SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Haberleri

  Angelina Jolie'nin Irak Ziyareti

  BM Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie, Duhok ilinde Hanke Çadır Kampı'nda kalan Yezidi sığınmacıları ziyaret etti. (Bugün 15:03)

   

  Koalisyon Güçlerinin, Irak'ta Işid'le Mücadele Etkisi

  Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Allavi'nin, "ABD öncülüğündeki koalisyonun, Irak'ta işe yaramadığı" şeklindeki sözlerine Iraklı Kürtler tepki gösterdi KYB Başkanlık Konseyi Üyesi Mina: "IŞİD'le mücadelede ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava saldırıları inkar edilemez. Bu operasyonların çok önemli bir etkisi oldu" Yekgirtu Milletvekili Abdullah: "Peşmerge, koalisyonun ülkelerine ait savaş uçaklarının hava desteğiyle IŞİD'in saldırılarını kırdı. (Bugün 14:54)

   

  BBP Genel Başkanı Destici Açıklaması

  "Yaptırdığımız anketlerde eğer seçim barajı kalkmış olsa yüzde 18 20'lik oy potansiyelimizin olduğu görülüyor. (Bugün 13:44)

   

  Peşmerge, Musul'da 1250 Sivili Vurdu Mu?

  Peşmerge, Musul'da 1250 Sivili Vurdu Mu?

  Peşmerge'nin Musul'da aralarında Türkmenlerin de olduğu 1250 sivili öldürdüğü iddiaları sosyal medyada tepki çekti. Peşmerge "İddialar doğru değil" dedi. (Bugün 13:12)

   

  Iraklı Mülteciler, Angelina Jolie'yi Bekliyor

  BM Mülteciler Yüksek Komiserliği İyi Niyet Elçisi Angelina Jolie’nin sığınmacıları ziyaret etmek için Irak'a geldiği belirtildi. (Bugün 11:40)

   

  Irak'ta Işid'in Elindeki Bölgeler

  Peşmerge Bakanı Yardımcısı Osman: "Kürdistan bölgesi dışında Kürtlerin yaşadığı bölgeleri Irak Anayasası'nın 140. maddesine göre kendi toprağımız kabul ediyoruz. (Bugün 10:14)

   

  Peşmergenin, Musul'in Kuzeyindeki İlerleyişi

  Peşmerge güçleri, Musul'un kuzeyindeki 3 köyü kontrolüne aldı. (Dün 17:24)

   

  Ikby Başbakanı Barzani Açıklaması

  "Kürdistan Bölgesi hükümeti olarak federal Irak hükümetiyle yaptığımız petrol anlaşmasına sonuna kadar bağlı kalacağız. Irak hükümeti ile diyaloglarımızın daha iyi olması ve ilişkilerimizin güçlenmesi için elimizden gelen her türlü çabayı göstereceğiz" (Dün 17:24)

   

  Hakkari'de Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü

  Hakkari'de Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü

  Hakkari'de Öcalan'a özgürlük yürüyüşü Behçet DALMAZ/HAKKARİ, (DHA) - HAKKARİ'de, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il örgütü öncülüğünde 'Öcalan'a özgürlük' yürüyüşü düzenlendi. (Dün 16:58)

   

  Diyarbakır'da 'Peygambere Saygı' Mitingine 100 Bin Kişi Katıldı

  Diyarbakır'da 'Peygambere Saygı' Mitingine 100 Bin Kişi Katıldı

  Fransa'da Hz. Muhammed karikatürlerini yayınladığı için silahlı saldırıya uğrayan 8'i karikatürist 12 kişinin öldüğü mizah dergisi Charlie Hebdo, Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği, 'Hz. Muhammed'e saygı' mitingiyle protesto edildi. (Dün 16:19)

   

  Diyarbakır'da 100 Bin Kişi Charlie Hebdo'yu Protesto Etti, 'Yaşasın Hizbullah' Sloganı Attı

  Diyarbakır'da 100 Bin Kişi Charlie Hebdo'yu Protesto Etti, 'Yaşasın Hizbullah' Sloganı Attı

  Diyarbakır'da 100 bin kişi Charlie Hebdo'yu protesto etti, 'Yaşasın Hizbullah' sloganı attı FRANSA'da Hz. Muhammed karikatürlerini yayınlayadığı için silahlı saldırıya uğrayan 8'i karikatürist 12 kişinin öldüğü mizah dergisi Charlie Hebdo, Diyarbakır'da Peygamber Sevdalıları Platformu'nun düzenlediği, 'Hz.Muhammed'e saygı' adı verilen protesto mitingine yaklaşık 100 bin kişi katıldı. (Dün 16:16)

   

  Dbp Eş Genel Başkanı Yüksek Açıklaması

  "Bu seçimler Türkiye için, Kürt halkı için tarihi bir seçim olacak. (Dün 15:48)

   

  Hakkari'de Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü

  Hakkari'de Öcalan'a Özgürlük Yürüyüşü

  Hakkari'de, Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) il örgütü öncülüğünde 'Öcalan'a özgürlük' yürüyüşü düzenlendi. (Dün 15:31)

   

  The Sun: 'Boris Işid'e Karşı'

  The Sun: "Boris Işid'e Karşı"

  Bugünkü İngiliz gazeteleri Türk asıllı Londra Büyükşehir Belediye Başkanı Boris Johnsun'un Kuzey Irak'ta cepheye gidip eline tüfek alarak atış yaptığı haberine geniş yer verdiler. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Hdp Heyeti Kandil'de 7 Saat Kck'lılarla Görüştü

  Hdp Grup Başkan Vekilleri Pervin Baldan ile İdris Baluken, Kandil Dağı'nda KCK yöneticileriyle 7 saat süren görüşmenin ardından yazılı açıklama yaptı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Hdp'den Kandil Açıklaması

  HDP, Kandil’de gerçekleşen görüşme ile ilgili KCK yetkililerinin Öcalan’ın sunduğu müzakere taslağı ve takvimlendirmeyi esas aldıklarını, hareketin tüm birimlerinin bu doğrultuda önemli bir yoğunlaşma içerisinde oldukları bilgisinin heyetlerine aktarıldığını açıkladı. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Kandil'den Dönen HDP Heyeti: Öcalan'ın Müzakere Taslağı Esastır

  Kandil'den Dönen HDP Heyeti: Öcalan'ın Müzakere Taslağı Esastır

  Kandil'den dönen HDP heyeti çözüm süreciyle ilgili "Öcalan'ın sunduğu müzakere taslağı ve takvimlendirme esas alınıyor" dedi. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Sözde Kürdistan Bayrakları ile Çocuk Ölümlerini Protesto Ettiler

  Diyarbakır’da Kürdistan Gençlik Hareketi üyesi bir grup genç, sözde Kürdistan bayrakları ile yürüyerek, çocuk ölümlerini protesto etti. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

  Londra Belediye Başkanı Johnson Alay Konusu Oldu

  Londra Belediye Başkanı Johnson Alay Konusu Oldu

  Kuzey Irak'ı ziyaret eden Londra Belediye Başkanı Boris Johnson, yere uzanarak Peşmerge güçleriyle poz verdiği fotoğraf İngiltere'de alay konusu oldu. (23 Ocak 2015 Cuma )

   

 

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 25.01.2015 22:14:49. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ
[Hata Bildir]