SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Haberleri

 • 17:27İran-Suudi Arabistan İlişkileriİran'da Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi (DMTK) Genel Sekreteri Muhsin Rızayi, Suudi Arabistan'ı "yeryüzünün en şerli devleti" olarak nitelendirdi.
 • 14:26Diyarbakır Dbp Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDiyarbakır Dbp Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDbp Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe tehlikesi halen devrededirDEMOKRATİK Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, darbe tehlikesinin devam ettiğini belirterek, "Bir kez daha uyarıyoruz; darbe tehlikesi geçmiş değildir.
 • 13:52DBP Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDBP Eş Genel Başkanı Tuncel: Darbe Tehlikesi Halen DevrededirDemokratik Bölgeler Partisi Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, darbe tehlikesinin devam ettiğini belirterek, "Bir kez daha uyarıyoruz; darbe tehlikesi geçmiş değildir." dedi.
 • 19:10ABD'nin Peşmerge'ye Mali YardımıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) ile Amerika Birleşik Devletleri (ABD) arasında daha önce imzalanan mutabakat zaptının, Peşmerge güçlerinin Musul ilinde kurtarılan bölgelerden çekilmesini içerdiği bildirildi.
 • 16:06Perinçek: Hiç Kimse Fetö'yü Cumhuriyetimizin Pençesinden KurtaramazPerinçek: Hiç Kimse Fetö'yü Cumhuriyetimizin Pençesinden KurtaramazVatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Fetullahçı Terör Örgütü'nün arkasında dış güçlerin olduğunu belirterek, "Hiç kimse FETÖ'yü Cumhuriyetimizin pençesinden kurtaramaz" dedi.
 • 12:12Düzeltme"Fetö'nün Irak'taki Faaliyetleri" Başlıklı Haberimizde "Erbil'de Daha Önce Örgüte Bağlı...BAĞDAT/ Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), Irak'ta eğitim, kültür, medya ve bankacılık gibi birçok alanda faaliyet gösteriyor.
 • 10:58Fetö'nün Irak'taki FaaliyetleriBAĞDAT/ Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ), Irak'ta eğitim, kültür, medya ve bankacılık gibi birçok alanda faaliyet gösteriyor.
 • 21:49Fransa Kalkınma Bakanı Vanilli'nin, Ikby TemaslarıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, Fransa Kalkınma Bakanı Andrea Vallini ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasında kabul ettiği bildirildi.
 • 17:39Ikby'deki Suriyeli PeşmergelerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Duhok kentinde askeri eğitimini tamamlayan Suriyeli Peşmergeler için mezuniyet töreni düzenlendi.
 • 17:19İran İçişleri Bakanından Darbe Girişimine 'Bölgesel Dünya Savaşı' Yorumuİran İçişleri Bakanı Abdulrıza Rahmanifazlı, Komala örgütü ve İran Kürdistan Demokrat Partisi'ne (İ-KDP) bağlı Peşmergelerin 20 yıldan sonra yeniden İran'a karşı silahlı eylemlere başladığını belirtti.
 • 16:28İran ve Irak Sınırındaki Gerginlikİran'ın Batı Azerbaycan Eyaleti Sınır Muhafızı Komutanı Albay Muhammed Abbasi, İran ve Irak sınırında meydana gelen güvenlik boşluğundan istifa eden teröristlerin topraklarına sızmaları halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.
 • 17:41Ikby ve İran Hududuna Yeni Sınır KapısıIrak Kürt Bölgesel Yönetiminin (IKBY) İran sınırındaki 4'üncü sınır kapısı Seyranben törenle hizmete açıldı.
 • 17:18Fransa Kalkınma Bakanı Vallini'nin Ikby TemaslarıFransa Kalkınma Bakanı Andre Vallini, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan Duhok kentindeki bir iç göçmen kampını ziyaret ederek okul açılışına katıldı.
 • 14:37Maliki'nin Süleymaniye Ziyaretiİslami Dava Partisi lideri ve eski Irak Başbakanı Nuri Maliki'nin, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde yer alan Süleymaniye kentine gelerek Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve Goran (Değişim) Hareketi'ni ziyaret etmesi yeni bir tartışmaya yol açtı.
 • 14:30Ikby'den Uluslararası Koalisyona Davet TepkisiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY), ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyon güçleri içinde yer alan 46 ülkenin savunma ve dışişleri bakanlarının katılacağı Washington'daki terör örgütü DAEŞ zirvesine çağrılmamasına tepki gösterdi.
 • 14:43Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişiminin başarısızlığa uğramasından sonra halkın desteğini alan meşru hükümetin tekrar işbaşında olmasından memnuniyet duyduklarını belirtti.
 • 00:17Irak'taki Siyasi GelişmelerIrak'taki Siyasi GelişmelerGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: İslami Dava Partisi lideri ve eski Irak Başbakanı Nuri Maliki ile KYB Politbüro Sekreteri Mele Bahtiyar'ın ortak basın toplantısı Irak'taki İslami Dava Partisi lideri ve eski Irak Başbakanı Nuri Maliki, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) Süleymaniye kentine gerçekleştirdiği ziyaretindeki temaslarının ardından, KYB Politbüro Sorumlusu Mela Bahtiyar ile ortak bir basın toplantısı düzenledi.
 • 22:40Irak'taki Siyasi Gelişmelerİslami Dava Partisi lideri ve eski Irak Başbakanı Nuri Maliki, Kürdistan Yurtseverler Birliği (KYB) ve Goran (Değişim) Hareketi ile Irak'taki bazı köklü sorunların çözülmesi için ortak hareket etmeye karar verdiklerini duyurdu.
 • 16:14İran ve Ikby Arasındaki GerginlikIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) hükümeti, İran Devrim Muhafızları Ordusu eski komutanı ve Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Genel Sekreteri Muhsin Rızai'nin, "Suudi Arabistan'ın Erbil'de İranlı Kürt partilerle bir araya geldiği" şeklindeki iddialarının dayanağı olmadığını açıkladı.
 • 22:48Derleme - Gün İçinde Yayımlanan "Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan Tepkiler" Haberlerimizi...Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine tepki gösteren çok sayıda ülkeden hükümete destek mesajları geldi.
 • 21:04Fetö'nün Darbe Girişimine Dünyadan TepkilerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Fethullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimini şiddetle kınadı.
 • 17:10Fetö'nün Darbe Girişimine TepkilerIrak Cumhurbaşkanı Fuad Masum, Türkiye'de meydana gelen gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirterek, "Türkiye'nin içerisinde olduğu olağanüstü durumu atlatabileceğine inanıyorum.
 • 12:02Fransa'daki Terör Saldırısına TepkilerIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Hükümeti, Fransa'nın Nice kentindeki terör saldırısını şiddetle kınadı.
 • 11:49PKK'nın Son Toplantısı Deşifre Oldu! Türkiye'den KaçıyorlarPKK'nın Son Toplantısı Deşifre Oldu! Türkiye'den KaçıyorlarHendek operasyonları sırasında Doğu ve Güneydoğu'da halktan umduğu desteği görmemesi, PKK'yı yeni kararlar almaya yöneltti. PKK son toplantıda Türkiye'yle ilgili kritik bir karar aldı.
 • 09:18Prof. Dr. Salih Aynural;: Prof. Dr. Salih Aynural;: "Suriyelilerin Vatandaşlığa Geçirilmesi Doğru Bir Karar"İstanbul Rumeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Salih Aynural, demokrasiye ve insan haklarına önem veren Avrupa ülkelerinin bu konuda sınıfta kaldığını belirterek, meslek sahibi, beyaz yakalı Suriyelilerin vatandaşlığa geçirilmesinin Türkiye’ye katkı sağlayacağını dile getirdi.
 • 23:45Barzani, Centcom Komutanı General Votel'i Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, ABD Merkez Kuvvetler Komutanı (CENTCOM) General Joseph Votel ve beraberindeki askeri heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 21:07Barzani'nin Partisinden PKK'ya Sert TepkiBarzani'nin Partisinden PKK'ya Sert TepkiKDP Sözcüsü Mahmud Muhammed, terör örgütü PKK'nın medya aracılığıyla parti kadroları hakkında kara propaganda ve saldırılara devam etmesi halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.
 • 18:33Kdp'den PKK'ya Sert TepkiKürdistan Demokrat Partisi (KDP) Sözcüsü Mahmud Muhammed, terör örgütü PKK'nın medya aracılığıyla parti kadroları hakkında kara propaganda ve saldırılara devam etmesi halinde sert karşılık vereceklerini belirtti.
 • 17:02Ikby Başkanı Barzani, Türkmen Parti Temsilcilerini Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin, bölgedeki Türkmen parti liderleri ve temsilcileriyle Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda bir araya geldiği bildirildi.
 • 15:59Arap ve Süryani Derneklerinden Çağrı AçıklamasıTürkiye’de faaliyet yürüten Arap ve Süryani dernekleri, HDP, CHP ve MHP’li siyasetçilerin, soydaşlarına yönelik ırkçı yaklaşımlarının durdurulması gerektiğini belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mülteciler sayesinde "yeni oy deposu" edinmeyi hesapladığı argümanının en hafif deyimle siyasi densizlik olduğunu açıkladı.
 • 15:22Türkiye'yi Kan Gölüne Dönmüş Ortadoğu'nun İçine Çekmek İstiyorlarTürkiye'yi Kan Gölüne Dönmüş Ortadoğu'nun İçine Çekmek İstiyorlar"Eski Devlet Bakanı Mehmet Salim Ensarioğlu, terör örgütünün içeriden aldığı desteklerin yanı sıra özellikle dışarıdan daha fazla destek aldığını belirterek, "Türkiye hem kan gölüne dönmüş Ortadoğu bataklığı içine çekilmek isteniyor, hem de maalesef PKK'nın olsun DAEŞ'in olsun en büyük hedefi haline geldi" dedi.
 • 09:21Peşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekPeşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekIKBY ile ABD, önceki gün Erbil'de askeri işbirliği mutabakatına imza attı. Anlaşmaya göre peşmergenin maaşlarını ABD karşılayacak. İmza töreninde Barzani de vardı.
 • 09:10Peşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekPeşmergenin Maaşını ABD ÖdeyecekMesut Barzani'nin liderliğini yaptığı Irak Bölgesel Kürt Yönetimi (IKBY) ile ABD ile dün imzaladığı askeri işbirliği anlaşmasının detayları netleşiyor.
 • 08:13Bahoz Yaşıyor mu? Tel Hamis Tugayları Cesedinin Yerini AçıkladıBahoz Yaşıyor mu? Tel Hamis Tugayları Cesedinin Yerini Açıkladı'Bahoz'u öldürdük' diyen Tel Hamis Tugayları iddialarını bir adım ileri götürdü: Yüzde yüz emin olduk. Bahoz Erdal'ın ölüsünü tespit ettik. Malikiye'deki hastanenin morgunda.
 • 13:47Ikby Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar YaverIkby Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar YaverGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: IKBY Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver ile röportaj Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, Musul'u terör örgütü DAEŞ'ten kurtarma operasyonuna katılacak Peşmerge güçlerinin maaşlarının ABD'nin göndereceği bütçeden karşılanacağını, operasyonun ardından da Peşmerge'nin Musul kent merkezinde kalmayacağını açıkladı.
 • 10:57Kuzey Irak'ı Çekirge Bastı İddiası Ortalığı KarıştırdıKuzey Irak'ı Çekirge Bastı İddiası Ortalığı KarıştırdıDün gece saatlerinde bir uçağın Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne bağlı Kıfri şehrine on binlerce çekirge bıraktığı belirtildi.
 • 23:15Kanada Savunma Bakanı Sajjan'ın Irak ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Neçirvan Barzani'nin, Kanada Savuma Bakanı Harjit Sajjan ve beraberindeki heyeti Erbil'deki başbakanlık konutunda kabul ettiği bildirildi.
 • 16:47Kanada Savunma Bakanı Sajjan'ın Irak ZiyaretiKanada Savunma Bakanı Sajjan'ın Irak ZiyaretiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Kanada Savuma Bakanı Harjit Sajjan ve beraberindeki heyeti Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 16:07ABD ile Ikby Arasında Askeri Protokol İmzalandıABD ile Ikby Arasında Askeri Protokol İmzalandıAnlaşmaya varılan protokol dolayısıyla Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda imza töreni düzenlendi.
 • 14:29ABD ile Kürtler Arasındaki İlk Askeri Protokol İmzalandıABD ile Kürtler Arasındaki İlk Askeri Protokol İmzalandıWashington ve Irak Kürt yönetimi arasındaki askeri protokole imza atıldı. IŞİD'in Irak'taki son kalesi Musul'u kurtarmak için başlayacak operasyonda ABD ve Peşmerge işbirliği yapacak.
 • 13:39Mardin Mardinli Stk'lardan Teröre Ortak TepkiMardin Mardinli Stk'lardan Teröre Ortak TepkiMardinli STK'lardan teröre ortak tepkiMardin'de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcileri, son bir ay içerisinde 6 ilçede bomba yüklü araçla yapılan saldırılara tepki göstererek ortak basın açıklaması yaptı.
 • 13:14Mardin'de Stk'lardan Teröre Ortak TepkiMardin'de Stk'lardan Teröre Ortak TepkiMardin'de faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu temsilcileri, son bir ay içerisinde 6 ilçede bomba yüklü araçla yapılan saldırılara tepki göstererek ortak basın açıklaması yaptı.
 • 11:33Grafikli - Musul'u Daeş'ten Kurtarma OperasyonuIrak'ın kuzeyinde yer alan ve iki yıldır terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde bulunan Musul kentinin geri alınması için geniş kapsamlı askeri operasyon hazırlığı yapılıyor.
 • 00:07Barzani ve Carter'in Telefon GörüşmesiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani ve ABD Savunma Bakanı Ashton Carter'ın, terör örgütü DAEŞ ile mücadeleyi ele almak için telefon görüşmesi gerçekleştirdikleri belirtildi.
 • 16:03Kürtler En Güzel Kızlarını Seçiyor! İşte Yarışmaya Katılım ŞartlarıKürtler En Güzel Kızlarını Seçiyor! İşte Yarışmaya Katılım Şartlarıİlki 2012 yılında düzenlenen Kürdistan Güzellik Yarışması'nın bu yıl ikincisi düzenlenecek. Yarışmaya Kürt kızlarının yanı sıra Arap kızları da katılabilecek.
 • 18:05PKK'nın Kolu PJAK İran Milletvekiline Suikast DüzenlediPKK'nın Kolu PJAK İran Milletvekiline Suikast Düzenlediİran'da milletvekili Hasmetullah Felahetpişe'nin aracına kimliği belirsiz kişilerce ateş açıldı. Saldırganların PKK'nın İran kolu PJAK'a bağlı militanlar olduğunu iddia edildi.
 • 12:51Diyarbakır Demokratik Suriye Güçleri, Menbiç'te Şehir Savaşı BaşlattıDiyarbakır Demokratik Suriye Güçleri, Menbiç'te Şehir Savaşı BaşlattıDemokratik Suriye Güçleri, Menbiç'te şehir savaşı başlattıSURİYE'nin kuzeyinde yer alan ve IŞİD için 'Avrupa'ya çıkış kapısı' olarak bilinen Menbiç'e yönelik 1 Haziran'da başlatılan operasyon devam ederken, her taraftan kuşatmaya alınan kentte şehir savaşının başladığı belirtildi.
 • 12:02Demokratik Suriye Güçleri, Menbiç'te Şehir Savaşı BaşlattıDemokratik Suriye Güçleri, Menbiç'te Şehir Savaşı BaşlattıIŞİD terör örgütünün 'Avrupa'ya çıkış kapısı' olarak gördüğü Menbiç'e, Demokratik Suriye Güçleri'nin girmesiyle kentte şehir savaşı başladı.
 • 18:57PKK'nın Sözde Üst Düzey Yöneticisi Fehman Hüseyin ÖldürüldüPKK'nın Sözde Üst Düzey Yöneticisi Fehman Hüseyin ÖldürüldüTerör örgütü PKK'nın sözde yöneticilerinden "Bahoz Erdal" kod adlı Fehman Hüseyin Suriye'de öldürüldü.
 • 13:06Kubad Talabani'nin Amerikalı Eşi Devlet İstediKubad Talabani'nin Amerikalı Eşi Devlet İstediBarzani'ye yakınlığıyla bilinen televizyona konuşan Kubad Talabani'nin Amerikalı eşi Sherri Kraham Talabani, Kürdistan bölgesinin yardım alamamasını devlet olamamasına bağladı.