüğü 10 Haziran'dan önce kamuoyuyla paylaşacak.
 • 16:14Iraklı Kürtlerin Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" ÇıkışlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Etkinlikte halay çekildi- Kürdistan Demokrat Partisi Yöneticisi Kemal Kerküki ile röoprtaj- Ali Kadı ile röoprtaj- PAK Bölge Komutanı Hüseyin Yezdanpenah ile röoprtaj Kürdistan Demokrat Partisi (KDP) Yöneticisi Kemal Kerküki, Kürt bölgesinin her alanda varlığını ortaya koyduğunu öne sürerek, "Bu yüzden de devlet olma hakkı vardır" dedi.
 • 14:03Iraklı Kürtlerin "Bağımsızlık" ÇıkışlarıKürdistan Demokrat Partisi (KDP) Yöneticisi Kemal Kerküki, Kürt bölgesinin her alanda varlığını ortaya koyduğunu öne sürerek, "Bu yüzden de devlet olma hakkı vardır" dedi.
 • 12:43Rojava'da Öldürülen PKK'lı Kadın, Nusaybin'de Toprağa VerildiRojava'da Öldürülen PKK'lı Kadın, Nusaybin'de Toprağa VerildiRojava bölgesinin Haseke kentinde IŞİD militanlarıyla girdiği çatışmada öldürülen PKK'lı Kesra Kayran, Nusaybin'de kadınların omuzlarında son yolculuğuna uğurlandı.
 • 12:00Rojava'da Öldürülen Kadın PKK'lı, Nusaybin'de Toprağa VerildiRojava'da Öldürülen Kadın PKK'lı, Nusaybin'de Toprağa VerildiRojava'da IŞİD ile girdiği çatışmada ölen PKK'lı Kesra Kayran, Mardin'in Nusaybin İlçesi'nde kadınlar tarafından tabutu omuzda taşınarak toprağa verildi.
 • 14:18Genel Seçimlere DoğruMardin Bağımsız Milletvekili adayı Mahmut Kılınç, 4 ana başlık altında hazırladığı seçim beyannamesini açıkladı.
 • 14:18Irak Dinarı, Dolar Karşısında EriyorIrak'ta, devam eden çatışmalar ve petrol fiyatlarındaki düşüşten dolayı dinar, ABD doları karşında değer kaybetmeye başladı.
 • 23:51Ikyb Başkanı Barzani Ürdün'deÜrdün Kralı Abdullah'ın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani'yi kabul ettiği bildirildi.
 • 21:16HDP'li Botan: Çatak Kaymakamı Muhtarları Tehdit EdiyorHDP'li Botan: Çatak Kaymakamı Muhtarları Tehdit EdiyorHDP Van Milletvekili adayı Lezgin Bottan, Çatak İlçesinde yaptığı konuşmada, muhtarların Kaymakam Uhud Emre Koyuncu tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.
 • 19:41Kızılay'ın Irak'taki İnsani YardımlarıKızılay'ın Irak'taki İnsani YardımlarıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türk Kızılayı'nın insani yardım dağıtımı Türk Kızılayı, terör örgütü DAEŞ'in yol açtığı şiddet sebebiyle evlerini terk ederek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentine sığınan 300 Türkmen aileye gıda yardımında bulundu.
 • 19:10HDP'li Botan: Çatak Kaymakamı Muhtarları Tehdit EdiyorHDP'li Botan: Çatak Kaymakamı Muhtarları Tehdit EdiyorHDP Van Milletvekili adayı Lezgin Bottan, Çatak İlçesinde yaptığı konuşmada, muhtarların Kaymakam Uhud Emre Koyuncu tarafından tehdit edildiğini ileri sürdü.
 • 18:16Kızılay'ın Irak'taki İnsani Yardım FaaliyetleriTürk Kızılayı, terör örgütü DAEŞ'in yol açtığı şiddet sebebiyle evlerini terk ederek Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentine sığınan 300 Türkmen aileye gıda yardımında bulundu.
 • 13:02Mesut Barzani Ürdün'e GittiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Ürdün Kralı Abdullah Hüseyin'in resmi davetlisi olarak Amman'a gitti.
 • 11:30Türkmenler, Kürdistan Anayasasında Kendilerine Daha Çok Hak Verilmesini İstiyorTürkmenler, Kürdistan Anayasasında Kendilerine Daha Çok Hak Verilmesini İstiyorIrak Kürdistan bölgesinde yaşayan Türkmenler, hazırlanan yeni anayasada kendilerine de bazı hakların tanınmasını istiyor.
 • 10:12Hdp Adayları Basınla Bir Araya GeldiHdp Adayları Basınla Bir Araya GeldiHakların Demokratik Partisi (HDP) Ağrı milletvekili adayları Leyla Zana ve Berdan Öztürk, basın mensuplarıyla kahvaltıda bir araya geldi.
 • 21:08Musul'un Daeş'in Eline GeçmesiIrak'ta, "Musul'un düşme" nedenlerini araştırma komisyonu, cumhurbaşkanı yardımcıları Nuri el-Maliki ve Usame en-Nuceyfi ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin soruşturmaya dahil edilmesi yönünde karar aldı.
 • 17:03Avrupa Birliği, Erbil'de Temsilcilik AçacakIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Avrupa Birliği (AB) Irak Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Jana Hybaskova'yı kabul etti.
 • 17:03Barzani Ürdün'ü Ziyaret EdecekIrak Kürdistan Başkanı Mesud Barzani, yarın resmi temaslarda bulunmak üzere yarın Ürdün’e gidecek.
 • 16:24Ikby Kendi Anayasasını HazırlayacakIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosu, "Anayasayı Hazırlama Komisyonu"nun kurulmasını öngören tasarıyı kabul etti.
 • 16:11Erdoğmuş: İktidarın Tekfir Söylemi Ne Kadar Çürüdüklerini GösteriyorErdoğmuş: İktidarın Tekfir Söylemi Ne Kadar Çürüdüklerini GösteriyorCumhurbaşkanı ve Başbakanın dini söylemlerle HDP’ye yaptığı eleştirilere HDP adayı eski müftü Nimetullah Erdoğmuş tepki gösterdi.
 • 13:58Diyarbakır Surlarına Barzani'ye Destek Pankartı AsıldıDiyarbakır Surlarına Barzani'ye Destek Pankartı AsıldıDiyarbakır surlarına IKYB Mesud Barzani'nin fotoğrafı ve Kürtçe 'Arkandayız ve ülkemizin fedaileriyiz. Yaşasın birleşik, bağımsız Kürdistan' yazılı pankart asıldı.
 • 12:17İnsanlık Müzesi İçin İlk Çalıştay Yapıldıİnsanlık Müzesi İçin İlk Çalıştay YapıldıBüyükşehir Belediyesi Diyarbakır 5 No'lu Cezaevi Müze Koordinasyon Merkezi, nasıl bir müze oluşturulması gerektiğine ilişkin ilk çalıştayını düzenledi.
 • 11:36Irak'taki Sığınmacı SorunuIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) hükümeti, Irak ve Suriyeli sığınmacıların barınması ve ihtiyaçlarının karşılanması için 1 milyar 400 milyon dolar mali kaynak gerektiğini bildirdi.
 • 11:14Diyarbakır'da Açılacak Olan Müzenin İlk Çalıştayı DüzenlendiDiyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır 5 No’lu Cezaevi Müze Koordinasyon Merkezi, kentte açılacak olan müzenin nasıl oluşturulması gerektiğine ilişkin ilk çalıştayını düzenledi.
 • 09:19Başbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Önemli AçıklamalarBaşbakan Yardımcısı Akdoğan'dan Önemli AçıklamalarBaşbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, "Yüzde 52’ye idam’ dediğiniz zaman, birçok yerde sosyal medyada, Menderes’in sonunu hatırlattığınız zaman, bu doğrudan Cumhurbaşkanına verilmiş bir mesajdır" dedi.
 • 00:04Başbakan Yardımcısı Akdoğan: (2)Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP'nin Mersin ve Adana'daki Seyhan parti binalarındaki patlamalara ilişkin, "Kimin yaptığı kadar, hangi amaçla yapıldığı ve kimin işine yaradığı önemlidir asıl. Bugüne kadar birçok saldırı oldu, HDP binalarına da oldu ve çok kısa sürede yakalandılar.
 • 23:03Irak'ın Tuzhurmatu İlçesindeki GerginlikIrak'ın Tuzhurmatu İlçesindeki GerginlikTuzhurmatu'daki Türkmen ve Kürt siyasi taraflarından detaylar - Selahaddin eski Vali Yardımcısı Kasım Berzenci, KYB Tuzhurmatu İlçe Başkanı Mala Kerim Şükür ve ITC Selahaddin İl Başkanı Heytem Muhtaroğlu açıklamaları Irak'ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde bir süredir gerginlik yaşayan Şii Türkmenler ile Kürtlerin temsilcileri, kendi aralarında uzlaştı ve ortamı "yumuşatıcı" adımlar atma kararı aldı.
 • 22:11MHP Genel Başkanı Bahçeli Canlı Yayında Soruları YanıtladıMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, MHP'nin, HDP'nin herhangi bir binasına saldırılabilmesi için bir gerekçenin olamayacağını belirterek, "Çünkü her şeyden evvel muhatabımız değiller.
 • 21:58Irak'ın Tuzhurmatu İlçesindeki GerginlikIrak'ın Selahaddin iline bağlı Tuzhurmatu ilçesinde bir süredir gerginlik yaşayan Şii Türkmenler ile Kürtlerin temsilcileri, kendi aralarında uzlaştı ve ortamı "yumuşatıcı" adımlar atma kararı aldı.
 • 19:34Devlet Bahçeli Canlı Yayında Gündemi Değerlendirdi (2)MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Bizim çözüm önerimiz Türkiye’de bölücü terör vardır ve amaç itibariyle Türkiye’yi bölmektedir.
 • 19:23Yalçın Akdoğan: "Türkiye Kazansın da Biz Kaybetmeye Razıyız"Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, HDP’yi eleştirerek, “Bunlar ikide bir Kandil’e gidiyorlar.
 • 19:09Mesut Barzani Parti Yöneticileriyle GörüştüMesut Barzani Parti Yöneticileriyle GörüştüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: IKBY Başkanı Mesut Barzani'nin parti yöneticileriyle yaptığı toplantıdan genel ve detay planlar Irak Kürt Bölgesel Yönetimi(IKBY) Başkanı Mesut Barzani, ABD ve Avrupa ziyaretlerinin ardından parti yöneticileriyle Selahaddin (Masif) kasabasındaki başkanlık sarayında bir araya geldi.