SON DAKİKA LİBYA HABERLERİ

Son Dakika Libya Haberleri

 • 21:41 Libya'daki Daeş Operasyonları Libya'daki Ulusal Mutabakat Hükümeti'ne (UMH) bağlı ordunun, terör örgütü DAEŞ'in kalesi olarak bilinen Sirte kentinin batısında bulunan "30. Kapı" bölgesinin kontrolünü tam olarak sağladığı bildirildi.
 • 16:40 Libya'daki Banknot Krizi Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başkanlık Konseyi, başkent Trablus ve El-Beyda kentlerindeki merkez bankaları tarafından basılan banknotlardan istifade edilmesi için pratik ve hızlı çözümlerin bulunması çağrısı yaptı.
 • 12:31 İngiltere'den Libya'ya Destek İngiltere, Akdeniz'deki sığınmacı krizi ve silah kaçakçılığıyla mücadelesine yardım çerçevesinde Libya sularına gemi göndermeyi planladığını duyurdu.
 • 11:42 Rusya'dan Gelen Turist Sayısı Nisan'da Yüzde 79.28 Azaldı 10 Rus'tan 8'i Gelmedi Rusya'dan Gelen Turist Sayısı Nisan'da Yüzde 79.28 Azaldı 10 Rus'tan 8'i Gelmedi Türkiye'ye gelen yabancı ziyaretçi Nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 28.07 azalışla 1.75 milyon oldu ve 1999 yılından bu yana en büyük düşüşü kaydetti.
 • 11:09 Akdeniz'de Sığınmacı Faciası Akdeniz'de Sığınmacı Faciası Akdeniz'de yine göçmen trajedisi yaşandı.
 • 17:57 İtalya Açıklarında Mülteci Faciası: En Az 20 Kişi Hayatını Kaybetti İtalya açıklarında bir mülteci teknesinin alabora olması sonucu en az 20 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 17:36 Orkinos İhracatında Hedef Büyüdü Orkinos İhracatında Hedef Büyüdü Orkinos ihracatının 2016'da 60 milyon doları bulacağı ifade ediliyor.
 • 17:35 Who: Sağlık Merkezlerine 600 Saldırı Düzenlendi Who: Sağlık Merkezlerine 600 Saldırı Düzenlendi Dünyada kriz bölgelerindeki sağlık merkezlerine düzenlenen saldırılarda en az 960 insan hayatını kaybetti.
 • 17:03 Libya Açıklarında Sığınmacı Teknesi Battı: En Az 20 Ölü Libya Açıklarında Sığınmacı Teknesi Battı: En Az 20 Ölü Libya açıklarında, sığınmacıları taşıyan bir teknenin alabora olması sonucu en az 20 kişi öldü, 88 kişi de kurtarıldı.
 • 16:35 Libya Açıklarında Sığınmacı Teknesi Battı Libya Açıklarında Sığınmacı Teknesi Battı Libya'dan İtalya'ya giden bir sığınmacı teknesi battı.
 • 15:42 Akdeniz'de Yeni Bir Trajedi Haberi Akdeniz'i geçmeye çalışan bir göçmen teknesinin alabora olduğu ve 20 ila 30 sığınmacının hayatını kaybettiği bildirildi.
 • 15:36 İtalya Açıklarında Göçmen Faciası: Çok Sayıda Ölü Var İtalya Açıklarında Göçmen Faciası: Çok Sayıda Ölü Var Akdeniz'de Libya açıklarında mülteci teknesi battı. Olayda en az 20 can mülteci hayatını kaybetti.
 • 15:34 Libya Açıklarında Göçmen Faciası: En Az 80 Ölü Libya Açıklarında Göçmen Faciası: En Az 80 Ölü Reuters'in haberine göre Libya açıklarında mülteci taşıyan bir bot alabora oldu.
 • 14:45 Akdeniz'den Yüzlerce Sığınmacı Kurtarıldı Akdeniz'den Yüzlerce Sığınmacı Kurtarıldı Libya açıklarında alabora olan teknedeki 500'den fazla sığınmacı İtalyan sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı.
 • 13:42 Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü, Sonra Yaralı Vatandaşlarını Ziyaret Etti Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Görüştü, Sonra Yaralı Vatandaşlarını Ziyaret Etti Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustapha El Sarraj, Türkiye’de tedavi gören yaralı Libyalıları hastanede ziyaret etti.
 • 13:18 ABD'den "Libya Merkez Bankası" Açıklaması ABD'nin Trablus Büyükelçiliği, Libya Merkez Bankası başta olmak üzere tüm finans kurumlarının Fayiz es-Sirac başkanlığındaki Ulusal Mutabakat Hükümeti'nin (UMH) kontrolünde faaliyet göstermesi çağrısında bulundu.
 • 11:44 Belçika'da Terör Operasyonu: 4 Gözaltı Belçika'da Terör Operasyonu: 4 Gözaltı Belçika Federal Savcılığından yapılan açıklamaya göre, bugün Ternat, Borgerhout ve Antwerp'te arama kararları çerçevesinde operasyonlar düzenlendi.
 • 09:06 Belçika'da Terör Operasyonu Belçika'da Terör Operasyonu Belçika'da dört kişi, terör saldırısı hazırlığı yaptıkları şüphesiyle gözaltına alındı.
 • 02:08 Göçmen Teknesi Alabora Oldu: 562 Göçmen Kurtarıldı Göçmen Teknesi Alabora Oldu: 562 Göçmen Kurtarıldı Avrupa'ya gitmek için Akdeniz'e açılan göçmen teknesi alabora oldu. 562 göçmenin kurtarıldığı operasyonda, 5 göçmenin ise cansız bedeni bulundu.
 • 23:31 Akdeniz'de Göçmen Dramı Bitmiyor, Tekne Faciasında 5 Kişi Hayatını Kaybetti Akdeniz'de Göçmen Dramı Bitmiyor, Tekne Faciasında 5 Kişi Hayatını Kaybetti Avrupa kıyılarına mültecileri taşıyan bir balıkçı teknesi Libya açıklarından hareket ettikten kısa süre sonra devrildi.
 • 22:44 Belçika'da Işid Operasyonu...saldırı Hazırlığındaydılar! Belçika'da Işid Operasyonu...saldırı Hazırlığındaydılar! Belçika Federal Savcılığından yapılan açıklamaya göre, bugün Ternat, Borgerhout ve Antwerp'te arama kararları çerçevesinde operasyonlar düzenlendi.
 • 22:19 Belçika'da Terör Operasyonu: 4 Gözaltı Belçika'da saldırı hazırlığında olduğu iddia edilen 4 DAEŞ mensubu gözaltına alındı.
 • 20:54 Akdeniz'deki Göçmenleri Kurtarma Operasyonu ROMA (AA) – İtalyan donanmasının bugün Akdeniz'in Libya açıklarında gerçekleştirilen kurtarma operasyonunda, 562 göçmenin kurtarıldığı, 5 göçmenin de cesedine ulaşıldığı bildirildi.
 • 18:08 Libya Umh Başbakanı Sirac Katar'da Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamad Al Sani'nin, Libya Ulusal Mutabakat Hükümeti (UMH) Başbakanı Fayiz es-Sirac'ı kabul ettiği bildirildi.
 • 15:37 Çimento İhracatında Yüzde 46'lık Artış Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Başkanı M. Şefik Tüzün, "Geçen yıl küçük bir daralmayla 10,7 milyon ton olarak gerçekleşen ve 550 milyon dolarlık döviz girdisi sağlanan çimento sektörünün ihracatı 2016'nın ilk 2 ayında yıllık bazda yüzde 46,35 arttı.
 • 15:28 Akdeniz'de 500 Kaçak Kurtarıldı Akdeniz'de ters dönen teknedeki 500 kaçağın kurtarıldığı, 7 kişinin cesedine ulaşıldığı bildirildi.
 • 13:42 Iraklı Yatırımcılara Vize Kolaylığı Türkiye İhracat Meclisi (TİM), Dışişleri Bakanlığı ile Iraklı yatırımcılara vize kolaylığını öngören bir protokol imzaladı.
 • 12:19 Tarihin İlk İnsani Zirvesinde Küresel Yardım Sistemi Ele Alındı Türkiye'nin ev sahipliğinde ilk defa düzenlenen ve 55 yakın devlet ve hükümet başkanının katıldığı Dünya İnsani Zirvesi'ne 173 ülkeden 10 bin kişi katıldı.
 • 11:40 Türkiye, Daeş'e Karşı Koalisyonun En Etkin Ülkesi" Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Faruk Kaymakcı, Irak'a DAEŞ ile mücadelesinde destek vermeye devam edeceklerini belirterek, terör örgütü DAEŞ'e karşı oluşturulan uluslararası koalisyon bünyesindeki en etkin ülkenin Türkiye olduğunu ifade etti.
 • 00:35 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İtalya'da NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İtalya'da GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İkilinin salona gelmeleri Kuzey Atlantik Anlaşması İttifakı (NATO) Genel Sekreteri Jens Stoltenberg'in açıklamaları İtalya Başbakanı Matteo Renzi'nin açıklamaları İkilinin salondan ayrılmaları -Stoltenberg: "Yeni gerilimler, yeni bir soğuk savaş istemiyoruz.
 • 23:09 NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, İtalya'da ROMA (AA) – Kuzey Atlantik Anlaşması İttifakı (NATO) Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, yeni gerilimler, yeni bir soğuk savaş istemediklerini belirterek, "Rusya ile siyasi diyaloğu açık tutma şansını sürdürmek istiyoruz" dedi.
 • 22:35 Başbakan Yıldırım: 'Gayret Bizden, Tevfik Cenab-ı Mevla'mdan' - Ankara Başbakan Yıldırım: 'Gayret Bizden, Tevfik Cenab-ı Mevla'mdan' - Ankara GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : 65. Hükümet programı AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım Başbakan Yıldırım 65. Hükümet programını sundu AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım: (5) "Tıpkı önceki AK Parti hükümetleri gibi yeni dönemde de reformcu bakış açımızı aynen devam ettireceğiz ve ülkenin önündeki ilerlemesini yavaşlatan bütün hukuki ve idari engelleri ortadan kaldıracağız" "AK Parti iktidarları döneminde savunma sanayine yapılan yatırım 30 milyar doları aşmıştır.
 • 21:50 Başbakan Yıldırım, 65. Hükümet Programını Sundu 65. Hükümet programında,"Hükümetimiz, Milli Güvenlik Kurulumuz tarafından 'legal görünümlü illegal yapı' olarak tanımlanan bir terör örgütü olan Paralel Devlet Yapılanması'nın yurtdışındaki bağlantılarıyla kararlı ve etkin bir şekilde mücadele etmeye devam edecektir.
 • 19:56 Dünya İnsani Zirvesi Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, Dünya İnsani Zirvesi'ne katılan birçok STK'dan "hepimiz tekiz" mesajını aldığını belirterek, "Çok büyük bir dayanışma ortaya koyduk. Gerçekten en mağdur olanlara umut olduğumuzu düşünüyorum" dedi.
 • 19:33 Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun (2) Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun (2) GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun'un açıklamaları Dünya İnsani Zirvesi -Cumhurbaşkanı Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Ban ortak basın toplantısı düzenledi Ban (1): "Dünyada yıllık insani yardım ihtiyacı 15 yıl içinde 12 kat artarak, 245 milyar dolara ulaştı" "Maalesef krizler devam edecek gibi görünüyor" "G7 liderlerinden bazılarının burada olmalarını beklerdik, özellikle de Almanya Başbakanı Angela Merkel'in.
 • 19:14 En Uzun Resim Sergisi En Uzun Resim Sergisi" ile Rekor Kırma Hedefi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Toplanan resimlerden detay görüntüler Proje koordinatörü ve görsel sanatlar öğretmeni Mustafa Önem'in konuşması "En uzun resim sergisi" ile rekor kırma hedefi Kadirli'de başlatılan "Rekora Gidiyoruz Projesi" kapsamında, Türkiye'nin birçok ilinden ve 10 ülkeden binlerce çocuk ve gencin yaptığı resimlerin uzunluğu 60 kilometreye ulaştı Proje koordinatörü Önem: "Türkiye, ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Avusturya, Fransa, Belarus, Nijerya, KKTC ve Libya'dan 39 bin çocuk ve genç sergimize resim gönderdi.
 • 19:07 Dünya İnsani Zirvesi Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-Mun, dünyada yıllık insani yardım ihtiyacının 15 yıl içinde 12 kat arttığını ve 245 milyar dolara ulaştığını belirterek, "Maalesef krizler devam edecek gibi görünüyor.
 • 18:33 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı El Sarraj ile Görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı El Sarraj ile Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı El Sarraj ile İstanbul Kongre Merkezi'nde bir araya geldi.
 • 18:10 Cumhurbaşkanı Erdoğan - Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Sarraj Görüşmesi Cumhurbaşkanı Erdoğan - Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Sarraj Görüşmesi GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Sarraj'ı karşılaması Görüşme heyetinden genel görüntü İSTANBUL - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Sarraj ile bir araya geldi.
 • 18:02 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Sarraj ile Görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan, Dünya İnsani Zirvesi dolayısıyla İstanbul’da bulunan Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustapha El Sarraj ile görüştü.
 • 17:43 En Uzun Resim Sergisi" ile Rekor Kırma Hedefi Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde, görsel sanatlar ve teknoloji tasarım öğretmenleri tarafından hazırlanan "Rekora Gidiyoruz Projesi" kapsamında, Türkiye'nin çeşitli illerinden ve 10 ülkeden çocuk ve gençlerin yaptığı resimlerin uzunluğu 60 kilometreye ulaştı.
 • 17:24 Dünya İnsani Zirvesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Sarraj ile bir araya geldi.
 • 15:57 İhh'dan Libya'daki Hastaneye Yardım İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı'nın Libya'nın kuzey kesimindeki Misrata Hastanesi'ne tıbbi malzeme yardımı ulaştırdığı bildirildi.
 • 14:43 Dünya İnsani Zirvesi Birleşmiş Milletler'in (BM) ilk kez düzenlediği ve Türkiye'nin ev sahipliğini yaptığı Dünya İnsani Zirvesi, bugün, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun'un katılacağı ortak basın toplantısı ve kapanış programıyla sona erecek.
 • 13:38 Dünya İnsani Zirvesi İHH Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Oruç, "BM'nin bütün insani yardım kararları veto durumunun dışında bırakılsın.
 • 10:28 İtalyan Güvenlik Güçleri Binin Üzerinde Sığınmacıyı Akdeniz'de Kurtardı İtalyan Güvenlik Güçleri Binin Üzerinde Sığınmacıyı Akdeniz'de Kurtardı GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ : İtalyan güvenlik güçlerinin botlarla sığınmacıları kurtarması Akdeniz'de sığınmacı geçişleri İtalyan güvenlik güçleri binin üzerinde sığınmacıyı Akdeniz'de kurtardı ROMA (AA) – İtalyan güvenlik güçleri son 24 saatte Akdeniz'in ortasında, Avrupa'ya kaçmaya çalışan bin 138 sığınmacıyı kurtardı.
 • 09:28 Cihan Haber Ajansı Gündemi - Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ı kabul edecek.
 • 09:01 Akdeniz'de 2 Bin Sığınmacı Kurtarıldı Akdeniz'de 2 Bin Sığınmacı Kurtarıldı Libya'dan AB'ye ulaşmaya çalışan 2 bin sığınmacı denizde kurtarıldı.
 • 08:58 Gündem / 24 Mayıs 2016 Kurucusu: Mustafa Kemal Atatürk / 6 Nisan 19201- Dünya İnsani Zirvesi sona eriyor- Türkiye'nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen zirvenin ikinci gününde, 3 ayrı Yüksek Düzeyli Yuvarlak Masa Toplantısı yapılacak, çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
 • 08:55 Emc Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu Oldu Emc Türkiye Ülke Müdürü Sinan Dumlu Oldu EMC Türkiye, BT alanında hem Türkiye'de hem de bölgede önemli bir tecrübe edinmiş olan, sektörün saygın isimlerinden Sinan Dumlu'nun 1 Mart'tan itibaren Ülke Müdürü olarak görev almaya başladığını duyurdu.