19:1800
SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Haberleri

  MHP Genel Başkanı Bahçeli Açıklaması

  "Türkiye için IŞİD ne kadar gayrimeşru ise PYD PKK da o kadar gayrimeşru, yasa dışı ve uluslararası hukuka aykırı insanlık düşmanlarıdır. (Bugün 17:05)

   

  Irak Parlamento Başkanı Cuburi Erbil'de

  Irak Parlamento Başkanı Cuburi Erbil'de

  Irak Parlamentosu Başkanı Selim Cuburi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Parlamentosu Başkanı Yusuf Muhammet ile bir araya geldi. (Bugün 17:01)

   

  Bahçeli: Işid ile Mücadele Ederken Pkk-Pyd'ye Yol Verilmemeli

  Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın IŞİD konusunda yaptığı ‘Kara esastır, böyle bir örgütü havadan bitiremezsiniz, Türkiye üzerine düşen görevi yerine getirecektir’ sözlerini değerlendirdi. (Bugün 15:10)

   

  Bahçeli'den Tezkere Açıklaması

  Bahçeli'den Tezkere Açıklaması

  MHP Genel Bakanı Devlet Bahçeli, tezkereye ilişkin, “Partimiz, TBMM’nin gündemine gelecek tezkereye de her türlü eleştirisi saklı kalmak kaydıyla, bu hassasiyetle bakacak ve tercihini Türk milletinden yana kullanacaktır” dedi. (Bugün 15:02)

   

  Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde Olaylı Gece

  Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde Olaylı Gece

  Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde dün gece PKK'nın gençlik yapılanması olan YDG-H mensupları olaylar çıkardı. (Bugün 13:56)

   

  Barış Annelerinden Meclis Önünde Tezkere Protestosu

  Ankara Barış Anneleri üyesi bir grup kadın, yarın TBMM'de görüşülecek Irak ve Suriye'ye asker göndermeye izin veren tezkereyi protesto etti. (Bugün 11:37)

   

  Cemil Bayık: PKK Devlet Peşinde Değil, Hedef Tüm Ortadoğu

  Cemil Bayık: PKK Devlet Peşinde Değil, Hedef Tüm Ortadoğu

  KCK Eş Başkanı Cemil Bayık, hedeflerinin devlet kurmak olmadığını söyleyerek "Ortadoğu halklarının demokrasi ve özgürlük sorunlarını çözmek istiyoruz." dedi. (Bugün 08:36)

   

  Mersin'de 'Işid' Protestosu

  Mersin'de 'Işid' Protestosu

  Mersin’de HDP ve BDP öncülüğünde düzenlenen ’IŞİD’ protestosunda, AK Parti ilçe binası önünde açıklama yapmak isteyen grupla polis arasında gerginlik yaşandı. (Dün 20:27)

   

  Süryani Kadınlardan Eşbaşkan Akyol'a Ziyaret

  Süryani Kadınlardan Eşbaşkan Akyol'a Ziyaret

  İsveç, Paris ve Marsilya’dan gelen Süryani kadın kurumları, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Februniye Akyol’u makamında ziyaret etti. (Dün 19:02)

   

  Süryani Kadınlardan Eşbaşkan Akyol'a Ziyaret

  Süryani Kadınlardan Eşbaşkan Akyol'a Ziyaret

  İsveç, Paris ve Marsilya'dan gelen Süryani kadın kurumları, Mardin Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Februniye Akyol'u, makamında ziyaret etti. (Dün 16:38)

   

  Irak'taki Çatışmalar

  IKBY Peşmerge güçlerinin, Musul'un Rabia nahiyesi ve Mahmudiye köyünü, terör örgütü IŞİD'in elinden kurtardığı bildirildi Bakanlık Basın Sözcüsü Helgurd Hikmet: "Kobani kuşatmasını kırmak ve YPG'ye yardım etmek amacıyla Suriye Irak sınırı arasındaki Zummar ile Rabia'da IŞİD militanlarına operasyon. (Dün 16:11)

   

  KDP: IŞİD Lideri Bağdadi Musul'a Kaçtı

  KDP: IŞİD Lideri Bağdadi Musul'a Kaçtı

  Kürdistan Demokrat Partisi, IŞİD Lideri Abu Bakr al-Bağdadi'nin Suriye'deki hava saldırılarından korkup Musul'a kaçtığını duyurdu. (Dün 14:44)

   

  AK Parti'li Altaç'tan Gündeme İlişkin Değerlendirme

  AK Parti'li Altaç'tan Gündeme İlişkin Değerlendirme

  AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, Ortadoğu’daki gelişmelere ilişkin, "Çizilen sınırlar, bu bölgede yaşayan halkların iradesiyle çizilmiş sınırlar değildir. (Dün 14:07)

   

  Peşmerge Kerkük'te Işid'in Elindeki 4 Köyü Geri Aldı

  Kürdistan Bölgesel Yönetimi silahlı gücü Peşmerge ve PKK 'nın saldırsı sonucu daha önce IŞİD'in eline geçen Kerkük yakınlarındaki 4 köy geri alındı. (Dün 14:07)

   

  Irak'taki Şiddet Olayları

  Peşmerge güçleri, terör örgütü IŞİD'in kontrolündeki Kerkük'ün Dakuk ilçesine bağlı köyleri kurtarmak amacıyla operasyon düzenledi. (Dün 12:54)

   

  Aysel Tuğluk'tan 'Edepsiz' Diyen Başbakan'a Cevap

  Aysel Tuğluk'tan 'Edepsiz' Diyen Başbakan'a Cevap

  Aysel Tuğluk, kendisi için 'Edepsiz' diyen Başbakan Davutoğlu'na cevap verdi. Tuğluk, "Direnen özgür kadına hakaret ve küfür edilmesine asla müsaade etmem." dedi. (Dün 12:35)

   

  Suriyeli Kürt Lider: Suriye'de Mehmetçiğin Burnunun Bile Kanamasını İstemeyiz

  Suriyeli Kürt Lider: Suriye'de Mehmetçiğin Burnunun Bile Kanamasını İstemeyiz

  Suriye'de Kürt Demokratik Birlik Partisi lideri Mihyeddin Şeyh Ali, Türkiye'nin tampon bölge talebine ilişkin yaptığı açıklamada Suriye'de tek bir Mehmetçiğin burnunun bile kanamasını istemediklerini belirterek, "Türkiye veya başka ülkelerin ordularının Suriye'ye girmesi yanlıştır. (Dün 12:10)

   

  Peşmerge Kerkük'te Işid'in Eline Geçen 4 Köyü Geri Aldı

  Peşmerge Kerkük'te Işid'in Eline Geçen 4 Köyü Geri Aldı

  Kürdistan Bölgesel Yönetimi silahlı gücü Peşmerge'nin, IŞİD'in eline geçen Kerkük yakınlarındaki 4 köyü geri aldığı bildirildi. (Dün 10:05)

   

  Davutoğlu-Barzani Görüşmesi

  IKBY hükümeti: "Barzani ve Davutoğlu, siyasi, ekonomik ve ticari ilişkiler ile işbirliğinin artarak devam etmesi, Kürdistan bölgesi ile Türkiye arasındaki enerji ve doğal kaynaklar alanındaki uyumlu çalışmanın güçlendirilmesi, bunun için her türlü kolaylığın ve gerekli adımların atılması yönünde aynı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kobani'ye Destek İçin Açlık Grevi

  IKBY'de bir grup aktivist, terör örgütü IŞİD'in kuşatması altındaki Suriye'nin Kobani ilçesinde yaşanan insanlık dramına dikkati çekmek amacıyla açlık grevi başlattı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Işid ile Bazı Kürt Gruplar Arasındaki Çatışmalar

  IKBY'de bir grup aktivist, terör örgütü IŞİD'in kuşatması altındaki Kobani'ye destek amacıyla açlık grevine başladı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Erdoğan-Barzani Görüşmesi

  IKBY Hükümeti, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile IKBY Başbakanı Barzani görüşmesine ilişkin ""Kürdistan bölgesi, Türkiye'den daha fazla destek ve yardım bekliyor. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

 

  Dünya Ekonomik Forumu

  İçişleri Bakanı Ala: (2) "Kobani ile bizim Suruç sadece bir sınır var, bir köprü var. Çok yakın birbirine. Kobani'ye böyle savaşçı geçmesine bir imkan da yok, böyle bir şey de yok" "BM'nin 2. Dünya Savaşı'ndaki konjonktüre göre dizayn edilmiş yapısı, bugünkü ihtiyaçlara cevap vermiyor. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Hak-Par: Irak Üçlü Konfederal, Suriye İse Federal Bir Ülke Olmalı

  Hak ve Özgürlükler Partisi’nden (Hak-Par), Cumhurbaşkanı ve Başbakan’ın ‘Tampon bölge’ açıklamalarından hedeflenenin terörist örgüt IŞİD ile mücadeleden çok, Suriye rejimini değiştirmek ve Kürt bölgesini kontrol etmek olduğunu açıkladı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Türk: Kardeşlik Hukukundan Bahsediyorsak, Işid'le Mücadele Edilmeli

  Mardin Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Ahmet Türk, kardeşlik hukukundan bahsediliyorsa IŞID ile mücadele edilmesi gerektiğini söyledi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  İnsan Hakları İzleme Örgütü: Türkiye, Savaşın Sıcaklığını Ensesinde Hissettikçe Avrupa ile Yakın...

  İnsan Hakları İzleme Örgütü (Human Rights Watch), yayımladığı bir raporda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Ak Parti yönetimindeki Türkiye'nin hukukun üstünlüğü ilkesini zayıflatmak, medyayla interneti kontrol etmek, hükümeti eleştirenleri ve protestocuları sindirmek için çok aşırı adımlar attığını belirtti. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu, Neçirvan Barzani'yi Kabul Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık Dolmabahçe ofisinde Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani’yi kabul etti. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Irak'taki Çatışmalar

  Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Schaefer: "IŞİD'le mücadele özellikle siyasi olarak sürdürülmeli. IŞİD ile askeri mücadelede, Peşmerge'yi silahlandırmak da çok önemli bir katkı" (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu, Kırgızistan Cumhurbaşkanı ile Görüştü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ile görüştü. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kobani'de Öldürülen YPG'li Hakkari'de Toprağa Verildi

  Kobani'de Öldürülen YPG'li Hakkari'de Toprağa Verildi

  Suriye'nin Kobani bölgesinde IŞİD ile girdiği çatışmada ölen YPG'li Reşit Alper'in canezesi, Hakkari'de 20 bin kişinin katılımıyla toprağa verildi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu-Barzani Görüşmesinde İfade Krizi

  Davutoğlu-Barzani Görüşmesinde İfade Krizi

  Irak Kürdistan Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani'nin Davutoğlu ile yaptığı görüşme öncesinde Başbakanlık Basın Merkezi'nin yaptığı duyuruda ifade krizi yaşandı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Kdp ile Kyb Arasındaki "Stratejik Anlaşma" Tartışması

  Mesut Barzani liderliğindeki KDP ile Celal Talabani başkanlığındaki KYB arasında 10 yıl önce imzalanan ve hükümet kurma konusunda etkili olan "Stratejik Anlaşma'nın" sona ereceği iddia ediliyor Bölgede son zamanlarda yaşanan sorunları gerekçe gösteren KYB'li yetkililer, kendilerine zarar verdiğini savunarak anlaşmayı bitirmenin sinyallerini verirken, KDP yöneticileri, aksi görüşte KDP, anlaşmanın yürürlükte olduğunu ve Kürt halkının yararına olduğunu savunuyor. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu Barzani'yi Kabul Etti

  Davutoğlu Barzani'yi Kabul Etti

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu Barzani ile Görüştü

  Davutoğlu Barzani ile Görüştü

  Başbakan ahmet Davutoğlu, Irak Kürdistan Yönetimi Başbakanı Neçirvan Barzani ile görüştü. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Ösp Genel Başkanı Çiftyürek'ten 'Ortadoğu' ve 'Işid' Açıklaması

  Ösp Genel Başkanı Çiftyürek'ten 'Ortadoğu' ve 'Işid' Açıklaması

  Özgürlük ve Sosyalizm Partisi (ÖSP) Genel Başkanı Sinan Çiftyürek, Ortadoğu’da yaşanan kaos ve IŞİD ile ilgili değerlendirmede bulunarak, “40 devlet eğer Rusya ve Çin’in başını çektiği Şengay ittifakı karşısında bir araya gelseydi bu durum anlaşılırdı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu, Ikby Başbakanı Barzani ile Görüştü

  Davutoğlu, Ikby Başbakanı Barzani ile Görüştü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'yi kabul etti. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Başbakan Davutoğlu, Barzani ile Görüştü

  Başbakan Davutoğlu, Barzani ile Görüştü

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile bir araya geldi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu – Barzani Görüşmesi Sona Erdi

  Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani görüşmesi sona erdi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Işid'le Çıkan Çatışmada Ölen Ypg'li Hakkari'de Toprağa Verildi

  Işid'le Çıkan Çatışmada Ölen Ypg'li Hakkari'de Toprağa Verildi

  Kobani’de IŞİD çeteleri ile çıkan çatışmada hayatını kaybeden Roşhat Peyanıs kod adlı YPG’li Reşit Alper, Hakkari’de binlerce kişinin katılımı ile toprağa verildi. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Barzani'yi Davutoğlu Sanan Kadın Ortalığı Birbirine Kattı

  Barzani'yi Davutoğlu Sanan Kadın Ortalığı Birbirine Kattı

  Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisine giden IKBY Başkanı Neçirvan Barzani'yi Başbakan Ahmet Davutoğlu sanan yaşlı kadın, konvoyun önüne atlayarak ortalığı birbirine kattı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Barzani'yi Davutoğlu Sanan Yaşlı Kadın Ortalığı Birbirine Kattı

  Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisine giden IKBY Başkanı Barzani'yi Başbakan Davutoğlu sanan yaşlı kadın, konvoyun önüne atlayarak ortalığı birbirine kattı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Yaşlı Kadın, Başbakan Zannederek Konvoyun Önüne Atladı

  Yaşlı Kadın, Başbakan Zannederek Konvoyun Önüne Atladı

  Ahmet Davutoğlu, Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani ile görüşmesi öncesinde, yaşlı bir kadın Barzani'nin konvoyunun önüne atladı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Irak'taki Işid Hedeflerine Saldırılar

  Irak'taki Işid Hedeflerine Saldırılar

  Irak Hava Kuvvetleri, Dakuk'da terör örgütü IŞİD'e ait bir hedefi bombaladı. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Davutoğlu Yürüyerek Çalışma Ofisine Gitti

  Davutoğlu Yürüyerek Çalışma Ofisine Gitti

  La otelden Çalışma Ofisine yürüyerek geçti. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Gündem / 29 Eylül 2014

  Gündem / 29 Eylül 2014

  ANADOLU AJANSI. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Gündem Özetine Ek

  Gündem Özetine Ek

  Başbakan Ahmet Davutoğlu, Dolmabahçe Ofisi'nde, Irak Kürdistan Özerk Bölgesi Başkanı Neçirvan Barzani'yi kabul edecek, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Almazbek Atambayev ve Zanzibar Özerk Bölgesi Cumhurbaşkanı Yardımcısı Saif Sharif Hamad ile görüşecek. (29 Eylül 2014 Pazartesi )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani ile Biraraya Geldi

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani ile Biraraya Geldi

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu açılış programının ardından Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi Başbakanı Neçirvan İdris Barzani ile görüştü. (28 Eylül 2014 Pazar )

   

Manşet Haberleri

[Hata Bildir]
01.10.2014 19:18:20. #1.12#