SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ

Son Dakika Libya Haberleri

 • 20:00Kritik MGK Toplantısının Ardından Kritik MGK Toplantısının Ardından "Seçim Güvenliği" Mesajıİlklerin yaşandığı MGK toplantısının ardından yapılan açıklamada "Seçimin huzur ve güven ortamı içinde gerçekleşmesi için alınacak tedbirler hakkında bilgi Kurul'a sunulmuştur." denildi.
 • 10:35Kültür Bakanı Yalçın Topçu, AKM'nin Yerini BilmiyormuşKültür Bakanı Yalçın Topçu, AKM'nin Yerini BilmiyormuşGeçiçi seçim hükümetinde Kültür ve Turizm Bakanı olarak yer alan Yalçın Topçu, Atatürk Kültür Merkezi ile ilgili soruya verdiği yanıtla herkesi şaşırttı.
 • 00:49Avrupa'daki Göçmen KriziBodrum'da kaçakları taşıyan botun batması sonucu cansız bedeni kıyıya vuran 2 yaşındaki Aylan ile 3 yaşındaki Galip'in dünyayı sarsan fotoğrafları Beyaz Saray'ın da gündemine oturdu.
 • 23:08"Birkaç Bin Mültecinin İngiltere'ye Girişine İzin Verilecek"Dha DIŞ HABER – Cameron: Bir baba olarak çok derinden etkilendim İngiltere hükümeti sığınmacılarla ilgili yaşanan küresel krizin Batılı ülkelere yansıyan aşırı baskısı üzerine mültecilerle ilgili hareket etme kararı aldı.
 • 22:16Libya'daki Siyasi Uzlaşı ArayışlarıTrablus merkezli Genel Ulusal Kongre (GUK) üyesi Abdurrahman Shaibani Sewehli, Libya'daki siyasi bölünmüşlüğe son verilmesi amacıyla yürütülen görüşmelerden umutlu olduklarını ve bir anlaşmaya varılma şansının olduğunu söyledi.
 • 21:04Avrupa'daki Göçmen Kriziİngiltere Başbakan David Cameron, Avrupa'daki göçmen krizine yönelik ülkesinin sessiz duruşunun eleştirilmesi üzerine İngiltere'nin "ahlaki sorumluluklarını yerine getireceğini" ve binlerce sığınmacıyı daha kabul edeceklerini söyledi.
 • 20:04Libya'da Kaçak Göçmenler KurtarıldıLibya'da Kaçak Göçmenler KurtarıldıLibya üzerinden Avrupa'ya geçmeye çalışan çoğunluğu Afrika kökenli kaçak göçmenler, sahil güvenlik güçleri tarafından Libya sahilinin açıklarında yakalanarak Trablus Askeri Deniz Üssü'ne getirildi.
 • 18:37Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (Unıcef) AçıklamasıOrtadoğu ve Afrika'da 13 milyondan fazla çocuğun artan çatışma ve siyasi kargaşa nedeniyle okula gidemediği bildirildi.
 • 18:23Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızCumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızDha ANKARA- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de boğulan sadece mülteciler değil insanlığımızdır, insanlığımız (2) "Bu 3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeyecek mi?" "Avrupa ülkeleri hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır" "Erdoğan söylediği için dünya medyası tarafından kötü lanse ediliyor" "Batı Libya'da, Irak'ta petrol var işletiyor bunun kaymağını alıyor" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan B20 Konferansı açılış oturumunda konuştu.
 • 18:13Cumhurbaşkanı Erdoğan Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızCumhurbaşkanı Erdoğan Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımızDha ANKARA- Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de boğulan sadece mülteciler değil insanlığımızdır, insanlığımız (2) "Bu 3 yaşındaki yavrunun hesabını tüm insanlık vermeyecek mi?" "Avrupa ülkeleri hayatını kaybeden her mültecinin vebaline ortaktır" "Erdoğan söylediği için dünya medyası tarafından kötü lanse ediliyor" "Batı Libya'da, Irak'ta petrol var işletiyor bunun kaymağını alıyor" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan B20 Konferansı açılış oturumunda konuştu.
 • 17:13Dünyanın En Fazla Sığınmacı Barındıran Ülkesi: TürkiyeBu yıl itibarıyla dünyada en fazla sığınmacının barındığı ülke Türkiye, en büyük göç kaynağı ise Suriye oldu, Türkiye, Suriyeli ve Iraklı sığınmacılar için 6 milyar dolara yakın harcama yaptı.
 • 16:50Libya'dan Aktarılan Paralar İsviçre Bankalarının KasasındaLibya'dan Aktarılan Paralar İsviçre Bankalarının Kasasındaİsviçre Bankalar Birliği'nin yaptığı araştırma sonucunda, Libya'da Kaddafi ve ailesine ait olduğu iddia edilen paraların Bern, Oslo, Amsterdam ve Manama bankalarının kasasında olduğu açıklandı.
 • 16:35Erdoğan: Erdoğan: "Bombalardan Kaçan İnsanları Ölüme Terk Edemezdik"GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşması, - Hediye ve plaketin verilmesi, - Erdoğan'ın gidişi, Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Kapısına dayanan mültecilere bile tahammül edemeyen Batı'nın; Irak'a, Suriye'ye, Libya'ya özgürlük, barış ve refah götürmek için çalıştığı iddiası inandırıcılığını kaybediyor.
 • 16:21B20 Türkiye KonferansıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra kurulan küresel güvenlik sisteminin işlemediğini belirterek, "Bu sistemin en önemli unsuru olan Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi daima üyesi olan 5 ülkenin çıkarları dışında hiçbir konuya, hiçbir soruna eğilmeyen bir yapı haline dönüşmüştür" dedi.
 • 16:07B20 Konferansı Açılış OturumuB20 Konferansı Açılış OturumuCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Akdeniz’de boğulan sadece mülteciler değildir, Akdeniz’de boğulan insanlığımızdır insanlığımız.
 • 16:06Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımız (2)Cumhurbaşkanı Erdoğan: Akdeniz'de Boğulan Sadece Mülteciler Değil İnsanlığımızdır, İnsanlığımız (2)"ekonominin EN ÖNEMLİ TEHDİDİ TERÖRDÜR" Terörün ekonomiye olan zararlarına değinen Erdoğan, "Ekonominin en önemli tehdidi terördür.
 • 14:54Misket Bombası 55 Bin Can AldıÜretimi ve kullanımı yasak misket bombasının dünya genelinde şimdiye kadar 55 binden fazla kişinin ölümüne neden olduğu bildirildi.
 • 13:14'Gemide Silah Ele Geçirildiği" İddiasıHatay Valiliğinden, "İskenderun'dan gelen gemide silah ele geçirildi" iddialarıyla ilgili yapılan işlemin tamamen ulusal ve uluslararası mevzuata uygun olduğu, herhangi bir uygunsuzluk ve usulsüzlüğün bulunmadığı bildirildi.
 • 09:31Cihan Haber Ajansı Gündemi- Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Org. Hulusi Akar ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu kabul edecek.
 • 09:09Ortadoğu ve Kuzey Afrika'da 13 Milyon Çocuk Okula GitmiyorOrtadoğu ve Kuzey Afrika'da 13 Milyon Çocuk Okula GitmiyorBM'ye göre Ortadoğu ve Kuzey Afrika'daki savaş ve çatışmalar yüzünden 13 milyon çocuk okula gidemiyor.
 • 09:01Gündem/ 3 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- B20 Türkiye Konferansı - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan B20 Konferansı açılış oturumuna katılacak.
 • 06:11Libya'da Siyasi Uzlaşı ArayışlarıKaddafi rejiminin devrildiği 2011'den beri istikrarsızlığın hüküm sürdüğü ve son bir yıldır birbirine rakip iki meclis tarafından yönetilen Libya'da siyasi taraflar arasındaki uzlaşı görüşmelerinin yeni turu bugün İsviçre'nin Cenevre kentinde başlıyor.
 • 01:09BM'ye Filistin Bayrağı Asılmasına İlişkin TasarıBİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) Başkanı Rus Büyükelçi Vitaly Churkin, BM Genel Kurulu'nda 10 Eylül'de oylamaya sunulacak olan Filistin ve Vatikan bayrağının BM'ye asılmasını öngören tasarıyla ilgili, "Anlaşmaya varılmasını umuyoruz" dedi.
 • 00:10Gündem Özeti/ 3 Eylül 2015Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk/ 6 Nisan 1920 1- TBMM Genel Kurulu olağanüstü toplanıyor.
 • 22:24Mgk'da Seçim Güvenliği Ele AlındıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nın ardından yazılı açıklama yapıldı.
 • 21:47Mgk'dan Açıklama: 1 Kasım Seçimlerinde Alınacak Tedbirler Kurul'a SunulduMgk toplantısı sonrası yapılan açıklamada, 1 Kasım 2015'te yapılacak seçimin huzur ve güven ortamında gerçekleşmesi için alınacak tedbirler hakkında Kurul'a bilgi verildiği belirtildi.
 • 21:42Mgk ToplantısıMilli Güvenlik Kurulu (MGK) Toplantısı'nda, Irak ve Suriye'de konumlanan DAEŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadelenin aynı kararlılıkla yürütüleceği belirtilerek, "Suriye sınırları içerisinde hayata geçirilecek 'terör örgütlerinden arındırılmış bölge' uygulamasının Suriye halkının hayat hakkının muhafazasında önemli bir rol oynayacağı ifade edilmiştir" denildi.
 • 21:18Mgk Sonrası Yazılı AçıklamaCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde yapılan Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısının ardından yazılı açıklama yapıldı.
 • 20:39İskenderun'dan Libya'ya Silah Taşıdığı İddia Edilen Gemide Arama Devam Ediyorİskenderun limanından Libya'ya silah taşıdığı iddia edilen Yunan gemisinde arama ve inceleme çalışması devam ediyor.
 • 20:27Türkiye'den Libya'ya Giden Gemide Cephanelik Bulundu İddiasıTürkiye'den Libya'ya Giden Gemide Cephanelik Bulundu İddiasıTürkiye'nin İskenderun limanından Libya'nın Misrata limanına doğru yol alırken, Girit açıklarında durdurulan 'Haddad 1' adlı gemideki silah bulunduğu iddia edildi.
 • 19:48İtalya'dan AB'ye EleştiriROMA (AA) – İtalya Başbakanı Matteo Renzi, Avrupa Birliği'ni göçmen konusunu görmezden gelmekle suçlayarak, "Göçmen konusu konuşulması gerektiğinde Brükseldekilerin hepsi tatilde ama vergiler desek hemen uyanıyorsunuz" dedi.
 • 17:46Libya'da Siyasi Uzlaşı ArayışlarıLibya'da Tobruk merkezli Temsilciler Meclisi'nin, kurulacak ulusal uzlaşı hükümetine başkanlık edecek adayları belirlediği bildirildi.
 • 16:13Mücevher İhracatı 8 Ayda Yüzde 21,47 ArttıMücevher ihracatı, 2015'in ilk 8 ayında geçen yılın aynı döneminde göre yüzde 21,47 artarak 2 milyon 362 bin 886 kilograma yükseldi.
 • 15:05Girit Açıklarında Bir Gemide Silah Ele GeçirilmesiDışişleri Bakanlığı Sözcüsü Tanju Bilgiç, Yunanistan'ın Girit adası açıklarında Türkiye'den hareket eden Bolivya bandıralı bir yük gemisinde yüklü miktarda silah ele geçirilmesine ilişkin, Yunan makamları tarafından gemideki malzemelerin gümrük beyannamesinde belirtilenin dışında alıcılara gittiğinin tespiti ve bunun Türk makamlarıyla paylaşılması halinde bu hususta alınabilecek tedbirler bulunduğunu bildirdi.
 • 15:02İskenderun'dan Kalkan Gemideki Silahlar İncelenmeye Başladıİskenderun'dan Kalkan Gemideki Silahlar İncelenmeye BaşladıGirit açıklarında dün durdurulan Bolivya bayrakları 'Haddad 1' adlı gemideki konteynerlerde tespit edilen silahların incelenmesine başladı.
 • 14:26Mücevher Sektörü İhracatı Yüzde 25 ArttırdıMücevher Sektörü İhracatı Yüzde 25 ArttırdıMücevher sektörü, Ağustos ayında yüzde 133,84 ile 2015 yılının miktar bazındaki en yüksek ikinci ihracatını gerçekleştirdi.
 • 02:22Libya'da Devam Eden Siyasi Diyalog SüreciBM Genel Sekreterinin Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, Trablus'taki yasama organı olan Genel Ulusal Kongre (GUK) üyelerinden oluşan heyetle İstanbul'da bir araya geldi.
 • 21:45Akdeniz Plaj Oyunlarıİlk kez düzenlenen Akdeniz Plaj Oyunları'nda voleybolda Türkiye'yi temsil eden 4 çift de ilk maçlarını kazandı.
 • 20:58Girit Adası Açıklarında Bolivya Bandıralı Gemide Silah Ele GeçirildiYunanistan'ın Girit Adası açıklarında Bolivya bandıralı bir yük gemisinde yüklü miktarda silah ele geçirildiği bildirildi.
 • 19:13Libya'da Devam Eden Siyasi Diyalog SüreciBM Genel Sekreterinin Libya Özel Temsilcisi Bernardino Leon, Trablus'taki yasama organı olan Genel Ulusal Kongre (GUK) üyelerinden oluşan bir heyetle bu akşam İstanbul'da bir araya gelecek.
 • 18:31Rusya Dışişleri Bakanı LavrovRusya Dışişleri Bakanı LavrovGÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: - Öğrencilerden görüntüler- Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov gelişi ve açıklamaları Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: - "Esed'in istifasını talep etmek DAEŞ ile mücadeleye engel" Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Beşşar Esed'in istifasını talep etmenin Suriye'de DAEŞ ile mücadeleye engel olduğunu ileri sürdü.
 • 17:32Gaib 185 Ülkeye 5 Milyar 461 Milyon 526 Bin Dolar İhracat Yaptıİhracatta Ortadoğu ülkeleri birinci sırada
 • 17:28Şemdinli - Yüksekdağ: Savaşı Dayatanların İktidarını ve Siyasi Zulmünü Kabul EtmeyeceğizŞemdinli - Yüksekdağ: Savaşı Dayatanların İktidarını ve Siyasi Zulmünü Kabul EtmeyeceğizYüksekdağ: Savaşı dayatanların iktidarını ve siyasi zulmünü kabul etmeyeceğiz Azer DEMİR/ŞEMDİNLİ (Hakkari),(DHA)-HAKKARİ'nin Şemdinli ilçesi'nde incelemelerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, savaşın seçimlerde yenilgiyi hazmedemeyen bir siyasi iktidar tarafından sarayın çıkarları için başlatıldığını belirterek, "Ama bizler bu zulümün ortasında, bu ölümün, gözyaşının tahribatın ortasında bizlere bu savaşı dayatanların iktidarını ve siyasi zulmünü asla ve asla kabul etmeyeceğiz" dedi.
 • 16:59Yüksekdağ: Savaşı Dayatanların İktidarını ve Siyasi Zulmünü Kabul EtmeyeceğizYüksekdağ: Savaşı Dayatanların İktidarını ve Siyasi Zulmünü Kabul EtmeyeceğizHakkari'nin Şemdinli ilçesi'nde incelemelerde bulunan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ, savaşın seçimlerde yenilgiyi hazmedemeyen bir siyasi iktidar tarafından sarayın çıkarları için başlatıldığını belirterek, "Ama bizler bu zulümün ortasında, bu ölümün, gözyaşının tahribatın ortasında bizlere bu savaşı dayatanların iktidarını ve siyasi zulmünü asla ve asla kabul etmeyeceğiz" dedi.
 • 15:49AİHM'nin Tunuslu Üç Sığınmacıyla İlgili İtalya'yı Mahkum EtmesiPARİS (AA) – Avrupa Konseyi Genel Sekreteri Thorbjorn Jagland, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi'nin (AİHM) Tunuslu üç sığınmacıyla ilgili İtalya'yı mahkum etmesi üzerine "Mahkeme kararı, göçmen ve sığınmacılara da eşit şekilde davranılması gerektiğini hatırlatıyor" dedi.
 • 14:45Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov AçıklamasıRusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Beşşar Esed'in istifasını talep etmenin Suriye'de DAEŞ ile mücadeleye engel olduğunu ileri sürdü.
 • 13:27Güneydoğu'nun 8 Aylık İhracat Karnesinde Yüzde 5,1'lik DüşüşGüneydoğu'nun 8 Aylık İhracat Karnesinde Yüzde 5,1'lik DüşüşGüneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB) Başkanı Abdulkadir Çıkmaz, Ocak-Ağustos döneminde 5 milyar 461 milyon 526 bin dolarlık ihracat kayda alındığını söyledi.
 • 13:19Aihm, İtalya'yı Mahkum EttiPARİS (AA) – Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM), 2011 yılında "Arap Baharı" olarak adlandırılan olayların ardından ülkesini terk eden Tunuslu sığınmacıları toplu halde sınır dışı eden İtalya'yı mahkum etti.
 • 12:13İhracat İlk 8 Ayda Yüzde 8,9 DüştüTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre ağustos ayında ihracat geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,9 düşüşle 10 milyar 482 milyon dolar oldu.
 • 11:30Ağustos Ayında İhracat 10 Milyar 482 Milyon Dolar Olarak GerçekleştiTİM verilerine göre, ihracat Ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4,9 düşüşle 10 milyar 482 milyon dolar oldu.