SON DAKİKA KÜRDİSTAN HABERLERİ

Son Dakika Kürdistan Haberleri

 • 14:03İran, IKBY'nin Sınırlarını Obüs Atışlarıyla Bombalıyorİran, IKBY'nin Sınırlarını Obüs Atışlarıyla Bombalıyorİran ordusunun, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin Erbil kentine bağlı Soran ilçesindeki dağlık sınır alanını obüs atışlarıyla bombalaması sonucu 5 sivil yaralandı.
 • 03:32Karabük- Ak Partili Şahin Bu Yetkileri Tekrar Geri AlacağızKarabük- Ak Partili Şahin Bu Yetkileri Tekrar Geri AlacağızAk Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, terörle kapsamlı bir mücadele yaparken güvenlik güçlerine birtakım yetkilerin geri verilme zarureti doğduğunu belirterek, Biz de bu terörle mücadelede başarıya ulaşmak için silahlı kuvvetlerimizin elini daha da güçlendiriyoruz.
 • 03:09AK Parti Karabük Milletvekili ŞahinAK Parti Karabük Milletvekili ŞahinGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İftardan detay AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin'in konuşması AK Parti Karabük Milletvekili Şahin: "Kurtuluş Savaşı'nda işgale gelen yedi düvelle hangi niyetle, hangi amaçla mücadele etmişsek, bilesiniz ki şimdi yaptığımız mücadele de ikinci bir Kurtuluş Savaşı'dır.
 • 02:14Ak Partili Şahin: Bu Yetkileri Tekrar Geri AlacağızAk Partili Şahin: Bu Yetkileri Tekrar Geri Alacağız– AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, terörle kapsamlı bir mücadele yaparken güvenlik güçlerine birtakım yetkilerin geri verilme zarureti doğduğunu belirterek, "Biz de bu terörle mücadelede başarıya ulaşmak için silahlı kuvvetlerimizin elini daha da güçlendiriyoruz.
 • 01:20AK Parti Karabük Milletvekili Şahin AçıklamasıAK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Kurtuluş Savaşı'nda işgale gelen yedi düvelle hangi niyetle, hangi amaçla mücadele etmişsek bilesiniz ki şimdi yaptığımız mücadele de ikinci bir Kurtuluş Savaşı'dır.
 • 00:54Diyarbakır- Demirtaş: Başkanlıkta Demokrasi de Diktatörlük de OlabilirDiyarbakır- Demirtaş: Başkanlıkta Demokrasi de Diktatörlük de OlabilirHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hiçbir modelin kutsal olmadığını belirterek, "Ama hiçbiri tek başına demokrasi demek değildir.
 • 00:44Diyarbakır-Demirtaş: Başkanlıkta Demokrasi de Diktatörlük de OlabilirDiyarbakır-Demirtaş: Başkanlıkta Demokrasi de Diktatörlük de OlabilirHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hiçbir modelin kutsal olmadığını belirterek, "Ama hiçbiri tek başına demokrasi demek değildir.
 • 00:25Demirtaş: Başkanlıkta Demokrasi de Diktatörlük de OlabilirDemirtaş: Başkanlıkta Demokrasi de Diktatörlük de OlabilirHdp Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hiçbir modelin kutsal olmadığını belirterek, "Ama hiçbiri tek başına demokrasi demek değildir.
 • 22:5825 Haziran Türkmen Şehitlerini Anma Günü25 Haziran Türkmen Şehitlerini Anma GünüGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: Türkmen Şehitleri Anma Gününe katılanlar IKBY parlamentosu milletvekili Aydın Maruf'un açıklaması Irak Türkmen Cebhesi tarafından Anadolu Ajansı, TRT ve Türk Kızılayına ödül verilmesi Irak Türkmen Cephesi (ITC) Irak'ın Erbil kentinde "25 Haziran Türkmen Şehitlerini Anma Günü" dolayısıyla bir etkinlik düzenleyerek Türkmen şehitlerini yad etti.
 • 22:25Demirtaş Diyarbakır'da İftar Programına KatıldıDemirtaş Diyarbakır'da İftar Programına KatıldıHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, “Başaramadığımız bir barış süreci ortada duruyor.
 • 21:1825 Haziran Türkmen Şehitlerini Anma GünüIrak Türkmen Cephesi (ITC) Irak'ın Erbil kentinde "25 Haziran Türkmen Şehitlerini Anma Günü" dolayısıyla bir etkinlik düzenleyerek Türkmen şehitlerini yad etti.
 • 19:17Diyarbakır Dbp'li Tuncel Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDiyarbakır Dbp'li Tuncel Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDbp'li Tuncel: Belediyelere kayyum atamaları tartışmaları tesadüf değilDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, partilerine yönelik sistematik bir saldırı, şiddet politikasının devrede olduğunu savunarak, "DBP'ye yönelik saldırıları özellikle belediyelerimize yönelik saldırıları kayyum tartışmalar öyle tesadüfen tartışmalar değildir, bu planın bir parçasıdır.
 • 16:14İran'da İ-Kdp ile Çatışmaİran'ın Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Mehabad ilçesi kırsalında ordu birlikleri ile İran-Kürdistan Demokrat Partisi (İ-KDP) mensupları arasında çatışma çıktığı bildirildi.
 • 15:33Dbp'li Belediye Başkanları 'Kayyumu' KonuştuDbp'li Belediye Başkanları 'Kayyumu' KonuştuDiyarbakır ve bölge illerdeki Demokratik Bölgeler Partili (DBP) belediye başkanları, toplantı düzenledi.
 • 14:58Musul'u Kurtarma OperasyonuIrak Meclis Başkanı Selim el-Cuburi, DAEŞ'in kontrolündeki Musul'a başlatılacak asıl operasyon sırasında Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) doğru yeni bir göç dalgasının yaşanabileceğini belirtti.
 • 14:55Dbp'li Tuncel: Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDbp'li Tuncel: Belediyelere Kayyum Atamaları Tartışmaları Tesadüf DeğilDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, partilerine yönelik sistematik bir saldırı, şiddet politikasının devrede olduğunu savunarak, "DBP'ye yönelik saldırıları özellikle belediyelerimize yönelik saldırıları kayyum tartışmalar öyle tesadüfen tartışmalar değildir, bu planın bir parçasıdır.
 • 03:34Barzani'nin Kanalı Rudaw'a Silahlı Saldırı: 4 YaralıBarzani'nin Kanalı Rudaw'a Silahlı Saldırı: 4 YaralıIKBY Başbakanı Neçirvan Barzani'ye yakınlığıyla bilinen Rudaw Medya Grubu'na yapılan bombalı ve silahlı saldırıda 4 kişi yaralandı.
 • 02:02Ikby'deki Rudaw Medya Grubu'na Silahlı SaldırıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) yer alan "Rudaw Medya Grubu"nun Erbil'deki merkez binasına düzenlenen bombalı ve silahlı saldırı sonucunda 4 kişinin yaralandığı belirtildi.
 • 00:40Hakkari Demirtaş Yüksekova'da Konuştu Halkımın İftarını Açabileceği Bir Evi YokHakkari Demirtaş Yüksekova'da Konuştu Halkımın İftarını Açabileceği Bir Evi YokHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde incelemelerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ilçede operasyon olmasın diye ellerinden geleni yaptıklarını söyleyip, İnsanın en büyük düşmanı yine insandır.
 • 00:35Suriye'de Pyd Karşıtı GösteriSuriye'nin kuzeydoğusundaki Haseke iline bağlı Kamışlı'da PKK'nın Suriye uzantısı PYD'nin, muhalif siyasileri tutuklamasına karşı gösteri düzenlendi.
 • 00:20Demirtaş Yüksekova'da Konuştu: Halkımın İftarını Açabileceği Bir Evi YokDemirtaş Yüksekova'da Konuştu: Halkımın İftarını Açabileceği Bir Evi YokHakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde incelemelerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, ilçede operasyon olmasın diye ellerinden geleni yaptıklarını söyleyip, "İnsanın en büyük düşmanı yine insandır.
 • 15:55Pyd'nin Suriye'deki İnsan Hakları İhlalleriAvrupa Kürt Çalışmaları Merkezi Direktörü Eva Savelsberg, terör örgütü PKK'nın Suriye'deki uzantısı PYD'nin yaptığı insan hakları ihlallerinin Batı tarafından gözardı edildiğini belirterek, "Eğer Avrupa'daki gazeteleri okursanız, PYD ve YPG'nin elindeki bölgelerin, kadın erkek eşitliğinin olduğu, insan haklarının gözetildiği, bir çeşit cennet gibi bir yer olduğunu görürsünüz ama gerçekte bunun tam tersi doğru." diye konuştu.
 • 14:59Halk, Rojava'dan KaçıyorHalk, Rojava'dan KaçıyorSuriye'nin kuzeyinde bulunan Rojava'dan son 4 ayda bin 500 kişi, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin kontrolünde bulunan topraklara göç etti.
 • 01:17Barzani'den Bağımsızlık Referandumu İçin ÇağrıBarzani'den Bağımsızlık Referandumu İçin ÇağrıMesut Barzani, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin bağımsızlığını ilan edecek referandumun yapılması için siyasi partilere çağrıda bulundu.
 • 21:38Barzani'den Siyasi Partilere Referandum ÇağrısıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, bölgedeki bağımsızlık referandumu üzerinde güçlü bir ulusal konsensüsün oluşturulması için tüm siyasi partilerin gerekli çalışmaları yapmaları çağrısında bulundu.
 • 11:07Karayılan'dan Küstah Tehdit! Erdoğan'la İlgili Alçak SözlerKarayılan'dan Küstah Tehdit! Erdoğan'la İlgili Alçak SözlerMurat Karayılan, HDP'li belediyelerle ilgili "Eğer onlar belediyelere el koyarsa, yerine kimi belediye başkanı yaparsa, onu hedefleriz." dedi, Erdoğan'la ilgili küstah sözler söyledi.
 • 20:25BM'ye Göre En Büyük İnsani Kriz Musul'da YaşanacakBirleşmiş Milletler (BM) Irak İnsani Yardım Koordinatörü Lise Grande, Musul operasyonunun başlamasıyla birlikte, dünyada bu yılki en büyük insani krizin Musul'da meydana geleceğini söyledi.
 • 18:44Irak'taki Siyasi GelişmelerABD'nin Erbil Başkonsolosu Matthias Mitman, Kerkük kentinin nasıl bir statüye sahip olacağına orada yaşayan halkın karar vereceğini söyledi.
 • 17:12Musul'u Daeş'ten Kurtarma OperasyonuIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanlık Sözcüsü Ümit Sabah, terör örgütü DAEŞ'in elinde tuttuğu Musul kentinin yüzde 40'ının Peşmerge güçleri tarafından geri alındığını belirtti.
 • 12:25PYD Militanları Örgütten Kaçarak Irak'a SığındıPYD Militanları Örgütten Kaçarak Irak'a SığındıSuriye'de, PYD saflarında savaşan 51 militan örgütten kaçarak, Mesut Barzani'nin başkanlığını yaptığı Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin kontrolündeki bölgeye sığındı.
 • 04:49Dha Dış Haber - Irak Türkmen Cephesi Başkanı, Peşmerge Komutanıyla GörüştüDha Dış Haber - Irak Türkmen Cephesi Başkanı, Peşmerge Komutanıyla GörüştüIrak'ta Musul'un kurtarma operasyonuna az bir zaman kalmasıyla, Mahmur Operasyonlar Komutanlığı bölgesindeki mültecilerin durumunu yakından incelemek üzere, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ile Irak parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşet Salihi, Mahmur bölgesindeki peşmerge komutanlığını ziyaret etti.
 • 04:43Irak Türkmen Cephesi Başkanı, Peşmerge Komutanıyla GörüştüIrak Türkmen Cephesi Başkanı, Peşmerge Komutanıyla GörüştüIrak'ta Musul'un kurtarma operasyonuna az bir zaman kalmasıyla, Mahmur Operasyonlar Komutanlığı bölgesindeki mültecilerin durumunu yakından incelemek üzere, Irak Türkmen Cephesi Başkanı ile Irak parlamentosu İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşet Salihi, Mahmur bölgesindeki peşmerge komutanlığını ziyaret etti.
 • 19:43Barzani'nin Cezaevlerindeki İftar Manzaraları Dünyanın Dikkatini ÇektiBarzani'nin Cezaevlerindeki İftar Manzaraları Dünyanın Dikkatini ÇektiIrak Kürdistan Bölgesel Yönetimi'nin Başkent'i Erbil'de bulunan cezaevi görüntülendi. Mahkumların iftar hazırlıkları dikkatlerden kaçmadı.
 • 13:34Dbp'li Tuncel: Bu Belediyeler Sahipsiz DeğildirDbp'li Tuncel: Bu Belediyeler Sahipsiz DeğildirDemokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, belediyelere kayyum atamaları iddialarına değinerek, "Kimse kusura bakmasın, bu belediler sahipsiz değildir.
 • 13:19Dbp'li Tuncel: 'İktidar Belediyelere El Koyarım Diye Heves Ediyorsa, Direnişle Karşılaşacağını...Dbp'li Tuncel: 'İktidar Belediyelere El Koyarım Diye Heves Ediyorsa, Direnişle Karşılaşacağını...Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Sebahat Tuncel, belediyelere kayyum atamaları iddialarına değinerek, "Kimse kusura bakmasın, bu belediyeler sahipsiz değildir.
 • 07:24PKK'nın Suriye Kolu YPG Askerlik Şubesi KurduPKK'nın Suriye Kolu YPG Askerlik Şubesi KurduYPG'nin Suriye'nin kuzeyinde kontrol altında tuttuğu bazı yerleşimlerde IŞİD'e karşı savaş için "askere alma şubeleri" kurduğu ortaya çıktı.
 • 21:58Barzani, Irak ile ABD Heyetlerini Kabul EttiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani, Irak Ulusal Güvenlik Müsteşarı Falih Feyaz ile ABD Başkanı Barack Obama'nın Özel Temsilcisi Brett McGurk'ü Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul etti.
 • 17:27Ikby'deki Krizlerin Arkasında İran Var"İran-Kürdistan Demokrat Partisi (İ-KDP) Genel Sekreteri Mustafa Hicri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ndeki (IKBY) siyasi partiler arasındaki ihtilafların meydana gelmesi ve mevcut krizlerin derinleşmesinin arkasında İran'ın olduğunu ileri sürdü.
 • 15:37Münbiç'te Koalisyon Uçakları Işid Emirini ÖldürdüMünbiç'te Koalisyon Uçakları Işid Emirini ÖldürdüSuriye'de, IŞİD'in önemli merkezlerinden, Türkiye sınırına yaklaşık 40 kilometre uzaklıkta bulunan Münbiç'e yönelik başlatılan operasyonda Demokratik Suriye Güçlerinin (DGS) dün akşam saatlerinden itibaren kentte girdiği ve şiddetli çatışmaların çıktığı öne sürüldü.
 • 13:13Münbiç'e Girildi, Hava Operasyonunda IŞİD Emiri ÖldürüldüMünbiç'e Girildi, Hava Operasyonunda IŞİD Emiri ÖldürüldüSuriye'de, IŞİD'in önemli merkezlerinden, Münbiç'e yönelik başlatılan operasyonda Demokratik Suriye Güçleri kente girdi ve hava operasyonlarında IŞİD emiri öldürüldü.
 • 10:55Fatih Erbakan: Fatih Erbakan: "Bölgede Büyük İsrail Devletini Kurmak İstiyorlar"BURSA (İHA) – Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, büyük İsrail devlerinin kurulmak istendiğini ileri sürerek, "5 bin seneden beri ’İlla bize vaad edilmiş olan topraklarda büyük İsrail devletini kuracağız ve bütün insanlığı kendimize köle yapacağız’ diyen bir zümre var" dedi.
 • 06:44Erbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih ErbakanErbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih ErbakanGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -İftardan görüntüler, -Erbakan'ın konuşmaları Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan Bursa'da Erbakan: "Bütün dünyanın geleceği ve kaderi 5 tane güçlü ülkenin temsilcisinin insafına terk edilmiş.
 • 04:56Erbakan Vakfı Genel Başkanı Erbakan Bursa'daErbakan Vakfı Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Bütün dünyanın geleceği ve kaderi 5 tane güçlü ülkenin temsilcisinin insafına terk edilmiş.
 • 13:41Irak'ta Bombalı SaldırıIrak'ta, Kürdistan Yurtseverler Birliği'nin (KYB) parti binasını hedef aldığı iddia edilen bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre 2 kişinin öldüğü, 10'unun yaralandığı bildirildi.
 • 23:18Bahçeli: 19 Haziran Bizim İçin Yok HükmündedirBahçeli: 19 Haziran Bizim İçin Yok HükmündedirMilliyetçi Hareket Partisi (MHP) İzmir İl Başkanlığı tarafından şehit ailelerine yönelik düzenlenen iftar yemeğine katılan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, parti içi muhalefete yüklendi.
 • 22:42MHP Lideri Bahçeli: MHP Lideri Bahçeli: "19 Haziran Bizim İçin Yok Hükmündedir"MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, olağanüstü kurultayla ilgili olarak, “Yargıtay karar verse de 19 Haziran bizim için yok hükmündedir.
 • 10:22Barzani ile Eski Smdk Başkanı Carba Bir Araya GeldiIrak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Mesut Barzani'nin Suriye Muhalif ve Devrimci Güçler Ulusal Koalisyonu'nun (SMDK) eski Başkanı Ahmed el-Carba'yı Erbil'in Salahaddin kasabasındaki başkanlık konutunda kabul ettiği belirtildi.
 • 02:01Mesrur Barzani: Irak Üçe BölünmeliMesrur Barzani: Irak Üçe BölünmeliIrak Kürdistan Bölgesi Güvenlik Ajansı Müsteşarı Mesrur Barzani, Irak'ın, Kürtler, Şiiler ve Sünniler arasında üçe bölünmesi gerektiğini savundu.
 • 23:33"Irak 3'e Bölünmeli" Diyen Barzani'nin Oğluna ABD'den Yanıt GeldiABD Dışişleri Bakanlığı, Mesut Barzani'nin oğlu Mesrur Barzani'nin Irak'ın üçe bölünmesi yönündeki sözlerine karşılık, Irak'ın toprak bütünlüğünü savunduklarını bildirdi.
 • 17:53Goran Hareketi Lideri Mustafa'ya Tutuklama KararıIrak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY) muhalefetin başını çeken Goran (Değişim) Hareketi lideri Noşirvan Mustafa hakkında kendisine ait olduğu iddia edilen ses kaydından dolayı tutuklama kararı çıkarıldığı bildirildi.