SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ

Son Dakika Libya Haberleri

  İşler'den Cezayir Ziyareti Dönüşü Açıklama

  İşler'den Cezayir Ziyareti Dönüşü Açıklama

  AK Parti Ankara Milletvekili Emrullah İşler, "Ülkemizin Libya’daki sorunun çözümüne ilişkin yaklaşımı son derece sarihtir. (Dün 10:39)

   

  Libya'daki Olaylar - Emrullah İşler

  Libya'daki Olaylar - Emrullah İşler

  Libya'daki olaylar- Cumhurbaşkanı ve Hükümetin Libya Özel Temsilcisi İşler: - "Görüşlerimizi aktardığımız Cezayirli dostlarımızın da aynı düşüncede olduklarını memnuniyetle müşahede ettik. Ülkenin (Libya) kaostan kurtulması istikametinde Libyalı kardeşlerimizin gösterdiği samimi gayretlerden ümitliyiz"- "Libyalı kardeşlerimizin ülkeyi düzlüğe çıkaracak bir siyasi yol üzerinde anlaşmalarını ve bu yol haritasını uygulamak üzere milli birlik hükümeti kurmalarını temenni ediyoruz"- "Biz (Dün 10:12)

   

  Libya'daki Olaylar

  Cumhurbaşkanı ve Hükümetin Libya Özel Temsilcisi İşler: "Görüşlerimizi aktardığımız Cezayirli dostlarımızın da aynı düşüncede olduklarını memnuniyetle müşahede ettik. Ülkenin (Libya) kaostan kurtulması istikametinde Libyalı kardeşlerimizin gösterdiği samimi gayretlerden ümitliyiz" "Libyalı kardeşlerimizin. (Dün 09:54)

   

  Libya'da Şiddet Olayları

  Libya'nın Fizan bölgesinde öldürülmüş 5 asker cesedi bulundu. (Dün 08:59)

   

  Libya'daki Çatışmalar

  Ensar'uş Şeria örgütü, lideri ez Zehavi'nin öldüğünü resmen doğruladı. (Dün 04:58)

   

  Özel Temsilci İşler, Cezayir'de

  Cumhurbaşkanı ve Hükümet Özel Temsilcisi İşler, Cezayir Dışişleri Bakan Yardımcısı Messahel ile Libya krizini görüştü. (24 Ocak 2015 Cumartesi )

   

 

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: "İsrail ile Filistin Arasında Barış Sağlanırsa Ortadoğu'da Bir Yenilik...

  Davos / DHA - Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi, İsviçre'nin Davos kasabasında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu yıllık toplantısının ikinci gününde "Dünya'da Mısır" adlı oturumda konuştu. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Kongo Devlet Başkanı Sassou-Nguesso Tunus'ta

  Sassou Nguessoin, Tunus Cumhurbaşkanı Sibsi ile görüştü Sassou Nguessoin: "Libya, çok zor bir krizin içinde 'devletsiz' durumda" (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Laricani: 'Türkiye Işid'i Terör Örgütü Olarak Görüyor'

  Laricani: "Türkiye Işid'i Terör Örgütü Olarak Görüyor"

  İran Meclis Başkanı Ali Laricani, "Türkiye IŞİD’i terörist bir grup olarak tanımlıyor. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Cihatçılık İdeolojisi Sınır Tanımıyor

  Cihatçılık İdeolojisi Sınır Tanımıyor

  Almanya'da 27 yaşındaki bir gencin IŞİD üyeliği nedeniyle yargılanmasına başlandı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  İran Meclis Başkanı Laricani: Yolsuzluk Soruşturmasıyla İlgili Gerekirse Diyalog Kurulur

  İstanbul'da düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı Üyesi Ülkeler Parlamenter Birliği (İSİPAB) 10. Kongresi'ne katılan İran Meclis Başkanı Ali Laricani, İran'daki yolsuzluk soruşturmasına değinerek, "Bu konu İran'da savcılıkça takip ediliyor. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  İran Meclis Başkanı Laricani Yolsuzluk Soruşturmasıyla İlgili Gerekirse Diyalog Kurulur

  İran Meclis Başkanı Laricani Yolsuzluk Soruşturmasıyla İlgili Gerekirse Diyalog Kurulur

  (İran'daki yolsuzluk soruşturması) Bu konu İran'da savcılıkça takip ediliyor. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Kadınlar Tasarıma, Erkekler Fiyata ve Güvenliğe Bakıyor

  Sur Çelik Kapı Çağrı Merkezi en çok erkekler tarafından aranırken, en çok danıştıkları konular fiyat ve ürün teslimi oldu. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Dünya Ekonomik Forumu Davos Toplantıları

  Mısır Cumhurbaşkanı Sisi: "Buradan bütün dünyaya sesleniyorum. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti

  Türkiye'yi 36,8 Milyon Yabancı Ziyaret Etti

  Akdeniz Turistik Otelciler ve İşletmeciler Birliğinin verilerine göre, Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısında yüzde 5,5 artış yaşandı. (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  3. Havalimanına Şoför Yetmedi Vietnam'dan İthal Edilecek

  3. Havalimanına Şoför Yetmedi Vietnam'dan İthal Edilecek

  Limak Holding Başkanı Nihat Özdemir, yeni havalimanı inşaatı için "Dikkat çekecek şekilde ilan verdik, sadece 85 kişi alabildik. Vietnam'dan şoför getireceğiz" dedi (22 Ocak 2015 Perşembe )

   

  BM Cenevre Ofisi'ndeki Libya Görüşmeleri

  Milli Genel Kongre: "Görüşmelere katılmak için öne sürdüğümüz şartların kabul edildiğine dair herhangi bir işaret almadık" (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Libya'daki Ateşkes Çabaları

  Libya'da Tuaregler'in, ulusal diyaloğa fırsat tanınması için ateşkes ilan ettiği öğrenildi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  İsipab 10. Konferansı

  TBMM Başkanı Çiçek: (2) "Dünyanın hiçbir yerinde özgürlükler kişisel haklara, insan onuruna, insanların ve toplumların kutsal saydığı değerlere hakaret etme fırsatını vermez. Eğer özgürlükler böyle anlaşılırsa bu ilkelliktir, bayağılıktır'' ''O nedenle hiç kimse en başta Sevgili Peygamberimiz olmak üzere başka bir din mensupları için de olsa onların kutsal saydığı değerlere hakaret etmeyi, aşağılamayı, bir özgürlük kullanımı olarak değerlendirmek yeni sorunlara kapı aralar, bundan herkesin (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanların Kutsallarına Saldırmak da Terördür

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanların Kutsallarına Saldırmak da Terördür

  * Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: " İnsanları karikatür diye çizdiler diye katletmek ne kadar terörse, insanların kutsallarına saldırmak, insanları galeyana getirecek, tahrik edecek eylemler yapmak da en az o kadar terördür. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: İnsanların Kutsallarına Saldırmak da Terördür

  Cumhurbaşkanı recep Tayyip Erdoğan, İslam İşbirliği Teşkilatı Parlamento Birliği'nin Şişli'de bir otelde gerçekleştirilen 10. Konferansı'na katıldı. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  İsipab 10. Konferansı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (4) "İnsanları karikatür çizdiler diye katletmek ne kadar terörse, insanların kutsallarına saldırmak, insanları galeyana getirecek, tahrik edecek eylemler yapmak da en az o kadar terördür. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  İsipab 10. Konferansı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (1) "İslam dünyasının üzerinde ciddi operasyonlar yapılmaktadır. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  İsipab 10. Konferansı

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: (2) "Teröristler ve terör örgütleri, İslam coğrafyasının ve Müslümanların asla ve asla temsilcisi, sözcüsü değildir ve hiçbir zaman da olmayacaktır" "Kim oldukları, neye hizmet ettikleri, kimin maşası oldukları bilinmeyen terör örgütü ve teröristlerin yaptıkları eylemler, kesinlikle. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: 'Teröristlerin Eylemleri Kesinlikle Müslümanları Bağlamaz'

  Cumhurbaşkanı Erdoğan: "Teröristlerin Eylemleri Kesinlikle Müslümanları Bağlamaz"

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, teröristler ve terör örgütlerinin İslam coğrafyasının temsilcisi olmadığını belirterek, "Kim oldukları, kime hizmet ettikleri bilinmeyen teröristlerin yaptığı eylemler kesinlikle Müslümanları ve İslam ülkelerini bağlamaz. Terör ile İslam ve terörist ile Müslüman kavramlarını kasıtlı bir şekilde yan yana kullanmak, İslam dinine yapılan en büyük hakarettir. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Libyalı Aktivist Aşur Şems, Ülkesindeki Çatışmaları Değerlendirdi

  Libyalı Aktivist Aşur Şems, Ülkesindeki Çatışmaları Değerlendirdi

  Libya'nın eski lideri Muammer Kaddafi rejimine karşı yaklaşık 30 yıl mücadele eden Libyalı aktivist Aşur Şems, ülkenin içinde bulunduğu çatışma ortamını değerlendirdi. (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Libya'daki Çatışmalar

  Libyalı aktivist Şems: "Bugünkü çatışmanın İslam, etnisite, hizipçilik ve hatta kabilecilikle hiçbir ilişkisi yok, tamamıyla iktidar hırsının bir sonucu" (21 Ocak 2015 Çarşamba )

   

  Diplomat Muhammed Dangor, Aa'ya Konuştu

  Diplomat Muhammed Dangor, Aa'ya Konuştu

  Nijerya'da faaliyet gösteren Boko Haram örgütünün, 2011 yılında Libya'daki depolardan yağmalanan silahları kullandığı öne sürüldü. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Milletvekili Aldan: Leylek Hacı Leylek Değil, Yılan Yiyor Çıyan Yiyor

  Milletvekili Aldan: Leylek Hacı Leylek Değil, Yılan Yiyor Çıyan Yiyor

  TBMM Genel Kurulu’nda Soruşturma Komisyonu’nun görüşüldüğü oturumda en etkili konuşmalardan birini CHP Muğla Milletvekili Ömer Süha Aldan yaptı. (20 Ocak 2015 Salı )

   

  Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Katar'da

  Çavuşoğlu, Katarlı mevkidaşı Atiyye ile görüştü Mevlüt Çavuşoğlu: "(Yüksek Stratejik İşbirliği Komitesi çerçevesinde) İki ülke arasında ortak bir komisyon kurma kararı aldık" (20 Ocak 2015 Salı )

   

  İsipab 10. Konferansı

  İSİPAB Türk Grubu Başkanı Atalay: "Eğer bu yapı kabul edilemeyen bir yapıysa Paris cinayetiyle benzeri cinayetlerin bir daha vücut bulmamasını istiyorsak kesinlikle İslam dünyası ve Paris'te toplanan ülke liderlerinin, İslam dünyasındaki bu anormal yapıyı düzeltmek için toplanmaları gerekir" "Başta siyasi. (20 Ocak 2015 Salı )

   

Manşet Haberleri

SonDakika.com - Son Dakika Haber - En Son Haberler
24 saat kesintisiz haber yayını
Hakkımızda | Reklam | İletişim
SonDakika.com Haber Portalı 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu'na %100 uygun olarak yayınlanmaktadır. Ajanslardan alınan haberlerin yeniden yayımı ve herhangi bir ortamda basılması, ilgili ajansların bu yöndeki politikasına bağlı olarak önceden yazılı izin gerektirir. 26.01.2015 16:28:16. #1.13#
ŞUAN BURADASINIZ: SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ
[Hata Bildir]