SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ

Son Dakika Libya Haberleri

 • 05:36Libya'da Ulusal Birlik HükümetiFas'ın Skhirat kentine devam eden Libya için diyalog görüşmeleri sonuç verdi.
 • 03:08Fas'taki Libya Uzlaşı GörüşmeleriBirleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, Ulusal Birlik Hükümeti Başkanı olarak Faiz Serrac, Meclis Başkanı olarak da Abdurrahman Suvayhili'nin belirlendiğini bildirdi.
 • 21:35Libya'da 289 Kaçak Göçmen YakalandıLibya'da 289 Kaçak Göçmen YakalandıGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Yakalanan göçmenlerin sayımı - Yetkililer ile röportajlar- Yakalanan göçmenlerin götürülmesi Libya üzerinden Avrupa'ya geçmeye çalışan ve çoğunluğu Afrika kökenli olan 289 kaçak göçmen, Libya güvenlik güçleri tarafından başkent Trablus'ta düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • 17:00Rusya'nın Suriye'deki Hava SaldırılarıArap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı Ahmed bin Hilli, Rusya'nın Suriye'deki hava saldırılarının krizi sonlandıracağına inanmadığını belirtti.
 • 16:43Sp Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Medya Baskı AltındaSp Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Medya Baskı AltındaSaadet Partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Adayı Birol Aydın, düzenlediği basın toplantısında, medyanın baskı altında olduğunu söyledi.
 • 16:09Sp Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Medya Baskı AltındaSp Genel Başkan Yardımcısı Aydın: Medya Baskı AltındaSaadet partisi (SP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Adayı Birol Aydın, düzenlediği basın toplantısında, medyanın baskı altında olduğunu söyledi.
 • 13:23Aktif Bank'tan Arap Ülkelerindeki Yatırımlara TeşvikAktif Bank, Arap ülkelerindeki yatırımları teşvik etmek amacıyla 40 yılı aşkın süredir hizmet veren Arap Yatırım ve İhracat Kredi Garanti Kuruluşu (DHAMAN) ile "Akreditif Teyidi Sigortası Çerçeve Sözleşmesi" imzaladı.
 • 12:02Büyük Enerji Projelerinin Altyapı Teçhizatları Gaziantep'tenBüyük Enerji Projelerinin Altyapı Teçhizatları Gaziantep'tenGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Üretimden görüntü- Fabrikadaki çalışmalar- Mehmet Can Tuğsuz ile röportaj- İşçilerin çalışması Büyük enerji projelerinin altyapı teçhizatları Gaziantep'ten- Türkiye'nin yanı sıra yurtdışındaki birçok büyük enerji projesinin altyapı teçhizatı Gaziantep'te hazırlanıyor- Firmanın yönetim kurulu üyesi Tuğsuz: "Amerika, Avrupa, Uzak Doğu ve Ortadoğu ülkelerindeki birçok devasa enerji projesini başarıyla tamamladık.
 • 11:32Büyük Enerji Projelerinin Altyapı Teçhizatları Gaziantep'tenTürkiye'nin yanı sıra yurt dışındaki birçok büyük enerji projesinin altyapı teçhizatı Gaziantep'te hazırlanıyor.
 • 10:4412'nci Batı Akdeniz Ülkeleri Bakanlar Arası Diyalog ToplantısıFas'ın Tanca kentinde düzenlenen 12'nci 5+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı'nda terörle mücadeleye vurgu yapıldı.
 • 10:35Erdoğan: "Terörizm İnsanlık Suçudur ve Küresel Bir Tehdittir"Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine Waseda Üniversitesi tarafından fahri doktora verildiği törende yaptığı konuşmada, “Terörizm bir insanlık suçudur ve tüm dünyaya yönelik bir küresel tehditti.
 • 10:03Cumhurbaşkanı Erdoğan Tokyo'daCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Teröristler, gerçekleştirdikleri eylemler ve kullandıkları şiddet yöntemleri nedeniyle bu sıfatı taşımaktadırlar.
 • 08:47Leon: Leon: "Bugün Ulusal Birlik Hükümetini İlan Edeceğiz"Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, bugün ulusal birlik hükümetini ilan edeceklerini bildirdi.
 • 03:45Fas'taki Libya Uzlaşı GörüşmeleriBirleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, bugün ulusal birlik hükümetini ilan edeceklerini bildirdi.
 • 01:15Kurtulmuş: Kurtulmuş: "Suriye Bugün Birçok Terör Örgütünün Konfederasyonu Haline Gelmiştir"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş'un, Fatsa ilçesinde sivil toplum kuruluşlarının üyeleri, muhtarlar ve esnafla bir araya gelmesinden görüntüler- Kurtulmuş'un konuşması Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş: - "Bütün bu karışık ve zor coğrafyada Türkiye bir huzur, barış adası olarak yoluna devam ediyor"- "Özellikle coğrafyamızda terör örgütleri maalesef cirit atmaktadır.
 • 00:16Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş AçıklamasıBaşbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, "Allah'a hamdederek ifade ediyorum ki bütün bu karışık ve zor coğrafyada Türkiye bir huzur, barış adası olarak yoluna devam ediyor" dedi.
 • 23:315+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı' Fas'ta Yapıldı5+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı' Fas'ta Yapıldı12'nci 5+5 Batı Akdeniz Bakanlar Arası Diyalog Toplantısı Fas'ın Tanca kentinde gerçekleşti.
 • 22:5912'nci Batı Akdeniz Ülkeleri Bakanlar Arası Diyalog ToplantısıFransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, "Filistinliler için adalet, İsrailliler için güvenlik sağlanmadıkça Filistin meselesinin açık bir yara olarak kalacağını" ifade etti.
 • 17:54Sarkozy'nin "Kara Kutusu" YargılanıyorPARİS (AA) – Fransa'nın eski cumhurbaşkanlarından Nicolas Sarkzozy'nin "kara kutusu" olarak bilinen eski içişleri bakanı Claudue Gueant'ın yolsuzlukla yargılandığı davada 30 ay tecilli hapis cezasına çarptırılması istendi.
 • 17:24Suçu Valilere, Askere ve Polise Atmakla Kurtulamazlar, 1 Kasım Hesap Günü"Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Trabzon Milletvekili Koray Aydın, sözde çözüm sürecinde valilere 'operasyon yapmayın' talimatı verenin AK Parti iktidarı olduğunu söyledi.
 • 13:56Milli İrade Platformundan Siyasi Parti Liderlerine Çağrı;Milli İrade Platformundan Siyasi Parti Liderlerine Çağrı;Nevşehir Milli İrade Platformu üyeleri siyasi parti liderlerine çağrıda bulunarak “Şahsi kaprislerinizi ülke menfaatleri önüne geçirmeyiniz.
 • 13:26Ceo Club Altyapı Liderleri ZirvesiHitachi Türkiye Müdürü Erman Akgün, Japonya'da 1964'ten beri kullanılan havaray teknolojisini İstanbul'a getirmek için ciddi görüşmeler yaptıklarını belirterek, "Sanırım hepimizin yaşadığı trafik sorununa bir çözüm bulabilmek için havaraya ihtiyacımız var" dedi.
 • 12:54Rusya'nın Suriye'de Misket Bombası Kullandığı İddia EdildiRusya'nın Suriye'de Misket Bombası Kullandığı İddia EdildiEsad rejimine destek vermek için Suriye’de hava saldırıları düzenleyen Rus savaş uçaklarının misket bombası kullandığı iddia edildi.
 • 08:52BM Libya Özel Temsilcisi LeonBM Libya Özel Temsilcisi LeonBirleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, bu akşam Libya'da ulusal birlik hükümetini ilan edebileceklerini bildirdi.
 • 03:02Fas'taki Libya Uzlaşı GörüşmeleriBirleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, bu akşam Libya'da ulusal birlik hükümetini ilan edebileceklerini bildirdi.
 • 23:09ABD Savunma Bakanı Carter İtalya'daROMA (AA) – ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, temasları kapsamında geldiği İtalya'da Sigonella Üssü'nü ziyaret etti.
 • 20:45Avrupa'daki Sığınmacı KriziAvrupa Birliği (AB) Pakistan Delegasyonu Başkan Yardımcısı Stefano Gatto, "Avrupa, yüz binlerce ya da milyonu aşan bir sığınmacı kabul edemez" dedi.
 • 17:57Hatay Mobilyacılık Paneli" GerçekleştirildiHatay'da Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) ile Marangozlar ve Hızarcılar Odası işbirliğiyle mobilya sektörünü geliştirmek, sektördeki sorunları ve fırsatları ortaya koymak ve sektörü daha ileriye taşımak amacıyla "Hatay Mobilyacılık Paneli" düzenlendi.
 • 17:40Görmez - Mescid-i Aksa'ya Yönelik SaldırılarGörmez - Mescid-i Aksa'ya Yönelik SaldırılarGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması Görmez, AA Editör Masası'na konuk oldu- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (6)- "Bölgedeki dini dokuya zararı sadece PKK terör örgütü vermedi.
 • 16:04Görmez: Görmez: "Hakem Rolünü Kaybetmememiz Lazım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması Görmez, AA Editör Masası'na konuk oldu- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (6)- "Bölgedeki dini dokuya zararı sadece PKK terör örgütü vermedi.
 • 15:24Görmez, Aa Editör Masası'na Konuk OlduDiyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Doğu ve Güneydoğu bölgelerinde kardeşliğin inşası ve bölgenin kadim potansiyellerinden istifade edilmesi için çalışma yürüttüklerini belirterek "Bölgedeki dini dokuya zararı sadece PKK terör örgütü vermedi.
 • 14:56Görmez - Din İşleri Yüksek KuruluGörmez - Din İşleri Yüksek KuruluGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in konuşması, Görmez, AA Editör Masası'na konuk oldu- Diyanet İşleri Başkanı Görmez: (5)- "Bölgede oynanan oyunları bir bütün olarak değerlendirmek lazım. İslam devleti kurduğunu iddia eden DAEŞ'in İslam medeniyetini yok etmek üzere gösterdiği çabalar ile PKK terör örgütü arasındaki çabalar arasında herhangi bir fark görmüyorum"- "PKK hareketi, Kürtlere ve Türklere yönelmiş bir silahlı saldırı değil aynı zamanda ideolojik, kültürel bir saldırıdır.
 • 13:15Abdülhamit Bilici: Karar Türkiye'de Halen Hakimlerin Olduğunu GösteriyorAbdülhamit Bilici: Karar Türkiye'de Halen Hakimlerin Olduğunu GösteriyorGazeteci Sedef Kabaş, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu’nu attığı tweet ile terör örgütüne hedef gösterdiği ve tehdit ettiği iddiasıyla yargılandığı davada beraat etti.
 • 12:39Libya Açıklarında 100'e Yakın Göçmen Hayatını KaybettiUluslararası Göç Örgütü, Pazar gününden itibaren Libya açıklarında batan teknelerde 100'e yakın mültecinin hayatını kaybettiğini açıkladı.
 • 09:01Gündem/ 6 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da Erdoğan, Belçika Başbakanı Charles Michel'ı kabul edecek, ardından ortak basın toplantısı yapılacak.
 • 04:00Libya'daki OlaylarLibya'daki Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi'nin görev süresinin, ülkede yeni meclis seçilene kadar uzatıldığı bildirildi.
 • 03:52Fas'taki Libya Uzlaşı GörüşmeleriLibya krizinin tarafları, uzlaşı görüşmeleri çerçevesinde BM Özel Temsilcisi Bernardino Leon başkanlığında Fas'ın Suheyrat kentinde toplantı yaptı.
 • 01:28Tunus'ta Terörle MücadeleTunus Dışişleri Bakanlığı, ülkenin güneyinde düzenlenen operasyonlarda, terör örgütü DAEŞ'e katılmak için Libya'ya geçmek isteyenlere yardım eden 11 kişinin gözaltına alındığını açıkladı.
 • 00:02Gündem Özeti/ 6 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Erdoğan Belçika'da Erdoğan, Belçika Başbakanı Charles Michel ile görüşecek, ortak basın toplantısı yapılacak.
 • 20:19Libya'da Kaçak Göçmenler YakalandıLibya'da Kaçak Göçmenler YakalandıLibya üzerinden Avrupa'ya geçmeye çalışan çoğunluğu Afrika kökenli kaçak göçmenler, Libya güvenlik güçleri tarafından başkent Trablus'ta düzenlenen operasyonla yakalandı.
 • 16:04TBMM Başkanı Yılmaz: TBMM Başkanı Yılmaz: "Demokratik Devlet Farklılıkları Tehdit Olarak Görmez"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - TBMM Başkanı Yılmaz'ın konuşması- Öğrencilere diz üstü bilgisayar ve katılım belgesi vermesi- Yılmaz'ın açılış törenine katılması TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Gelecek, bilgi tabanlı ekonomi inşa eden ülkelerin olacaktır.
 • 15:48TBMM Başkanı Yılmaz: TBMM Başkanı Yılmaz: "Gelecek, Bilgi Tabanlı Ekonomi İnşa Eden Ülkelerin Olacaktır"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Salondan detay görüntüler- Yılmaz'ın konuşması TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Gelecek, bilgi tabanlı ekonomi inşa eden ülkelerin olacaktır.
 • 15:14TBMM Başkanı Yılmaz AçıklamasıTBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Gelecek, bilgi tabanlı ekonomi inşa eden ülkelerin olacaktır.
 • 15:06Sivas TBMM Başkanı Yılmaz: Farklılıklardan Korkan Devlet Çağdaş Olamaz 1-Sivas TBMM Başkanı Yılmaz: Farklılıklardan Korkan Devlet Çağdaş Olamaz 1-Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, hakikat ışığının fikirlerin çatısmasından doğduğunu belirterek, "Demokratik devlet farklılıkları tehdit olarak görmez, her bireyi varolan değeri ile korur.
 • 15:06Sivas TBMM Başkanı Yılmaz: Farklılıklardan Korkan Devlet Çağdaş Olamaz 2-Sivas TBMM Başkanı Yılmaz: Farklılıklardan Korkan Devlet Çağdaş Olamaz 2-Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, hakikat ışığının fikirlerin çatısmasından doğduğunu belirterek, "Demokratik devlet farklılıkları tehdit olarak görmez, her bireyi varolan değeri ile korur.
 • 14:56TBMM Başkanı Yılmaz: Farklılıklardan Korkan Devlet Çağdaş OlamazTBMM Başkanı Yılmaz: Farklılıklardan Korkan Devlet Çağdaş OlamazTbmm Başkanı İsmet Yılmaz, hakikat ışığının fikirlerin çatısmasından doğduğunu belirterek, "Demokratik devlet, farklılıkları tehdit olarak görmez, her bireyi varolan değeri ile korur.
 • 13:45TBMM Başkanı Yılmaz: TBMM Başkanı Yılmaz: "Her 100 Kişiden 38'i Üniversiteye Gidiyor"Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı İsmet Yılmaz, Türkiye’de her 100 kişiden 38 kişinin üniversiteye gittiğini ve yurt kapasitesinin 417 bini aştığını belirterek, “Bugünün dünyasında ekonomik gelişimin ana dinamiğini bilgi üretimini ve bilginin katma değer dönüşümünü oluşturmaktadır.
 • 12:47BM Mülteciler Yüksek Komiseri: Batı ile İslam Dünyasında Pozitif İlişki GerekliBM Mülteciler Yüksek Komiseri Antonio Guterres, mülteci krizleriyle mücadele için Batı ve İslam dünyası arasında pozitif diyalogun şart olduğunu söyledi.
 • 09:02Gündem/ 5 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika'da Cumhurbaşkanı Erdoğan, Belçika Kralı Philippe tarafından Kraliyet Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak, Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koyacak, Belçika Şirketler Federasyonu tarafından düzenlenecek yüksek düzeyli iş toplantısına katılacak.
 • 00:01Gündem Özeti/ 5 Ekim 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Belçika'da Erdoğan, Belçika Kralı Philippe tarafından Kraliyet Sarayı'nda resmi törenle karşılanacak, Meçhul Asker Anıtı'na çelenk koyacak, Belçika Şirketler Federasyonu tarafından düzenlenecek yüksek düzeyli iş toplantısına katılacak.