SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Haberleri

 • 29 Ağustos 2016 20:03Ikby Başbakanı Barzani, Bağdat'taIrak Başbakanı Haydar el-İbadi'nin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani ve beraberindeki heyeti, başkent Bağdat'taki ofisinde kabul ettiği bildirildi.
 • 29 Ağustos 2016 14:29Bahçeli'den Hükümete Destek: "Mhp Hükümetin Arkasında Sağlam Şekilde Duracaktır"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Türkiye’nin huzur ve istikrarı tümden bozulmadan, devlet ve millet bekası yıkılmadan Kürdistan’ın kurulma şansı minimum seviyededir" dedi.
 • 29 Ağustos 2016 14:28Bahçeli: Bahçeli: "Herkesin Sorduğu Soru Şudur; Toplumu Oluşturan Her Alanda Var Olanlar Acaba Siyasette de...MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin, TSK'nın başarılı olması, Türkiye'nin terörizmle savaşından alnının akıyla çıkması hususunda elinden gelen her türlü katkı ve manevi desteği eksiksiz vereceğini ve hükümetin arkasında sağlam şekilde duracağını bildirdi.
 • 29 Ağustos 2016 14:18Bahçeli: Bahçeli: "Herkesin Sorduğu Soru Şudur; Toplumu Oluşturan Her Alanda Var Olanlar Acaba Siyasette de...MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin, TSK'nın başarılı olması, Türkiye'nin terörizmle savaşından alnının akıyla çıkması hususunda elinden gelen her türlü katkı ve manevi desteği eksiksiz vereceğini ve hükümetin arkasında sağlam şekilde duracağını bildirdi.
 • 29 Ağustos 2016 13:56MHP Genel Başkanı Bahçeli: (1)MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin, TSK'nın başarılı olması, Türkiye'nin terörizmle savaşından alnının akıyla çıkması hususunda elinden gelen her türlü katkı ve manevi desteği eksiksiz vereceğini ve hükümetin arkasında sağlam şekilde duracağını bildirdi.
 • 29 Ağustos 2016 13:25Pyd/pkk'dan Afrin'deki Enks'li Gençlere Silah Altına Girme BaskısıSuriye Kürdistan Demokrat Partisi (SKDP), PYD/PKK'nın Afrin bölgesindeki Raco ilçesinde onlarca parti sempatizanını alıkoyduğunu ve zorla silah altına almak için ağır silahlarla evlerine baskın düzenlediğini bildirdi.
 • 29 Ağustos 2016 11:42Sincar'daki Yezidilere PKK ZulmüSincar'daki Yezidilere PKK ZulmüŞengal İlçe Meclisi Başkanı Veyis Naif, terör örgütü IŞİD'in dün Yezidilere yaptığı zulmü bugün terör örgütü PKK'nın yaptığını ve kızlarıyla kadınlarını kaçırdığını belirtti.
 • 28 Ağustos 2016 22:44Erbil-Bağdat İlişkileriErbil-Bağdat İlişkileriGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Sekreteri Mele Bextiyar'ın basın açıklaması Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Sekreteri Mele Bextiyar, KYB heyeti olarak başkent Bağdat'a yaptıkları ziyarete ilişkin, Süleymaniye kentinde basın toplantısı düzenledi.
 • 28 Ağustos 2016 21:34Erbil-Bağdat İlişkileriKürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) Politbüro Sekreteri Mele Bextiyar, Erbil ile Bağdat arasındaki sorunların çözülebileceğini ve bu konuda sorumluluk almaya hazır olduklarını belirtti.
 • 28 Ağustos 2016 15:08Musul Barajı'nın Yıkılma Tehlikesi Bulunmuyor"Irak Su Kaynakları Bakanı Hasan Cenabi, Musul Barajı'nın çökme tehlikesi bulunmadığını ve söz konusu barajın onarım işlerinin önümüzdeki 8 ay içerisinde biteceğini belirtti.
 • 26 Ağustos 2016 16:55Ikby Başkanı Barzani'nin Türkiye ZiyaretiTürkiye-Irak Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TISİAD) Genel Başkanı Nevaf Kılıç, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşmeye ilişkin, "Bu görüşmenin olumlu geçtiğini görmekteyiz.
 • 25 Ağustos 2016 01:44Başbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Yıldırım, Canlı YayındaBaşbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabulüne ilişkin, "Barzani ile özellikle ikili ilişkilerin yanı sıra terörle mücadelede etkin iş birliği yapmamız gerektiği kanaatine vardık.
 • 25 Ağustos 2016 01:08Başbakan Yıldırım: "Suriyeli Muhalifler Cerablus'a Yerleştiler"Başbakan Binali Yıldırım, Cerablus’daki Fırat Kalkanı Operasyonuna ilişkin, “Suriyeli muhalifler Cerablus’a yerleştiler, oradaki alanları, köyleri kontrol etmeye başladılar.
 • 24 Ağustos 2016 17:45Daeş'e Yönelik Fırat Kalkanı OperasyonuMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Fırat Kalkanı operasyonunu desteklediğini belirterek bu bölgedeki Türkiye-Suriye sınırının güvenliğinin tam olarak sağlanması, İŞİD'in lojistik ve insan kaynakları ikmal yollarının kesilmesi ve sınırdan terörist sızmalarının önlenmesinin en acil ihtiyaç olduğuna işaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 17:31MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli AçıklamasıANKARA (İHA) – MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Suriye’nin kuzeyinde başlattıkları “Fırat Kalkanı” harekatına ilişkin, “Milliyetçi Hareket Partisi Celabrus’a yönelik başlatılan askeri harekatı çok olumlu bir gelişme olarak görmekte ve bütünüyle desteklemektedir” dedi.
 • 24 Ağustos 2016 17:25Alanya'da Yaşayan Altemur Kılıç'ın Durumu KritikAntalya’nın Alanya ilçesinde yaşayan, Mustafa Kemal Atatürk’ün yaveri ve silah arkadaşı Kılıç Ali’nin Gazeteci-Diplomat oğlu 92 yaşındaki Altemur Kılıç’ın sağlık durumu ağırlaştı.
 • 24 Ağustos 2016 17:19Eker: 'Fetö Okullarıyla İlgili Gerekli Çalışma En Kısa Zamanda Yapılacak'Eker: 'Fetö Okullarıyla İlgili Gerekli Çalışma En Kısa Zamanda Yapılacak'Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Başkanlık Makamı girişinde, TBMM Başkanı İsmail Kahraman tarafından karşılandı.
 • 24 Ağustos 2016 17:14Dakika Dakika 'Fırat Kalkanı' Operasyonu (Son dakika haberler)Dakika Dakika 'Fırat Kalkanı' Operasyonu (Son dakika haberler)Dakika Dakika 'Fırat Kalkanı' Operasyonu (Son dakika haberler) Türkiye operasyonla Suriye'deki oyuna yeniden bir aktör olarak döndü. Şafak vakti 04:00'te başlayan ve hala devam eden Fırat Kalkanı operasyonunun anbean yaşananlar...
 • 24 Ağustos 2016 17:06Bahçeli: Celabrus'taki Askeri Harekat Çok Olumlu Bir Gelişme DestekliyoruzMHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TSK'nın Suriye'nin kuzeyinde başlattığı 'Fırat Kalkanı' askeri operasyonuna ilişkin, "MHP, Celabrus'a yönelik başlatılan askeri harekatı çok olumlu bir gelişme olarak görmekte ve bütünüyle desteklemektedir.
 • 24 Ağustos 2016 16:27Ikby Başkanı Barzani, Meclis'in Hasar Gören Bölümlerini İnceledi - AnkaraIkby Başkanı Barzani, Meclis'in Hasar Gören Bölümlerini İnceledi - AnkaraTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 24 Ağustos 2016 15:51Ikby Başkanı Barzani, TBMM'deTBMM Başkanı İsmail Kahraman, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 24 Ağustos 2016 15:26Dakika Dakika 'Fırat Kalkanı' OperasyonuDakika Dakika 'Fırat Kalkanı' OperasyonuTürkiye operasyonla Suriye'deki oyuna yeniden bir aktör olarak döndü. Şafak vakti 04.00'te başlayan ve hala devam eden Fırat Kalkanı operasyonunun anbean yaşananları...
 • 24 Ağustos 2016 15:08Irak'taki İç Göçmen SorunuIrak'taki İç Göçmen SorunuGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Dibege Çadır Kampı'nda sığınmacıların günlük gıda alma sıraları Sığınmacılarn kamptaki camiye yerleşmesi Dibege Çadır Kent Sorumlusu Rızgar Ubeyd ile röportaj Irak'ta terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Musul kentinden kaçan iç göçmenlerin sayısının her geçen gün artması sebebiyle çadır kentlerin kapasitesinin yetersiz kaldığı belirtiliyor.
 • 24 Ağustos 2016 14:25Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Barzani TBMM'deAnkara’daki temaslarını sürdüren Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, TBMM’yi ziyaret etti.
 • 24 Ağustos 2016 14:13Barzani'den FETÖ ve IŞİD Açıklaması: Anlaşmaya Vardık!Barzani'den FETÖ ve IŞİD Açıklaması: Anlaşmaya Vardık!IKBY Başkanı Barzani, FETÖ'ye ait okulların faaliyetleri ve IŞİD'le mücadele konusunda Türkiye ile anlaşmaya vardıklarını duyurdu, "Bölgede büyük değişimler kapıda" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 13:52Barzani'nin 'Değişim' Sözleri Operasyonu mu Kast Ediyordu?Barzani'nin 'Değişim' Sözleri Operasyonu mu Kast Ediyordu?Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani dün Ankara ziyaretinin ardından gerçekleştirdiği basın toplantısında "Bölgede büyük değişimlerin yolda olduğu görülüyor" ifadelerini kullandı.
 • 24 Ağustos 2016 13:26Engelli Memur Atama ve Kura TöreniEngelli Memur Atama ve Kura TöreniCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Terör örgütlerini destekleyen ülkeler, pimi çekilmiş bomba kadar tehlikeli yapıları niye ellerinde tutuyor?
 • 24 Ağustos 2016 11:45Irak'taki İç Göçmen SorunuIrak'taki İç Göçmen SorunuIrak'ta terör örgütü DAEŞ'in kontrolündeki Musul kentinden kaçan iç göçmenlerin sayısının her geçen gün artması sebebiyle çadır kentlerin kapasitesinin yetersiz kaldığı belirtiliyor.
 • 24 Ağustos 2016 11:27Salih Müslim Kimdir? Müslim Türkiye'yi tehdit ettiSalih Müslim Kimdir? Müslim Türkiye'yi tehdit ettiSalih Müslim Kimdir? Müslim Türkiye'yi tehdit etti. Türkiye tarafından PKK'nın Suriye kolu olarak tanımlanan PYD'nin lideri Salih Müslim, bugün başlayan Cerablus operasyonuna tepki gösterdi. Müslim, üç dilde attığı tweet'te, "Türkiye Suriye batağında çok şey kaybedecektir" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 09:32PYD'nin Lideri Salih Müslim: Türkiye Çok Şey KaybedecektirPYD'nin Lideri Salih Müslim: Türkiye Çok Şey KaybedecektirPYD'nin lideri Salih Müslim, bugün başlayan Cerablus operasyonuna tepki gösterdi. Müslim, üç dilde attığı tweet'te, "Türkiye Suriye batağında çok şey kaybedecektir" dedi.
 • 24 Ağustos 2016 00:55Başbakan Yıldırım, Mesut Barzani'yi Kabul EttiBaşbakan Yıldırım, Mesut Barzani'yi Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi kabul etti.
 • 24 Ağustos 2016 00:48Başbakan Yıldırım, Mesut Barzani'yi Kabul EttiBAŞBAKAN Binali Yıldırım, terör örgütü PKK/PYD'nin, bölgenin içinden geçtiği koşullarda, DAEŞ ile mücadele ediyor algısı yaratarak, kendisine meşruiyet kazandırma çabası içinde olduğunu söyledi.
 • 24 Ağustos 2016 00:13Başbakan Yıldırım'ın Barzani'yi KabulüBaşbakan Yıldırım'ın Barzani'yi KabulüBaşbakan Binali Yıldırım, terör örgütü PKK/PYD'nin, bölgenin içinden geçtiği koşullarda, "DAEŞ ile mücadele ediyor" algısı yaratarak, kendisine meşruiyet kazandırma çabası içinde olduğunu belirtti.
 • 23 Ağustos 2016 23:35Cumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan, Barzani'yi Kabul EttiCUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürdistan Başkanı Mesud Barzani'yi Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 22:15Başbakan Yıldırım, Ikby Başkanı Barzani'yi Kabul EttiBaşbakan Yıldırım, Ikby Başkanı Barzani'yi Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 22:04Başbakan Yıldırım, Barzani'yi Kabul EttiBaşbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani’yi kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 21:50Başbakan Yıldırım'ın KabulüBaşbakan Yıldırım'ın KabulüBaşbakan Binali Yıldırım, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 21:34Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Ikby Başkanı Barzani'yi KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde, Irak Kürdistan Bölgesi'ndeki, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile iltisaklı okulların ve kurumların faaliyetlerine son verilmesi yönünde gerekli adımların atılması da görüşüldü.
 • 23 Ağustos 2016 21:10Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Ikby Başkanı Mesut Barzani'yi Kabulünde, Irak Kürdistan...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, IKBY Başkanı Mesut Barzani'yi kabulünde, Irak Kürdistan Bölgesi'nde FETÖ iltisaklı okulların ve kurumların faaliyetlerine son verilmesi yönünde gerekli adımların atılması da görüşüldü.
 • 23 Ağustos 2016 20:34Musul'u Kurtarma OperasyonuMusul'u Kurtarma OperasyonuIrak Başbakanı Haydar el-İbadi, terör örgütü DAEŞ'in bu yıl Irak'tan püskürtüleceğini ve Musul'un geri alınacağını belirtti.
 • 23 Ağustos 2016 20:03Çavuşoğlu- Szijjarto Basın ToplantısıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından Bakanlıkta yürütülen soruşturmaya ilişkin, "Bugüne kadar Bakanlığımızda 332 kişiyi ya görevden aldık ya da merkeze çağırdık.
 • 23 Ağustos 2016 19:58Çavuşoğlu- Szijjarto Basın Toplantısı - Soru ve CevaplarÇavuşoğlu- Szijjarto Basın Toplantısı - Soru ve CevaplarDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin ardından bakanlıkta yürütülen soruşturmaya ilişkin, "Bugüne kadar bakanlığımızda 332 kişiyi ya görevden aldık ya da merkeze çağırdık.
 • 23 Ağustos 2016 19:55Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KabulüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 19:39Erdoğan - Barzani Görüşmesinde FETÖ Okullarının Kapatılması ve Terörle Mücadele Ele AlındıErdoğan - Barzani Görüşmesinde FETÖ Okullarının Kapatılması ve Terörle Mücadele Ele AlındıCumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'yi kabul etti. 1 saat 50 dakika süren görüşmede terörle mücadele ve FETÖ okullarının kapatılması konuşuldu.
 • 23 Ağustos 2016 18:17Cumhurbaşkanı Erdoğan Mesut Barzani'yi Kabul EttiCumhurbaşkanı Erdoğan Mesut Barzani'yi Kabul EttiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde kabul etti.
 • 23 Ağustos 2016 15:27Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Ankara'ya GeldiGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Ankara'ya geldi ANKARA - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Ankara'ya geldi.
 • 23 Ağustos 2016 15:09Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Ankara'ya Geldi (2)Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Ankara'ya Geldi (2)GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Esenboğa Havalimanı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani'nin uçağının gelişi Barzani'nin karşılanması Barzani'nin Esenboğa Havalimanı'ndan ayrılışı ANKARA - Irak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, Ankara'ya geldi.
 • 23 Ağustos 2016 14:34Mesut Barzani Ankara'daIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesut Barzani, temaslarda bulunmak üzere Ankara’ya geldi.
 • 23 Ağustos 2016 14:23Mesud Barzani Ankara'daMesud Barzani Ankara'daIrak Kürt Bölgesel Yönetimi Başkanı Mesud Barzani Türkiye'ye geldi. Barzani Ankara'da, Musul operasyonu, Gülen cemaati ve 15 Temmuz darbe girişimi hakkında görüşmelerde bulunacak.
 • 23 Ağustos 2016 14:10Yakalanan Çocuk Canlı Bomba İtiraf Etti: IŞİD Beni Kaçırıp Buna ZorladıYakalanan Çocuk Canlı Bomba İtiraf Etti: IŞİD Beni Kaçırıp Buna ZorladıKerkük'te üzerinde intihar yeleğiyle yakalanan çocuk, maskeli kişilerce kaçırıldığını ve üzerindeki bomba düzeneğini kalabalık bir yerde patlamaya zorlandığını söyledi.