SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ

Son Dakika Libya Haberleri

 • 09:16 Büyü Bozuldu Büyü Bozuldu SON iki aydır gelişen piyasalara yönelik iyimserlik ve para akışı dün yerini temkinli duruşa bıraktı.
 • 00:16 Tunus Dışişleri Bakanı'ndan Suriye ve Libya Açıklamaları Tunus Dışişleri Bakanı Humeys el-Cihinavi Suriye halkıyla kardeş olduklarından dolayı Suriye ve Halep'te meydana gelen olayların kendilerine acı verdiğini söyledi.
 • 21:57 Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti Libya toplumu üzerinde etkiye sahip Şehirler ve Kabileler Yüksek Konseyi ile Bir ve Demokratik Libya için Evrensel Topluluk, Fas'ın Suheyrat kentinde yapılan anlaşma gereğince Fayiz es-Sirac önderliğinde kurulan Ulusal Mutabakat Hükümetine (UHM) karşı olduklarını açıkladı.
 • 21:14 ABD Savunma Bakanı Carter Almanya'da ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Irak'ın kuzeyinde bir Amerikan askerinin DAEŞ saldırısında hayatını kaybettiğini açıkladı.
 • 19:24 Almanya Başbakanı Angela Merkel Açıklaması Almanya Başbakanı Angela Merkel, Avrupa'daki sığınmacı krizine ilişkin, "Bazı ülkelerin 'Müslümanlar ülkemize giremez' demesini hoş bulmuyorum.
 • 13:03 Işid, Küresel Güvenlik İçin Tehdit Işid, Küresel Güvenlik İçin Tehdit Almanya'nın iç istihbarat servisi Anayasayı Koruma Teşkilatı, IŞİD'in dünyayı tehdit etmeye devam etmesi nedeniyle uluslararası topluluğu bu konu ile daha uzun süre meşgul edeceğini açıkladı.
 • 11:53 Brisa'nın İlk Çeyrek Net Karı 22,5 Milyon Lira Brisa, 2016 yılının ilk üç aylık döneminde 402 milyon lira satış geliri, 22,5 milyon lira net dönem karı elde ederken, FAVÖK (Vergi, faiz ve amortisman öncesindeki kar) seviyesinde yüzde 10'luk artış sağladı.
 • 08:27 Mücevher ihracatı açığı kapatıyor, ihracat uzaklarda artıyor 2016 yılına yüzde 40 düşüşle başlayan mücevher ihracatı 4 ayda gösterdiği performans ile açığın büyük kısmını kapattı.
 • 23:57 Tunus, Arap Mağrib Birliği Dışişleri Bakanları Toplantısına Ev Sahipliği Yapacak Tunus'un, Arap Mağrib Birliği Dışişleri Bakanlarının 34. dönem toplantısına ev sahipliği yapacağı bildirildi.
 • 23:38 Libya'da Daeş'le Mücadele Libya'da terör örgütü DAEŞ militanlarının, Bingazi'de konuşlandıkları bölgelerden çekilerek, yaklaşık 1 yıldır kontrolleri altında bulunan Sirte'ye yöneldiği bildirildi.
 • 16:26 Tunus-Lüksemburg İlişkileri Tunus ile Lüksemburg Dışişleri Bakanları arasında istişare protokolü imzalandığı bildirildi.
 • 00:07 Tursab Başkanı Ulusoy: Tursab Başkanı Ulusoy: "Bu Ülkenin Bize İhtiyacı Var. Bu Ülkenin Kucaklaşmaya İhtiyacı Var" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un tahta yayıkta ayran yapması TÜRSAB Başkanı Başaran Ulusoy'un açıklamaları TURSAB Başkanı Ulusoy, Karaman'da Ulusoy: Bugün Gaziantep'te bir olay oldu.
 • 22:55 Karaman'da Turizm Çalıştayı Karaman'da Turizm Çalıştayı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, "Gün gelecek bize vize koyanlara biz de vize koyacağız" dedi.
 • 21:30 Tursab Başkanı Ulusoy, Karaman'da Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Başkanı Başaran Ulusoy, bugün Gaziantep'te yaşanan terör saldırısıyla ilgili " Bugün Gaziantep'te bir olay oldu.
 • 17:08 Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak'ın cami çıkışında açıklması Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak: "Çözüm gerek içeride gerekse de dışarıda barışı sağlamaktır.
 • 14:57 Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak Açıklaması Saadet Partisi Genel Başkanı Mustafa Kamalak, "Çözüm gerek içeride gerekse de dışarıda barışı sağlamaktır.
 • 13:46 Kahramanmaraş'ta 1 Mayıs Coşkusu Kahramanmaraş'ta 1 Mayıs Coşkusu Memur-Sen, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü “Güçlü Memur, Büyük Türkiye ve Adil bir Dünya için Emeğin Kahramanları Maraş’ta” temasıyla Kahramanmaraş’ta kutladı.
 • 04:27 Akdeniz'de Yeni Sığınmacı Faciası: 84 Kayıp Akdeniz'de Yeni Sığınmacı Faciası: 84 Kayıp Uluslararası Göç Örgütü, Libya'dan İtalya'ya yola çıkan ve 100'e yakın sığınmacıyı taşıyan bot battı. Kazada 84 sığınmacının kaybolduğu belirlendi.
 • 03:21 Akdeniz'de Yeni Sığınmacı Faciası: 80 Sığınmacı Kayıp Uluslararası Göç Örgütü IOM'den yapılan açıklamaya göre, Libya kıyılarında alabora olan lastik botta bulunan 80 kişi kayboldu.
 • 19:31 Batman'da Batman'da "Ümmetin Kardeşliği" Konferansı Batman’da Erbakan Vakfı tarafından düzenlenen “Ümmetin Kardeşliği” konulu konferansa katılan Genel Başkanı Fatih Erbakan, “Bugün Güneydoğu Anadolu Bölgemizde yaşanan olaylar ve Ortadoğu’da bugün uygulanmaya çalışılan anlayış aynı anlayıştır” dedi.
 • 16:47 Türkiye ve AB Arasındaki Müzakereler Sonuç Verdi Türkiye ve AB Arasındaki Müzakereler Sonuç Verdi Maiziere, Potsdam kentinde Avusturya İçişleri Bakanı Wolfgang Sobotka ile görüşmesinin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, "Türkiye ve AB arasındaki görüşmelerin sonuçları etkisini göstermeye başladı.
 • 04:21 Avusturya ile İtalya Arasındaki Sınır Krizi Şimdilik Çözüldü Avusturya ile İtalya Arasındaki Sınır Krizi Şimdilik Çözüldü Avusturya'nın göçmen akımı sebebiyle bariyerler kurarak kapatmasının ardından İtalya ile krize neden olan Brenner Sınır Kapısı konusunda anlaşmaya varıldı.
 • 01:46 İtalya ile Avusturya'nın Sınır Anlaşmazlığı İtalya İçişleri Bakanı Angelino Alfano ile Avusturyalı mevkidaşı Wolfgang Sobotka, Roma'da, iki ülke arasında sığınmacı geçişleri nedeniyle yaşanan krizi ele aldı.
 • 01:22 Mısır'da Cuma Gösterilerine Davet Mısır'da Darbeyi Red ve Meşruiyete Destek İçin Ulusal İttifak, gençlerin hapsedilmesine, gazetecilerin aşağılanmasına tepki göstermek ve rejimin düşmesini talep etmek için "Öfkelen" adı altında cuma gösterileri düzenleme çağrısında bulundu.
 • 23:51 CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: (1) CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Devlet içinde paralel yapı olmaz. Devletin bir yapısı vardır, anayasa çerçevesinde.
 • 23:48 Davutoğlu: Türkiye Hiçbir Zaman Mültecilere Kapılarını Kapatmayacak (2) Davutoğlu: Türkiye Hiçbir Zaman Mültecilere Kapılarını Kapatmayacak (2) Katar İşbirliği, Bölgesel Meydan Okumalar, Daha Geniş Ufuklar" konulu bir konuşma yaptı.
 • 22:28 Davutoğlu: 'Meydanlardaki Gençlerin Kendi ve Ülkelerinin Gelecekleri İçin Hayalleri Vardı' Davutoğlu: 'Meydanlardaki Gençlerin Kendi ve Ülkelerinin Gelecekleri İçin Hayalleri Vardı' GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katar Üniversitesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu Katar'da Davutoğlu, Katar Üniversitesinde konuştu (1) Başbakan Davutoğlu: "Mısır'da Tahrir Meydanı, Suriye'de Humus, Libya devriminin ilk günlerinde Bingazi, Yemen'de Sana'da bulunan gençlerin kendi ve ülkelerinin gelecekleri için hayalleri vardı.
 • 22:15 Türk-Arap Yükseköğretim Kongresi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yoksulluk, kan, gözyaşı ve acının, asla bu toprakların, ortak coğrafyanın değişmez kaderi olmadığını belirterek, "Bugün yaşadığımız hadiselerin, sıkıntıların, üzerimizde dolaşan kara bulutların geleceğimizi karartmasına, bizi yeise sevk etmesine asla izin vermeyeceğiz.
 • 21:50 Davutoğlu: 'Bizim Sorumluluğumuz, Toplumlara Mutluluk, İtibar, Refah, Zenginlik Getirecek Olan Bir... Davutoğlu: 'Bizim Sorumluluğumuz, Toplumlara Mutluluk, İtibar, Refah, Zenginlik Getirecek Olan Bir... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katar Üniversitesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu Katar'da Davutoğlu, Katar Üniversitesinde konuştu: (2) "Maalesef, Orta Doğu'da ve Müslüman topluluklarında büyük karamsar psikoloji ortaya çıkıyor.
 • 21:47 Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: (2) Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Bir asır evvel sınırları bölerek birbirinden ayırdıkları bölge halklarının şimdi gönüllerini ve zihinlerini birbirinden ayırarak tamamen parçalamak istiyorlar.
 • 21:32 Davutoğlu: 'Kaygılarımızı, Düşüncelerimizi Paylaşmak İçin Birbirimizle Konuşmak, Görmek, Oturmak... Davutoğlu: 'Kaygılarımızı, Düşüncelerimizi Paylaşmak İçin Birbirimizle Konuşmak, Görmek, Oturmak... GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Katar Üniversitesi Başbakan Ahmet Davutoğlu Başbakan Davutoğlu Katar'da Davutoğlu, Katar Üniversitesinde konuştu: (2) "Maalesef, Orta Doğu'da ve Müslüman topluluklarında büyük karamsar psikoloji ortaya çıkıyor.
 • 21:29 İsveç'te Türk Kültürü Yaşatıldı İsveç’in Malmö şehrinde uzun yıllardır düzenlenen İskandinavya’nın en önemli etkinliklerinden olan Türk Kültür Festivali renkli görüntülere sahne oldu.
 • 20:08 Başbakan Davutoğlu Katar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, "Maalesef, Orta Doğu'da ve Müslüman topluluklarında büyük karamsar psikoloji ortaya çıkıyor.
 • 19:53 Davutoğlu: "Suriye'de Ilımlı Muhalifleri Destekliyoruz" Başbakan Ahmet Davutoğlu Katar Üniversitesi’nde yaptığı konuşmada, “Suriye’de ılımlı muhalifleri destekliyoruz, Esad’ın zalimliğine karşıyız. PKK veya DAEŞ tarafından terör eylemlerine karşıyız” dedi.
 • 18:45 Başbakan Davutoğlu Katar'da Başbakan Ahmet Davutoğlu, Mısır'da Tahrir Meydanı, Suriye'de Humus, Libya devriminin ilk günlerinde Bingazi, Yemen'de Sana'da bulunan gençlerin kendi ve ülkelerinin gelecekleri için insan haklarına saygı duyulan ve onurlu bir hayat hayalleri olduğunu belirterek, "Ama maalesef bu hayaller şimdi Esed gibi otokratik rejimler ve Arap Baharı'nın ardından ortaya çıkan DAEŞ gibi terörist gruplar nedeniyle başarısız oldu.
 • 18:22 Libya'da İnsan Kaçakçılarıyla Çatışma Libya'da İnsan Kaçakçılarıyla Çatışma Mısır Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, Libya'nın batısındaki Beni Velid ilçesinde insan kaçakçıları ile göçmenler arasında meydana gelen arbedede ilk belirlemelere göre, 12 ila 16 Mısırlının hayatını kaybettiği belirtildi.
 • 16:02 Şahin ve Boynukalın, Kariyer Zirvesi'nde Konuştu Şahin ve Boynukalın, Kariyer Zirvesi'nde Konuştu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, siyasette herkesi memnun etmenin zor olduğunu söyleyerek, “Bize söylenmesini arzu etmediğimizi başkasına söylememeliyiz.
 • 14:32 Türkiye ile AB Arasındaki Mutabakat Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans, "Türkiye'yle angajmana girmemekle, birbirimize sırt dönmekle, birbirimizle konuşmamakla geçen yıllar, Türkiye'deki insan hakları ve medya durumuna ilişkin ne sağladı?
 • 14:02 Türkiye ile AB Arasındaki Mutabakat - Timmermans: Türkiye ile AB Arasındaki Mutabakat - Timmermans: "Türkiye ile Angajmana Girmeliyiz" GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Avrupa Parlamentosu'nda Türkiye ile AB arasındaki mutabakat görüşmesi AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Frans Timmermans'ın konuşması Türkiye ile AB arasındaki mutabakat AB Komisyonu Birinci Başkan Yardımcısı Timmermans: "Türkiye'yle angajmana girmemekle, birbirimize sırt dönmekle, birbirimizle konuşmamakla geçen yıllar, Türkiye'deki insan hakları ve medya durumuna ilişkin ne sağladı?
 • 14:00 11. Türk Arap Ekonomi Forumu Suudi Arabistan Ticaret Odaları Konsey Başkanı Dr. Abdul Rahman Abdullah Al-Zamil, ülkesinin Türk girişimciler ve iş adamları için önemli bir pazar olduğunu belirterek, "Ülkemizde iş yapan Türklerin daha önce dile getirdiği bütün şikayetler incelenmiştir.
 • 13:14 Myp Lideri Yılmaz: Myp Lideri Yılmaz: "Ne Oldu da Şimdi Laiklik Kötü Bir Şey Oldu" Muhafazakar Yükseliş Partisi (MYP) Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, “Ne oldu da şimdi laiklik kötü bir şey oldu.
 • 10:44 Libya'da İnsan Kaçakçılarıyla Çatışma Libya'da İnsan Kaçakçılarıyla Çatışma Mısır, Libya'da bulunan 12 ila 16 vatandaşının insan kaçakçılarıyla çıkan bir çatışmada hayatını kaybettiğini bildirdi.
 • 02:36 Donald Trump'tan Dış Politika Mesajları Donald Trump'tan Dış Politika Mesajları Amerika Birleşik Devletleri'nde Kasım ayında yapılacak başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Parti'nin adayı olmak için yarışan Donald Trump dış politikaya ilişkin görüşlerini açıkladı.
 • 01:49 Tunus'taki Demokratikleşme Süreci Carnegie Uluslararası Barış Vakfından, yaşadığı zor ekonomik koşullar nedeniyle Tunus'un demokrasi sürecinde riskli bir dönemden geçtiği uyarısı yapılarak, uluslararası topluma demokrasi tecrübesinde başarısız olmaması için Tunus'a acilen destek olması çağrısında bulunuldu.
 • 01:33 Libya'daki Yasadışı Mısırlı Göçmenler Libya'da ilk belirlemelere göre 12 ila 16 Mısırlı yasa dışı göçmenin yaşamını yitirdiği bildirildi.
 • 23:02 Trump: Rusya ve Çin'e Mahkum Değiliz Trump: Rusya ve Çin'e Mahkum Değiliz Cumhuriyetçi Partinin başkan adayı olmak için yarışan milyarder iş adamı Trump, Washington'daki bir otelde yaptığı konuşmada ABD Başkanı seçilmesi halinde ülkenin dış politikasının nasıl olacağını anlattı.
 • 22:48 Trump Dış Politika Önceliklerini Açıkladı ABD'deki başkanlık yarışında Cumhuriyetçi Partinin adayı olmak için kampanya yürüten iş adamı Donald Trump, dış politika Çin ve Rusya ile iyi ilişkiler kurmak istediğini, NATO müttefiklerinden savunma için daha fazla katkı yapmasını isteyeceğini, Ortadoğu'da ise bölgesel istikrarı destekleyeceğini söyledi.
 • 08:15 Türkiye'de Patlayıcılarla Öldürülen Sivil Sayısı 'Yüzde 7682 Arttı' Türkiye'de Patlayıcılarla Öldürülen Sivil Sayısı 'Yüzde 7682 Arttı' İngiliz Guardian gazetesi, Türkiye'de 2015 yılında patlayıcı madde kullanılarak öldürülen sivillerin sayısının, bir önceki yıla oranla yüzde 7,682 oranında arttığını bildirdi.
 • 23:56 Libya'daki Olaylar Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne bağlı askeri güçlerin, terör örgütü DAEŞ'in kontrolünde bulunan Sirte kentini geri almak üzere bölgeye ulaştığı iddia edildi.
 • 19:11 Libya'da Ulusal Mutabakat Hükümeti Kurma Çabaları Avrupa Birliği (AB), İtalya ve Almanya'dan diplomatlar, Libya'nın başkenti Trablus'a gerçekleştirdikleri kısa süreli ziyarette Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) destek mesajı verdi.