SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ

Son Dakika Libya Haberleri

 • 00:31Libya Kabileleri BuluşmasıLibya Kabileleri BuluşmasıMısır'ın başkenti Kahire'de Libya Kabileleri Liderleri Konferansı düzenlendi.
 • 23:50Libya Kabileleri BuluşmasıLibyalı kabileler, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi'ye, Temsilciler Meclisi ordusuna uygulanan uluslararası silah yaptırımlarının kaldırılması için diplomatik çalışmalara liderlik etmesi çağrısında bulundu.
 • 23:25Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Bırak Bu Martavalları Kardeşim. Gel Saadete, Gir Halkın Arasına Bakalım"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - CHP'nin İskenderun mitingi- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu adaylarla halkı selamlaması CHP'nin İskenderun mitingi- CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: - "Hani diyorlar ya 'emekliye kaynak yok'. 2 milyon Suriyeli kardeşimize 5,5 milyar dolar para harcadılar.
 • 22:03İskenderun - Kılıçdaroğlu Davutoğlu Erdoğan İçin, Kılıçdaroğlu Halk İçin Çalışırİskenderun - Kılıçdaroğlu Davutoğlu Erdoğan İçin, Kılıçdaroğlu Halk İçin ÇalışırKılıçdaroğlu Davutoğlu Erdoğan için, Kılıçdaroğlu halk için çalışır (3) 'KİTABINDA VARSA NEDEN UYGULAMAYA KOYMADIN' İskenderun Anıt Alanı'nda yaklaşık 20 bin kişiye hitap eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'Yüzyılın projesi' olarak daha önce tanıtımını yaptığı Merkez Türkiye Projesi ile ilk defa bir siyasal partinin seçim bildirgesine açıkça bir ilçenin adını yazdığını, o ilçenin de İskenderun olduğunu söyledi.
 • 21:56CHP'nin İskenderun MitingiCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Hani diyorlar ya 'emekliye kaynak yok'. 2 milyon Suriyeli kardeşimize 5.5 milyar dolar para harcadılar.
 • 21:18CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'daCHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Hatay'daCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeyi 13 yıl değil, sadece 4 yıl yönetmek için yetki istediğini belirterek, “1 saat diyorsanız 1 saat, 24 saat diyorsanız 24 saat sizin çocuklarınız, bayrağınız, torunlarınız ve güzel vatan için çalışıp emek harcayacağım” dedi.
 • 21:10Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Erdoğan İçin, Kılıçdaroğlu Halk İçin Çalışır (3)Kılıçdaroğlu: Davutoğlu Erdoğan İçin, Kılıçdaroğlu Halk İçin Çalışır (3)'kitabında VARSA NEDEN UYGULAMAYA KOYMADIN?
 • 20:57Mogherini'ye İtalya'dan ÖdülMogherini'ye İtalya'dan ÖdülGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Mogherini'ye İtalya'dan ödül- Detay görüntüler- ISPI Başkanı Giancarlo Aragona'nın konuşması- Eski Cumhurbaşkanı Giorgio Napolitano'nun konuşması- Napolitano'nun Mogherini'ye ödül taktimi- Mogherini'nin konuşması Mogherini'ye İtalya'dan ödül- Mogherini, düşünce kuruluşu Uluslararası Siyasi Çalışmalar Enstitüsü'nün, İtalya'yı dünyada iyi şekilde temsil eden kişilere verdiği ödüle layık görüldü- AB Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Mogherini: "İngiltere ve Yunanistan'daki durum, daha fazla Avrupalı gibi hissetmeye ihtiyaç olduğunu gösteriyor"- "Zaman zaman güç kullanımı zaruri hale gelse de bu, sorun çözücü olmuyor"- "İzole edilmiş Rusya, bizim çıkarımıza değil" Avrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İngiltere, Polonya, İspanya ve Yunanistan'daki son gelişmeler doğrultusunda "daha fazla Avrupalı gibi hissetmeye ihtiyaç olduğunu" söyledi.
 • 20:50CHP Lideri Kılıçdaroğlu Hatay'daCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'yüzyılın projesi' olarak değerlendirdiği projede ilk kez bir siyasi partinin bir ilçenin adını yazdığının altını çizdi.
 • 20:38Kılıçdaroğlu: Kılıçdaroğlu: "Fabrika Değil, Cezaevi Yaptığı İçin Sevinen Bir İktidar Var"- CHP'nin Tarsus mitingi- CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşması CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tarsus'ta: - "13 yıl tek başına iktidar oldular.
 • 20:28Türkiye-Afrika İlişkilerindeki GelişmelerAfrika vizyonunu stratejik ortaklık seviyesine çıkaran Türkiye, dış politikada öncelik verdiği kıta ülkelerinde hayata geçirdiği projelerle, bölge halklarının gönlünde büyük yer edindi.
 • 19:12CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu Tarsus'ta AçıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti'nin 13 yıl tek başına iktidar olduğunu belirterek, "13 yıl sonunda neyimiz oldu?
 • 17:55Mogherini'ye İtalya'dan ÖdülAvrupa Birliği (AB) Dışişleri ve Güvenlik Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, İngiltere, Polonya, İspanya ve Yunanistan'daki son gelişmeler doğrultusunda "daha fazla Avrupalı gibi hissetmeye ihtiyaç olduğunu" söyledi.
 • 17:50Kılıçdaroğlu: Cezaevi Yapmakla Övünen Bir Yönetim VarCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ülkeyi fabrika yerine cezaevi yapmakla övünen bir yönetimin yönettiğini söyledi.
 • 17:26CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tarsus'taCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Tarsus'taCumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri halinde Ortadoğu’da barış ve huzuru sağlayacaklarını belirterek, insanın insana silah çekmesini engelleyeceklerini söyledi.
 • 16:086. Dünya Enerji Düzenleme ForumuAnadolu Ajansı'nın Global İletişim Ortağı olduğu 6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun evsahipliğinde, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda başladı.
 • 13:216. Dünya Enerji Düzenleme ForumuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "DEAŞ tehdidinin dünyaya verdiği en büyük ders, Suriye'deki genel olarak Ortadoğu'daki sorunların lokal, bölgesel sorunlar değil bilakis küresel sorunlar olduğudur.
 • 13:17Erdoğan: Uluslararası Toplum İyi Bir İmtihan Vermedi6. Dünya Enerji Düzenleme Forumu’nda konuşan Erdoğan, ülkelerin enerji politikalarını eleştirdi.
 • 13:14Cumhurbaşkanı Erdoğan: Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Deaş Petrolden Elde Ettiği İmkanlarla Silah Alarak İnsan Kıyımını...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, terör örgütü IŞİD’in petrol kuyularından elde ettiği imkanlarla silah alarak insan kıyımını sürdürdüğüne dikkat çekerek, “Bölgede yaşanan trajediyi görmek için acilen tedbir almalıyız. Daha fazla geç kalırsak telafisi uzun yıllar sürece çetrefilli bir sorunla mücadele etmek zorunda kalabiliriz” dedi.
 • 13:06Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünya Enerji Düzenleme Forumu"nda konuştu: "Şu anda petrol kuyuları DEAŞ'ın ellerinde.
 • 02:46Sivas - Bakan Yılmaz: Çözüm Süreci İnsanların En Doğal Hakkını İade EtmektirSivas - Bakan Yılmaz: Çözüm Süreci İnsanların En Doğal Hakkını İade EtmektirBakan Yılmaz: Çözüm süreci insanların en doğal hakkını iade etmektir(2) BELDELERİ ZİYARET ETTİ Çeşitli açılışlara ve temel atma törenine katılmak üzere Yıldız Beldesine geçen Bakan Yılmaz burada Yıldız Beldesi Çok Programlı Lisesinin temelini attı.
 • 00:48Başbakan Yardımcısı Babacan, Afyonkarahisar'daBaşbakan Yardımcısı Babacan, Afyonkarahisar'daGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Ali Babacan kürsü konuşması- Dinleyici detayları - "Dünya ticaretinin büyüme hızı kriz öncesi yıllara göre yarı yarıya düşmüş durumda.
 • 00:26Mısır'da Libya Kabileleri BuluşmasıMısır Dışişleri Bakanlığının Libya krizine son vermek amacıyla bu ülkedeki kabileleri bir araya getirerek, Kahire'de bir konferans düzenleyeceği bildirildi.
 • 00:06Başbakan Yardımcısı Babacan, Afyonkarahisar'da: (1)Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Dünya ticaretinin büyüme hızı kriz öncesi yıllara göre yarı yarıya düşmüş durumda.
 • 23:46Libya'da Savaş Uçakları Petrol Tankerine SaldırdıLibya'nın Sirte kentinde Tobruk Hükümeti'ne bağlı savaş uçakları, Trablus Hükümeti'ne bağlı Libya Petrol Kurumu'na ait bir tankere hava saldırısı düzenledi.
 • 23:41Çavuşoğlu: Çavuşoğlu: "(Daeş) Terör Örgütüyle Sonuç Odaklı Bir Stratejiyle Mücadele Etmemiz Gerekiyor"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun konuşması Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)- Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 23:04Milli Savunma Bakanı YılmazMilli Savunma Bakanı YılmazGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Protokol detayı- Halk oyunları ekbinin gösterisi-Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz'ın konuşması- Yılmaz'ın açılış törenini ve bisiklet dağıtım törenlerine katılması Milli Savunma Bakanı Yılmaz: - "Eskiden bu millet helikopter, tank, eğitim uçağı, milli gemi yapabilir miydi?
 • 21:37Bakan Yılmaz: Çözüm Süreci İnsanların En Doğal Hakkını İade Etmektir(2)Bakan Yılmaz: Çözüm Süreci İnsanların En Doğal Hakkını İade Etmektir(2)Beldeleri ZİYARET ETTİ Çeşitli açılışlara ve temel atma törenine katılmak üzere Yıldız Beldesine geçen Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, burada Yıldız Beldesi Çok Programlı Lisesinin temelini attı.
 • 20:04Başbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de KonuştuBaşbakan Ahmet Davutoğlu, İzmir'de Konuştuİzmir mitinginde konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu, “AK Parti’yi durduralım diyorlar.
 • 18:07Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (2)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Her şeyden önce (DAEŞ) terör örgütüyle ciddi bir şekilde, kapsamlı ve sonuç odaklı bir stratejiyle mücadele etmemiz gerekiyor.
 • 17:34Milli Savunma Bakanı Yılmaz AçıklamasıMilli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Cumhuriyet'in 100. kuruluş yıl dönümünde ülkede barış, refah ve kalkınma olacağını belirterek, "Eskiden bu millet helikopter, tank, eğitim uçağı, milli gemi yapabilir miydi?
 • 17:08Destici: Hdp'ye Oy Vermek, Şehitlerin Vebaline GirmektirMilli İttifak'ın liderlerinden eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, bu seçimin AK Parti ile HDP'nin, PKK'nın gizli ortaklaşa girdiği bir seçim olduğunu söyledi.
 • 17:00Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: (1)Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terörle ırkçı akımların birbirini tetiklediğini ve birbirinden beslendiğini belirterek, "İkisiyle de mücadele etmek zorundayız" dedi.
 • 13:44Başbakanlık İzmir Ofisi AçıldıBaşbakan Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık İzmir Ofisi'nin açılmasına ilişkin, "Siyasi irademiz, İzmir'i hükümetimizin karar merkezlerinden biri haline getirmektir.
 • 11:29Domotex Turkey Halı Sektöründe Yeni Bir SolukDomotex Turkey Halı Sektöründe Yeni Bir Soluk180’in üzerinde halı firmasının bulunduğu Gaziantep’te 1400 adet yüksek teknolojiye sahip halı makinası bulunduğunu ifade eden Güneydoğu Anadolu Halı İhracatçı Birlikleri Başkanı Salahattin Kaplan, “Mevcut potansiyelle 350 milyon metrekare halı üretiliyor ve 25000 kişinin direk 25000 kişinin de yan sanayici olmak kaydıyla toplamda 50000 kişi sektörümüze istihdam sağlıyor” dedi.
 • 11:29MHP'li Özdağ: İktidar, Güneydoğu'yu Terör Örgütünün Kontrol Etmesine İzin VerdiMHP'li Özdağ: İktidar, Güneydoğu'yu Terör Örgütünün Kontrol Etmesine İzin VerdiMHP Gaziantep milletvekili adayı Prof. Dr. Ümit Özdağ, “İktidar, analarımızın etekleri arkasına sığınıp Güneydoğu’yu terör örgütünün kontrol etmesine izin verdi.
 • 09:24Sözlü Tufanbeyli'de Halkla BuluştuSözlü Tufanbeyli'de Halkla BuluştuAdana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, MHP İl Başkanı Yusuf Baş ve bazı MHP Adana milletvekili adaylarıyla birlikte Tufanbeyli ilçesinde bir dizi ziyarette bulundu, esnafla ve halkla buluştu, çok sayıda köye giderek ilçeye yapılan, yapılacak hizmetlerle ilgili bilgi verdi.
 • 00:07Libya'daki OlaylarLibya'da Milli Genel Kongre'ye (MGK) bağlı 166. Tugay'ın ülkenin batısındaki Sirte'de terör örgütü DAEŞ'e karşı verdiği mücadelede bazı mevzileri denetimine aldığı bildirildi.
 • 21:23Milli İttifak Liderleri Sivas'ta KonuştuMilli İttifak Liderleri Sivas'ta KonuştuMilli İttifak liderleri eski BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve Saadet Parti Genel Başkanı Mustafa Kamalak Sivas mitinginde partililere hitap etti.
 • 16:05Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 16.00 itibarıyla şöyle: 1- AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun açıklamalarında öne çıkan başlıklar şöyle: "Yeni bir şehir zihniyetini hayata geçirmek için yola çıkıyoruz.
 • 14:56Demiryol-İş Sendikası Malatya Şubesi 10. Olağan Genel KuruluAK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Dünyanın efendileri 'demokrasi getireceğiz' diye Ortadoğu'yu karıştırırken, Mısır'da demokrasinin taçlanması, Mursi'nin cumhurbaşkanı seçilmesiyle birlikte bahar havasına bürünmüştü" dedi.
 • 14:25Acarsan'a İhracat Şampiyonluk Ödülü Ekonomi Bakanı Zeybekçi'denAcarsan'a İhracat Şampiyonluk Ödülü Ekonomi Bakanı Zeybekçi'denGüneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri tarafından geleneksel olarak her yıl düzenlenen İhracatın Rekortmenleri Ödül Töreninde Acarsan Yönetim Kurulu Üyesi Mesut Acar’a ödülünü Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, TİM Başkanı Mehmet Büyükekşi ile Hububat Bakliyat Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı Mahsum Altunkaya verdi.
 • 13:35Çıray: AKP'li İçten. Işid'ci Anlayışıyla Kızlarımızın Kıyafetine KarıştıÇıray: AKP'li İçten. Işid'ci Anlayışıyla Kızlarımızın Kıyafetine Karıştıİzmirlilerle ilgili tweetlerinde Haşhaşilerin başkenti ilan eden, CHP'li İzmirli gençlerin özgürlük anlayışlarını da, "Son derece açık giyinmek, kafayı çekmek, sabaha kadar eğlenmek" şeklinde niteleyen AK Parti Diyarbakır Milletvekili Cuma İçten’e, CHP’li vekiller ve gençler tepki gösterdi.
 • 13:04Aa GününGünün öne çıkan gelişmeleri saat 13.00 itibarıyla şöyle: 1- Başbakan Ahmet Davutoğlu: "Yeni bir şehir zihniyetini hayata geçirmek için yola çıkıyoruz.
 • 10:44Dünya Devleri Manisa'da BuluştuDünya Devleri Manisa'da BuluştuManisa Genç İşadamları Derneği tarafından geçtiğimiz yıl ilki gerçekleştirilen ‘Dünya Devleri Manisa’da Buluşuyor’ adlı etkinliğin ikincisi gerçekleştirildi.
 • 02:39Hillary Clinton E-postaları Yayınlandığı İçin EndişeliHillary Clinton E-postaları Yayınlandığı İçin EndişeliAmerika Birleşik Devletleri'nin eski dışişleri bakanı Hillary Clinton 2012 yılında Libya'daki konsolosluğa düzenlenen saldırıyla ilgili kişisel elektronik postalarının yayınlandığı için endişe duyduğunu söyledi.
 • 00:14ABD Dışişleri Bakanlığı, Clinton'ın Bingazi E-postalarını YayınladıWASHINGTON (AA) – ABD Dışişleri Bakanlığı, eski bakan Hillary Clinton'ın, 2012'de ABD'nin Libya'nın Bingazi kentindeki konsolosluğuna düzenlenen ve Büyükelçi Christopher Stevens'ın da hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan saldırıyla ilgili e-postalarını yayınladı.
 • 00:08Genel Seçime DoğruHDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Genel merkezimiz, Adana, Mersin teşkilatlarımız bombalı ve silahlı saldırılarla provoke edildi.
 • 23:4032. Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması Sona Erdi32. Uluslararası Kur'an-ı Kerim Yarışması Sona Erdiİran'ın başkenti Tahran'da düzenlenen 32. Uluslararası Kuran-ı Kerim Yarışması sona erdi.
 • 23:13Demirtaş, 'Halkların Demokratik Festivali'ne KatıldıHDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, “AK Parti’deki panik sadece ‘HDP barajı aşacak, bizim AK Parti olarak milletvekili sayımızı düşürecek’ paniği değil, ortada ciddi bir ideolojik yarış var. İdeolojik çatışma, ideolojik mücadele var” dedi.